PDA

View Full Version : Guri Sylaj


Faqet : [1] 2 3

Naki
25-05-05, 16:59
Nje pershendetje Vllazerore per te nderuarin Guri Sylaj.

Me nderime Naki

uliksi31
25-05-05, 17:23
Edhe nga une nje pershendetje vllazrore,Gurit Sylaj.

doGzona
25-05-05, 18:38
Gjithashtu dhe nga une jeni i pershendetur i nderuar.

Murgesha
25-05-05, 18:59
GURI SYLAJ pėrshėndetje edhe nga ana ime.

DEA
25-05-05, 19:17
Guri Sylaj, kudo qe jeni pranoni pershendetje nga ne .

GURI SYLAJ
25-05-05, 19:20
JU FALEMNDERIT DHE GJITHMONE PAQI URIME , TE NDERUAR!

Me nderime i juaji Guri Sylaj

Arb
25-05-05, 19:26
I nderuar Guri Sylaj,

Pranoje respektin tim rreth shkrimeve te deritanishme ne Dardani!

Gjithe te mirat dhe kalofsh mire ne Forum!

dr1ta
25-05-05, 23:32
Pershendetje Guri Sulaj ....na pasuron forumin i nderuar ...deshiroj cdo te mire

turisti
25-05-05, 23:34
Guri Sylaj,
Pershendetje gjithashtu nga TURISI. :P

Reana
26-05-05, 06:24
GURI...
PERSHENDETJE DHE GJITHE TE MIRAT...

NJE DITE TE MBARE

laliloli
27-05-05, 21:07
PRANO NJE PERSHENDETJE TE SINQERT EDHE NGA UNE GURI SYLAJ

TE UROJ SHENDETIN E MIRE

Odise
27-05-05, 21:15
Guri Sylaj (...)

Pranoni Pershendetjet e mia vllazerore!

U befsh Gur Lapidari, tek GURI I SHPUAR E PREVEZA (po vetem pas 100 vjet jete te lumtur, nuk e dij a pranon me aq vonese:)!

Juaji

Odise

Kodra
29-05-05, 12:33
***********
***********
***********

Guri Sylaj tė pėrshėndes shumė dhe njėherit tė Uroj jetė tė gjatė dhe pa brenga.

GURI SYLAJ
30-05-05, 21:58
Ju falem nderit te gjitheve.

Sa me vone qe te ngritet lapidari aq me gjat do te kujtohesh nder breza!
ODISE ju pershendese perzemersisht dhe ju falenderoj vllezrisht .

*******************************

KODRA pershendetje paq gjithemon. Per ate jeten pa brenga tani nuk kam kohe por gjithesesi ajo me pret por sa me vone aq me mire.

Me nderime nga Guri Sylaj

Psikologu
31-05-05, 07:13
I nderuari Guri Sylaj!

Pranoni pershendetjet e mia vllazerore, duke ju deshiruar qdo tė mirė ne jetė dhe suksese ne tė ardhmen tuaj.
Me nderime pėr ju:

Psikologu

Dali!Keq
31-05-05, 15:52
GURI SYLAJ

Urime per ju enkas per postimet,qaste te kendshme.

GURI SYLAJ
04-06-05, 08:03
I nderuari Psikolog , ju falemnderit per pershendetjet vllezerore. Ju, jeni gjithashtu, i pershendetur nga ana ime.


Me rrespekt Guri Sylaj

GURI SYLAJ
04-06-05, 08:05
Djali!keq - Falemnderit dhe urime paq gjithemon.


Guri Sylaj

mjellma
05-06-05, 16:21
Guri Sylaj,
Pershendetje gjithashtu nga MJELLMA
dhe shkrime sa me shum ne forum

GURI SYLAJ
05-06-05, 18:44
MJELLME e nderuar ju falemnderit per pershendetjen e per shkrime do te mundohem por gjithesesi , nese dicka nuk eshte ne rregull, ju lus per kritika e sygjerime.

Me nderime Guri Sylaj

Tomori
06-06-05, 10:03
Guri Sylaj,
Pershendetje gjithashtu nga Tomori
dhe shkrime sa me shum ne forum :wink:

halla e madhe
06-06-05, 10:14
Inderuari GURI SYLAJ, pranoni pershendetjet te perzemerta edhe nga halla e madhe :!:

GURI SYLAJ
06-06-05, 15:19
HALLA E MADHE

Shume ju falem nderit per pershendetjen e ngrohte . pershendetje keni edhe nga ana ime shendet e temira ne jete.


I juaji Guri Sylaj

Arb
06-06-05, 16:36
I nderuar Guri Sylaj,

Nderimet e mia per shkrimet e juaja ne Forum!

Gjithe te mirat!

GURI SYLAJ
06-06-05, 18:44
Arb

jeni edhe ju i pershendetur nga ana ime.

Me nderime Guri Sylaj

lazdrani
26-06-05, 22:09
I nderuari Guri Sylaj


Pranon pershendetjet e mija te siqerta .Shkrimet tuja lexoje me shume endje.


Respekt Lazdrani

Kodra
26-06-05, 22:37
**********
**********
**********

Guri si Guri mė. I qėndrueshėm,i fort dhe mbi tė gjitha pėr tė gjitha STINAT,pra tė dhuroj pėrshėndetje VERORE i nderuari Guri Sylaj.

Gėzime,Lumturi dhe momente tė paharruara nė jetė i nderuar.


Kodra

GURI SYLAJ
26-06-05, 22:42
Lazdrani - per mua eshte ndere kur pranoj pershendetje nga ju .
Ju falem nderit i nderuar.

GURI SYLAJ
26-06-05, 22:44
KODRA- PERSHENDETJE PAQ GJITHMONE NE VERE E NE DIMER.
Ju falemnderit.

halla e madhe
27-06-05, 18:02
Guri Sylaj_Prano pershendetje nga halla me deshire te kalosh sa me bukur keto dite vere :lol:

sexybrikenda
27-06-05, 20:12
I nderuari Guri Sylaj


Pranon pershendetjet e mija te siqerta .Shkrimet tuja lexoje me shume endje.


Respekt Lazdrani


Guri SYlaj edhe une i bashkangjitem urimit te Lazdranit,Poezit tuja jane te bukura .Shendet dhe lumturi per ju.

Ardita

GURI SYLAJ
27-06-05, 21:57
E nderuara Ardita ju pershendes dhe ju falenderoj per komplimentin .

Guri Sylaj

progoni
02-07-05, 03:35
Guri Sylaj
niku qe me zgjoj kurreshtje, disi sikur i kisha degjuar kto FJALĖ te dalur me PLOTGOJĖ,


FJALĖ BURRNIE E KONAKU


na kishte dehur shota e ish-komandantit te KFORIT Reinhart me GURIN e ngritur qe i ishte sjellur nga Kosova nė shenjė NDERI per punėn e TIJ
( njerzit e MDHENJ nuk i harrojn miqet ,se kan hjekur te zit e Ullirit derisa i krijuan)
po bisedonim me Gurin qė njifemi qė prej kohėsh gjat bisedes
i them
-kam hasur nje nik Guri Sylaj
ma kthen
-ku ashtu
i kthej
-diku
dhe buzqeshja na mundi te dyve.

U gėzova edhe se e qėllova por gėzimi ishte mė i madhė se dija qė dardanis po u bėnte antar njė

BURR QĖ FJALA E TIJ PESHON SI AI GURI I NGRITUR ATĖ NATĖ;
FJALA E TIJ ĖSHTĖ GJURM JETE

i pershendetur me respektin me te mire per TY
Guri Sylaj

GURI SYLAJ
02-07-05, 09:19
Progoni , sinqerisht me keni zene ngusht. Per tere kete une mund te ju them vetem nje -- shume , shume falemnderit.

Me nderime e rrespekt i juaji Guri SYLAJ

Murgesha
02-07-05, 13:02
I nderuari Guri Sylaj!

Pas kėtyre fjalėve qė paska shkruar i nderuari Progon mua nuk mė mbetet tjetėr pos edhe njėherė tė tė uroj nga Zemra pėr prezencėn tuaj nė forumin tonė.

Me rrespekt tė lartė pėr ty.

Murgesha.

schütze
02-07-05, 13:51
Fjalet jan te teperta per te shtuar diq,por pranoni pershendetjet e perzemerta i nderuari GURI SYLAJ
Ju uroj shendet dhe qdo te mir ne jet
me nderime
schütze

Kercovari
02-07-05, 15:35
I Nderuar Guri
Duke lexuar shkrimete e juaj tani me e kam te qarte se jeni nje person mire i gatuar nga Zoti.
Nuk mbeshtetni llomotitjet e askujt qe nuk vlejne,e as zerrat e patrioteve te shitur qe nuk bejne para te cilit ne vend qe te jen ne linjen e pare te fronit,futen thelle ne hijen e dushkajeve,qe neser te rahin krarorin se ja une jam ai qe te dhashe mend dhe te fala liren aq shume te pritur nga ne.
Per cudi,te lexosh shkrimete e nje puntori sic pohon e dhe vete, nuk e kam veshtire te kuptoj se vertet jeni njeri me dinjitet te thelle,e aq me pak e kam veshtire te kuptoj se edhe perkrah obligimeve qe keni, ceshtjes kombetare i keni dhene prioritetin me te madh ne te gjitha rafshet si ne gjuhe,kulture,dhe arsim.
Puntorin e zellshem e gjen ne te gjitha frontet.
Me gezon fakti qe jo vetem ketu kemi nje njeri me ndjenja patriotike te thella,njeri me intelekt te madhe dhe qeliza trruri te zhvilluara deri ne ate mase sa qe nuk nguroni edhe atje ku jetoni perkohesisht te mbroni vlearat kombetare me mish e shpirte.

