PDA

View Full Version : Cili qytet ne ZVICERR ka me se shumti ATMOSFER rinore.


Mann_o_Mann
22-05-05, 10:27
Pershendetje ju kthej pergjigjen mas Kaffes..

Gentiani
25-05-05, 22:54
Pershendetje ju kthej pergjigjen mas Kaffes..

siē po shihet nga Tema duket se asnjėri! Mann_o_Mann! :wink:

Edon
09-06-05, 18:10
Ne kantonet ka perdoret gjua frange jan me te but,me te dashur.
Kurse ate ka flitet gjermanishtja per veq Bernit dhe Baselit jan shum te mbyllur dhe nuk mundet te lind atmosfera.

Dialogisti
09-06-05, 18:58
Eshte e vertet se Zyrihu eshte nder qytetet me te proferuara ne CH! eshte fakt se aty e gjen njeriu atmosferen e duhur per muzika! Por, te lumt ne shqipetaret, ku ne ēdo Kilometer e kemi bere nga nje muzike shqip. Me besoni se me ja nis une epr ēdo jave neper muzika shqip me shku, mbrenda nje viti i kam vizituar mbi 500 muzika shqipetare ku jane ne CH!! Pra, rrnofshin MUZIKAT qe na fiken xhepat duke punuar sikur qyqana te keqij e ne fund te fundit na han muzikat xhepat!! por, jam i lumtur qe nje here ne dy muaj dal ne muzike, bile bile a dal a jo!! Pra, kenaquni neper muzika, se disi duhete edhe ata me MBIJETU!Kaq

Agroni22
16-07-05, 20:39
pershendes te gjithe shqiptaret ne ZVICER

e_martumja
16-07-05, 20:44
Ne kantonet ka perdoret gjua frange jan me te but,me te dashur.
Kurse ate ka flitet gjermanishtja per veq Bernit dhe Baselit jan shum te mbyllur dhe nuk mundet te lind atmosfera.Jam dakord :wink: , atmosfera behet me mire ne INSOMNIA DHE MACUMBA ku knaqen rinija shqiptare.

Kercovari
17-07-05, 12:11
Zuerich numron gati afro 18.000 shqiptare ku nuk mungojne edhe aktivietet kulturore,natyrisht profitabel,po edhe problemet jan me te medha ne krahasim me Kantonet tjere,dhe mu per ate mbeten pak a shume me te izoluar se ne viset tjera.

Gati ne cdo diskoteke apo klub ku frekuentojne shqiptaret ska dite te mos ndodhe ndonje vrasje,mjerisht disa nga keto edhe me jete njerzish.

geisha
16-12-05, 08:15
Jam dakord :wink: , atmosfera behet me mire ne INSOMNIA DHE MACUMBA ku knaqen rinija shqiptare.
nejse po tham vetem INSOMNIA se ma macumba ska me ...!!
ke Insonnia ia kalohet mire shume ... ka organizim te mirefillit dhe behet tshume mire me nje fjale ... !!ishalla na vazhdon khshu ... :wink:

e_martumja
21-12-05, 22:03
Jam dakord :wink: , atmosfera behet me mire ne INSOMNIA DHE MACUMBA ku knaqen rinija shqiptare.
nejse po tham vetem INSOMNIA se ma macumba ska me ...!!
ke Insonnia ia kalohet mire shume ... ka organizim te mirefillit dhe behet tshume mire me nje fjale ... !!ishalla na vazhdon khshu ... :wink:


ne pajtim jam rrnoft Ramoni ahhahahahha qe na saktoj kuleten :wink:

geisha
10-01-06, 02:14
Jam dakord :wink: , atmosfera behet me mire ne INSOMNIA DHE MACUMBA ku knaqen rinija shqiptare.
nejse po tham vetem INSOMNIA se ma macumba ska me ...!!
ke Insonnia ia kalohet mire shume ... ka organizim te mirefillit dhe behet tshume mire me nje fjale ... !!ishalla na vazhdon khshu ... :wink:


ne pajtim jam rrnoft Ramoni ahhahahahha qe na saktoj kuleten :wink:
po valla ... shka mu kan dhimt ato 50 CHF per vit te ri ... kuku .... kam me dek e mos me i harru hahahahaha!!
biles tish kon naj far kengtari ... po ky far shpat kasapi...!!!vallahi me ate cmim qe paguame ate nate eshte dasht ky kasapi ka 10 kg mish me naj dhan ne fund te mbremjes se prap kish fitu ai ... :lol: :lol:

Albanian4Life
24-06-06, 02:47
Hahahahah Poa Edhe Mish A????? Aiii Le Se 50chf I Harron Qka Me Ba Na Ne France Qe Spo Ka Hic Klube Shqiptare Se Edhe Ka 100chf Bac E Kishmi Ba. Po Per Kit Kengetarin Mir Eki Se S'kendon Qaq Mir. E Deshta Me Dit Insomnia A Eka 1 Person Nga Medvegja???? Ashtu Kam Ndegju, Hajde Ciao Klm

shtojzovalle
27-06-06, 12:00
Tung, sot u rrregjistrova ketu ne chat se po me vyn me dit disa gjana per ne zvicer ku kam nder mend me shku tesh shpejt, a mundesh me me tregu se ku asht ma mire me shku, e kam fjalen ne cilin qytet te Zvicres ka me shume jete rinore , kupetohet qe ka ma shume shqiptare?

