PDA

View Full Version : Kercovari i vogel gjurmeve te Shumaherit


Kercovari
09-05-05, 13:37
http://www.karting.ch/albums/2005SKC01Diverse/2005SKC01Diverse31.thumb.jpg
Kercovari Florian Cuculi i lindur ne vitin 1995 ne Dielsdorf te Zvicres,eshte garuesi me i i ri nder konkurentet Auto Carting 60 ccm 10/ps.te kategoris Open Mini deri ne 130 km.shpejtesi ne ore.
Ka filluar te meret me kete sport qe ne moshen 6-te vjeqare,dhe deri tani ka korre rezultate te shkelqyera nder moshataret me te avancuar dhe kushte me te mira trajnimi.
Ne vitin 2004 ze vendin e trete ne garat Dream Cup ne Wohlen te Zvicres,i mbeshtetur krejtesisht ne mjete financijare nga vete prindrit dhe te afermit e tije dhe nje donuesi Zvicerian.
Pershkak moshes shume te re nuk i eshte dhene leje te garoj ne garat Schweizer Meisterschaft,dhe qe ne fillim te ketij viti Floriani do te ndeshet ne gara me te gjithe mashataret ane e mbane Zvicres,po edhe ne disa shtete evropjane si Itali dhe France.
Te shpresojme se Floriani me pjekuri te moshes dhe nderim te kategorive garuese,nje dite do te mbroje titullin boteror nen flamurin tone Kombetare.
Edhe pse shpenzimet jane shume te medha,prindrit dhe te afermit e tije shprehen se do te japin gjithcka qe djalit te tyre te i plotsohen endrrat rinore deri ne arritje te nje rezultati rekord,edhe perkrah obligimeve shkollore.
Te i deshirojme Florianit suksese dhe gjitha te mirat ne jete,me shprese se do te ia arrije qellimit.Suksese!

Kercovari
09-05-05, 13:48
http://www.karting.ch/albums/2005SKC01Openmini/2005SKC01Openmini14.sized.jpg

Foto:Flori ne gare.

turisti
09-05-05, 13:58
http://www.karting.ch/albums/2005SKC01Openmini/2005SKC01Openmini14.sized.jpg

Foto:Flori ne gare.

:P SUKSES FLORI NGA ZEMRA TE DESHIRON


:P TURISTI. :P