PDA

View Full Version : SA VAJZA DO TE LINDNI NE KERKIM TE NJE DJALI


laliloli
21-05-05, 22:48
JU PERSHENDES TE GJITHEVE
DESHIRE E PRINDERVE SHQIPETAR QDOHER KA QENE TE LINDIN SA ME SHUME DJEM ,DHE ME KETE KAN QENE KRENARE.SIQ DIHET GJINIA E FEMIUT NUK PERCAKTOHET SIPAS DESHIRES , NDERSA PRINDERIT QE KANE LINDUR VEQ VAJZA PA TE DREJTE E KANE NDIER VETEN SI TE NENQMUAR.KJO DUKURI THUAJA SE ESHTE PREZENTE EDHE SOT KU PRINDERIT LINDIN NGA 6-7 VAJZA DHE ME "QDO KUSHT" DESHIROJNE TE LINDIN NJE DJALE.PRANDAJ KAM NJE PYETJE :DERI NE SA VAJZA DO TE LINDNI PER TE "KERKUAR NJE DJALE "
ME SHPRES SE DO TE JENI TE SINQERT JU MIREPRES

dr1ta
22-05-05, 16:40
Ashtu si jan don natyra ..por me shume do te kisha lind 2 djem per te kerkuar nje vajz....

Tomori
22-05-05, 19:28
Ashtu si jan don natyra ..por me shume do te kisha lind 2 djem per te kerkuar nje vajz....
?!!!

experti_lu
23-05-05, 05:45
JU PERSHENDES TE GJITHEVE
DESHIRE E PRINDERVE SHQIPETAR QDOHER KA QENE TE LINDIN SA ME SHUME DJEM ,DHE ME KETE KAN QENE KRENARE.SIQ DIHET GJINIA E FEMIUT NUK PERCAKTOHET SIPAS DESHIRES , NDERSA PRINDERIT QE KANE LINDUR VEQ VAJZA PA TE DREJTE E KANE NDIER VETEN SI TE NENQMUAR.KJO DUKURI THUAJA SE ESHTE PREZENTE EDHE SOT KU PRINDERIT LINDIN NGA 6-7 VAJZA DHE ME "QDO KUSHT" DESHIROJNE TE LINDIN NJE DJALE.PRANDAJ KAM NJE PYETJE :DERI NE SA VAJZA DO TE LINDNI PER TE "KERKUAR NJE DJALE "
ME SHPRES SE DO TE JENI TE SINQERT JU MIREPRES te pershendes.
pse mua nuk eshte me rendesi VAJZE apo DJALE,kryesorja mu kan femiu i shedoshe.

Krokodilli
23-05-05, 12:18
JU PERSHENDES TE GJITHEVE
DESHIRE E PRINDERVE SHQIPETAR QDOHER KA QENE TE LINDIN SA ME SHUME DJEM ,DHE ME KETE KAN QENE KRENARE.SIQ DIHET GJINIA E FEMIUT NUK PERCAKTOHET SIPAS DESHIRES , NDERSA PRINDERIT QE KANE LINDUR VEQ VAJZA PA TE DREJTE E KANE NDIER VETEN SI TE NENQMUAR.KJO DUKURI THUAJA SE ESHTE PREZENTE EDHE SOT KU PRINDERIT LINDIN NGA 6-7 VAJZA DHE ME "QDO KUSHT" DESHIROJNE TE LINDIN NJE DJALE.PRANDAJ KAM NJE PYETJE :DERI NE SA VAJZA DO TE LINDNI PER TE "KERKUAR NJE DJALE "
ME SHPRES SE DO TE JENI TE SINQERT JU MIREPRES te pershendes.
pse mua nuk eshte me rendesi VAJZE apo DJALE,kryesorja mu kan femiu i shedoshe.

Kaltrushi
23-05-05, 13:38
pershendetje........hmmm une do them tasht se here do kure......me deshir te del djale do te birja ne ket bote shume vajza (diku ka 10 :arrow: :lol: )........ :arrow: Por kjo esht nje fantazi e imja......nuk i dihet se kure te martohem ndonjeher a do ndodh ajo apo do ndalna pas 1 ose 2 femijeve........


