PDA

View Full Version : Transferet ndėrkombėtare!!


MemphiSx
26-08-05, 13:15
Lorik Cana nuk eshte me lojtar i PSG.Nga dita e djeshme eshte kater vjet te tjera do te luaje per skuadren e Olympique Marseille e cila mendohet se eshte dashur te paguaje 4-5 milion euro ne arken e PSG-se si demshperbilm.
Mesfushori i kombetares shqiptare kishte disa dite qe ndihej i pakenaqur me satusin e tij ne PSG duke kerkuar me shum besim te trajneri Laurent Fournier.
Ne te njejten dite Marseille ka bere nje tjeter transfer,fjala eshte per Laurent Batlles qe eshte liruar nga skuadra dhe ka marre rruge per te Toulouse.
Per 22 vjeqarin nga Kosova ekipi kampion i Evropes ne vitin 1993,Marseille do te jete avantura e dyte nga kampionati francez.