PDA

View Full Version : A e luan kush SHAHUN


SPARTAKU
18-09-05, 11:03
A ka shahista kendej ore?

Cool_Boy
19-09-05, 20:59
A ka shahista kendej ore?

I nderuar

Shahun e kam lujtur dhe ende e luaj por nuk jaam aketiv keto diteve shume per shakqe te shkolles,por kjo me kujtoji diteve kur kam lujtur me shahista profesional dhe kam pasur mundesin qe te akivizohem ne kete sport por nuk dul ashtu..Kam lujtur plotesisht 10loj prej tyre kam humbur 3,barrazur 1 kurse i kam fituar 6 per mua ka qene sukses duke bere krahasimin me dikun qe eshte ne lige te shahut a kurse une keshtu vetem me shoqeri..

tung

Cool_Boy

sifi
20-09-05, 10:48
A ka shahista kendej ore?

I nderuar

Shahun e kam lujtur dhe ende e luaj por nuk jaam aketiv keto diteve shume per shakqe te shkolles,por kjo me kujtoji diteve kur kam lujtur me shahista profesional dhe kam pasur mundesin qe te akivizohem ne kete sport por nuk dul ashtu..Kam lujtur plotesisht 10loj prej tyre kam humbur 3,barrazur 1 kurse i kam fituar 6 per mua ka qene sukses duke bere krahasimin me dikun qe eshte ne lige te shahut a kurse une keshtu vetem me shoqeri..

tung

Cool_Boy

hi shahu eshte ma shum kisha than loj interesante se sa siq po e quani sport nuk di sa keni te drejt ,une per vet jam njefar shahisti kisha than mesatar po smendoj qi shahu eshte edhe aq atraktiv ne ditet e tanishme.

Problematiku
23-09-05, 10:22
Qeta qe paskan shkruar ketu, kur po doni e shtrojm shahun edhe po ju them se vetem me nje dor luaj me ju, edhe ate me te majten se me ba me lujt me te djathten nuk keni shans me lujt mbi dhjet poteza.

visarbbb
23-07-09, 12:49
A ka shahista kendej ore?
po do te luj shah

lirik
23-07-09, 15:56
Qeta qe paskan shkruar ketu, kur po doni e shtrojm shahun edhe po ju them se vetem me nje dor luaj me ju, edhe ate me te majten se me ba me lujt me te djathten nuk keni shans me lujt mbi dhjet poteza.


haaaaaaaaaaaaa po shum paske rreh ne lavd
eu
kadal se mos po zatetesh ne ndoj shahist qe nuk ta jep asnji lojė hiq
e krejt lavdi te shkon posht
mos u ngut
se ka mjeshter mbi mjeshter qe befasohesh

se ka mjeshtra te hollė te kti zanati

Tomori
23-07-09, 20:06
Po luaj shah,,veq kam nje ves..mbretereshes i rri all aty non-stop...

~AnnA~
23-07-09, 20:44
Po luaj shah,,veq kam nje ves..mbretereshes i rri all aty non-stop...

E paskam te lehte te te mund ty,se me nje levizje je Mat :smile: e ti ruj Mbretereshen :D

Tomori
23-07-09, 21:14
E paskam te lehte te te mund ty,se me nje levizje je Mat :smile: e ti ruj Mbretereshen :D
Normalishte luftrat vin e hikin ne loje por Mbretnesha nuk kompesohet me kurgje
Mbretnesha&AnnA.

Tinky-Winky
23-07-09, 21:21
haaaaaaaaaaaaa po shum paske rreh ne lavd
eu
kadal se mos po zatetesh ne ndoj shahist qe nuk ta jep asnji lojė hiq
e krejt lavdi te shkon posht
mos u ngut
se ka mjeshter mbi mjeshter qe befasohesh

se ka mjeshtra te hollė te kti zanati
o lirik shoqi per shah kurkujnaj sja jap doren se fort i luj ato kokra i myta ty i mujt do pismileta en internet ,qe hini qetuqene www.gamezer.com edhe lypeni tinkin ndaqi me ju gerditen shahin se une e kam ni stil edhe qelna me mrojtje siciliane edhe ma shum i preferoj maskat ku tap rap krllap veq kur e sheh vetin para matit.edhe me pjuna e luej mir a din per mi qiten e mi boe kralica ,o ju sakatoj kejt.shnetje

shfletuesi_
23-07-09, 21:27
Kur te doni dhe ju a kana qefi... :) ama Shah Live ne menyre kompjuterike jo se po ka mundesi trika te ndryshme... Ne rrethinen time jam me i miri :) Ju a tregoj dhe Vendin kundershtareve se ne cilen rubrik do ju a bej Mat... dhe me qfar Figure :)

teutaA
23-07-09, 22:05
po more qyshjo :smile:

shfletuesi_
23-07-09, 22:09
po more qyshjo :smile:

Ty ti japi 2 kuajt fore edhe te mundi prap.... :) duke ecur hiq pa vrapuar..

deti_om :-)
23-07-09, 23:29
A ka shahista kendej ore?


posi une hajde ktu lujna !!!

http://www.playok.com

~AnnA~
24-07-09, 00:21
posi une hajde ktu lujna !!!

http://www.playok.com
deti,kundershtare e jotja jam :smile:
erdha :)

deti_om :-)
24-07-09, 00:25
deti,kundershtare e jotja jam :smile:
erdha :)

Eja veq mos qesh nese s'di me lujt hahahahahhahahahhahhahaha!!

~AnnA~
24-07-09, 00:28
Eja veq mos qesh nese s'di me lujt hahahahahhahahahhahhahaha!!
:smile:

lirik
24-07-09, 06:36
E paskam te lehte te te mund ty,se me nje levizje je Mat :smile: e ti ruj Mbretereshen :D


haaaaaaaaaaaaaaaa ana sa kamq eshur e fortė kjo perhjehje e jote kam qeshur me knaqsi
bravo sa bukur ja ke kthye pergjegjen

lirik
24-07-09, 06:37
E paskam te lehte te te mund ty,se me nje levizje je Mat :smile: e ti ruj Mbretereshen :D


haaaaaaaaaaaaaaaa ana sa kam q eshur sa bukur e fortė kjo perhjehje e jote kam qeshur me knaqsi shum bukur

Tomori
24-07-09, 14:25
Dbardhit duhet per dy poteza te matirasin. MAT
http://www.astercity.net/~vistula/kwojtyla.gif

lirik
25-07-09, 12:03
Dbardhit duhet per dy poteza te matirasin. MAT
http://www.astercity.net/~vistula/kwojtyla.gifnuk na e ke sqaruar mirė ne gjuhen shqipe
i nderuar tomorr dhe nuk e kemi te kjartė edhe pse un e di ta se cili ja bėn mat


pra figurat e bardha me dy levizje ia bėjnė mat mbretit te figuareve tė zeza -
apo figurat e zeza ia bėjn mat me dy levizje mbretit te figurave te bardha -
na e sqaro pak ma bukur se fjala matiratė nuk esht shqip kjo fjalė
dhe pozicionin e mbretit te vardh para mbretreshes se zezė mbretreti i bardh qenka ne shah prej mbretreshes se zez por mbretresha e zez nuk esht e mbrojtur
ketu ka pakjartesi

uck_aksh
26-07-09, 00:18
luani online sha
regjistronu gratis
http://live.chess.com

emine
23-04-12, 18:33
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/560467_199411893510003_199312603519932_320306_1503 679592_n.jpg

premium
23-04-12, 20:53
nė shah , play 65 , ping-pong nuk dorzohem kundėrshtarit :)

elvio
23-04-12, 22:03
Po.
E luaj shahun,edhe pse them jam ne kategorine e amatoreve ne lidhje me kete sport!!:smile:

Daglasi
23-04-12, 22:24
dje kam lujt,ma shume humbsha se qe fitojsha,por kur nja shikues,me tha keshtu esht kur nuk din me lujt,ateher u koncetrova ma mire,edhe e fitova lojen,edhe i thash kjo loje apo kjo fitore esht,shkaku qe the,keshtu esht kur nuk din me lujt.