PDA

View Full Version : Ankesė, revoltė, protestė ...


at|n|
20-06-05, 22:46
I nderuar moderator Bondi, ti e ke punen me te veshtire ne kete forum sepse kontrollon vatren me te nxehte ne forum. Une besoj se ti mundohesh te kryesh punen sipas rregullave dhe pa anime perkatese. Mirepo nje gje qe me revoltoi keto dite eshte mbyllja e temes "Kush eshte gjyshi i Jezusit" Nese eshte e mundur te dihen shkaqet e mbylljes se kesaj teme . E di se ka pas disa ferkime e disa mesazhe "jashte rregullore" mirepo ka qene nje teme mjaft interesante dhe qe eshte vlejt te diskutohet. Ma merr menja qe ka aty tema tjera qe mund te mbyllen per shkak te motivit te hapjes se tyre sic jane: Demokracia ne Islam, Shiit dhe Sunnit kush e flet te verteten, Vehabistet etj etj qe jane tema me shume tendencioze sesa qe jane per te kryer misionin ne forum e qe eshte diskutimi i mirefillte.
Njeherit paraqes te stafi i pergjithshem i forumit shkrimet mjaft tendencioze te 'moderatorit" ( te ashtuquajtur) Psikolog. Shkrimet e tija dita dites jane me tendencioze dhe me shume prapavija qe kane qellim jo te mire.
Ne fund kerkoj nga ju i nderuar Bond qe te respektohet "Paanshmeria dhe Transparenca".
Mendoj se e meritojme nje shpjegim si anetare te ketij forumi shume te respektuar.


at|n|

Wooops
21-06-05, 04:38
HEY Q ETO PO TE N ERVOZOJKEN PERNIME

LUSIM NDERMERET TE FEJA DIQKA SE GABIM I MADH ESHTE ME U FSHI NI TEM QE E KAM PERCJELL EDHE PSE NUK KAM QEN I REGJISTRUM KA QEN TEME E MREKULLUESHME PER TU LEXU ...
KUSH ESHTE GJYSI I JESUSIT
PO SDI PSE E MSHELEN SE E ZHDUKEN NGA FAQA E DHEUT

YUNG AH

Vajza
21-06-05, 10:51
Ku te mbyllet tema "Kush eshte gjyshi i jezusit" teper keq vallah, mepadurim kam qen tu e prit pergjigjen ,kush eshte gjyshi i jezusit ....edhe e mbyllen....KEQ SHUME TEPER...
(veq kisha dasht me e dit PSE ?????)

Psikologu
21-06-05, 11:00
Ankesė ,Revoltė , protestė e paske emeruar ti temen e hapur , po perse , spo tė kuptoj aspak.
Sė pari, cdo temė e hapur nga une nuk ėshtė provokuese por e percjellur me fakte dhe pyetje , e perse ju e perdorni fhjalen fyese si djeni eshteØproblem i juaj.
Nese i veshtron dhe i numeron temat e hapura nga ju del se une jam akoma largė asaj qe ushte dashurė tė jemė.
Tema se Ajri i mdeshem ne kisha, Sexi ne Bibel etj etj si i quan ti ato , tema diskutimi apo cka.
Njehere mesoje veten tė ballafaqohesh me fatin e pastaj na sjellė revolta , ose u thuaj atyre qė hapin me nga 29 tema ne ditė kunder krishterizmit se ata nuk bejnė asgjė vetem se tregojn njė kapacitet urrejtes dhe asgjė me shumė.

ARVANITI
21-06-05, 11:22
Temat nuk duhet te hapen me dashakeqesi dhe tendenciozitet.

Bond
21-06-05, 11:52
AlbMuslim-Ku,, e vajza, le tė jet kjo verejtja e fundit pėr ju tė dy.

Ju jeni ata te cilėt na detyruat tė aplikojmė censurėn, mė konkretisht nr 1. Albmuslim-Ku, e tė tjerė, tani e tutje tė gjitha ato tema e afishime tė cilat dalin jasht kornizave tė rregullores do te ndeshkohen.

Censurohen shkrimet tė cilat afishohen prej se ka hy ne fuqi censura, por nuk do tė hyjmė e te censurojmė edhe ato qka jan shkruar mė parė.

Ju qe po ankoheni, e kemi hapur njė kapitull enkas per ju.Me nderime Bond

Ebu Shejma
22-06-05, 19:57
Pershendetje per Moderatoret,

Te nderuar te them te drejten ne kete forum kam pasur rastin qe permes ketij forumi te njohtohem me shume ceshtje te cilat kurre me pare nuk i kam ditur apo parcialisht i kam akceptuar, gje qe me imponon te kem respekt ndaj forumit ne fjale edhe moderatoreve.
Mirepo verejta ime tju them te drejten ngaqe nuk po mund te mbaj ne shpirt se shume here moderatoret e ketij forumi pikerisht ne rubriken "Feja e shqiptarit" disa here zhvendosin postimet " apo edhe me e keqja kur disa forumiste te moderuar sic eshte rasti me forumistin "VAJZA" perjashtohen nga forumi ne fjale. Mendoj qe cdo njerit duhet ti jipet e drejta e prezentimit te ideve dhe pikepamjeve larg fyerjeve, mendoj qe eshte nje vendim i pershpejtuar per perjashtimin e forumistit "Vajza" duke patur parasysh karakterin e shkrimeve te "Vajzes". Prandaj, ne shenje mirekuptimi kerkoj ti mundesohet forumistit ne fjale te rikthehet ne forumin e rrespektuar.

Besoj qe do te hasi ne mirekuptim e jo ne vesh te shurdher.

me respekt

ARVANITI
22-06-05, 20:15
Ebu Shejma gjithmone pas Alb-Muslimt.... :lol: :lol:

E njejta gje.... :wink: :lol:

at|n|
22-06-05, 21:26
Ebu Shejma gjithmone pas Alb-Muslimt.... :lol: :lol:

E njejta gje.... :wink: :lol:

te kisha preferu i nderuar qe mos me u marr me punet e tjereve po me punet tua. se a rrin Ebu Shejma mas Albmuslimit a mas kujna , nuk eshte problemi yt. Nese aty ka najfare problemi eshte moderatori ne kete rast Bondi. Edhe ti ngajshe bash si avatori yt per Blondi1 , I krishteri etj kur u perjashtuan.
Sa per info se e di se te intereson edhe une jam me Albmuslimin.

at|n|

ARVANITI
24-06-05, 11:19
Sa per info se e di se te intereson edhe une jam me Albmuslimin.


Kuptohet qarte. S'kishe nevoje ta thoje. Te njejtat men keni.

ARVANITI
24-06-05, 11:22
Besoj qe edhe ketu ARVANITI ben lakimin e emrave dhe si po e toleron kete Bondi qe ai te i ngaterron pseudonimin tim dhe te Ebu Shejma , besoj qe nje gje e tille nga ana ime do u ndeshkoke .

POr ketu shihet qarte se une jam pengesa , dhe arsyet e censurimeve jan AlbMuslimi , e jo tjeter , te tjeret kan te drejt shprehjen e mendimit te lire ndersa Muslimanet JO .

Kesaj i thot Bondi Tolerance dhe Censure pa anesim .

Athua e ka me drejte ?????

Une nuk mund te flas ne ere, cdo kush qe ka ndo1 pakenaqesi ta thote me emra jo ne pergjithesi se s'ka fare kuptim dhe s'ja vlen.

Mos e personifiko veten me "ne (ne muslimanet), identifikohu me vetveten, ose me ndonje arab.

Bond, mos i fshi keto postime, nese ketu ka liri fjale dhe mendimi. Pa lakuar emra, une mund te hap 100 tema por nuk vlejne. Kuptoje thelbin.

Gjithe te mirat

ARVANITI
24-06-05, 19:57
allahile ARVANITI , kush je ore ti qe ndalon ndokujt si te e personifikoj vehten .

Une dhe vellezerit e mi ne dardani nuk jemi nje dhe nuk mund te them UNE , por ne jemi SHUM dmth NE MUSLIMANET .


Shprehja qe urrej me shume tek njerezit eshte "ne mendojme...". Sepse gjithkush ka mendimin e tij dhe nuk ka "ne mendojme". Per me teper ketu jemi ne nje "bote" virtuale, dhe she budallik ta personifikosh veten me njerez (apo grupe) me te cilet nuk ke marredhenie direkte.

Shume (myslimane meqe po thua) nuk kane mendimet e tua, prandaj nuk mund ta identifikosh veten me ta. Eshte injoranece.Qka po te pengon ty nese ne Muslimanet ankohemi pse perjashtohet nje Musliman/e , a te pengoj ty ndokush kur e ngrite zerin per I Krishteri , Blondi1 etj ... Ketu shihet qarte ndarja , kete se bejm ne por ti , po te ishte ti i njeanshem , po te ishe ti njeri kombetar qe e don kombin pa dallim te fes , atehere pse nuk hape edhe nje teme te tille per anetaren VAJZA ...??

Une me kete anetare e emrin "VAJZA" s'kam pasur ndo1 diskutim. Mesa mabj mend nuk kemi diskutuar bashke ne ndonje teme. Prandaj nuk e njoh fare se cfare mendimesh ka, dhe se pse eshte perjashtuar.

Ndersa perkundrazi me "Blondi1" apo me "i krishteri" une kam pasur diskutime ne shume tema.

...Dhe i qendroj idese qe ketu "gjithsecili duhet te thote mendimiet e tij, qofshin te gabuara apo te mospranuara nga shumica". Mund te censurohet por jam krejtesisht kunder cdo perjashtimi.
Te kisha propozu ne keto raste te Heshtesh , sepse kur hesht je me i menqur .Me mire te kishe heshtur.

****
****
****

ARVANITI
24-06-05, 20:37
Bote virtuale po , nuk njihemi me shum anetare po e vertete , por te them nje gje se me shumicen e muslimaneve njihem , me vjen keq qe po te them por jemi taku dhe bisedojme shum shpesh ne Kumaov , prishtin shkup etj ..


me Respekt


Me mire hesht....ose kundershto bindshem

4peace
24-06-05, 21:16
Te kisha propozu ne keto raste te Heshtesh , sepse kur hesht je me i menqur .

Miqesisht pra
Albmuslim

Jo! Ky s'mund te heshte.
S'e ka (aq shume?) per inat
E ka (me shume) zanat
Keshtu harron se eshte bere bajat

Keshtu e ka zakon
Flet e s'ia qellon
Ia fut kot
se eshte me kompekse plot

Keshtu edhe s'i ndalet mulliri
Nuk e din ku eshte kufiri
Keshtu e ka zakon
9x ia fut kot
1x ia qellon


***

ARVANITI
24-06-05, 21:20
Jo! Ky s'mund te heshte.
S'e ka (aq shume?) per inat
E ka (me shume) zanat
Keshtu harron se eshte bere bajat

Keshtu e ka zakon
Flet e s'ia qellon
Ia fut kot
se eshte me kompekse plot

Keshtu edhe s'i ndalet mulliri
Nuk e din ku eshte kufiri
Keshtu e ka zakon
9x ia fut kot
1x ia qellon


***


Shko mor ti, pordhac.

Me njihke ti mua, edhe pa diskutu fare midis nesh.

Dil tashi nga forumi te futet nicku tjeter.

Vajza...
26-06-05, 13:40
Une me kete anetare e emrin "VAJZA" s'kam pasur ndo1 diskutim. Mesa mabj mend nuk kemi diskutuar bashke ne ndonje teme. Prandaj nuk e njoh fare se cfare mendimesh ka, dhe se pse eshte perjashtuar.


Si mund te me njohesh cfare mendime kam ,kur gati cdo secilin postim qe bej me shlyhet...
e pse jam perjashtuar nuk e di as vete ,kete e di tjeter kush qe ...!!!

arbias
27-06-05, 16:27
Albamusli e verteta dhemb por si duket ky arvaniti esht sherbtor i dikujt dhe me se paku i moderatorve un Ju lus ti rrespektoni moderatoret Por sa per arvanitin ai le ta rrespekton vetin.

ARVANITI
27-06-05, 18:20
Albamusli e verteta dhemb por si duket ky arvaniti esht sherbtor i dikujt dhe me se paku i moderatorve un Ju lus ti rrespektoni moderatoret Por sa per arvanitin ai le ta rrespekton vetin.

Kush po na jep mendim?!

Nje anetar qe ka 10 dite ne forum dhe me 14 postime.

Tamam vegel.

Shko bebush futja gjumit.

arbias
28-06-05, 10:42
Po keshtu esht kur te dhemb e verteta o arvanitos

Keq po me vjen qe po me thu beb por si t duket ty qe bebat me te mesu ty qfar babe i meqem turp duhet me t ardh
dthmija me msu baben

4peace
28-06-05, 13:20
-Kush ngutet -per**tet - gjithmone! :oops:

ARVANITI
29-06-05, 08:18
Po keshtu esht kur te dhemb e verteta o arvanitos

Keq po me vjen qe po me thu beb por si t duket ty qe bebat me te mesu ty qfar babe i meqem turp duhet me t ardh
dthmija me msu baben

Mire, biri im.

10 dite ketu, 15 postime, dhe po i kuton shume mire gjerat.

ARVANITI
29-06-05, 08:20
ARVANIT , kadal bre burr , ka anetare qe nuk jan fare te regjistruar , dhe percjellin ngjarjet , une se paku i njoh mbi 10 te tille qe vetem e shfletojne dardanine .
Mos u ngut , se gjith kur po ngutesh pe prish .

Mire mbetsh

Kot po te pyes, e cfrae gjeje interesante nga lexokan keta 10 miqte e tu, qe e shfletokan dite per dite FD?

Leri keto budalliqe

arbias
30-06-05, 10:40
Arvani fal edhe nje her per fyrje

Vetem nuk di pse qenka largu fyrja jem qe ta kam shkru fal prej moderatorve shum qenkan te ndershum dhe t sjellshum

vetem nje desha me dit a je ti bacit ketu moderator qe ke drejt ta fysh dikan e t mundohesh ti ja besh bajat dikujt e ti se she vetin sa bajat qenke

Sigurisht qenke diqka se porsa e hapa kompjuterin dhe hyra ne forum me doli nje Pik quditse me demek mos shaj kujdes ok mir spo me vjen
Se sigurisht kjo erdhi nga moderatoret tash un po ja dergoj nje vrejtje adminin per fyrjen tande dhe rrespektin e moderatorve ndaj meje e jo ndaj teje .

Dhe shiko kurr nuk du me te pa ne at tem ku un ehapi okej edhe sdu kurr me de diskutoj me ksi njerz te ndyr si ti.

ARVANITI
30-06-05, 20:20
Dhe shiko kurr nuk du me te pa ne at tem ku un ehapi okej edhe sdu kurr me de diskutoj me ksi njerz te ndyr si ti.


Sa here te kem qejf une do te shkruaj, ne teme te hapura nga "njerez te ndyre si ti".

ARVANITI
30-06-05, 20:22
Arvani fal edhe nje her per fyrje

Vetem nuk di pse qenka largu fyrja jem qe ta kam shkru fal prej moderatorve shum qenkan te ndershum dhe t sjellshum

vetem nje desha me dit a je ti bacit ketu moderator qe ke drejt ta fysh dikan e t mundohesh ti ja besh bajat dikujt e ti se she vetin sa bajat qenke

Sigurisht qenke diqka se porsa e hapa kompjuterin dhe hyra ne forum me doli nje Pik quditse me demek mos shaj kujdes ok mir spo me vjen
Se sigurisht kjo erdhi nga moderatoret tash un po ja dergoj nje vrejtje adminin per fyrjen tande dhe rrespektin e moderatorve ndaj meje e jo ndaj teje .

.

U fyve ti ngaqe thash se ke 10 dite anetar dhe 15 postime? Mos genjeva qepare?

arbias
30-06-05, 21:49
Un erdha si musafir ne shtepin e dardanis e jo ti Miku nuk pritet keshtu
Siq po e pritshe ti Nejse un qenkam beb dhe ti duhet t me thuash se jam djal i yt Per fat te mir un kam bab dhe nanč Nuk kam nevoj per prind.
Deri sa ata i kam gjall e ty nese te duhet Shoqri shoqrou por me nje sjellje Si te rrugaqve jo me mu se s mč ka maru nana jote...!

ARVANITI
30-06-05, 22:26
Arbias , te kisha then diqka si nje vellau musliman .
Largohu bisedave joproduktive me ARVANITIN , se nuk te shpiejn askund .

Ai nuk eshte askush qe te kerkosh mikpritje nga ARVANITI , je i mireseardhun ne mesin e vellezerve tu ne dardania , shqiptare musliman , keshtu qe nuk eshte problem nese nje del e te pret ne ket menyre sdon te thot se i gjith Forumi Dardania eshte i tille .

Forumi dardania eshte vendtakim i gjithe shqiptareve anekend botes , dhe eshte nder forumet me te vizituara , dhe nuk mund qe nje forumist te ia humb imazhin ketij forumi .
Keshtu qe je i mireseardhun nga te gjith ne , vetem permbaju regullave dhe mos bjer nen grack te personave si ARVANITI etj ...

Te pershendes
Albmuslim-Ku

Shoqerohu me Alb-Muslimin se do te mesoh shume gjera te bukura dhe interesante :lol: . Keshille prej meje :wink: .

P.S. Arbias ketu nuk jemi ne nje shtepi, ku dikush flet c'ti teket, dhe te tjeret te bejne "mikpritjen". Nese mendon keshtu je thellesisht i gabuar, miku im.

arbias
01-07-05, 15:17
AlBuslim-ku

Faleminderit vlla i dashur un ende nuk gjeta nje fjal-ma te embel se fjalet e zoti e fjalet e zotit ti dhe shum vllazer tjer i keni sjell ketu fjalet e zotit qe si ndryshon as topi zoti ju shperbleft per gjith ket mund qe e keni ba ju Per ne dhe te gjith ata qe lexojn dhe msojn fjalet e zotit .

Nuk di un sa hyn njeri ne gjyna kur perbuz njerzit e popullit te vet
Dhe qet ligje ne veti ligje t e qmenduris njerzore pa asni logjik
Psiqikisht fjal te liga.

Un nuk kerkova mirpritje-por dhash mir se ju gjej.....
Por mu duk se e kuptova se Arvaniti Me tha bujrum ne od te kojshis.

por un prap i keroj Falje nese ka qen gabimi tek un por nje shprehje egabuar jasht argetimit esht pesimizem.