Mos i jepni vleft Djalit me shume sikurse Vajzes.....te jene te shendosh esht krejt........Te them nje fjale qe kam degjuar nga gjyshi ime: Duaji Vajzat se do tja shifsh hajrin Djalit.... :arrow: ai ka patur shume vajza.....ai i ka dashur shume.....i ka shkulluar dhe i ka respektuar..dhe kurre nuk ka then se do kishte deshir ta kishte nje djale.........., por mas shume viteve lindi daja im papritmas....

tasht daja ime ka 4 djeme ( dy nga ata binjak, por me deshir qe te del vajz) dhe gjyshi ime esht shume i lumtur dhe e ka deshiren qe daja ime te behet baba i nje vajze.....

ket ndodhje e tregova te them se nuk mund te kuptoj disa persona qe vetem djema dojn............

me respekt........kaltrushi :wink: :lol:

Gentiana
23-05-05, 13:44
Edhe un mendoj si shumica ketu.
Djal apo vajz,kryesorja te jen te shendosh.
Asesi nuk do ti lindi ku ta di un sa vajza,deri sa te me lind djal,apo edhe e kunderta. :roll:

halla e madhe
23-05-05, 19:23
Halla e ka perfundu kete planprogram me vajza dhe djem :lol: Zoti ja ruajt te gjithve kush i ka,edhe tyne qe do te kene :!:

Murgesha
23-05-05, 21:35
Kam dy djem dhe njė vajzė, dhe i dua qė tė tretė njėsoj.

Tomori
23-05-05, 21:49
Kam dy djem dhe njė vajzė, dhe i dua qė tė tretė njėsoj.
I paq me jete te gjate, uroje te jene te shnetshem si kokra e molles!
Moj motrushja ime Murgesh
Me respekt:
Tomori

turisti
23-05-05, 23:29
Me kerkimin e gjate, :arrow: me shume -amortizohet- gruaja.

dr1ta
24-05-05, 00:05
pershendetje........hmmm une do them tasht se here do kure......me deshir te del djale do te birja ne ket bote shume vajza (diku ka 10 :arrow: :lol: )........ :arrow: Por kjo esht nje fantazi e imja......nuk i dihet se kure te martohem ndonjeher a do ndodh ajo apo do ndalna pas 1 ose 2 femijeve........


Mos i jepni vleft Djalit me shume sikurse Vajzes.....te jene te shendosh esht krejt........Te them nje fjale qe kam degjuar nga gjyshi ime: Duaji Vajzat se do tja shifsh hajrin Djalit.... :arrow: ai ka patur shume vajza.....ai i ka dashur shume.....i ka shkulluar dhe i ka respektuar..dhe kurre nuk ka then se do kishte deshir ta kishte nje djale.........., por mas shume viteve lindi daja im papritmas....

tasht daja ime ka 4 djeme ( dy nga ata binjak, por me deshir qe te del vajz) dhe gjyshi ime esht shume i lumtur dhe e ka deshiren qe daja ime te behet baba i nje vajze.....

ket ndodhje e tregova te them se nuk mund te kuptoj disa persona qe vetem djema dojn............

me respekt........kaltrushi :wink: :lol:


:) :) :) :)

experti_lu
24-05-05, 07:02
Kam dy djem dhe njė vajzė, dhe i dua qė tė tretė njėsoj.ishalla te rriten pa brenga.
edhe une e kam nje vajze,se jepi per krejte boten.

experti_lu
24-05-05, 07:04
Halla e ka perfundu kete planprogram me vajza dhe djem :lol: Zoti ja ruajt te gjithve kush i ka,edhe tyne qe do te kene :!:HALLOOOO,ti i ki ra kti bisnisi si shpejte. :lol: :lol: :lol:

laliloli
24-05-05, 19:50
DRITA ,TOMORI ,EKSPERTI,KROKODILLI,KALTRUSHI ,GENTIANA,HALLA E MADHE ,MURGESHA ,TURISTI, JU PERSHENDES DHE JU FALENDEROJ PER FJALET QE KENI SHKRUAR.SHPRESOJ SE ASHTU SIQ KENI SHKRUAR EDHE ESHTE ,POR VESHTIR SE VALLA NJA 7 A 8 VAJZA KENI MI GJET VEQ ME E BA NJE DJAL HAHAHAHAHAH .