e_martumja
11-10-11, 21:39
Ne kantonet ka perdoret gjua frange jan me te but,me te dashur.
Kurse ate ka flitet gjermanishtja per veq Bernit dhe Baselit jan shum te mbyllur dhe nuk mundet te lind atmosfera.
Pajtohem :biggrin: Une gjindem aty ku eshte atmosfera :biggrin:

Daglasi
12-10-11, 21:05
Zürich....

emine
12-10-11, 21:19
qaty ku mledhen me qato kmishat e bardha e me jaka te gataaaaa,e rrypa D&G,edhe kpuca me maje t bardh ,eu atmosfer e bac gingerrin cingerring

Zanzi/M
13-10-11, 06:16
qaty ku mledhen me qato kmishat e bardha e me jaka te gataaaaa,e rrypa D&G,edhe kpuca me maje t bardh ,eu atmosfer e bac gingerrin cingerring

Qeto qe i ke thone, krejt ne Kosove i kane ble. E keto ne Kosove jane ardh prej Turqie ;)

LaDy_Diaspora
17-10-11, 15:59
Hiq nuk mė pelqejnė diskot shqiptare.
S'di pse, disa herė kam qenė (dikur) e sot s'mund t'i duroj do persona "fallso" e do tė dalldisur pėr sė tepėrmi...

Oqeani
17-10-11, 16:09
Nė Widnau - te Migrosi ! ;)

uck_aksh
21-10-11, 11:18
me tregu te drejten shum rrall shkoj edhe ato ne insomnia por nuk me pelqen, se nuk ka respekt ndaj njeri tjetrit, nuk mundesh te flasesh me asnje vajz nuk mund ta pershendesesh
e keshtu ma mir shkoj ne diskoteka ku jan zvicrran apo edhe vende tjera edhe nese je vetem mundesh te kerkosh ndonje grupi qe ti bashkohesh edhe nuk ka refuzime shum rrall ndodh te refuzojn ne shoqri e tek shqiptaret kjo esht e pamundur siq thot taraku shnollat tona mendjemadhe

Neferta
22-10-11, 08:54
Qytet i mire fort po rrebelat e paten djege uren e drurit
http://www.travel-images.com/pht/switz167.jpg

emine
22-10-11, 10:08
me tregu te drejten shum rrall shkoj edhe ato ne insomnia por nuk me pelqen, se nuk ka respekt ndaj njeri tjetrit, nuk mundesh te flasesh me asnje vajz nuk mund ta pershendesesh
e keshtu ma mir shkoj ne diskoteka ku jan zvicrran apo edhe vende tjera edhe nese je vetem mundesh te kerkosh ndonje grupi qe ti bashkohesh edhe nuk ka refuzime shum rrall ndodh te refuzojn ne shoqri e tek shqiptaret kjo esht e pamundur siq thot taraku shnollat tona mendjemadhe
Eshte per te ardhun keq,krejt popujte e tjere kerkojne njerzit e vendit vete dhe mblidhen sebashku,shqiptaret kan perqamje nermes veti,ska rrespekt ndaj njeri tjetrit,kshtuqe mos u habit gjith kemi ket peroblem

LaDy_Diaspora
22-10-11, 20:29
Qytet i mire fort po rrebelat e paten djege uren e drurit
http://www.travel-images.com/pht/switz167.jpg

E kanė ndreqė prapė edhe mė e mirė ėshtė bė. Nuk ėshtė djegė shumė...
Hajt se kysmet kur t'vendosna nė kėtė qytet t'alpeve, t'ftoj me pi kafe buzė liqenit najherė... :biggrin:

Neferta
22-10-11, 20:43
Flm flm ta dergoj edhe une nje mesazh pasi ti liberalizojn vizat per neve jasht diaspores' sigurisht ne kete shekull.

LaDy_Diaspora
22-10-11, 23:27
Flm flm ta dergoj edhe une nje mesazh pasi ti liberalizojn vizat per neve jasht diaspores' sigurisht ne kete shekull.

Po edhe me vizė, s'ėshtė aq problem i madh. :wink:
Do liberalizohėn, edhe besoj qė qyteti i Luzern-it do jetė edhe mė i bukur deri atėherė... :rolleyes:

http://i53.tinypic.com/v668nb.jpg

Makresh
24-10-11, 10:26
Po edhe me vizė, s'ėshtė aq problem i madh. :wink:
Do liberalizohėn, edhe besoj qė qyteti i Luzern-it do jetė edhe mė i bukur deri atėherė... :rolleyes:

http://i53.tinypic.com/v668nb.jpg


N'cilin vend eshte kjo ?

uck_aksh
24-10-11, 10:38
Vevey suisse
http://i519.photobucket.com/albums/u351/sstudenski/switzerland018.jpg
http://i147.photobucket.com/albums/r297/Kathryn4825/DSCN0060.jpg


http://i226.photobucket.com/albums/dd108/lasala_2007/Vevey/aaad.jpg


http://i164.photobucket.com/albums/u24/oliwia16/IMG_5711.jpg

LaDy_Diaspora
24-10-11, 12:52
N'cilin vend eshte kjo ?

Nė Zvicėr... :biggrin:

http://www.luzern.com

Makresh
24-10-11, 13:00
Nė Zvicėr... :biggrin:

http://www.luzern.com


A n'lucern ! E lexova "Hotel des Alpes" po sun i rasha n'fije se ku eshte.
Qytet i bukur, me photoshop :lol:

LaDy_Diaspora
24-10-11, 13:50
A n'lucern ! E lexova "Hotel des Alpes" po sun i rasha n'fije se ku eshte.
Qytet i bukur, me photoshop :lol:

Edhe pa tė, i bukur ėshtė! :wink: