PDA

View Full Version : CHAMPION LEAGE qiftet


sifi
26-08-05, 10:30
Te ejten me 25.8.2005 vetem tre muaj pas finales se madhe dhe te paharruar te liges me te fort ne betė CHAMPIONS LEAGE ne Monte Carlo te Frances u hadh shorti per tetė gruper perr sezonin 2005-2006,ku pjesmarjen e metutjeshme e presin 16 ekipe nga 32 sa marin pjes, ku finalja si gjithnje do te mbahet me 25 maj ku se paku pritet qe ekipi i INTERIT te arrij ne finale.Ja dhe qiftet
e Marte 13 shtator
E Milan 20:45 Fenerbahēe
E PSV 20:45 Schalke
F Lyon 20:45 Real Madrid
F Olympiacos 20:45 Rosenborg
G Betis 20:45 Liverpool
G Chelsea 20:45 Anderlecht
H Artmedia 20:45 Internazionale
H Rangers 20:45 Porto
e Merkure 14 shtator
A Club Brugge 20:45 Juventus
A Rapid 20:45 Bayern
B Arsenal 20:45 Thun
B Sparta 20:45 Ajax
C Bremen 20:45 Barcelona
C Udinese 20:45 Panathinaikos
D Benfica 20:45 Lille
D Villarreal 20:45 Man. United

Cool_Boy
09-09-05, 01:17
Me lejoni ti permendi Forza Italiano

Juve,Inter,Milano............

Do shiqojm futbolli te paster dhe kualitet nga keto skuadra por edhe nga tjerat p.sh. Chelsea,Barcelona dhe Real Madrid

Arb
17-09-05, 07:16
Lyon e deklasoj Real Madridin, hic ma pak se 3-0...

Vlen te permendet edhe fitorja e Barcelones, si musafire ndaj Bremen, 0-2.

Ne ndeshjet tjera nuk kishte ndonje befasi...

loni19
18-10-05, 14:12
Sonte ka Champions League pra sot me 18 dhe neser 19 Tetor
loja me derbi eshte Bayern-Juve
ndersa me fitore Barca do te qartesoje gjithcka.
mirepo ta shohim se me sa gola do te fiton ekipi i enderrave te mia
Real Madrid

regi_05
18-10-05, 22:27
Juventusi me ka pergenjeshtruar si humbi 2:1 :( :( :( !!!

Hajt se inshaAll-llah fiton ndonjehere tjeter :). Forza Juve!

Loni19 vellaēko shpresojme qe do te fitoje neser ekipi yt.

Selam!!!

Toni3
18-10-05, 22:35
Juveja sonte bie ne Munchen :) edhe ate shume keq rrehet nga bavarezet e forte.

Nejse forza Real Madrid :)

loni19
19-10-05, 13:58
Urime per Bajernin me te vertete ka qene shume me i mire si Juve.
dhe me kete i tregoi se nuk duhet shume heret te prognozohet se kush do jete kampion pse ka bere nje seri te tille Juve-ja.
Po sonte pres fitore nga Reali edhe pse nuk ka Ronaldon ka Raulin,Zidanin, Robinjo, e Baptisten.

Cool_Boy
19-10-05, 21:52
Juve, DjE

Inter,Sot

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Pse more Italian keshtu????

Toni3
20-10-05, 00:35
Ashtu pra
Poshte italianet
Lart spanjollet

lol

Arb
20-10-05, 05:02
Sonte ka Champions League pra sot me 18 dhe neser 19 Tetor
loja me derbi eshte Bayern-Juve
ndersa me fitore Barca do te qartesoje gjithcka.
mirepo ta shohim se me sa gola do te fiton ekipi i enderrave te mia
Real Madrid

Ekipi i zhgenderrave te tua, Al-Real Harrum Harram El-Madridi, perballe Kampionit Norvegjez Rossenberg, permbysi rrezulltatin, 0-1, te pjeses se pare ne 4-1 ne pjesen e dyte.

Me kete fitore Reali mbetet ne vendin e dyte, me tre pike me pake se Kampioni Francez, Olimpique Lion.

Arb
20-10-05, 05:17
Ne ndeshjet e tjera te dites se sotme, vlen te permendet fitorja e thelle e Chelsea perbelle Real Betis, 4-0.

Ne ndeshjen tjeter te Grupit G, Liverpool me nje fitore minimale, 0-1, mori tre pike si musafire perballe Anderlecht, duke ndare vendin e pare me Chelsea, me nga 7 pike.

