PDA

View Full Version : serie A apo premier liga


sifi
22-08-05, 10:39
qka mendoni cila lig eshte ma komplete ne perghithsi dhe ma e shikuara

Gjermani_futbollist
26-09-05, 16:46
ket pytje e din krejt po hajt se ban ahahhaha sorry

po kush tjeter bre a perveq se Liga Angleze

England

ju pershendes kalonimir shum qaooooooo

Arb
26-09-05, 17:49
Per sy e kemi Ligen Angleze, e per me te plotesuar, duket se eshte Liga Italiane...

Cool_Boy
28-09-05, 11:01
Pershdnetje


Une e dua me se shumti Serien A sps se pari prej se qe e kam dit qka edhet futbolli e kam shiqu dhe ate e kam dashur me se shumti...
Une per vete besoj qe Premier LIga angleze eshte popallrizuar mbas kluftes se para luftes kush ska then qe une e dua MAnchester Unt ose Arsenal etj etj...

Shikushmeria ne klubet angleze ka ra aq shume qe nuk ju merr mendja qdo dite shtypi anglez shkrun per ulset e zbrasta qe jesin neper stadiumet e klubeve si p.sh.Chelsea,Arsennal,Liverpool etj etj e mos te folmi per klubet e dobeta siq jan Blacburn Rovers....

Une per vete mendioja qe Seria A eshe me e popollarizumja ne Bote..

A e dini??
Juventusi ka me se shumti tifoza neper bote!!! FAKT..

manager_ass
07-11-05, 19:51
SERIE A eshte SERIE A, dhe askush nuk mund te komentoje rreth kesaj , per arsye se liga italiane dominon gjithnje jo vetem ne kualitetin e lojes , por edhe ne konkurrencen te cilen ajo e ka ndermjet ekipeve dhe lojtareve, njekohesisht ka edhe ekipet me te njohura dhe ekipet me te arrtitura me te medhaja ne arenen evropiane por edhe ate boterore.

FORZA AZZURI. sempre The best