PDA

View Full Version : Car tuning


Sy_kaltra
28-08-05, 10:15
Qka mendoni per car tuning a e adhurn dikush prej juve forumista te dashur dhe a ja vlen ta adhurojm nje sport te till.
Un jam femer po aq teper e adhuroj thuaja jam e qmendur e dua sikur hoby 50% si profesion sepse edhe tuning asht nje lloj sporti apo?
me deshir do lexoja mendimet e juaja apo ndo nje foto te autoveturave qe jan te punuara dmth ( tuning ) .....

Sy_kaltra
28-08-05, 10:21
http://www.mota.ru/auto/ford/img/ford_279.jpg
http://www.mota.ru/auto/audi/img/audi_218.jpg
http://www.mota.ru/auto/opel/img/opel_154.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 10:25
http://www.tuningworld.com/imatges/lester_astrag_04.jpg
http://www.tuningworld.com/imatges/lester_astrag_02.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 10:26
http://www.rsportscars.com/foto/08/sportback05.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 10:28
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/audi%20a4%20caractere/audiA4%20002.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/audi%20a4%20caractere/audi%20A4%20006.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/audi%20a4%20caractere/DSC06419.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 10:31
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/porsche%20Boxster/porsche%20boxter12.JPG
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/porsche%20Boxster/porsche%20boxter13.JPG
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/porsche%20Boxster/porsche%20boxter14.JPG
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/porsche%20Boxster/porsche%20boxter18.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 10:32
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/peugeot206/pics/DSC06520.JPG
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/peugeot206/pics/DSC06522.JPG

Sy_kaltra
28-08-05, 10:32
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/peugeot%20206%20red/pictures/peugeot_1.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 10:36
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/astra%20lichtblauw/pics/DSC05013.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/astra%20lichtblauw/pics/DSC05017.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/astra%20lichtblauw/pics/DSC05018.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/astra%20lichtblauw/pics/DSC05019.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/astra%20lichtblauw/pics/DSC05020.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/astra%20lichtblauw/pics/DSC05021.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/astra%20lichtblauw/pics/DSC05024.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 10:38
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/clio3/pics/DSC05200.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/clio3/pics/DSC05207.jpg
http://users.skynet.be/pro-car/pics/democars/clio3/pics/striping2.jpg

Krokodilli
28-08-05, 10:59
pershendetje sy_kaltra,,
perpos vetures sport Hyundai Tiburon qe e vozis per dit

kam edhe nje vetur te viteve '88 qe e vosiz vetem vikendeve,
v8 - 5.0L, full body kit, makinen e kam ble $8000 kurse kam shpenzu ne te me teper se $25.000 deri tani,, dhe shpenzoj nga $2000 e me teper per qdo muaj,,,, tunn up ose done up cars,, e kam si hoby,,

me vjen mire qe te pelqen ky hoby,, te uroj fat se me te vertet eshte nje hoby qe nese din ta punosh ke perfitime te medha, sepse rinia gjithnje e me shum shijojn makinat e tilla te rindertuara, rregulluara..

disa foto
http://hem.passagen.se/majk_yeah/hot%20nissan%20skyline.jpg

Krokodilli
28-08-05, 11:00
nissan skyline GTR33

http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i21/2139_8mg.jpg

Krokodilli
28-08-05, 11:02
Hyundai Tiburon (makina e krokit- not tunned up :lol: )

http://mahokun.free.fr/forums/mah0_hyundai_coup%E9_overall.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 11:09
Krokodilli pershendetje sy_kaltra,,
perpos vetures sport Hyundai Tiburon qe e vozis per dit

kam edhe nje vetur te viteve '88 qe e vosiz vetem vikendeve,
v8 - 5.0L, full body kit, makinen e kam ble $8000 kurse kam shpenzu ne te me teper se $25.000 deri tani,, dhe shpenzoj nga $2000 e me teper per qdo muaj,,,, tunn up ose done up cars,, e kam si hoby,,

me vjen mire qe te pelqen ky hoby,, te uroj fat se me te vertet eshte nje hoby qe nese din ta punosh ke perfitime te medha, sepse rinia gjithnje e me shum shijojn makinat e tilla te rindertuara, rregulluara..Sy_Kaltra
Krokodili me vije shum mir per ty dhe te falenderoj per komentet tua me vler.Mirpo kush din qe q'esht tuning duhet ta din se asht sport kogja hmmm nga xhepi,,,Mirpo maraku te ban gjithqa sikurse vetura juaj qe shpenzoni aq teper me te .
Po megjithate kur e di qe dikush posedon veturen tuning un ndjehem shum shum mir sikur se per juve . :wink:

Krokodilli
28-08-05, 11:11
Hyundai Tiburon, V6 Turbo Supercharger, full bodykit, pbs, abss, taco controll system, remus system blower, intercooler bbs.


http://www.importmodifications.com/images/Hyundai_Tiburon.jpg

Krokodilli
28-08-05, 11:14
Hyundai Tiburon, V6 Turbo Supercharger, full bodykit, pbs, abss, taco controll system, remus system blower, intercooler bbs.


http://www.importmodifications.com/images/Hyundai_Tiburon.jpg

Krokodilli
28-08-05, 11:19
Sy_Kaltra
Krokodili me vije shum mir per ty dhe te falenderoj per komentet tua me vler.Mirpo kush din qe q'esht tuning duhet ta din se asht sport kogja hmmm nga xhepi,,,Mirpo maraku te ban gjithqa sikurse vetura juaj qe shpenzoni aq teper me te .
Po megjithate kur e di qe dikush posedon veturen tuning un ndjehem shum shum mir sikur se per juve . :wink:

Car Tuning eshte nder sportet qe shpenzon shum dhe nuk ke perfitim,, por qefi i njeriut nuk paguhet me para,, keshtu qe nese dikush mendon te rregulloj makinen,, tuning,, sigurisht se vetem do te humb,, por ky sport eshte per adhurues te flaket te makinave,, qe nuk kursejn as gjepin e as kohen,, se edhe kohe duhet ti kushtosh po aq sa para..

Sy_kaltra
28-08-05, 21:08
Megjithate asht hoby sipas mundesive ,,Pajtohna me ty krokodilli..

Sy_kaltra
28-08-05, 21:12
http://www.rsportscars.com/foto/04/veyron03.jpg

Sy_kaltra
28-08-05, 21:13
http://www.rsportscars.com/foto/07/f430hamann05.jpg

Ferrari :arrow: kurse ai siper ishte Bugatti

Sy_kaltra
28-08-05, 21:15
http://www.rsportscars.com/foto/01/mustanggtr04.jpg

Ford Mustang GT-R concept

Microsofti
01-09-05, 00:56
valla kogja shum um pelqejn edhe mu.. sdi amo jom i kallt mas kerrev
kom pa BMW veq si qekjo hala jo

http://pierrou.turboblog.fr/tuning_customs/images/183.JPG

Krokodilli
01-09-05, 05:50
valla kogja shum um pelqejn edhe mu.. sdi amo jom i kallt mas kerrev
kom pa BMW veq si qekjo hala jo

http://pierrou.turboblog.fr/tuning_customs/images/183.JPG

me te vertet qenka fantazi,, nuk kam pa ende te hapet hauba (bonet) ne ate menyre,, po ashtu dyrt e prapme te qohen lart...

Microsofti
01-09-05, 17:32
Krokodilli qka po ta merrja menja qajo BMW A osht per shqiptar ajo :lol:

Krokodilli
02-09-05, 06:03
Krokodilli qka po ta merrja menja qajo BMW A osht per shqiptar ajo :lol:

ma merr mendja se e kan maru enkas per shqiptar kete BMW se tjeret jarr rraca te shemtuara me vozit keso makine

te pershendes

Microsofti
03-09-05, 02:25
Krokodilli tutna mos e bllokojn se jo diqka :cry:

Sy_kaltra
19-11-05, 19:31
http://i23.ebayimg.com/04/i/04/b6/b0/ed_1_b.JPG

http://i20.ebayimg.com/04/i/04/af/dc/ab_1_b.JPG

http://i6.ebayimg.com/02/i/04/af/75/12_1_b.JPG

http://i17.ebayimg.com/03/i/04/af/84/ec_1_b.JPG

http://i19.ebayimg.com/02/i/05/17/c3/1b_1_b.JPG

Nice a :wink:

Sy_kaltra
19-11-05, 19:32
http://www.tunertreff.de/galerie/fhz_bilder/N7dXie1132076185.jpg

Sy_kaltra
19-11-05, 19:32
http://www.tunertreff.de/galerie/fhz_bilder/mYaDim1129124117.jpg

Sy_kaltra
19-11-05, 19:36
http://www.tuningworld.com/ocasion/monitor_quim_01.jpg

Alpine CVA-1006 R + DVD VCD CD MP3

http://www.tuningworld.com/eventos/nasica2005/500/023.jpg

Sy_kaltra
19-11-05, 19:37
http://www.tuningworld.com/eventos/nasica2005/500/059.jpg

Sy_kaltra
19-11-05, 19:39
http://www.showoffimports.nl/gallery/albums/baasrode/Afbeelding_165.jpg

Sy_kaltra
19-11-05, 19:40
http://www.showoffimports.nl/gallery/albums/baasrode/Afbeelding_172.jpg

Sy_kaltra
19-11-05, 19:41
http://www.showoffimports.nl/gallery/albums/baasrode/Afbeelding_190.jpg

Sy_kaltra
19-11-05, 19:44
http://www.showoffimports.nl/gallery/albums/baasrode/Afbeelding_239.jpg
http://www.showoffimports.nl/gallery/albums/baasrode/Afbeelding_238.jpg
http://www.showoffimports.nl/gallery/albums/baasrode/Afbeelding_237.jpg

GURI SYLAJ
19-11-05, 20:04
Cila eshte per mu?