PDA

View Full Version : Cili qytet ne Gjermani ka me shume shqiptare?


Bronx
01-05-05, 17:34
Kush mundet me dite. :?: :?: :?:

une nuk e di

vetem me interesson.

me respekt!

4peace
01-05-05, 18:04
Mynihu/München (Bavari/Bayern)


A ia qellova?
***

Bronx
01-05-05, 18:49
Mynihu/München (Bavari/Bayern)


A ia qellova?
***

tung 4peace,

nuk edi as un se kush ka me shume shqiptar. por mua ma mer mendja düsseldorfi apo stuttgarti.


te pershendes

4peace
01-05-05, 19:29
tung 4peace,

nuk edi as un se kush ka me shume shqiptar. por mua ma mer mendja düsseldorfi apo stuttgarti.


te pershendes


Pershendetje Bronxi

Eshte e vertete se Müncheni ka me shume shqiptare se cilido qytet ne Gjermani. Jam i bindur qe ka se paku dy here me shume se Stuttgarti e Düsseldorfi se bashku. Sic kam degjuar para ca vitesh Müncheni eshte qyteti me me shume shqiptare (s'po e di tash me siguri) ne bote apo Europe (?).

Megjithate duhet t'i kemi parasysh disa te dhena qe flasin ne favor te pohimit tim. Pozita gjeografike (eshte me afer vendlindjes) dhe numri i banoreve te pergjithshem te ketij qyteti (qyteti i trete per nga numri i banoreve ne Gjermani, pas Berlinit dhe Hamburgut). Pastaj per kete flet edhe nje e dhene tjeter. Ajo eshte se ne München kane ardhur (jane shperngulur) shume shqiptare nga qytete tjera te Gjermanise, kryesisht nga qytetet e veriut. Une kam jetuar per nje kohe atje, prandaj dhe po te them. Shpresoj se do te lajmerohet ndonje "vendas" i Münchenit, i cili do te mund ta vertetonte kete pohim.


Cdo te mire!

Bronx
01-05-05, 20:47
tung 4peace,

nuk edi as un se kush ka me shume shqiptar. por mua ma mer mendja düsseldorfi apo stuttgarti.


te pershendes


Pershendetje Bronxi

Eshte e vertete se Müncheni ka me shume shqiptare se cilido qytet ne Gjermani. Jam i bindur qe ka se paku dy here me shume se Stuttgarti e Düsseldorfi se bashku. Sic kam degjuar para ca vitesh Müncheni eshte qyteti me me shume shqiptare (s'po e di tash me siguri) ne bote apo Europe (?).

Megjithate duhet t'i kemi parasysh disa te dhena qe flasin ne favor te pohimit tim. Pozita gjeografike (eshte me afer vendlindjes) dhe numri i banoreve te pergjithshem te ketij qyteti (qyteti i trete per nga numri i banoreve ne Gjermani, pas Berlinit dhe Hamburgut). Pastaj per kete flet edhe nje e dhene tjeter. Ajo eshte se ne München kane ardhur (jane shperngulur) shume shqiptare nga qytete tjera te Gjermanise, kryesisht nga qytetet e veriut. Une kam jetuar per nje kohe atje, prandaj dhe po te them. Shpresoj se do te lajmerohet ndonje "vendas" i Münchenit, i cili do te mund ta vertetonte kete pohim.


Cdo te mire!

tung 4 peace,

ndoshta esht ashtu. une jam vet nga münchen. por shpresoj se te postojn ketu shum qe jetojn ne gjermani e ta shikojm se kush ka me shume.

ne qoft se München ka ma shume shqiptar atehere do te ja lem emrin "dardania" kryqyteti i bayernit :D :D :D :D apo düsseldorfit, berlinit apo tjeterkujt?

ju pershendes

4peace
02-05-05, 16:25
Aj, edhe ti Bronx-i
Si po jeton n'München e nuk po i numeron sa shqiptare ka aty? :wink:


Dil n'Marienplatz, filloja prej Stachus-it e teposhte...(e sheh sa shume dalin)! :roll:***

Bronx
02-05-05, 18:27
Aj, edhe ti Bronx-i
Si po jeton n'München e nuk po i numeron sa shqiptare ka aty? :wink:


Dil n'Marienplatz, filloja prej Stachus-it e teposhte...(e sheh sa shume dalin)! :roll:***

ich grüße dich 4 peace


jo bre se ashtu nuk muj me dite. se ti po i njeh shqiptaret si te shohin qe je shqiptar ja fillojn me fol gjermanisht. kam hetu shume raste.

dabei bin ich doch stolz, das ich ein Kosovare bin.

Daja POLIC
05-05-05, 19:01
nuk e di sakt por mendoj se STUTTGART ka me se shumti SHQIPETAR :?

4peace
06-05-05, 18:26
nuk e di sakt por mendoj se STUTTGART ka me se shumti SHQIPETAR :?

Pershendetje
Po te duam kete mund ta vertetojme. Ka metoda te numerimit te njerezve, megjithese mund te zgjase nje kohe (deri dy dite).
...

Mr_100%
06-05-05, 21:16
Se cili qytet ka me se shumti shqipetare,nuk e diiiiiiiiiiiiiiii

por cili qytet ju takon shqiptarve(mafis shqiptare)e di, HAMBURGU,jo qe jam un vet,por e pata lexuar diku :lol:

Daja POLIC
07-05-05, 05:35
nuk e di sakt por mendoj se STUTTGART ka me se shumti SHQIPETAR :?

Pershendetje
Po te duam kete mund ta vertetojme. Ka metoda te numerimit te njerezve, megjithese mund te zgjase nje kohe (deri dy dite).
...

shum e drrejt kjo por organizime mungon si gjithmon shum keq :(

festim_ku
07-05-05, 18:41
ju pershendes gjithve un mendoj se qyteti qe ka me shum shqiptare eshte MUNCHEN

Agroni22
07-05-05, 19:00
kom ndegjuar se ne SHTUTGARTE mos me dite shqipen jete gadare njeri

Bronx
07-05-05, 21:07
kom ndegjuar se ne SHTUTGARTE mos me dite shqipen jete gadare njeri

ndoshta esht ashtu :wink:

experti_lu
09-05-05, 14:49
mendoj se HAMBURGI,ka mas shumti shqiptar ne gjermani?

Ex_Burri
18-05-05, 15:59
Po mendimi ime kishte qene se per vajza shqiptare ka me se shumti hamburgi kurse per djeme shqpitar,ka si pas mendimit time stutgarti. Kurse per europe ka me se shumti shqiptar/e zürihu i zvicrres keshtu mendoja te persh dhe te uroje gjdo gje te mira ne jeten tuaj tung.

Ex_Burri
18-05-05, 15:59
Po mendimi ime kishte qene se per vajza shqiptare ka me se shumti hamburgi kurse per djeme shqpitar,ka si pas mendimit time stutgarti. Kurse per europe ka me se shumti shqiptar/e zürihu i zvicrres keshtu mendoja te persh dhe te uroje gjdo gje te mira ne jeten tuaj tung.

DEA
19-05-05, 21:15
Statistikat nuk i di , veq mashallah nga te shkojsh gjene Shqiptar :!:

Bronx
20-05-05, 13:51
Statistikat nuk i di , veq mashallah nga te shkojsh gjene Shqiptar :!:

dea te pershendes,

ashtu esht. :wink:

Bleona
02-09-05, 10:08
mu meduket se stuttgarti ka masshumti shqipetar!!!!
por edhe ne leverkusen ka shum !!!

GURI SYLAJ
06-09-05, 08:29
Mynheni me rrethine ka me shume se 11000 shqiptare.

kaola
06-09-05, 10:01
Mynheni me rrethine ka me shume se 11000 shqiptare.

zoti i ruajte hahahahaahahahah

Guri i madh
21-10-05, 14:40
Mynheni me rrethine ka me shume se 11000 shqiptare.

edhe une mendoj se mynheni ka mas,shumti shqiptar se nuk kan dit me shkue ma larg si e kan kalue austrin je ndal qaty mynhen frajsing deri ne ingollshtat

Andon
31-10-05, 22:00
mu meduket se stuttgarti ka masshumti shqipetar!!!!
por edhe ne leverkusen ka shum !!!

Mendoj se ja ke qëlluar. Shtutgarti me rrethinë.

Bleona
03-11-05, 10:11
mu meduket se stuttgarti ka masshumti shqipetar!!!!
por edhe ne leverkusen ka shum !!!

Mendoj se ja ke qëlluar. Shtutgarti me rrethinë.po normal ce ja kam celu :wink: spaß!!!!! :wink:

Hazard
09-11-05, 14:13
Mendoj se edhe Sttutgart, Munchen dhe Hamburg kane me se shumti shqiptare ne Gjermani

Barbaroza
09-11-05, 14:25
E krejt Gjermania,sa shqiptare ka athua?

Bronx
09-11-05, 15:32
E krejt Gjermania,sa shqiptare ka athua?

Barbaroza naj ke be nje pytje shume te shtire.

vetem me intereson kjo shum, shpresoj se dikush e di!
pershendetje

Espresso
09-11-05, 19:05
Per qytete, se cili ka me shume shqiptare mund te spekulojme me muaj. E di qe ne keto qytete eshte i perqendruar numri me i madh i shqiptareve: Stuttgart, Hamburg, München, Düsseldorf dhe Frankfurt.
Ndersa sa i perket Bundesländer-ve besoj qe me sa shumti ka ne NRW.

Me nderime

Espresso :wink:

Espresso
09-11-05, 19:07
Numri i shqiptareve ne Gjermani flitet te jete diku rreth 200000-300000, afersisht sa ne Zvicer.

PRESHEVARE
07-12-05, 07:11
i nderuar bronx, mi numeru , nuk i kam, por mundem me then, se si ne stuttgart ne as nje qytet tjeter te gjermanis nuk ka shqiptar.

ket e them se e shoh vet se sa jetojn, dhe per fakt, esht aeroporti stuttgartit i zgjellur per fluturime per ne kosov, se ktu eshte "grumlla" madhe.

...edhe numri kriminaliteteve eshte i shqipertarve ne stuttgart apo BAden würtemberg me i nalt se dikund tjeter ne gjermnai, dmth, mundet me qen Stuttgarti, a?

Bronx
08-12-05, 11:43
i nderuar bronx, mi numeru , nuk i kam, por mundem me then, se si ne stuttgart ne as nje qytet tjeter te gjermanis nuk ka shqiptar.

ket e them se e shoh vet se sa jetojn, dhe per fakt, esht aeroporti stuttgartit i zgjellur per fluturime per ne kosov, se ktu eshte "grumlla" madhe.

...edhe numri kriminaliteteve eshte i shqipertarve ne stuttgart apo BAden würtemberg me i nalt se dikund tjeter ne gjermnai, dmth, mundet me qen Stuttgarti, a?

enderuara PRESHEVARE,

mundet me qen. por si ta shikojsh mbas airportit edhe prej düsseldorfit shkojn shum a?

te pershendes

Bleona
08-12-05, 12:37
i nderuar bronx, mi numeru , nuk i kam, por mundem me then, se si ne stuttgart ne as nje qytet tjeter te gjermanis nuk ka shqiptar.

ket e them se e shoh vet se sa jetojn, dhe per fakt, esht aeroporti stuttgartit i zgjellur per fluturime per ne kosov, se ktu eshte "grumlla" madhe.

...edhe numri kriminaliteteve eshte i shqipertarve ne stuttgart apo BAden würtemberg me i nalt se dikund tjeter ne gjermnai, dmth, mundet me qen Stuttgarti, a?po motrushe mete vertet eke ne stuttgart ka shum shqiptar!!!
por edhe ne tan baden-würtemberg ka shqiptar shum!!

PRESHEVARE
08-12-05, 14:39
i nderuar bronx, mi numeru , nuk i kam, por mundem me then, se si ne stuttgart ne as nje qytet tjeter te gjermanis nuk ka shqiptar.

ket e them se e shoh vet se sa jetojn, dhe per fakt, esht aeroporti stuttgartit i zgjellur per fluturime per ne kosov, se ktu eshte "grumlla" madhe.

...edhe numri kriminaliteteve eshte i shqipertarve ne stuttgart apo BAden würtemberg me i nalt se dikund tjeter ne gjermnai, dmth, mundet me qen Stuttgarti, a?po motrushe mete vertet eke ne stuttgart ka shum shqiptar!!!


hallo, bleone, gjyha dyt amtare shqip edh pakez, ne cillin vend je ti nese ben me dit?

pershendetje, loli
por edhe ne tan baden-würtemberg ka shqiptar shum!!

Bleona
09-12-05, 08:15
po une jetoj ne nordrein-westfalen!!! :wink: sit dush me dit mashum ather privat motrushe. :wink:

PRESHEVARE
09-12-05, 21:11
po une jetoj ne nordrein-westfalen!!! :wink: sit dush me dit mashum ather privat motrushe. :wink:

ok, e nderuar do te lajmerohna... :lol:

Bleona
12-12-05, 08:24
mair mair motrushe......... :wink:

Espresso
13-12-05, 12:04
mair mair motrushe......... :wink:

Bleona, a ban me tu lajmru edhe une ne Privat se edhe une jetoje ne NRW? :D 8)

lazdrani
13-12-05, 12:18
Lazdrani jeton ne republiken e Hessenit :wink: Ndersa ne pytjen e temes mendoje se ne Berlin,München,Hamburg,Frankfurt,Hanover,Stugardt, Dortmundt,Halbron dhe Mainz eshte nje perqindje me emadhe se ndoshta ne qytet tjera :wink:

PRESHEVARE
14-12-05, 07:46
mair mair motrushe......... :wink:

Bleona, a ban me tu lajmru edhe une ne Privat se edhe une jetoje ne NRW? :D 8)

haaa, do te takohem te gjith sebashku si po shihet, jemi gjith te permallum....ejani gjith ne stuttgarti edhe e mbyllmi temen, se dihet ateher, se ku ka shqipetar me shume :wink: :lol: :wink:

Bleona
15-12-05, 10:07
hahaha hajdi be shkruni :wink:
ce piju pres!!!!!!! :wink:

Espresso
15-12-05, 14:03
hahaha hajdi be shkruni :wink:
ce piju pres!!!!!!! :wink:

oki pra...vetem mos ma shlyj mesazhin :lol: :lol:

engjulli_boss
16-12-05, 02:23
hej sa muj edi une wupertali ka ma se shumti shiqptar

Arb
16-12-05, 03:35
Ani cilin ka, a po e din kush?

PRESHEVARE
16-12-05, 04:50
hahaha hajdi be shkruni :wink:
ce piju pres!!!!!!! :wink:

oki pra...vetem mos ma shlyj mesazhin :lol: :lol:


ohhh ty sa me ta pa foton e skenderbeut e shqiponjen, nuk ben me ta shly mailin.

perkulem....

Bleona
16-12-05, 11:42
hahaha hajdi be shkruni :wink:
ce piju pres!!!!!!! :wink:

oki pra...vetem mos ma shlyj mesazhin :lol: :lol:


ohhh ty sa me ta pa foton e skenderbeut e shqiponjen, nuk ben me ta shly mailin.

perkulem....jo be jo mosu tutni se i lexhoj dhe jau kthej mezashin :wink:

Espresso
16-12-05, 13:57
hahaha hajdi be shkruni :wink:
ce piju pres!!!!!!! :wink:

oki pra...vetem mos ma shlyj mesazhin :lol: :lol:


ohhh ty sa me ta pa foton e skenderbeut e shqiponjen, nuk ben me ta shly mailin.

perkulem....

Preshevare

Eshte kjo nje ftese per bisede private nga ana juaj ne adres time? :D :D :lol:

Guri i madh
21-12-05, 01:34
qyteti me maseshumti shqiptar esht qyteti ku jetoj une ne gjermani
duke llogaritur me numrin e banorve qe ka qyteti

Albanian4Life
24-06-06, 01:35
PO Guri i madh po cili eshte ai qytet????? a vetem 300000 shqiptar banojn ne gjermani??? kurgjo lol aiiiiiii kam mendu shume ma shume, ktu ne france po thojn qe jemi 30000 po nuk eshte e vertet jemi me siguri shum ma shume se nuk ka qytet ne France ku nuk ka shqiptar bile po na thrasin " les albanais sont comme la mauvaise herbe ils poussent partout" shqiptaret jane si bari i keq qe bin gjithkun. Hajde ciao e kalofshi me 5she hehe

instruktori
09-02-07, 22:36
Shqipetare sipas mendimit tim me se shumti ka ne republiken e Bajernit.
Dhe ne republike ka me se shumti qyteti i Munchenit
Mandej vjen Baden wyrtenberg me qytetin e Shtutgardite.
P.S Shqipetaret ma te miret jane ne Erlangen.

Albo_chicka
06-09-07, 00:37
mendoj qe ne bayern jetojn me se shumti, stuttgart dhe hamburg. i rendita me radh

Guri i madh
27-09-07, 23:24
une gjermani e llogariti veq BAJERNIN DHE BADEN WÜRTENBERG e ktu nuk mundesh me nda nji qytet nga tjetri po prap ja vlen me votue grünvald ,münchen

DritonPR
05-12-07, 14:35
Pershendetje.

Me intereson te dij se si jetojn shqiptart ne Gjermani. A jan problem? Shumica e femive shqiptar a mbarojn studimet ne fakultet? Si ju trajtojn gjermant juve?

ARDI_00
15-01-08, 11:28
Zotri juve qe pyetni dhe qe jetoni ne Gjermani se cili qytet ka me se shumti shqiptare mendoj se po te vizitoni ndoni byro per te huaj lehte do ta gjeni.
mirpo ja poju pergjigjem:
Qyteti icili ka me se shumti shqiptare ne Gjermani eshte Müncheni icili ka mbi 20.000 shqiptar te shkruar ne ni dokument gjerman disa muaj me pare,qe une edhe i percjell me vemendje keto te dhena flm
nga ARDI_00

emine
15-11-09, 13:26
veq vetni ku ka muzik Tallava,qaty ke shqiptar sa dushe:biggrin:

Prishtinasja_
15-11-09, 16:29
veq vetni ku ka muzik Tallava,qaty ke shqiptar sa dushe:biggrin:

:tongue::tongue: Sa mire qe e ke shkrua ! Ashtu eshte :tongue:

Perndryshe kendej ka ne, ka Stuttgarti, ka shume !

shfletuesi_
15-11-09, 20:39
stuttgarti mendoj

emine
15-11-09, 20:42
:tongue::tongue: Sa mire qe e ke shkrua ! Ashtu eshte :tongue:

Perndryshe kendej ka ne, ka Stuttgarti, ka shume !
:biggrin:

~AnnA~
15-11-09, 20:55
Vendin e pare e zen Stuttgart
pastaj Frankfurt dhe München...

shfletuesi_
15-11-09, 21:47
Vendin e pare e zen Stuttgart
pastaj Frankfurt dhe München...

A edhe ti ke qen aty kur jan numeruar a ?

~AnnA~
15-11-09, 22:24
A edhe ti ke qen aty kur jan numeruar a ?
Jo, jo s'isha e ftuar une :smile:
Provoje dhe ti, pyet shqiptaret qe jetojne ne Ger. Ne cilin qytet jeton?
Cdo i dyti te pergjigjet:
Stuttgart (ose, aty afer Stuttgardit) :smile:

shfletuesi_
15-11-09, 22:28
Jo, jo s'isha e ftuar une :smile:
Provoje dhe ti, pyet shqiptaret qe jetojne ne Ger. Ne cilin qytet jeton?
Cdo i dyti te pergjigjet:
Stuttgart (ose, aty afer Stuttgardit) :smile:

Para teje e kam jap kete pergjigje :) E di moj qyy

~AnnA~
15-11-09, 22:34
Para teje e kam jap kete pergjigje :) E di moj qyy
Ho re, se nuk e dija qe e din :smile:
Nuk e kam vrejt postimin tend, por sic duket qenke mire i informuar :)

shfletuesi_
15-11-09, 22:36
Ho re, se nuk e dija qe e din :smile:
Nuk e kam vrejt postimin tend, por sic duket qenke mire i informuar :)


E de... :) :smile:

Hajni.
18-12-09, 00:35
münchen :p

Amina
26-12-09, 19:23
Me duket per momentin ne qytetin tim, ne gjo hap sheh shqipatr heheh

emine
26-12-09, 19:29
Me duket per momentin ne qytetin tim, ne gjo hap sheh shqipatr heheh
une i kam ne mall mi pa,ju kan humbe gjurmt,ti pasna nis krejt t qatje:biggrin:

NJE KOMB NJE QENDRIM
27-12-09, 15:16
republika BADENWURTEMBERG,kryeqytet i ciles eshte SHTUTGARTI,ka qene republika qe ka pase kampin me te madh te azilkerkuesve ne KARLSRUHE,keshtu qe nuk e di cili qytet ka me shume shqiptare,por e di qe kjo republike ka me se shumti shqiptar.

jEtA_1
27-12-09, 16:17
Nuk e di pasi qe skam qen asnjiher por disa te aferm te mij me kan thene se ne minhen dhe berlin ka shume shqiptar

elvio
24-01-10, 12:50
se njoh kete fenomen ku ka me shume

sherri
25-01-10, 11:52
Komuniteti,me i madhe Shqipetar qe jetojne mbrenda nje qyteti(pa llogarit rrethinat,vetem mbrenda nje komune esht Lewerkuseni-NRW (afer Köln-it)

emine
25-01-10, 12:37
Komuniteti,me i madhe Shqipetar qe jetojne mbrenda nje qyteti(pa llogarit rrethinat,vetem mbrenda nje komune esht Lewerkuseni-NRW (afer Köln-it)
kam shenu,aty ku ka lokale me se shumti em muzika shqipt atyy ka edhe shqiptar shum:biggrin:

Qika^Me^Kule
20-05-10, 17:32
Per ne Ger.... nuk e di saktesisht... mbas nuk jetoj aty.... parit... por ne At.... ku jam une... Wien-a me duket qe ka shqiptar ma se shumti.... jan 3..B/z qe ndahet me B/z Wien-a i 10-ti dhe i 16-ti edhe i 15-ti , mundesh cdo te dytit person me ju fol shqip ata te pergjigjen shqip.... :D

Kalimtare
23-06-10, 11:28
kallxomni mu,ku gjindet ata te hajrit, se ne qytetin time,veq do me shqiponja XXL po jetojn!!!