PDA

View Full Version : BABAI SHET TE BIJEN PER 30 MIJ EURO


uck_aksh
25-04-05, 20:32
Nje rrefim shum rrethqens kur degjova vet se qka ndonje edhe ne shekullin e 21.
Nje baba nga nje fshat i malisheves shet te bijen e vet 21 vjeqare per 30 mij euro per nje burr 65 vjeqar.
Kur ndegjova per ket me besoni ju luta zotit me keto fjal
O ZOT MERRMA SHPIRTIN TE MOS DEGJOJ ME KSI RASTE
Qka i thuani ju te dashur motra e vllazri per ket rast a eshte ma mir ajo vash te vetvritet e mos ta jetoj jeten e zez.

Shqipria e Bashkuar
25-04-05, 21:56
Nuk kam koment per kete nuk e di se qfatr zemre ka babai i kesaj vajze

florian
26-04-05, 17:57
Nje rrefim shum rrethqens kur degjova vet se qka ndonje edhe ne shekullin e 21.
Nje baba nga nje fshat i malisheves shet te bijen e vet 21 vjeqare per 30 mij euro per nje burr 65 vjeqar.
Kur ndegjova per ket me besoni ju luta zotit me keto fjal
O ZOT MERRMA SHPIRTIN TE MOS DEGJOJ ME KSI RASTE
Qka i thuani ju te dashur motra e vllazri per ket rast a eshte ma mir ajo vash te vetvritet e mos ta jetoj jeten e zez.

AI SESHT BABA ESHT SHKAU.

Reana
26-04-05, 20:05
Nuk kam koment per kete nuk e di se qfatr zemre ka babai i kesaj vajze

ZEMER MBIJETUESI!!!!
ESHTE ME LEHTE TE SHESESHE DHE TE BELSESH ME ATA QE JANE TE KEPUTUTR MATERIALISHT!!!
AI NUK KA BERE MIRE ASNJE GRIME, PO KAM FRIKE SE AI PRIND NUK ESHTE I VETMI!!!

Tomori
27-04-05, 12:52
Nje rrefim shum rrethqens kur degjova vet se qka ndonje edhe ne shekullin e 21.
Nje baba nga nje fshat i malisheves shet te bijen e vet 21 vjeqare per 30 mij euro per nje burr 65 vjeqar.
Kur ndegjova per ket me besoni ju luta zotit me keto fjal
O ZOT MERRMA SHPIRTIN TE MOS DEGJOJ ME KSI RASTE
Qka i thuani ju te dashur motra e vllazri per ket rast a eshte ma mir ajo vash te vetvritet e mos ta jetoj jeten e zez.

O uck,,,pse bre burr mallkon veten ?!!!
me ta mar zoti shpirtin.....
-Hyq bre mos ta nin palla,,,se ka ktu naj sen,,,
Se ne te gjithe qe jemi nuk na dhimbet me shum vajza!!
se vet babes e nanes qe i dhimbet.....
-Nuk na takon neve te mbajm gajlen e Stambollit,,,
...kush me cilin asht martu.....

Odise
28-04-05, 21:12
djali e shet veten per nje plake gerrxhule bote

u knaqen gerrxhulat me djem te ri

Bronx
29-04-05, 00:09
Nje rrefim shum rrethqens kur degjova vet se qka ndonje edhe ne shekullin e 21.
Nje baba nga nje fshat i malisheves shet te bijen e vet 21 vjeqare per 30 mij euro per nje burr 65 vjeqar.
Kur ndegjova per ket me besoni ju luta zotit me keto fjal
O ZOT MERRMA SHPIRTIN TE MOS DEGJOJ ME KSI RASTE[/b]
Qka i thuani ju te dashur motra e vllazri per ket rast a eshte ma mir ajo vash te vetvritet e mos ta jetoj jeten e zez.

kam degjuar shum raste, qe plaki 60 apo 70 vite esht tu kaluar apo martuar me te rejat. amo qe baba shet qiken per € po e ndij tash prej teje.