E gjithe kjo qe kam shkuajt ndoshta per ju nuk ka vlere te madhe sa respekti qe kam ndaj ju.
Gjitha te mirat i nderuar,shendet dhe lumturi ne familje.
Me nderime te larta
Kercovari.

GURI SYLAJ
05-07-05, 13:00
Nje falenderim per Murgeshen,Schütze dhe Kercovarin.
Ju deshiroj shendet e te mira ne familje e ne jete.
E tere ajo qe n'a mbetet afer eshte nje fjale e mire dhe rrespekti per njeri tjeterin.

Urime e rrespekt paqi gjithmone.

florian
05-07-05, 14:18
me rrespekt per ty GURI SYLAJ qe u bem shok nga poezit tona , tani me duket sukur jemi shok nga nje jet , sinqeriteti qe shprehni ne shkrime e bisedime esht i mrekullueshem .

pershendetje dhe urime florian

GURI SYLAJ
05-07-05, 15:01
Florian ju falemnderit. Pershendetje keni edhe nga ana ime.

Kloni
05-07-05, 15:28
Nje pershendetje prej guri per Ty, GURI SYLAJ!

Naki
05-07-05, 20:58
Thjeshtėsija,Sinqeriteti ,Humanizmi dhe mbi tė gjitha Fjala e peshuar dhe e menduarė reflektohet nė ēdo postimė tuajin.
Keni respektin timė tė pa mohueshėm ,Vetėm Vazhdoni kėshtu .

Me nderime Naki

turisti
05-07-05, 21:01
Guri Sylaj i nderuar,

Te pershendes dhe te deshiroj nje jave te mire,qete dhe te lumtur.

Me respekt,
TURISTI. :P

GURI SYLAJ
11-07-05, 21:31
Kloni, Naki dhe ju Turisti , kudo qe jeni - jeni te pershendetur nga Guri me nje pershendetje te gurit.

Ijuaji Guri Sylaj

albioni_nl
12-07-05, 00:45
Pershendetje te perzemerta GURI SYLAJ dhe ēdo te mire!

Stuhia
12-07-05, 01:44
Guri Sylaj prano edhe nje pershendetje nga zemra e Stuhise. :lol:

halla e madhe
12-07-05, 07:31
GURI SYLAJ_te gjitha keto Lavdata i thuhen njeriut qe i buron fjala e pastert,bindese,burrerore e fsnike.Mburremi me nji bashkeatedhetar si GURI.
Suksesi dhe shendeti qofshin me JU!

Me rrespekt te posacem;halla e madhe

Prishtinasja_
12-07-05, 08:44
GURI SYLAJ

gjithashtu , edhe nga ana ime je i pershendetun !!!!!

Me nderime

Prishtinasja_ :D

GURI SYLAJ
12-07-05, 09:26
Te gjitha keto pershendetje jan nje obligim me shume.

Ju falenderoj dhe ju pershendes te gjitheve - juve forumista te Dardanise. Kalofshi dite te mira verore. Ata qe jan ne pushime apo qe shkojn tash , ju deshiroj pushime te kendeshme. Posaqerisht juve HALLE E MADHE.

Arb
13-07-05, 05:13
Shume i nderuari Guri Sylaj,

Pershendetje per ju kudo qe jeni!

Daja POLIC
15-07-05, 15:50
GURI SYLAJ pik spari ju kerkoj falje qe ka kohe qe nuk ju kam pershendetur
tashe po ju pershendes nga zemra ju deshiroj nje kohe te bukur ashtu si ju deshironi.

Kodra
15-07-05, 20:35
*********
*********
*********


Guri ėshtė shumė i lashtė dhe i fortė,por edhe ti Guri i ri po na befason me shkrime tė reja dhe tė forta.

Tė pėrshėndes dhe tė uroj tė mbetesh i fortė.

Kodra

GURI SYLAJ
17-07-05, 22:34
GJITHASHT PERSHENDETJET E MIA TE SINQERTA PER JU ARB, DAJA POLICE DHE PER JU KODRA.

Diana007
20-07-05, 08:49
Jeni te pershendetur edhe nga un Diana Guri Sylaj , sukse per ju :wink:

Kodra
08-08-05, 14:02
*********
*********
*********
Guri Sylaj,pasi qė disa ditė nuk Shkruaje asnjė Postim,fillova tė mendoj ,mos je rrokullisur nga Kodra :wink: :wink:
por mė gėzoi fakti qė prapė fillove me Postimet e tua tė Gurta.


Me kėtė Rast tė dėshiroj pėrsėri mirėkthim nė Dardani dhe tė Pėrshėndes me njė Puhizė ledhatuese,e cila gjendet vetėm maje Kodre :wink: :wink:


Pėrshėndetje tė pėrzemėrta i Nderuar Guri Sylaj
Kodra

halla e madhe
10-08-05, 10:19
Nje pershendetje per Gurin! :lol:

GURI SYLAJ
11-08-05, 10:28
Diana 007, Kodra dhe ju HALLA e Madhe ju falemnderit nga zemra.
Keni pershendetje edhe nga ana ime dhe kalofshi mire.

Kodra , une u rrukullisa kodres teposhte dej n'DURRES PO KUR E PASH QE KURRKUSH NUK PO VJEN ME ME PA - THASH. qu Guri ; ec vet se po te pret puna e edhe paret besa jan paku (hargju deshta me thene.)

Me nderime Guri Sylaj

Murgesha
11-08-05, 11:26
I nderuari Guri njė pėrshėndetje nga zemra pėr ty.

Shkrimet e tuaja i lexoj me ėndje tė madhe, dhe dėshira ime ėshtė qė tė jesh mė tepėr prezent, me shkrime kuptohet, se ka ēka tė mėsoj njeriu prej tyre.

Rrespekt e nderime.


Murgesha!

Arb
14-08-05, 07:15
I nderuar Guri Sylaj,

Duke shpresuar qe je mire, dhe gjithcka eshte duke te shkuar mire, mbetesh i pershendetur!

Gjithe te mirat!

AXHA
16-08-05, 17:11
Shum selam pej meje shum i neruemi Guri Sylaj.
Ani po a je a si je aaaaaaaaaaa,qysh ma kie shneten e familen.
Shum i neruemi Guri Sylaj ishalla niej per ju qka asht mier e ma mierishalla e keni shneten,familen e kan gzim e sevda krejt ata qi ju njohin e i njeh jarabi allah ati i kofshim fal.
Mier u njefshmi e jau njefsha tmieren.

GURI SYLAJ
16-08-05, 21:08
Keto pershendetjet e juaja, te nderuar, me detyruan te ulem e t'i beje nja dy fjale kryq.
Murgesha , Arb dhe ju Axha , ju falemnderit e gezim e selame paqi gjithemon.
I juaji Guri Sylaj

laliloli
16-08-05, 21:39
Enkas per Guri Sylajn nje pershendetje te perzemert le ketu.
Ju do Lali

Gentiani
27-08-05, 00:58
GURI SYLAJ, pėrfitoj nga rasti tė ju pėrshėndes pėr praninė e shkrimeve dhe diskutimeve nė Forum. Me bindje se kėtė ceremoni e kisha kryer mė herėt, por tani e vėrejta kėtė lėshim kėtu.

Megjithatė, edhe pse ndoshta ėshtė lėshim "pakujdesi", por ju siguroj se kam rrespekt pėr njė shumicė shumė tė madhe diskutuesish nė kėtė Forum, pamvarėsisht mendimeve, bindjeve dhe zhvillimit tė diskutimeve.

I pėrshėndetur dhe dėshiroj qė prezenca e yte tė jetė mė e shpeshtė nė Forum.

Naki
27-08-05, 12:01
Me shume respekt ju dergoje te fala te perzemerta nga Vendlindje nga Qyteti i Minatoreve.

Naki

GURI SYLAJ
27-08-05, 22:09
Ju falenderoj te gjithe juve qe me keni trokite ne dere me keto pershendetje kaq te ngrohta e vllezerore dhe sinqerisht pershendetja e Nakit me gezoj shume jo se e shkruante ai por per arsye se vinte nga Qyteti i lavdise dhe i njerezve qe mbi supet e tyre kan veq lavdi - qytetit te minatoreve ton te lavdishem.

Guri Sylaj

progoni
27-08-05, 22:27
Eeeeeeeeee ku mus me pushuuuuue nė kėt

konak

qė ėshtė me oxhak

i pėrshendetur ooo Guri

valla kėt javė me kie pėr njė kafeee

Honesty^uk.
28-08-05, 08:59
I nderuar GURI, kudo qe ndodhesh te dergoj pershendetjet e mia te sinqerta
Kalofsh sic eshte me se miri

Honesty

Kodra
30-08-05, 21:12
**********
**********
**********
Tė kyēesh nė Dardani e mos ta pėrshėndetėsh Guri Sylaj ,mė duket jo e udhės,prandaj
Guri Sylaj,i nderuar ,tė pėrshėndes pėrzemėrsisht dhe uroj qė familja juaj tė ketė jetė tė gjatė dhe tė lumtur.
Vllazėrisht nga
Kodra

GURI SYLAJ
31-08-05, 20:21
Pershendetjet e juaja te nderuar Progoni, Honesty, dhe Kodra me bejne nder dhe ju falenderoj nga zemra . Kalofshi mire.
Progoni , mos lyp barut se per kafe e duhan bujrum e mire se te ka pru Zoti. Por mos ia msy vet , Dardanin e kie plot qe mezi s'presin me ju gjue dikuj ne konak.
Ju pres dhe mire se vini.

Ijuaji Guri Sylaj

halla e madhe
02-09-05, 18:36
Guri_qe more vella dardan erdha ne oden tende ta pijme nga nje kafe...ti paske dale ne shetitje e nuk e ndjeve hallen kesajde :lol: Kalo sa me mire keto dite te bukura vjeshte :P
te fala;hallushja

GURI SYLAJ
04-09-05, 19:39
Halle ju falemnderit per viziten.

Per mos me e ndij zhurmen te shtepia , po duhet me dal nganjehere tek kojshia.

Kerkoj falje qe nuk me ke gjete ne ode.

Me nderime i juaji Guri Sylaj

Murgesha
07-09-05, 16:04
Fjalė e bukur me peshė Guri.

Fjalė e matur Burri,

Shtypet nė tastatur,

Pėr tė kėnaq zemra anė e mbanė botės ku ka shqiptar.

Nga i nderuari Guri Sylaj,

Rrespekt pėr Ty.

Murgesha.

GURI SYLAJ
08-09-05, 08:32
E tere ajo qe mua me mbetet te them eshte nje falenderim vllezerore .
Shendet, per Ju e nderuara moter , per familjen tuaj dhe cdo te mire ne jete.
Nderi dhe rrespekti iu takon Juve, Moter e dashur.

Me nderime Guri Sylaj

Diana007
10-09-05, 09:01
Guri Sylaj te pershendes :wink:

Me respekt Diana

lazdrani
11-09-05, 17:53
Mbreti Guri Sylaj!

1000 Postime.

Urime urime dhe shume e shume postime tjera te bukura,kam kenaqesi ti lexoje shkrimet tuja.


Lazdrani :wink:

Naki
11-09-05, 19:13
Kjo teme eshte shume e qelluar por sipas mendimit tim kerkon me teper seriozitet ne trajtimin e saj.
Kesaj radhe une do te inkuadrohem pakesa ne menyre te terthort.
Kure Perendia e fali njeriun ifali dy sy ,te djatht dhe te majt ,i fali dy vesh , dy duar, dy kembe por i fali vetem nje goje nje koke...
Shume e drejte eshte qe gjerat te shihen e te ndigjohen edhe ne te majte edhe ne te djatht, te ecet ne te dy kembet te punohet me te dy duart por per gjerat thelbesore qe kan te bejne me kombin, me shtetin duhet te mendohet me nje koke dhe gjerat te thuhen me nje goje.
As kebet ,as duar as veshet e as syte nuk guxojn te hidherohen me njeri tjetrin sepse punet e kryera rruga e bere dhe informatat e derguara deri ne qender i kan te perbashketadhe te drejten per tegjku e ka koka kurse per t'Ithene goja per kete aresye kemi vetem nje goje ,nje koke ...

Shqiptareve ,deri sot, ju mungon nje goje dhe nje koke...


Postimi i parė tregojė qė kemi tė bėjmė me njeri qė fjala e tij ka peshė ,i thjeshtė nė diskutime njė pedagog i qartė,atdhetarė i Etur pėr kombė.

Postimi i 1000 tregonė Atdhe dashurin,Poetin qė mė sė miri i kendon Atdheut,Shqiptarizmit.

KOSOVES

Lotet vinin rreke,
edhe zemra qante
mendoja per TY si je
deti nga ti me ndante.

Gezimi nuk gjente vend-
askund- as ne mua,
rrinja vetem me mallin
per njerezit dhe viset tua.

Guri Sylaj


Ēė nga shkrimi i parė e deri tek postimi i 1000,i dhurojė Forumit Dardan Thesarė Shumė tė ēmuar qė reflekton Respekt, Nderim,Atdhedashuri e mbi tė gjitha Siqeritet.
Dardania me ju ėshtė kalitur nė njė Kėshtjellė Mbretėrore ,Mirė se vini nė shtepin tuajė Mbreti Guri Sylaj.
Mė Dėshirė qe tė na dhuroni edhe shumė Postime Tjera ju pėrgėzojė qė shėndeti lumturija tė ju pėrcjellin nė qdo hapė tė Jetės.

Me Shumė Respekt Naki

Artisti
11-09-05, 19:24
Guri Sylaj urime 1000 postimet e tua i nderum
kam pase respekt,kam respekt edhe kam me pase respekt per ty i nderum.


T pershendet


Artisti

Naki
12-09-05, 19:38
schütze Postuar: Sun Sep 11, 2005 9:23 pm Titulli i mesazhit: Mir se erdhe ne mbretri Guri Sylaj

--------------------------------------------------------------------------------
Pershendetje dhe urime per 1000 postime i nderuari Guri Sylaj
te deshiroj edhe xxxxxxxxx shkrime te arta .
te uroj gjith te mirat kudo qe je i nderuar
me respekt
schütze


Sy_kaltra Postuar: Sun Sep 11, 2005 9:36 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
GURI SYLAJ Pranoni pershendetjet e mia i nderuar..
Te uron per **1.000* Postimet e tua fantastike te mrekullueshme..
Shpresoj ne te ardhme nuk do ndalesh ne as nje moment veē do vazhdosh keshtu se jeni i mrekullueshem.
Un te pershendes tani duke te uru gjdo te mir fat mbaresi dhe shendet..

Me shum respekt Sy_Kaltra


rafet llapjani Postuar: Sun Sep 11, 2005 10:18 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
Pershendetje Guri Sylaj pasha kuranin ja paske arrit 1000 e ishalla edhe shume e shume tjer te pershendes per zemersish kudo qe gjendesh gjdo te mire ne jet me rrespekt nga rafet llapjani.


turisti Postuar: Sun Sep 11, 2005 11:18 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
Guri Sylaj i nderuar,

Urime nga zemra 1000 postime dhe mireseardhja ne Mbreteri ku dhe meriton te jesh.Shpresoj se nuk do te ndalet dora jote me tastaturen e perpunuar.

Te deshiroj momentet e mira gjate postimeve dhe keshtu,shume shendet dhe lumturi ne shume drejtime.

Sinqerisht,
TURISTI.


Psikologu Postuar: Sun Sep 11, 2005 11:25 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
Urime dhe pergezime i nderuari Guri!

Ju deshiroj shendet dhe cdo tė mirė , por njeherit edhe postime te matutjeshme ne forumin tonė.
Ju deshiroj suksese dhe cdo te mirė.

Me nderime pėr ju;

Psikologu


Gjumashja Postuar: Mon Sep 12, 2005 8:36 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
Guri SYlaj Urime per postimet dhe mire se erdhe ne pallat shpresoj qe te kalosh ashtu si te kesh qef ti suksese edhe ne postimet e ardhshme

Diana007 Postuar: Mon Sep 12, 2005 9:11 am Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
GURI SYLAJ Urime per postimet e tu

Te pershendes Diana

Agroni22 Postuar: Mon Sep 12, 2005 1:43 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------
pershendetje per ty i nderuar dhe te uroje per postimet e tua GURI SYLAJSqarim:
Shütze ,Pasi egzistonte njė temė pėr Zotri Guri Sylaj temen tuajė e zhvendosa, Pėr mirėkuptim ju Faliminderit qysh tash.
Naki

Murgesha
12-09-05, 20:49
I nderuari Guri Sylaj.

Prania juaj nė forumin Dardan na bėnė tė ndjehmei krenar.

Uroj qė ky tė jetė mijėshja e parė e shkrimeve tuaja etė vazhdojė deri sa tė jetoj Dardania.

Me nderime.

Murgesha!

MemphiSx
13-09-05, 12:39
Guri Sylaj,shkrimet tuja i lexoj me knaqesi,Uroj qe edhe me tutje te vazhdosh me te njejtin tempo me shkrimet tuja mjaft intersante :)

Fat dhe Lumturi ne mesin tende Familjar :)

halla e madhe
13-09-05, 15:13
I nderuari Guri!

