PDA

View Full Version : Pse shqiptarėt nė Kosovė mendojnė pėr mėrgimtarėt se...?


Flaka_1
14-07-05, 18:13
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Krokodilli
15-07-05, 07:02
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Pershendetje Flaka_1 per temen e hapur,,

1. une mendoj se disa edhe i fitojn leht
2. disave edhe jau falin
3. por disa i fitojn, edhe ate me mund te madh

1.ata qe i fitojn leht,, heredo kuredo mbarojn ne burg
2.atyre qe jau falin,, ata edhe pse ne mergim, jetojn jeten sikurse ata ne kosove,, sa per te ngrene
3.ata qe fitojn me mund,, ata do te perparojn dhe gjithmon do te ken..

Flaka_1
15-07-05, 16:17
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Pershendetje Flaka_1 per temen e hapur,,

1. une mendoj se disa edhe i fitojn leht
2. disave edhe jau falin
3. por disa i fitojn, edhe ate me mund te madh

1.ata qe i fitojn leht,, heredo kuredo mbarojn ne burg
2.atyre qe jau falin,, ata edhe pse ne mergim, jetojn jeten sikurse ata ne kosove,, sa per te ngrene
3.ata qe fitojn me mund,, ata do te perparojn dhe gjithmon do te ken..

flm KROKODILLI
vertet ke pergjegjjen me vend te lumte
vertet kam te njejtin mendim
paske gjet 3 pikat kryesore te lumte
mua me pergjigjet pergjegjja nen 3
pra ashtu i fitoj
po ty cila te pergjigjet :?: :?: :?: :?: :?:
te flm
kalo bukur pershendettje
nga flaka

arbias
15-07-05, 16:29
OJ FLAK NE QOFSHI PARE JENI T MIR EMOS QOFSHI PARE APET T MIR JENI PO JOI BASH T MIR :wink: :wink:

Flaka_1
15-07-05, 16:40
OJ FLAK NE QOFSHI PARE JENI T MIR EMOS QOFSHI PARE APET T MIR JENI PO JOI BASH T MIR :wink: :wink:

hahahh
po po na ju dergojm para nuk ju leme me hjek keq
veq mos mendoni se po i gjejm ne rruge :roll:
vetem nese ju shkon mendja se sa me mund i fitojm atehere do te mjaftonte si shenje falendrimi :?:
te pershendes
flaka

arbias
18-07-05, 11:57
Mos me qen ju kosoven qent e hajn, Sikur qysh pe hajn nga pak.

Flaka_1
18-07-05, 19:12
hahhaahha
hahahahahhaha
te pershendes ARBIAS
sinqerisht FLAKA

arbias
18-07-05, 19:15
Flaka fal per pershendetje; Por qa the diqka po ki qef me maru nje shpi e kur po i qon paret :P

Krokodilli
24-07-05, 06:47
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Pershendetje Flaka_1 per temen e hapur,,

1. une mendoj se disa edhe i fitojn leht
2. disave edhe jau falin
3. por disa i fitojn, edhe ate me mund te madh

1.ata qe i fitojn leht,, heredo kuredo mbarojn ne burg
2.atyre qe jau falin,, ata edhe pse ne mergim, jetojn jeten sikurse ata ne kosove,, sa per te ngrene
3.ata qe fitojn me mund,, ata do te perparojn dhe gjithmon do te ken..

flm KROKODILLI
vertet ke pergjegjjen me vend te lumte
vertet kam te njejtin mendim
paske gjet 3 pikat kryesore te lumte
mua me pergjigjet pergjegjja nen 3
pra ashtu i fitoj
po ty cila te pergjigjet :?: :?: :?: :?: :?:
te flm
kalo bukur pershendettje
nga flaka

une ndoshta do ta nderroja mendimin
por ne shtet qe jetoj e vetmja menyre per te perparuar eshte fitimi i paras me mund dhe nder
pershendetje flaka

Flaka_1
26-07-05, 19:10
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Pershendetje Flaka_1 per temen e hapur,,

1. une mendoj se disa edhe i fitojn leht
2. disave edhe jau falin
3. por disa i fitojn, edhe ate me mund te madh

1.ata qe i fitojn leht,, heredo kuredo mbarojn ne burg
2.atyre qe jau falin,, ata edhe pse ne mergim, jetojn jeten sikurse ata ne kosove,, sa per te ngrene
3.ata qe fitojn me mund,, ata do te perparojn dhe gjithmon do te ken..

flm KROKODILLI
vertet ke pergjegjjen me vend te lumte
vertet kam te njejtin mendim
paske gjet 3 pikat kryesore te lumte
mua me pergjigjet pergjegjja nen 3
pra ashtu i fitoj
po ty cila te pergjigjet :?: :?: :?: :?: :?:
te flm
kalo bukur pershendettje
nga flaka

une ndoshta do ta nderroja mendimin
por ne shtet qe jetoj e vetmja menyre per te perparuar eshte fitimi i paras me mund dhe nder
pershendetje flaka

he heee KROKODILLI
Jo vetem ne shtetin ti ku jeton por gjithkund perparon njeriu nese i fiton parat me djerse e me mund :!:

Krokodilli
27-07-05, 08:11
hehe besa ne shtetet ballkanike mundohu kot, humb djersen kot, se kurr ske me fitu nese punon me nder

por prap them me mire i varfer dhe i lumtur sesa i pasur e i mbyllur ne qeli

pershendetje flaka1 :wink:

Flaka_1
27-07-05, 16:47
hehe besa ne shtetet ballkanike mundohu kot, humb djersen kot, se kurr ske me fitu nese punon me nder

por prap them me mire i varfer dhe i lumtur sesa i pasur e i mbyllur ne qeli

pershendetje flaka1 :wink:

Do te kundershtoi pa hezituar fare Inderuari KROKODILL
Nuk pajtohem dot, me mendimin tend
Kur njeriu derdh djersen me mund dhe me nder.pa mare parasysh vendin ku jeton,ai here do kur do te perparon,mos sot neser!
Ai qe mundohet per te mire, ZOTI do ta shperblen me te mira :!:
Me dashuri Flaka

Krokodilli
28-07-05, 06:08
hehe besa ne shtetet ballkanike mundohu kot, humb djersen kot, se kurr ske me fitu nese punon me nder

por prap them me mire i varfer dhe i lumtur sesa i pasur e i mbyllur ne qeli

pershendetje flaka1 :wink:

Do te kundershtoi pa hezituar fare Inderuari KROKODILL
Nuk pajtohem dot, me mendimin tend
Kur njeriu derdh djersen me mund dhe me nder.pa mare parasysh vendin ku jeton,ai here do kur do te perparon,mos sot neser!
Ai qe mundohet per te mire, ZOTI do ta shperblen me te mira :!:
Me dashuri Flaka

sa mire do te ishte sikur te ishte e vertet kjo se qfar thu flaka,, me te vertet nuk kisha desht me shum vetemse ti shoh disa te aferm ne kosove qe mundohen dhe perparojn.. por ka shum qe mundohen shum e u shkon mundi kot..........
pershendetje dhe ate mendim e kam edhe une,, dhe shpresoj se ashtu te jet .........se Zoti nje dit ti shperblej...

Flaka_1
28-07-05, 10:03
hehe besa ne shtetet ballkanike mundohu kot, humb djersen kot, se kurr ske me fitu nese punon me nder

por prap them me mire i varfer dhe i lumtur sesa i pasur e i mbyllur ne qeli

pershendetje flaka1 :wink:

Do te kundershtoi pa hezituar fare Inderuari KROKODILL
Nuk pajtohem dot, me mendimin tend
Kur njeriu derdh djersen me mund dhe me nder.pa mare parasysh vendin ku jeton,ai here do kur do te perparon,mos sot neser!
Ai qe mundohet per te mire, ZOTI do ta shperblen me te mira :!:
Me dashuri Flaka

sa mire do te ishte sikur te ishte e vertet kjo se qfar thu flaka,, me te vertet nuk kisha desht me shum vetemse ti shoh disa te aferm ne kosove qe mundohen dhe perparojn.. por ka shum qe mundohen shum e u shkon mundi kot..........
pershendetje dhe ate mendim e kam edhe une,, dhe shpresoj se ashtu te jet .........se Zoti nje dit ti shperblej...

Flm Krokodilli
O ata do ti shperblej Zoti me gjithe deshire !
me dashuri flaka

Kaltrushi
28-07-05, 11:15
mendojn se jane mesuar me para te diaspores dhe mendojn se nuk e kane perjetuar............ah sikur te kishin mundesin ata qe mendojn kesi gjera te tilla, te kalojn vetem nje dite ketu duke punuar me ndjers apo siq e ceket edhe ju ndoshta edhe pa njers ta shofin vetem se si esht...........

pershendetjeee

Agroni22
29-07-05, 16:49
a e din pse = kete pergjigjje do ta jap nese ma kerkon dikush

Flaka_1
29-07-05, 18:10
a e din pse = kete pergjigjje do ta jap nese ma kerkon dikush

per me ta dhen ty dikush duhesh me qene pak me i sinqerte!
edhe ashtu keshtu ketu se ka ndermend me ta jep askush !
me dashuri Flaka :wink:

laliloli
30-07-05, 21:50
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Pershendetje Flaka.Qdo para qe fitohet me nder nuk fitohet lehte,po edhe ato qe fitohen pa ndere edhe per to dikush rrezikon jeten ,te cilin veprim nuk e arsyetoj kurresesi.
Shume kosovare disi jane mesuar te jetojne si parazit me parat qe ua dergojne familjaret nga perendimi.Mendoj qe kjo shprehi duhet te eliminohet dhe secili duhet pervelur menget,Thuhet se ne Kosove nuk ka pune ,por une mendoj se nuk eshte ashtu.Nuk mund te krijosh te ardhura mujore sikur ne perendim por nje page te vogel, me shume mund, mund ta sigurosh.
Por edhe bashkatdhetaret tane sikurse shpesh perserisin refrenin "Ketu ne perendim secili per vete punon ",ndersa ne kohen kur ata shkuan atje vellezerit e tyre ngelen ne shtepi per tu kujdesur per shtepine ,prinderit dhe anetaret tjere .Natyrisht nuk duhet kurresesi te mohohet kuntributi dhe zemergjeresia qe hapen portofolin atehere kur ishte nevoja .

Duhet duhet edhe ngapak para me na i derguar :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
31-07-05, 19:25
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Pershendetje Flaka.Qdo para qe fitohet me nder nuk fitohet lehte,po edhe ato qe fitohen pa ndere edhe per to dikush rrezikon jeten ,te cilin veprim nuk e arsyetoj kurresesi.
Shume kosovare disi jane mesuar te jetojne si parazit me parat qe ua dergojne familjaret nga perendimi.Mendoj qe kjo shprehi duhet te eliminohet dhe secili duhet pervelur menget,Thuhet se ne Kosove nuk ka pune ,por une mendoj se nuk eshte ashtu.Nuk mund te krijosh te ardhura mujore sikur ne perendim por nje page te vogel, me shume mund, mund ta sigurosh.
Por edhe bashkatdhetaret tane sikurse shpesh perserisin refrenin "Ketu ne perendim secili per vete punon ",ndersa ne kohen kur ata shkuan atje vellezerit e tyre ngelen ne shtepi per tu kujdesur per shtepine ,prinderit dhe anetaret tjere .Natyrisht nuk duhet kurresesi te mohohet kuntributi dhe zemergjeresia qe hapen portofolin atehere kur ishte nevoja .

Duhet duhet edhe ngapak para me na i derguar :lol: :lol: :lol:


Kam mendjen se ata patjeter duhet te kujdesen per pasurit e tyre, se u takon, edhe mergimtaret duhet te kontribojne me mundesit e tyre se,!
por shpesh ata mendojne se eshte lehte me kontribuar,mendojen se parate po dalin rruges dhe po futen ne kulet me deshiren e tyre.!
Pare me dergu,po ju mos me mendu kete qka e thash me pare! :roll:
me dashuri flaka!

Flaka_1
31-07-05, 19:25
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Pershendetje Flaka.Qdo para qe fitohet me nder nuk fitohet lehte,po edhe ato qe fitohen pa ndere edhe per to dikush rrezikon jeten ,te cilin veprim nuk e arsyetoj kurresesi.
Shume kosovare disi jane mesuar te jetojne si parazit me parat qe ua dergojne familjaret nga perendimi.Mendoj qe kjo shprehi duhet te eliminohet dhe secili duhet pervelur menget,Thuhet se ne Kosove nuk ka pune ,por une mendoj se nuk eshte ashtu.Nuk mund te krijosh te ardhura mujore sikur ne perendim por nje page te vogel, me shume mund, mund ta sigurosh.
Por edhe bashkatdhetaret tane sikurse shpesh perserisin refrenin "Ketu ne perendim secili per vete punon ",ndersa ne kohen kur ata shkuan atje vellezerit e tyre ngelen ne shtepi per tu kujdesur per shtepine ,prinderit dhe anetaret tjere .Natyrisht nuk duhet kurresesi te mohohet kuntributi dhe zemergjeresia qe hapen portofolin atehere kur ishte nevoja .

Duhet duhet edhe ngapak para me na i derguar :lol: :lol: :lol:


Kam mendjen se ata patjeter duhet te kujdesen per pasurit e tyre, se u takon, edhe mergimtaret duhet te kontribojne me mundesit e tyre se,!
por shpesh ata mendojne se eshte lehte me kontribuar,mendojen se parate po dalin rruges dhe po futen ne kulet me deshiren e tyre.!
Pare me dergu,po ju mos me mendu kete qka e thash me pare! :roll:
me dashuri flaka!

IZI30
06-08-05, 21:32
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA

Pershendetje Flaka_1 per temen e hapur,,

1. une mendoj se disa edhe i fitojn leht
2. disave edhe jau falin
3. por disa i fitojn, edhe ate me mund te madh

1.ata qe i fitojn leht,, heredo kuredo mbarojn ne burg
2.atyre qe jau falin,, ata edhe pse ne mergim, jetojn jeten sikurse ata ne kosove,, sa per te ngrene
3.ata qe fitojn me mund,, ata do te perparojn dhe gjithmon do te ken..

Kroki une jam plotesisht me mendimin tuaj :wink:

avdi
10-08-05, 22:00
plotesisht ėshtė njė temė shum e mir per tu diskutuar mirpo nevojitet nji pikveshtrim shum ma i thell nga shum aspekte te ndryshme si nga aspekti social i njerzve qe kyqen ne kete tem po ashtu edhe ne aspektin kohor te ngjarjeve te zhvilluara ne kosov ne 15vitet e fundit . une mendoj asnjė kosovar qe ėshtė normal nuk mendon qe mergimtaret tan i gjejn parat ne shtetet e huaja mirpo as ata qe jetojn jasht kosove mos te mendojn qe me pare blihet identitet kombtar as edhe shoqror gjithqka ka nji ēmim dhe dikush ka paguar qmim shum te shtrejt per kėtė Kosov . Prandaj jam i gatshem te kontriboj ne kete teme shum domethanse per te ardhmen e kosoves

Krokodilli
14-08-05, 09:48
nje e vertet qe ka te bej me kete tem...

Nje djalosh 23 vjeqar (shok i ngusht i imi) jeton vetem ne Australi,, pa asnje anetar te familjes,,, me origjine nga Lezha e Shqiperis...
Punon nga 12 ore ne dit, 6 dit ne jav, paga mesatare $3500 ne muaj, ka vetem nje dit per te dal me shoqeri te shtunen,,,
vellau i ti qe jeton ne Shqiperi jeton me Prinder,, as nuk punon,, ton diten del me MERCEDES (si ne shqiperi ma me mercedesa :) )..
ky shoku im i dergon nga $2000 ne muaj familjes $800 paguan shtepin dhe tjerat menxi i dalin per te mbijetuar...
arsya e vetme qe i dergon te gjitha ato para eshte,, e ka baben e semur,, i duhet kontrolli mjekesor per dit, udheton ne Tirane nga Lezha,,
Vellau qe i merr ato para $1500 i hargjon vet, tjerat i shpenzon ne babane...

tash para 2 jave shoku im ketu e ka kuptu se $2000 nuk shkojn ne shpenzime familjare por neper KLUBE TE TIRANES.. VELLAU I VOGEL PER QDO NAT NE KLUBE, a ky ketu duke punu dit e nat....

KETU BIE NE PERFUNDIM SE ME TE VERTET SHUMICA NA KEQKUPTOJN DHE MENDOJN SE PARAT I GJEJM NE RRUG,, APO NAU FALEN...
APO EDHE NUK DOJN TA DIN SE NGA I MARRIM PARAT,, JAN MESU ASHTU,, I KEMI MESU KEQ

une per qdo muaj dergoj halles nga $200 sepse i ka punet pak ma veshtir se tjeret anetar te aferm familjar,, po ashtu djalit te halles $100, por se fundi djali i halles ka fillu me kerku ma teper,kerkon edhe para per pushime verore, sikur une ti kisha borgjin apo ku ta di une,,,,
tung mos ta zgjas :roll:

Flaka_1
23-08-05, 21:07
nje e vertet qe ka te bej me kete tem...

Nje djalosh 23 vjeqar (shok i ngusht i imi) jeton vetem ne Australi,, pa asnje anetar te familjes,,, me origjine nga Lezha e Shqiperis...
Punon nga 12 ore ne dit, 6 dit ne jav, paga mesatare $3500 ne muaj, ka vetem nje dit per te dal me shoqeri te shtunen,,,
vellau i ti qe jeton ne Shqiperi jeton me Prinder,, as nuk punon,, ton diten del me MERCEDES (si ne shqiperi ma me mercedesa :) )..
ky shoku im i dergon nga $2000 ne muaj familjes $800 paguan shtepin dhe tjerat menxi i dalin per te mbijetuar...
arsya e vetme qe i dergon te gjitha ato para eshte,, e ka baben e semur,, i duhet kontrolli mjekesor per dit, udheton ne Tirane nga Lezha,,
Vellau qe i merr ato para $1500 i hargjon vet, tjerat i shpenzon ne babane...

tash para 2 jave shoku im ketu e ka kuptu se $2000 nuk shkojn ne shpenzime familjare por neper KLUBE TE TIRANES.. VELLAU I VOGEL PER QDO NAT NE KLUBE, a ky ketu duke punu dit e nat....

KETU BIE NE PERFUNDIM SE ME TE VERTET SHUMICA NA KEQKUPTOJN DHE MENDOJN SE PARAT I GJEJM NE RRUG,, APO NAU FALEN...
APO EDHE NUK DOJN TA DIN SE NGA I MARRIM PARAT,, JAN MESU ASHTU,, I KEMI MESU KEQ

une per qdo muaj dergoj halles nga $200 sepse i ka punet pak ma veshtir se tjeret anetar te aferm familjar,, po ashtu djalit te halles $100, por se fundi djali i halles ka fillu me kerku ma teper,kerkon edhe para per pushime verore, sikur une ti kisha borgjin apo ku ta di une,,,,
tung mos ta zgjas :roll:


e shef krokodilli se ata edhe ne deti deshirojn ti dergojme dhe
shpesh nuk na e din per falminder por qti bejme Zoti eshte i madh dhe shef dallon te mirat dhe te kqijat se Zoti nuk flen ! :roll:
pershendetje i nderuari krokodill
me dashuri flaka

Flaka_1
23-08-05, 21:13
plotesisht ėshtė njė temė shum e mir per tu diskutuar mirpo nevojitet nji pikveshtrim shum ma i thell nga shum aspekte te ndryshme si nga aspekti social i njerzve qe kyqen ne kete tem po ashtu edhe ne aspektin kohor te ngjarjeve te zhvilluara ne kosov ne 15vitet e fundit . une mendoj asnjė kosovar qe ėshtė normal nuk mendon qe mergimtaret tan i gjejn parat ne shtetet e huaja mirpo as ata qe jetojn jasht kosove mos te mendojn qe me pare blihet identitet kombtar as edhe shoqror gjithqka ka nji ēmim dhe dikush ka paguar qmim shum te shtrejt per kėtė Kosov . Prandaj jam i gatshem te kontriboj ne kete teme shum domethanse per te ardhmen e kosoves

Perkundrazi i nderuar
me para nuk blehet identiteti kombetare dhe shoqeror me para mund te blehet vetem kafshata e bukes!
me dashuri flaka

Marigona-KS
26-08-05, 11:46
Paj tybe mirė e keni, po na i kemi fajet vet se edhe kur po i ndim krejt ato fjal nuk ndalem e ju qojna pare sa te mundemi, e mandej ata mendojn se asht e vertet!!

Po mua tybe nuk e kam gajle se qka thojn, ju ndihmoj e i dua vetem ata qe me duan e sa per te tjeret le te flasin sa te duan uhaaaa duhet me u marr edhe ata me diqka , e kur skan qka bajn merren me punet tona......

hajt me t'mira

Kupid
26-08-05, 16:23
hello Flaka_1,

kur njani kosoves po me pyes sa kam rrogen, ai nis me llogaris me cmimet e kosoves. nuk kuptojn edhe na punojm 40-80 or per jove veq per me barazo me shpenzimet perditshme. mir pra, edhe na mujna me dergo do parat nganjeher. kur ki familjen atje ne kosova, a nuk mundesh 100 dollar ne muaj me jep. per na 100 dollar shkon per ni nate ne bar. kur se atje jan tu jetu me 100 dollar per muaj.

Flaka_1
01-09-05, 16:44
Paj tybe mirė e keni, po na i kemi fajet vet se edhe kur po i ndim krejt ato fjal nuk ndalem e ju qojna pare sa te mundemi, e mandej ata mendojn se asht e vertet!!

Po mua tybe nuk e kam gajle se qka thojn, ju ndihmoj e i dua vetem ata qe me duan e sa per te tjeret le te flasin sa te duan uhaaaa duhet me u marr edhe ata me diqka , e kur skan qka bajn merren me punet tona......

hajt me t'mira

me befasoi mendimi i yt dhe me beri te qeshem , se mire ja paske nxene majen. mire e ke !
te pershendes kudo qe je .
me dashuri flaka :arrow:

Krokodilli
17-09-05, 03:02
hello Flaka_1,

kur njani kosoves po me pyes sa kam rrogen, ai nis me llogaris me cmimet e kosoves. nuk kuptojn edhe na punojm 40-80 or per jove veq per me barazo me shpenzimet perditshme. mir pra, edhe na mujna me dergo do parat nganjeher. kur ki familjen atje ne kosova, a nuk mundesh 100 dollar ne muaj me jep. per na 100 dollar shkon per ni nate ne bar. kur se atje jan tu jetu me 100 dollar per muaj.

po ta kishim 1 anetar te familjes me ja dergu $100 do te kishte me qen fantazi,, ja kisha dergu nga $200,, po kem qellu na Kosovaret ne familje te medha,,,, 100 anetar te familjes,, njerit me ja dergu $100 hudet edhe tjetrit,,,, 100x100=$10.000 ne muaj :o :shock: 8)

Flaka_1
28-09-05, 20:55
hello Flaka_1,

kur njani kosoves po me pyes sa kam rrogen, ai nis me llogaris me cmimet e kosoves. nuk kuptojn edhe na punojm 40-80 or per jove veq per me barazo me shpenzimet perditshme. mir pra, edhe na mujna me dergo do parat nganjeher. kur ki familjen atje ne kosova, a nuk mundesh 100 dollar ne muaj me jep. per na 100 dollar shkon per ni nate ne bar. kur se atje jan tu jetu me 100 dollar per muaj.

po ta kishim 1 anetar te familjes me ja dergu $100 do te kishte me qen fantazi,, ja kisha dergu nga $200,, po kem qellu na Kosovaret ne familje te medha,,,, 100 anetar te familjes,, njerit me ja dergu $100 hudet edhe tjetrit,,,, 100x100=$10.000 ne muaj :o :shock: 8)

Krokodill mos u anko se ty gjith keta diamant nuk te takon ! :lol: :lol:
Nuk te duket shume ? mua mi mori syte xixellima e diamantit tend :lol:

me dashuri flaka

Krokodilli
29-09-05, 05:44
hello Flaka_1,

kur njani kosoves po me pyes sa kam rrogen, ai nis me llogaris me cmimet e kosoves. nuk kuptojn edhe na punojm 40-80 or per jove veq per me barazo me shpenzimet perditshme. mir pra, edhe na mujna me dergo do parat nganjeher. kur ki familjen atje ne kosova, a nuk mundesh 100 dollar ne muaj me jep. per na 100 dollar shkon per ni nate ne bar. kur se atje jan tu jetu me 100 dollar per muaj.

po ta kishim 1 anetar te familjes me ja dergu $100 do te kishte me qen fantazi,, ja kisha dergu nga $200,, po kem qellu na Kosovaret ne familje te medha,,,, 100 anetar te familjes,, njerit me ja dergu $100 hudet edhe tjetrit,,,, 100x100=$10.000 ne muaj :o :shock: 8)

Krokodill mos u anko se ty gjith keta diamant nuk te takon ! :lol: :lol:
Nuk te duket shume ? mua mi mori syte xixellima e diamantit tend :lol:

me dashuri flaka

flaka1 pershendetje,, kam ari me shum se 2 KG por diamanta nuk kam shum,, e kam nje unaze PINK DIAMANT edhe ate per femra (spo e tregoj vleren se i humb bukuria),,,,
ajo vajz qe ka nafaken do ta fitoj Krokodillin dhe unazen 8) ,,.. :wink:

Flaka_1
13-10-05, 14:03
hello Flaka_1,

kur njani kosoves po me pyes sa kam rrogen, ai nis me llogaris me cmimet e kosoves. nuk kuptojn edhe na punojm 40-80 or per jove veq per me barazo me shpenzimet perditshme. mir pra, edhe na mujna me dergo do parat nganjeher. kur ki familjen atje ne kosova, a nuk mundesh 100 dollar ne muaj me jep. per na 100 dollar shkon per ni nate ne bar. kur se atje jan tu jetu me 100 dollar per muaj.

po ta kishim 1 anetar te familjes me ja dergu $100 do te kishte me qen fantazi,, ja kisha dergu nga $200,, po kem qellu na Kosovaret ne familje te medha,,,, 100 anetar te familjes,, njerit me ja dergu $100 hudet edhe tjetrit,,,, 100x100=$10.000 ne muaj :o :shock: 8)

Krokodill mos u anko se ty gjith keta diamant nuk te takon ! :lol: :lol:
Nuk te duket shume ? mua mi mori syte xixellima e diamantit tend :lol:

me dashuri flaka

flaka1 pershendetje,, kam ari me shum se 2 KG por diamanta nuk kam shum,, e kam nje unaze PINK DIAMANT edhe ate per femra (spo e tregoj vleren se i humb bukuria),,,,
ajo vajz qe ka nafaken do ta fitoj Krokodillin dhe unazen 8) ,,.. :wink:


shuj krokodill mos e ben me te madhe se po te degjojne vashat tjera :oops: ndoshta jam jam une ajo vajze fatlume perveq unazes diamant ma fal edhe zemren :oops:

Dimri
18-10-05, 16:17
SHqiptaret e kosoves mendoj per mergimtar sepse kan interes pej neve se mos me pas interes ste kqyrin me sy e le me mendue.

Flaka_1
19-10-05, 13:47
SHqiptaret e kosoves mendoj per mergimtar sepse kan interes pej neve se mos me pas interes ste kqyrin me sy e le me mendue.

:lol: :lol: :lol: :lol: te lumte !
dimri fjale me vend por mos ta hedhur poshte! :wink:

doGzona
19-10-05, 14:04
Mergimtaret mendojne cdo her per vendin e tyre , per familjen , per kohen e kaluar atje dhe per kujtimet nga atje.
Ne mergim jetohet jeta e dyfishte , me shpirt ne Atdhe , me trup ne vendin se ku jetojme.

Urata
19-10-05, 14:17
Shtyhem te shkruaj nga tregimet e Krokit vllaut tim,pra humaniteti i tij...!
E ndjen obligim ndergjegjesor ta ndihmoj HALLEN, lum ky per vete e them kete duke e ditur faktin se NE nuk jetojm vetem per vete, dhe krahasuar me niperit e ketushem dhe hallave(nuk njihen per ate pune)...

Ky fenomeni i "PARAVE" hazėr nuk eshte dominues/keqkuptues vetem ne ne shqiptareve por edhe gjetiu. Flisja me nje kolege nga Gana, dhe thonte "Urata" njerezit e mi atje ne Gana nuk kane te ndalur, vetem kerkojne...duke menduar se ne ketu e kemi nje karte dhe sa here e fusim ne machine banke ato na nxjerrin para ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaa...
Une ia kthej, me fal po ashtu jem ndier edhe ti e une dikur, apo jo! E them kete duke sjellur scenario jete...
Ne shihnim/shohin Ameriken ne TV, dmth shihnim/shohin vetem vendet e bukura perrallore(farse) ne nuk e shihnim/shohin asnjehere kete jeten/mundesit tona...
Edhe une dikur kam menduar se PARAT i KPUT nga pema...
e jo, kurre se kam imagjinuar se do pi kafen rruges me shume ne kembe se sa ulur( ne tren/autobus), asnjehere bile as ne enderr skam endrruar se une e kap nje sandwich si t'qenit dhe e fus ne ēante a i ftohet/pa shije/ i shtrypur etj etj, do ta hedh ne barkun tim dhe kaloj tere diten ashtu ose nje cope pizza mozamakeq...po nejse, mo...!
Ashtu do mendojne edhe gjeneratat e ardhshme...!
Kam 13 vite qe jam jashte Kosove, asnjehere nuk u jam gezuar gjerave/arritjeve sepse mendoj per atje...!
Akoma edhe ketyre diteve, po t'me ipet rasti u dergoj ate/o qe kam mundesi...!

E kur shkoj atje e shoh se ata bejne jete me t'lehte/mire se ne...!!!

Urata
19-10-05, 14:20
Po hajt, mo...
NE as ATJE e as KETU...!!!

Krokodilli
19-10-05, 14:35
E kur shkoj atje e shoh se ata bejne jete me t'lehte/mire se ne...!!!

eshte shum e vertet Urata,,, po qka te ben njeriu,,, kur je ne Kosove kerkon me dal ne ndonje shtet tjeter,, ku je ne shtete tjera kerkon me shku ne Kosove....

Peq qdo vit shkoj ne Kosove, Ulqin, SHqiperi,,,

sa here te udhetoj me thon prinderit ske qka lyp me shku qdo vit.... pusho nje vit 8) ,, ju thom me ka marr malli per ULQIN (te gjith ata qe kan qen ne Ulqin e din kenaqesin e Ulqinit)

me thon prinderit plazhin e ke 5 minuta e po udheton 12.000km per plazhin e Ulqinit...
nuk e kuptojn se njeriu ku te osht kerkon me ndrru vendin 8) ..

sa i perket temes,, duhet tju ndihmojm velezerve, motrave ne Kosove sa te kemi mundesi duke pas parasysh nje numer i madh i popullates jetojn me 100 euro ne muaj,,, nje mbremje me dal nuk te dalin 100 euro e jo nje muaj me mbajt familjen..

Naki
19-10-05, 19:58
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA


Ėshtė njė pėrshtypje se ne Mergimtarėt vertetė i Gjejmė paratė nė rrugė,ėshtė njė imazh Iluzionarė se ka ende Kohra qė njerzit fitojnė nga Ndihmat sociale vertetė duke ndejtur,jo jo kjo kohė ka kaluarė unė vetė si mergimtarė kamė qenė dėshmitarė i tregimeve tė formave tė lavdates, se si mirė jetohet nė Evropen Perindimore,duke ndejtur nė fillim tė muajti ju arrijnė pagat duke mshefur solidaritetin e ndihmave sociale nga shteti.

90 % tė mergimtarėve e fitojnė paranė me ndjersė duke punuar 8-12 orė nė ditė dhe vertetė kanė kaluarė kohrat kur ndoshta dikush ka pasė fatin tė merrė ndihma sociale dhe tė shetė lavdata tek tė afermit e tyre.

Personalishtė mendojė qė solidariteti dhe ndihma materiale pėr vendlindje dhe familje eshte njė punė fisnike,Humanitare njeriu aq sa ka edhe ndihmonė.


me nderime Naki

spirl_girls
19-10-05, 21:11
Njeriu kudoqoftė i lindur ..nėse ėshtė i rritur me edukatė familjare do ta bartė me vehte dhe ato tipare i shfaq nė qfarėdo mesi ku jeton.
E sa per thashethemet se qka bartin fjal..nuk duhet et brengosemi..sepse te gjitha te hollat i fitojme me ndjerse..punojm..fitojme..e ndihmoje tjervee..po te shiqojm holle e holle ne humbin shumee....sepse afrohet mosha e pleqerise dhe friga nga humbja e teresishme si individ,si familje :cry: dhe ne fund qka fituam nga Gyrbeti :?:

rexhaj
22-10-05, 21:58
Se pari ju pershendes te gjitheve,pasi qe edhe vet jam mergimtar,kisha pase nje lutje ndaj jush qe kjo tem te mos merr kahje perqarese ndaj familjareve tane te cilet jetojn ne atdhe.FLAKA_1 skemi nevoj qe te urrehemi mes veti,tu kisha lut sinqerisht te jesh me e kujdeseshme ne pergjegjje. Flm per mirekuptim.

Flaka_1
22-10-05, 22:06
Se pari ju pershendes te gjitheve,pasi qe edhe vet jam mergimtar,kisha pase nje lutje ndaj jush qe kjo tem te mos merr kahje perqarese ndaj familjareve tane te cilet jetojn ne atdhe.FLAKA_1 skemi nevoj qe te urrehemi mes veti,tu kisha lut sinqerisht te jesh me e kujdeseshme ne pergjegjje. Flm per mirekuptim.


Perkundrazi i nderuar, kjo eshte nje teme e lire, te shprehim edhe mendimin e lire !
Nuk mund ta quaj urrejtje dot !
Nuk urrej popullin shqiptare e as qe me ka shkuar mendja ndoj here,
Sa i quditshem me duket mendimi i juaj!
Mos ia moho te keqen askujt si keshille per ty lexo temen me vemendje !
me respekt&dashuri flaka !

Krokodilli
23-10-05, 04:57
Se pari ju pershendes te gjitheve,pasi qe edhe vet jam mergimtar,kisha pase nje lutje ndaj jush qe kjo tem te mos merr kahje perqarese ndaj familjareve tane te cilet jetojn ne atdhe.FLAKA_1 skemi nevoj qe te urrehemi mes veti,tu kisha lut sinqerisht te jesh me e kujdeseshme ne pergjegjje. Flm per mirekuptim.


Perkundrazi i nderuar, kjo eshte nje teme e lire, te shprehim edhe mendimin e lire !
Nuk mund ta quaj urrejtje dot !
Nuk urrej popullin shqiptare e as qe me ka shkuar mendja ndoj here,
Sa i quditshem me duket mendimi i juaj!
Mos ia moho te keqen askujt si keshille per ty lexo temen me vemendje !
me respekt&dashuri flaka !

pershendetje

rexhaj: i nderuar si duket nuk e ke percjell temen e Flakes1 prej fillimit,, keshtu qe mos gjyko ne asnje menyr,, eshte nje tem mjaft me vend, dhe ketu vetem ipet mendimi i lir,, nese ke ndonje mendim sa i perket temes, je i mireseardhur, gjykimi nuk ka vend ketu....

pershendetje per te gjith

doGzona
23-10-05, 19:39
Nuk e dije se si do ta ndjente njeriu veten nese do ta harronte atdheun , nese nuk do te mburrej me begatin e atdheut shqiptar.
Eshte e pamundur qe njeriu te mos mendoj per atdheun sepse fjala na kujton se jemi shqiptar dhe se ashtu edhe duhet te jemi.
Me shekuj me ikjen e shqiptarve neper Kalabri dhe Sicili akoma ruhet kultura , gjuha dhe nder shqiptar , po te njejten gje e kemi edhe ne shume vende te tjera te botes ku me shekuj kan emigruar shqiptaret si ne Ukrain , Turqi etj etj
Atehere njeriu qe harron atdheun e vete per mua eshte njeriu qe ska as ndenja e as gjake shqiptari.

rexhaj
27-10-05, 19:23
more ti kroki
me te vertet eshte veshtir te ushqehen 100 krokodila ndoshta (qdo kush flet per antaret e fam. se vet) por te njerzit ska mundesi te jet nje familje prej 100 antaresh a nese po flet per farefis ateher ka mundesi.
************************************************** *********
ndryshuar nga Naki

Krokodilli
28-10-05, 06:59
rexhaj, a se ke ndegju Kinezin kur ka shku ne Kosove,, e ka pyet Kinezi nje Kosovar i ka than,, sa milion banor ka Kosova..
i ka tregu Kosovari ka then 2 milion
Kinezi thot qkaaa? vetem 2 milion,, mos jeni vllezer e motra epo kusherinj te gjith,, se ne Kine vetem nje familje e gjer ka 2 milion banor


keshtu qe me te than te drejten, 100 po me duket numer i vogel, e them te verteten,, kaq shum kam kusheri e kusherina, e djel te agjes e te hallave, sa qe gjysen nuk i njoh....
************************************************** ******
pjesėt me nėnqmime personale nuk kanė tė bėjnė me Temen Dabatuese.andaj tarnsferohen nė temat e fshira.


pėr mirkuptimin tuajė ju Faliminderit Naki

rexhaj
30-10-05, 17:44
Naki
ke te drejt, kerkoj falje per ngacmime.

rexhaj
31-10-05, 11:46
Nuk e dije se si do ta ndjente njeriu veten nese do ta harronte atdheun , nese nuk do te mburrej me begatin e atdheut shqiptar.
Eshte e pamundur qe njeriu te mos mendoj per atdheun sepse fjala na kujton se jemi shqiptar dhe se ashtu edhe duhet te jemi.
Me shekuj me ikjen e shqiptarve neper Kalabri dhe Sicili akoma ruhet kultura , gjuha dhe nder shqiptar , po te njejten gje e kemi edhe ne shume vende te tjera te botes ku me shekuj kan emigruar shqiptaret si ne Ukrain , Turqi etj etj
Atehere njeriu qe harron atdheun e vete per mua eshte njeriu qe ska as ndenja e as gjake shqiptari.

Tė lumtė doGzona,ashtu ėshtė.

vendasi
06-11-05, 03:19
Shtyhem te shkruaj nga tregimet e Krokit vllaut tim,pra humaniteti i tij...!
E ndjen obligim ndergjegjesor ta ndihmoj HALLEN, lum ky per vete e them kete duke e ditur faktin se NE nuk jetojm vetem per vete, dhe krahasuar me niperit e ketushem dhe hallave(nuk njihen per ate pune)...

Ky fenomeni i "PARAVE" hazėr nuk eshte dominues/keqkuptues vetem ne ne shqiptareve por edhe gjetiu. Flisja me nje kolege nga Gana, dhe thonte "Urata" njerezit e mi atje ne Gana nuk kane te ndalur, vetem kerkojne...duke menduar se ne ketu e kemi nje karte dhe sa here e fusim ne machine banke ato na nxjerrin para ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaa...
Une ia kthej, me fal po ashtu jem ndier edhe ti e une dikur, apo jo! E them kete duke sjellur scenario jete...
Ne shihnim/shohin Ameriken ne TV, dmth shihnim/shohin vetem vendet e bukura perrallore(farse) ne nuk e shihnim/shohin asnjehere kete jeten/mundesit tona...
Edhe une dikur kam menduar se PARAT i KPUT nga pema...
e jo, kurre se kam imagjinuar se do pi kafen rruges me shume ne kembe se sa ulur( ne tren/autobus), asnjehere bile as ne enderr skam endrruar se une e kap nje sandwich si t'qenit dhe e fus ne ēante a i ftohet/pa shije/ i shtrypur etj etj, do ta hedh ne barkun tim dhe kaloj tere diten ashtu ose nje cope pizza mozamakeq...po nejse, mo...!
Ashtu do mendojne edhe gjeneratat e ardhshme...!
Kam 13 vite qe jam jashte Kosove, asnjehere nuk u jam gezuar gjerave/arritjeve sepse mendoj per atje...!
Akoma edhe ketyre diteve, po t'me ipet rasti u dergoj ate/o qe kam mundesi...!

E kur shkoj atje e shoh se ata bejne jete me t'lehte/mire se ne...!!![color=green][/Te Perhsendes Urata e ke pershkruar realitetin perindimor 1000%color]

Flaka_1
09-12-05, 03:27
Nuk e dije se si do ta ndjente njeriu veten nese do ta harronte atdheun , nese nuk do te mburrej me begatin e atdheut shqiptar.
Eshte e pamundur qe njeriu te mos mendoj per atdheun sepse fjala na kujton se jemi shqiptar dhe se ashtu edhe duhet te jemi.
Me shekuj me ikjen e shqiptarve neper Kalabri dhe Sicili akoma ruhet kultura , gjuha dhe nder shqiptar , po te njejten gje e kemi edhe ne shume vende te tjera te botes ku me shekuj kan emigruar shqiptaret si ne Ukrain , Turqi etj etj
Atehere njeriu qe harron atdheun e vete per mua eshte njeriu qe ska as ndenja e as gjake shqiptari.


DoGzona une nuk kam thene aspak diqka te ngjashme me kete qe ti po e thua, nuk besoj se ka te bej me kete qe thua ti Kinse per ta harruar atdheun ! koncentrohu ne teme te lutem !!

Me respekt Flaka

Flaka_1
09-12-05, 03:31
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA


Ėshtė njė pėrshtypje se ne Mergimtarėt vertetė i Gjejmė paratė nė rrugė,ėshtė njė imazh Iluzionarė se ka ende Kohra qė njerzit fitojnė nga Ndihmat sociale vertetė duke ndejtur,jo jo kjo kohė ka kaluarė unė vetė si mergimtarė kamė qenė dėshmitarė i tregimeve tė formave tė lavdates, se si mirė jetohet nė Evropen Perindimore,duke ndejtur nė fillim tė muajti ju arrijnė pagat duke mshefur solidaritetin e ndihmave sociale nga shteti.

90 % tė mergimtarėve e fitojnė paranė me ndjersė duke punuar 8-12 orė nė ditė dhe vertetė kanė kaluarė kohrat kur ndoshta dikush ka pasė fatin tė merrė ndihma sociale dhe tė shetė lavdata tek tė afermit e tyre.

Personalishtė mendojė qė solidariteti dhe ndihma materiale pėr vendlindje dhe familje eshte njė punė fisnike,Humanitare njeriu aq sa ka edhe ndihmonė.


me nderime Naki

Lehte shume lehte eshte te zbulosh njeriun qe diqka e drejte, e kendshme i rrjedh nga shpirti ti je ai I Nderuari Naki !

Me respekt Mika juaj Flaka

Flaka_1
09-12-05, 03:34
E kur shkoj atje e shoh se ata bejne jete me t'lehte/mire se ne...!!!

eshte shum e vertet Urata,,, po qka te ben njeriu,,, kur je ne Kosove kerkon me dal ne ndonje shtet tjeter,, ku je ne shtete tjera kerkon me shku ne Kosove....

Peq qdo vit shkoj ne Kosove, Ulqin, SHqiperi,,,

sa here te udhetoj me thon prinderit ske qka lyp me shku qdo vit.... pusho nje vit 8) ,, ju thom me ka marr malli per ULQIN (te gjith ata qe kan qen ne Ulqin e din kenaqesin e Ulqinit)

me thon prinderit plazhin e ke 5 minuta e po udheton 12.000km per plazhin e Ulqinit...
nuk e kuptojn se njeriu ku te osht kerkon me ndrru vendin 8) ..

sa i perket temes,, duhet tju ndihmojm velezerve, motrave ne Kosove sa te kemi mundesi duke pas parasysh nje numer i madh i popullates jetojn me 100 euro ne muaj,,, nje mbremje me dal nuk te dalin 100 euro e jo nje muaj me mbajt familjen..

Nuk ka te bej tema me kete qe thua ti Kroki se a duhet a nuk duhet tu ndihmojme , tema eshte Pse mendojne ??
Po mire mire e ke pajtohem me ju KROKI

Me dashuri Flaka

dentist
22-12-05, 00:37
Unė mendoj se qdo neri sipas mundėsisė vet duhet ti ndihmoj familjes ne kosovė dhe kshtu qe duke pasur parasyshė gjendjėn ekonomike e cila ehste fatale atje.

Albanian4Life
24-06-06, 01:25
Me falni nese nuk po ju pershtatna temes po une do ta kisha ndryshuar pak, Qka mendoni per Kosovaret qe e shohin shqiptarin ne perendim si i pashkolluar, "punojn neper kanalle", katundar, azilant..... keto fyrje ikam degjuar shum per pushime drejtuar shqiptarve sidomos nga gjermania dhe zvicrra...

gurabardhi
21-08-07, 01:28
PSE SHQIPTARET NE KOSOVE MENDOJNE PER MERGIMTARET SE PARAT(te hollat) I GJEJM NE RRUGE OSE NA I FALIN ...?????
pyetje veqanarisht per ata qe jetojn ne vendlindje :::
a mendoni ju qe parat i fitojm me djerse & mund?? :roll:
apo i gjejm ose na i falin ??
mendimin e juaj ju lutem.?
pa KEQKUPTIME JU LUTEM....!
JU PERSHENDET FLAKA
Tung zjerme,prej teje ne Kosove kem vujt kohen e fundit kogja shum.
Nuk mendojm qe i gjeni ne rruge po megjithat keni me shume se ne,atehere qfar te keqe ka nese i ndajm pak a?!
Spo kem ku me ja ngjit vallahi se gjethkush priton me lyp,po ec qo pare ne shpi e hiqu fjaleve.