UNE DO TE JEM I SINQERTE EDHE PSE E KAM NJE DJAL DHE NJE VAJZ ,PER TE KERKUAR NJE DJALE KISHA LINDUR DERI 3 VAJZA-QTE BESH KY ESHTE MENTALITETI YNE

dr1ta
25-05-05, 10:42
DRITA ,TOMORI ,EKSPERTI,KROKODILLI,KALTRUSHI ,GENTIANA,HALLA E MADHE ,MURGESHA ,TURISTI, JU PERSHENDES DHE JU FALENDEROJ PER FJALET QE KENI SHKRUAR.SHPRESOJ SE ASHTU SIQ KENI SHKRUAR EDHE ESHTE ,POR VESHTIR SE VALLA NJA 7 A 8 VAJZA KENI MI GJET VEQ ME E BA NJE DJAL HAHAHAHAHAH .

UNE DO TE JEM I SINQERTE EDHE PSE E KAM NJE DJAL DHE NJE VAJZ ,PER TE KERKUAR NJE DJALE KISHA LINDUR DERI 3 VAJZA-QTE BESH KY ESHTE MENTALITETI YNE


E pakse grujen e urte shume

laliloli
25-05-05, 17:39
DRITA ,TOMORI ,EKSPERTI,KROKODILLI,KALTRUSHI ,GENTIANA,HALLA E MADHE ,MURGESHA ,TURISTI, JU PERSHENDES DHE JU FALENDEROJ PER FJALET QE KENI SHKRUAR.SHPRESOJ SE ASHTU SIQ KENI SHKRUAR EDHE ESHTE ,POR VESHTIR SE VALLA NJA 7 A 8 VAJZA KENI MI GJET VEQ ME E BA NJE DJAL HAHAHAHAHAH .

UNE DO TE JEM I SINQERTE EDHE PSE E KAM NJE DJAL DHE NJE VAJZ ,PER TE KERKUAR NJE DJALE KISHA LINDUR DERI 3 VAJZA-QTE BESH KY ESHTE MENTALITETI YNE


E pakse grujen e urte shume

PERSHENDETJE DRITA ,PO ESHTE E VERTETE SE BASHKESHORTEN E KAME TE URTE MELAQE DHE ME DEGJON QDOHER PER QKA EDHE UNE IA KTHEJ ME TE MIRE,NDERSA TI NUK ME JE PERGJIGJUR NE PYETJEN QE E KAM PARASHTRUAR ,HAJDE MOS PRITO TREGO DERI SA VAJZA DO TE LINDESH PER TE KERKUAR NJE DJALE

florian
25-05-05, 19:20
JU PERSHENDES TE GJITHEVE
DESHIRE E PRINDERVE SHQIPETAR QDOHER KA QENE TE LINDIN SA ME SHUME DJEM ,DHE ME KETE KAN QENE KRENARE.SIQ DIHET GJINIA E FEMIUT NUK PERCAKTOHET SIPAS DESHIRES , NDERSA PRINDERIT QE KANE LINDUR VEQ VAJZA PA TE DREJTE E KANE NDIER VETEN SI TE NENQMUAR.KJO DUKURI THUAJA SE ESHTE PREZENTE EDHE SOT KU PRINDERIT LINDIN NGA 6-7 VAJZA DHE ME "QDO KUSHT" DESHIROJNE TE LINDIN NJE DJALE.PRANDAJ KAM NJE PYETJE :DERI NE SA VAJZA DO TE LINDNI PER TE "KERKUAR NJE DJALE "
ME SHPRES SE DO TE JENI TE SINQERT JU MIREPRES

NUK E DI NESE E DIN APO JO PSE SHQIPETARET KAN QEN TE FIKSUAR ME DJEMT E JO ME VAJZAT.

UN OSE ME MIR NE KEMI NDERMEND QE TE BEJM DY FEMIJE TE DALI CTE DOJ (POR NESE DY VELLEZERIT E MI NUK BEJN DJEM UN DO E PROVOJ DHE NJE HER.

laliloli
25-05-05, 21:31
QUOTE -FLORI NUK E DI NESE E DIN APO JO PSE SHQIPETARET KAN QEN TE FIKSUAR ME DJEMT E JO ME VAJZAT.

UN OSE ME MIR NE KEMI NDERMEND QE TE BEJM DY FEMIJE TE DALI CTE DOJ (POR NESE DY VELLEZERIT E MI NUK BEJN DJEM UN DO E PROVOJ DHE NJE HER.QUOTE


FLORI TE PERSHENDES DHE TE UROJ GJITHE TE MIRAT ,DESHIROJ QE TI KESH FEMIJET SE PARI SHENDOSH DHE ASHTU SI TI DESHIRON.,NDERSA PSE SHQIPTARET QDOHERE KAN PASUR DESHIRE TE KENE DJEM DIHET SE ATA KANE MENDUAR SE VETEM DJALI ESHTE KRAHU I SHTEPISE DHE DJALI DO TU A RIPERTERI ,APO NUK DO TUA SHUAJ OXHAKUN .POR KJO IDE ESHTE E GABUAR MENDOJ SE DIKUSH DUHET TE LIND EDHE VAJZA SEPSE JETA PA TO NUK ESHTE E MUNDUR DHE KANE TE NJEJTEN VLERE SI MASHKULLI

FLORI VELLAU ESHTE KOJSHI HAHAHAHAHAH

NDERIMET E MIA FLORI

Gentiani
25-05-05, 22:59
Lalioli mė habite edhe mua me kėtė titull SA VAJZA DO TE LINDNI NE KERKIM TE NJE DJALI!

edhe ju lloj-lloj pyetje po parashtroni kėtu :wink: :lol:

Honesty^uk.
25-05-05, 23:16
Lalioli mė habite edhe mua me kėtė titull SA VAJZA DO TE LINDNI NE KERKIM TE NJE DJALI!

edhe ju lloj-lloj pyetje po parashtroni kėtu :wink: :lol:************************

Ke te drejte Genti, por kan pas thene pleqet dikur, "" kur ta mund ZULLUMI me mire mos fol hiq 8)

laliloli
25-05-05, 23:34
Lalioli mė habite edhe mua me kėtė titull SA VAJZA DO TE LINDNI NE KERKIM TE NJE DJALI!

edhe ju lloj-lloj pyetje po parashtroni kėtu :wink: :lol:

KJO ESHTE NJE PYETJE SHUME E NATYRSHME ,KU SHPESH NDODH QE DIKUDSH TE LIND PSH DY VAJZA ,PASTAJ ATO I RENDIT DERI NE 7OSE 8 VETEM PER TE PASUR NJE DJALE , DHE NE KETE "AKSION "NJEREZIT JANE TE NDRYSHEM .UNE MENDOJ SE KJO NUK ESHTE QIQKA E MIRE ,NDERSA MA MERR MENDJA SE KETU DUHET TI DISKUTOJME EDHE SHPREHIT JO TE MIRA .
NESE MENDONI SE NUK IA VLEN -RRNOFTE FSHISA

dr1ta
25-05-05, 23:39
E pakse grujen e urte shume[/quote]

