PDA

View Full Version : Cili qytet në Gjermani ju pëlqen më shumë?


Bronx
08-05-05, 19:30
Amo vetem nje qytet!

mua me pelqen München.

lazdrani
11-05-05, 12:31
WIESBADENI :wink:

Kaltrushi
12-05-05, 10:36
Amo vetem nje qytet!

mua me pelqen München.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: edhe mua........nese bje ksajde je i mire se ardhur..........pershendetje per ty dhe gjithe tjeret.....qe jetojn ne diaspor............posaqerisht ata qe jetojn ne Gjermani....... :wink:

Naki
12-05-05, 11:41
Mainz dhe Hamburgu

Bronx
12-05-05, 12:59
Amo vetem nje qytet!

mua me pelqen München.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: edhe mua........nese bje ksajde je i mire se ardhur..........pershendetje per ty dhe gjithe tjeret.....qe jetojn ne diaspor............posaqerisht ata qe jetojn ne Gjermani....... :wink:

tung kaltrushi,

flm. i ftojm kta tjert qe vijn ne münchen, ta bejm nje "stadtrundfahrt" e atehere e dine se mamir se minheni nuk ka. :D :D :D

te pershendes ty edhe tjerve

Kaltrushi
12-05-05, 13:13
Amo vetem nje qytet!

mua me pelqen München.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: edhe mua........nese bje ksajde je i mire se ardhur..........pershendetje per ty dhe gjithe tjeret.....qe jetojn ne diaspor............posaqerisht ata qe jetojn ne Gjermani....... :wink:

tung kaltrushi,

flm. i ftojm kta tjert qe vijn ne münchen, ta bejm nje "stadtrundfahrt" e atehere e dine se mamir se minheni nuk ka. :D :D :D


pershendetje!!


edhe me mire le te vijn te gjithe ne qytetin me te bukur te gjermanis.....

jane te mire se ardhur.....

:wink:

te pershendes ty edhe tjerve

Daja POLIC
13-05-05, 00:36
BAD HOMBURG

Arb
13-05-05, 01:12
Pershendetje juve bashkekombasve ne Gjermani!

Bronx
13-05-05, 18:02
Pershendetje juve bashkekombasve ne Gjermani!

flm arb,

gjithashtu edhe une te pershendes ty dhe tjerve qe jetojn ne Amerika.

DEA
19-05-05, 21:23
Heilbronn

Prishtinasja_
15-06-05, 13:19
STUTTGART & MANNHEIM & DÜSSELDORF !!!!

lazdrani
17-06-05, 11:30
Wiesbadeni&Frankfurti :wink:

Honesty^uk.
18-06-05, 00:00
MUNCHEN sepse aty kam kalur 2 vite te mrekullueshme, te pasura ne te gjitha fushat

Kaltrushi
27-06-05, 10:34
MUNCHEN sepse aty kam kalur 2 vite te mrekullueshme, te pasura ne te gjitha fushat


Edhe une gjithashtu them qe Müncheni esht nje qytet i mrekullueshem, pasi qe ende kaloj kohe te mire ne ket vendlindje te dyte

pershendetje honesty^uk

GURI SYLAJ
27-06-05, 22:23
Kaltrushe - pajtohem se Mxnheni eshte edhe i bukur por edhe i shtrenjet . Megjithate po kalojm mire ne kete qytet.

Guri Sylaj

Honesty^uk.
29-06-05, 23:46
MUNCHEN sepse aty kam kalur 2 vite te mrekullueshme, te pasura ne te gjitha fushat


Edhe une gjithashtu them qe Müncheni esht nje qytet i mrekullueshem, pasi qe ende kaloj kohe te mire ne ket vendlindje te dyte

pershendetje honesty^uk

WOW
te paskem bashkvendase :lol: :lol: :lol: me te vertet eshte qytet per tu pelqyer.
te pershendes edhe nje here me shume se deri me tani

:D

Kaltrushi
30-06-05, 08:56
Me si duket dulen me shume se nje qe jetojn ne München......

Honesty^uk. Poashtu te pershendes shummmmGuri Syla jeta ketu esht vertet e shtrenjt qe esht edhe veshtire te kuptohet per ata qe nuk kane qene ketu.....por e shtrenjt dhe siq the ti vend ibukur dhe disi po shkon e......

Pershendetje edhe per ty...


me nderime


kaltrushi

Bronx
21-07-05, 10:37
Me si duket dulen me shume se nje qe jetojn ne München......

Honesty^uk. Poashtu te pershendes shummmmGuri Syla jeta ketu esht vertet e shtrenjt qe esht edhe veshtire te kuptohet per ata qe nuk kane qene ketu.....por e shtrenjt dhe siq the ti vend ibukur dhe disi po shkon e......

Pershendetje edhe per ty...


me nderime


kaltrushi


Perndryshe ne qe jetojm ne Minhen ekimi kosoven shum ma afer...

munich4live

Kaltrushi
21-07-05, 14:06
Me si duket dulen me shume se nje qe jetojn ne München......

Honesty^uk. Poashtu te pershendes shummmmGuri Syla jeta ketu esht vertet e shtrenjt qe esht edhe veshtire te kuptohet per ata qe nuk kane qene ketu.....por e shtrenjt dhe siq the ti vend ibukur dhe disi po shkon e......

Pershendetje edhe per ty...


me nderime


kaltrushi


Perndryshe ne qe jetojm ne Minhen ekimi kosoven shum ma afer...

munich4live


hehehe ashtu esht .... ne ks me ka qitur pytjen dikush se ku jetoj une ju pergjigja: ne minhen.... ah more ne prag dere ju paskemi sa ora vini ne ks me jepi pergjigjjen...heehe tasht me ra ndermend...

pershendetje specifike per ty bronx

Kodra
21-07-05, 14:38
*********
*********
*********


Düsseldorfi,Essen-Bredeney është pjesë e qytetit Essen dhe Müncheni-sidomos ka shumë lokale ,,Pizza HUT,, :wink: :wink:


Kodra

Kaltrushi
26-07-05, 15:02
*********
*********
*********


Düsseldorfi,Essen-Bredeney është pjesë e qytetit Essen dhe Müncheni-sidomos ka shumë lokale ,,Pizza HUT,, :wink: :wink:


Kodra

hahahaha per Pizza Hut te pelqen minheni (münchen) a!??! ma vure gazin..... ka edhe lokale tjera te mira...heheh


pershendetje nga münchen

Flaka_1
26-07-05, 19:13
MUNCHEN+DUSSELDORF

Honesty^uk.
26-07-05, 21:16
*********
*********
*********


Düsseldorfi,Essen-Bredeney është pjesë e qytetit Essen dhe Müncheni-sidomos ka shumë lokale ,,Pizza HUT,, :wink: :wink:


Kodra

hahahaha per Pizza Hut te pelqen minheni (münchen) a!??! ma vure gazin..... ka edhe lokale tjera te mira...heheh


pershendetje nga münchen

Ne Olympia Centrum a po :wink: :?:

Kodra
26-07-05, 21:27
*********
*********
*********


Düsseldorfi,Essen-Bredeney është pjesë e qytetit Essen dhe Müncheni-sidomos ka shumë lokale ,,Pizza HUT,, :wink: :wink:


Kodra

hahahaha per Pizza Hut te pelqen minheni (münchen) a!??! ma vure gazin..... ka edhe lokale tjera te mira...heheh


pershendetje nga münchen


**********
**********
**********

Jam i gëzuar,që të kam bërë me gaz.

Do të isha edhe më i gëzuar nëse edhe shumë tjerë ti bëja të qeshin.

Po si nuk ka lokale tjera të mira Muencheni.


Kodra

Gurbetqari
11-08-05, 18:10
Qyteti me i bukur ne Gjermani

ishte vet krejit Gjermania


Per: Peter Jenings[/code]

B-U-L-I
18-08-05, 21:48
Qyteti ma i bukur per mu jan 2 Dusseldorf edhe Bonn

Bleona
22-08-05, 08:50
tungi
mu me pelcen Kölni dhe Heidelbergu masshumti prej sherve ne germani!!!! :D

Marigona-KS
30-08-05, 10:54
Mua me pelqen Frankfurti dhe Hamburgi

Kaltrushi
01-09-05, 10:26
*********
*********
*********


Düsseldorfi,Essen-Bredeney është pjesë e qytetit Essen dhe Müncheni-sidomos ka shumë lokale ,,Pizza HUT,, :wink: :wink:


Kodra

hahahaha per Pizza Hut te pelqen minheni (münchen) a!??! ma vure gazin..... ka edhe lokale tjera te mira...heheh


pershendetje nga münchen


**********
**********
**********

Jam i gëzuar,që të kam bërë me gaz.

Do të isha edhe më i gëzuar nëse edhe shumë tjerë ti bëja të qeshin.

Po si nuk ka lokale tjera të mira Muencheni.


Kodra


pershendetje...

e di ti se kure do mundesh ti bejesh tjeret te qeshin.......sikurse tju tregoje se ne minhen jo vetem qe ka pizza hut por edhe nje qebaptore nga kosova...........se pari do te qeshin te gjithe dhe se dyti do te me vizitoshin duke lyper at qebaptore te cilen nuk do ta gjenin ...........


kalo bukur..........

Arlinda
03-09-05, 07:35
mua me pelqen Bielefeld sepse kam jetuar 6vite

Guri i madh
03-09-05, 23:19
mua maseshumti me ka pelqya münscheni dhe altöetingu ather moti si domos ne münschen grünwald

Kaltrushi
06-09-05, 13:58
mua maseshumti me ka pelqya münscheni dhe altöetingu ather moti si domos ne münschen grünwald


ke te drejt....sepse münchen grünwald esht nje vend shume i bukur dhe shume i banuar nga autoritete te njofura te gjermanis.....

Bleona
07-09-05, 13:06
hey müncheni mir esht ama kölnit sun ja shkon kur :wink:

Kaltrushi
07-09-05, 13:25
hey müncheni mir esht ama kölnit sun ja shkon kur :wink:

motrushe mendove ndryshe me siguri...qe kölni smund tja shkoj münchenit.............. :D

Bleona
07-09-05, 13:29
hey müncheni mir esht ama kölnit sun ja shkon kur :wink:

motrushe mendove ndryshe me siguri...qe kölni smund tja shkoj münchenit.............. :D

:lol: jo jo bin nüschtern :wink: edi se shka kam shkrujt sheqere

Kaltrushi
07-09-05, 14:03
hey müncheni mir esht ama kölnit sun ja shkon kur :wink:

motrushe mendove ndryshe me siguri...qe kölni smund tja shkoj münchenit.............. :D

:lol: jo jo bin nüschtern :wink: edi se shka kam shkrujt sheqere


ani spaske qene ne münich moj......hihih

Bleona
07-09-05, 14:10
hey müncheni mir esht ama kölnit sun ja shkon kur :wink:

motrushe mendove ndryshe me siguri...qe kölni smund tja shkoj münchenit.............. :D

:lol: jo jo bin nüschtern :wink: edi se shka kam shkrujt sheqere


ani spaske qene ne münich moj......hihih

po pedi be loqki :wink: just for fun :wink:

Bronx
09-09-05, 23:08
hey müncheni mir esht ama kölnit sun ja shkon kur :wink:

motrushe mendove ndryshe me siguri...qe kölni smund tja shkoj münchenit.............. :D

:lol: jo jo bin nüschtern :wink: edi se shka kam shkrujt sheqere


ani spaske qene ne münich moj......hihih

po pedi be loqki :wink: just for fun :wink:


bleona,

hajde ne munich, ta bejm nje Stadtrundfahrt.

te pershendes

Flaka_1
11-09-05, 02:38
MUNCHEN+DUSSELDORF

tushja
11-09-05, 13:58
Wiesbaden,Mainz ,Frankfurt :lol: :lol:

Bleona
12-09-05, 07:04
hajde ne munich, ta bejm nje Stadtrundfahrt.

te pershendespssssssssssssssssssssssssseeeeeeeee :wink:

Bronx
24-09-05, 23:10
te shetitem :D :D :D

Bleona
26-09-05, 06:08
po aaaaaaaaaaaaaa :wink:

ani de hajde merem!!! komm nich doch hollen!!! :wink:

Kaltrushi
26-09-05, 10:57
edhe me te mare a?!?!?! superservice do ishte ne!??!?! ok wir kommen du zahlst.......

hehehhee

Bleona
26-09-05, 12:24
neeeeeeeeeeeeeeeeeeee :wink: wenn ihr mir münchen zeigen wollt dann müsst ihr mich auch hollen kommen :wink:

aber ich gebe euch dann ein essen aus!! das ist doch ein fairer diel oder?? :wink:

Bronx
26-09-05, 22:40
Ja natürlich hole ich dich ab!! Dann kannst du mich und meine "Schwester" kaltrushi kennenlernen. Das ist schön Das du uns einladest.

Gute Nacht Bukuroshe

Naki
26-09-05, 22:57
Ju lutem përmbahuni temës,përgjigjet në 10 Quote janë të tepruara për lexuesin.
Për mirëkuptim ju faliminderit.

Naki

Bleona
27-09-05, 05:55
wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee du bist der bruder von kaltrushi???????? echt jetzt???????????

oooooooooo moter warum hast du mir nichts davon erzählt das dein bruder auch hier ist im forum???? :wink:

pa pa pa pa pa :wink:

Bronx
27-09-05, 15:54
wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee du bist der bruder von kaltrushi???????? echt jetzt???????????

oooooooooo moter warum hast du mir nichts davon erzählt das dein bruder auch hier ist im forum???? :wink:

pa pa pa pa pa :wink:

oooooooooo moter

Wie jetzt, habe ich noch ein zweiten Schwester???

:D :D :D :D

Bleona
28-09-05, 05:55
ja kaltrushi ist meine schwester!!!! :lol:

aber jetzt mal ohne flacks du bist nicht ihr wirklicher bruder oder???? :shock:

Bronx
28-09-05, 16:13
ja kaltrushi ist meine schwester!!!! :lol:

aber jetzt mal ohne flacks du bist nicht ihr wirklicher bruder oder???? :shock:

Nein nicht wirklich. Ich in nur Ihre virtueller bruder! :D

Bleona
29-09-05, 05:55
ach soooooooooooooooooo :wink: na dann!! :wink:

Dimri
17-10-05, 23:39
Mos te harrojm gjuhen ton nese doni folim shqip ..

Bleona
18-10-05, 09:36
pooooooooooooo si jo!!!! :wink:

nuk e harojm jo mosu ban merak :wink:

Dimri
18-10-05, 16:14
pooooooooooooo si jo!!!! :wink:

nuk e harojm jo mosu ban merak :wink:

Jo bleona e dashur une spo bena merak edhe sesht qudi me harru gjuhen po une gjermanishte e njof pak ma shum foli gjuhen italisht se jetoj ku folet gjuha italishte .


Pershendetje nga ..dimri..LUGANO..

Bleona
21-10-05, 09:08
aaaaaaaaaaaaaaa :wink:

po une jetoj ne köln e percat me bje ma leht te foli germanisht!!!!!


pershendetje

BLEONA :wink:

Kaltrushi
21-10-05, 11:34
ja kaltrushi ist meine schwester!!!! :lol:

aber jetzt mal ohne flacks du bist nicht ihr wirklicher bruder oder???? :shock:

Nein nicht wirklich. Ich in nur Ihre virtueller bruder! :D

ha haaa ku je bre vlla.... das freut mich aber das ich jetzt einen "big brother" hier im net habe......

bleone motrushe stell dir vor es kann sogar sein dass ich meinen brruder auch so kenne........ :wink:

gruß an euch beide

upss shkruajta gjermanisht...o ooo

Bleona
21-10-05, 11:50
hahahaha voll die dicke familie hier im net :wink:

Bronx
24-10-05, 16:31
ja kaltrushi ist meine schwester!!!! :lol:

aber jetzt mal ohne flacks du bist nicht ihr wirklicher bruder oder???? :shock:

Nein nicht wirklich. Ich in nur Ihre virtueller bruder! :D

ha haaa ku je bre vlla.... das freut mich aber das ich jetzt einen "big brother" hier im net habe......

bleone motrushe stell dir vor es kann sogar sein dass ich meinen brruder auch so kenne........ :wink:

gruß an euch beide


Hallo Schwesterchen,

mich freut es auch das ich einen wunderschönen menschen hier im net als schwesterchen habe.

gruß


upss shkruajta gjermanisht...o ooo

PRESHEVARE
28-10-05, 23:13
kam par dhe kam jetu ne disa qytete te gjermanis, por si STUTTGARTIn nuk e dua snje. jo se eshte aq i bukur apo dicka tjeter, e dua se kam perjetuar si shume te mira dhe shume te kqija ne ket vend. dhe......per ata se nuk e din: stuttgarti eshte metropol e muzikes "hiphop" dhe e ka diskotheken "enjoy" me valltart me te mire te botes..... :wink:

Bronx
29-10-05, 18:14
kam par dhe kam jetu ne disa qytete te gjermanis, por si STUTTGARTIn nuk e dua snje. jo se eshte aq i bukur apo dicka tjeter, e dua se kam perjetuar si shume te mira dhe shume te kqija ne ket vend. dhe......per ata se nuk e din: stuttgarti eshte metropol e muzikes "hiphop" dhe e ka diskotheken "enjoy" me valltart me te mire te botes..... :wink:


Hi preshevare,

diskoteka enjoy esht e mire por jo ma te mire te botes (A ke qene ne te gjith diskothekat e botes a?). ndoshta ne pi ma te mirav ne shtuttgart. ketu ne münchen mjaft ka Diskotheka te bukura si pershembull "P1" etj.

te pershendes

Mr_100%
05-11-05, 16:01
qyteti me i mire eshte pa medyshje KARLSRUHE edhe nese ju vjen merzi hajde ankohuni ketu ne bundesverfassungsgericht :lol:

Bleona
07-11-05, 10:05
hey 100% une nuk kam cen kur ne kalsruhe por kam ndejuar se esht shum vendi bukur!!!

por kölni ala ma ibukur :wink:

PRESHEVARE
07-11-05, 14:34
kam par dhe kam jetu ne disa qytete te gjermanis, por si STUTTGARTIn nuk e dua snje. jo se eshte aq i bukur apo dicka tjeter, e dua se kam perjetuar si shume te mira dhe shume te kqija ne ket vend. dhe......per ata se nuk e din: stuttgarti eshte metropol e muzikes "hiphop" dhe e ka diskotheken "enjoy" me valltart me te mire te botes..... :wink:


Hi preshevare,

diskoteka enjoy esht e mire por jo ma te mire te botes (A ke qene ne te gjith diskothekat e botes a?). ndoshta ne pi ma te mirav ne shtuttgart. ketu ne münchen mjaft ka Diskotheka te bukura si pershembull "P1" etj.

te pershendes


.....ashtu eshte , po njeri eshte i knaqem me at cka e ka.......ne münchen e njoh vetem ostparkin si duhet, larg prej ketuhit me ardh atje....pershendetje

vendasi
03-02-06, 03:20
Bocholti NW :wink:

Kaltrushi
09-03-06, 10:28
Hi preshevare,

diskoteka enjoy esht e mire por jo ma te mire te botes (A ke qene ne te gjith diskothekat e botes a?). ndoshta ne pi ma te mirav ne shtuttgart. ketu ne münchen mjaft ka Diskotheka te bukura si pershembull "P1" etj.

te pershendes

diskoteka, kinemaja e ku di une kemi sa te duash ne minhen...
por ka edhe gjera me te veqanta sesa diskotekat... dhe diskotekat nuk tregojn shume per nje qytet te bukur.... :rolleyes:

Bleona
15-03-06, 11:48
heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeey moter komm erst einmal nach köln dann weißt du was ne schöne stadt ist :wink:

spaaaaaaaaaaaaaaaaß

hab dich doch lieb MOTRUSHE :tongue:

Aga Syl
07-04-06, 20:55
E ej a keni haru:BERLININ.
mire se vijni ne Berlin.

jadore
27-04-06, 00:19
... kam pershtypje qe kjo Gjermania, te gjitha qytetet i ka te njejta (pra ska dallim cili me i bukur ) qka tjeter ka pos grupime planimetrish urbane ,gershetim te stilit te ndertimit romanik , gotik , dhe pos modern ,,gjithqka e njejte, ri pasqyrim i perseritur veqese toponime te ndryshme ...

LOJETARI
27-04-06, 00:21
Hamburgu pa dyshim.

muli81
29-04-06, 09:28
Heilbronn
stuttgarti

muli81
29-04-06, 09:31
po ne köln jetojn vetem pederat stuttgarti asht ma i bukuri

bonbona
18-05-06, 15:51
ja neeeeeeeeee ist klar muli81 se nime ketu ne geramni ka kamos pedera e jo vec ne köln!!!!!!!!!!!!

lazdrani
12-08-06, 23:42
OH krejt Gjermania eshte e bukure...Hamburgu,Hanoveri,Bremen,Berlini,München, Lepzig,Bonn,Mainz,Frankfurt,Duseldorf,Koblenz,
Ingolstadt,Nurberg,Köln jane te gjitha qytet te bukura por me WIESBADEN ska :wink:

neki76
14-08-06, 14:45
FRANKFURT.

Bom-Boni
15-08-06, 17:59
si duket te gjithe i lavdrojne vendet ku banojn, e mua me duhet te theme se une jetoj ne vendin me te bukur t'gjermanis ku te tjeret vine ne vine per pushime, Bodensee

seriozja_19
05-09-06, 21:00
MÜNCHEN... 1 X kam qen dhe shpresoj qe prap do ta vizitoj... me ka len pershtypje te madhe.

ZeShKaNee
06-09-06, 21:39
Frankfurti

ebu_idris
21-09-06, 20:28
Frankfurti ;

Guri i madh
28-09-06, 22:25
o nuk ka qytet ma te mir se REGENSBURGI qfar FRANKFURTI esht zero

rafet llapjani
28-09-06, 23:47
Hob Bahnofi hahahahahahah

Artisti
29-09-06, 10:47
Hob Bahnofi hahahahahahah
hhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaahahahhahahhahhaahhahhaha ahhahhahaa


a pe don qeben teme se ma fali njana nje te re hahahahhahahahahahahahhaahhaaa


.

Dardalece
29-09-06, 11:02
Mua më pëlqen Wuppertal...

SANTANA-29
09-10-06, 14:45
Frankfurti

TE LUMT ZESHKANE ME TVERTET SI FRANKFURTI NUK KA
E PRA ME PELQEN FRANKFURTI-TUNG

Daja POLIC
19-10-06, 00:24
ketu ku jam momentalish , shum qytet i bukur, i pastert, i vogel

Emri qytetit : Gießen ( hessen) gjermani

rafet llapjani
01-11-06, 01:49
TE LUMT ZESHKANE ME TVERTET SI FRANKFURTI NUK KA
E PRA ME PELQEN FRANKFURTI-TUNG

Santana-29 dhe Zeshkane a po shkoni hiq ne Mosselek str dhe Keiser str ne pizzeria Braseria k65???

instruktori
09-02-07, 22:29
Pershendetje per te gjithe.
Me pelqen e ter Bundesrepublika e cila eshte vertet e mrekullushme.
te gjitha qytetet me pelqejne shume.
Por une pata fatin qe te jetoj ne Bundesrepublik per tri vite te cilat ishin te arta per mua dhe familjen time.
Jetova dhe punova ne qytetin me te mire sipas mendimit time E R L A N G E N i cili ishte ne Bajern.

E R L A N G E N Ist the besste

RiannA
02-03-07, 03:55
Hamburgu, se esht shum i qet edhe pse esht qytet i madh!

Zero Cool
11-03-07, 13:32
Se di tybe, se shpejti kam me shku ne Schwarzwald per nje seminar, ta shoh si po me duket e ju tregoj........

GjIlAnAsI_cSi
12-03-07, 13:07
Frankfurt.. eshte njesh.. si dhe Hamburgu.. keta dy kan lan vend me i vizitu edhe tjera her..

Mos ta harroj edhe Baden Baden dhe Casinon :D

Abetare
04-04-07, 07:58
Regensburgu dhe München

gjini
23-04-07, 14:51
Une them se stuttgarti eshte shum ma i bukur dhe perdite po zbukurohet por edhe karlsruhe nuk e len asnje pike mbrapa .

qyqavica
25-04-07, 22:20
Pershendetje ......jo bre njerz ju ja nuk kini pa shka kum pa un ,ja nuk jini real,ja nuk kini shije ....qyteti me i bukur ne gjermani eshte santpauli eshte shum knaqesi me qen atje....tung tung shihemi aa qysh ku ne santpauli po ku hahah

Prishtinasja_
15-07-09, 21:59
München-i pa dyshim ! Pastaj Stuttgarti dhe Düsseldorfi ! :smile:

~AnnA~
15-07-09, 22:04
Berlin dhe Dresden

Prishtinasja_
15-07-09, 22:11
Berlin dhe Dresden

Dresdeni me duket disi si nje qytet i "ftohet" ! Nuk ka gjalleri ! Edhe pse eshte nje nder qytetet me historike dhe kulturor ne Gjermani !

~AnnA~
15-07-09, 22:16
Dresdeni me duket disi si nje qytet i "ftohet" ! Nuk ka gjalleri ! Edhe pse eshte nje nder qytetet me historike dhe kulturor ne Gjermani !
Prandaj me pelqen :smile:
Me terheqin shume vendet historike...Edhe Wiena gjithashtu me pelqen shume..jan qytete qe kan nje karakteristike te vecante...jan ndryshe nga qytetet tjera te Evropes....

Prishtinasja_
15-07-09, 22:18
Prandaj me pelqen :smile:
Me terheqin shume vendet historike...Edhe Wiena gjithashtu me pelqen shume..jan qytete qe kan nje karakteristike te vecante...jan ndryshe nga qytetet tjera te Evropes....

Po, shihja e njeriut ! :wink:

Tinky-Winky
15-07-09, 22:18
as iher sjam konen tu allamonia vetum qka kam mujten me pae en televizi ,po shume mduket se asht kllasiqno diqysh allamonia me do tulla tkuqe e me asfallta trash e mi ni popullsi kejt piklana e barkuleca e me do femra leshkuqe ,taman per qef temin po qe boll zhig e kom pse halo sma kapi me dal jasht dika veq po pres mos po bahet kajb nai femer ktu e forumit e po ma qon qat far garancien per viz e me shkue nja dy jav e me te vizitue gjon e gat.shnetje

SANTANA-29
15-07-09, 22:19
Qyteti me i mir eshte München,por tash po jetoj ne fRANKFURT;,e Franfurti i ka ndertesat me te larta,,:biggrin:

LOJETARI
15-07-09, 22:21
Qyteti me i mir eshte München,por tash po jetoj ne fRANKFURT;,e Franfurti i ka ndertesat me te larta,,:biggrin:

Edhe terrenet e tenisit , hahhahahahahha

Prishtinasja_
15-07-09, 22:22
as iher sjam konen tu allamonia vetum qka kam mujten me pae en televizi ,po shume mduket se asht kllasiqno diqysh allamonia me do tulla tkuqe e me asfallta trash e mi ni popullsi kejt piklana e barkuleca e me do femra leshkuqe ,taman per qef temin po qe boll zhig e kom pse halo sma kapi me dal jasht dika veq po pres mos po bahet kajb nai femer ktu e forumit e po ma qon qat far garancien per viz e me shkue nja dy jav e me te vizitue gjon e gat.shnetje
:tongue::tongue::tongue:Shuj se s'ka kush qe te kthen tani ma ne Kosove !

SANTANA-29
15-07-09, 22:22
Edhe terrenet e tenisit , hahhahahahahha

Sikur me dit se Lojtari e ka merak tenisin,kur te dush dalim fer :biggrin:

Tinky-Winky
15-07-09, 22:37
:tongue::tongue::tongue:Shuj se s'ka kush qe te kthen tani ma ne Kosove !
mare me ardhen me jetue skisha lypen sez une jam demel e sun i duroj ka gjashtmdhet or ndite pun po veq kam merak me shetiten edhe me vizitue qat far alianc arenen se shum asht stadion i bukur e at stadionin e gelzerkihenit e kam vizitue zdi sa her ne jutube se edhe ai qashtuqene asht i mir se mshelet e tana qito sene kam merak mi vizitue se mpelqen shum fuzballi e jo sha zote me jetue skisha paten qef se edhe qiky karllos santana po ren qi ka jetue en minhen e tonashile kishemile asht vendosen tu frankfurti se demek nertesat ma t nolta e me boe mi shkue me adres na del jo nfrankfurt po qaty ngat frankfurtit veq nja pesdhet killometra e ka lerg frankfurtin e atje tu mineheni sigurt e ka paten naj stan tu bjeshkt e bavaris sha zote po ani mare se allamonia i ka rugt e mira e saora t qon en qender tu qytetit ose te ai veni qi ki me punue.shnetje

LOJETARI
15-07-09, 22:43
mare me ardhen me jetue skisha lypen sez une jam demel e sun i duroj ka gjashtmdhet or ndite pun po veq kam merak me shetiten edhe me vizitue qat far alianc arenen se shum asht stadion i bukur e at stadionin e gelzerkihenit e kam vizitue zdi sa her ne jutube se edhe ai qashtuqene asht i mir se mshelet e tana qito sene kam merak mi vizitue se mpelqen shum fuzballi e jo sha zote me jetue skisha paten qef se edhe qiky karllos santana po ren qi ka jetue en minhen e tonashile kishemile asht vendosen tu frankfurti se demek nertesat ma t nolta e me boe mi shkue me adres na del jo nfrankfurt po qaty ngat frankfurtit veq nja pesdhet killometra e ka lerg frankfurtin e atje tu mineheni sigurt e ka paten naj stan tu bjeshkt e bavaris sha zote po ani mare se allamonia i ka rugt e mira e saora t qon en qender tu qytetit ose te ai veni qi ki me punue.shnetje
http://tbn2.google.com/images?q=tbn:D2pCl_pFu1oN4M:http://www.scanrock.de/images/i_pfahlprobebelastung/zeil_frankfurt_1_gr.jpg (http://images.google.de/imgres?imgurl=http://www.scanrock.de/images/i_pfahlprobebelastung/zeil_frankfurt_1_gr.jpg&imgrefurl=http://www.scanrock.de/seiten/pfahlprobelastung/ppb_proj_zeil_frankfurt.html&usg=__KUX8c0TAx5WBgMg7qxBwppKtVhU=&h=600&w=457&sz=50&hl=de&start=5&tbnid=D2pCl_pFu1oN4M:&tbnh=135&tbnw=103&prev=/images%3Fq%3Dfrankfurt%2Bam%2Bmain%26gbv%3D2%26hl% 3Dde)

Valla twinky , Santana qity afer jeton , veq i kish hup qelesat e po i duhet me fjete ne periferi , hahhahahahahaha................qy xhelozi

SANTANA-29
15-07-09, 22:50
http://www.martinzimmermann.de/frankfurt1054.jpg

Lojtari shite naj Lule e mos ju trego se ku banoj une,,:tongue:

LOJETARI
15-07-09, 22:55
http://www.martinzimmermann.de/frankfurt1054.jpg

Lojtari shite naj Lule e mos ju trego se ku banoj une,,:tongue:


hahahhahahaaa.................A éshte qiky Golfi yt a i Balit , hahahhahaaaah

Prishtinasja_
15-07-09, 22:55
mare me ardhen me jetue skisha lypen sez une jam demel e sun i duroj ka gjashtmdhet or ndite pun po veq kam merak me shetiten edhe me vizitue qat far alianc arenen se shum asht stadion i bukur e at stadionin e gelzerkihenit e kam vizitue zdi sa her ne jutube se edhe ai qashtuqene asht i mir se mshelet e tana qito sene kam merak mi vizitue se mpelqen shum fuzballi e jo sha zote me jetue skisha paten qef se edhe qiky karllos santana po ren qi ka jetue en minhen e tonashile kishemile asht vendosen tu frankfurti se demek nertesat ma t nolta e me boe mi shkue me adres na del jo nfrankfurt po qaty ngat frankfurtit veq nja pesdhet killometra e ka lerg frankfurtin e atje tu mineheni sigurt e ka paten naj stan tu bjeshkt e bavaris sha zote po ani mare se allamonia i ka rugt e mira e saora t qon en qender tu qytetit ose te ai veni qi ki me punue.shnetje
Hahhahahahahhahahah :tongue: Plaq ti ho ! :tongue: 1 i papune me shume ne Gjermani..se pak po jane ! Veq edhe ti mangu je...! hahha !

Qenka mire me te dergua n'Europark :biggrin: Ba e gjete per ty :biggrin:

SANTANA-29
15-07-09, 22:56
hahahhahahaaa.................A éshte qiky Golfi yt a i Balit , hahahhahaaaah:tongue: hahahaahahahahaha,,I Balit ,,hahahahahahahaahh,,,

Llapjani_HH
16-07-09, 20:19
Qyteti ma i mirë për mua është Hamburgu.

Veq apet me Llap nuk e kisha nrrue :tongue::biggrin: