PDA

View Full Version : Ac milan vs. Liverpol


red-devil
10-05-05, 13:11
kush po jav merr menja FINALEN

Arb
10-05-05, 23:08
Liverpool meriton te fitoj Kupen e Kampioneve.

Milan nuk gjendet me merite ne finale.

Liverpool 1-0 Milan

altini22
11-05-05, 12:09
liverpuliiiiiiiiiiiiiiiiiii

red-devil
11-05-05, 14:29
normal qe liverpol champion ska milano ma :@

Gjermani_futbollist
12-05-05, 17:02
tungi :wink:
mendoj dhe shpresoj shum, Liverpooli do te fiton

ARVANITI
14-05-05, 20:58
Si thate Liverpooli fiton?
:lol: :lol: :lol:

KUPEN E MERR MILANI, SKUADREA ME E MIRE

do ta shohim se c'spektakel do te bel ne Stamboll

Cool_Boy
16-05-05, 21:03
O NJERZ JEREM TU KJENI QUE JU SA PO E SHOF UNE....

Po Kush tjetr perveq


FORZA MILANO......

Qfare Liverpool-i dhe qka ju ka gjet bre Liverpool-i keta skan lidhje me futboll por nafaka ju ka hec kete vite ne Evrop se qfare rezultate kan arrit ne PREMIER LEAGUE?? ME BOLTON jan shty etj etj.

Arb
26-05-05, 01:43
Sonte, Liverpool arriti te shkruaj histori.

Eshte ekipi i pare ne historine e Kupes se Kampioneve qe arriti te permbys rrezulltatin 0-3, te barazoj, dhe te arrij te fitoj Kupen pas ekzekutimit te penalltive.

http://eurosport.com/imgbk/footbl/all/big_md-i184973.jpg

Liverpoolit iu deshten jo me shume se 7 minuta qe te permbys epersine e thelle te Italianeve, 0-3.

Goli i shenuar nga Anglezet, ri-ngjalli lojtaret e Liverpool-it, duke u paraqitur nje futboll krejt ndryshe nga ai i pjeses se pare. Pas golit te shenuar Anglezet pothuajse morren cdo gje ne dore te tyre, duke kontrolluar lojen ne minutat vazhduese te kohes se rregullt.

Pas pesimit te 3 golave te shpejte, Milan perpiqej te merrte veten nga tronditja qe kishte pesuar, por pa pasur mundesi te rrezikonin porten e Liverpool-it. Ne anen tjeter Liverpool perpiqej te vihej ne kontroll te ndeshjes.

Milan ka mundur fare lehte te shenonte golin e fitores vetem 2 minuta para perfundimit te pjeses se dyte shtese, pasi Shevchenko, nuk arrin te shenoj nga 3-4 metra. Gjuajta e tij u prit nga portieri Dudek (per te cilin ishte intervenimi me i mire ne krejt ndeshjen).

Pas ekzektutimit te penalltive, Liverpool, ishin me te sakte duke trimufuar, 3-2, per tu stolisur per te 5 here ne historine e Klubit me Kupen e Kampioneve.