Kalova kesajde si shpejt dhe deshta veq te la nji thes me plote urime dhe deshira per TY

Gentiana
13-09-05, 19:12
I nderuar, pranoni nje pershendetje edhe nga un.
Me shpres qe te vazhdoni te shkruani shkrime si deri me tani, ju uroj gjith te mirat ne Jeten e juaj, juve dhe familjes juaj.

Me nderime

Genta

laliloli
13-09-05, 23:10
Pershendetje dhe gjithe te mirat ne jeten tuaj ,kudo qe ndodhesh Guri

Vellazerisht Lali

GURI SYLAJ
14-09-05, 04:17
Me nje falenderim vllezeror, per te gjithe, po e le edhe nje pershendetje nga ana ime , me shprese se do jete nje dite emire e embare per te gjithe.

Ijuaji Guri Sylaj

Arb
14-09-05, 04:23
I nderuari Guri Sylaj,

Desha te ju pergezoj per shkrimet dhe punen e juaj qe beni ne Forum! Ju lumte!

Shpresoj qe te jeni mire dhe gjithcka te iu shkoj mire.

Vetem vazhdoni me shkrimet e juaj domethenese ne forum. Keni vazhdimisht mbeshtetjen tone!

Gjithe te mirat!

Artisti
17-09-05, 10:51
Guri Sylaj i nderuar t pershende me gjithe respketin qe kamArtisti

Kodra
24-09-05, 22:40
**********
**********
**********

Ah more Guri , qė moti sjemi dėgjue :wink:

Tė pėrshėndes dhe tė uroj Postimet tuaja qė paske bėrė ,vlera e sė cilave ėshtė sikurse motoja e Dardanisė :

,,Kėtu flitet Shqip,,


Me dėshirė qė tė jesh mirė me gjithė familjen tė Uroj shėndet dhe Lumturi
Kodra

halla e madhe
26-09-05, 18:30
Guri_vella ma i madhi i Dardanise,banu gati ti me na mbledhe neve bijave qatehere kah Arbaini me nji Posterme te majme :lol: :lol:

Naki na kishte ftu per vjela te rrushit,n'dash raki taze hajde,mos dash ta bjen halla nji shishe raki te sivjeme :wink:

Te pershendet.halla e madhe

Kercovari
26-09-05, 19:13
Te pershednes i nderuar me kudo qe te ndodhesh.

DEA
26-09-05, 19:59
Guri Sylaj me plot respekt per ju, ju pershendes atje ku jeni, dhe ju uroj nje mbremje te qete.

teDUAty
28-09-05, 01:35
t'pershendes shume

GURI SYLAJ
28-09-05, 19:20
Per te gjithe juve , qe paski trokit ne deren time, une kam vetem nje falenderim dhe pershendetje vllezerore.


I juaji Guri Sylaj

laliloli
28-09-05, 19:51
Edhe pse frik e paskam vizitu oden e Gurit thash tia le edhe nje pershendetje ,rivalit tim ne dashuri hahahahaaaaaaaaaaaaaa op me fal mendova qe jemi ne kafe . :lol: :lol: :lol: :lol:


P/S.Te kerkoj ndjese nese ndonjehere kemi dalur jashte kornizave te shakase


Nga zemra te pershendes dhe te deshiroj gjithe te mirat ne jete

Lali

turisti
03-10-05, 12:03
:P Guri Sylaj i nderuar :P ,

Te pershendes shume nga viset e larguara dhe te deshiroj jete te qete dhe e lumtur me plot disponim dhe argetim.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

Diana007
06-10-05, 10:16
Gyri Sylaj te pershndes dhe te uroj gjitha t mirat

ME respekt Diana :wink:

vjeshta
06-10-05, 22:00
Te uroj qdo te mire ne jete
Vjeshta

Krokodilli
07-10-05, 06:19
Guri Sylaj, prania juaj ne forumin Dardan eshte nje pasqyr e mir per te gjith ata qe kuptojn vlerat intelektuale, per te gjith ata qe din qka eshte rrespekti dhe per te gjith ata qe kuptojn vleren e dashuris per njeritjetrin..

te uroj qaste te mira kudo qe je,, me shpresa se do te vazhdosh me shkrime te sinqerta dhe me vler..

GURI SYLAJ
07-10-05, 08:51
Duke ju falenderuar per keto pershendetje te ngrohta ju them sinqerisht se keto perveq se jan pershendetje , edhe me shume jan obligim per mua , qe te jem me afer , ose me mire thene, gjithmone bashk me JU dhe me Dardanine.
Ju falenderoj dhe ju deshiroj cdo te mire ne pune e jete, kudo qe jeni ne Atedhe apo ne mergate dikund neper bote.
Me rrespekt dhe dashuri vllezerore- i juaji Guri Sylaj.

Kercovari
07-10-05, 12:01
Guri i nderuar

Nuk erdhe ne mesin tone si gurre qe do te godaste ne maje te kokes dikend.Hyre ne kete shtepi te madhe ndoshta rastesisht duke ne sjelle bujarin,shpirtin e dlire dhe zemergjersin.
Fakti se ne postimet e tua nuk mund te gjejme ndonje tingull qe do te ishte krejtsisht e zhveshur kuptimit,berri qe te lidhemi shpirtersiht dhe emocionalisht,dhe mu per kete jemi krenar qe te kemi ne mesin tone.
Thone se fjala e humbe kuptimin nese nuk shendrohet ne veper,por a ka veper me te madhe dhe kenaqsi qe te kemi ne mesin tone?
Duke u deshiruar ccdo te mire ne jete juve dhe familjes,mbeteni i pershendetur nga une kudo qe te ndodhene.
Fati dhe lumturia u prift ne cdo hape.
Kercovari.

Murgesha
09-10-05, 11:10
A je qu e a ke fjetė hiē o Guri Sylaj??

Hajt bacė edhe nė kofshe fjet ende mos ke dert, se kėsaj here erdha vetėm me tė pėrshėndet.

Rrespekt pėr Ty.

Murgesha!

Sy_kaltra
11-10-05, 13:35
GURI SYLAJ te pershendes nga zemra i Nderuar..

Jeni shum njeri i mir i kuptueshem prandja sinceriteti juaj me shtyri qe tju bej nje pershendetje te ngroht dhe te te uroj gjdo te mir fat mbaresi dhe shendet ..

Sy_Kaltra ju pershendet sincerisht.

GURI SYLAJ
11-10-05, 17:25
Kur e hapa deren e odes dhe ju gjeta ju te treve s'di se si , zemra mal m'u ba. E dija se s'keni ardhe as me lype e as me ba fesat por thjeshte me ndejt e me i ndrru dy muhabete.
Ju falenderoj sinqerisht dhe ju pershendes nga zemra.
Prej te gjitheve qe jan te mire ju jeni me te miret dhe kuptohet se keni ardhe me ndej me mu.....

Kush mos e livdofte veten ju djegte koliba!!!!!!!!!!!

I juaji Guri Sylaj

Artisti
21-10-05, 10:02
Bacccccc

lyp e lyp ket oden tende e e gjeta valla

a e din kane thane ---kush lyp edhe gjen---


T pershendes shumee e t uroj edhe me tutje qdo rreze dielliArtisti

doGzona
22-10-05, 01:31
Pranoni dhe pershendetjet e mia te perzemerta i nderurari GURI SYLAJ.

Jeni i respektuar cdo her nga une,
doGzona

Reana
22-10-05, 06:41
I nderuari Guri,


Pershendetje te sinqerta per juve dhe familjen tuaj! Ju deshiroj gjithe te mirat dhe suksese te gjithembarshme!

rilinda
23-10-05, 00:50
pranoi edhe pėrshėndetjet e mia :lol:

halla e madhe
23-10-05, 13:26
I nderuari Guri sylaj!

Mbasi jeni kesajde deshta te ju vizitoj dhe te bejem pak llafe...nese nuk prishe pune :lol: kalo nje dite te bukur :!:

Halla e madhe

Kercovari
26-10-05, 16:56
Ne shenje mirekuptimi dhe respekti qe kam ndaj Ju
U le kete pershendetje te perzemert i bindur se gjate cdo bisede qe kam zhvillu me Ju ka te ngjare qe dik edhe te kam lendu pa qellime serioze.
Njeherit u kerkoj falje nese jeni gjindur te prek apo te lenduar.
Duke u deshiruar cdo te mire ne jete shendet dhe lumturi,u deshiroj edhe ne te ardhmen caste te kendshme argetimi ketu.
Me respekt kercovari.

GURI SYLAJ
27-10-05, 08:23
Kerkoj falje qe nuk po mundem me ju marre te gjitheve ngryk me rend por ju them sinqerisht , cdo pershendetje e juaja me gezon dhe me detyron te jem pran jush dhe Dardanise tone.
Ju falenderoj dhe ju uroj suksese ne pune e ne jete.
Jeni te mrekullueshem.

