PDA

View Full Version : ...qė ky forum te jetė mė cilėsor...


ARVANITI
03-06-05, 18:58
Kerkoj te rrisni anen cilesor dhe sasiore te FD-se. Diskutuesit duhet te jene me cilesore, me serioz, dhe me te "ditur".

Vini re,

Ky forum ka afro 210 mije postime, nga te cilat, 75 mije (ose 30%) jane postuar te "Kafja e Forumit".

Kafja e Forumit per mua, eshte dicka pa vlere, ku forumisti ose vizitori nuk meson asgje, eshte bere vend ideal per manjaket e numrit te postimeve. Kuptojeni ju lutem, se tema te tilla si "Diten e Mire", "Miredita" apo "Cdo gatuash per darke" jane te kota.
Ndersa temat, ku njeriu meson dicka, ku mund te diskutohet, kane pak diskutues serioz e te pregatitur.

C'duhet bere?

Duhet nxitur pjesemarrja ne to, dhe eleminimi i temave te rendomta e deri diku banale. Si dhe nje reklamim te ketij forumi.

Gjithashtu, forumi duhet te jete nxites dhe me terheqes per anetaret e rinj, qe ato te behen te rregullt. Pasi shumica e anetareve, teksa po shfletoja listen e tyre, kane 0 deri ne 10 postime. Ndersa anetaret e rregullt te ketij forumi jane te paket.

Duhet perbere edhe eleminimi i shume anetareve fanzma, sidomos ato te 21 majit.

D.m.th. duhet te beni reformime dhe ndryshime te thella, ne menyre qe te kesh cfare te mesosh e cfare te disktutosh ne kete forum.

Mos e merrni per te keq.

Vetem dua qe ky forum te jete sa me i mire.

Me Mirekuptim

ARVANITI

P.S. duke besuar ne seriozitetin e moderatoreve, nuk besoj se do te kem probleme. une i dua te miren ketij forumi

florian
03-06-05, 19:05
pse deshiron te ndryshosh forumin ju jeni i lir te shkruani ne temat qe preferoni dhe mos te hapni tema qe nuk ju interesojn te lexoni , duke then qe kafja e forumit esht pa vler po ofendon jo vetem moderatoret por edhe te gjith ata qe postojn atje .

nese ky forum nuk ju pelqen keshtu ateher mund te postoni ne ndonje forum tjeter.

bond jeni i lutur qe tema te tilla te mos hapen ketu se jan fyese per shum antar te forumit.

ARVANITI
03-06-05, 19:21
pse deshiron te ndryshosh forumin ju jeni i lir te shkruani ne temat qe preferoni dhe mos te hapni tema qe nuk ju interesojn te lexoni , duke then qe kafja e forumit esht pa vler po ofendon jo vetem moderatoret por edhe te gjith ata qe postojn atje .

nese ky forum nuk ju pelqen keshtu ateher mund te postoni ne ndonje forum tjeter.

bond jeni i lutur qe tema te tilla te mos hapen ketu se jan fyese per shum antar te forumit.

Plotesisht dakort.

Por, nuk me vjen mire qe 30% e postimeve jane te Kafja e Forumit.

Une nuk ofendoj askend.

Nese ketu ka liri fjale, une them ate qe mendoj, dhe tema si kjo nuk kane pse fshihen. Rrisin pergjegjshmerin.

Bond, bej c'te duash

Auberoni
03-06-05, 19:46
<< tema te tilla si "Diten e Mire", "Miredita" apo "Cdo gatuash per darke" jane te kota >>

Komenti i juaj eshte shume i qelluar.

DEA
03-06-05, 19:47
I Nderuari Arvaniti, siq e shihni edhe vet ky forum ka tema te ndryshme per njerez te ndryshem, qdo kush duhet ta gjej vehten se ku eshte .
Sa qe kishit thene "Kafja e forumit" eshte e pavlere nuk pajtohem asesi me ty, jam anetare atje dhe atje ndjej qlodhje, relaksim te nervave, kur hyj tek feja apo politika mbushem, menjeher arrije ne 180° , them te filloj te shkruaj apo jo! nese shkruaj bije patjeter ne kundershtim me te tjeret dhe vije deri tek fyrja siq po behet , ket me siguri e shihni edhe vet, e nuk jam person qe ndjej vehten mire nese provokoj ndokend, se atje duhet patjeter (askush nuk pajtohet me mendimet e tjetrit)..............
Marre fryme thell pushoj nje minute, dhe kthehem te kafja, aty vlla ska telashe veq hajgare qe te qetsojne.
Me kete desha te jua them Arvaniti se nuk mundesh te jua imponosh askujt, qe te marrin vendime ne favor te tjereve...............
Shkruaj ti aty ku ke deshire ti, na le edhe ne te shkruajm aty ku e ndjejme vehten me mire ne, FD-ja eshte njeri nder forumet me te dashura keshtu siq eshte, ska nevoje per ndryshime.


DEA

Auberoni
03-06-05, 19:56
Shkruaj ti aty ku ke deshire ti, na le edhe ne te shkruajm aty ku e ndjejme vehten me mire ne, FD-ja eshte njeri nder forumet me te dashura keshtu siq eshte, ska nevoje per ndryshime.


Qellimi i Arvanit eshte qe forumin ta ben me cilesor duke i larguar keto tema si Kafja e Forumit.

Une plotsisht pajtohem me te; kjo teme tek kafja eshte shume neveritse.

DEA
03-06-05, 20:05
Shkruaj ti aty ku ke deshire ti, na le edhe ne te shkruajm aty ku e ndjejme vehten me mire ne, FD-ja eshte njeri nder forumet me te dashura keshtu siq eshte, ska nevoje per ndryshime.


Qellimi i Arvanit eshte qe forumin ta ben me cilesor duke i larguar keto tema si Kafja e Forumit.

Une plotsisht pajtohem me te; kjo teme tek kafja eshte shume neveritse.

Auberoni, me fal qe te them kaq direkt, po nuk te detyron askush ti shpalosesh temat te kafja, tejkaloj njeri, hyne atje ku te intereson, po me befasoni per bese, po ashtu as mua nuk me detyron ti shpalos fetaret e politikanet, i tejkaloj dhe skam problem me ta . :!:

ARVANITI
03-06-05, 20:10
I Nderuari Arvaniti, siq e shihni edhe vet ky forum ka tema te ndryshme per njerez te ndryshem, qdo kush duhet ta gjej vehten se ku eshte .
Sa qe kishit thene "Kafja e forumit" eshte e pavlere nuk pajtohem asesi me ty, jam anetare atje dhe atje ndjej qlodhje, relaksim te nervave, kur hyj tek feja apo politika mbushem, menjeher arrije ne 180° , them te filloj te shkruaj apo jo! nese shkruaj bije patjeter ne kundershtim me te tjeret dhe vije deri tek fyrja siq po behet , ket me siguri e shihni edhe vet, e nuk jam person qe ndjej vehten mire nese provokoj ndokend, se atje duhet patjeter (askush nuk pajtohet me mendimet e tjetrit)..............
Marre fryme thell pushoj nje minute, dhe kthehem te kafja, aty vlla ska telashe veq hajgare qe te qetsojne.
Me kete desha te jua them Arvaniti se nuk mundesh te jua imponosh askujt, qe te marrin vendime ne favor te tjereve...............
Shkruaj ti aty ku ke deshire ti, na le edhe ne te shkruajm aty ku e ndjejme vehten me mire ne, FD-ja eshte njeri nder forumet me te dashura keshtu siq eshte, ska nevoje per ndryshime.


DEA

DEA,

Nuk mendoj se ne nje forum te te qetesohen nervat.

Duhet ta kuptosh qe forum eshte nje vend ku diskutohet rreth dickaje, rreth nje problem, rreth nje teme politike apo shoqerore.

C'diskutim mund te behet ne tema te tilla si "Diten e Mire" apo "Miredita"?

Te "Kafja" s'mund te diskutosh asgje.

Ne forumet e tjera, tek "Feja" meqe e permende, mund te diskutosh mund te japesh mendime, mund te kundershtosh mund ta bindesh tjetrin ose mund te te bind. Pra meson dicka...ndersa te "Kafja" asgje...

***
Une nuk i imponohem askujt.

Thjesht po them mendimin tim. S'ka asnje interes, pervecse permisimin e forumit.

Po te doni hapni 100 tema si "Kafja", askush nuk ju ndalon.

Por fundja nje forum sherben per te mesuar dicka.

Pa te keqe, thjesht per mire
***

Tung Auberon

***

Me Mirekuptim

ARVANITI

P.S. mos e fshini, ia vlen te diskutohet

ARVANITI
03-06-05, 20:12
Shkruaj ti aty ku ke deshire ti, na le edhe ne te shkruajm aty ku e ndjejme vehten me mire ne, FD-ja eshte njeri nder forumet me te dashura keshtu siq eshte, ska nevoje per ndryshime.


Qellimi i Arvanit eshte qe forumin ta ben me cilesor duke i larguar keto tema si Kafja e Forumit.

Une plotsisht pajtohem me te; kjo teme tek kafja eshte shume neveritse.

Auberoni, me fal qe te them kaq direkt, po nuk te detyron askush ti shpalosesh temat te kafja, tejkaloj njeri, hyne atje ku te intereson, po me befasoni per bese, po ashtu as mua nuk me detyron ti shpalos fetaret e politikanet, i tejkaloj dhe skam problem me ta . :!:

DEA,

askush nuk te detyron te besh vfare thone te tjeret.

SUGJERIMI APO MENDIMI NUK ESHTE IMPONIM

Respekte nga Arvaniti

Naki
03-06-05, 20:18
Te nderuar diskutues :!:

Forumi Dardan Ėshte ndėr forumet mė Demokratik,ku shprehja e lire,Interesi i forumisteve eshte nder shtyllat kryesore te forumit.
Edhe vrejtjet ,kritikat sa e pasurojne Forumin por nuk mundet te cungohet kahja e interesit te forumisteve dhe Hapja e temave.
Vete egzistimi i Nėn forumeve eshte Nevoje e Orientuar e Forumisteve se ku ata Kane Interesa edhe Postojne Shkrimet e tyre.
Eshte Nje Forum Multitematike Nje medium i te Gjitha shtresave te profesioneve dhe Pregaditjeve Shkollore.

Zt. Arvaniti Ne jeten Tone perveq Temave serioze per Relaksim na duhen edhe temat Me Imagjinata,Humor,Sport,Muzik etj.

Me nderime Naki

Bond
03-06-05, 20:20
Tė gjitha kritikat, sugjerimet, propozimet, verejtjet dhe ankesat e diskutuesve i marrin ne shqyrtim dhe janė te mirėpritura nga stafi.

Po i drejtohem zt. Arvaniti si nikoqir i temės, dhe ju njoftoj se jemi duke punuar pėr tė ngritur nė njė nivel sa mė tė lartė kuptohet mbrenda mundėsive FD

Ne ketyre ditėve apo per njė koh te shkurtė i kemi hapur tre nenforume si:
1. Diaspora shqiptare
2. Shkenca & Teknologjia
3. Gjuha Shqipe
4. Kemi aplikuar rregulloren (shtesė) e forumit

E nuk jemi ndalur me kaq por jemi duke punuar edhe mė tutje.

Sa i perket nenforumit Kafja e forumit nuk vie ne shprehje tė mbyllet e as tė pengohet e sa i perket vlerės ai mund tė jetė vlerėsim i juaji, e them ketė pasi qe nė ketė botė apo ne rrethin ku jetojmė secili nga ne nuk janė tė gjithė njerėzit me profesion e kualifikim tė njejtė, besoj se me kupton.

Stafi drejtues i faqes Dardania nxjerr ketė rregullore.

Forumi Dardania si njė faqe neutrale ndaj bindjeve politike, krahinore e fetare, ju ofron tė gjithė diskutuesve ēasje tė lirė nė diskutime pa i cenuar asnjenit tė drejtėn e lirisė sė mendimit e tė shprehurit lirshėm tė mendimit, ndergjegjės dhe besimit, por tė limituar nė kufijt, tė cilėt anėtarėve tjerė tė kuvendit u sigurojnė gėzimin e tė drejtave tė barabarta.

Stafi drejtues

ARVANITI
03-06-05, 20:21
Te nderuar diskutues :!:

Forumi Dardan Ėshte ndėr forumet mė Demokratik,ku shprehja e lire,Interesi i forumisteve eshte nder shtyllat kryesore te forumit.
Edhe vrejtjet ,kritikat sa e pasurojne Forumin por nuk mundet te cungohet kahja e interesit te forumisteve dhe Hapja e temave.
Vete egzistimi i Nėn forumeve eshte Nevoje e Orientuar e Forumisteve se ku ata Kane Interesa edhe Postojne Shkrimet e tyre.
Eshte Nje Forum Multitematike Nje medium i te Gjitha shtresave te profesioneve dhe Pregaditjeve Shkollore.

Zt. Arvaniti Ne jeten Tone perveq Temave serioze per Relaksim na duhen edhe temat Me Imagjinata,Humor,Sport,Muzik etj.

Me nderime Naki

Dakort vella por jo 90%...

ARVANITI
03-06-05, 20:28
Tė gjitha kritikat, sugjerimet, propozimet, verejtjet dhe ankesat e diskutuesve i marrin ne shqyrtim dhe janė te mirėpritura nga stafi.

Po i drejtohem zt. Arvaniti si nikoqir i temės, dhe ju njoftoj se jemi duke punuar pėr tė ngritur nė njė nivel sa mė tė lartė kuptohet mbrenda mundėsive FD

Ne ketyre ditėve apo per njė koh te shkurtė i kemi hapur tre nenforume si:
1. Diaspora shqiptare
2. Shkenca & Teknologjia
3. Gjuha Shqipe
4. Kemi aplikuar rregulloren (shtesė) e forumit

E nuk jemi ndalur me kaq por jemi duke punuar edhe mė tutje.

Sa i perket nenforumit Kafja e forumit nuk vie ne shprehje tė mbyllet e as tė pengohet e sa i perket vlerės ai mund tė jetė vlerėsim i juaji, e them ketė pasi qe nė ketė botė apo ne rrethin ku jetojmė secili nga ne nuk janė tė gjithė njerėzit me profesion e kualifikim tė njejtė, besoj se me kupton.

Stafi drejtues i faqes Dardania nxjerr ketė rregullore.

Forumi Dardania si njė faqe neutrale ndaj bindjeve politike, krahinore e fetare, ju ofron tė gjithė diskutuesve ēasje tė lirė nė diskutime pa i cenuar asnjenit tė drejtėn e lirisė sė mendimit e tė shprehurit lirshėm tė mendimit, ndergjegjės dhe besimit, por tė limituar nė kufijt, tė cilėt anėtarėve tjerė tė kuvendit u sigurojnė gėzimin e tė drejtave tė barabarta.

Stafi drejtues

Bond,

me shume i kushtohet rendesi temave te kota si ato qe permenda me lart.

Une nuk i imponohem te tjereve.

Duhet ngritur niveli i diskutimeve.

DUHET NXITJE

P.S. Me behet qejfi qe i pranoni kritikat dhe sugjerimit. Une s'kam qellim te fyej FD por te ndikoj (sadopak) ne rritjen e nivelit te tij.

DEA
03-06-05, 20:28
Arvaniti te deshiroj diskutime te kendshme, une nuk kam me qte shtoj pajtohem me Z.Nakun dhe me stafin drejtues ,kurse me ju dhe Auberoni diku rreth 50%, kaloni mire.

Arb
03-06-05, 20:29
Eshte e pa-nevojshme te paragjykohet se cilat nga nenfomet kane shkrime cilesore, e cilat kane shkrime jo-cilesore, pasi qe cfare eshte cilesore per nje shtrese te anetareve, mund te jete jo-cilesore per shtresen tjeter.

Secili nga anetaret e FD-se shkruajne ne nenforumet qe zgjojme me shume interesimin e tyre. Nese nenforumet e Politikes dhe Fese, mund te konsiderohen vende ku diskutohen tema, nga te cilat mesohet, atehere mund te kete edhe anetare te atille qe Forumin, nuk e shohin si vendndodhje mesimi.

Fakti se nenforumet e tjera kane afer 130.000 mesazhe, gjersa vetem "Kafja e Forumit," ka jo me pak 75.413 mesazhe, do te thote se eleminimi i nenforumit te "Kafes se Forumit," do te eleminonte jo me pak se 36% te shkrimeve.

ARVANITI
03-06-05, 20:38
Arvaniti te deshiroj diskutime te kendshme, une nuk kam me qte shtoj pajtohem me Z.Nakun dhe me stafin drejtues ,kurse me ju dhe Auberoni diku rreth 50%, kaloni mire.

Po me mua s'je dakort? :wink:

DEA
03-06-05, 20:42
Jua thash de, 50%, krejt te padrejte nuk e keni, po siq thuhet ne fjalen e urte " Mikun e mire duhet ta pranosh me te mirat dhe keqijat e veta"
une nuk i zgjedhi miqet, qe ta te jene vetem intelektual apo ata te cilet kane shije ne veshje apo qe patjeter te jene qytetare, jo Arvaniti une kam vesh edhe sy per te gjithe, qdo person e nderoj dhe e qmoje pikerishte per ato vetit e tija qe nuk i kopjon nga askush.


kalo mire de :lol:

ARVANITI
03-06-05, 20:42
Eshte e pa-nevojshme te paragjykohet se cilat nga nenfomet kane shkrime cilesore, e cilat kane shkrime jo-cilesore, pasi qe cfare eshte cilesore per nje shtrese te anetareve, mund te jete jo-cilesore per shtresen tjeter.

Secili nga anetaret e FD-se shkruajne ne nenforumet qe zgjojme me shume interesimin e tyre. Nese nenforumet e Politikes dhe Fese, mund te konsiderohen vende ku diskutohen tema, nga te cilat mesohet, atehere mund te kete edhe anetare te atille qe Forumin, nuk e shohin si vendndodhje mesimi.

Fakti se nenforumet e tjera kane afer 130.000 mesazhe, gjersa vetem "Kafja e Forumit," ka jo me pak 75.413 mesazhe, do te thote se eleminimi i nenforumit te "Kafes se Forumit," do te eleminonte jo me pak se 36% te shkrimeve.

FD nuk eshte vend gallate, keshtu besoj. Nuk eshte vend per futja kot plako.

Arb,

C'vlere merr ti (p,sh=)nga KAFJA?

ARVANITI
03-06-05, 20:46
Jua thash de, 50%, krejt te padrejte nuk e keni, po siq thuhet ne fjalen e urte " Mikun e mire duhet ta pranosh me te mirat dhe keqijat e veta"
une nuk i zgjedhi miqet, qe ta te jene vetem intelektual apo ata te cilet kane shije ne veshje apo qe patjeter te jene qytetare, jo Arvaniti une kam vesh edhe sy per te gjithe, qdo person e nderoj dhe e qmoje pikerishte per ato vetit e tija qe nuk i kopjon nga askush.


kalo mire de :lol:

Pa kunja mu duk.

Te pershendes Dea :wink:

DEA
03-06-05, 20:49
Po pa kunja de, thjesht diskutim , ashtu diqka ne ate kajde si te kafja diqka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ARVANITI
03-06-05, 20:51
Po pa kunja de, thjesht diskutim , ashtu diqka ne ate kajde si te kafja diqka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mire de :lol: :lol:

Pi nje kafe tashi :lol: :wink:

Pa Kunja por me respekt nga

ARVANITI

Arb
03-06-05, 21:05
Arb,

C'vlere merr ti (p,sh=)nga KAFJA?

Thyeje akullin, e futu ne Kafenene e Forumit. Ne kete menyre vete do te veresh qarte vleren dhe jo-vleren e ketij nenforumi.

Mire se vjen atje!

DEA
03-06-05, 21:07
Arb,

C'vlere merr ti (p,sh=)nga KAFJA?

Thyeje akullin, e futu ne Kafenene e Forumit. Ne kete menyre vete do te veresh qarte vleren dhe jo-vleren e ketij nenforumi.

Mire se vjen atje!
Arvaniti edhe Arb-it i eshte dashur kohe te futet atje :lol:

ARVANITI
03-06-05, 21:08
Arb,

C'vlere merr ti (p,sh=)nga KAFJA?

Thyeje akullin, e futu ne Kafenene e Forumit. Ne kete menyre vete do te veresh qarte vleren dhe jo-vleren e ketij nenforumi.

Mire se vjen atje!

ta mendoj njehere :wink:

Arb
03-06-05, 21:14
Arb,

C'vlere merr ti (p,sh=)nga KAFJA?

Thyeje akullin, e futu ne Kafenene e Forumit. Ne kete menyre vete do te veresh qarte vleren dhe jo-vleren e ketij nenforumi.

Mire se vjen atje!
Arvaniti edhe Arb-it i eshte dashur kohe te futet atje :lol:

Ashtu eshte...

Theva akullin, dhe hyra ne proteste me tere masen...

Gentiana
03-06-05, 21:16
Ne forumet e tjera, tek "Feja" meqe e permende, mund te diskutosh mund te japesh mendime, mund te kundershtosh mund ta bindesh tjetrin ose mund te te bind. Pra meson dicka...ndersa te "Kafja" asgje...

Pershendetje.

I lexova te gjitha shkrimet rreth ksaj,dhe deri dikund keni te drejt,po mendoj sigurisht se per: diten e mire dhe miredita smundet te bisedohet edhe aq shum,por esht mire ky forum se per ēdo kend ka nje pjes e cila i pelqen, dikujt kafja dikujt diskutimet e dikujt feja e shqipetarit.

Po e kam nje pyetje per ju. qka sipas jush po mesojm tek feja???
Fjalt me te mdhaja fyese, bile me qen ndaj personit te caktuar esht shum mire,por aty po behen ndaj fes. e ksaj i thuani ju mesim a???

Kend keni mundur te bindni deri me tani???
Nese po, me tregoni qka sakt????

Un jam bind sigurisht diqka, por nese binden te gjith si un,ateher me se miri me e mbyll rubriken e fejes,e jo kafen.
Siq thash,per ēdo kend esht nje pjes qe i pelqen,per mu feja nuk esht hiq,e per ju kafja sqenka hiq,po ka plot tema tjera qe keni perpara,dhe mos shkoni tek ajo e cila po ju bejke nervoz,e qe per shumica tjer esht me favorite.

Me nderime

Genta

ARVANITI
03-06-05, 21:21
Ne forumet e tjera, tek "Feja" meqe e permende, mund te diskutosh mund te japesh mendime, mund te kundershtosh mund ta bindesh tjetrin ose mund te te bind. Pra meson dicka...ndersa te "Kafja" asgje...

Pershendetje.

I lexova te gjitha shkrimet rreth ksaj,dhe deri dikund keni te drejt,po mendoj sigurisht se per: diten e mire dhe miredita smundet te bisedohet edhe aq shum,por esht mire ky forum se per ēdo kend ka nje pjes e cila i pelqen, dikujt kafja dikujt diskutimet e dikujt feja e shqipetarit.

Po e kam nje pyetje per ju. qka sipas jush po mesojm tek feja???
Fjalt me te mdhaja fyese, bile me qen ndaj personit te caktuar esht shum mire,por aty po behen ndaj fes. e ksaj i thuani ju mesim a???

Kend keni mundur te bindni deri me tani???
Nese po, me tregoni qka sakt????

Un jam bind sigurisht diqka, por nese binden te gjith si un,ateher me se miri me e mbyll rubriken e fejes,e jo kafen.
Siq thash,per ēdo kend esht nje pjes qe i pelqen,per mu feja nuk esht hiq,e per ju kafja sqenka hiq,po ka plot tema tjera qe keni perpara,dhe mos shkoni tek ajo e cila po ju bejke nervoz,e qe per shumica tjer esht me favorite.

Me nderime

Genta

Te feja, te pakten, diskutimi ka vlere.

Feja eshte nenforumi i vetem pasi Kafes e ca te tjereve qe ka volum temash e diskutimi. Eshte ndryshe nga Kafja

Respekt

nga Arvaniti

DEA
03-06-05, 21:25
Arvaniti ska qene e nevojshme ta dyfishosh, jemi te kuptueshem bre edhe ne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ARVANITI
03-06-05, 21:33
Arvaniti ska qene e nevojshme ta dyfishosh, jemi te kuptueshem bre edhe ne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mire Deushe :wink:

Murgesha
04-06-05, 00:48
Arvaniti pėrshėndetje pėr temėn e qėlluar qė paske hapur kėtu.
Por disi mė keni zbehė imazhin e bukur qė kam krijuar pėr ty me kėrkesėn e vrazhdė dhe fyerjen qė paske bėrė pėr nėnforumin kafja.
Unė ka gadi dy vite qė jam anėtare nė kėtė forum, dhe nėse tė them qė 70% tė shkrimeve qė shkruhen kėtu i kam lexuar mos ndoshta po mbetesh i habitur.
Zona e Argėtimit titullohen kėto nėnforume,
Thashetheme, Bisedoni nė gjuhėt e huaja, Humori, Kafja e Forumit, Chati, chatuesit .. dhe policėt dhe Votime & Sondazhe.
Edhe Kafja e Forumit si nėnforumi mė i vizituar dhe mė i dashur pėr vizitorėt nė kėtė forum, po i bika nė Zonėn argėtuese.
Nėse ti apo dikush tjetėr, ka hyrė nė kėtė forum pėr tu sharė e fyer me anėtarė tė tjerė nė forum, tė hapim derėn dhe hyn tek Feja e Shqiptarit dhe Politika.
Atje kanė mbet shumė pak gjėra pėr tu mėsuar, por nėse dikush nuk din tė shajė ėshtė mirė tė i vizitoj kėto dy forume dhe do tė mėsojė sharje nga mė tė ndryshmet, ēfarė as edhe prej rrugaqėve mė tė kėqinj nuk do tė mundet ti mėsoj kurrė.
Nėse don tė mirresh me diskutime tė llojeve tė ndryshme kemi forumin pėr Diskutime shoqėrore. Besa edhe pėr dashni e kemi forumin Dashuria, tema filozofike psikologjike, poezi, letėrsi e mos ti njehi tė gjitha me rradhėe por lexo pak mė tepėr se i gjen tė gjitha temat ku do tė mundeshe ta gjesh vetveten.

Nėse vėrtet ke interes tė njohėsh shpirtin e anėtarėve, tė Dardanisė, qė nuk janė edhe tė paktė nė kėt forum eja tek kafja, por sė pari kur tė hyjshė atje duhet tė thuash Mirėdita qė ta dijmė se je aty, se nga kallabllėku mundemi edhe mos me tė vėrejtė fare, dhe kur tė dalėsh ėshtė mirė gjithashtu tė na thuajsh ditėn e mirė, se ndoshta dikujt i bjen nė mend qė ke qenė aty dhe bėhemi merak se ku na mbete.
Shpirti i Forumit Dardan ėshtė Kafja e forumit, me diskutues qė nuk dinė tė shajnė, nuk dinė tė tė lėndojnė nė bisedat e veta e nėse besa i hidhėron shumė ruaju se han naj Stupcė kokės, se e kemi temėn speciale pėr atė qė s`ndėgjojnė pėr tju dhėnė shpulla dhe Stupca.
Kėto janė diskutime qė bahen nė njė kafe, e mos tė flasim pėr ato tema qė shpesh na ėshtė dashtė ti mbyllim pėr shkak tė shkrimeve tė shumta qė janė bėrė pėr tė hapė tjera tema tė njėjta.

A mund tė mėsojsh diēka te kafja??
Ju paskėt thėnė se atje asgjė nuk mėsohet.
Unė ta them se mėsimi mė i mirė qė ka dhėnė Kafja nė kėtė forum, ėshtė tė mėsojsh se si tė rrespektojsh tjetrin, si tė tolerojsh edhe kur han stupcin kokės, si tė qeshesh edhe kur nuk tė qeshet, si tė mos lėndojsh tė tjerėt me shkrimet tuaja. Ku tė ishin tė gjithė diskutuesit e kėtij Forumi si anėtarėt qė shkruajnė tek kafja???
Atėherė me tė vėrtetė Dardania do tė ishte forumi i parė shqiptar ku mbizotėron bashkimi dhe dashuria shpirtėrore ndėrmjet diskutuesve.
Kohėve tė fundit diskutues tek Feja e Shqiptarit ja kanė zbehė imazhin e mirė qė kishte dikur ky forum.
Kafja ėshtė krejt e kundėrta e shkrimeve fetare politike.
A ka mė mirė se anėtarė shqiptarė nga shumė vende tė botės tė shkruajnė pa pretendime me njėri tjetrin?
Murgesha!

Gentiani
04-06-05, 01:02
ARVANITI, ka vendosur tė ndėrmarrė iniciativėn, pėr mbylljen e kafesė sė forumit. Oh sa keqė qė janė mėsuar shumė atje me kafe e muhabet :lol: :wink: nuk e ka keq Arvaniti, le tė shkoj secili te shtėpia e vehtė dhe tė shėrbehet vehtė :lol: :lol:

ARVANITI, nė ēdo forum dhe nėnforum ka vend pėr diskutim pėr secilin nga diskutuesit, ke e shohin, gjejnė vehten pozicionimin e tyre nė shkrime. Unė personalisht nuk kundėr asaj qė diskutohet tek kafja e forumit, por jam kundėr asaj qė edhe forumet tjera - diskutimet nė forume tjera tė shėndėrrohen nė diskutime pa protokoll si nė kafe tė forumit. Pra janė vehtė diskutuesit ata, qė vendosin ku tė kyēen - nė cilėn temė. Pėr ata qė janė pėr muhabet, por pa kafe urdhėroni tek shoqėrorja lartė, filozofia dhe kulturė kombėtare, ju mirėpres!

Naki
04-06-05, 11:50
Te nderuar diskutues :!:

Forumi Dardan Ėshte ndėr forumet mė Demokratik,ku shprehja e lire,Interesi i forumisteve eshte nder shtyllat kryesore te forumit.
Edhe vrejtjet ,kritikat sa e pasurojne Forumin por nuk mundet te cungohet kahja e interesit te forumisteve dhe Hapja e temave.
Vete egzistimi i Nėn forumeve eshte Nevoje e Orientuar e Forumisteve se ku ata Kane Interesa edhe Postojne Shkrimet e tyre.
Eshte Nje Forum Multitematike Nje medium i te Gjitha shtresave te profesioneve dhe Pregaditjeve Shkollore.

Zt. Arvaniti Ne jeten Tone perveq Temave serioze per Relaksim na duhen edhe temat Me Imagjinata,Humor,Sport,Muzik etj.

Me nderime Naki

Dakort vella por jo 90%...


Mjaftonė edhe 80 %,nuk jemi shume large 10 % I takone Muhabeteve me qaje dhe kafe.
Pershendetje per te gjithe Diskutuesit emeruesi i perbashket reflektone
Nje atmosfere te fryteshme diskutuese.

me nderime Naki

ARVANITI
04-06-05, 12:30
Arvaniti pėrshėndetje pėr temėn e qėlluar qė paske hapur kėtu.
Por disi mė keni zbehė imazhin e bukur qė kam krijuar pėr ty me kėrkesėn e vrazhdė dhe fyerjen qė paske bėrė pėr nėnforumin kafja.


Secili ka mendimin e tij. Nuk keni pse te fyeni, se fundja, une nuk po genjej. Une mendova mire dicka, dhe e thash. Nuk u nisa nga nje qellim i keq, une nuk erdha tani, kam 6 muaj ketu.

Unė ka gadi dy vite qė jam anėtare nė kėtė forum, dhe nėse tė them qė 70% tė shkrimeve qė shkruhen kėtu i kam lexuar mos ndoshta po mbetesh i habitur.


Nuk habitem fare, se nuk eshte e mundimshme te lexosh postime me dy germa e dy fjale.

Zona e Argėtimit titullohen kėto nėnforume,
Thashetheme, Bisedoni nė gjuhėt e huaja, Humori, Kafja e Forumit, Chati, chatuesit .. dhe policėt dhe Votime & Sondazhe.
Edhe Kafja e Forumit si nėnforumi mė i vizituar dhe mė i dashur pėr vizitorėt nė kėtė forum, po i bika nė Zonėn argėtuese.
Nėse ti apo dikush tjetėr, ka hyrė nė kėtė forum pėr tu sharė e fyer me anėtarė tė tjerė nė forum, tė hapim derėn dhe hyn tek Feja e Shqiptarit dhe Politika.


Te pakten tek "Feja" mund te diskutosh rreth nje problemi a ceshtje, pavarsisht ofendimeve.

Tek "Politika" s'kam hyre ndo1here.

Sa keq qe nuk mund te themi Miredita e Mirembrema!


Nėse vėrtet ke interes tė njohėsh shpirtin e anėtarėve, tė Dardanisė, qė nuk janė edhe tė paktė nė kėt forum eja tek kafja, por sė pari kur tė hyjshė atje duhet tė thuash Mirėdita qė ta dijmė se je aty, se nga kallabllėku mundemi edhe mos me tė vėrejtė fare, dhe kur tė dalėsh ėshtė mirė gjithashtu tė na thuajsh ditėn e mirė, se ndoshta dikujt i bjen nė mend qė ke qenė aty dhe bėhemi merak se ku na mbete.
Shpirti i Forumit Dardan ėshtė Kafja e forumit, me diskutues qė nuk dinė tė shajnė, nuk dinė tė tė lėndojnė nė bisedat e veta e nėse besa i hidhėron shumė ruaju se han naj Stupcė kokės, se e kemi temėn speciale pėr atė qė s`ndėgjojnė pėr tju dhėnė shpulla dhe Stupca.
Kėto janė diskutime qė bahen nė njė kafe, e mos tė flasim pėr ato tema qė shpesh na ėshtė dashtė ti mbyllim pėr shkak tė shkrimeve tė shumta qė janė bėrė pėr tė hapė tjera tema tė njėjta.

D.m.th. une kur te vij te them "Miredita" e kur te iki te them "Mirembrema"

Moj zj. Murgeshe c'thua keshtu? Me sa di, ky eshte forumi "Dardania" dhe jo forumi "Dardania Gallatė". Po te emerohej keshtu nuk kisha se pse ta hapja kete teme.

Ky eshte forum. Forumi eshte nje vend ku diskutohet e ku debatohet rreth nje tme, rreth nje problemi apo rreth nje ceshtjeje te caktuar.

Ky forum nuk eshte "chat" (mendoj) ku te themi "miredita e mirembrema".

Vini re, "Kafja" ka 75 mije postime e tema me nga 500 postime, ndersa nenforume te tilla si "Gjuha", "Kultura", "Letersia", "Filozofia", "Informatika", "Shkenca", "Poezia", "Shendeti" kane 2 600 postime (kundrejt 75 mije te "Kafes")

Cdo te thote kjo?
(a mundesh te me pergjigjesh Murgeshe)

Pergjigjia ime eshte kjo: ...

A mund tė mėsojsh diēka te kafja??
Ju paskėt thėnė se atje asgjė nuk mėsohet.
Unė ta them se mėsimi mė i mirė qė ka dhėnė Kafja nė kėtė forum, ėshtė tė mėsojsh se si tė rrespektojsh tjetrin, si tė tolerojsh edhe kur han stupcin kokės, si tė qeshesh edhe kur nuk tė qeshet, si tė mos lėndojsh tė tjerėt me shkrimet tuaja. Ku tė ishin tė gjithė diskutuesit e kėtij Forumi si anėtarėt qė shkruajnė tek kafja???
Atėherė me tė vėrtetė Dardania do tė ishte forumi i parė shqiptar ku mbizotėron bashkimi dhe dashuria shpirtėrore ndėrmjet diskutuesve.
Kohėve tė fundit diskutues tek Feja e Shqiptarit ja kanė zbehė imazhin e mirė qė kishte dikur ky forum.
Kafja ėshtė krejt e kundėrta e shkrimeve fetare politike.
A ka mė mirė se anėtarė shqiptarė nga shumė vende tė botės tė shkruajnė pa pretendime me njėri tjetrin?
Murgesha!

Te kafja nuk meson asgje.

Keni te drejte mund te besh gallate.

C'respekt e c'tolerance thua?!

Kur dikush ju thote "Miredita" apo "Miremengjes" a mund te tregoheni ju jotolerante? (meqe thate qe mesohet respektimi e toleranca).

************************************************** ******

Une nuk po e bej per fyerje, se une nuk erdha sot ne forum, une kam 6 muaj ketu. Fare mire mund te shkruaja me ndonje "nick" tjeter...

me mirekuptim dhe respekt

ARVANITI

P.S. E lexova me shume kujdes postimin tend, e mendova mire pergjigjen time per ty (juve). A nuk eshte respekt ky?

Ironia, sarkazma jane pjese e debatit

ARVANITI
04-06-05, 12:33
ARVANITI, ka vendosur tė ndėrmarrė iniciativėn, pėr mbylljen e kafesė sė forumit. Oh sa keqė qė janė mėsuar shumė atje me kafe e muhabet :lol: :wink: nuk e ka keq Arvaniti, le tė shkoj secili te shtėpia e vehtė dhe tė shėrbehet vehtė :lol: :lol:

ARVANITI, nė ēdo forum dhe nėnforum ka vend pėr diskutim pėr secilin nga diskutuesit, ke e shohin, gjejnė vehten pozicionimin e tyre nė shkrime. Unė personalisht nuk kundėr asaj qė diskutohet tek kafja e forumit, por jam kundėr asaj qė edhe forumet tjera - diskutimet nė forume tjera tė shėndėrrohen nė diskutime pa protokoll si nė kafe tė forumit. Pra janė vehtė diskutuesit ata, qė vendosin ku tė kyēen - nė cilėn temė. Pėr ata qė janė pėr muhabet, por pa kafe urdhėroni tek shoqėrorja lartė, filozofia dhe kulturė kombėtare, ju mirėpres!

Me ne fund e kuptoi njeri...

Murgesha
04-06-05, 14:50
Nuk po tė pėrshėndes fare nė kėtė shkrimin tim replikues Arvanit se simbas tej pėrshėndetja po i takojka bisedav chatuese.
Me kėtė shkrimin tėnd replikues ndaj shkrimit tim, po e dėshmon veten se ti spaske ide fare se ēfarė diskutime bahen tek Kafja.
Ju keni tė drejtė tė shprehni mendimin tėnd pėr njė forumė mė tė mirė.
Por mė mirė do tė kishte qenė ta hapėsh temėn si ti edukojmė forumistėt tė mos shahen mes vete se sa tė akuzojsh forumistėt mė tė qetė dhe mė tė diciplinuar nė kėtė forum.
Ti po thua 75 mijė shkrime tek kafja, unė tė them se atje janė bėrė mbi 100 mijė shkrime, dmth. 50% tė shkrimeve nė kėtė forum janė tė bėra tek Kafja e Forumit.
Ka anėtarė tė zellshėm atje qė shkruajnė dhe thjesht argėtohen mes vete.
Po qe se vijmė dhe shkruajmė tek Nėnforumi Gjuha shqipe edhe atje ja keni filluar me mospajtime tė mėdha mes vete.
Kujton ti se anėtarėt e Kafes nuk lexojnė nėnforumet tjera e po mbeten pa i lexuar analizat tuaja tė famshme??
As mos e diskuto se tė gjithė lexojmė thuaja shumicėn e shkrimeve qė bahen kėtu.
Nėse njė anėtarė nuk din ta shkruaj bukur gjuhėn shqipe injorohet nė temat tjera, por jo edhe te kafja.
Kemi anėtarė nė kėtė forum qė pikėrisht te Kafja e Forumit kanė mėsuar ta shkruajnė bukur gjuhėn shqipe e ju thoni se atje spaska ēfarė tė mėsohet.
Dhe fundja ēfarė ke ti kundėr, qė anėtarėt tė pėrshėndeten me mirėdita, mirėmbrėma e mirėmėngjez?
A shumė pengesė e madhe qenka kjo pėr ty a?
A mė mirė tė vijnė e tė lexojnė komentet tua kur anėtarėve tė ndryshėm ja u ban bajat shkrimet?
Kėt mos e prit kurrė nga askush, po vazhdo tė shkruajsh ashtu siē ti e ndjen veten mė tė kėnaqur.
Ke harruarr para disa ditėve kur hap njė temė pėr mbajtjen e flokėve tek diskutimet shoqėrore, por ajo ska gjė ėshtė hap nga njė diskutues i zellshėm siē mendon ti pėr vetveten. (e ēfarė mund tė diskutohet nė atė temė??) E ajo temė ishte mė tepėr pėr biseda tė lira pikėrisht te kafja.
Dmth. ke ngatėrruarr shoqėroren me diskutime kafeje, e kėndej tė pengon Mirėdita e anėtarėve tė forumit. (Me sa mė kujtohet mua unė vetė ti kam mbyllur disa tema qė pikėrisht egzistojnė tek Kafja e forumit)
Unė po ta them edhe njėherė, nuk ke lexuar shkrimet te kafja, nuk ke hyrė tė diskutojsh atje, por edhe nėse vjen mėsohu tė diskutojsh si gjithė anėtarėt tjerė, se atje nuk durojmė kapadai dhe njerėz qė nė ēdo tė dytin shkrim tė injorojnė dhe mundohen tė shesin veten pėr mė tepėr se ējanė. Pėrndryshe tė pret injorimi total nga tė gjithė qė shkruajmė atje, se thjesht nuk durojmė, qė anėtarėt tė shahen dhe tė lėndohen mes vete.

Murgesha.

florian
04-06-05, 15:28
pershendetje te gjitheve po shikoj se kjo tem po zgjatet perseri dhe po shkruaj dhe disa
shum nga antaret e ketij forumi shkruajn te kafja e forumit dardania , dhe pothuajse te gjith kan postuar e shkruar ne te gjitha temat kan shkruar gjer sa ne shum tema kan hyr <folkloristet shqipetar> me fyerjet e me sharjet , ateher shum nga ne per mos te zgjatur biseda qe sic e dim mir kan vite qezgjaten , dhe ti nuk je i pari ose i fundit qe e thua kete ose qe nkohesh te shikojm rrezistencen tuaj ndaj fyerjeve e nevleresimeve te te tjereve , te kafja e forumit ka shim shkrime cilesore qe po te marresh mundimin e ti lexosh do kuptosh qe jan te persosura ne thjeshtesin e tyre jan per ne gazet ne faqe te par .

tema e fundit e juaj esht <a do ket perseri luftra fetare > behet nje pyetje e till kur mediorienti eshte duke u zhdukur ne emer te fes .

pershendetje e diskutim te kendshem .

florian
04-06-05, 15:30
ah se harrova po te shikosh mir 30% e shkrimeve tuaja jan kerkesa ne kete faqe .

ARVANITI
04-06-05, 19:51
Pershedetje Murgesha,

Nuk po tė pėrshėndes fare nė kėtė shkrimin tim replikues Arvanit se simbas tej pėrshėndetja po i takojka bisedav chatuese.

Mund te thuash:

"Pershendetje,

Une mendoj qe...

..."

Me kėtė shkrimin tėnd replikues ndaj shkrimit tim, po e dėshmon veten se ti spaske ide fare se ēfarė diskutime bahen tek Kafja.

Te jeni e bindur, se para se ta hapja kete teme e kam pare me vemendje nen forumin "Kafja". Nuk e hapa kete teme se s'kisha c'te beja.

Ju keni tė drejtė tė shprehni mendimin tėnd pėr njė forumė mė tė mirė.
Por mė mirė do tė kishte qenė ta hapėsh temėn si ti edukojmė forumistėt tė mos shahen mes vete se sa tė akuzojsh forumistėt mė tė qetė dhe mė tė diciplinuar nė kėtė forum.

Me thuaj nje forumistet qe une akuzova?

He pra...

Ti po thua 75 mijė shkrime tek kafja, unė tė them se atje janė bėrė mbi 100 mijė shkrime, dmth. 50% tė shkrimeve nė kėtė forum janė tė bėra tek Kafja e Forumit.

d.mth. 50%?

Ok, mire pra, 50% e forumit gallate, 50% e forumit argetim.

Ky forum nuk eshte per gallate, nuk eshte per "miredita" e "mirembrema".

Nese eshte na e thuaj, qe te pakten ta dime...

Kemi anėtarė nė kėtė forum qė pikėrisht te Kafja e Forumit kanė mėsuar ta shkruajnė bukur gjuhėn shqipe e ju thoni se atje spaska ēfarė tė mėsohet.

Gjeja e fundit qe mund te thuash.

Nuk e dija qe te "Kafja" u mesoka gjuha shqipe.

Nejse, mesim te mbare...

Dhe fundja ēfarė ke ti kundėr, qė anėtarėt tė pėrshėndeten me mirėdita, mirėmbrėma e mirėmėngjez?
A shumė pengesė e madhe qenka kjo pėr ty a?
A mė mirė tė vijnė e tė lexojnė komentet tua kur anėtarėve tė ndryshėm ja u ban bajat shkrimet?

Po te quhej "Dardania Chat" nuk do te kisha asgje kunder.

A mund te me thuash nje koment timin, ku une ua paskem bere "bajat" shkrimet anetareve te tjere? Ju lutem te me pergjigjeni...

Une thjesht bej debat, bej diskutim. "Bajat" sikur s"kam bere?

Ke harruarr para disa ditėve kur hap njė temė pėr mbajtjen e flokėve tek diskutimet shoqėrore, por ajo ska gjė ėshtė hap nga njė diskutues i zellshėm siē mendon ti pėr vetveten. (e ēfarė mund tė diskutohet nė atė temė??) E ajo temė ishte mė tepėr pėr biseda tė lira pikėrisht te kafja.Dmth. ke ngatėrruarr shoqėroren me diskutime kafeje, e kėndej tė pengon Mirėdita e anėtarėve tė forumit. (Me sa mė kujtohet mua unė vetė ti kam mbyllur disa tema qė pikėrisht egzistojnė tek Kafja e forumit)
Unė po ta them edhe njėherė, nuk ke lexuar shkrimet te kafja, nuk ke hyrė tė diskutojsh atje, por edhe nėse vjen mėsohu tė diskutojsh si gjithė anėtarėt tjerė, se atje nuk durojmė kapadai dhe njerėz qė nė ēdo tė dytin shkrim tė injorojnė dhe mundohen tė shesin veten pėr mė tepėr se ējanė.

Po moj e kam hapur ate teme per floket, dhe e kam hapur tek diskutimet shoqerore.

Biznesi per prodhimet e flokeve (kozmetika e flokeve) eshte nje nga me te fitimpruresit ne bote.

Floket jane pjese e diskutimit shoqeror, si per femrat (vecanerisht) ashtu edhe per meshkujt.

(meqe permende Floket)

Po temen "Me gjithe mend..." te "Kafja" me gjithe mend ti e ke hapur?!

C'mesuan forumistet nga ajo teme voluminoze?

Shqipen apo respektin..

A ben per diskutim ajo teme?

Me gjithe mend qe po habitem...

Te fala

ARVANITI

P.S. Kjo qe thjesht replike (apo debat) e shkrimit tend. Respekte!

ARVANITI
04-06-05, 19:56
tema e fundit e juaj esht <a do ket perseri luftra fetare > behet nje pyetje e till kur mediorienti eshte duke u zhdukur ne emer te fes .

Shprehe mendimin tend atje, jo ketu.

Te pakten si teme, vlen per diskutim.

ah se harrova po te shikosh mir 30% e shkrimeve tuaja jan kerkesa ne kete faqe .

Mos more!

ARVANITI
04-06-05, 20:41
Arvaniti, tek kafja bėhen diskutime argėtuese, dhe tė gjitha temat janė nė pajtueshmėri me rregullat e argėtim.
Nėse tė pėlqen eja, mos tė pėlqeftė, shko dhe shaju me anėtarėt tjerė tek temat serioze, ku hiq mė larg se sot pas shkrimit kritikues pėr zhvlerėsimin e kafes sė forumit ju shkoni te Kultura Kombėtare Shqiptare, mė saktėsisht tek tema "Ēfarė i ndan dhe i bashkon Shqiptarėt" ju paraqitni karkaterin tuaj vetėm tė njė sharėsi dhe tė njė pėrqarėsi nė kėtė forum.
Pėr ta edukuar dikend duhet tė jesh i edukuar pėr vete.
Ju thoni se nuk fyeni asnjė anėtarė, tė pėrqeshėsh shkrimet e mė se gjsmės sė anėtarėve tė kėti forumi a nuk qenka fyerje sipas teje.
Dhe sė fundi nė kėtė forum ka tema tė mjaftushem pėr ēdo lloj diskutuesish.
Urdhėro dhe gjeje veten atje ku ti dėshiron tė jesh, por edhe kur tė hapėsh tema jo tė mirėfillta me kritika tė pavend, prit reagim tė anėtarėve tė tjerė pėr ty.
Edhe pse ndoshta ty ēdo shkrim i joti tė duket superior dhe edukativ mos prit qė tė gjithė tė ta bėjnė aminin.
Ps. Ėshtė kjo replika ime e fundit qė baj me ty.
Por dije qė do ndjek shkrimet tuaja ēdo hap, dhe ēdokund ku diskuton me fyerje sikur sot tek Kultura Kombėtare do tė kesh komentin tim se a kemi ēfarė tė mėsojmė prej shkrimeve qė nė vete pėrmbajnė fyerje????

Mos iu shmang pyetjeve dhe kritikave te mia.

Me thuaj pak ate sharjen time tek "Cka i bashkon e ..."

Nese jam jashte atij diskutimi une largohem pergjithmone nga forumi.


Gjeja me e keqe ne nje diskutim eshte qe te thuash "se kjo eshte replika ime e fundit".

Me Mirekuptim

ARVANITI

P.S. Ndiqi shkrimet e mia hap pas hapi, se ne fund te fundit do te mesosh dicka. Vetem me vjen keq qe nuk do te mesosh "Miredita" e "Mirembrema"

dr1ta
04-06-05, 20:41
Mburrja e madhe te vetvetja ben problem gjithkund ::MORE ARVANIT a din ti sa fjalen e kam mesu te kafja e forumit moreeeeeeeeeeee hmmmmmmm :twisted: sdi cka te them :twisted: po nese te peqlen hy ne kafe dhe nuk mbetesh i vetmuar :!:

ARVANITI
04-06-05, 20:45
Mburrja e madhe te vetvetja ben problem gjithkund ::MORE ARVANIT a din ti sa fjalen e kam mesu te kafja e forumit moreeeeeeeeeeee hmmmmmmm :twisted: sdi cka te them :twisted: po nese te peqlen hy ne kafe dhe nuk mbetesh i vetmuar :!:

MireMbrema :wink:

Mburrje?!

dr1ta
04-06-05, 20:46
Mburrja e madhe te vetvetja ben problem gjithkund ::MORE ARVANIT a din ti sa fjalen e kam mesu te kafja e forumit moreeeeeeeeeeee hmmmmmmm :twisted: sdi cka te them :twisted: po nese te peqlen hy ne kafe dhe nuk mbetesh i vetmuar :!:

MireMbrema :wink:

Mburrje?!


Epo ja de te thash pomundohem lexo edhe kto tjerat emos u be rebel tash :wink:

dr1ta
04-06-05, 20:49
Me intereson edh enje gje te ty ARVANIT ALLAHILE cka te duket ty vetja ce sje per kafe te fd ???? MOs e ke kap diken te madh per hmmmmm molla dikund a?? :twisted: :twisted:

ARVANITI
04-06-05, 20:54
Me intereson edh enje gje te ty ARVANIT ALLAHILE cka te duket ty vetja ce sje per kafe te fd ???? MOs e ke kap diken te madh per hmmmmm molla dikund a?? :twisted: :twisted:

Une se pi kafen. Noj gote RAKI edhe kthej (me raste).

Nejse, nje dolli per ty...

oopaa..me fund..

florian
05-06-05, 11:47
Nuk ja vlen te diskutosh me ty , sapo ke hyr e don te nderrosh forumin por per kete ka moderator dhe admin qe e ka ber ta garantoj qe ka par shum dhe lexuar shum per te ber kete . dhe te nderhysh ne nje forum ku ka njerez qe prej treviteve qe punojn ne permiresimin e tyre ti ofendosh per punene e ber dhe te japesh keshilla per fshirjen e gjysmes se forumit me ben te kuptoj qe shkrimi juaj te prezantimi esht i sakt dhe mese i vertet Vendodhja: aty ku fėmijėt bėhen burra por po te keshilloj nje gje ngutu te behesh.

ARVANITI
05-06-05, 19:11
Nuk ja vlen te diskutosh me ty , sapo ke hyr e don te nderrosh forumin por per kete ka moderator dhe admin qe e ka ber ta garantoj qe ka par shum dhe lexuar shum per te ber kete . dhe te nderhysh ne nje forum ku ka njerez qe prej treviteve qe punojn ne permiresimin e tyre ti ofendosh per punene e ber dhe te japesh keshilla per fshirjen e gjysmes se forumit me ben te kuptoj qe shkrimi juaj te prezantimi esht i sakt dhe mese i vertet Vendodhja: aty ku fėmijėt bėhen burra por po te keshilloj nje gje ngutu te behesh.


Po flet kodra pas bregut.

Une thash mendimin tim.

Vendodhja: aty ku femijet behen burra

Se kupton shakane?

Auberoni
06-06-05, 09:34
Shkruaj ti aty ku ke deshire ti, na le edhe ne te shkruajm aty ku e ndjejme vehten me mire ne, FD-ja eshte njeri nder forumet me te dashura keshtu siq eshte, ska nevoje per ndryshime.


Qellimi i Arvanit eshte qe forumin ta ben me cilesor duke i larguar keto tema si Kafja e Forumit.

Une plotsisht pajtohem me te; kjo teme tek kafja eshte shume neveritse.

Auberoni, me fal qe te them kaq direkt, po nuk te detyron askush ti shpalosesh temat te kafja, tejkaloj njeri, hyne atje ku te intereson, po me befasoni per bese, po ashtu as mua nuk me detyron ti shpalos fetaret e politikanet, i tejkaloj dhe skam problem me ta . :!:

Mua nuk me vie aspak keq qe te them direkt\shume direkt se e ke keqkuptuar me\paqellim te gjithe kete. Arvaniti thote: nese doni forum me cilsor (me te mire) hiqeni Kafen, nese nuk doni forum me cilsor, mbajeni kafen. Kthejeni filxhanin. Ftoni plaken matane rruges te ju deftoj te ardhmen.

Normal qe askush nuk me detyron; dhe as qe i 'shpalos temat' tek kafja.

A u kuptuam? Ta perseris edhe nje here:

Nuk e lexoj\shfletoj\klikoj temen kafeneja e Okit\Adem Mikullovcit.

DEA
06-06-05, 12:49
Normal qe askush nuk me detyron; dhe as qe i 'shpalos temat' tek kafja.

A u kuptuam? Ta perseris edhe nje here:

Nuk e lexoj\shfletoj\klikoj temen kafeneja e Okit\Adem Mikullovcit.


I nderuari Auberoni ky shkrim i juaji tregon paksa agresivitet, kurse kjo nuk eshte vlere e as cilesi e asnje personi, kur anetaret nuk jane cilesor normal qe edhe forumi ngelet paksa i manget, e sa per surprize kafja ka anetaret me te zellshem te dashur dhe shume shume tolerant, mos mendoni qe humbet imazhi i FD nga argetimi, po nga fyerjet, ju mund tu beni apel Fetareve e Politikaneve qe ti largojne grindjet dhe fyerjet ne njeren ane dhe te akceptojne mendimin e tjetrit, besomeni se kjo do rriste edhe njeher me shume cilesin e Forumit Dardania.


DEA

ARVANITI
06-06-05, 16:33
Dea, a mund te jesh jotolerant te "Kafja"?

P.Sh. Te tema "Me gjith mend..." a mund te krijohet nje situate diskutimi dhe jotolerante?

Miqesisht

ARVANITI

P.S. Nuk e lexoj\shfletoj\klikoj temat te "Kafja"

Arb
06-06-05, 16:37
Dea, a mund te jesh jotolerant te "Kafja"?

P.Sh. Te tema "Me gjith mend..." a mund te krijohet nje situate diskutimi dhe jotolerante?

Miqesisht

ARVANITI

P.S. Nuk e lexoj\shfletoj\klikoj temat te "Kafja"

Thyeje akullin o Burre! Hyr nje here ne kete nenforum...

Naki
06-06-05, 17:23
Nuk mbahet shpija pa kafe e qaja,po ne jemi shqiptarė ne kafe diskutohet,behet muhabet aty zhvillohet Biseda duke prekur tema te ndryshme te imagjinuara,aty shumė forumistė pasurojnė Shpirtin dhe krijojnė ura Miqėsije.
Kafja e forumit eshtė Urė lidhese,relaksuese per shumė Forumistė aty fillojnė Inspirimet Spontane.
Ju qe pritoni tė vizitoni Kafen e Forumit mos keni dertė,askush nuk ju bėnė Prallė,por edhe ne nuk lejojmė tė ofendohen Forumistet Mysafirė apo Nikoqirė Nė shtepinė e tyre.

Gjithkush ka tė drejtė shtepinė e vetė tė Ndertojė nga Kerkesat e Anėtarevė me Shumicė Kjo eshtė Normale Demokratike.
Nė kėtė Kontekst ju qė deshironi te pini kafe e qajė Ejani Dera eshtė e Hapur,ju qė Ngurroni eshte e drejtė e juajė po Respektoni Dhe Ndėroni Shumicen.

Me Nderime Naki

Kerkojė nga Moderatori Pėrgjegjes qe kjo temė te Kyqet .
Naki

ARVANITI
06-06-05, 17:31
Nuk mbahet shpija pa kafe e qaja,po ne jemi shqiptarė ne kafe diskutohet,behet muhabet aty zhvillohet Biseda duke prekur tema te ndryshme te imagjinuara,aty shumė forumistė pasurojnė Shpirtin dhe krijojnė ura Miqėsije.
Kafja e forumit eshtė Urė lidhese,relaksuese per shumė Forumistė aty fillojnė Inspirimet Spontane.
Ju qe pritoni tė vizitoni Kafen e Forumit mos keni dertė,askush nuk ju bėnė Prallė,por edhe ne nuk lejojmė tė ofendohen Forumistet Mysafirė apo Nikoqirė Nė shtepinė e tyre.

Gjithkush ka tė drejtė shtepinė e vetė tė Ndertojė nga Kerkesat e Anėtarevė me Shumicė Kjo eshtė Normale Demokratike.
Nė kėtė Kontekst ju qė deshironi te pini kafe e qajė Ejani Dera eshtė e Hapur,ju qė Ngurroni eshte e drejtė e juajė po Respektoni Dhe Ndėroni Shumicen.

Me Nderime Naki

Kerkojė nga Moderatori Pėrgjegjes qe kjo temė te Kyqet .
Naki

Nak ka arsye pse tema te mbyllet. ka shume anetare qe duan te japin mendimet e tyre.

Kycja nuk eshte zgjidhje. Lerine te tjeret te shprehen.

ARVANITI

Murgesha
06-06-05, 18:14
Nak ka arsye pse tema te mbyllet. ka shume anetare qe duan te japin mendimet e tyre.

Kycja nuk eshte zgjidhje. Lerine te tjeret te shprehen.

ARVANITI

Pse jeni njeri me qėllime, nė njėrėn anė thua kyqeni, nė tjetrėn thua kyqja nuk ėshtė zgjidhje.
Mos bjerė nė konflikt me vetveten.

Psikologu
06-06-05, 18:32
Pershendetje tė gjithve!

Lexova disa shkrime ne lidhje me kritikat drejtuar kah Kafja e Forumit.
Cdo njeri qe eshtė i dijeshem ose e preferon dijen , ose ka deshirė tė dij , se punon , i kushton rendesi tė madhe edhe kohes sė lirė.
Defrimi eshtė edhe rezultai i psiqikes sė shendoshė.Si ne studime , por edhe ketu ne forumin Dardania, duhet njė defrim pėr qetsimin e njohjen dhe afrimin e njerezve qellim mirė , pėr deshmin e gatishmerisė shoqerore e sociale , cka ne fakt , nga kjo kafe , flasim lirė , njihemi dhe kalojm kohen e lirė.Mua vetem me vjen keq qė se kam njohur mė parė rendesin e ketij neforumi , por falenderoj miqet dhe mikeshat qė me treguan pėr vleren e tij.
Ne nese nuk futemi ne ketė Nenforum tek Kafja atehere dalim dhe shetisim , pra ata qe kan deshirė hyjn dhe ata qe skan deshirė nuk hyjn.
Ata qe se durojn humorin dhe nuk kan njė respekt pėr jeten sociale , kuptohet se nuk mund tė perballen me shakat dhe atmosferen e begateshme nė ketė Nenforum.Pra;
Ky Nenforum, nuk eshtė pėr asnjė kritikė por pėr cdo lavdatė , dhe cdo meritė.
Ka vende te tjera ku mund ti masim njohurit dhe gatishemrit tona , pa marrė parasysh se cilat janė.

Nese fjala e lirė , koha e lirė, mendimi i lirė , dhe shakaja e lirė mungojn ne jeten e njeriut , atehere me duhet tė themė se aty nuk mund tė flasim pėr qenjen njerzore , por vetem pėr qenjen e roberuar njerzore ne lekuren e mbeshtjellur tė ndoj shtazė ose shpėze.
Nderime

DEA
06-06-05, 19:57
Dea, a mund te jesh jotolerant te "Kafja"?

P.Sh. Te tema "Me gjith mend..." a mund te krijohet nje situate diskutimi dhe jotolerante?

Miqesisht

ARVANITI

P.S. Nuk e lexoj\shfletoj\klikoj temat te "Kafja"

Normal qe mundet, si p, sh, une them "Merre me mend qfare budalle po hyn mbas meje" :lol: qellon ti ai qe je mbas meje dhe nese ke te kultivuar ndjenjen e urrejtjes, kundershtimit ne vehten tende ,te vlone kapaki i kres ne 100° dhe normal qe smund te tolerosh e ja nis me ndonje marramendje edhe me te zeze keshtu lindin konfliktet edhe tek kafja sikur te vije ti atje :lol:
Mendimi im eshte se jotolerance do te ket gjithmone dhe gjithkund, aty ku njerzit jane ende te papjekur ose tek ata qe jane te edukuar ne menyren e gabuar.


Miqesisht edhe une

DEA

Bond
06-06-05, 20:31
Tė nderuar bashkbisedues, sa i perket propozimit nė lidhje me kafen e forumit nuk e shof te arsyeshme te debatojmė mė gjatė.


Me nderime Bond

florian
06-06-05, 20:38
fjal me vend :evil:

Naki
06-06-05, 22:20
Tė nderuar bashkbisedues, sa i perket propozimit nė lidhje me kafen e forumit nuk e shof te arsyeshme te debatojmė mė gjatė.


Me nderime Bond

Keni plotėsisht te drejtė.

ARVANITI
17-06-05, 12:10
Nese nuk mund te postojme, mbylleni, por mos e lini keshtu.

Edhe eshte e hapur edhe nuk mund te postojme.

S'ka kuptim keshtu...

argomenti .
30-06-05, 15:23
per te qen me i mir forumi duhet te pranoni qe keni ber gabim , duke perjashtuar florianin prej forumit

ARVANITI
30-06-05, 20:27
per te qen me i mir forumi duhet te pranoni qe keni ber gabim , duke perjashtuar florianin prej forumit

Te "Falenderime" sikur the ndryshe? :roll:

laliloli
30-06-05, 23:07
Nuk e di a eshte ne vendin e duhur kjo verejtje ,por une mendoj se moderatoret te Politika dhe te feja e shqipetarit nuk jane ne nivelin e duhur .Aty verej fyerje ne mes diskutuesve dhe nuk ndermirret asgje .Pse nuk fshihen keto postime por tolerohen .Moderatoret tek keto dy nenforume duhet te jene me sy qele

me nderime laliloli

argomenti .
02-07-05, 15:55
per te qen me i mir forumi duhet te pranoni qe keni ber gabim , duke perjashtuar florianin prej forumit

Te "Falenderime" sikur the ndryshe? :roll:

pse ore cfar thash ...???

Marigona-KS
06-07-05, 11:50
Per Nakin

Ju lutem moderator si mund ta hap dhe unė nje tem te re??
Te faleminderit per mirkuptim

ARVANITI
06-07-05, 12:41
Per Nakin

Ju lutem moderator si mund ta hap dhe unė nje tem te re??
Te faleminderit per mirkuptim

Kliko te "Teme e re", dhe mund te hapesh nje teme te re. Nakut, sbesoj se i ngel hatri qe u pergjigja une :wink: .

Naki
06-07-05, 21:18
Per Nakin

Ju lutem moderator si mund ta hap dhe unė nje tem te re??
Te faleminderit per mirkuptim

Kliko te "Teme e re", dhe mund te hapesh nje teme te re. Nakut, sbesoj se i ngel hatri qe u pergjigja une :wink: .

Shtėpija ka edhe kujdestarė kur mungojnė argatėt e forumit haaaaaaa,ju flm asesi nuk mė mbeti hatri :wink:

arbias
11-07-05, 17:59
Pershendetje ; kam nje propozim per ket q u tha me lart mundsisht lus Moderatoret apo admini i cili ka ket detyr ...

Kisha propozu qe te hapen edhe disa nen tema;

STUDENTAT

AKTRIM

FAQJA IME.....

DHE nje faqe ku te gjith do t postonin nga vetja diqka personale psh;

Faqja ime

Mesoj se me askush s ka me ngatrru temen as nen temen dhe gjdo kush duhet ta dij se ka dal jash teme keshtu besoj se gjdo kujt do ti pelqen diqka me profesionale e kam fjalen per argetim ju pershendes.

Stuhia
13-07-05, 19:01
I nderuari Bond.

Protestoj ashper per mbylljen e temes"Prejardhja e fjaleve ROD dhe ROB" tek forumi Gjuha shqipe.
Ku ju keni rene pre e atyre qe inicuan ate teme, me mburrje se keto dy fjale kan prejardhje shqipe.
Edhe pse tema e ashper ne te shiquar ishte ne kufinj te normales deri sa nje anetar Dilaveri me duket solli argumentet se prej nga vijne ato fjal.
Me tu paraqitur ai argument, inicuesit e temes filluan me sharje e fyerje nga me te ndryshmet, ku une mendoj se ata kan bere qellimisht ashtu per ta bere temen te pamundur per diskutim e me nje menyre te qojne ne mbylljen e saj, per te lare turpin e vet para syve te te gjithe forumisteve.
Une propozoj qe nga tema te hiqen shkrimet fyese, dhe tema te jet e lire deri sa te argumentohet e kunderta e asaj qe ka sjell Dilaveri si argument.

Ju lutem mos bini viktime e askujt.

Stuhia.

arbias
14-07-05, 12:20
Pershendetje;

Lus moderatoret q per gjdo ndryshim t nje teme apo Nen teme Qoft edhe edhe tč ndonje moderatori te hapet sondazh dhe mendoj se s do t ket me askush fjal t teprta apo kundershtime por vetem te voton ne sondazhin per at te cilin ai e pelqen dhe kjart do te shihet aty votat e jo per nje antar apo moderator te pa sjellshum t behet lam forumi.
Me qense forumi esht per antar athere shumica e antarve le te zgjedhin at qe ju pilqen per shkak se moderatori dhe tema jan per antar e me s miri ne baz tč sondazheve se gjdo gje qč behet pa mendimin e antarve po sjell dhe do t sjell polimika ngattrime afshime te kota besoj se edhe kjo esht nje menyr ma e mir per mirmbajtjen e cilsis sč forumit.

Ket nuk e shkrujta kunder moderatoreve por kundra polimikave t teprta te cilat jan te pa nevojshme apo edhe vet degjenerimin e forumi nga disa antaret apo qoft edhe te nje( moderatori).

yllka
21-07-05, 10:25
Te nderuar diskutues :!:

Forumi Dardan Ėshte ndėr forumet mė Demokratik,ku shprehja e lire,Interesi i forumisteve eshte nder shtyllat kryesore te forumit.
Edhe vrejtjet ,kritikat sa e pasurojne Forumin por nuk mundet te cungohet kahja e interesit te forumisteve dhe Hapja e temave.
Vete egzistimi i Nėn forumeve eshte Nevoje e Orientuar e Forumisteve se ku ata Kane Interesa edhe Postojne Shkrimet e tyre.
Eshte Nje Forum Multitematike Nje medium i te Gjitha shtresave te profesioneve dhe Pregaditjeve Shkollore.

Zt. Arvaniti Ne jeten Tone perveq Temave serioze per Relaksim na duhen edhe temat Me Imagjinata,Humor,Sport,Muzik etj.

Me nderime Naki

Dakort vella 100%... :wink:

yllka
21-07-05, 10:30
[quote="Naki"]Nuk mbahet shpija pa kafe e qaja,po ne jemi shqiptarė ne kafe diskutohet,behet muhabet aty zhvillohet Biseda duke prekur tema te ndryshme te imagjinuara,aty shumė forumistė pasurojnė Shpirtin dhe krijojnė ura Miqėsije.
Kafja e forumit eshtė Urė lidhese,relaksuese per shumė Forumistė aty fillojnė Inspirimet Spontane.
Ju qe pritoni tė vizitoni Kafen e Forumit mos keni dertė,askush nuk ju bėnė Prallė,por edhe ne nuk lejojmė tė ofendohen Forumistet Mysafirė apo Nikoqirė Nė shtepinė e tyre.

Gjithkush ka tė drejtė shtepinė e vetė tė Ndertojė nga Kerkesat e Anėtarevė me Shumicė Kjo eshtė Normale Demokratike.
Nė kėtė Kontekst ju qė deshironi te pini kafe e qajė Ejani Dera eshtė e Hapur,ju qė Ngurroni eshte e drejtė e juajė po Respektoni Dhe Ndėroni Shumicen.

Me Nderime NakiPlotesisht e drejte kete qe shkruani Poeti yne i nderuari Naki.
Une do te shtoja se kujt nuk i pelqen shkoni ne forume tjera se kush me zor ne ju ka sjelle kety.Jeni te lire

ARVANITI
21-07-05, 20:44
[quote=Naki]Nuk mbahet shpija pa kafe e qaja,po ne jemi shqiptarė ne kafe diskutohet,behet muhabet aty zhvillohet Biseda duke prekur tema te ndryshme te imagjinuara,aty shumė forumistė pasurojnė Shpirtin dhe krijojnė ura Miqėsije.
Kafja e forumit eshtė Urė lidhese,relaksuese per shumė Forumistė aty fillojnė Inspirimet Spontane.
Ju qe pritoni tė vizitoni Kafen e Forumit mos keni dertė,askush nuk ju bėnė Prallė,por edhe ne nuk lejojmė tė ofendohen Forumistet Mysafirė apo Nikoqirė Nė shtepinė e tyre.

Gjithkush ka tė drejtė shtepinė e vetė tė Ndertojė nga Kerkesat e Anėtarevė me Shumicė Kjo eshtė Normale Demokratike.
Nė kėtė Kontekst ju qė deshironi te pini kafe e qajė Ejani Dera eshtė e Hapur,ju qė Ngurroni eshte e drejtė e juajė po Respektoni Dhe Ndėroni Shumicen.

Me Nderime NakiPlotesisht e drejte kete qe shkruani Poeti yne i nderuari Naki.
Une do te shtoja se kujt nuk i pelqen shkoni ne forume tjera se kush me zor ne ju ka sjelle kety.Jeni te lire

:roll: :roll: :roll: :lol:

Honesty^uk.
25-08-05, 22:51
Tė nderuar bashkbisedues, sa i perket propozimit nė lidhje me kafen e forumit nuk e shof te arsyeshme te debatojmė mė gjatė.


Me nderime Bond

Pershndetje, nuk e kam te qarte se perse nenforumi KAFJA eshte pengese apo shihet me syrin e percmimit nga ( G & Co) disa varfanjake te paraqitjes se realitetit , shprehjes se mendimeve dhe qe ju mungon cdo aftesi qofte edhe per tu argetuar, ku te gjithe ne forumistat e dime se ky nen forum ka qene dhe eshte me i frekuentuari dhe krahas argetimit aty ka edhe shume tema qe paraqesin seriozitetin dhe realitetin e perditshmerise.
Arsyeja qe me shtyri te shkruaj keto rreshta eshte se disa dite me pare ne adresen time SI NENCMIN eshte cekur kafja e forumit,

pra a duhet perdorur vetem menyra e INJORIMIT apo duhet vazhduar demaskimi i ketyre PICRRAKEVE qe dalin vetem kur bjen shi pasi dihet qe imuniteti i tyre per ti perballuar sadopak nxehtesise eshte ZEROOOOOOOO

Me nderime
Honesty

Vetima
25-08-05, 23:43
QE KY FORUM TE JETE ME CILESOR.


Forumi qenka shume cilesor dhe me anetare nga me te miret ,ku ju pergezoj, por keq per mua qe koha sme premton te jem me aktive ne kete forum aq te bukur. :(Vetima!

MemphiSx
26-08-05, 00:10
QE KY FORUM TE JETE ME CILESOR.


Forumi qenka shume cilesor dhe me anetare nga me te miret ,ku ju pergezoj, por keq per mua qe koha sme premton te jem me aktive ne kete forum aq te bukur. :(Vetima!


Vetima T'Falenderoj per keto fjal te bukura qe i thure per Forumin dhe anetaret e saj :)
Te gjith se bashku do ta bejme edhe me cilesor ket Forume me te cilen shumica e te rinjeve gjejn kohen e duhur qe te pakten per nje qast te argetohen,te mesojn,te lexojn gjera qe nuk mundeni me gjet ne Forumet tjera ;)

Gentiani
26-08-05, 20:24
"U pjek Pitja" paska shkruajtur dikush dhe qenka kujtuar pėr borėn e vitit tė kaluar :wink:

Hmm :roll: dhe tani kjo ka rėndėsi pėr cilėsinė e forumit !

Po, po u pjek pitja dhe tani duhet tė fillohet me diskutimin si u pjek ajo...

bambos
27-09-05, 23:20
Qė ky forum tė jet mė cilėsor ather duhet tė largohen tipat sikur albmuslim dh e tomori, e jo tė largohet blondi

turp pėr dardania de tė mbaj albmislim dh e tomor

Urata
15-10-05, 16:10
Arvaniti t'pershendes,

Teme me qellim te njejte por fjalet tjera ishte edhe Betejė afishimesh...!(duke e ditur se Kafehanja frekuentohet me shume atje e hodha temen...)

Shtyhem te shkruaj jo vetem si diskutuese por edhe si anetare e ketij komuniteti dardan dmth duke e pare dobishmerine e tij si pjese e nevojshme e jona.
Thashe e jona, duke e pase ne mendje qellimin e kristalte te Administratorit...
Dhe ky qellim i te gjitheve/Arvanitit ne veqanti nuk duhet te lidhet ne asnje menyre dhe moment me nje MEJDAN-jo une me mire e jo ti...

Kjo "sofer" dardane duhet pare si nje "mjet" bashkepunimi , afrimi per te gjithe pamarre parasysh nivelet dhe si nje menyre qetesimi per plot shpirtera te ndezur e shqetesuar...

te kuptohemi, urojme,knaqemi ta ndjeme veten per disa minuta/ore me afer atdheut...

ju pershendes te gjitheve e nė veqanti ARVANITIN...

lyra2
18-05-07, 18:20
Kafja e Forumit per mua, eshte dicka pa vlere, ku forumisti ose vizitori nuk meson asgje, eshte bere vend ideal per manjaket e numrit te postimeve. Kuptojeni ju lutem, se tema te tilla si "Diten e Mire", "Miredita" apo "Cdo gatuash per darke" jane te kota.
Ndersa temat, ku njeriu meson dicka, ku mund te diskutohet, kane pak diskutues serioz e te pregatitur.
a nuk ke mendu ndonje her qe ketu hyne njerzit vetem te shprehen ,e ne asto tema jo serioze jane "shum te sinqerte" se te tille shumica jane ne jete,sa per ato seriozet ..po me duket edhe pak po lexohen..po hajt se po e shtyjme .shkon ku te shkon,se edhe ketu a e ke pa sa shum po seksaven e mpuqen se...kukukkuukukuk

lyra2
18-05-07, 18:24
Nuk e di a eshte ne vendin e duhur kjo verejtje ,por une mendoj se moderatoret te Politika dhe te feja e shqipetarit nuk jane ne nivelin e duhur .Aty verej fyerje ne mes diskutuesve dhe nuk ndermirret asgje .Pse nuk fshihen keto postime por tolerohen .Moderatoret tek keto dy nenforume duhet te jene me sy qele

me nderime laliloli

Liria e te shprehurit dhe te menduarit.