PDA

View Full Version : Pamje e Shkurter Filmike per Skenderbeun (ne Anglisht)


Arb
04-06-05, 03:36
Pamje e Shkurter Filmike (vetem 2 minuta) per Skenderbeun (ne Anglisht)

Klikoni mbi, www.illyriaentertainment.com/

Klikoni ne te djathte, nen "Click Here for Docutrailer"

Shiqojeni ne Windows Media
Shiqojeni ne Real Player

Arb
04-06-05, 03:39
ILLYRIA Entertainment Group

Misioni i Illyria Entertainment Group, ėshtė pėr tė siguruar, konservė dhe pėrhap kulturėn, trashigimin dhe historinė Shqiptare, pėrmes mjedis film pėr brėza tė ardhshėm. Ne i mbajm kėto parime me detyrė shėnjte; me sbavit, edukua dhe frymėzua.

Projekti i Tanishėm

Gjergj Kastrioti Skenderbeu:
Mbreti Luftėtar i Shqipėise

Illyria Entertainment Group me krenari paraqet dokumentar tė fuqishėm dhe spikates nė mbėshtetje tė jetės dhe kohės sė lavdishme tė njė luftėtari tė shkėlqyer. Ne duhet tė ecim larg sėbashku nė kohė dhe vėnd. Vėndi ėshtė Shqipėria; Shekulli i XV (15'tė), dhe luftėtari ėshtė Gjergj Kastrioti, i mirėnjohuri Skėnderbeu.

Gjatė intervistave, mantazhėve dhe kėrkimeve ne do tė ringjallim dhe sjellim nė kėtė botė, njė nga udhėheqėsit me tė shkėlqyer dhe fatkeqėsisht tė harruar tė njezore legjendarin Skėnderbeu.

Nė vitin 2005 pėrkujtohet 600 vjetori i lindes. Me shumė vonesė, ky projekt ėshtė njė analizė dhe studim i njė burri, Mit, dhe legjendė i pa harruari: Skėnderbeu.

Para se tė ishte njė komb, iste nje burr Shqipėria nuk ishte pėrcaktuar nga kufinjtė, por sė pari si njė ide; Atherė gjatė vuejtjeve dhe cakrificave mbinjerzore idea u ba realitet, Njė Komb! [Dhe Gjergj Kastrioti Skėnderbeu u ba krenaria e tė gjithė Shqipėtarėve, qė athere dhe pėr gjithmonė sa kohė qe ne kėtė botė do tė ketė Shqipėtarė.]

Cfarė nė bėjmė, e bėjmė pėr kombin.

Shikojme Perpara
Projektet e Ardhsme

Lahut e Malsisė
Dokumėntar historkė e njė burri, Gjergj Fista, vepra dhe epika historike e tij

Isa Boletini
Njė dokumėntar historike pėr Isa Boletinin; Luani i Kosovės

Antologji Shqipėtare
Njė antologji Shqiptare tregimeve tė Malėisė

Prėnk Cali
Njė dokumėntar pėr Prėnk Calin; Burr Kreshnik

ARVANITI
04-06-05, 12:58
ILLYRIA Entertainment Group

Misioni i Illyria Entertainment Group, ėshtė pėr tė siguruar, konservė dhe pėrhap kulturėn, trashigimin dhe historinė Shqiptare, pėrmes mjedis film pėr brėza tė ardhshėm. Ne i mbajm kėto parime me detyrė shėnjte; me sbavit, edukua dhe frymėzua.

Projekti i Tanishėm

Gjergj Kastrioti Skenderbeu:
Mbreti Luftėtar i Shqipėise

Illyria Entertainment Group me krenari paraqet dokumentar tė fuqishėm dhe spikates nė mbėshtetje tė jetės dhe kohės sė lavdishme tė njė luftėtari tė shkėlqyer. Ne duhet tė ecim larg sėbashku nė kohė dhe vėnd. Vėndi ėshtė Shqipėria; Shekulli i XV (15'tė), dhe luftėtari ėshtė Gjergj Kastrioti, i mirėnjohuri Skėnderbeu.

Gjatė intervistave, mantazhėve dhe kėrkimeve ne do tė ringjallim dhe sjellim nė kėtė botė, njė nga udhėheqėsit me tė shkėlqyer dhe fatkeqėsisht tė harruar tė njezore legjendarin Skėnderbeu.

Nė vitin 2005 pėrkujtohet 600 vjetori i lindes. Me shumė vonesė, ky projekt ėshtė njė analizė dhe studim i njė burri, Mit, dhe legjendė i pa harruari: Skėnderbeu.

Para se tė ishte njė komb, iste nje burr Shqipėria nuk ishte pėrcaktuar nga kufinjtė, por sė pari si njė ide; Atherė gjatė vuejtjeve dhe cakrificave mbinjerzore idea u ba realitet, Njė Komb! [Dhe Gjergj Kastrioti Skėnderbeu u ba krenaria e tė gjithė Shqipėtarėve, qė athere dhe pėr gjithmonė sa kohė qe ne kėtė botė do tė ketė Shqipėtarė.]

Cfarė nė bėjmė, e bėjmė pėr kombin.

Shikojme Perpara
Projektet e Ardhsme

Lahut e Malsisė
Dokumėntar historkė e njė burri, Gjergj Fista, vepra dhe epika historike e tij

Isa Boletini
Njė dokumėntar historike pėr Isa Boletinin; Luani i Kosovės

Antologji Shqipėtare
Njė antologji Shqiptare tregimeve tė Malėisė

Prėnk Cali
Njė dokumėntar pėr Prėnk Calin; Burr Kreshnik

Per kureshtje, kush e ben financimin?

Arb
04-06-05, 16:03
Per kureshtje, kush e ben financimin?

Shfletoje Faqen, duhet te kete te shkruar dicka rreth financuesve.