PDA

View Full Version : paraja kurve


xixi
05-09-05, 22:55
vllezer e motra po ju shkruaj nga londra jam 3 vite ketu jam lodhur e merzitur sa smund tjua pershkruaj nje mund tjua them me e embel nje luge dhe nga toka e vendlindjes se nji qind luge mjalt gurbeti ,,,,,,, qme duhen parat kur zemra eshte e vyshkur

kaola
06-09-05, 10:03
mos e merr vehten me te keq o xixi po baja qefin vehtes :lol: :lol:

Psikologu
08-09-05, 16:53
Pershendetje!

Paraja nuk eshtė e keqe pėr ata tė cilet e fitojnė me djersė dhe e marrin me hak , njeriun e ndryshon paraja , por edhe njeriu e ndryshon paranė.
Mė e mira do tė ishte qe njeriu ta hargjon paranė e jo paraja njeriun , por njė thenjė popullore thotė;
-Syt nuk pastrohen as me dorė tė shtrenguar e as me atė tė lirė fare.
Kur njeriut i behet cdo gjė paravetit vetem pare ,atehere ai ėshtė ne hasmeri me vetveten , mos tė flasim pėr me tė tjeret.
Nderime.

Flaka_1
11-09-05, 02:35
I nderuari xixi se pari e pershendes te uroj per temen,se dyti uroj qe se shpejti te kalosh nga kjo rutine nostalgjie.
Parate na duhen ta rregullojme sa do pak perditshmerin,jeten.
Nuk eshte e lehte te jetosh ne skaj tjeter te botes,larg nga vendlindja,large nga rrethi i ngushte familjare,large nga shoqeria,larg nga natyra qe na fali bukurin, por ja qe jeta eshte e tille,jeta eshte si valet e detit sot ketu , neser tje,jeta eshte si shkallet sot dy shkalle me poshte neser tri me nalte,dhe e kunderta e saj.
Jeta eshte mbreti i qastit mund te jete qast gezimi dhe qast i hidhur,duhet te pajtohemi qe me te dyat, se nese ia bejme me hile do te del ndryshe.
Nuk je ti i vetmi qe kalon ne keta tela perques te nostalgjise.
Nuk je ti i pari e as i fundit.
Jeta eshte por si nje fest ta jetojme ashtu siq i ka hije.
Sot jemi ndoshta neser jo.
Paraja eshte vetem nje leter e thejeshte here-here bile edhe e grisur.
Na lehteson pakez nga skamja.por ngajhere paraja nuk luan rol te rendsishem,jane disa gjera me me vlere,se pari duhet te jem te lumtur qe kemi shendetin dhe mendjen e shendosh,pastaj vjen paraja.
Per fund edhe nje here te uroj shendet,
gjithe te mirat ne jete te prifte e mbara ku do qe te jesh. :arrow:
Me dashuri flaka

doGzona
01-10-05, 13:28
Paraja eshte e mire ta kesh, jo vetem per veti ,sepse ajo te verbon , por edhe per ata qe i don dhe qe kan nevoje per te , edhe nese njeriu nuk mundet sa duhet , te pakten ndan diqka me ata.
Kush mendon vetem ne pare , e humbe edhe njerzine e vete dhe rrethin e vete shoqerore por edhe familjare.

Naki
03-10-05, 17:19
Paraja eshte e mire ta kesh, jo vetem per veti ,sepse ajo te verbon , por edhe per ata qe i don dhe qe kan nevoje per te , edhe nese njeriu nuk mundet sa duhet , te pakten ndan diqka me ata.
Kush mendon vetem ne pare , e humbe edhe njerzine e vete dhe rrethin e vete shoqerore por edhe familjare.

Njė konstatimė shumė realė,pajtohem plotėsishtė me Ju.

Naki

Dimri
17-10-05, 23:22
vllezer e motra po ju shkruaj nga londra jam 3 vite ketu jam lodhur e merzitur sa smund tjua pershkruaj nje mund tjua them me e embel nje luge dhe nga toka e vendlindjes se nji qind luge mjalt gurbeti ,,,,,,, qme duhen parat kur zemra eshte e vyshkur

Pershendetje XIXI te besoj se edhe une jam qe 20 vite ne perendim po mos te ishin kushtet dhe papunsia ne kosov qdo njeri ish kthye ne vendlindje eti je i lir mundesh kur te dush mu kthye ne vendlindje pome duket do te lypsh perseri te kthehesh ne londer.