Ne Grupin E, gjysme-finalistet e vitit te kaluar, Milan - PSV Eindhoven, luajten baraz, 0-0.

Ne Grupin H, Porto arrin te merr tri piket e para, me fitoren ndaj kryesuesit te Grupit, Inter Milan.

loni19
20-10-05, 12:40
Sonte ka Champions League pra sot me 18 dhe neser 19 Tetor
loja me derbi eshte Bayern-Juve
ndersa me fitore Barca do te qartesoje gjithcka.
mirepo ta shohim se me sa gola do te fiton ekipi i enderrave te mia
Real Madrid

Ekipi i zhgenderrave te tua, Al-Real Harrum Harram El-Madridi, perballe Kampionit Norvegjez Rossenberg, permbysi rrezulltatin, 0-1, te pjeses se pare ne 4-1 ne pjesen e dyte.

Me kete fitore Reali mbetet ne vendin e dyte, me tre pike me pake se Kampioni Francez, Olimpique Lion.


Po si te doni un do ta quaja qofte ne Shqip, qofte ne Anglisht, qofte Arabisht e qofte Frengjisht por vetem serbisht-sllavisht nuk do ta them kurre sepse e di se eshte gjuha per te cilen ti me se shumti kenaqesh.
po natyrisht Real Madridi ju tregon ekipeve tjera se ka mundesi per 45 minuta te shenoje 4 gola te bukur.
sa per tu kujtuar gola shenues mbreme ishin: Vudgejt, Raul, Helguera, dhe Bekam.
e cili eshte ekipi yt bre i mjere tregom se ka me ta shky Reali kejt.
Toni3 urime nga un rrofte Real Madridi posht Arbi.

sifi
24-10-05, 10:46
Ne kete vitė fovorit numer 1 per mendimin tim eshte BARCELONA duke mos len anash as ekipin tim Interin gjithsesi fjalen e fundit mendoj se do ta jap edhe Chelsi,Juve,Bajerni duke mos perjashtuar naj befsi..

Arb
27-10-05, 17:28
Po si te doni un do ta quaja qofte ne Shqip, qofte ne Anglisht, qofte Arabisht e qofte Frengjisht por vetem serbisht-sllavisht nuk do ta them kurre sepse e di se eshte gjuha per te cilen ti me se shumti kenaqesh.
po natyrisht Real Madridi ju tregon ekipeve tjera se ka mundesi per 45 minuta te shenoje 4 gola te bukur.
sa per tu kujtuar gola shenues mbreme ishin: Vudgejt, Raul, Helguera, dhe Bekam.
e cili eshte ekipi yt bre i mjere tregom se ka me ta shky Reali kejt.
Toni3 urime nga un rrofte Real Madridi posht Arbi.

Loni19,

E paske marr afer zemres kete pune.

Me ka shku mendja se ekipin qe ti e mbeshtet, nuk eshte ne Ligen e Kampioneve te Europes, por ne ndonje Lige te Arapeve e Indianeve.

Mbeshtes Bayern Munich, ekip i cili ka startuar mire ne tri ndeshjet e para, duke marr piket maksimale (9 pike).

Arb
17-05-06, 22:11
Arsenali le te mburret, turperoj Barcelonen, Barcelona merr titullin e Kampionit

Barcelona pa merite ka marr titullin e Kampionit pas fitores ndaj Arsenalit, 2-1.

Barcelones ju deshten rreth 80 minuta loje qe te barazoj rrezulltatin, pasi Arsenali kishte shenuar ne minutren e 32-te permes Campbell. Te dy golat u shenuan duke iu falenderuar gabimeve amatore te portierit Alemina.

Arsenali humbi portierin Lehman, qysh ne minuten e 18-te takimit, dhe gjithe minutat e tjere te ndeshjes i zhvilloj me nje lojtar me pak.

Me lojen "burrerore" sot Arsenali ka fituar zemrat e mijera tifozeve kudo ne bote.

Barcelona edhe pse me nje lojetar me shume ne fushe, zhvilloj "loje kurvash" me inskenime te shumta te lojetareve te saj.

HoteL-MadriD
17-05-06, 22:43
Arsenal na zhgenjeu.:S

Barca mori Finalen.

Nejse me Barcen skam qen por kam qen Tifoz i Arsenal por prap se prap po behemi te kulturuar dhe po ia urojm Barces Fitoren.

Suksese Barcelona, dhe vitin tjeter humbesh sapo te filloj Champions Leage.

Tung