Nga i juaji Guri Sylaj

ninnela
27-10-05, 11:40
I nderuar prano pershendetjet mete sinqerta edhe nga une,suksese :lol:


me nderime NINNELA :wink:

rafet llapjani
29-10-05, 20:28
I nderuari Bac Guri sylaj te pershendes nga zemra je nje njeri shume i qmuar dhe bujar.

me shum rrespek nga qobani i yt rafet llapjani :wink:

Barbaroza
30-10-05, 17:41
Gyri Sylaj,ju pershendes dhe ju uroj qe e mbara te jete pjese e pandare e jetes suaj!

GURI SYLAJ
31-10-05, 09:09
Pershendetjet nga Ninela, Rafeti, Barbaroza- ishin ato qe kete mengjes m'a bene me te hareshem. Eshte knaqesi kur merr pershendetje nga te dashurit , nga motrat dhe vllezerit ne Dardani .

U gezofshi gjithemone.

loni19
31-10-05, 09:15
Pershendetje dhe respekt per te nderuarin Guri Sylaj.
I deshiroj nje dite te mbare.
loni

laliloli
31-10-05, 12:57
Maturia,menquria,sinqeriteti,rrespekti,mikepritja ....jane disa nga vyrtytet e Gurit qe me shtojne vazhdimisht deshiren per ta vizituar ne oden e tij bujare.Andaj te shpreh urimet dhe deshirat e mia me te perzemerta qe te shoqeroj shendeti,lumturia,gezimi e harmonia ne jete se bashku me familjen tuaj.

Me rrespekt ē,do here Lali

Kaltrushi
31-10-05, 13:49
I nderuarui Guri Sylaj,

te pershendes perzemersisht
te uroj gjdo te mire ne jete...
shume e shume shkrime ne FD
dhe nje jave te mbare...

me nderime

kaltrushi

Krokodilli
31-10-05, 15:41
kalova ketu pari,, thash ta pershendes vellaun Gurin ,, pershendetje vllezerore , te deshiroj qdo te mire ne jet dhe argetim te kendshem kudo qe gjendesh...

GURI SYLAJ
01-11-05, 08:27
L oni 19, Lali , Kaltrushe , Kroki...... ne kete mengjes ,ne vend te kafese po i lexoj pershendetjet tuaja.
Ju falenderoj dhe ju pershendes me shprese se jeni mire dhe me deshire qe te kaloni nje dite te mbare e te mire.

I juaji Guri Sylaj

schütze
01-11-05, 13:10
Vendas i nderuar pranoje nje pershendetje te fort nga schütze
te uroj qdo te mir ne jet i nderuar GURI SYLAJ
me respekt per ju
schütze

Murgesha
04-11-05, 11:48
I nderuari Guri.

Prania juaj nė FD na bėn tė ndjehemi mė tė fortė pėr fjalė tė ėmbla dhe sinqerta qė rrjedhin nga goja juaj.

Me rrespekt pėr ju.

Murgesha!

GURI SYLAJ
12-11-05, 08:18
Per Murgeshen dhe per schütze nje falenderim dhe rrespekt .

Guri Sylaj

vushtrria
13-11-05, 11:09
ooo GURI sylaj selam prej vushtrriut,te gjitha te mirat ne jet i nderuar :lol:

Sy_kaltra
13-11-05, 12:28
http://img.123greetings.com/eventsnew/gen_hvgtday/1012-012-59-1042b.gif

MemphiSx
13-11-05, 18:32
Guri Sylaj Prano nje pershendetje nga ana ime :) Uroj qe te jesh shendosh e mir :)

vjeshta
14-11-05, 17:08
Per shendetje per Gurin e peshuar

GURI SYLAJ
15-11-05, 04:55
Vushtrri tu rrite nera e falemnerit per selamin. Unjefshim mire e me te mira.

GURI SYLAJ
15-11-05, 04:57
Sy-kaltra ju falenderoj per pershendetjen.
Kalofshi nje dite te mire.

GURI SYLAJ
15-11-05, 04:59
E mira dhe shendeti qofshin edhe me Ju, i nderuari MemphiSx.

Ju falem nderit!

GURI SYLAJ
15-11-05, 05:01
Vjeshta.
Ju falemnderit qe keni trokit ne deren time.

Edhe nga ana ime jeni e pershendetur ne kete dite Vjeshte.

Me nderime Guri Sylaj

spirl_girls
15-11-05, 13:27
Nje pershendetje te ngrohte per ju..ju deshiroj gjdo te mire ne jete...edhe ma ban hallall nese najhere shkretoj me postime te mijaa po qka me ba dreqii mire nuk din hehe :lol: :lol:

Te pershendes je i mrekushem :wink:

Artisti
15-11-05, 20:45
Bac per ty me fol shume nashta nuk eshte mire se shkrimet tua po flasin,veq e ke nje


------------- Pershendetje -----------
Artisti

GURI SYLAJ
16-11-05, 20:41
spirl-girls
Hallallet i kam vjerre n'ode. Kujt t'i vyen le te marr sa te don.

GURI SYLAJ
16-11-05, 20:42
Artist t'u rrite nera.

progoni
19-11-05, 20:43
GURIIIIIIIII

pershendetjeeeeeeeet ma te

MIRAAAAAAAAAAA


per TYYYYY edhe


shkrimet e TUAJAAA

Diana007
24-11-05, 09:53
I nderuar te pershendes dhe te uroj shendet e lumturi paqi ku ta veni kemben .

Me respekt Diana.

Flaka_1
25-11-05, 04:04
Pershendetje dhe gjithe te mirat per ju !

Me dashuri flaka!

MemphiSx
27-11-05, 21:36
GURI,Urime festa e 28 Nėntorit dite se Flamurit si dhe Ditlindjes se Komandantit tone legjendar Adem Jasharit,shpresoj qe do t'ja kaloni buker keto dit feste :)

Sy_kaltra
30-11-05, 11:16
http://img.123greetings.com/eventsnew/edec_winterflowersday/8510-001-03-1049.gif

Kalt
30-11-05, 13:53
Pershendetje Guri Syla, sepse ti je i pari qe permes mesazhit me ke uruar mireseardhjen ne forum.
Te uroj te kesh suksese kudo qe te jesh.

schütze
02-12-05, 22:18
shoki nderuar pranoni pershendetje te sinqerta,ju uroj gjith te mirat ne jet

me respekt
schütze

GURI SYLAJ
02-12-05, 22:38
Eshte knaqesi per mua kur hape kete dere dhe shoh kaq urime te mira prej me te mireve . Ju falenderoj dhe ju deshiroj fat e lumturi te ngjitura ne shendet, kudo qe jeni.

Reana
26-12-05, 02:06
I nderuari Guri,

Ju pershendes dhe ju deshiroj plotesimin e te gjitha deshirave ne vitin qe po vjen!!!

gezuar Viti i Ri 2006http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a056.GIF

progoni
26-12-05, 04:41
GEZUAR 2006


Duke u deshiruar gjithe te mirat familjes SUAJ

Ju pershendes

Kalt
26-12-05, 17:19
Guri Sylaj,

Pershendetjet dhe urimet me te mira per festat e fundvitit!

http://www.theholidayspot.com/newyear/newyear_icon.gif

Barbaroza
27-12-05, 14:56
Guri i nderuar,gezuar Viti i Ri 2006!!

http://countryjoe.bizland.com/Xny-horseshoe.jpg

Murgesha
27-12-05, 16:39
Gėzuar 2006.

Me dėshirė qė ky vit tė jetė vit i begatė, e i lumtur pėr ty dhe familjen tėnde.

Me rrespektin mė tė thellė.

Murgesha!

Naki
27-12-05, 22:08
Nė pragė tė vitit tė ri ju deshirojė shėndet,lumturi , realizėm tė dėshirave dhe apiratave.

Gėzuar viti 2006


http://www.duennwalder-hunnenhorde.de/bilderhunnen/weihnachtsschlitten.gif


Naki

Domira
28-12-05, 03:17
I nderuar GURI SYLAJ.
Gezuar Viti i Ri 2006.
Te uroj shendet, gezime, mbaresi ne te gjitha sferat e jetes ne vitin qe po vjen.

http://img.123greetings.com/eventsnew/ejan_ny_fireworks/1069-038-13-1027.gif

Luana
28-12-05, 08:34
Te uroj Vitin e Ri ty me gjithe familje , dhe te deshiroj fat e lumturi per shume vite .. :wink:


http://tcastle.com/images/n103/n103pict.gif

halla e madhe
28-12-05, 08:37
Guri_ Te Uroj Vitin e Ri 2006!

Shendeti lumturija qofshin gjithnje ne familjen tende!

me rrespekt per TY:halla e madhe

Diana007
28-12-05, 12:42
http://img362.imageshack.us/img362/6994/fd4eu.jpg

lazdrani
28-12-05, 18:52
http://www.partyadventure.com/images/catalog/large/88630-25BK.JPG


Gezuar vitin 2006 i nderuar :P

Kercovari
28-12-05, 19:31
Gjithmon cofshi te lumtur ne jete.

http://ionanet.com/press/cards/newyer.JPG Gezuar!

Artisti
28-12-05, 20:38
Bac gezime

Urime,Urime,Urime
http://img452.imageshack.us/img452/3663/gezuar6pz.pngGezuar Viti i Ri 2006

schütze
28-12-05, 21:14
************GEZUAR VITIN 2006*************
Pranoni pershendetjet dhe urimet,me deshirat me te mira per ju ne vitin 2006
http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/k050.gif

laliloli
29-12-05, 00:19
Me fat dhe gezuar vitin e ri 2006
Shendet,lumturi,gezim,hare dhe suksese ne ēdo sfere te jetes.

GEZUAR 2006

Lali

Arb
29-12-05, 06:35
I nderuar GURI SYLAJ,

Urime nderrimin e motmotit!

Qofte ky per ju nje vit me me shume mbaresi, mireqenje, e sukses!

Gjithe te mirat ju percjellshin vitin qe po afron!


Urojme qe kete vit te festojme nje vit historik te njohjes zyrtare te Pavaresise se Dardanise!

Zoti ju bekofte!

Zoti e bekofte Dardanine!

Zoti e bekofte Kombin Shqiptar!

Gjumashja
29-12-05, 11:03
http://img365.imageshack.us/img365/1786/h0tm.jpg

Zana_ch
29-12-05, 13:10
Gezuar Vitin e Ri 2006..harroni brengat,momentet edhe ēastet e deshpruara,lini menjan hidherimin dhe urrejtjen..ēoft ky vit nje vit i endrrave tuaja te pa realizuara dhe lumturia mbizotroft ne ju dhe familjen tuaj!

http://hometown.aol.de/NottulnBoy1/schneekugel7.gif


nga
zana_ch

AXHA
29-12-05, 16:24
Shum selam pej meje shum i neruemi Guri Sylaj.
Per hajr u koft kjo vjeta e re qi po na vjen e ishalla jeni shnosh e rahat,ishalla ju prihet e mara npun,ishalla u shkon kjo vjet me gzim e me sevda,ishalla nieni mier per krejt ata qi ju njohin e i njeh jarabi allah ati i kofshim fal.
Ishalla niejm mier per mat madhin e kosovs,ishalla forcohet e na prin tej tjet kosova nveti,ishalla e gzon bashk me ne kit dit jarabi allah ati i kofshim fal.
Ishalla krejtve atyne qi punojn per tmier tkosovs ju prihet e mara,ishalla krejt ata qi ja dojn tkeqen e punojn ndam tkosovs i ngujojn nata venat qi jan per qiftat e tyne jarabi allah ati i kofshim fal.
Mier u njefshmi jarabi allah ati i kofshim fal.

vjeshta
29-12-05, 17:39
***************Urime viti 2006***************


Ju uroj qe ky vite te jete realizues i dehirave dhe enderrave te juaja.


Vjeshta

DEA
29-12-05, 23:38
Guri, shume suksese ne vitin qe vjen te uron DEA

http://www.pohl-projekt.de/hgb/weihnachten/wn_004_640x480b.jpg

M_u_k_i
29-12-05, 23:59
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_URIME VITI I RI 2006_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Gentiana
30-12-05, 03:15
Guri i nderuar gezuar vitin e ri. Shpresoj qe ky vit i ri te sjellt gjitha te mirat ne Jeten e juaj, ty dhe familjes tende.

Genta


http://www.pinneberger-tennisclub.de/Veranstaltungen/frohes_neues_jahr_3_mini.jpg

rafet llapjani
30-12-05, 03:57
Bac Urime viti i ri ,me shume gezime dhe lumturi ne jet per ty dhe familen tende.me shum shum rrespek per ty nga rafet llapjani.

turisti
30-12-05, 18:29
Pershendetjet me te sinqerta per vitin e ri :P 2006 :P ,

Shendet,momentet e lumtura dhe jete te gjate me suksese ne te gjitha drejtimet e jetes,

Te deshiron nga zemra,

TURISTI. :P

Espresso
30-12-05, 19:23
Guri Sylaj

Happy New Year

Espresso

Kodra
30-12-05, 19:54
**********
**********
**********


GURI SYLAJ i nderuari miku im,

Me pėrshėndetje vllazėrore dėshiroj qė ju dhe familja juaj tė ketė paqe,lumturi dhe jetė tė qetė nė vitet qė po na vijnė.


Gėzuar viti i Ri 2006


Kodra

Guri i madh
30-12-05, 22:17
pershendetje guri sylaj dhe urim vitin e ri 2006 dhe shum gzime ne jet

Sy_kaltra
30-12-05, 22:17
Me rastin e Vitit te Ri 2006 pranoni urimet me te mira.
Gezim, shendet dhe mireqenje per Ju dhe familjen tuaj .

Sy_Kaltra.

http://membres.lycos.fr/ULCINJ/gezuar%20vitin.jpg

Tomori
31-12-05, 00:52
Gezuar vitin E ri 2006
Me respekt te madhe per ju:
Tomori :wink:

doGzona
31-12-05, 06:22
I nderuari Guri Sylaj,

http://membres.lycos.fr/gifimili/etoile/10.gifGezuar Vitin e Ri 2006!http://membres.lycos.fr/gifimili/etoile/10.gif

Fati , gezimi , lumturia ju shoqerofte gjithmone, juve dhe mbare familjes
suaj kudo dhe cdo here ne cdo hap.

http://www.locolobo.net/xmas.gif
Me shume urime nga zemra,

doGzona

tushja
31-12-05, 13:19
Urime Viti i Ri 2006

Ralizimin e qdo deshire ne jete shendete,gezime,lumturi familjare dhe jete te gjate

Tushja

GURI SYLAJ
02-01-06, 10:48
Per te gjithe Juve, te nderuar-a, qe keni gjete kohe dhe deshire qe ne oden time te leni nje urim, ju falenderoj nga zemra.

Paqi shendet e gezime ne jete dhe nje vit i sukseseve qofte per Ju viti2006.

Me nderime Guri Sylaj

FrEsKiA
09-01-06, 09:34
I nderuari Guri Sylaj, perfitova nga rasti te Ju pershendes! Fjalet tuaja magjike gjithmone me shtojne kurreshtje per t“i lexuar! Mbetshi me shendet!

Me respekt FrEsKiA

Naki
17-01-06, 20:00
I nderuari Guri,pranoni pėrshėndetjet e mija tė pėrzemėrta mė dėshirat mė tė mira pėr ju.

me respekt Naki!

doGzona
22-01-06, 17:21
I nderuari Gure_Sylaj,

Shprehe ngushellimet me te thella me rastin e vdekjes se presindentit
tone Dr. Ibrahim Rugova, gjithmone do te jetoje ne mendjen dhe zemrat tona.


Ai nuk ka vdek!

Lavdi jetes dhe vepres te tije

Kercovari
22-01-06, 18:05
Presidenti i Kosoves Dr.Ibrahim Rugova
U nda nga jeta per te jetuar ne mendje dhe shpirte te cdo shqipetari!
Pranoni ngushullime e mia me te thella Ju dhe te gjithe shqiptaret kudo qe te ndodhen.

I cofte i lehte dheu eme!

Gentiani
22-01-06, 20:14
Aty thonin ku ėshtė gėzimi gjindet edhe pikėllimi, e aty ku ėshtė urimi gjindet edhe ngushėllimi!

Nė kėtė Janar tė ftohėt, kur tė gjithė prisnim tė fillonim me ėndėrrat dhe planifikimin e sukseseve pėr kėtė Vit, na e zbehu fillimin, por na duhet tė pėrballemi edhe me mbarimin.

Po kėsaj here kėshtu e deshti fati dhe nė vend tė urimit ndajmė ngushėllimin pėr ndarjen nga ne e Personalitetit tė ēmuar Presidentit Dr Ibrahim Rugova.

Tė kujtojmė dhe tė mburremi me Veprėn dhe Jetėn e tij dhe qė patėm fatin tė bashkėjetojmė nė kėtė etapė historike me tė, nė gjithė udhėtimin e historisė qė e pati ky Komb!

I qoftė i lehtė dheu dardan i Kosovės!

e_martumja
22-01-06, 20:30
Ju shprehi ngushllimet e sinqerta per ndrrimin e jetes te Dr Ibrahim Rugoves, nje intelektual pa kufi.

Lavdi jetės dhe veprės sė Presidentit Dr. Rugova.Qoftė i lehtė dheu i Kosoves


MBURREMI ME PRESIDENT RUGOVA! VEPRA DHE PUNA E TIJ DO TE RROJ GJITHEMON NE ZEMRAT TONA! l

lazdrani
22-01-06, 21:46
I nderuari Vella Guri Sylaj!

Pranoni ju lutem ngushllimet e mija te sinqerta per Presidentin Rugova.
Lume Kosova per Presidentin tone te pavdekeshem ai me jeten dhe vepren e tije do te jete ne qdo shpirte te Shqiptarit.

Qofte i lehte dheu i Kosoves.


Lavdi

Sy_kaltra
24-01-06, 21:18
I Nderuari GURI SYLAJ.

Me shum Sinēeritet Ju shpreh Ngushllime Per Presidentin ton qe patem Dr.Ibrahim Rugova.. Dhe Mburremi qe pat nje Njeri te till,ai nuk do te vdes kurr,Per her do te mbetet ne zemrat Tona.

I qoft i leht dheu i Kosoves.

Zana_ch
25-01-06, 15:09
Shfrytesoj Rastin ti shprehi ngushllime mija te sinqerta .....paqja dhe siguria qofshin perhere mbi familjen e tij....
Ishte nje nder figurat me te squara te Kosoves i cili kontriboi shume per popullin tone...Ai do te jete Perhere ne Zemrat tona si nje nder politikanet qe me se shumti ka bere per Vendin tone..
Qofte e pa harrushem jeta dhe vepra e Dr .IBRAHIM RUGOVES

Zoti e bekofte Trupin e PRESIDENTIT !
Zoti e bekofte Verrin e PRESIDENTIT !
Zoti e bekofte Token e KOSOVES !
Zoti e bekofte Popullin e KOSOVES !


NGUSHLLIMET E MIJA
Zana_ch

FrEsKiA
26-01-06, 01:49
I nderuar me keqardhje te thelle, e pikelluar teresishte, ju shprehe ngushellimet e mia familjes Rugova dhe gjithe shqipetareve ne diaspore.

Pra, le te ngrejme zerin se bashku:
Prijesi yne Dr. Ibrahim Rugova, nuk ka vdekur!!! Ai eshte gjalle, akoma jeton ne zemrat tona!!! Le ta cojme deri ne fund amanetin e tij per Pavaresine e Kosoves, vetem te bashkuar mund te ecim perpara drejte rruges se drejte me hapa te vendosura drejte ardhmerise!!! Le te mburremi cfare Prijesi patem, Ai kurre nuk u perkule as ne "shi" dhe as ne "bresher", por krenohej me popullin Shqiptare, le te krenohemi edhe ne me Ikonen tone te famshme!!!

Shpirti i pushofte ne paqe!
Lavdi!!!

progoni
02-02-06, 21:13
Me rastin e ndarjes nga kjo botė e Presidentit Dr.Ibrahi Rugova ,
ju shprehu ngushllimet e mia me te sinqerta.

E paqi te lehte dhimbjen.

ATIJ i qoft i leht dheu dardan qe aqe shume e dheshi.Progoni

GURI SYLAJ
05-02-06, 10:57
Te gjithe juve qe keni ardhe per ngushllime , ketu ne kete ode , ju falenderoj dhe ndihem shume i rrespektuar.
Pranoni edhe ngushllimet e mia te sinqerta e vllezrore.

Presidenti yne , i madh, perhere do te jete prezent me amanetin dhe vepren e tij te madhe qe beri per ne dhe per Kosoven tone.Betimi n'a takon neve qe te vazhdojm kete rruge dhe te kryejm secili, obligimin ndaj Atdheut.
Me nderime e rrespekt

Guri Sylaj

GURI SYLAJ
07-03-06, 15:19
Dardanase e ju dardanas, ne kete ode te re , pranoni pershendetjet vllezerore me nje deshire qe gjithmone,ne cdo kohe , te jemi afer njeri tjetrit me miresi , me rrespekt dhe me dashuri vllazerore.
Te bisedojme, kendojm e vallzojm se bashku , ashtu si n'a ka hije sepse jemi bije e bija Dardanie.
Me nderime e rrespekt i juaji Guri Sylaj

halla e madhe
12-03-06, 13:42
Guri_kalofsh kete te diele sa me mire ne gjirin familjar.
rrespekt per ty:halla e madhe:wink:

Kodra
12-03-06, 23:37
**********
**********
**********

I nderuari GURI SYLAJ,

pranoj pėrshėndetjet e mia,duke tė dėshiruar njė javė tė sukseshme.

Lumturia qoftė me JU dhe familjen e Juaj.


Respektplotė


Kodra

Reana
21-03-06, 16:54
I nderuari Guri,

te pershendes dhe te deshiroj nje pranvere te hareshme, e poashtu sa me shume takime virtuale ne Federaten Dardane..:wink: prej dites se djeshme, njekohesisht fjalorin e Gjuhes Shqipe e kam me te pasur per nje shprehje me shume, duke tu falendruar ty MULTI-KATILI-it ..hahhhahaa..

me respekt


Reana

Naki
21-03-06, 23:07
Pranoni pėrshėndetjet e mija tė sinqerta ,prania e shkrimeve tuaja nė ēdo dritare tė forumit Dardanė ėshtė njė rreze refletuese qė sjellė vetėm dritė.

Me respekt , ju pėprshėndes ku do ēė tė jeni.

Naki

laliloli
09-04-06, 18:16
Guri te le nje pershendetje te perzemert ,me deshirat e sinqerta qe te jeshe me te gjithe te mirat ne jete

Perzemersisht Lali

Arb
15-04-06, 05:18
I nderuari GURI SYLAJ,

Duke shpresuar qe te jeni mire dhe gjithcka te jete duke iu shkuar mire, ju pershendes!

Shendeti, mireqenja, mbaresia dhe cdo e mire ju percjellte ne jeten e juaj dhe njerzeve te juaj!

turisti
29-04-06, 17:06
Pershendetjet me te perzemerta nga Kaēaniku.

GURI SYLAJ
12-05-06, 09:46
Per te gjithe ju qe paskeni trokite ne deren time , nje falenderim dhe nje pershendetje vllezerore.
Cdo pershendetje qe marr nga ju , te dashurit e mi , me ngrohe dhe me bene diten me te hareshme.
Dhe , kjo eshte ngrohtesi ,prej te paktave , qe mund te ju gezohemi ne qe jemi larg Atdheut.

Me nderime dhe rrespekt nga i juaji G.Sylaj

Diana007
20-05-06, 15:04
Pershendetje :wink:

halla e madhe
31-05-06, 09:46
Pershendetje vllazerore per Ty dhe familjen tende nga:halla e madhe:smile:

GURI SYLAJ
24-06-06, 07:09
Diana dhe Juve Halla e Madhe ju falemnderit dhe ne te njejten kohe nje pershendetje vllezerore nga Guri.

Oj Halle po ku po don me e thy qafen pa vete a jan renet a jo .Naki i ka fajet !!!!

halla e madhe
24-06-06, 07:29
Diana dhe Juve Halla e Madhe ju falemnderit dhe ne te njejten kohe nje pershendetje vllezerore nga Guri.

Oj Halle po ku po don me e thy qafen pa vete a jan renet a jo .Naki i ka fajet !!!!


Ti therrja per “Bune e une per Qershize...e diku takohemi ka fundi i veres..hahahahahahaaaa:biggrin:

Artisti
24-06-06, 07:52
Baci si Bac me,as nuk ngutet as nuk shtyhet,mendimin e jep sikur buka kur te lyhet ( me xhiz):biggrin: .


Bac t pershendes shume shumeee.

GURI SYLAJ
25-06-06, 09:14
Halle ,ne daq nisemi bashk e ne daq nisu vet ,por dikun po me u zatete,nese jo ketu ather ishalla ne Ahiret!!!!!
Artisti ,me e ly po po me cka se??????????????????????JU FALENDEROJ DHE JU PERSHENDES PERZEMERSISHT

Psikologu
01-07-06, 06:29
I nderuari Guri Sylaj !

Ju pershendes duke ju deshiruarė cdo tė mirė dhe tė mbarė nė cdo hap te jetes sė juaj.
Me nderime per ju ;

Psikologu

Naki
02-07-06, 09:37
Me ju Dardania i forcojė themelet, i dhuruat shkėndija tė pastra floriri.
Ka kohė ēė nuk kamė vizituar oden tuajė,sot nė mėngjezin e sė dieles ju dėrgoja pėrshėndetje tė ngrohta,ku do ēė tė jeni ju pėrshėndes pėrzemėrsisht!!!

Naki

GURI SYLAJ
13-07-06, 17:13
Po shfrytezoj rastin qe te ju falenderoj ,te gjitheve , per vizitat tuaja ne kete oden time dhe njeherit kerkoj falje per mungesat e mia ne ODEN TON TE MADHE por me shprese se tani e tutje do te takohemi me shpesh.
Pershendetje vllezerore per te gjithe !

turisti
15-07-06, 19:35
Pershendetjet me te perzemerta nga Kaēaniku.

TURISTI.:smile:

lazdrani
29-07-06, 22:17
Guri me sa di edhe pake tu ka afrua koha e pushimit,qaste te bukura ku do qe te jeni te deshiron miku i juaj Lazdrani:biggrin:

Artisti
12-08-06, 12:31
Bac,a me dal me te marre ne aeroport,se ate dite jam ne fakultet e deri te vjen dikush prej katuni me kerre kuale,une shpejt vije prej fakulteti :biggrin:


Pershendetje te madhe per Bacin tone

.

Artisti
27-08-06, 10:45
Bacin e pershendes shume i deshiroj mireshkrim te suksesshem me tutje dhe mireseardhje :biggrin:

.

GURI SYLAJ
27-08-06, 18:25
Shum i nderuari Artist,ju falenderoj perzemersisht per pershendetje dhe njeherit ju falenderoj edhe per gadishmerin tuaj per ndihme ,po e kam pas porosit Rafetin me dal e me me marre me fjaker , sikur ketyne here.

laliloli
27-08-06, 19:47
Guri Sylaj ,po e verej qe qenke ksajde ,po te le nje pershendetje te perzemert,te deshiroj nje mbremje te kendshme .

Agolli
15-10-06, 22:13
Njeherit kerkoi ndjes qe prezenca ime ėsht e vonuar por sa do ku do dua te pershendes ku do qe ju gjindeni dhe tju uroi fatė, vullnet dhe hare ne te gjitha sferat e jetes ty dhe mbar familjes tėnde.

Sy_kaltra
03-11-06, 12:53
Guri Sylaj prano pershendetje , te uroj nje vikend te bukur ..

laliloli
09-11-06, 22:54
Guri Sylaj erdha te vizitoj dhe po ua le nje peshendetje te pezemert ketu ne trapazan e ishalla e veren menjeher, se une mezi e arrita pershendetjen tuaj qe ma kishe kacavjerre ne oden time .Mu desht nje shkalle jo pak e larte hahahhhhahahahhaaa


Paqi shendet ,lumturi e miresi ne jete


Perzemesisht Lali

Murgesha
26-11-06, 12:38
I nderuar prano njė pėrshėndetje zemrore e shoqėrore prej Murgeshės sė thjeshtė e tė sinqertė. :tongue:

shpresoj se sot po relaksohesh nė mėnyrėn mė tė mirė e tė dėshiroj ēdo tė mirė ty dhe familjes.

Murgesha!

vjeshta
01-12-06, 20:28
Te pershendes Guri ,dhe Gurit te mehershem i uroj rikthim te shpejt .

Vjeshta!

schütze
01-01-07, 16:29
GEZUAR 2007

Nga zemra ju uroj qe ky vit te jet viti i realizimit te qdo deshire,gjithashtu edhe ralizimin e pavarsis se Kosoves

me respekt
schütze

Prishtinasja_
02-01-07, 18:41
Pershendetje Guri Sylaj

URIME VITIN E RI 2007

http://www.imagechannels.com/cards/images/small_1118496654happy-new-year.jpg

GURI SYLAJ
02-02-07, 13:11
Te gjithe juve qe paski gjetur kohe te vini ne oden time ju falenderoj dhe ju pershendes perzemersisht.
S'ka fjale -jeni me te miret,kuptohet bashk me mu!

uck_aksh
04-02-07, 03:00
Pershendetje i nderuari dhe i respektuari Guri Sylaj prano pershendetjet e mija , te pershendes ty familjen dhe gjith shqiptaret qe i ke aty afer
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/main_04.gif

Artisti
10-03-07, 11:16
Bac,

kerkoje falje qe nuk kam mund kohe te gjate me ju pershendet, po kurre nuk eshte vone thojne nje fjale popullore.


Te pershendes nga Zemra dhe te uroje nje vikkend te qete.

rilinda
15-03-07, 01:04
http://www.skydiveworld.com/ecards/data/media/3/love01.jpg

Prishtinasja_
21-03-07, 10:40
http://www.onlinestuffs.com/pictureupload/bild8/zm4cccnxuaxnt9s86wib.jpg

Te pershendes

Prishtinasja_ :biggrin:

falma_lotin
22-03-07, 14:56
erdha ne oden tuaj vetem qe te pershendes shum edhe te uroj qdo te mire ne jeten tuaj shpresoj se jeni mire :

http://i12.tinypic.com/2mr8mmo.jpg

rafet llapjani
25-03-07, 06:02
Bace te pershendes nga zemra,kuje bac qe spo dokesh hupe edhe ti krejt hahahh

~AmaZonA~
25-03-07, 10:08
http://img260.imageshack.us/img260/4366/94651szi5q75jhyut5.gif (http://imageshack.us)

Sy_kaltra
25-03-07, 11:34
http://www.flairmyspace.com/userpics/graphics/thumbnail/days/daysofweek42.gif

uck_aksh
26-03-07, 03:23
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/guri_sylaj.jpg

ssara
26-03-07, 08:54
Pershendetje i nderuar kalofsh sa ma mire

uck_aksh
29-03-07, 00:42
http://i16.photobucket.com/albums/b45/calicowgirl5/Greetings/goodday.gif

legenda
08-04-07, 10:38
http://image.blog.livedoor.jp/mailnobu/imgs/d/b/dbbb0c69.jpg

Djellza:
14-04-07, 22:44
Pranoni pershendetje me te sinqerta nga une i nderuar .

Ju rrespekton Djellza

GURI SYLAJ
16-04-07, 10:36
Nje falenderim dhe nje pershendetje per te gjithe forumistet e Dardanise!Dhe posaqerisht per juve, te nderuar ,qe vizituat oden time -ketu ne Dardani.

gazi-de
16-04-07, 12:44
GURI SYLAJ,pershendetje......

Sy_kaltra
20-04-07, 17:59
http://cards.lovingyou.com/platinum/images/helloh014.jpg

rilinda
21-04-07, 21:22
http://www.blogadorn.com/graphics/friends/friend00032.gif

uck_aksh
23-04-07, 00:42
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pershendetje.jpg

uliksi31
24-04-07, 06:39
Tungjatjeta o burr i fort. Po te pershendes i nderuar. Me shpres qe te degjohem e mos te humbim. Nuk na ka mbet shume, por edhe ndonje dite ta kalojm, se kaloj kjo, e mur pusi. Ahahahaha Gjith t'mirat i nderuar.

Uliksi

gazi-de
27-04-07, 11:15
Pershendetje...........

Luana
28-04-07, 20:28
http://www.mycutegraphics.com/glitter/hello/mchelloglitter42.gif

Naki
04-05-07, 12:13
Sot nė diten e dytė tė shetitjeve nė lagjen e pėrshėndetjeve /sepse nuk mbrrijta dje ti vizitojė tė gjithė ,nė kėtė ditė tė bukur pranverore kamė pregaditur qanten e piknikut dhe po trokasė nė qdo derė nė kater anėt e botes ,po ju gjejė do tė ndalem tė pijė me ju nga njė kafe nė tė kunderten ju lė nė kutin tek porta e juajė pėrshėndetjet e sinqerta qė kjo ditė tju sjellė njė suprizė tė vogel,simbolike pėr respektin qe kamė pėr ju!

Tė nderonė Naki

rilinda
06-05-07, 18:34
Pėrshėndetje tė sinqerta!

Shėndet!
Rilinda

LuLjaa
07-05-07, 18:30
Pershednetje

http://img120.imageshack.us/img120/6166/n1887bcn8.gif

rilinda
09-05-07, 01:27
Gjėrat mė tė bukura nė jetė!
http://img58.imageshack.us/img58/6431/onesy1.png (http://imageshack.us)
http://img46.imageshack.us/img46/5861/twotf1.png (http://imageshack.us)
Qoftė dita jote e mbushur me kėto gjėra tė mrekullueshme!

gazi-de
09-05-07, 22:02
http://www.uni-ulm.de/azubi/fachinformatiker/praktikanten/johannes_gaiser/bilder/hallo_hallo_yellow.jpg

Naki
16-05-07, 23:29
Dardania.de ka nė vete thesar tė ēmuarė tė shkrimeve,ēė pėrmbajnė modalitete tė komunikimit socio/analitik me elemente Kombėtare tė artikuluara me mjeshtri.
I nderuari Guri Sylaj,ju pėrgėzojė pėr tė gjitha postimet pėr kohen, mundin ēė investuat dhe na dhuruat mbi 4000 postime.

Me respekt Naki

GURI SYLAJ
17-05-07, 11:36
Sot,ne kete mengjes ,kur gjeta pak kohe te shetise neper kete faqe te pershendetjeve ,takova shume miqe qe kishin trokite ne deren time.
Pershendetjet tuaja ,te nderuar ,me bene te gezohem sikur nje femije kur dikush i fale sheqerka ,sepse te gjitha ishin te embela,ishin fjale zemre per te cilat ju falenderoj dhe ju jem mirenjohes.
Por ,mos harroni ,une ju dua shume. Ju jeni ata qe me jepni force ,guxim dhe rrespektin qe kam per Juve dhe per kete Faqe -me detyrojne te jem me ju .
Eshte vertete knaqesi kur gjen pershendetje te tilla!

Ju falenderoj dhe ju pershendes nga zemra te gjitheve!

rilinda
20-05-07, 03:29
T'kapshin tana t'mirat pėr qafe, e mos t'lshofshin kurrė!

Shėndet!

vjeshta
22-05-07, 02:14
Pershendetje Guri ,prezenca e juaj ne Fd ,eshte nder per ne.


Vjeshta!

uck_aksh
24-05-07, 04:31
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ddddddd.jpg

LABI
12-11-07, 21:49
Ju pershendes i nderuar .
Respekt !