PDA

View Full Version : [b]Ronaldi? a e meriton qe te jete lojtari me i mire ne bote


manager_ass
25-04-05, 07:15
Ndoshta edhe e meriton ndoshta edhe perkunder karakteristikes se tij qe din ta kontrolloj topin ... valle ka lojtar shume me efikas se ky i fundit p.sh. Henry , Shevchenko, Ibrahimovic , Zidane etc ?

Cool_Boy
26-04-05, 11:21
Ndoshta edhe e meriton ndoshta edhe perkunder karakteristikes se tij qe din ta kontrolloj topin ... valle ka lojtar shume me efikas se ky i fundit p.sh. Henry , Shevchenko, Ibrahimovic , Zidane etc ?


Pershdnetje per Ju

Lidhje me pyetjen tende une do ipja mendimin tim,per mendim tim RONALDO e meriton te jete numero UNO(numer 1) ne Bote,ky eshte nje lojtar i cili ka marrur pjes ne Kupen e Botes ne nje mush kur ishte 17 (Nese nuk gaboj),dhe ky eshe njo lojtar te cilin qdo ekip ka deshir qe ta kete per vete.....Ronaldo ka stil,taktika,popullaritet etj etj qe keshtu per mendimin tim e emriton te jet...

Zidane eshte votuar lojtari me i mire ne 50 vitet e fundit per mendimin tim kjo do te thot edhe me shume se te jesh me i mire ne bote per vitin 2004-2005 etj etj....

Shevchenko sa e dij une u shpall lojtari me i mire ne bote qe dmth nuk ika punet keq...

Henry smundesh ta shtish me nje group me Zidane e Roanldo e Shvechenko se nuk ju bje as te themrra....

Zlatani edhe pse eshte lojtari i JUVES e jam tifoz i tyre ende nuk ka arritur ate nivel te RONALDOS,Zidane etj etj...

tung e kalofshi bukur,ISHALLA na fiton AC MILAN ne Kupen e Kampioneve.

at|n|
29-04-05, 14:44
Ndoshta edhe e meriton ndoshta edhe perkunder karakteristikes se tij qe din ta kontrolloj topin ... valle ka lojtar shume me efikas se ky i fundit p.sh. Henry , Shevchenko, Ibrahimovic , Zidane etc ?

Ronaldo NUK E MERITON PER TE QENE MA I MIRI! Shkurt shqip nuk ka kualitete per te qene me i miri. Henry eshte lojtar (sulmues) shume me i shpejte, me efikas, me i mire se ronaldo per poziten te cilen luajne. Ronaldo thjeshte ka bere emrin ne saje te ekipit kombetar te brazilit.
Per ate edhe nuk eshte votuar nder 3 te paret. Zidane eshte lojtari simbas meje me i miri i te gjitha koherave. Edhe pse eshte veshtire te thuhet per te gjitha koherat sepse qdo kohe e ka lojtarin e vet, mirepo duke pas parasysh lojen dhe zhvillimin e futbollit ne etapa, pra krahasuar me futbollin e kohes se peles dhe futbollin modern, them se Zidane eshte i paperseritshem. Edhe tani po shihet qe ronaldo nuk ka kualitete per fanelen qe e mban. Qe sa kohe nuk ka shenuar gol, deri ne ndeshjen me malagen tani me duket.

at|n|

Gjumashja
02-05-05, 12:19
ka edhe lojtar tjer ma te mir