PDA

View Full Version : Zvicrren more e kemi harru..........


DEA
30-04-05, 22:54
Hej juve bashkeatdhetareve qe jetoni ne Zvicerr pershendetjet me te ngrohta nga une, ne veqanti Gentes, Gentianit,Kercovarit,mafiozit, dhe motres time mos te harroj se i mbetet hatri :lol: :lol: :lol: :lol:

Arb
30-04-05, 22:57
Pershendetje Zvicres, gjithe Shqiptareve atje, e posaqerisht Dea-s dhe anetareve te lartepermenduar nga ajo!

turisti
30-04-05, 23:02
Pershendetjet per te gjithe qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer,sidomos ne qytetin e -rikvercit-. :wink:


Me respekt,
TURISTI. :wink:

Gentiani
30-04-05, 23:05
DEA e Arb falemnderit pėr pėrshėndetje e edhe unė i pėrshėndes kėta tjerėt qė jetojnė nė Zvicėrr, Genta, Kėrēovarin, Mafiozin, Maca e besa jemi mė shumė se gjysma e forumit nga Zvicra :lol: :wink: por nuk po lajmėrohen sepse po i pėrmbahen parimit tė neutralitetit :lol: :lol:

Bronx
01-05-05, 20:51
gjithashtu edhe une i pershendes shqiptaret qe jetojn ne svizer.

me respekt

e_martumja
01-05-05, 21:39
e pershendes edhe une Zvicren se me kaloj jeta tu jetu ne kete shtet te veshtire por te bukur gjithashtu vendas te zvicres (shqiptart te zvicres :wink: ) qe shkruajn ne kete forum i pershendes.

gjakovar
03-05-05, 08:55
ej pershendetje nga Zvicrra. Dhe flm se spo na harroni :-)

tungi dhe kaloni keksi

napoleoni
03-05-05, 15:07
Pershendetjet per te gjithe qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer,sidomos ne qytetin e -rikvercit-. :wink:


Me respekt,
TURISTI. :wink:Or Turist,
ku na qenka ky qytet se ??? Mė ilumino tė lutem....

Pėrshėndetje tė gjithėve, kudo qė tė jeni....

Gentiana
03-05-05, 16:39
Hej juve bashkeatdhetareve qe jetoni ne Zvicerr pershendetjet me te ngrohta nga une, ne veqanti Gentes, Gentianit,Kercovarit,mafiozit, dhe motres time mos te harroj se i mbetet hatri :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/g025.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/g025.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/g025.gif

Se di qka kishim ba pa ty pasha mamin.

Flm Loqkum ty,dhe gjith atyre qe na paskan pershendetur.

Pershendes edhe un gjith shqipetaret qe jetojn ne CH dhe ku do tjeter.

Genta

experti_lu
03-05-05, 16:55
edhe une i pershendes ata/to se jetojne ne ch.

gjakovar
04-05-05, 12:35
oh flm per tana ato pershendetje. Bollni tash pershendetje ketu pershendetje aty. Folni naj san per Zvicrren. Se per pershendetje e qelim (mos koft qel) nje forum tjeter me emrin PERSHENDETJE.

Überleg nicht viel und nimm es einfach easy :lol:

explorer
04-05-05, 13:38
Ju falėnderoj pėr pėrshėndetjet e juaja!

I pėrshėndes edhe un tė gjithė anėtarėt e kėti forumi (edhe gjakovarin :wink: ) dhe nuk e ka keq gjakovari pra dėshiroj qė tju prezentoj "Shoqatėn Kulturore Artistike (Sh.K.A) Ilirėt" e cila vepron nė Lozanė (Lausanne) tė Zvicrės.

Mund ta vizitoni web-faqėn e saj nė lidhjen e mėposhtėme:

http://www.beepworld.de/members58/shkailiret/index.htm

Gentiana
06-05-05, 21:18
Nje fundjav te kendshme ju uroj gjith Shqipetarve qe jetojn ne CH

turisti
07-05-05, 23:33
Pershendetjet per te gjithe qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer,sidomos ne qytetin e -rikvercit-. :wink:


Me respekt,
TURISTI. :wink:Or Turist,
ku na qenka ky qytet se ??? Mė ilumino tė lutem....