PERSHENDETJE DRITA ,PO ESHTE E VERTETE SE BASHKESHORTEN E KAME TE URTE MELAQE DHE ME DEGJON QDOHER PER QKA EDHE UNE IA KTHEJ ME TE MIRE,NDERSA TI NUK ME JE PERGJIGJUR NE PYETJEN QE E KAM PARASHTRUAR ,HAJDE MOS PRITO TREGO DERI SA VAJZA DO TE LINDESH PER TE KERKUAR NJE DJALE [/quote]Dy djem per te gjet nje vajz ...mos u habit hiq :wink:

experti_lu
26-05-05, 06:20
une per veti e kam nje vajze,mendoj edhe nje ose dy femi?
edhe nese me lindin edhe dy vajza per mua nuk ka rendesi.
femiu eshe femi pa marr parasyshe se qka.
eshete e verte se shqiptaret kan deshire trashigimtar DJALE.
por mendoj se gjeneratat e reja si kushtojne shume rendesi ma asaj pune.

florian
26-05-05, 09:35
pershendetje LaliLoli .

shqiptaret kan ber shum mashkuj e kan kerkuar shum mashkuj ne nje koh kur hakmarrjet dhe luftrat po benin qe shqipetaret te rralloheshin ne mashkuj dhe te kishin shum femra , keshtu qe cdo familie mundohej te bente te pakten 2 djem per emrin dhe per burrerin e fisit.

laliloli
26-05-05, 16:52
E pakse grujen e urte shume

PERSHENDETJE DRITA ,PO ESHTE E VERTETE SE BASHKESHORTEN E KAME TE URTE MELAQE DHE ME DEGJON QDOHER PER QKA EDHE UNE IA KTHEJ ME TE MIRE,NDERSA TI NUK ME JE PERGJIGJUR NE PYETJEN QE E KAM PARASHTRUAR ,HAJDE MOS PRITO TREGO DERI SA VAJZA DO TE LINDESH PER TE KERKUAR NJE DJALE [/quote]Dy djem per te gjet nje vajz ...mos u habit hiq :wink:[/quote]

pershendetje drita ,jo nuk po habitem ,aspak dhe deshiroj qe te plotesohen deshirat tuaja,ndersa une nuk kam parashtruar pyetjen sa djem do te lindni per ardhur deri te nje vajze por te kunderten

nderimet e mia drita ,befsh drite qdohere

laliloli
26-05-05, 17:04
une per veti e kam nje vajze,mendoj edhe nje ose dy femi?
edhe nese me lindin edhe dy vajza per mua nuk ka rendesi.
femiu eshe femi pa marr parasyshe se qka.
eshete e verte se shqiptaret kan deshire trashigimtar DJALE.
por mendoj se gjeneratat e reja si kushtojne shume rendesi ma asaj pune.

eksperti _lu te falenderoj dhe te deshiroj gjithe te mirat ,per keto ide perparimtare qe ke

nderimet e mia

laliloli
26-05-05, 17:09
pershendetje LaliLoli .

shqiptaret kan ber shum mashkuj e kan kerkuar shum mashkuj ne nje koh kur hakmarrjet dhe luftrat po benin qe shqipetaret te rralloheshin ne mashkuj dhe te kishin shum femra , keshtu qe cdo familie mundohej te bente te pakten 2 djem per emrin dhe per burrerin e fisit.


pershendetje flori per keto fjale me vend qe ke shkruar ,pos kesaj une mendoj qe edhe mentaliteti (mbrapambeturia)yne ka bere qe te kerkohet te lindet me qdo kusht djali,ku sot thuaja se nuk ekziston me .

Kastri
26-05-05, 18:33
Pershendetje
Po kjo eshte e diture,se ne Shqiptaret kemi preferue gjithnje me shume djem se vajza.


Diku rrethe viteve 1987 nje shoke kishte bashkshorten me barre,edhe kure erdhi koha apo gjate gjithe kohes ai deshironte qe bashkshortja te lindte djale,keshtu kur e qoi ne spitale edhe ishte duke priture edhe une me te ai vetem u lutke te lindte djale,aty ne ate dhome ku pritej ishte edhe nje plake i moshuare,filloi me qeshe edhe tha, me siguri eshte femiu i pare qe po pritni,mirpo une po ju them nje se per prunderit e sidomos kur te plakeni sikur une do kishite deshirue te keni vajza me shume se djem,auuuuuu u quditem nje Shqiptare qe do vajza,ai tha,shiqo
une kame dy vajza te martueme,edhe kurre nuk ato nuk me vizitoine pa me dhurue diqka edhe pse gati qdo dite me vizitoine,e kur ne funde te muajite e marrine rrogen,ato edhe me dhuroine pare,e djali kurre ai knaqet se une po ha e po rri aty me te sikur harrone se edhe mue me duhen te hollate,ja pse tani kisha dashure te keme me shum vajza se djem.

laliloli
26-05-05, 19:54
te pershendes kastri ,rrefim shume interesant dhe i vertete ,don te thot qe me rendesi eshte te jene shendosh dhe siq thot populli te jene te hallallit ,sepse shpesh ndodhe qe me shume tia shohesh hajrin vajzes se sa djalit

paq shendetin kastri dhe qdo te mire

Kastri
26-05-05, 20:18
te pershendes kastri ,rrefim shume interesant dhe i vertete ,don te thot qe me rendesi eshte te jene shendosh dhe siq thot populli te jene te hallallit ,sepse shpesh ndodhe qe me shume tia shohesh hajrin vajzes se sa djalit

paq shendetin kastri dhe qdo te mire.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..............

Pershendetje

Gjithashtu pershendetje,edhe plotsishte pajtohem me ju ,qe me rendesi eshte te jete femi i shendoshe ,e dyta si thone plakate edhe femi i mbare.
ahahhahahaha pake hajgare.

dr1ta
26-05-05, 21:24
E pakse grujen e urte shume

PERSHENDETJE DRITA ,PO ESHTE E VERTETE SE BASHKESHORTEN E KAME TE URTE MELAQE DHE ME DEGJON QDOHER PER QKA EDHE UNE IA KTHEJ ME TE MIRE,NDERSA TI NUK ME JE PERGJIGJUR NE PYETJEN QE E KAM PARASHTRUAR ,HAJDE MOS PRITO TREGO DERI SA VAJZA DO TE LINDESH PER TE KERKUAR NJE DJALEDy djem per te gjet nje vajz ...mos u habit hiq :wink:[/quote]

pershendetje drita ,jo nuk po habitem ,aspak dhe deshiroj qe te plotesohen deshirat tuaja,ndersa une nuk kam parashtruar pyetjen sa djem do te lindni per ardhur deri te nje vajze por te kunderten

nderimet e mia drita ,befsh drite qdohere[/quote]


Me rendesi esht te lindin te shendoshe femijet....nuk do te kisha be dallim a esht djal ose vajz ...une i dua shume vajzat prandaj i kisha lind 2 djem per te gjet nje vajz ..por nese i pari femij me kish lind vajz :lol: ..vetem edhe nje e kisha be per me ja be nje moter ose vella mos te mbet e vetmuar.


Nderimet e mia laliloli

laliloli
26-05-05, 21:32
e te falenderoj drita e nderuar tani ke dhene pergjigjen ne pyetjen time

te shoqeroft fati,shendeti dhe miresia kudo qe je drita e rrespektuar

Stuhia
28-05-05, 03:13
Hej mos harroni se djali duhet te jete trashegimtar ne shtepine e prinderve. :wink:
Une per vete, deri sa ta gjej perfundimisht djalin sdo tja hjeki gazepin burrit. :lol: :lol: :lol:

experti_lu
28-05-05, 07:12
LALILOLI,f.l.m,gjithashtu te uroj ty dhe familjes tende gjdo te mire.

laliloli
28-05-05, 16:35
StuhiaAnėtarėsuar: 15 May 2005
Mesazhe: 113
Vendodhja: USA
Postuar: 28.05.2005 03:13 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Hej mos harroni se djali duhet te jete trashegimtar ne shtepine e prinderve.
Une per vete, deri sa ta gjej perfundimisht djalin sdo tja hjeki gazepin burrit.
_________________
Duaje trishtimin tėnd! Pėrtej gėmushave,
pas vitesh ajo do tė tė drejtėsojė,
ylberi i bukur do tė shndrisė,
atje ku Perėndia me lotė gjithēka ngriti...


STUHIJA TE PERSHENDES DHE TE FALENDEROJ PER MENDIMINE SHPREHUR ,VEQ M,OS HARRO SE SIQ E KA CEK TURISTI ME LART GRUAJA AMORTIZOHET ME SHUME

KALOFSHI SI ESHTE ME MIRE PA STUHI :lol: :lol: :lol:

Kurvani
31-05-05, 00:05
tung tung un nuk kisha pas qka me shtu dhe qaq shum se ka te boj me punen e Zotit qka ta fal Zoti duesh me kan i knaqt veq se me kan shnosh dhe mu kan i yti :wink:
pra ska lidhje vajz apo djal kyesorja shnosh me lind.

anna
21-06-05, 10:20
vajze apo djale nuk mundem me i dallu !!!kryesorja te jene te shendetshem !! :wink:

Barbaroza
25-11-05, 20:39
Nje,eventualisht dy!

laliloli
27-11-05, 20:04
Nje,eventualisht dy!

Barbaroza ,paska planifikuar te lind pak femije. :lol:
Uroj qe te ju plotersohet deshira e juaj dhe ti keni ē do here me shendet .

Kalt
27-11-05, 20:04
Vetem nje vajze.

laliloli
27-11-05, 20:22
Vetem nje vajze.

Po qka jeni qurudit edhe ju te rinjet , nje femi dy .Pa femije e sidomos djem nuk ka hijeshi shtepia .Djali eshte shtylla e shtepise dhe nuk te shuhet ogjaku .Nje kurre nje ,hajde gjeni sa jeni te ri se kur te mplakeni edhe po deshe mbaroi puna ,Keshtu po na thone plakat e pleqte :lol: :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
27-11-05, 20:26
lalush ...2 asht plani im ska rendesi gjinia :wink: edhe pse i kam dyt sipas deshires sime

:lol: :lol:

laliloli
27-11-05, 20:31
lalush ...2 asht plani im ska rendesi gjinia :wink: edhe pse i kam dyt sipas deshires sime

:lol: :lol:

A je bile afer realizimit te planit :lol:

Me shendet i paq sykalter.

Sy_kaltra
27-11-05, 20:34
Op :)

Faleminderit :wink:

laliloli
27-11-05, 20:50
Op :)

Faleminderit :wink:

E mora vesh me vone ,pasi e vura ne perdorim mikroskopin . :lol:

Te rruges se drejt uroj te jen.

Sy_kaltra
27-11-05, 21:11
ahahahghgahgahghag e kuptova lalush :wink:

Faleminderit shum nga ti :)

Murgesha
27-11-05, 21:26
Hej mos harroni se djali duhet te jete trashegimtar ne shtepine e prinderve. :wink:
Une per vete, deri sa ta gjej perfundimisht djalin sdo tja hjeki gazepin burrit. :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

laliloli
27-11-05, 21:41
Hej mos harroni se djali duhet te jete trashegimtar ne shtepine e prinderve. :wink:
Une per vete, deri sa ta gjej perfundimisht djalin sdo tja hjeki gazepin burrit. :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Valla burrit edhe vetes moj Stuhia :lol: :lol:

Arb
27-11-05, 21:54
"SA VAJZA DO TE LINDNI NE KERKIM TE NJE DJALI

"Ajo" per qef mos ta lind asnjo...

vjeshta
28-11-05, 13:08
Duke ju falenderu zotit ,i kam te dyte :lol:

Kaltrushi
28-11-05, 14:44
sa vajza do te lindja deri sa te del nje djale.......?!?!


hmmmm sa te muj.....sa te don natura..... :lol:

jo vertet vetem te jet foshnja e shendosh ....

ata qe se kuptojn nenen nature... le te shkojn ne amerik dhe te provojn shkencat me te reja ne ket drejtim... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pershendetje....


kaltrushi...