PDA

View Full Version : Kush jeni ju?


DEA
22-09-05, 21:48
Nese dikush ju drejtohet kaq direkt me kete pyetje, si do ti pergjigjeshit, shpejt pa menduar shume :lol: :?:

halla e madhe
22-09-05, 21:50
Krejte lehte,...Une jame halla e FD,ma shume skame nevoje me fole :P

Artisti
22-09-05, 21:51
Artisti
.

Murgesha
22-09-05, 21:51
Mbretėresha e Dardanisė. :lol: :lol: :lol:

DEA
22-09-05, 21:51
bafshi hajr, kur und schmerzlos jeni pergjigj edhe ju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: une i kisha thane qka po te intereson hahahhaha

rafet llapjani
22-09-05, 21:52
rafet llapjani i fds :lol: :lol: :lol:

Murgesha
22-09-05, 21:53
bafshi hajr, kur und schmerzlos jeni pergjigj edhe ju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: une i kisha thane qka po te intereson hahahhaha

E unė po tė them ty.

Mė shurdhofsh ho he pusi tė marrtė jarabi. :lol: :lol: :lol:

vjeshta
22-09-05, 21:54
Nese dikush ju drejtohet kaq direkt me kete pyetje, si do ti pergjigjeshit, shpejt pa menduar shume :lol: :?:
Kush te ka nxe sonte moj ty :lol: :roll:

Artisti
22-09-05, 21:54
DEA ku e vidhe kete teme hahahahahahahhaa
.

DEA
22-09-05, 21:54
DEA ku e vidhe kete teme hahahahahahahhaa
. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

laliloli
22-09-05, 21:55
DEA ku e vidhe kete teme hahahahahahahhaa
.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Artisti
22-09-05, 21:56
DEA ku e vidhe kete teme hahahahahahahhaa
. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:kadale moj se veq pyta qyyyyyy :oops: :oops: :oops: :oops: :? :? :? :?


.

Agroni22
22-09-05, 21:57
djali i ri emrin agron

DEA
22-09-05, 22:01
Pak nga karakteri qysh jeni :roll:

Artisti
22-09-05, 22:02
djali i ri emrin agron


Agron22 mir se u inkuadrove t pershendesssss :wink:.

laliloli
22-09-05, 22:05
Pak nga karakteri qysh jeni :roll:

Mire mire ,po sjemi tu mujt sivjet hiq ,po ty qysh te kemi moj dea :lol: :lol: :lol:

Murgesha
22-09-05, 22:07
Pak nga karakteri qysh jeni :roll:

Ēka po tė intereson ty a mos po don me u ba Antropolog`ja e forumit a?? :lol: :lol: :lol:

Agroni22
22-09-05, 22:07
oj DEA a ti sante ne pytje ki me na more krejt forumin alej more pytjet por pergjigju edhe vet

DEA
22-09-05, 22:08
pashe nane a spo ju bajne tastaturat me u pergjigje a, ncncncncncnc

Artisti
22-09-05, 22:08
Pak nga karakteri qysh jeni :roll:

Mire mire ,po sjemi tu mujt sivjet hiq ,po ty qysh te kemi moj dea :lol: :lol: :lol:shnosh n mot o lali hahahahahah se ky vit shkoj
.

DEA
22-09-05, 22:10
Pak nga karakteri qysh jeni :roll:

Ēka po tė intereson ty a mos po don me u ba Antropolog`ja e forumit a?? :lol: :lol: :lol:
Qe valla nej hesapi, thash te merrem me diqka :lol: :lol: :lol:

Murgesha
22-09-05, 22:11
Qe valla nej hesapi, thash te merrem me diqka :lol: :lol: :lol:

Mos rrri shumė oj zemėr se ke fillu me u ba e meqme shumė. :lol: :lol: :lol:

DEA
22-09-05, 22:19
Qe valla nej hesapi, thash te merrem me diqka :lol: :lol: :lol:

Mos rrri shumė oj zemėr se ke fillu me u ba e meqme shumė. :lol: :lol: :lol:
Mos tu kam bo tevdil :lol: :lol: :lol:

dr1ta
23-09-05, 23:36
Emrin mbiemrin dhe vendlindjen :roll:

LEDHATIMI
23-09-05, 23:38
Emrin mbiemrin dhe vendlindjen :roll:

aman ore alla e tjeter nuk duhet a :?:

Dreni30
23-09-05, 23:38
Emrin mbiemrin dhe vendlindjen :roll:

nuk di valla, po ju kush jeni, :lol: :lol: :lol:

dr1ta
23-09-05, 23:44
Emrin mbiemrin dhe vendlindjen :roll:

nuk di valla, po ju kush jeni, :lol: :lol: :lol:

:P :lol: :lol: Lexo pak ma nalt :P

Dreni30
23-09-05, 23:46
Emrin mbiemrin dhe vendlindjen :roll:

nuk di valla, po ju kush jeni, :lol: :lol: :lol:

:P :lol: :lol: Lexo pak ma nalt :P

qy qy e lexova moj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Urata
24-09-05, 05:15
U-R-A-T-A...
me t'qeshmet e gjata!

Gentiana
24-09-05, 17:04
Gentiana, por me thrrasin Simpatija e forumit :wink:

teDUAty
24-09-05, 18:45
teDUAty

rilinda
26-09-05, 16:40
Emrin mbiemrin dhe vendlindjen :roll:


Rilinda Bytyēi- Prizren

DEA
26-09-05, 19:56
teDUAty

kuku mos ju drejto kujt keshtu, se pe han najnjo hahahhahhahhaha

Zana_ch
26-09-05, 20:10
Zana ........ Oj Zanat e malit gati tan me thirrin , e me jetue jetoi ne Zvicer nese e dini se ku i bjen :?

Dreni30
26-09-05, 20:13
Zana ........ Oj Zanat e malit gati tan me thirrin , e me jetue jetoi ne Zvicer nese e dini se ku i bjen :?

Qy qy ne zvicerr, valla moj Zana hiq nuk po ma rrok dicka sonte, po kah i bjen mori kjo zvicceerr. :lol: :lol: :lol:

MemphiSx
26-09-05, 20:13
MemphiS-Ma kan lon kishe si Politikani i Forumit :P :D :D :P

spirl_girls
26-09-05, 20:15
Zana ........ Oj Zanat e malit gati tan me thirrin , e me jetue jetoi ne Zvicer nese e dini se ku i bjen :?

Qy qy ne zvicerr, valla moj Zana hiq nuk po ma rrok dicka sonte, po kah i bjen mori kjo zvicceerr. :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Dreni30
26-09-05, 20:41
Dreni-- me kan thene se jam me i urti dhe me i qeti ne forum,besa edhe me i dashuri ne forum :lol: :lol:

vjeshta
26-09-05, 20:46
Dreni-- me kan thene se jam me i urti dhe me i qeti ne forum,besa edhe me i dashuri ne forum :lol: :lol:
A thu per mu qka po thojn :roll:

MemphiSx
26-09-05, 21:18
A thu per mu qka po thojnMa mir qe se din oj Vjeshta ;)

vjeshta
26-09-05, 21:36
A thu per mu qka po thojnMa mir qe se din oj Vjeshta ;)
Kuku a keq a :?: :?

MemphiSx
26-09-05, 21:56
A thu per mu qka po thojnMa mir qe se din oj Vjeshta ;)
Kuku a keq a :?: :?


Ma mir mos vet hiq :D ;) Po thojn Jo Vjeshta kshtu jo ashtu,jo vjen me shi masnej me Bor veq kiamet po e bojn ket pun t'vjeshtes :D ;)

Gjumashja
26-09-05, 22:10
Gjumashja e zgjut e forumit :P

Tomori
26-09-05, 22:32
Afrim Leka

rafet llapjani
26-09-05, 22:33
:roll: :lol: :wink:

turisti
27-09-05, 00:28
TURISTI - DARDANIA. :P

dr1ta
27-09-05, 00:35
Dr1ta---240 volt :lol:

rafet llapjani
27-09-05, 00:38
drita shtiker te fort paske breeee kuku :lol: :lol: :lol:

LEDHATIMI
27-09-05, 03:13
Une jam Eshtrefi i Ēukarkės :lol:

Diana007
27-09-05, 09:32
Bondi i FD-s :P :arrow: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
30-09-05, 13:37
:P Rrugaē boteror. :wink:

Luana
30-09-05, 14:04
:P Rrugaē boteror. :wink:

Une jam gruja e rrugaqit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
30-09-05, 14:05
:P Rrugaē boteror. :wink:

Une jam gruja e rrugaqit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Me vjen mire,une jam TURISTI.

Luana
30-09-05, 14:07
:P Rrugaē boteror. :wink:

Une jam gruja e rrugaqit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Me vjen mire,une jam TURISTI.

edhe une gruja e Turistit jam , a paske harru a :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
30-09-05, 14:12
:P Rrugaē boteror. :wink:

Une jam gruja e rrugaqit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Me vjen mire,une jam TURISTI.

edhe une gruja e Turistit jam , a paske harru a :lol: :lol: :lol: :lol:

Jo,ti a paske harru a qe TURISTAT nuk jane te martum :wink: ???

Luana
30-09-05, 14:13
qy more thash per burrin tem ai eshte edhe Turist edhe rrugaq :wink:

schütze
30-09-05, 14:17
Un jam :roll: :roll: une jam schütze 8) po de qyyyyyyyyyyyy

rafet llapjani
30-09-05, 14:20
UNE JAM QOBANI I DHIVE KSHTU ME KA EMRUAR BACIBAC FALIMINDERIT SHUM TY TEKAM BAC BAC :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
30-09-05, 14:25
qy more thash per burrin tem ai eshte edhe Turist edhe rrugaq :wink:

Aha,e njoh,djali i mire eshte nuk ka fjale,hahahahahaahahahahahahaahahahahahahahaahahah ahaahahahaha. :wink:

Luana
30-09-05, 14:28
qy more thash per burrin tem ai eshte edhe Turist edhe rrugaq :wink:

Aha,e njoh,djali i mire eshte nuk ka fjale,hahahahahaahahahahahahaahahahahahahahaahahah ahaahahahaha. :wink:

:wink: :wink: :wink: :wink:

turisti
30-09-05, 14:30
qy more thash per burrin tem ai eshte edhe Turist edhe rrugaq :wink:

Aha,e njoh,djali i mire eshte nuk ka fjale,hahahahahaahahahahahahaahahahahahahahaahahah ahaahahahaha. :wink:

:wink: :wink: :wink: :wink:

Ha? A nuk eshte ashtu a?? :shock:

Luana
30-09-05, 14:36
Ha? A nuk eshte ashtu a?? :shock:
ashtu eshte , :lol: :lol: :lol:

rrush me mend eshte djali :wink:

Tomori
30-09-05, 14:39
:P Rrugaē boteror. :wink:

Une jam gruja e rrugaqit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?: :!: :!: :!: :idea:

-Se paskam dite hajd per hajer prej kure keshtu... :wink: :lol: :lol:

Sy_kaltra
30-09-05, 16:27
Un jam Kja qe jam tybe :P Sy_Kaltra 8)

vushtrria
30-09-05, 17:09
une jam ooo filan fisteku qe ta lidhe e ta zgidhe bistekun :lol: :lol:

dr1ta
01-10-05, 11:41
une jam ooo filan fisteku qe ta lidhe e ta zgidhe bistekun :lol: :lol:

:lol: :lol:

Diana007
03-10-05, 12:06
une jam ooo filan fisteku qe ta lidhe e ta zgidhe bistekun :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P

turisti
03-10-05, 13:20
:P Rrugaē boteror. :wink:

Une jam gruja e rrugaqit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?: :!: :!: :!: :idea:

-Se paskam dite hajd per hajer prej kure keshtu... :wink: :lol: :lol:

Ti as tash qe e din,hahahahahahaahahahahahahaahahahahahahaahahahah aahahahahaahahahahaahahahahahahaah.

sexybrikenda
03-10-05, 13:37
Jam Ardita(sexybrikenda),dashnorja e Mbretit te pare :arrow: Lazdranit :wink:

turisti
10-10-05, 10:36
I vetmuari.

Domira
10-10-05, 11:02
Jam me e lumtura ne bote http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/b020.gif

Diana007
10-10-05, 11:06
Jam me e lumtura ne bote http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/b020.gif

Ishalla gjithmon je :D :wink:

Domira
10-10-05, 11:09
Flm Diana loqk http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif

Diana007
10-10-05, 11:14
Flm Diana loqk http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif

Me nder qofsh :wink:

DEA
11-10-05, 20:40
http://img264.imageshack.us/img264/660/mch5su.gif
Kjo :wink:

Dimri
11-10-05, 20:49
Po kjo dea kush na qenka dhe nga na erdh kjo mos ardht :P :P

DEA
11-10-05, 20:54
Po kjo dea kush na qenka dhe nga na erdh kjo mos ardht :P :P
http://www.djmcc.com/alyssa.jpg kjo jam, si po te dukem?

Dimri
11-10-05, 20:57
Po kjo dea kush na qenka dhe nga na erdh kjo mos ardht :P :P
http://www.djmcc.com/alyssa.jpg kjo jam, si po te dukem?
Skoke aq e mir :wink: :wink:

LEDHATIMI
12-10-05, 10:54
http://www.nrg.to/poezitk/TopPoeZiT/FoToLeViZeSe/sylvester.gif

turisti
12-10-05, 12:55
:P Kalimtar ne kete jete. :P

ninnela
12-10-05, 14:28
http://www.nrg.to/poezitk/TopPoeZiT/FoToLeViZeSe/sylvester.gif

ohhhh sa i lezetshem je bre ty toka mos te lshoft ho :P :wink:

Dimri
12-10-05, 15:20
E lezetshme ninella a maca ne foto :cry:

ninnela
12-10-05, 15:22
E lezetshme ninella a maca ne foto :cry:


Cilen po thu ti qa po ta merr mendja :wink:

orbit_
07-06-07, 22:27
http://img264.imageshack.us/img264/660/mch5su.gif
Kjo :wink:
eu eu DEA...... dridhe shkup e shkoder

Edhe tė jesh i bardhė si bora,si shpėton gojės sė leqe

orbit_
07-06-07, 22:42
Unė jamė "orbit" , qė mė pertypin njė kohė dhe kur ju bėhem bajat me hedhin nė tokė
Edhe te jesh i bardhė si bora,nuk i shpėton gojės sė keqe

PriinCi_3nt
11-06-07, 14:21
Un jam Besarti valla

DEA
05-09-07, 21:06
Une jam po ajo qe isha, nuk ndryshova asgje nga hapja e kesaj teme e deri me sot!!! po ju kush ishit???????

SANTANA-29
05-09-07, 21:08
Une jam....HASANI,,,,,,,,,,,,,,hahahahaahaaahhaha:smil e:

gazi-de
06-09-07, 22:23
Mergimtat i harruar pa adrese!!!!!!!!...............

BaNu Ne JeT I sInQeRt
09-09-07, 16:41
Jam Bija e Nanes:smile:

Kavaleri
14-09-07, 13:56
Nese dikush ju drejtohet kaq direkt me kete pyetje, si do ti pergjigjeshit, shpejt pa menduar shume :lol: :?:
D...! Keq hahah...

Normal nuk i pergjigjem pytjes pa u prezentuar ai-ajo hehe.

jEtA_1
14-09-07, 15:33
Nese dikush ju drejtohet kaq direkt me kete pyetje, si do ti pergjigjeshit, shpejt pa menduar shume :lol: :?:

Nese dikushe kaq direkt me bene kete pyetje une ateher do ta pyesja po kush jeni ju qe po ju intereson ta dini se kush jame une dhe nese do me pergjigjej ateher edhe une do i pergjigjesha shume sinqerisht sepse nese mua me intereson te di per dike se kushe eshte ateher se pari duhet tja prezentoj veten dhe ne fund te pres pergjigje perndryshe asnji fjal

DEA
14-09-07, 15:36
Nese dikushe kaq direkt me bene kete pyetje une ateher do ta pyesja po kush jeni ju qe po ju intereson ta dini se kush jame une dhe nese do me pergjigjej ateher edhe une do i pergjigjesha shume sinqerisht sepse nese mua me intereson te di per dike se kushe eshte ateher se pari duhet tja prezentoj veten dhe ne fund te pres pergjigje perndryshe asnji fjal

Shume mire Jeta, po ne te vertet thelbi i temes eshte menduar se qfare do te thonit mbi veten pa menduar fare, pa te shku mendja se dikush ju pyet me ndonjefare qellimi, po qfare jeni ju te thoni per veten tuaj per se shpejti.........

DEA

jEtA_1
14-09-07, 15:55
Shume mire Jeta, po ne te vertet thelbi i temes eshte menduar se qfare do te thonit mbi veten pa menduar fare, pa te shku mendja se dikush ju pyet me ndonjefare qellimi, po qfare jeni ju te thoni per veten tuaj per se shpejti.........

DEA
Aha ok Dea_pergjigjja do te ishte :Une jame jEtA_1 nga Prizreni ..................

DEA
14-09-07, 16:00
Aha ok Dea_pergjigjja do te ishte :Une jame jEtA_1 nga Prizreni ..................

Veq a!!!!!!!!!1 hahahahah asgje me shume nuk do te te bije ndermend keshtu spontanisht a? ahahhaah

jadore
14-09-07, 16:23
veshtire te indentifikoj veteveten me pak fjale..
veshire kane dhe te tjeret te me percaktojne cila jam ne realitet ..
...individ , qe trurin e njeriut e fute ne perdorim deri ne %-djen max ne kufinjet e te lejuarit , i hulumton dhe jeteson ato permes atributeve vetive , veseve kritereve , dhe mundohet te krijoj nje identitet sa me perfeksionur..( se s'ben, haha)

....parapelqej sfidat ,sepse testoj veteveten ..
...parapelqej ndryshimet ,ererat ..rrymat sepse sjellin levizje
,
....cmoj kritrin e origjinalitetit qe vetevetit ja mvesha me kohe si karaktere , dhe pse shume here kontakti me te tjeret me sjell ne situata te aktrimit per hire te nje kompromisi ne mirkuptimin komunikative..,
.....kam nje shije te rend , ves i imi qe e akceptoj ,..cdo gje qe me rrethon duhet te kete vlere ..
.....jam nje person qe parapelqej sarkazmen sepse mendoj qe eshte forme e sterholluar ti japesh tjetrit te kuptoj ne menyre diplomatike .... nuk mendoj ashtu ...
....urrej dhe shume here ndihem ne situata te veshtira ,kur te tjeret shofin tek une femren me te logjikshe qe kane takuar ne jete ...!!
....urreje kur te tjereve ne realitet ju dukem " komplete "
urreje kur te tjereve ju dukem autoritative ....!!
...me ngacmon dhe irriton kur tjeret pas nje nje njohje te shkurter me besojne privatesine e tyre , kjo me obligon ne besimin qe ma imponojne ..
kjo eshte jadore ne jeten reale , qe gjitha keto i praktikon ne vakumin qe krijohet .. kam shance manovrimi te te gjitha tekeve qe me lindin ne situate ,pa lenduar asnje krijese ..

...cmoj vetem nje veti te karakterit tim , respektoj njeriun, ashtu si eshte , mundohem ta perkrahu dhe arsyetoj me te gjitha te mirat apo te metat e tij ,
urrej ndarjet ,humbjet ,lendimimin ,famen ,
fatmireshte punoj ne kete drejtim qe mos te vie deri tek kjo torture ..
p.s.
...urrej ekspozimin ,famen, sevilitetin ,antivleren , kotesine ..
me torturon , nese me apo pa dashje dike kam lenduar ..

DEA
14-09-07, 16:29
veshtire te indentifikoj veteveten me pak fjale..
veshire kane dhe te tjeret te me percaktojne cila jam ne realitet ..
...individ , qe trurin e njeriut e fute ne perdorim deri ne %-djen max ne kufinjet e te lejuarit , i hulumton dhe jeteson ato permes atributeve vetive , veseve kritereve , dhe mundohet te krijoj nje identitet sa me perfeksionur..( se s'ben, haha)

....parapelqej sfidat ,sepse testoj veteveten ..
...parapelqej ndryshimet ,ererat ..rrymat sepse sjellin levizje
,
....cmoj kritrin e origjinalitetit qe vetevetit ja mvesha me kohe si karaktere , dhe pse shume here kontakti me te tjeret me sjell ne situata te aktrimit per hire te nje kompromisi ne mirkuptimin komunikative..,
.....kam nje shije te rend , ves i imi qe e akceptoj ,..cdo gje qe me rrethon duhet te kete vlere ..
.....jam nje person qe parapelqej sarkazmen sepse mendoj qe eshte forme e sterholluar ti japesh tjetrit te kuptoj ne menyre diplomatike .... nuk mendoj ashtu ...
....urrej dhe shume here ndihem ne situata te veshtira ,kur te tjeret shofin tek une femren me te logjikshe qe kane takuar ne jete ...!!
....urreje kur te tjereve ne realitet ju dukem " komplete "
urreje kur te tjereve ju dukem autoritative ....!!
...me ngacmon dhe irriton kur tjeret pas nje nje njohje te shkurter me besojne privatesine e tyre , kjo me obligon ne besimin qe ma imponojne ..
kjo eshte jadore ne jeten reale , qe gjitha keto i praktikon ne vakumin qe krijohet .. kam shance manovrimi te te gjitha tekeve qe me lindin ne situate ,pa lenduar asnje krijese ..

...cmoj vetem nje veti te karakterit tim , respektoj njeriun, ashtu si eshte , mundohem ta perkrahu dhe arsyetoj me te gjitha te mirat apo te metat e tij ,
urrej ndarjet ,humbjet ,lendimimin ,famen ,
fatmireshte punoj ne kete drejtim qe mos te vie deri tek kjo torture ..
p.s.
...urrej ekspozimin ,famen, sevilitetin ,antivleren , kotesine ..
me torturon , nese me apo pa dashje dike kam lenduar ..

Jador edhe pse veshtersia per te kuptuar shkrimet e tua eshte shpeshhere prezente, ky shkrim me solli befasi per personalitetin tuaj, nese vertet jeni kjo qe thoni, ateher ju kam vlersuar gabimisht!!!!!!!!

Respekt DEA

jadore
14-09-07, 19:48
Jador edhe pse veshtersia per te kuptuar shkrimet e tua eshte shpeshhere prezente, ky shkrim me solli befasi per personalitetin tuaj, nese vertet jeni kjo qe thoni, ateher ju kam vlersuar gabimisht!!!!!!!!

Respekt DEA
tash me te vertet Dea , se si prezentohem une me postimet e mija tek ju nuk e di , .. di qe ne esence ndjeki dy shtyllat kryesore te komunikimit ,... vlersim debati ,qe kupton ose miratim te postimit qe kam per citim ,ose kritike ndaj ati postimi ne formen time te te shprehurit ..
p.s.
sqarim .. thuhet, j'adore e pa kjarte ,veshtire te kuptohet ..! eshte forme qe me qellim dhe deshire e praktikoj per te vetmen qellim , ketu ne forum nenkuptoht qe antaret jane te nje moshe madhore pra njohurit dhe formesimin e kane te formuar , qdo sqarim apo komentim i tepruar njohurish mendoj qe do te irritonte lexuesin ,prandaj fjalite qe formuloje mendoj qe jane deshifrime qe ose japin shume mundesi kuptimi ose varjanten qe lexuesin te nxit te mendoj rreth asaj qe lexon .... kjo eshte e gjitha.. kjo eshte forma e vetme qe mendoj do e jap kontributin tim ne debatimin virtual..
..prap mund te mos me kuptoni , nuk ju fajsoj .. kjo eshte j'adore mes shkronjash ...!!

lyra2
14-09-07, 19:58
veshtire te indentifikoj veteveten me pak fjale..
veshire kane dhe te tjeret te me percaktojne cila jam ne realitet ..
...individ , qe trurin e njeriut e fute ne perdorim deri ne %-djen max ne kufinjet e te lejuarit , i hulumton dhe jeteson ato permes atributeve vetive , veseve kritereve , dhe mundohet te krijoj nje identitet sa me perfeksionur..( se s'ben, haha)

....parapelqej sfidat ,sepse testoj veteveten ..
...parapelqej ndryshimet ,ererat ..rrymat sepse sjellin levizje
,
....cmoj kritrin e origjinalitetit qe vetevetit ja mvesha me kohe si karaktere , dhe pse shume here kontakti me te tjeret me sjell ne situata te aktrimit per hire te nje kompromisi ne mirkuptimin komunikative..,
.....kam nje shije te rend , ves i imi qe e akceptoj ,..cdo gje qe me rrethon duhet te kete vlere ..
.....jam nje person qe parapelqej sarkazmen sepse mendoj qe eshte forme e sterholluar ti japesh tjetrit te kuptoj ne menyre diplomatike .... nuk mendoj ashtu ...
....urrej dhe shume here ndihem ne situata te veshtira ,kur te tjeret shofin tek une femren me te logjikshe qe kane takuar ne jete ...!!
....urreje kur te tjereve ne realitet ju dukem " komplete "
urreje kur te tjereve ju dukem autoritative ....!!
...me ngacmon dhe irriton kur tjeret pas nje nje njohje te shkurter me besojne privatesine e tyre , kjo me obligon ne besimin qe ma imponojne ..
kjo eshte jadore ne jeten reale , qe gjitha keto i praktikon ne vakumin qe krijohet .. kam shance manovrimi te te gjitha tekeve qe me lindin ne situate ,pa lenduar asnje krijese ..

...cmoj vetem nje veti te karakterit tim , respektoj njeriun, ashtu si eshte , mundohem ta perkrahu dhe arsyetoj me te gjitha te mirat apo te metat e tij ,
urrej ndarjet ,humbjet ,lendimimin ,famen ,
fatmireshte punoj ne kete drejtim qe mos te vie deri tek kjo torture ..
p.s.
...urrej ekspozimin ,famen, sevilitetin ,antivleren , kotesine ..
me torturon , nese me apo pa dashje dike kam lenduar ..
Do te ndihesha teper e nderuar ,befasusr ,fascinuar ,respektuar ..sikur ta takoja nje "model" tuajin jador .Me pelqejne shume njerzit me aftesite e te shkruarit dhe lexuarit mes rreshtash.....

jadore
14-09-07, 20:07
Do te ndihesha teper e nderuar ,befasusr ,fascinuar ,respektuar ..sikur ta takoja nje "model" tuajin jador .Me pelqejne shume njerzit me aftesite e te shkruarit dhe lexuarit mes rreshtash.....

nuk do quhej as rastesi e as cudi lyra , une kam takuar ne jete mjafte femra shqiptare me gjitha keto veti qe ju cekni , dhe vertet kam repektin per ato , i cmoj i idolizoj ,dhe shume here kane qene shembull per persosje virtyti ne karakterin tim ..
p.s. mjaftone vetem ne komunikimin mes njerzish te kuptosh rendesin e te shprhurit te tyre , arsyen e veprimeve te tyre , menyren se si reagojne ne situata , te cmosh edukaten dhe kulturen e tyre te te vepruarit ne jete, ti arsyetosh dhe llogjikosh per veprimet e tyre,e shume e shume faktore tjere , e nese keto i vrejme me kujdes do shofim qe jemi te rrethuar nga shume njerze qe vertet jane perfekte ne vleren qe praktikojne si formesim karakteri ne te jetuar.. pra e gjitha qka na duhet eshte vetem tjereve qe na rrethojne te ju kushtojme vemendje ...

LABI
14-09-07, 20:44
tash me te vertet Dea , se si prezentohem une me postimet e mija tek ju nuk e di , .. di qe ne esence ndjeki dy shtyllat kryesore te komunikimit ,... vlersim debati ,qe kupton ose miratim te postimit qe kam per citim ,ose kritike ndaj ati postimi ne formen time te te shprehurit ..
p.s.

sqarim .. thuhet, j'adore e pa kjarte ,veshtire te kuptohet ..! eshte forme qe me qellim dhe deshire e praktikoj per te vetmen qellim , ketu ne forum nenkuptoht qe antaret jane te nje moshe madhore pra njohurit dhe formesimin e kane te formuar , qdo sqarim apo komentim i tepruar njohurish mendoj qe do te irritonte lexuesin ,prandaj fjalite qe formuloje mendoj qe jane deshifrime qe ose japin shume mundesi kuptimi ose varjanten qe lexuesin te nxit te mendoj rreth asaj qe lexon .... kjo eshte e gjitha.. kjo eshte forma e vetme qe mendoj do e jap kontributin tim ne debatimin virtual..
..prap mund te mos me kuptoni , nuk ju fajsoj .. kjo eshte j'adore mes shkronjash ...!!


Nga vete fakti qe gjuha eshte mjete komunikmi , te bene te kuptosh qe roli i saj eshte te lehtesoj , apo t'i evitoj veshtiresite, paqartesite e nderveprimit social , ndernjerezore ...

Gjuha nuk eshte e destinuare per t'krijuare barriera, veshtiresi ne nderveprimin , komunikimin ndernjerezore .

Gjuha sherben per t'i konkretizuare, qartesuare , gjerat e pa qartaa ... E jo e kundertaa.... Arti i te shkruarite si nje filozfi ne vete - KA PER QELLIM QE TE PAQARTEN , ABSTRAKTEN -T'A BEJE TE QARTE, KONKRETE ... E JO tE KUNDERTEN...


Nje artikulim gjuhesore i shkruare qe te shpiene drejte paqartesise... Te shumten e rasteve mund te perceptohet (perkthehet) si DEMAGOGJI !!

DEA
14-09-07, 21:14
Nga vete fakti qe gjuha eshte mjete komunikmi , te bene te kuptosh qe roli i saj eshte te lehtesoj , apo t'i evitoj veshtiresite, paqartesite e nderveprimit social , ndernjerezore ...

Gjuha nuk eshte e destinuare per t'krijuare barriera, veshtiresi ne nderveprimin , komunikimin ndernjerezore .

Gjuha sherben per t'i konkretizuare, qartesuare , gjerat e pa qartaa ... E jo e kundertaa.... Arti i te shkruarite si nje filozfi ne vete - KA PER QELLIM QE TE PAQARTEN , ABSTRAKTEN -T'A BEJE TE QARTE, KONKRETE ... E JO tE KUNDERTEN...


Nje artikulim gjuhesore i shkruare qe te shpiene drejte paqartesise... Te shumten e rasteve mund te perceptohet (perkthehet) si DEMAGOGJI !!

Kush ishe ti nime? apo kush jeni ju?

LABI
14-09-07, 21:21
Kush ishe ti nime? apo kush jeni ju?

UNE - JAM - UNEE !!! Perpiqem perpos qe te JEM dhe te EKZISTOJ, si nje UNE i paperseritshem ... qe mendoj , veproj , shijoj , me MENDJEN TIME , QENIEN TIME .

DEA
14-09-07, 21:24
Gjuha nuk eshte e destinuare per t'krijuare barriera, veshtiresi ne nderveprimin , komunikimin ndernjerezore .

Gjuha sherben per t'i konkretizuare, qartesuare , gjerat e pa qartaa ... E jo e kundertaa.... Arti i te shkruarite si nje filozfi ne vete - KA PER QELLIM QE TE PAQARTEN , ABSTRAKTEN -T'A BEJE TE QARTE, KONKRETE ... E JO tE KUNDERTEN...

Keto qe thoni ju jane fakte, po mos te harrojme si ne gjdo gjuhe tjeter po ashtu edhe ne gjuhen tone te bukur ka fjale te panjohura, dhe e verej se tek nje pjese e anetareve per ta deshmuar aftesin e tyre , ndodhin edhe devijime temash, vetem e vetem qe ta deshmojne se kane nje oratori te perkryer apo ta ulin bashkibiseduesin ( qellimin e sakt nuk e kam kuptuar ende). Ku edhe i humbet thelbi temes apo mbrohet i padrejti, vetem e vetem te kundershtohet bashkebiseduesi i mesiperm, e ndonjeher te flitet me tempo te njejt.


S`do te thot qe te gjithe mendojne si une, une shoh nga kendi im kete situat, ti e sheh ndryshe,kurse tjetri as si ti e as si une, po megjithate jemi per te diskutuar dhe njehkohesisht edhe per te mesuar, andaj edhe vazhdon pyetja me e thjesht dhe qe behet me spontanisht " Kush jeni ju"?

LABI
14-09-07, 21:51
Keto qe thoni ju jane fakte, po mos te harrojme si ne gjdo gjuhe tjeter po ashtu edhe ne gjuhen tone te bukur ka fjale te panjohura, dhe e verej se tek nje pjese e anetareve per ta deshmuar aftesin e tyre , ndodhin edhe devijime temash, vetem e vetem qe ta deshmojne se kane nje oratori te perkryer apo ta ulin bashkibiseduesin ( qellimin e sakt nuk e kam kuptuar ende). Ku edhe i humbet thelbi temes apo mbrohet i padrejti, vetem e vetem te kundershtohet bashkebiseduesi i mesiperm, e ndonjeher te flitet me tempo te njejt.


S`do te thot qe te gjithe mendojne si une, une shoh nga kendi im kete situat, ti e sheh ndryshe,kurse tjetri as si ti e as si une, po megjithate jemi per te diskutuar dhe njehkohesisht edhe per te mesuar, andaj edhe vazhdon pyetja me e thjesht dhe qe behet me spontanisht " Kush jeni ju"?

Do t'ishte teresisht e gabuare per njer person qe pretendon te vete-afirmohet , qe ate te filloj me kritike ne raport me subjektin qe ndervepron ... Nuk vuaje nga ndonje kompekese INFERIORITETI , apo nga ndonje MANI- EKSPOZIMI !!!

Thjesht ate cfare kam shkruajte me larte une e cilesoj si nje kontribut - per t'ju shmangur aporive (qorrsokaqeve) dhe paqartesive gjate diskutimeve... !!

DEA
14-09-07, 21:58
Do t'ishte teresisht e gabuare per njer person qe pretendon te vete-afirmohet , qe ate te filloj me kritike ne raport me subjektin qe ndervepron ... Nuk vuaje nga ndonje kompekese INFERIORITETI , apo nga ndonje MANI- EKSPOZIMI !!!

Thjesht ate cfare kam shkruajte me larte une e cilesoj si nje kontribut - per t'ju shmangur aporive (qorrsokaqeve) dhe paqartesive gjate diskutimeve... !!

Nuk te mendova ty, po ishte ne tersi nje permbledhje e fotografise qe shohe une, mund te jet edhe e gabuar.po e rendesishme eshte qe ta shprehim edhe moskenaqesin ndonjeher e jo gjithmon vetem ta miratojme ,kur ne vete mendojme diqka tjeter.

LABI
14-09-07, 22:06
Nuk te mendova ty, po ishte ne tersi nje permbledhje e fotografise qe shohe une, mund te jet edhe e gabuar.po e rendesishme eshte qe ta shprehim edhe moskenaqesin ndonjeher e jo gjithmon vetem ta miratojme ,kur ne vete mendojme diqka tjeter.

Natyrisht dhe si pjese e ketij gjeneraliteti te bere , une ve ne thekss ( ju beje me dije) qe UNE JAM UNE ...
Gjeneralizimi , pergjithesimi , stereotipizimi eshte nje bindje irracionale ....

DEA
14-09-07, 22:12
Natyrisht dhe si pjese e ketij gjeneraliteti te bere , une ve ne thekss ( ju beje me dije) qe UNE JAM UNE ...
Gjeneralizimi , pergjithesimi , stereotipizimi eshte nje bindje irracionale ....

Shume mire" qe ju jeni ju" me vjen mire qe kemi si ju po ashtu me vjen mire qe kemi edhe te tjere,


Mbetene te pershendetur nga DEA

gjini
14-09-07, 22:43
DEA, une jom kojshija i juaj ketu ne gjermani dhe per kete po te uroj nje nate te mire

DEA
16-09-07, 00:20
DEA, une jom kojshija i juaj ketu ne gjermani dhe per kete po te uroj nje nate te mire

Ti kojshija im nga Karlsruhe po! po kush jeni ju per te tjeret qe nuk ju kane kojshi?

t`pershendes edhe une.........

vjeshta
16-09-07, 15:12
Jam une e persekutuar me vulen e inperfeksionit ,ashtu si ti,si te tjeret.....normale!

lazdrani
16-09-07, 15:33
Dein Ex von Hessenhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifQysh more nuk po me njehe e kuku per mua....

SANTANA-29
16-09-07, 15:43
Sikur ta kisha dite Kush eshte ajo Si duket ajo A eshte e bukur ajo A eshte zeshkane ajo A eshte bjondine ajo A bahet nervoz ajo ...:tongue:

Kavaleri
16-09-07, 16:36
veshtire te indentifikoj veteveten me pak fjale..
veshire kane dhe te tjeret te me percaktojne cila jam ne realitet ..
...individ , qe trurin e njeriut e fute ne perdorim deri ne %-djen max ne kufinjet e te lejuarit , i hulumton dhe jeteson ato permes atributeve vetive , veseve kritereve , dhe mundohet te krijoj nje identitet sa me perfeksionur..( se s'ben, haha)

....parapelqej sfidat ,sepse testoj veteveten ..
...parapelqej ndryshimet ,ererat ..rrymat sepse sjellin levizje
,
....cmoj kritrin e origjinalitetit qe vetevetit ja mvesha me kohe si karaktere , dhe pse shume here kontakti me te tjeret me sjell ne situata te aktrimit per hire te nje kompromisi ne mirkuptimin komunikative..,
.....kam nje shije te rend , ves i imi qe e akceptoj ,..cdo gje qe me rrethon duhet te kete vlere ..
.....jam nje person qe parapelqej sarkazmen sepse mendoj qe eshte forme e sterholluar ti japesh tjetrit te kuptoj ne menyre diplomatike .... nuk mendoj ashtu ...
....urrej dhe shume here ndihem ne situata te veshtira ,kur te tjeret shofin tek une femren me te logjikshe qe kane takuar ne jete ...!!
....urreje kur te tjereve ne realitet ju dukem " komplete "
urreje kur te tjereve ju dukem autoritative ....!!
...me ngacmon dhe irriton kur tjeret pas nje nje njohje te shkurter me besojne privatesine e tyre , kjo me obligon ne besimin qe ma imponojne ..
kjo eshte jadore ne jeten reale , qe gjitha keto i praktikon ne vakumin qe krijohet .. kam shance manovrimi te te gjitha tekeve qe me lindin ne situate ,pa lenduar asnje krijese ..

...cmoj vetem nje veti te karakterit tim , respektoj njeriun, ashtu si eshte , mundohem ta perkrahu dhe arsyetoj me te gjitha te mirat apo te metat e tij ,
urrej ndarjet ,humbjet ,lendimimin ,famen ,
fatmireshte punoj ne kete drejtim qe mos te vie deri tek kjo torture ..
p.s.
...urrej ekspozimin ,famen, sevilitetin ,antivleren , kotesine ..
me torturon , nese me apo pa dashje dike kam lenduar ..

A po trego diqka shkurt, nese ben?

1. Pse mesazhet e tua permbajn fjal shume?
2. A din me dasht, apo veq me urre?
3. Ku jeton?

Ju pershendes.

DEA
16-09-07, 17:49
Jam une e persekutuar me vulen e inperfeksionit ,ashtu si ti,si te tjeret.....normale!

Inperfeksioni gje e natyrshme, si per mua ashtu edhe per ty e edhe per te tjeret, po ta thjeshtojme pergjegjen e pyetjes se " kush jeni ju" per te mos harruar nganjeher per te qene vetvetja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DEA
16-09-07, 17:50
Dein Ex von Hessenhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifQysh more nuk po me njehe e kuku per mua....

(Ich hab mich mit meiner vergangenheit abgeschlossen:biggrin: ) edhe shume e natyrshme qe s`po te njoh.......................Kush je nime?:tongue:

DEA
16-09-07, 17:51
Sikur ta kisha dite Kush eshte ajo Si duket ajo A eshte e bukur ajo A eshte zeshkane ajo A eshte bjondine ajo A bahet nervoz ajo ...:tongue:


Sikur ta dije se" kush eshte ajo"?

lyra2
16-09-07, 17:57
(Ich hab mich mit meiner vergangenheit abgeschlossen:biggrin: ) edhe shume e natyrshme qe s`po te njoh.......................Kush je nime?:tongue:
Mund te them cila jam,por shpesh nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne:biggrin: :wink:

DEA
16-09-07, 18:02
Mund te them cila jam,por shpesh nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne:biggrin: :wink:

lyra2 ,ne ty shoh nje persone shume te thjesht dhe te gatshem per te lidhe ura te reja miqesie.Me nje fjale person i shoqerueshem dhe njehkohesisht shume e matur!!!!!!!!!

aroza
16-09-07, 18:39
Jam e vogėl sa njė gogėl jam e madhe sa njė minare......... kush jam? Gjė-e-gjėzja ha ha ha

Nime jam e vocerr ama jam e urtė, e matur, e durueshme (veq jo sa Rugova) ............ kam edhe shumė veti tjera edhe mė tė mira, por ēudia e gjith kėsaj ėshtė se askush s'mė beson, pėr t'mos thėnė se gadi m'i kundėrshtojn (jo bash) krejt tiparet e mija tė lindura e tė fituara.

Po s'ėshtė kah ma nien! Rrallėhere e kthej kokėn prapa.

Besoj se s'e keni vėshtirė pėr t'ja qėlluar.

DEA
16-09-07, 18:51
Jam e vogėl sa njė gogėl jam e madhe sa njė minare......... kush jam? Gjė-e-gjėzja ha ha ha

Nime jam e vocerr ama jam e urtė, e matur, e durueshme (veq jo sa Rugova) ............ kam edhe shumė veti tjera edhe mė tė mira, por ēudia e gjith kėsaj ėshtė se askush s'mė beson, pėr t'mos thėnė se gadi m'i kundėrshtojn (jo bash) krejt tiparet e mija tė lindura e tė fituara.

Po s'ėshtė kah ma nien! Rrallėhere e kthej kokėn prapa.

Besoj se s'e keni vėshtirė pėr t'ja qėlluar.Aroza jam e fascinuar edhe nga ju, po nje mos e harro, gjithmon duhet kthyer koken prapa per te mos harruar nga je nisur , se rruga eshte e gjate e ndodhe se e harrojme fillimin e nisjes e bashke me ate edhe se kush ishim/kush jemi!!!!!!!!!!

Te pershendet DEA

aroza
16-09-07, 19:25
Aroza jam e fascinuar edhe nga ju, po nje mos e harro, gjithmon duhet kthyer koken prapa per te mos harruar nga je nisur , se rruga eshte e gjate e ndodhe se e harrojme fillimin e nisjes e bashke me ate edhe se kush ishim/kush jemi!!!!!!!!!!

Te pershendet DEA

Flm DEA, e kuptoj at qė deshe tė thuash, megjithate une nuk thash se "nuk"-kthej por "rrallėhere"-kthej, qė nuk ėshtė njėsoj.

ps/ edhe thėnja "gjithmon duhet kthyer koken prapa" nuk mė duket interesante!

Paradox_13
16-09-07, 19:33
Ter ajo qe une jam dhe bej ne jeten e sotme eshte vetem rrjedhoj e formes se meparshme te ekzistences se shpirtit ne mua dhe shkak i jetes sime ne te ardhmen....
"Ligji i karmes"

DEA
16-09-07, 19:33
Flm DEA, e kuptoj at qė deshe tė thuash, megjithate une nuk thash se "nuk"-kthej por "rrallėhere"-kthej, qė nuk ėshtė njėsoj.

ps/ edhe thėnja "gjithmon duhet kthyer koken prapa" nuk mė duket interesante!

Aroza,keshtu duhet te jemi te gjithe ne, te shprehim ate se qfare na pelqen dhe qfare na pengon, ky eshte diskutim qe vetvetiu tregon se kush je!!!!!


Pershendetje nga DEA

aroza
16-09-07, 19:36
Aroza,keshtu duhet te jemi te gjithe ne, te shprehim ate se qfare na pelqen dhe qfare na pengon, ky eshte diskutim qe vetvetiu tregon se kush je!!!!!


Pershendetje nga DEA

Patjetėr.


edhe une tė pėrshėndes fort./aroza

DEA
16-09-07, 19:37
Ter ajo qe une jam dhe bej ne jeten e sotme eshte vetem rrjedhoj e formes se meparshme te ekzistences se shpirtit ne mua dhe shkak i jetes sime ne te ardhmen....
"Ligji i karmes"

Aroza e nderuar kete desha ta them, po Paradox-i e permbledhi ne vargjet me te bukura qe une sado qe do te isha munduar nuk do te kisha arritur.


Paradox te faleminderit per lehtesimin e shprehjes se asaj qfare desha ta paraqes, dhe mire se erdhe!

Xuki
16-09-07, 21:19
Mvaret ku gjindem, pra nė tė cilin situatė.

Pėrshėmbull nė punė e them mbiemrin tim dhe profesionin. Nė sport e them emrin dhe rolin qė e luej etj.

Ktyneher me mė pyetė dikush se kush je, ia kam thėnė emrin tim dhe tė babės (nė ēoft se mė ka pyet njė mashkull) ose tė nėnes (...nė ēoft se ishte femėn qė mė ka pyet). Jam Hasani i Hysenit! hahahahaha

Murgesha
16-09-07, 23:00
DEA a bėn tė mė tregojsh ti se kush jam unė?

Falemnderit nė pėrgjigje.

vjeshta
16-09-07, 23:07
DEA a bėn tė mė tregojsh ti se kush jam unė?

Falemnderit nė pėrgjigje.

Apo le te na tregon se qka dhe kend po e kerkon ?

jadore
17-09-07, 21:16
A po trego diqka shkurt, nese ben?

1. Pse mesazhet e tua permbajn fjal shume?
2. A din me dasht, apo veq me urre?
3. Ku jeton?

Ju pershendes.

qysh jo ,
1. sepse them ate qe e mendoj pa marr parasysh gjate apo shkurt ( beso tjeret po ankohen qe shume shkurte po i bij , nga tash ti mendon qe gjate ...!!)

2.jam tip qe shkoj deri ne ekstrimitet , ne realitet di te dua ne ekstremizem, e nese zhgenjehem di ti urrej per vdekje , pra kujdes .......hahahahaha

3. mes dy vendeve Gjermani jetoj , Kosove punoj ... perkunder asaj qe Francen e idealizoj ( te jetoj)

a e zgjata prap...???

valiii
17-09-07, 23:39
J`ador edhe une i kam 3 pyetje

1. NR i komes .....
2. Grupi i gjakut
3. Bionde apo Zeshkane


Pasi keto pyetje nuk prekin shume individualitetin , nuk jane shume personale , je e lutur zgjate shkrimin sa te duash ....:):)

jadore
18-09-07, 16:42
J`ador edhe une i kam 3 pyetje

1. NR i komes .....
2. Grupi i gjakut
3. Bionde apo Zeshkane


Pasi keto pyetje nuk prekin shume individualitetin , nuk jane shume personale , je e lutur zgjate shkrimin sa te duash ....:):)
... po -a..(hahahah)
1. 38( rrafshe,)
2. 0
3. e dyta (fatmiresishte)


.

DEA
18-09-07, 20:02
DEA a bėn tė mė tregojsh ti se kush jam unė?

Falemnderit nė pėrgjigje.

Murgesha une mund te them se kush je ti e botes virtuale, pasi qe nuk e pata fatin te te takoj ende live:Murgesha nje mike besnike, femer e zgjuar, tolerante etj.
Po kush eshte Murgesha e se perditshmes ate mbetet te na e thuash ti e nderuar.............pres!

DEA
18-09-07, 20:13
Apo le te na tregon se qka dhe kend po e kerkon ?

Patjeter:
Cili prej nesh ndalet dhe mendon se kush eshte, qka jane tiparet e tij, qka ate e vecone, qka ate e bene te dashure, qka e bene ate per ta urryer,qka posedon, qka ka humb,qka e lidhin me personalitetin e tij shkrimet e postuara ketu!!!! qka, qka ,qka...............etj.etj.etj.

Ne njefare menyre kjo teme ekziston ta zbulosh veten, se kur te thuash : une jam, une jam , ndalesh edhe njeher me pas e mendon: a jam vertet kjo qe thash? apo deshira per te qene e till me shtyri te shkruaj, apo deshira per tu akceptuar nga te tjeret me shtyri ta shkruaj apo.apo.apo!!!!!!!!!!!!!!!1

Nejse deri neser muj me ti shkru ato se qka dhe kend po e kerkoj po koha s`po premton.
Andaj me shpres qe sado pake ta dhashe nje pergjigje une po iki...

Murgesha
19-09-07, 00:27
Murgesha une mund te them se kush je ti e botes virtuale, pasi qe nuk e pata fatin te te takoj ende live:Murgesha nje mike besnike, femer e zgjuar, tolerante etj.
Po kush eshte Murgesha e se perditshmes ate mbetet te na e thuash ti e nderuar.............pres!

E nderuar jan tė paktė ata qė pata fatin t`i takoj gjatė pushimeve tė kėsaj vere. Nuk do tė thotė qė mė mungon dėshira tė takoj edhe disa tė tjerė por ja qė koha e shkurtė e pushimeve mė ndaloi nga njė veprim i tillė kėtė vit. Tė falėnderoj qė ke mendime tė tilla pėr mua, si person tė cilin e njef vetėm virtualisht e shpresoj se ndonjėherė rrugėt tona na qojnė nė tė njėjtin vend e takohemi.
Nuk po hyjė nė detaje tė gjata se kush jam unė. Pjesė e pandashme e imja ėshtė thjeshtėsia. Jam miqėsore dhe dėshiroj tė takoj miq o virtual o real. Nuk duroj servilitetin, inferioritetin, mendjemadhėsinė... e dikujt ndaj meje.
Nuk po shkoj mė gjatė e tė falėnderoj pėr prezentimin tim virtual.

DEA
19-09-07, 07:26
E nderuar jan tė paktė ata qė pata fatin t`i takoj gjatė pushimeve tė kėsaj vere. Nuk do tė thotė qė mė mungon dėshira tė takoj edhe disa tė tjerė por ja qė koha e shkurtė e pushimeve mė ndaloi nga njė veprim i tillė kėtė vit. Tė falėnderoj qė ke mendime tė tilla pėr mua, si person tė cilin e njef vetėm virtualisht e shpresoj se ndonjėherė rrugėt tona na qojnė nė tė njėjtin vend e takohemi.
Nuk po hyjė nė detaje tė gjata se kush jam unė. Pjesė e pandashme e imja ėshtė thjeshtėsia. Jam miqėsore dhe dėshiroj tė takoj miq o virtual o real. Nuk duroj servilitetin, inferioritetin, mendjemadhėsinė... e dikujt ndaj meje.
Nuk po shkoj mė gjatė e tė falėnderoj pėr prezentimin tim virtual.

Te faleminderit per sinqeritetin!

DEA
19-09-07, 07:28
Mvaret ku gjindem, pra nė tė cilin situatė.

Pėrshėmbull nė punė e them mbiemrin tim dhe profesionin. Nė sport e them emrin dhe rolin qė e luej etj.

Ktyneher me mė pyetė dikush se kush je, ia kam thėnė emrin tim dhe tė babės (nė ēoft se mė ka pyet njė mashkull) ose tė nėnes (...nė ēoft se ishte femėn qė mė ka pyet). Jam Hasani i Hysenit! hahahahaha

Pa harruar te te falenderohem edhe ty per pjesmarrje Herr Xuki hhahahah apo je Stürmer, Abwehr, was auch immer du bist faleminderit.

selvija
29-09-07, 12:55
Jam...Princesa..!!!Por ...Princi me ka humbe...http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys/sad.gif (http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys.htm#)..!!!!!!

gjini
29-09-07, 13:18
Jam...Princesa..!!!Por ...Princi me ka humbe...http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys/sad.gif (http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys.htm#)..!!!!!!

Dje the se eshte tuj te prite princi a hala nuk erdhi a???

selvija
29-09-07, 13:26
Dje the se eshte tuj te prite princi a hala nuk erdhi a???Qyre ky qysh me shtin hala me kajtehttp://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys/cry.gif (http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys.htm#) ,,ven qe mem mashtrue,,,,
gjini mos don merrsh nje rol ti ????hahhahaa

gjini
02-10-07, 10:10
Qyre ky qysh me shtin hala me kajtehttp://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys/cry.gif (http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys.htm#) ,,ven qe mem mashtrue,,,,
gjini mos don merrsh nje rol ti ????hahhahaa


jo mos kaj moj se vjen aj vjen hiq mos u merakos se e din ai qka ka lan te shpija e nuk e len pa u kthye. po ti maroja nje pal meste atij princit se tash eshte ka vjen dimni e bahet ftoft , mos ti merrdhihen gishtat e kambve.

selvija
02-10-07, 14:18
jo mos kaj moj se vjen aj vjen hiq mos u merakos se e din ai qka ka lan te shpija e nuk e len pa u kthye. po ti maroja nje pal meste atij princit se tash eshte ka vjen dimni e bahet ftoft , mos ti merrdhihen gishtat e kambve.Po po me ate ymyd po rri se mos me mu kthye po dal po hupi dikund ma mir me bije..se pa te nuk muj jetoj dhe vetem per te mendoj ahahaha...Princit timhttp://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys/king.gif (http://neoboard.neoworx-blog-tools.net/smileys.htm#) ka hup kali u dal kerkim dikund dhe kthehet se shpejti ahahah

gjini
02-10-07, 14:39
Kush the se eshte hup e kush ka dal me e lyp?
a eshte hup princi e ka dal kali me e lyp apo????

DEA
10-09-08, 15:38
Ndodhe qe e pyes veten se kush jam? e nese me pyet dikush do te thoja nje grua ne mes te rruges , ne mes te botes ku nga large shiqoj te kaluaren se e dua po nuk dua te kapem pas saj, dhe poashtu shiqoj te ardhmen dhe disi i frigohem asaj... kush jam, nga jam, dhe arsyeja pse jam? pyetje pa pergjegje....

emine
10-09-08, 15:40
Muzaferja.....

DEA
10-09-08, 15:43
Muzaferja.....

E gezofsh.........eshte kenaqesi

lyra2
10-09-08, 15:48
..apo,cka shohin te tjeret tek ju !!

DEA
10-09-08, 15:50
..apo,cka shohin te tjeret tek ju !!

Nese dikush te pyet kush jeni? pergjigja e juaj spontane...

lyra2
10-09-08, 15:51
Nese dikush te pyet kush jeni? pergjigja e juaj spontane...
Njeri i zakonshem,me pak dallime nga shumica enjerzve qe jetojne jeten normale !

Adrenalina
10-09-08, 16:06
Une jam koj qe jam me ket emer.....

teutaA
21-09-08, 06:55
i drejtohem me "qysh po mendon kush jam??? per qka e ke fjalen:rolleyes: "