Pėrshėndetje tė gjithėve, kudo qė tė jeni....

Zuerich/ch :wink:

Me respekt,
TURISTI. :P :wink:

napoleoni
08-05-05, 03:31
Pershendetjet per te gjithe qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer,sidomos ne qytetin e -rikvercit-. :wink:


Me respekt,
TURISTI. :wink:Or Turist,
ku na qenka ky qytet se ??? Mė ilumino tė lutem....

Pėrshėndetje tė gjithėve, kudo qė tė jeni....

Zuerich/ch :wink:

Me respekt,
TURISTI. :P :wink:


Ti si "turist" duhesh tė jesh endacak i madh, pasi edhe paske ne simpati qytetin e "rikverci-it" dhe shqiptarėt e tij... Mos u end nė "rikverc", sepse nga prapa mund tė ndeshesh me gjithēka..hahhahahaha

turisti
08-05-05, 23:14
Pershendetjet per te gjithe qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer,sidomos ne qytetin e -rikvercit-. :wink:


Me respekt,
TURISTI. :wink:Or Turist,
ku na qenka ky qytet se ??? Mė ilumino tė lutem....

Pėrshėndetje tė gjithėve, kudo qė tė jeni....

Zuerich/ch :wink:

Me respekt,
TURISTI. :P :wink:


Ti si "turist" duhesh tė jesh endacak i madh, pasi edhe paske ne simpati qytetin e "rikverci-it" dhe shqiptarėt e tij... Mos u end nė "rikverc", sepse nga prapa mund tė ndeshesh me gjithēka..hahhahahaha

Ēka pi ndodhka pra qytetit ateheri?????? :shock: :? :shock:

napoleoni
10-05-05, 15:26
Pershendetjet per te gjithe qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer,sidomos ne qytetin e -rikvercit-. :wink:


Me respekt,
TURISTI. :wink:Or Turist,
ku na qenka ky qytet se ??? Mė ilumino tė lutem....

Pėrshėndetje tė gjithėve, kudo qė tė jeni....

Zuerich/ch :wink:

Me respekt,
TURISTI. :P :wink:


Ti si "turist" duhesh tė jesh endacak i madh, pasi edhe paske ne simpati qytetin e "rikverci-it" dhe shqiptarėt e tij... Mos u end nė "rikverc", sepse nga prapa mund tė ndeshesh me gjithēka..hahhahahaha

Ēka pi ndodhka pra qytetit ateheri?????? :shock: :? :shock:


Atė qė i ndodh qytetit kush e din mė mirė se turistėt..?!?!?!

turisti
10-05-05, 21:41
Pershendetjet per te gjithe qe jetojne dhe veprojne ne Zvicer,sidomos ne qytetin e -rikvercit-. :wink:


Me respekt,
TURISTI. :wink:Or Turist,
ku na qenka ky qytet se ??? Mė ilumino tė lutem....

Pėrshėndetje tė gjithėve, kudo qė tė jeni....

Zuerich/ch :wink:

Me respekt,
TURISTI. :P :wink:


Ti si "turist" duhesh tė jesh endacak i madh, pasi edhe paske ne simpati qytetin e "rikverci-it" dhe shqiptarėt e tij... Mos u end nė "rikverc", sepse nga prapa mund tė ndeshesh me gjithēka..hahhahahaha

Ēka pi ndodhka pra qytetit ateheri?????? :shock: :? :shock:


Atė qė i ndodh qytetit kush e din mė mirė se turistėt..?!?!?!

Mire.

Ex_Burri
19-05-05, 17:28
dea a te jete hatri me ta pershendet edhe une me ni mpuq en faqe motren tone a okejjjjjj qe puqqqq per inat tendin sa mes mi jet hatri asej motres tende ha ha :wink:

Ex_Burri
19-05-05, 17:28
dea a te jete hatri me ta pershendet edhe une me ni mpuq en faqe motren tone a okejjjjjj qe puqqqq per inat tendin sa mes mi jet hatri asej motres tende ha ha :wink:

Edon
09-06-05, 18:03
Qka me shkru ma i paskit hargju pershendetjet..! :lol:
Un Pershendes krejt bukuloqet e Zvicres,se kur nuk kam qen ne ch !ndoshta me del nafaka e ma rregullon naj kush Garacionin. 8)
:lol: :lol:

Bota_Sot
19-06-05, 20:51
Edhe une DEA ju pershendes ne ate vend ku ju jeni dhe faleminderit per pershendetjet e juaja qe na beret neve ne CH!!! Mos na harroni se edhe ne jemi dikund te gjalle, dhe mendojm shume per juve!! I pershendes te gjithe shqipetaret ane e mban botes dhe PAQ per te gjithe. Allahu qoft me neve!!! Allahu na BEKOFT

Bota_Sot
19-06-05, 20:53
Hehhehe, ishalla te del vallah ndonje nafak, se ka ardh nje kohe shume e rand?!! VAllah bre EDON, nuk kam asnje feme rme ta qit, se menjehere ta kisha qit nje'!! I kam disa shoqe, por me vjen inati me ti qit!! Hehhehe, je shume i MREKULLUESHEm. Fjalet tua qysh kam mundur mi percjell ketu, jane shume INTERESANTE dhe zene vend shume te rende?!!

Edon
21-06-05, 22:21
Hehhehe, ishalla te del vallah ndonje nafak, se ka ardh nje kohe shume e rand?!! VAllah bre EDON, nuk kam asnje feme rme ta qit, se menjehere ta kisha qit nje'!! I kam disa shoqe, por me vjen inati me ti qit!! Hehhehe, je shume i MREKULLUESHEm. Fjalet tua qysh kam mundur mi percjell ketu, jane shume INTERESANTE dhe zene vend shume te rende?!!

Falemnderit I Nderuar,Ne Fakt un jam dalur nga ketu por u ktheva te shof se kush me ka sha ne Pm..Merre me mend Moderator..
Por ok..
Desha vetem te falemnderoj per komplimentin.
nese je nga Pz,te kam qit un ty shoqe a ti mu jo :wink:
nese je ai nga Viva.
Tasht Kalofsh mir,se masi un per moderatoret e ketuhit nuk qenkam i kjart nuk po hupi koh badihava..
hap tem e mbyll kush gentiani hahah.
Hajt per te majr ty.

Bota_Sot
22-06-05, 15:33
I nderuar, ju pershendes nga zemra. Po perse mor koleg merakoseni pse ai juve ju ka ndaluar? Po edhe ai eshte njeri sikur ne!! Mos u lodheni me keso njerez! Moderatore eshte, por edhe ai apo ajo duhet tju permbahen rregullave, se fjala e LIRE NUK ma merr mendja se ka te drejt te mohohet nga askush hiq!! Une jam nga GJILANI i nderuar e jetoj ne CH. Jam njeri i thjesht, dhe kurre ne jeten time NUK kam shkruar ne VIVAchat se NUK kam para me harxhu palidhje. Jeni nje njeri i ndershem EDON, vazhdoni keshtu,. Ju pershendes me kengen, Kur ma kujton Gjilanin, kujtom edhe mua, ehhehehe

Gentiani
23-06-05, 22:09
I nderuar, ju pershendes nga zemra. Po perse mor koleg merakoseni pse ai juve ju ka ndaluar? Po edhe ai eshte njeri sikur ne!! Mos u lodheni me keso njerez! Moderatore eshte, por edhe ai apo ajo duhet tju permbahen rregullave, se fjala e LIRE NUK ma merr mendja se ka te drejt te mohohet nga askush hiq!! Une jam nga GJILANI i nderuar e jetoj ne CH. Jam njeri i thjesht, dhe kurre ne jeten time NUK kam shkruar ne VIVAchat se NUK kam para me harxhu palidhje. Jeni nje njeri i ndershem EDON, vazhdoni keshtu,. Ju pershendes me kengen, Kur ma kujton Gjilanin, kujtom edhe mua, ehhehehe


Ehehe mirė ėshtė ti rregulloni ju dy tė diasporės garancionet dhe tė zini ndonjė shoqe, e edhe tė shkruani pa vesvese se as qė mirrem me leximin e asaj ēka shkruani, sepse nuk figuroni as nė tabelėn e llogaritjes, ndėrsa tė mirret kush me shkrimet e temat e ju dyve bashkė, nuk e besoj.

desha tė ju pėrshėndes edhe unė me njė Kėngė, por pėr herėn tjetėr :wink:

vjeshta
25-06-05, 16:06
dea a te jete hatri me ta pershendet edhe une me ni mpuq en faqe motren tone a okejjjjjj qe puqqqq per inat tendin sa mes mi jet hatri asej motres tende ha ha :wink:

Hateri :wink:

Bota_Sot
26-06-05, 10:16
NUK eshte RELEVANTE per mua qe edhe JU personalisht te jeni i interesuar per shkrimet e mia apo te dik tjeter, jam i lumtur qe jam ky qe jam, dhe NUK di se qfare halli keni ju me neve dyve?? pse jeni ju MODERATORE nuk dmth tash se jeni ndonje PRINC me ylle ne balle i nderuar, me falni por po duhet me ju shkruar keshtu, se ju siq me paskeni shkruar, po mendoshi se jam nje njeri pa VLER apo ndonje qen i keq. Ju lutem, JU NUK mundeni KURRE dhe NUK e keni as te pakten te DREJT qe tja mohoni dik tjeter te DREJTEN e FJALES. Ju lutem. Kam respekt ndaj secilit ketu dhe NUK kam kurrfare PROBLEMI me askend ketu, por te jemi realista ndaj njeri-tjetrit. Ju pershendes GEMTIANI me nje te diele te kendshme

Bota_Sot
26-06-05, 10:18
As qe kam hyr te te ze ndonje shoqe apo sdi qka ju mendoni, kam shoqe dhe miqesi dhe NUK me duhet tejterkush, por kam hyr te shprehi ate qka une mendoj dhe fjalen time NUK keni ju te drejt te ma mohoni, derisa nuk shkruaj diqka qe NUK eshte me temen. respekt ju lutem se nuk jemi ne FUSHNJORE ketu

Naki
26-06-05, 21:39
Tė gjithė bashkėmergimtarėt qė jetojnė dhe veprojnė nė Zvicėrr ju pėrshendes pėrzemėrsishtė qė tė mbizotronė shėndeti dhe lumturija nė vendet ku jetoni dhe veproni.

Naki

Gentiani
28-06-05, 22:48
NUK eshte RELEVANTE per mua qe edhe JU personalisht te jeni i interesuar per shkrimet e mia apo te dik tjeter, jam i lumtur qe jam ky qe jam, dhe NUK di se qfare halli keni ju me neve dyve?? pse jeni ju MODERATORE nuk dmth tash se jeni ndonje PRINC me ylle ne balle i nderuar, me falni por po duhet me ju shkruar keshtu, se ju siq me paskeni shkruar, po mendoshi se jam nje njeri pa VLER apo ndonje qen i keq. Ju lutem, JU NUK mundeni KURRE dhe NUK e keni as te pakten te DREJT qe tja mohoni dik tjeter te DREJTEN e FJALES. Ju lutem. Kam respekt ndaj secilit ketu dhe NUK kam kurrfare PROBLEMI me askend ketu, por te jemi realista ndaj njeri-tjetrit. Ju pershendes GEMTIANI me nje te diele te kendshme


Bota_Sot, edhe unė ju pėrshėndes.

Desha tė ua rikujtoj se fjala e fundit nuk nxirret e para nė fillimin e parė tė njė komunikimi dhe vetėm kaq! pėrndryshe nuk kam asgjė kundėr askujt dhe as shkrimeve tė askujt, qofshin tuajata e x,y, z diskutuesit pėrderisa kanė vlerė komunikimi e mirėsjelljeje...

Flaka_1
11-09-05, 02:41
Po ku harrohet ZVICRA?
Vendi me pituresk,vend me ujvara,vendi me kodrina,kam mbresa te paharruara nga Zvicra.
Keshtu qe Te gjithe Mergimtaret qe jetojne atje,
Ju uroj gjithe te mirat dhe ju prifte e mbara ku do qe te jeni :!: :arrow:
Me dashuri flaka

Zana_ch
12-09-05, 15:39
Po i bashkangjitem edhe une kesaj teme .........dmth ti pershedesim mergimtaret qe jetoin ne zvicer............ se me than Shqiptaret po me duket disi e rend kjo shprehje se ne e dime se te gjith jemi Shqipetar.Pra te gjithve mergimtarve ju uroi shendet dhe gjdo te mira ne ket vend te zvicres ........por nje lutje e kam jo per mergimtaret e zvicres por per te gjithe mergimtaret kudo se gjinden: MOS TA HARROJME SE NGA JEMI, PREARDHJEN SE NESE E HARROJM SE NGA VIME NE...... ATEHER E KEMI HUMB NJE GJEJ SHUM TE MADHE .......PRA JETONI NE QDO VEND TE BOTES SI E DESHIRONI POR PRARDHJEN MOS E HARRONI

Pershendetje
Zana_ch

Gentiani
12-09-05, 22:03
Njė Pėrshėndetje tė madhe dhe tė ėmbėl si Switzerland's Chocolat http://www.maiffret.com/images/maiffret-chocolat-produit1.jpg gjithė bashkėatdhetarėve nga Zvicra :lol: :lol:

Zana_ch, ha,hahaaaa edhe po deshėn ta harrojnė shqiptarėt prejardhjen e tyre, mos u brengos se Switzerland Cheese i rrijnė gati tu tregojnė se janė Albaner ! :lol: :lol:

Megjithėate, nuk duhet harruar rėndėsin dhe rolin vendimtarė qė ka luajtur Zvicra pėr Shqiptarėt si nė aspektin ekonomik e edhe atė politikė - shiko sė fundit iniciativėn e tyre ofanzive pėr njohjen e pamvarėsisė sė Kosovės.

Kodra
20-09-05, 19:52
**********
**********
**********


Pėrshėndetje tė madhe ,bashkėatdhetarėt nė Zvicėr,kanė edhe nga unė


Ju pėrshėndes tė gjithve,jeni mė tė bashkuarit sa ju pėrket shqipatrėve nė Diasporė

Ju Lumtė
Kodra

Dimri
17-10-05, 23:34
Njė Pėrshėndetje tė madhe dhe tė ėmbėl si Switzerland's Chocolat http://www.maiffret.com/images/maiffret-chocolat-produit1.jpg gjithė bashkėatdhetarėve nga Zvicra :lol: :lol:

Zana_ch, ha,hahaaaa edhe po deshėn ta harrojnė shqiptarėt prejardhjen e tyre, mos u brengos se Switzerland Cheese i rrijnė gati tu tregojnė se janė Albaner ! :lol: :lol:

Megjithėate, nuk duhet harruar rėndėsin dhe rolin vendimtarė qė ka luajtur Zvicra pėr Shqiptarėt si nė aspektin ekonomik e edhe atė politikė - shiko sė fundit iniciativėn e tyre ofanzive pėr njohjen e pamvarėsisė sė Kosovės.Pershendetje gentjana je e embel besoj edhe ti si qokolatat e zvicrres :wink:

Dimri
17-10-05, 23:35
Po i bashkangjitem edhe une kesaj teme .........dmth ti pershedesim mergimtaret qe jetoin ne zvicer............ se me than Shqiptaret po me duket disi e rend kjo shprehje se ne e dime se te gjith jemi Shqipetar.Pra te gjithve mergimtarve ju uroi shendet dhe gjdo te mira ne ket vend te zvicres ........por nje lutje e kam jo per mergimtaret e zvicres por per te gjithe mergimtaret kudo se gjinden: MOS TA HARROJME SE NGA JEMI, PREARDHJEN SE NESE E HARROJM SE NGA VIME NE...... ATEHER E KEMI HUMB NJE GJEJ SHUM TE MADHE .......PRA JETONI NE QDO VEND TE BOTES SI E DESHIRONI POR PRARDHJEN MOS E HARRONI

Pershendetje
Zana_ch Pershendetje ZANA

Dimri
17-10-05, 23:38
Po ku harrohet ZVICRA?
Vendi me pituresk,vend me ujvara,vendi me kodrina,kam mbresa te paharruara nga Zvicra.
Keshtu qe Te gjithe Mergimtaret qe jetojne atje,
Ju uroj gjithe te mirat dhe ju prifte e mbara ku do qe te jeni :!: :arrow:
Me dashuri flaka Faliminderit per pershendetje flaka te pershendes edhe une kalofsh sa me bukur kudo qe je

Gentiani
18-10-05, 20:19
Njė Pėrshėndetje tė madhe dhe tė ėmbėl si Switzerland's Chocolat http://www.maiffret.com/images/maiffret-chocolat-produit1.jpg gjithė bashkėatdhetarėve nga Zvicra :lol: :lol:

Zana_ch, ha,hahaaaa edhe po deshėn ta harrojnė shqiptarėt prejardhjen e tyre, mos u brengos se Switzerland Cheese i rrijnė gati tu tregojnė se janė Albaner ! :lol: :lol:

Megjithėate, nuk duhet harruar rėndėsin dhe rolin vendimtarė qė ka luajtur Zvicra pėr Shqiptarėt si nė aspektin ekonomik e edhe atė politikė - shiko sė fundit iniciativėn e tyre ofanzive pėr njohjen e pamvarėsisė sė Kosovės.Pershendetje gentjana je e embel besoj edhe ti si qokolatat e zvicrres :wink:

hajde, hajde "zonjusha" Dimėr :wink: :lol: :lol: , po ėmbėsia e ēokollatės zvicrane tė dehi, qė nuk po mund ti dallosh as diskutuesit a ?! :lol: :lol:

zana e maleve
24-10-05, 13:54
une pershendes llozanen shume shume shume

Gentiana
12-11-05, 14:39
Ka koh qe nuk i kam pershendet Shqipetaret ne CH!
I pershendes te gjithe pra, dhe ju uroj nje weekend te kendshem. :P

Arb
12-11-05, 17:13
Pershendetje te gjithe bashkeatdhetareve ne Zvicer!

Dimri
19-11-05, 17:12
[quote=Gentiani]Njė Pėrshėndetje tė madhe dhe tė ėmbėl si Switzerland's Chocolat http://www.maiffret.com/images/maiffret-chocolat-produit1.jpg gjithė bashkėatdhetarėve nga Zvicra :lol: :lol:

Zana_ch, ha,hahaaaa edhe po deshėn ta harrojnė shqiptarėt prejardhjen e tyre, mos u brengos se Switzerland Cheese i rrijnė gati tu tregojnė se janė Albaner ! :lol: :lol:

Megjithėate, nuk duhet harruar rėndėsin dhe rolin vendimtarė qė ka luajtur Zvicra pėr Shqiptarėt si nė aspektin ekonomik e edhe atė politikė - shiko sė fundit iniciativėn e tyre ofanzive pėr njohjen e pamvarėsisė sė Kosovės.Pershendetje gentjana je e embel besoj edhe ti si qokolatat e zvicrres :wink:[/quot

hajde, hajde "zonjusha" Dimėr :wink: :lol: :lol: , po ėmbėsia e ēokollatės zvicrane tė dehi, qė nuk po mund ti dallosh as diskutuesit a ?! :lol: :lol:

Ndoshta ti je aq inteligjent GENTIANI e sgabon ne shkrime .une gabova ne nickun tend ne vend GENTIANI kam shrue GENTIANA .nese je ofendue te kerkoj falje nese i pranon nese jo pie do uj te ftoft e te kalon.

Gentiani
21-11-05, 01:13
Dimri, merre njė ēokollatė e mos bėjė zhurmė e pije edhe njė gotė ujė a!

po edhe mos harro eh Hop Schwyz :wink: :lol: :lol: