PDA

View Full Version : FRANK MILLER'S SIN CITY


Reana
22-04-05, 05:02
Ne kinemate Amerikane tash sa kohe, eshte duke u shfaqur filmi 'SIN CITY', ne te cilin luan nje grup aktoresh te mire si: Josh Hartnett, Bruce Willis, Jaime King, Jessica Alba, Kate Bosworth, Brittany Murphy, Mickey Rourke, Benecio del Toro etj!!!!

Filmi eshte i realizuar sipas tregimeve te Frank Miller (comic books) eshte ne bardh e zi dhe eshte novator ne menyren e te filmuarit :wink: !

http://media.movieweb.com/galleries/2478/posters/poster1.jpg

Arb
22-04-05, 05:43
Kojshike,

A e shfaq kete film ajo kinemaja ne Avenune e 3-te & rrugen 32?

Reana
22-04-05, 05:56
http://www.ifilm.com/WMPPlaylist.asx?ifilmId=2666687&bandwidth=200

Filmi eshte nder filmat me interesant qe kam pare tash vone!
Vertete ia vlen te shiqohet, posaqerisht jane impresionuese personazhet e Josh Hartnett :D , Jessica Alba e Bruce Willis!!!

http://d1129970.u49.mygisol.com/Jessica_Alba/jessica_alba09.jpg

http://i.imdb.com/mptv1.gif

Arb
22-04-05, 05:58
http://www.ifilm.com/WMPPlaylist.asx?ifilmId=2666687&bandwidth=200

Filmi eshte nder filmat me interesant qe kam pare tash vone!
Vertete ia vlen te shiqohet, posaqerisht jane impresionuese personazhet e Josh Hartnett :D , Jessica Alba e Bruce Willis!!!

http://d1129970.u49.mygisol.com/Jessica_Alba/jessica_alba09.jpg

http://i.imdb.com/mptv1.gif

Me binde qe ta shiqoj kete film gjate kesaj fund-jave...

Tash me duhet te mendoj per partneren...

Reana
22-04-05, 05:58
Arb,

shume kinema e shfaqin kete film!
une e kam shiquar ne 32str @ 2nd Av :wink:

Arb
22-04-05, 06:00
Arb,

shume kinema e shfaqin kete film!
une e kam shiquar ne 32str @ 2nd Av :wink:

R u looking for a bigger cinema screen?

P.S. A ta deshti sot hic ty?

Arb
22-04-05, 06:01
Cfare zhanri ka ky dreq filmi?

Reana
22-04-05, 06:02
Po mire, mire...
ishte dite e bukur ne East Side, Manhattan!!!

Po ti si e kalove diten???

Arb
22-04-05, 06:03
Po mire, mire...
ishte dite e bukur ne East Side, Manhattan!!!

Po ti si e kalove diten???

Mire shkoj edhe kjo dite... Krej pergjumshem e kam kalu...

A pati dicka interesant anej ka East Side?

Reana
22-04-05, 06:05
Cfare zhanri ka ky dreq filmi?

Eshte Thriller,Drame, Aksion!!!!:wink:

Arb
22-04-05, 06:06
Cfare zhanri ka ky dreq filmi?

Eshte Thriller,Drame, Aksion!!!!!!:wink:

Po mu deshka me te marr me veti me e pa kete film, se perndryshe nuk po e merrshna vesh...

Reana
22-04-05, 06:09
Po mire, mire...
ishte dite e bukur ne East Side, Manhattan!!!

Po ti si e kalove diten???

Mire shkoj edhe kjo dite... Krej pergjumshem e kam kalu...

A pati dicka interesant anej ka East Side?

Ne EAST SIDE njerezit jane te qete (COOL), vetem filmat iu pelqejne te vrullshem!!!
shiqoje linkun qe e kam postu ne mesazhin e dyte, apo ndoshta e ke pa me pare

Arb
22-04-05, 06:11
Ne EAST SIDE njerezit jane te qete (COOL), vetem filmat iu pelqejne te vrullshem!!!
shiqoje linkun qe e kam postu ne mesazhin e dyte, apo ndoshta e ke pa me pare

Po vec sa klikova mbi ate link. Kam pa reklama te ketij filmi, po nuk ma ka vrare syrin.

Reana
22-04-05, 06:14
Cfare zhanri ka ky dreq filmi?

Eshte Thriller,Drame, Aksion!!!!:wink:

Po mu deshka me te marr me veti me e pa kete film, se perndryshe nuk po e merrshna vesh...

A din me ardhe me'm marre??? :wink:
hahaha :lol:

ngjarja eshte interesante dhe shume kaptivuese!

Arb
22-04-05, 06:15
A din me ardhe me'm marre??? :wink:
hahaha :lol:

ngjarja eshte interesante dhe shume kaptivuese!

Ja vlen gjysmen e dites me e hup tu te lyp ty, deri sa te gjoj dikun ne Murray Hill...

Reana
22-04-05, 06:18
hahaha....

flm shume!
ne cilen kinema shkon me shpesh???

Arb
22-04-05, 06:19
hahaha....

flm shume!
ne cilen kinema shkon me shpesh???

Next stop e kam me se shpeshti, Lower (Cinema) Theater, aty ne Times Square...

Kinema e mire eshte...

Reana
22-04-05, 06:21
Ajo afer Wax Museum ne Times Square, a???


aty per qef shkon njeriu!!!!
hahahaha :lol:

Arb
22-04-05, 06:25
Ajo afer Wax Museum ne Times Square, a???


aty per qef shkon njeriu!!!!me bo sevda!!!!
hahahaha :lol:

Ajo duhet te jete. E kam msu vetem deren e asaj kinemaje, nuk i di as emer kojshive te saj...

Po ti a dukesh ndonjehere asajde?

Reana
22-04-05, 06:29
Ajo afer Wax Museum ne Times Square, a???


aty per qef shkon njeriu!!!!
hahahaha :lol:

Ajo duhet te jete. E kam msu vetem deren e asaj kinemaje, nuk i di as emer kojshive te saj...

Po ti a dukesh ndonjehere asajde?

Kur luajne filma te mire si SIN CITY :wink:

Arb
22-04-05, 06:30
Kur luajne filma te mire si SIN CITY :wink:

Me siguri ti je merzit me ato Kinemate e Anes Lindore (East Side). Po te marr pak ne West Side...

dr1ta
25-04-05, 00:08
Gjaku i bardh dhe i verdh ..bash mire se me trauma do te kisha mbet nga ky film :P

puqi
04-05-05, 04:25
REANA ZEMER SHLYMI QETO FJAL QE I SHKRUEJTA SE ME DUKET MA SHLY NJE TEM DHE NJE PERGJIGJJE :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Reana
04-05-05, 06:02
Puqi,


lala puq, une nuk i kam fshi temat e tua!!
dikush tjeter prej moderatoev i ka fshi sepe i ke hapur ne vend te gabuar!!!
ok??

puqi
06-05-05, 16:48
REANA NE QOFTE SE JO ATEHER ME FAL QE TU KAM DREJTUAR NE AT MENYR :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x


ME RESPEKT PUQI :!: