PDA

View Full Version : DROGA DHE DASHURIJA


TERORIST
14-05-05, 08:17
tung ju pershendes .
pata deshir me hape ket tem . se e kam vertetu qe ai djoloshi qe e pin drogen duhet me pas dashnoren ose femren gjithashtu qe e pin drogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .

si pershenbel me rastin tim une e pi drogen qe 3 vite , jam dashuru me shum femra qe nuk e pin droen , kur me kan pa edhe kan ndegju qe e pija droen me kan len te gjithat , pastaj kam mendu qe zemren time duhet me qen , qe edhe ajo e pin ndrrogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .
kam dashuri me dit gjitha ashtu mendim te juve ne ket tem

Krokodilli
15-05-05, 11:19
tung ju pershendes .
pata deshir me hape ket tem . se e kam vertetu qe ai djoloshi qe e pin drogen duhet me pas dashnoren ose femren gjithashtu qe e pin drogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .

si pershenbel me rastin tim une e pi drogen qe 3 vite , jam dashuru me shum femra qe nuk e pin droen , kur me kan pa edhe kan ndegju qe e pija droen me kan len te gjithat , pastaj kam mendu qe zemren time duhet me qen , qe edhe ajo e pin ndrrogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .
kam dashuri me dit gjitha ashtu mendim te juve ne ket tem

se pari te cekim se drogat kan dallim te madh me njera tjetren,, ka lloje qe nuk mund ti ndalesh pasi ta provosh njehere si kokaina, heroina etj,, dhe ke llojin Marijuana qe mund te ndalohet dhe te harrohet.....

*jam ne studime,, mesoj rreth drogave te ndryshme ne fakultet,, lende te ndryshme narkotike,,
*nuk eshte ashtu si mendon ti,, se nese e pin ti drogen duhet ta kesh dashnoren e drogiruar, problemi eshte se ti e pin apo e merr (konsumon) drogen ke deshir ta kesh edhe partnerin qe e ben te njejten gje,, keshtu do te jet me let per ty ,, sepse aj person qe nuk e merr drogen nuk mund te kupton personin ne drog,, keshtu qe ti nese ke fillu ta marresh drogen (heroin, kokain) ti nuk ke ne mend dashurin por kalimin e kohes me dike qe eshte ne gjendje te njejt si ti (nen drog)..
keshtu qe personi nen drog (heroin, kokain) nuk din qka eshte dashuria por thjesht ndjenjat ndaj gjinis femrore jan vetem ndjenja fizike,

pershendetje ,, te uroj fat

dr1ta
15-05-05, 20:33
tung ju pershendes .
pata deshir me hape ket tem . se e kam vertetu qe ai djoloshi qe e pin drogen duhet me pas dashnoren ose femren gjithashtu qe e pin drogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .

si pershenbel me rastin tim une e pi drogen qe 3 vite , jam dashuru me shum femra qe nuk e pin droen , kur me kan pa edhe kan ndegju qe e pija droen me kan len te gjithat , pastaj kam mendu qe zemren time duhet me qen , qe edhe ajo e pin ndrrogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .
kam dashuri me dit gjitha ashtu mendim te juve ne ket tem


Nuk mundem me kuptu cfar jete deshiron ti te jetosh ...gjithcka rezikon vet jeten e reziokn per gjdo dit ...po ti edhe edin ce ben gabim per gjdo dit nese kerkon nje femen normale ce nuk drogiratet ....po sdi pse ke nevoj te helmosh veten per gjdo dit ...normal ce nje femen ce nuk e pin drogen nuk e ndin veten njesoj sikur ti ...duhesh te gjesh nje person sikur ti nese ke vendose te konsumojsh drogen pergjithmone ....

Deshiroj sukses ne jet dhe dashuri

doGzona
15-05-05, 20:47
tung ju pershendes .
pata deshir me hape ket tem . se e kam vertetu qe ai djoloshi qe e pin drogen duhet me pas dashnoren ose femren gjithashtu qe e pin drogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .

si pershenbel me rastin tim une e pi drogen qe 3 vite , jam dashuru me shum femra qe nuk e pin droen , kur me kan pa edhe kan ndegju qe e pija droen me kan len te gjithat , pastaj kam mendu qe zemren time duhet me qen , qe edhe ajo e pin ndrrogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .
kam dashuri me dit gjitha ashtu mendim te juve ne ket tem

Se pari duaje vehten pastaje diken tjeter.

Te deshiroje fat.

Stuhia
16-05-05, 00:20
tung ju pershendes .
pata deshir me hape ket tem . se e kam vertetu qe ai djoloshi qe e pin drogen duhet me pas dashnoren ose femren gjithashtu qe e pin drogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .

si pershenbel me rastin tim une e pi drogen qe 3 vite , jam dashuru me shum femra qe nuk e pin droen , kur me kan pa edhe kan ndegju qe e pija droen me kan len te gjithat , pastaj kam mendu qe zemren time duhet me qen , qe edhe ajo e pin ndrrogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .
kam dashuri me dit gjitha ashtu mendim te juve ne ket tem

Ju i nderuar pasket problem me veten tuaj.
Pse nuk provoni te largoheni nga marrja e droges?
E di se e keni te veshtire kte por po te mendoni te gjeni nje jete te qete dhe nje dashnore te sigurte largohuni nga ky ves qe nuk te qon askund, pos ne humbje te identitetit tend.
Sa per qe te marresh dashnore drogirashe as ajo nuk eshte zgjidhje se rrugen drejt vdekjes e ke me te shpejte.
Me nderime Stuhia.

experti_lu
16-05-05, 00:24
tung ju pershendes .
pata deshir me hape ket tem . se e kam vertetu qe ai djoloshi qe e pin drogen duhet me pas dashnoren ose femren gjithashtu qe e pin drogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .

si pershenbel me rastin tim une e pi drogen qe 3 vite , jam dashuru me shum femra qe nuk e pin droen , kur me kan pa edhe kan ndegju qe e pija droen me kan len te gjithat , pastaj kam mendu qe zemren time duhet me qen , qe edhe ajo e pin ndrrogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .
kam dashuri me dit gjitha ashtu mendim te juve ne ket temune mendoj nese ty te dashuron nje vajze,ajo te dashuron ashtu si je,dhe do te perpiqet qe te largoj nga disa gjera te keqija si pershembull DROGA-ALKOHOLI-e.t.j.

TERORIST
16-05-05, 08:25
tung ju pershendes nga zemra dhe ju falenderoj per mendim qe e keni dhen ne ket tem .
veq kam deshir me seqaru de gjera .

kam deshir me then qe nuk e pija droen prej deshir qe e kam nga droga , po e pija qe me dal nga perblemet qe i kam .
jam nje djalosh 20 vjet jetoj jashte kosoves ne egjipt qe 9 vite skam qen as nje her ne kosove se nuk kam familje .
gjith ashtu e pija drogen edhe e shese , ma se shumti qe mirna me ( HASHISH) jam mare perpara me ( BANGO ) po e kam len .

kam taku shum shum femra ketu ne egjipt te shtetva te ndryshme , kam pas deshir me jetu nje jet te mir , e gjithmon jam mendu qe femra ime me qen qe nuk e pin drogen , edhe kam pas femra qe nuk e kam pi drogen e as cigaren , kam ndejt me aty gati nje vit , po ne ralitet nuk ka vazhdu , gjithmon i kam rrejet per jeten time , i kam tregu per veten gjera qe nuk jam une ai , bile ka raste qe nuk i kam tregu qe jam shqiptare e shum gjera tjera , shum i kam rrejt .
po pas dashurijes qe kam pas udufte mi treu ralitetin tim , ose ka nje her me kan zbulu aty vet .
e kur e kan zbulu ralitetin tim te gjitha me kan len .
ka prej atyre qe jan mendu memndimu qe mem terheq nga droga po pa sukse ka qen , une vet nuk muj me len ose nuk muj me jetu pa te , se aty e kam jeten ose ushqimein ose biznisin qe muj me jetu nga ajo .

tash e kam nje femer eshet egjiptijana po ajo pate jetu ne itali tash jeton ne egjipt , gjith ashtu ajo e pin drogen , po ende nuk pe ndija veten qe jam i lumtur edhe me ket dashuri ,e dua ket femren po nuk po dua me jetu me te edhe me droge , nuk po dua femit te mi me pa n ket gjendje ose me jetu ket jete qe une jam ka e jetoj .
qe as vet nuk po muj me kuptu qe qfar jete jam ka tejo . kur i shoh njerzit te tjer me doken qe une jam nga nje planet tjeter .
ju pershendes edhe ju falemderoj per mir kuptim

logxx
18-05-05, 20:45
mendoj se droga jo veq dashurine po e shkatron gjithe shoqrine njerzore teresisht edhe skem qka folim ktu ma teper se ti qi e ki pi drogen nuk je patjeter me i tregu gjethkujne po maje per veti,edhe mos ju bon shembull i keq per njerz kaq

logxx
18-05-05, 20:45
mendoj se droga jo veq dashurine po e shkatron gjithe shoqrine njerzore teresisht edhe skem qka folim ktu ma teper se ti qi e ki pi drogen nuk je patjeter me i tregu gjethkujne po maje per veti,edhe mos ju bon shembull i keq per njerz kaq

Psikologu
19-05-05, 01:56
tung ju pershendes nga zemra dhe ju falenderoj per mendim qe e keni dhen ne ket tem .
veq kam deshir me seqaru de gjera .

kam deshir me then qe nuk e pija droen prej deshir qe e kam nga droga , po e pija qe me dal nga perblemet qe i kam .
jam nje djalosh 20 vjet jetoj jashte kosoves ne egjipt qe 9 vite skam qen as nje her ne kosove se nuk kam familje .
gjith ashtu e pija drogen edhe e shese , ma se shumti qe mirna me ( HASHISH) jam mare perpara me ( BANGO ) po e kam len .

kam taku shum shum femra ketu ne egjipt te shtetva te ndryshme , kam pas deshir me jetu nje jet te mir , e gjithmon jam mendu qe femra ime me qen qe nuk e pin drogen , edhe kam pas femra qe nuk e kam pi drogen e as cigaren , kam ndejt me aty gati nje vit , po ne ralitet nuk ka vazhdu , gjithmon i kam rrejet per jeten time , i kam tregu per veten gjera qe nuk jam une ai , bile ka raste qe nuk i kam tregu qe jam shqiptare e shum gjera tjera , shum i kam rrejt .
po pas dashurijes qe kam pas udufte mi treu ralitetin tim , ose ka nje her me kan zbulu aty vet .
e kur e kan zbulu ralitetin tim te gjitha me kan len .
ka prej atyre qe jan mendu memndimu qe mem terheq nga droga po pa sukse ka qen , une vet nuk muj me len ose nuk muj me jetu pa te , se aty e kam jeten ose ushqimein ose biznisin qe muj me jetu nga ajo .

tash e kam nje femer eshet egjiptijana po ajo pate jetu ne itali tash jeton ne egjipt , gjith ashtu ajo e pin drogen , po ende nuk pe ndija veten qe jam i lumtur edhe me ket dashuri ,e dua ket femren po nuk po dua me jetu me te edhe me droge , nuk po dua femit te mi me pa n ket gjendje ose me jetu ket jete qe une jam ka e jetoj .
qe as vet nuk po muj me kuptu qe qfar jete jam ka tejo . kur i shoh njerzit te tjer me doken qe une jam nga nje planet tjeter .
ju pershendes edhe ju falemderoj per mir kuptim


I nderuar djalosh!!!

Mos e merrė per kritik shkrimin tim dhe as per akuzim.
Droga si sherim i merzis ose i vetmis ose tejkalimit te monotonis nuk eshtė rrugė e hapur ne jetn e njeriut.
Ne fakt perdorimi i droges nuk mund te arsytohet se merzija dhe vetmija janė shkak qe keni filluar te perdoroni drogen.
Kur e kemi fjalen tek droga duhet ti klasifijokm dhe ti ndajmė ne cilen drogė ju merrni pjesė ne Hash , Canibys , Ekstasy , Amfetamin, Heroin apo ne cilat.
Perdorimi i droges eshØtė oi imponuar tek shumica e te rinjeve pikė se pari per nje forcė dhe shkathetesi seksuale per ato genjeshtra tebazuara se droga ndikon ne rritjen e inteligjences dhe dergon ne pushimin nervorė , por ne fakt kjo eshtė njė propagandė qellim keqe e cila ka vetem arsyen e shitjes dhe perfitimit te biznesit ne drogė.
Ka persona te cilet edhe janė larguar nga perorimi i droges sidomos te Kokaines , qka eshtė edhe e veshtirė te paramendohet por e lehtė te veprohet ,duke pasur parasysh menyrat e drejta ne mjekimin e pacientit ne fjalė.
Asgjė nuk eshtė e pa mundur aspak , dhe qdo gjė mundet te lihet dhe te harrohet nese njeriu shpreh vullnetin dhe deshiren e tij.
Me vjen keq qe gjindeni ne njėpozitė te tillė qe e ndjeni veten te humbur ne njė planet te tjeter , por nese ju e ndaloni konsumimin e alkoholit , atehere edhe deshira per drogė vjen dhe ulet nga dita ne ditė.
Kjo eshtė berė analizė ne ketė drejtim dhe ka treguar rezultate , por mos harroni se drogen nuk mundeni ta tejkaloni vetė pa menyren e kurimit profesional.
Siq thash me parė, droga perdoret nga disa persona qe nga fillimi pr njė arritje te madhe seksuale , dikush e perdorė nga turpi dhe nga menyra e pa mundur e komunikimit qoftė mashkullė ose femer dhe te vetmin shpetime gjenė si dalje nga vetja me perdorimin e droges, qka eshtė e gabuar ,sepse njerezit te cilet kan frigė, turp ose imponesa te jetes duhet te jenė te hapur dhe te flasin hapur duke kerkuar keshilla , pa ra ne ndikimin e droges.
Jeten tende e don ti me shumė se une ,sepse ti je qelsi i hapjes dhe i mbylljes ne jeten tende, ti je edhe urdheri dhe komando i vetes tende , pra me njė fjalė ti je ai qe vendos mbi veten tende, e nese e don jeten ,atehere kerko mjekim se kurrė nuk eshtė vonė.
Mos te mashtrohen rinija ne propaganden dhe reklamimin e droges se ajo eshtė rrugezgjidhje e te gjitha problemeve.
Njeriu duhet te jetė i aftė dhe te kerkoj hapesiar ne jetė e jo ngushtica qe dergojn ne shkatrrimin e jetes njerzore.

Psikologu
19-05-05, 01:56
tung ju pershendes nga zemra dhe ju falenderoj per mendim qe e keni dhen ne ket tem .
veq kam deshir me seqaru de gjera .

kam deshir me then qe nuk e pija droen prej deshir qe e kam nga droga , po e pija qe me dal nga perblemet qe i kam .
jam nje djalosh 20 vjet jetoj jashte kosoves ne egjipt qe 9 vite skam qen as nje her ne kosove se nuk kam familje .
gjith ashtu e pija drogen edhe e shese , ma se shumti qe mirna me ( HASHISH) jam mare perpara me ( BANGO ) po e kam len .

kam taku shum shum femra ketu ne egjipt te shtetva te ndryshme , kam pas deshir me jetu nje jet te mir , e gjithmon jam mendu qe femra ime me qen qe nuk e pin drogen , edhe kam pas femra qe nuk e kam pi drogen e as cigaren , kam ndejt me aty gati nje vit , po ne ralitet nuk ka vazhdu , gjithmon i kam rrejet per jeten time , i kam tregu per veten gjera qe nuk jam une ai , bile ka raste qe nuk i kam tregu qe jam shqiptare e shum gjera tjera , shum i kam rrejt .
po pas dashurijes qe kam pas udufte mi treu ralitetin tim , ose ka nje her me kan zbulu aty vet .
e kur e kan zbulu ralitetin tim te gjitha me kan len .
ka prej atyre qe jan mendu memndimu qe mem terheq nga droga po pa sukse ka qen , une vet nuk muj me len ose nuk muj me jetu pa te , se aty e kam jeten ose ushqimein ose biznisin qe muj me jetu nga ajo .

tash e kam nje femer eshet egjiptijana po ajo pate jetu ne itali tash jeton ne egjipt , gjith ashtu ajo e pin drogen , po ende nuk pe ndija veten qe jam i lumtur edhe me ket dashuri ,e dua ket femren po nuk po dua me jetu me te edhe me droge , nuk po dua femit te mi me pa n ket gjendje ose me jetu ket jete qe une jam ka e jetoj .
qe as vet nuk po muj me kuptu qe qfar jete jam ka tejo . kur i shoh njerzit te tjer me doken qe une jam nga nje planet tjeter .
ju pershendes edhe ju falemderoj per mir kuptim


I nderuar djalosh!!!

Mos e merrė per kritik shkrimin tim dhe as per akuzim.
Droga si sherim i merzis ose i vetmis ose tejkalimit te monotonis nuk eshtė rrugė e hapur ne jetn e njeriut.
Ne fakt perdorimi i droges nuk mund te arsytohet se merzija dhe vetmija janė shkak qe keni filluar te perdoroni drogen.
Kur e kemi fjalen tek droga duhet ti klasifijokm dhe ti ndajmė ne cilen drogė ju merrni pjesė ne Hash , Canibys , Ekstasy , Amfetamin, Heroin apo ne cilat.
Perdorimi i droges eshØtė oi imponuar tek shumica e te rinjeve pikė se pari per nje forcė dhe shkathetesi seksuale per ato genjeshtra tebazuara se droga ndikon ne rritjen e inteligjences dhe dergon ne pushimin nervorė , por ne fakt kjo eshtė njė propagandė qellim keqe e cila ka vetem arsyen e shitjes dhe perfitimit te biznesit ne drogė.
Ka persona te cilet edhe janė larguar nga perorimi i droges sidomos te Kokaines , qka eshtė edhe e veshtirė te paramendohet por e lehtė te veprohet ,duke pasur parasysh menyrat e drejta ne mjekimin e pacientit ne fjalė.
Asgjė nuk eshtė e pa mundur aspak , dhe qdo gjė mundet te lihet dhe te harrohet nese njeriu shpreh vullnetin dhe deshiren e tij.
Me vjen keq qe gjindeni ne njėpozitė te tillė qe e ndjeni veten te humbur ne njė planet te tjeter , por nese ju e ndaloni konsumimin e alkoholit , atehere edhe deshira per drogė vjen dhe ulet nga dita ne ditė.
Kjo eshtė berė analizė ne ketė drejtim dhe ka treguar rezultate , por mos harroni se drogen nuk mundeni ta tejkaloni vetė pa menyren e kurimit profesional.
Siq thash me parė, droga perdoret nga disa persona qe nga fillimi pr njė arritje te madhe seksuale , dikush e perdorė nga turpi dhe nga menyra e pa mundur e komunikimit qoftė mashkullė ose femer dhe te vetmin shpetime gjenė si dalje nga vetja me perdorimin e droges, qka eshtė e gabuar ,sepse njerezit te cilet kan frigė, turp ose imponesa te jetes duhet te jenė te hapur dhe te flasin hapur duke kerkuar keshilla , pa ra ne ndikimin e droges.
Jeten tende e don ti me shumė se une ,sepse ti je qelsi i hapjes dhe i mbylljes ne jeten tende, ti je edhe urdheri dhe komando i vetes tende , pra me njė fjalė ti je ai qe vendos mbi veten tende, e nese e don jeten ,atehere kerko mjekim se kurrė nuk eshtė vonė.
Mos te mashtrohen rinija ne propaganden dhe reklamimin e droges se ajo eshtė rrugezgjidhje e te gjitha problemeve.
Njeriu duhet te jetė i aftė dhe te kerkoj hapesiar ne jetė e jo ngushtica qe dergojn ne shkatrrimin e jetes njerzore.

Odise
19-05-05, 10:25
ti me nofken - teroristi,

drogen edhe nofken, sa ma shpejt me i largua. Sa ma shpejt aq ma mire per ty. Derisa te jeshe nen ndikim droge, mos mendo te keshe nje jete te lire e te lumtur familjare. Aspak nuk eshte me rendesi, se cilen droge e perdoron (sepse te gjitha drogat jane te rrezikshme edhe duhani e kafja), po me rendesi eshte ta LENI, TA LARGONI NGA VETVETJA AUTOMATIKISHT dhe mos mendo se SHOQERIA E DROGISTEVE TE NDIHMON NE JETE. Nje shoqeri qe rinia e saj perdore drogen eshte e zhdukur. Ti nese i ke kuptuar fortmire pasojat e droges IK PREJ SAJ sa nuk eshte bere vone... nese don dashuri e familje edhe pasardhes te mire
perndryshe

mirupafshim

Odise
19-05-05, 10:25
ti me nofken - teroristi,

drogen edhe nofken, sa ma shpejt me i largua. Sa ma shpejt aq ma mire per ty. Derisa te jeshe nen ndikim droge, mos mendo te keshe nje jete te lire e te lumtur familjare. Aspak nuk eshte me rendesi, se cilen droge e perdoron (sepse te gjitha drogat jane te rrezikshme edhe duhani e kafja), po me rendesi eshte ta LENI, TA LARGONI NGA VETVETJA AUTOMATIKISHT dhe mos mendo se SHOQERIA E DROGISTEVE TE NDIHMON NE JETE. Nje shoqeri qe rinia e saj perdore drogen eshte e zhdukur. Ti nese i ke kuptuar fortmire pasojat e droges IK PREJ SAJ sa nuk eshte bere vone... nese don dashuri e familje edhe pasardhes te mire
perndryshe

mirupafshim

Tomori
19-05-05, 16:00
tung ju pershendes .
pata deshir me hape ket tem . se e kam vertetu qe ai djoloshi qe e pin drogen duhet me pas dashnoren ose femren gjithashtu qe e pin drogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .

si pershenbel me rastin tim une e pi drogen qe 3 vite , jam dashuru me shum femra qe nuk e pin droen , kur me kan pa edhe kan ndegju qe e pija droen me kan len te gjithat , pastaj kam mendu qe zemren time duhet me qen , qe edhe ajo e pin ndrrogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .
kam dashuri me dit gjitha ashtu mendim te juve ne ket tem

"Teroristi" qellimishte nuk ju shfaqem me thenjen:
I nderuari "Teroristi"
Un per veti i urej Narkomanet, me fale po va theme kte..
..pershkak se dua qe nga ana ime te jem i realte...
"Teroristi" me vjen keq per ty edhe per narkomanet tjere..
...ju jeni njerii deshtuar ne ket jet...
..si gjithe narkomanet tjere..
...ju narkomanet e them ne pergjithsi...
jeni ne gjendje me shite te dashuren tuaj ..
...kuptohet nese e keni ..
..per 5gram herin..
...bile edhe veten...psh kur keni krizen e droges..
...po ju erdhe naj zezak me 5 gram drog..
e ju kushtezon ju thote ai thkehu nje her do ta rasi...
..ju jeni ne gjendje me thky bythen ..
per 5 gram drog?!!
-Teroristi me qellim jam i drejte per drejte...
mos e mirni kte ju lutem si ofendim...
...por mendoni pak?!!
-Ju lutem provoni ta lini at MUT DROGE...
Parashtroni pyetje vetes?
..pse me thot Tomori keshtu...a ka te vertet ketu...
...dot konstatoni se esht e vertete kjo...
..se Droga eshte gjeja ma e shemtuar ne ket bote...
Ndigjo naj here si tingellon kjo fjale e shemtuar..DROGIRASH
-Teroristi te lutem provo leje Drogen...
...Se Droga nuk ka dashuri veq tmerr,,iluzione te kota...
..po lae Drogen te jeshe i bindur qe dot gjejshe dashurine...
kaq kisha Teroristi...
...Topi ngel tek ju?!!

Tomori
19-05-05, 16:00
tung ju pershendes .
pata deshir me hape ket tem . se e kam vertetu qe ai djoloshi qe e pin drogen duhet me pas dashnoren ose femren gjithashtu qe e pin drogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .

si pershenbel me rastin tim une e pi drogen qe 3 vite , jam dashuru me shum femra qe nuk e pin droen , kur me kan pa edhe kan ndegju qe e pija droen me kan len te gjithat , pastaj kam mendu qe zemren time duhet me qen , qe edhe ajo e pin ndrrogen , per ndryshe nuk mundet me pas dashuri .
kam dashuri me dit gjitha ashtu mendim te juve ne ket tem

"Teroristi" qellimishte nuk ju shfaqem me thenjen:
I nderuari "Teroristi"
Un per veti i urej Narkomanet, me fale po va theme kte..
..pershkak se dua qe nga ana ime te jem i realte...
"Teroristi" me vjen keq per ty edhe per narkomanet tjere..
...ju jeni njerii deshtuar ne ket jet...
..si gjithe narkomanet tjere..
...ju narkomanet e them ne pergjithsi...
jeni ne gjendje me shite te dashuren tuaj ..
...kuptohet nese e keni ..
..per 5gram herin..
...bile edhe veten...psh kur keni krizen e droges..
...po ju erdhe naj zezak me 5 gram drog..
e ju kushtezon ju thote ai thkehu nje her do ta rasi...
..ju jeni ne gjendje me thky bythen ..
per 5 gram drog?!!
-Teroristi me qellim jam i drejte per drejte...
mos e mirni kte ju lutem si ofendim...
...por mendoni pak?!!
-Ju lutem provoni ta lini at MUT DROGE...
Parashtroni pyetje vetes?
..pse me thot Tomori keshtu...a ka te vertet ketu...
...dot konstatoni se esht e vertete kjo...
..se Droga eshte gjeja ma e shemtuar ne ket bote...
Ndigjo naj here si tingellon kjo fjale e shemtuar..DROGIRASH
-Teroristi te lutem provo leje Drogen...
...Se Droga nuk ka dashuri veq tmerr,,iluzione te kota...
..po lae Drogen te jeshe i bindur qe dot gjejshe dashurine...
kaq kisha Teroristi...
...Topi ngel tek ju?!!

TERORIST
22-05-05, 19:47
Psikologu _Tomori _ Odise
ju pershendes dhe ju uroj nje jet te lumter edhe ju falenderoj per mir kuptim dhe ju falenderoj per keshilat qe i keni shkrujt .

veq kisha pas deshir me then : qe e dija qe droga ta shkatron jeten edhe eshet kunder njerzimit , edhe e kam dit edhe para se me pi dregon , edhe tash e dija qe eshet ne dom te njeriut droga dhe ende e pi .

a besoni kur kesh ka i lezoj kishelat te juve ose nenshkrim tuaj , kesh tu e pi nje ( GJOIN ) e tu lexu u mendova me shym GJOIN po nuk mujta .
e pata mi ja shkrujt pergjigjjen me nje her po nuk mujta , se pita shum e nuk mujsha me mendu si duhet edhe nuk shifsha .

nermal qe e dia qe jam gabim une po qka me be vllezer nuk mundna me len , pse jetoj ne nje vende qe droga eshet mbi te gjitha ose me nje rreth shoqni qe te gjith e pin drogen.
jemi nje shoqni qe jan nga shum vende te botes edhe nga afrika kam shum ose qe ne i thrasen ( NIGER ) nga europa dhe nga USA .
e kam nje stil qe quhet ( RAP ) ose reper , ketu ne egjipt thejn nuk eshet reper ai qe nuk e pin drogen . gjith ashtu e dua stillim tim RAP , edhe e mabj , edhe te gjith regulat e saj i mbaj .
gjith ashtu jetoj me nje banes me shoqni te gjith e pin drogen edhe mes droges jetojm ose biznis mirmi . si pershembell , banesen e pagujme me paret e droges qe e shesmi dhe ushqimin e bllejm me paret e droges edhe veshjen qe e bejm me paret e droges . den me then qe gjith qka eshet droga ne jeten ton .
dua me then qe 2 vite banesa jon nuk rrin pa droge gjith e kemi drogen me veti .

gjith ashtu jam i smut nga droga , gjuksi me dhem shum , ka nje her tu pi droge nuk muj me vazhdu me pi ende , po nuk muj me len , se ketu ne egjipt thejne kur e pin drogen me nje kende myte veten mbrenda e ose i trego qe nuk po mun me pi ose me vazhdu , pse pastaj te qeshin ose te thejn qe qenke femi ende .
edhe nje shok e kam pas po tash ka vdek , gjith men me thojke kur ta pin drogen , qije ti drogen e mos e le droga me te qi ty , me falni per ketu fjal , po qka me be u dufte me then .
tung ju pershndes per mir kuptim kisha pas deshir me shkrujt ende po nuk kam koh qe shoqnija po me thrasin me dal , tung

Gentiani
22-05-05, 21:52
DROGA DHE DASHURIJA

shumė pėrshtaten me njėra-tjetrėn sepse te dyjat fillojnė me shkronjėn D :wink: :lol: Terrorist ndalo drogėn pėrndryshe e terrorizon dashurinė me Joint.

Djali i keq
24-05-05, 15:04
Dashurija eshte njesoj sikur Droga.1 here bjen ne gracke e smund te dalesh me.

Kurvani
31-05-05, 00:11
hahah nuk ma merr mendja se ka te boj diqka droga me sex apo dashni siq thua ti shoki. :lol:

LABI
14-06-05, 07:53
Keto dy elemente nuk kane asgje te pebashket ;

Perderisa Dashuria hyne ne radhen e normave universale - kulturore civilizuese te njerzimit ., droga eshte nje dukuri delikte (kancer) i shoqerise qe nuk eshte ne perputhshmeri me normat civilizuese te njerzimit . Normat sociale na imponojn shume gjera , si formen e sjelljes dhe komunikimit , ne shoqeri ..
Nese sjelljet , aktivitetet tonona nuk do t’ju permbaheshin rregullave qe percaktojne disa lloje sjelljesh , sit e pershtatshme(nuk do te ishin konmofm) ne rrethana te caktuara ato do te benin kaos ne shoqeri ..

Dukuria e mos permbajtjes dhe thyerja e rregullave shoqerore eshte e njohur me konceptin e <<Shmangjes>>, e cila percaktohet si moskonformizem ndaj nje norme te caktuar ose nje tersie normash , te cilat jane te pranuara nga nje numer i madhe njerzish te nje komuniteti ose shoqerie..

mergim
15-06-05, 15:19
Ata te cilet e perdorin drogen me te vertet jane persona te vdekur une kam pare te tille dhe se ata eshte veshtir te mjekohen,ju kur do ta gjeni nje femer qe drogohet dil kajher ne Prishtine dhe do ta gjesh ,ti qe i thua vetes terrorrist nuk je i tilee vetem shkruan ashtu....

TERORIST
16-06-05, 14:31
ju pershendes
edhe deshta me shkrujt ket tem qe nuk e kam hape ket tem qe mem tregu ju mua a e pi une ket drog a nuk e pija , po desha mendimin e juve rreth temes DGOGA EDHE DASHURIJA .

edhe ti doste mergimi hajde vizitom veq nje dit edhe te tregoj se a e pija drogen a nuk e pija . edhe e sheh se qka eshet droga per mua ose per nje njeri qe e ka ne gjake .

nermal qe jam pendu qe e kam pi po nuk muj me len edhe nuk ma mer mendja qe do ta lo ,
edhe tjeter qka kisha pas me shtu , qe njekush thot qe droga eshet shum shum shum shum kunder njerizimit edhe e bjen vdekje , po ai qe e pin heren e par ose e pin veq nje her .
njeriu kur e pin heren e pare te doket se shum shum dom te ben ne shnet ,
si provoj ime e pare kurre nuk kam me harru , njerseshe shum edhe livizja e zemeres shpejtohet , te doket qe don me te dal zemra nga shpirti , edhe ja nis me te mare gjumi , edhe nuk sheh mir , gjithashutu nuk ndin mir edhe as me fol nuk din shum ngadal ja nis me fol edhe mundesh me fol gabim jashte temes qe bisedoni me dosta . edhe te doket qe gjaku eshet ka te hece me shpejci te madhe , edhe kryt te dhem shum edhe te doket qe likura te ka ndrishu . e shum tjera edhe kjo eshet kur njeriu e pin heren e pare .


po kur te mesohshe behet thjeshte , shum thjeshte e pin veq e reguon kryte e tend edhe trupi mesohet . deri kur vjen koha qe as nje lloj e droges nuk ta rekullon krute qe ti e don ose qe e ki deshir .

e mirja e droges qe na doket neve kur e pina , ja nise me mendu shum gjera edhe kur mendon per diqka ose per nje preson ose per nje teme , te vin krejt ne mend si kumpjuter , mendon shum ngadale edhe gjith qka te vjen ne mende si pershembel kur medon per nje person gjith qka te bjen ne mend per ate si kur je ka e studjon ate person .
te doket vetja ti je ma i miri edhe ma i forti , nuk ta nin per as kend , edhe kur hec te doket qe je ka i shkel njerzit tu hec .
nuk din mu marrit , ben hajgare , kesh shum , ka nje her kur je ka bisedon me nje teme me dosta edhe ajo tema nuk ka sen qe me qesh , po te vjen vet edhe qesh .
ka nje her nervoz je , edhe rrin serijoz shum , edhe nuk te folet , edhe nuk ke deshir me te fol nje kush ty ose me bisedu , edhe nuk ke deshir me pas zhurem .

Reana
18-06-05, 02:02
Shpeshhere mjedisi ben shtypje ne individin te marr nje rruge te caktuar, e ndodh qe kjo rruge te mos jete dicka qe i pershtatet natyres personale te individit!!!

Fakti se po shkruan per kete problem, eshte e nderlidhur me zerin e nenvetedijes sate e cila kerkon ndryshim te gjendjes ne te cilen gjindesh...

natyrisht se ti po kerkon te dashur qe abuzon substanca per arsye se ke nevoje per mirekuptimi e jo gjykim!!!

Megjithate ti duhet te mendosh per jeten tende se pari (te paskan thene edhe diskutuesit tjere kete), para se te kesh shkaterruar sistemin nervor, sistemin e tajitjes dhe organizmin ne pergjithesi...
Varesia prej droges nuk eshte tallje, eshte gjendje mjekesore..eshte mire qe ke marre hapin e pare te pranosh qe ke kete problem dhe te flasesh per kete, hapi tjeter eshte te behesh i guximshem dhe te kerkosh ndihme mjekesore!!!
Dashuria nuk mundet te te shpetoje ty as askend tjeter prej pasojave te substancave abuzuese/drovage te ndryshme!!!

turisti
21-06-05, 23:40
Nuk kombinohen pershkak se dashuria eshte droge.

gjakovar
04-07-05, 12:16
Psikologu _Tomori _ Odise
ju pershendes dhe ju uroj nje jet te lumter edhe ju falenderoj per mir kuptim dhe ju falenderoj per keshilat qe i keni shkrujt .

veq kisha pas deshir me then : qe e dija qe droga ta shkatron jeten edhe eshet kunder njerzimit , edhe e kam dit edhe para se me pi dregon , edhe tash e dija qe eshet ne dom te njeriut droga dhe ende e pi .

a besoni kur kesh ka i lezoj kishelat te juve ose nenshkrim tuaj , kesh tu e pi nje ( GJOIN ) e tu lexu u mendova me shym GJOIN po nuk mujta .
e pata mi ja shkrujt pergjigjjen me nje her po nuk mujta , se pita shum e nuk mujsha me mendu si duhet edhe nuk shifsha .

nermal qe e dia qe jam gabim une po qka me be vllezer nuk mundna me len , pse jetoj ne nje vende qe droga eshet mbi te gjitha ose me nje rreth shoqni qe te gjith e pin drogen.
jemi nje shoqni qe jan nga shum vende te botes edhe nga afrika kam shum ose qe ne i thrasen ( NIGER ) nga europa dhe nga USA .
e kam nje stil qe quhet ( RAP ) ose reper , ketu ne egjipt thejn nuk eshet reper ai qe nuk e pin drogen . gjith ashtu e dua stillim tim RAP , edhe e mabj , edhe te gjith regulat e saj i mbaj .
gjith ashtu jetoj me nje banes me shoqni te gjith e pin drogen edhe mes droges jetojm ose biznis mirmi . si pershembell , banesen e pagujme me paret e droges qe e shesmi dhe ushqimin e bllejm me paret e droges edhe veshjen qe e bejm me paret e droges . den me then qe gjith qka eshet droga ne jeten ton .
dua me then qe 2 vite banesa jon nuk rrin pa droge gjith e kemi drogen me veti .

gjith ashtu jam i smut nga droga , gjuksi me dhem shum , ka nje her tu pi droge nuk muj me vazhdu me pi ende , po nuk muj me len , se ketu ne egjipt thejne kur e pin drogen me nje kende myte veten mbrenda e ose i trego qe nuk po mun me pi ose me vazhdu , pse pastaj te qeshin ose te thejn qe qenke femi ende .
edhe nje shok e kam pas po tash ka vdek , gjith men me thojke kur ta pin drogen , qije ti drogen e mos e le droga me te qi ty , me falni per ketu fjal , po qka me be u dufte me then .
tung ju pershndes per mir kuptim kisha pas deshir me shkrujt ende po nuk kam koh qe shoqnija po me thrasin me dal , tung

TE pershendes Terorist
me vjen shum keq per ket qysh po e jeton JETEN tone.

por qysh po me dukesh ti vet spo dojshe me e len drogen, spaske qef me u largue shokve, spaske qef mos mu vesh si njeri po si Gangstar (rapper) spaske qef me banue me tjere vetem me ata qe e pine drrogen.

Besom njeri, qay se ka qef me ba diqka noso e ban noso vdes, po ti as nuk po mendohesch po meduket.
Pra mos e mer me te keqen sepse po me vjen pakes gjynah por edhe pakes vet i kije Fajet.

Sepse e din se me Drogen behet nje Biznis shum i mire (une se dije por kam lexuar). E kallxoma ti njonin qe ska qef me pasur shum para.

pra me me ngue mue ti shkon ne KS, ne nje vend qe sngje shum njerz, se moti sje kan, edhe ja fillon nje jete kreit tjeter. Me femie dhe me nuse.

pra shum fat dhe mendoje mire shoki. Edhe siq the qe te ka than shoki qije Drogen e jo Droga ty, Banja Droges Me inati e thuj NUK PO DUE MET PIJE EDHE PIK.

tung tung

fina
04-07-05, 16:45
kur eshte dashurija e mir ather eshte e mir e kur eshte e keqe ne fillim atherr eshte e itht e sa i perket drroges e urrej ma shum se nje gje ma te keqen ne bot