:? :? :?

Bronx
29-04-05, 00:13
Nje rrefim shum rrethqens kur degjova vet se qka ndonje edhe ne shekullin e 21.
Nje baba nga nje fshat i malisheves shet te bijen e vet 21 vjeqare per 30 mij euro per nje burr 65 vjeqar.
Kur ndegjova per ket me besoni ju luta zotit me keto fjal
O ZOT MERRMA SHPIRTIN TE MOS DEGJOJ ME KSI RASTE
Qka i thuani ju te dashur motra e vllazri per ket rast a eshte ma mir ajo vash te vetvritet e mos ta jetoj jeten e zez.


shume keq qe ne ket shekull ka alo ksi njerz te mbetur mbrapshta. :shock:

Krokodilli
29-04-05, 11:34
vet vetiu te mendosh se qka paska ndodh e sheh se ska kuptim kjo qka flitet,,,
jam 99% i sigurt se nuk ka ndodh kjo pun si shitje e blerje ,, sikur kur te dalesh ne treg me shit veturen,,,
por: me siguri familja e vajzes ka qen shum e varfer,, kurse djali qe i ka pagu EUROT ka qen i pasur, te njejten kohe ka qen i dashuruar me ate vajzen dhe si rrespekt i ka ofru te atit te asaj vajze 30.000 Euro

(ashtu keshtu ata dy e kan pas njet mu martu,, bile i ati ka than ma mire 30.000Euro, edhe plus e rahatova qiken)

gjerat e vogla shqiptari i ben te medhaja kurse,,
gjerat e mdhaja nuk i ben hesap -
thenje e nje shqiptari ne Gjykaten e Gjermanis pasi kojshija ja ka djeg makinen BMW 2005 vetes se e ka parkiru para oborrit te ti - jo qe ju ka djeg makina po edhe shpija

dr1ta
29-04-05, 11:49
Po edhe sot ne disa vende shqiptare behet nje tregeti kur vajza martohet ..nuk tham ce vajzat shqiptare i shesin me pare por psh ..familja e burrit duhet te blen shum ari dhe gjera tjera per te martuaar at vajz ..gjithashtu familja e vajzes kerkon ari nga burri ...kete e bejn sepse ne rast ce keto ndahen ndonjeher ose burri vdes ateher ka gruaja pak pasuri per te mbijetuar ...keto gjera ndodhin nga papunsia e femrave dhe ce jan te mvarun nga prinderit ose burri...

Tomori
30-04-05, 12:16
Po edhe sot ne disa vende shqiptare behet nje tregeti kur vajza martohet ..nuk tham ce vajzat shqiptare i shesin me pare por psh ..familja e burrit duhet te blen shum ari dhe gjera tjera per te martuaar at vajz ..gjithashtu familja e vajzes kerkon ari nga burri ...kete e bejn sepse ne rast ce keto ndahen ndonjeher ose burri vdes ateher ka gruaja pak pasuri per te mbijetuar ...keto gjera ndodhin nga papunsia e femrave dhe ce jan te mvarun nga prinderit ose burri...
dr1ta....bash qashtu esht.... :wink:

katunare
01-05-05, 09:30
¨per me myt vetin nuk esht mir!!!! une mendoj se aja mundet me shku dikun!!ama me myt vetin per dikan,kjo nuk esht mir!aja duhet vet me dit qka me boh!!amo gjyhna!!!! :roll:

Tomori
03-05-05, 17:51
¨per me myt vetin nuk esht mir!!!! une mendoj se aja mundet me shku dikun!!ama me myt vetin per dikan,kjo nuk esht mir!aja duhet vet me dit qka me boh!!amo gjyhna!!!! :roll:
Jo moj katundare,, kush thote qe asht tue myt veten?!!!!
-Ban vaki i del per hajer kjo pune,,,se kesmetit nuk i dihet?!!!
Katundare te pershendes perzemersisht :wink:

uck_aksh
03-05-05, 19:05
pershendetje lexova disa mendime se eshte familje e varfun se ata te dy duhen,
jo ata nuk duhen ate qe e ka dasht i ka vdekur por babai i saj eshte nje nuk po mund ti them njeri. vetem per interes te vetin e shet bijen e vet per 30,000 euro dhe vajza e vet duhet qe tia bej qejfin ne shtrat nje burri qe nuk ja do shpirti.

Tomori
03-05-05, 19:12
pershendetje lexova disa mendime se eshte familje e varfun se ata te dy duhen,
jo ata nuk duhen ate qe e ka dasht i ka vdekur por babai i saj eshte nje nuk po mund ti them njeri. vetem per interes te vetin e shet bijen e vet per 30,000 euro dhe vajza e vet duhet qe tia bej qejfin ne shtrat nje burri qe nuk ja do shpirti.
Mos ki merak o "uck" se mesohet kjo vajza ne shtrat e ka me ba qejfin ne radhe te pare per vetveten......?!!!!!

Daja POLIC
04-05-05, 07:54
valla shum prekse kjo nese eshte e vertet boll budallaki valla POLICIA duhet me intervenu :cry:

luaNI-USA
09-05-05, 03:48
uen mendoje perveti se me qen baba ime edhe me bler vazen me pare,mendoje e kisha pushkatur ne vende une babine tim,pastaje edhe babim duhet me gjet akranin vet e jo me marr qike te re me pare me sjell belajen ne shtepi ,,thojen nje fjale popullore,oj sevda o sevdo,sillma zote nje bela,me merrmendja keshtu mua?

Kurvani
31-05-05, 00:52
hahah normal qe nuk esht normal por vetem pak analizoje ket pun se ky rast ndodh ne qdo vend veq se pak ma modern.
shembulli i shum rasteve qe jan te bukura qe martohen me te vjetur per tja morr pasurin qysh dhe vet ne amerik ka ndoll emri nuk po me kujtohet vetem se ajo ishte 25-8 vjeqare e maroj nje pak pa dek diku 80 vjeq :wink:
pra ka ka hala dhe do ket dashuri me pare.

Tomori
01-06-05, 12:08
uen mendoje perveti se me qen baba ime edhe me bler vazen me pare,mendoje e kisha pushkatur ne vende une babine tim,pastaje edhe babim duhet me gjet akranin vet e jo me marr qike te re me pare me sjell belajen ne shtepi ,,thojen nje fjale popullore,oj sevda o sevdo,sillma zote nje bela,me merrmendja keshtu mua?

ik orrreee "luaNI-USA" un per veti mendoje te kunderten me qene babi im te martohet me nje vajze te re,, une e kisha uruarr,,
,,O babi te lumte ajt per hajer te kofte,,,, :wink:

roku
01-06-05, 22:20
heheheh e bre njerz qitash po e dini a po a e dini ju se sa shqiptar djem te ri kan mar plakat edhe ata per pare jo per tjeter e kjo po ju bjen kres a lene more njerin ne punt e veta kushe di qka ka pas aj sikur te gjith keshtu mendojn veq per pare jo per tjeter

luaNI-USA
13-06-05, 07:51
te pershendes tomori veq po me doket ti nuk po kuptojshe gjerat,ose je ka ben hagre ti veq nuk po e fole te drejten, se me qen babi yte me ber kete fole me ndrushe po thuje ralitetin

Tomori
13-06-05, 10:48
te pershendes tomori veq po me doket ti nuk po kuptojshe gjerat,ose je ka ben hagre ti veq nuk po e fole te drejten, se me qen babi yte me ber kete fole me ndrushe po thuje ralitetin
hahahaha shoqi ''luaNI-USA" po qfar te keqe ka ketu..po ti a ja kishe prish babit tend?!!!
Leje mor rahat babin ska kuptim me ra kundershtim me babin per nje vajze qe nuk e ke njohur?!! fund te fundit ka drejt njeri, se pa arsye nuk asht kjo pune individuale e babit?!!!
Ku ta dishe problemi ndoshta qendron te gruja babit (ose per ne nena) a me kuptone ka lloj lloj rastesh secila raste eshte histori ne vete?!!!! :wink:

Domira
13-06-05, 11:54
te pershendes tomori veq po me doket ti nuk po kuptojshe gjerat,ose je ka ben hagre ti veq nuk po e fole te drejten, se me qen babi yte me ber kete fole me ndrushe po thuje ralitetin
hahahaha shoqi ''luaNI-USA" po qfar te keqe ka ketu..po ti a ja kishe prish babit tend?!!!
Leje mor rahat babin ska kuptim me ra kundershtim me babin per nje vajze qe nuk e ke njohur?!! fund te fundit ka drejt njeri, se pa arsye nuk asht kjo pune individuale e babit?!!!
Ku ta dishe problemi ndoshta qendron te gruja babit (ose per ne nena) a me kuptone ka lloj lloj rastesh secila raste eshte histori ne vete?!!!! :wink:

Po valla Tomori ashtu eshte ka lloj lloj raste duhet mi kuptu :)

dr1ta
13-06-05, 13:05
ik orrreee "luaNI-USA" un per veti mendoje te kunderten me qene babi im te martohet me nje vajze te re,, une e kisha uruarr,,
,,O babi te lumte ajt per hajer te kofte,,,, :wink:


E cka nese nana jote e kish martu nje djal te ri ?

Tomori
13-06-05, 15:22
ik orrreee "luaNI-USA" un per veti mendoje te kunderten me qene babi im te martohet me nje vajze te re,, une e kisha uruarr,,
,,O babi te lumte ajt per hajer te kofte,,,, :wink:


E cka nese nana jote e kish martu nje djal te ri ?
hahahaha i kisha blejte nje trandafil?!! :wink:
si thua ti "dr1ta"ta shohish nenen me velle te bardhe?!! a nuk te vjen ti interesant...te shohish nenen nuse?!!! e burin e nenes te jete ma i ri se ti?!
hahahaha lume kjo (nuse nen?!!).... :lol: :lol: :lol: hahahahaha..
hahahaha...."dr1ta" traft naj sen po ku tshkoj mendja te parashtrojshe keshtu pytje o dreq,,,, :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
15-06-05, 11:59
te pershendes tomori veq po me doket ti nuk po kuptojshe gjerat,ose je ka ben hagre ti veq nuk po e fole te drejten, se me qen babi yte me ber kete fole me ndrushe po thuje ralitetin
hahahaha shoqi ''luaNI-USA" po qfar te keqe ka ketu..po ti a ja kishe prish babit tend?!!!
Leje mor rahat babin ska kuptim me ra kundershtim me babin per nje vajze qe nuk e ke njohur?!! fund te fundit ka drejt njeri, se pa arsye nuk asht kjo pune individuale e babit?!!!
Ku ta dishe problemi ndoshta qendron te gruja babit (ose per ne nena) a me kuptone ka lloj lloj rastesh secila raste eshte histori ne vete?!!!! :wink:

Po ta kishte ble baba jem nje femer me pare,, hiq nuk me kish ardh mire,, i kisha than a nuk po ki femra sa te dush veq edhe pare po pagun per to 8) 8) 8) 8) :idea: :wink:

Krokodilli
15-06-05, 12:01
ik orrreee "luaNI-USA" un per veti mendoje te kunderten me qene babi im te martohet me nje vajze te re,, une e kisha uruarr,,
,,O babi te lumte ajt per hajer te kofte,,,, :wink:


E cka nese nana jote e kish martu nje djal te ri ?

aiiiiii nana jem me martu nje djal te ri ja kish nxi jeten e kish plak per 1 jav ,, ishin ba te moshes se njejt

dr1ta
15-06-05, 13:07
ik orrreee "luaNI-USA" un per veti mendoje te kunderten me qene babi im te martohet me nje vajze te re,, une e kisha uruarr,,
,,O babi te lumte ajt per hajer te kofte,,,, :wink:


E cka nese nana jote e kish martu nje djal te ri ?

aiiiiii nana jem me martu nje djal te ri ja kish nxi jeten e kish plak per 1 jav ,, ishin ba te moshes se njejt


Problem djal edhe ti kroki :lol: mer mesim nga tomori pak :lol: :lol: :lol: :P

Reana
18-06-05, 01:44
ik orrreee "luaNI-USA" un per veti mendoje te kunderten me qene babi im te martohet me nje vajze te re,, une e kisha uruarr,,
,,O babi te lumte ajt per hajer te kofte,,,, :wink:


E cka nese nana jote e kish martu nje djal te ri ?

aiiiiii nana jem me martu nje djal te ri ja kish nxi jeten e kish plak per 1 jav ,, ishin ba te moshes se njejt


:lol: :lol: :lol: :wink:

luaNI-USA
26-06-05, 00:25
tunge ju qofte te gjithve veq nuk jeni ka tregon ralitetin e ti drita martoje babin ti me naje vajze te re edhe e shese shkojna pune ne shtepi por une mendoje ajo eshte shume afte shkuret po thojn nje fjale popullore kure te rrzoheshe nga dardha ather e di qka ke ber pore ather eshte vone,prandaj une nuk e kam qellime te vrasime njeri tjetrin,po veq ju desheroje fate te mire te gjithve edhe jete te lumter?

luaNI-USA
05-12-05, 07:23
shoki tomori shume pake po i kuptoshe gjerat elmetare, prandaj tu po e mandon te kunderen veq gabim je shoki se une mire e di ne kohrate e vjetra disa burr kan pase edhe nga 2 gra por me vone kan pase shuem problem edhe kan hube krejt pore e mire te mire eshte e drejte qe burri te kete nje gru e kursesi 2ok falm ne mirekuptim shoki

vendasi
06-12-05, 01:05
vet vetiu te mendosh se qka paska ndodh e sheh se ska kuptim kjo qka flitet,,,
jam 99% i sigurt se nuk ka ndodh kjo pun si shitje e blerje ,, sikur kur te dalesh ne treg me shit veturen,,,
por: me siguri familja e vajzes ka qen shum e varfer,, kurse djali qe i ka pagu EUROT ka qen i pasur, te njejten kohe ka qen i dashuruar me ate vajzen dhe si rrespekt i ka ofru te atit te asaj vajze 30.000 Euro

(ashtu keshtu ata dy e kan pas njet mu martu,, bile i ati ka than ma mire 30.000Euro, edhe plus e rahatova qiken)

gjerat e vogla shqiptari i ben te medhaja kurse,,
gjerat e mdhaja nuk i ben hesap -
thenje e nje shqiptari ne Gjykaten e Gjermanis pasi kojshija ja ka djeg makinen BMW 2005 vetes se e ka parkiru para oborrit te ti - jo qe ju ka djeg makina po edhe shpijaOk,Krokodili,
Menyra se si e ke kuptuar ti ket ndodhje dhe realiteti ne ket rast jane dy pune te nedryshme.Se pari ne qoftese ne te vertet ka ndodhur sikur mendon ti se ka ndodhur ajo nuk mund te quhet shitje.Por un kam frige se e verteta eshte krejte ndryshe.Ndihem me te vertet shum keqe per ate vajze e cila ska pase mundesi te vendose per fatin e vete.I mallkuar qofte ai baba i cili shet femijen e vete.Edhe ky raste na tregon se kush jemi.Me mungojne fajlet qe te vazhdoje me tutje dhe njeherit ndije turp per ate akt jo human..... :( :( :( :( :( :( :( :(