PDA

View Full Version : A jeni tė butė/ashpėr ndaj vetvetes?


Murgesha
24-09-05, 21:13
Kur dikush qė kemi tė bėjmė me tė, bėn ndonjė gabim apo gjėra qė nuk na pėlqejnė, natyrisht se reagojmė, kritikojmė e mundohemi tė korigjojmė.
Po me veten tuaj si qėndroni kur dihet se askush nuk ėshtė aq i pėrsosur sa tė mos bėjė gabime kurrė.

Sa e akuzoni, gjykoni, arėsyetoni vetveten nė raste tė tilla?

Kodra
24-09-05, 22:29
Kur dikush qė kemi tė bėjmė me tė, bėn ndonjė gabim apo gjėra qė nuk na pėlqejnė, natyrisht se reagojmė, kritikojmė e mundohemi tė korigjojmė.
Po me veten tuaj si qėndroni kur dihet se askush nuk ėshtė aq i pėrsosur sa tė mos bėjė gabime kurrė.

Sa e akuzoni, gjykoni, arėsyetoni vetveten nė raste tė tilla?


*********
*********
*********
Murgesha, tė pėrshėndes e nderuar

Tė jesh vetėkritik do tė thotė tė jesh i Sinqert dhe gati i pagabueshėm.

Pėrsosja e njeriut nuk ėshtė as edhe 5% ,por pėrsosjen me pėrqindje mė tė madhe e bėn vetėkritika.

Unė pėr veten time,kur flet dikush dėgjoj shumė me vėmendje dhe nuk ndėrhyj aspak, edhe pse ndoshta ai qė flet e ka keq.

Pasi ta pėrfundoj fjalimin personi nė fjalė,atėherė mundohem t`ia spjegojė se :

Ndoshta kėshtu do tė ishte mė mirė,por kurrė nuk mundohem qė nė replikėn e parė, ta gjuaj tėrėsisht fjalimin e tij nė tokė dhe e pyes a mos po gaboj !!!!!!.

Kjo mėnyrė sjell personin nė fjalė qė tė mendoj nė qetėsi dhe tė jap prapė mendimin e vet.Nė tė shumtėn e rasteve fjalimi i dytė ėshtė pak mė i ndrequr(jo fort i gnjashėm ) me tė parin.

Jam vetėkritik,duke menduar gjithmonė se, nėse je vetėkritik gabimet nė jetė mund tė jenė minimale.


Pėrgėzime pėr temėn e nderuara Murgesha


Pėrshėndetje e shoqėruar me Respekt ngaKodra

Psikologu
24-09-05, 22:49
Pershendetje e nderuara Murgesha!

Njeriu qė nuk ėshtė nė gjendje qė tė pranoj gabimet e veta , ai njeri nuk ka vlerė as pėr veten e vetė , le ma pėr rrethin , familjen , shoqerin
Falje i kerkohet edhe mė tė voglit ,sepse gabimi pa dashje duhet tė sqarohet , dhe se cdo kush ka te drejtė tė gaboj por tė jetė korrektė qė ta pranoj gabimine vetė.
Askush nuk ėshtė i pėrkryer dhe as qė do tė jetė ,sepse cdo kush e ka ndoj veti tė veten tė keqe ,ose veti qė nuk e din qė e ka veti ,por qe verehet nga tė tjeret.
Mė e keqja e tė keqijave ėshtė se kur njė njeri qė e duam , ia bejmė rrafshė dhe se kritikojmė pėr ndoj veprim ose sjellje qė me tė vertet kerkon sqarim dhe duhet tė kerkoj falje, mvarsishtė se e ka berė me dije ose pa dije.
Tė falesh ėshtė trimeri , te gabosh ėshtė njerzi , ndersa tė hakmirresh ėshtė poshtersi.

Naki
25-09-05, 12:26
Njė nga Parametrat psikologjikė tė Veprimit nė sjellje Tė reflektuar nė shoqėrin ,nė rrethin ku Vepronė dhe Jetonė ėshtė Pranimi dhe Dhėnja e Kritikės tė bazuar nė komunikim tė normave etiko-morale*Sharjet nuk kanė vendė*

Shoqėrija e shėndoshė mund tė egzistonė vetėme nė konturat e kritikės sė shėndoshė,nė pėrkrahje dhe motivimė duke ruajtur kufijtė Individualė.
Njeriu nuk ėshtė i pėrsosur,kėtu mendojė nė vetė veten dhe gjatė Jetės nė shoqėri tė ngushtė dhe tė gjėrė kamė marrė kritika kėto kanė qenė ndonjė herė tė pabazuara po ka pasė edhe reale ēė edhe sotė e neser i Falenderojė dhe i gjykojė si shumė pozitive.
Kokėfortėsija,logjika ēė vetėm unė kamė tė drejtė eshtė apsolutikishtė e paqendrushme.
Mendojė ēė gjėrat,kritikat duhet tė gjykohen ose tė shihen nė dy anėt sepse qdo sendė ka dy medalje,dy vlera.
Nė vetė kritikė ka dy vlera nuk mundė tė jetė krejtė negative ose positive kjo varet se si reflektohet tek Pranuesi.
Nga njė herė ndodhė qė transmetuesi bėnė gabim nė refleksion qė kėtė nuk e ka dėshiruar,andaj kėtu preferojė shpjegime.

Do e pėrfundojė postimin timė sikur tė ringjallja Tė madhin Antonė Ēettėn do tė kėrkoja tė rri vetėm pesė minuta me tė.

Me nderime Naki

zemermiri
26-09-05, 10:54
E nderuara Murgeshe , tema qe shtjelloni eshte mjafte e qellueshme pikerishte per ne shqipetaret . Une mendoj se ne sistemin tone shkollore do te duhej qe VETEKRITIKA te futet si lende mesimore . Sepse eshte veshtire te takosh dikend qe eshte vetekritike , apo te pakten te pranoje kritiken e te tjereve. rast konkrete forumi Dardania .Mua me eshte dashte nje kohe e gjate te kuptoje se gjerat nuk levizin gjithehere sipas deshires apo mendimeve te mia .Vetekritika apo vetekorigjimi jane ndihmesa te paanashkaluara drejte suksesit .

Barbaroza
03-11-05, 15:47
Kur dikush qė kemi tė bėjmė me tė, bėn ndonjė gabim apo gjėra qė nuk na pėlqejnė, natyrisht se reagojmė, kritikojmė e mundohemi tė korigjojmė.
Po me veten tuaj si qėndroni kur dihet se askush nuk ėshtė aq i pėrsosur sa tė mos bėjė gabime kurrė.

Sa e akuzoni, gjykoni, arėsyetoni vetveten nė raste tė tilla?

Normal qe askush s'eshte i persosur ne jete sa te mos beje gabime.
Une gjithmone perdori ndergjegjen si parandaluese e veprimeve te gabuara,por edhe nese bej ndonje gabim,atehere vetes nuk ia fal,ashtu siq nuk mund t'ua fal te tjereve gabimin ndaj meje!

Kalt
03-11-05, 19:20
Gabimin qe bej sot, nuk e bej me kurre neser!

doGzona
03-11-05, 23:32
Te gabosh eshte normale dhe njerzore , por te perseritesh gabimi eshte e panjerzore dhe e pafaleshme.
Shpesh shkruhet se njeriu mesohet nga gabimet e veta , por nuk mund te theme se mesohet por ne veten e vete fiton nje pervoje dhe keshille te mire personale, ndersa per tu mesuar te mos gaboj eshte diqka qe nuk ka mundesi por e tera mvaret se ne cilat vende, rrethe dhe aspekte dhe sa i madhe eshte gabimi , sepse gabimi i madhe nuk ka mundesi te behet me pavetedije por nje gabim i tille eshte i mbushur me vetedije dhe e ka rrenjen dikund me heret jo vetem rastesishte.

Murgesha
04-11-05, 11:26
Nėse gabimet janė njerėzore!
Do tė ishte shumė njerėzore, sikur tė mundeshim qė vetvetes tė ja pranojmė, dhe tja pėrkujtojmė se edhe ne jemi njerėz.
Nė momente tė ndryshme duhet qė edhe me vetveten tė jemi tė mirė ashtu siq jemi me tė tjerėt.
Pėr mirėsinė tonė ka nevojė edhe vetė qenia jonė.
Mundohuni ta praktikoni mirėsinė edhe pėr veten tuaj, mos jeni shumė tė ashpėr, prano gabimet dhe mburru me atė qė je.

Ps. Tema ėshtė nė vetėn e parė UNĖ, pėr UNIN tonė, jo pėr gabimet e tė tjerėve dhe si reagojmė ndaj tė tjerėve po si reagojmė ndaj vetes, UNIT tonė.

Barbaroza
04-11-05, 11:49
Murgesha,une thashe me lart se eshte normale te gabosh,pse je njeri,nuk do te thote se je i pagabueshem dhe askush mos t'mendoje se eshte i tille...
Natyrisht se kur gabojme qellimshem apo paqellimshem,kjo eshte nje mesues i mire per te ardhmen se si duhet vepruar.
Thashe se e vetmja gje qe me parandalon te mos bej gabime,eshte ndergjegjia.Pasi jam tip qe me bren ndergjegjjia dhe ndihem keq edhe per gabimet e te tjereve se lere per te miat,atehere gjithmone ndergjegjen e kam parandaluesen me te mire!
Ndersa per ta falur tjeret,e kam pak te veshtire(ndoshta ne fund e dhe fali,por nuk harroj kurre) sepse memoria ime sillet ne cdo gje qe me perkujton te ligat qe mi ka sjelle dikush!Keq ndoshta,por s'mund te ndryshoj.
Me veten sillem ashtu siq kam bere fajin,varet nga faji pra.Ndonjehere pendohem per ndonje gabim te vogel shume,por asnjehere nuk pretendoj
te jem hakmarrese pa arsye!
POR,s'mund te bejme mizori ndaj vetes,pavaresisht fajit.Kjo ndoshta eshte ajo qe ne fund na ben te jemi te bute ndaj Unit tone!!

Domira
04-11-05, 12:03
E dashur Murgesha jam plotesisht me mendimin tend (shkrimin e fundit).
Jo qe nuk jemi te pagabueshem por jemi perdite te gabueshem, here me pak e here me shume sado qe te perpiqemi te mos gabojme ne jete.
Neqoftese pajtohemi se njeriu meson sa te jete gjalle athere duhet te pajtohemi me faktin se njeriu permiresohet sa te jet gjalle. Natyrisht kjo vlen per njerezit qe i kane keto parime ne jete.
A jam e ashper ndaj vehtes?
Derisa perpiqem te permirsoj gabimet e mia athere sigurisht qe i pranoj ato. Pranimi i gabimeve nuk don te thote (mendimi im) se duhet te behet me fjale, fraza (megjithse jane te deshiruesheme per nje pjese te njerezve). Pranimi i gabimit behet edhe me veprime. Per veti mua me mjafton qe shoku ose shoqja e mire, mos te me kerkoje falje me fjale por sjelljet e saj/tij te pendimit mjaftojne per ta ngrohe zemren time dhe te fale.
Tjesht nuk jam e ashper ndaj vetes per shkak te gabimeve te mia por kam shume kujdes qe mos ti perseris ato, qofte gabimet qe i kam be ndaj dikujt ose ato qe i kam be ndaj vetes.

Fortuna
07-11-05, 03:13
Kur dikush qė kemi tė bėjmė me tė, bėn ndonjė gabim apo gjėra qė nuk na pėlqejnė, natyrisht se reagojmė, kritikojmė e mundohemi tė korigjojmė.
Po me veten tuaj si qėndroni kur dihet se askush nuk ėshtė aq i pėrsosur sa tė mos bėjė gabime kurrė.

Sa e akuzoni, gjykoni, arėsyetoni vetveten nė raste tė tilla?

Pershendetje.

Murgesha kjo teme e juaja paraqet nje pasiguri qe ju e ndjeni ndaj vetvetes.
Mos jeni rregullisht ne gabime te ndryshme sa qe tere kohen mendoni dhe aresyetoni vetveten me vrarje ndergjegjje?
Vazhdo te ledhatosh UNI-n tend, se si duket ne jeten tende te paska mbetur vetem te perkdhelesh vetveten.

Murgesha
07-11-05, 18:09
Pershendetje.

Murgesha kjo teme e juaja paraqet nje pasiguri qe ju e ndjeni ndaj vetvetes.
Mos jeni rregullisht ne gabime te ndryshme sa qe tere kohen mendoni dhe aresyetoni vetveten me vrarje ndergjegjje?
Vazhdo te ledhatosh UNI-n tend, se si duket ne jeten tende te paska mbetur vetem te perkdhelesh vetveten.

E nderuar shumė shpejt paske arriturr nė pėrfundim se unė qenkam ledhatuese e vetvetes.
Nėse pak njeh shkrimet siē po pretendojshe duhet ta dijshė se kjo nuk qėndron.
Po ti si duket paske problem mevetveten nga mendjemadhėsia.

Fortuna
08-11-05, 03:06
E nderuar shumė shpejt paske arriturr nė pėrfundim se unė qenkam ledhatuese e vetvetes.
Nėse pak njeh shkrimet siē po pretendojshe duhet ta dijshė se kjo nuk qėndron.
Po ti si duket paske problem mevetveten nga mendjemadhėsia.

Edhe nga ti skam pritur pergjigje me te mire.
Une vetem u bazova nga shkrimet tuaja ne kete tem.
Je munduar te anlizojsh UNIN tend apo te tjereve kjo nuk me intereson, por si duket paske bere biseda me psikolog ne vendin ku jeton, dhe ata te kan keshilluar qe per tejkalimin e problemeve tuaja personale te nevojitet nje kurim me vetledhatime te UNIT tend.

Kalt
08-11-05, 11:04
Fortune mikesha ti ben per lidere!
Ta them sinqerisht!
I ke bere femrat armike por i ke bere meshkujt miq!
Kjo eshte aftesi!

Psikologu
08-11-05, 11:29
Fortune mikesha ti ben per lidere!
Ta them sinqerisht!
I ke bere femrat armike por i ke bere meshkujt miq!
Kjo eshte aftesi!

Fol per veti Kalt , mos u fut krejt mashkujt aty, dhe se armiqesia , a ėshtė iteligjenc a cka???
Thuja e ke berė mashkullin " mik ", shembullė Ty.

Artisti
08-11-05, 11:35
E nderuar shumė shpejt paske arriturr nė pėrfundim se unė qenkam ledhatuese e vetvetes.
Nėse pak njeh shkrimet siē po pretendojshe duhet ta dijshė se kjo nuk qėndron.
Po ti si duket paske problem mevetveten nga mendjemadhėsia.

Edhe nga ti skam pritur pergjigje me te mire.
Une vetem u bazova nga shkrimet tuaja ne kete tem.
Je munduar te anlizojsh UNIN tend apo te tjereve kjo nuk me intereson, por si duket paske bere biseda me psikolog ne vendin ku jeton, dhe ata te kan keshilluar qe per tejkalimin e problemeve tuaja personale te nevojitet nje kurim me vetledhatime te UNIT tend.


Fortuna shyqyr qe nuk kam hap tema shume une hahahaaahahhahahha se shpejt ma kishe gjet vendin 8)


.

Murgesha
08-11-05, 17:51
Fortuna shyqyr qe nuk kam hap tema shume une hahahaaahahhahahha se shpejt ma kishe gjet vendin 8)


.

Lum si ti Artisti.
Me mujtė e ti hjeki gjysmėn e temave tė mia, do tė i kisha dalė pėrballė Fortunės, por kėshtu spo kam se si ngatėrrohem me te.
Pastaj Fortunė hesapi e mos vet pėr mua nėse mė rrok pėrpara. :lol:

Murgesha
08-11-05, 17:55
Edhe nga ti skam pritur pergjigje me te mire.
Une vetem u bazova nga shkrimet tuaja ne kete tem.
Je munduar te anlizojsh UNIN tend apo te tjereve kjo nuk me intereson, por si duket paske bere biseda me psikolog ne vendin ku jeton, dhe ata te kan keshilluar qe per tejkalimin e problemeve tuaja personale te nevojitet nje kurim me vetledhatime te UNIT tend.

Po mirė moj Fortunė, ti a je kėtu pėr tė analizuar temat tona, apo pėr tė shfryrė mllefin, tė cilin s`po jam nė gjendje ta kuptoj se pse e ke?
Nėse tė pėlqejnė temat je e mirėseardhur nė diskutime, e nėse jo atėherė nuk ėshtė e mirė qė tė pėrbuzėsh temat kėshtu haptazi.
Normal qė shumė tema i kam hapur nga pėrvoja ime, dhe nuk pres qė tė gjithė ti pėlqejnė.
Sė fundi tė pėrshėndes, ja kalofsh si mė sė miri nė mesin tonė, prej tani edhe si diskutuese.

Barbaroza
08-11-05, 18:06
Sa i perket temes,dua te them:"Sa me shume tjeret sillen me arrogance ndaj meje,aq me bute po sillem me veten".

Fortuna
11-11-05, 02:31
Fortune mikesha ti ben per lidere!
Ta them sinqerisht!
I ke bere femrat armike por i ke bere meshkujt miq!
Kjo eshte aftesi!

Fol per veti Kalt , mos u fut krejt mashkujt aty, dhe se armiqesia , a ėshtė iteligjenc a cka???
Thuja e ke berė mashkullin " mik ", shembullė Ty.


Ani de Psikologu prej tani e di se ty nuk te paskam "mik".
Po spo e di, ti qka u preke nga shkrimet e mia, apo ndoshta te ka mbetur merak qe ste kam kthyer nje replike tek feja, kur ti qirreshe si i marre kunder bashkekombasve tuaj, duke i quajtur muxhahidine. Nejse ste jam pergjigjur ateher e nuk do te pergjigjem as tani ne ate shkrim, nga shkaku se sun ti pata duruar dy faqe te fletores kopjime per do te drejta tek bota arabe, qe sme kan interesuar kurr e as qe do te me interesojne ne te ardhmen.
U pa puna prej tani kur e lexova ket shkrim e di se paskam mbetur pa nje "mik", qe edhe ashtu nuk do te me mbetet kurr pike ne zemer.

Fortuna
11-11-05, 02:33
Sa i perket temes,dua te them:"Sa me shume tjeret sillen me arrogance ndaj meje,aq me bute po sillem me veten".

Ani moj, mos u merzit.
Banja edhe ti si shoqja jote Murgesha, dhe nisja me u vetledhatu.

Fortuna
11-11-05, 02:44
Po mirė moj Fortunė, ti a je kėtu pėr tė analizuar temat tona, apo pėr tė shfryrė mllefin, tė cilin s`po jam nė gjendje ta kuptoj se pse e ke?
Nėse tė pėlqejnė temat je e mirėseardhur nė diskutime, e nėse jo atėherė nuk ėshtė e mirė qė tė pėrbuzėsh temat kėshtu haptazi.
Normal qė shumė tema i kam hapur nga pėrvoja ime, dhe nuk pres qė tė gjithė ti pėlqejnė.
Sė fundi tė pėrshėndes, ja kalofsh si mė sė miri nė mesin tonė, prej tani edhe si diskutuese.

Jo Murgesha Jo, nuk po i perbuzi temat, se tema te mira ka ne dardani. Ajo qe po kerkoj eshte te mbeteni origjinal ne tema siq keni qen gjithmone.
Mos e shendrroni forumin ne kopje, kjo eshte ajo qe po dua te ju them tere kohen, por askush (e sidomos ata qe me se shumti kopjojne) nuk po don te me kuptojne.

Krokodilli
11-11-05, 07:16
Po mirė moj Fortunė, ti a je kėtu pėr tė analizuar temat tona, apo pėr tė shfryrė mllefin, tė cilin s`po jam nė gjendje ta kuptoj se pse e ke?
Nėse tė pėlqejnė temat je e mirėseardhur nė diskutime, e nėse jo atėherė nuk ėshtė e mirė qė tė pėrbuzėsh temat kėshtu haptazi.
Normal qė shumė tema i kam hapur nga pėrvoja ime, dhe nuk pres qė tė gjithė ti pėlqejnė.
Sė fundi tė pėrshėndes, ja kalofsh si mė sė miri nė mesin tonė, prej tani edhe si diskutuese.

Jo Murgesha Jo, nuk po i perbuzi temat, se tema te mira ka ne dardani. Ajo qe po kerkoj eshte te mbeteni origjinal ne tema siq keni qen gjithmone.
Mos e shendrroni forumin ne kopje, kjo eshte ajo qe po dua te ju them tere kohen, por askush (e sidomos ata qe me se shumti kopjojne) nuk po don te me kuptojne.

Fortuna me te vertet ishe si fortuna,, tu fluturu me tepih Magjik,,,,,
ofendo Murgeshen
ofendo Barbarozen
ofendo DoGzonen

une pa qen psikolog te tregoj se ku qendron ti Fortuna......

mendoj se ti :arrow: se pari urren veten,, je kunder vetes,, pastaj tu doket se krejt jan kunder teje...
(eshte shkurt mendim i imi bazuar nga shkrimet e juaja)


nuk te njoh, nuk me njeh,, por preferoj te jemi miq e jo armiq....
pershendetje e nderuar Fortuna... me shpresa qe te lexoj se paku nje shkrim pozitiv nga ana juaj

Psikologu
11-11-05, 09:08
Fortune mikesha ti ben per lidere!
Ta them sinqerisht!
I ke bere femrat armike por i ke bere meshkujt miq!
Kjo eshte aftesi!

Fol per veti Kalt , mos u fut krejt mashkujt aty, dhe se armiqesia , a ėshtė iteligjenc a cka???
Thuja e ke berė mashkullin " mik ", shembullė Ty.


Ani de Psikologu prej tani e di se ty nuk te paskam "mik".
Po spo e di, ti qka u preke nga shkrimet e mia, apo ndoshta te ka mbetur merak qe ste kam kthyer nje replike tek feja, kur ti qirreshe si i marre kunder bashkekombasve tuaj, duke i quajtur muxhahidine. Nejse ste jam pergjigjur ateher e nuk do te pergjigjem as tani ne ate shkrim, nga shkaku se sun ti pata duruar dy faqe te fletores kopjime per do te drejta tek bota arabe, qe sme kan interesuar kurr e as qe do te me interesojne ne te ardhmen.
U pa puna prej tani kur e lexova ket shkrim e di se paskam mbetur pa nje "mik", qe edhe ashtu nuk do te me mbetet kurr pike ne zemer.

Na knaqe humor Fortuna...!!!!!

Lady Godiva
11-11-05, 10:13
Une ketu kam verejtur qe sa e merr guximin dikush t'a thote te verteten si FORTUNA , menjehere ofendohet dikush edhe ja nisin rafallet e replikave. Perndryshe ti Murgesha e kam verejtur qe ke qejf pak te jesh ne qender te vemendjes dhe je mesu mu "ledhatu" e me u "perkdhel" keshtu. Po me duket krejt farefisin e ke ne forum.

Arb
11-11-05, 10:15
ani, cka ke tema edhe ni here?

Lady Godiva
11-11-05, 10:16
Fortuna, nuk ke vetem Miq ketu por ke edhe MIKESHA. :wink:

Arb
11-11-05, 10:19
Heeeeeu Fortune heeeu!

Po cka vershove me ate fortune shkrimesh...

nale veten cike bre...!

Sy_kaltra
11-11-05, 10:31
Murgesha athu qar do te ipesha sikur te jem ne qenber te vemendjes siq je ti moj Motrush :roll: Gje qe Shum kujt i dul timi te fitoj nje Famshmeri nga bisedat e kota,,Por kam Frig se nuk dotja arrin kurr ate sepse nje Murgesh kemi ne f/d :)

Murgesha Un jam e but shum :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
11-11-05, 11:16
Sa i perket temes,dua te them:"Sa me shume tjeret sillen me arrogance ndaj meje,aq me bute po sillem me veten".

Ani moj, mos u merzit.
Banja edhe ti si shoqja jote Murgesha, dhe nisja me u vetledhatu.

S'poi e kuptoj cka te preku kjo thenje imja kur s'ka pas te beje asgje me ty???? :roll: :roll:

Murgesha
11-11-05, 14:35
Une ketu kam verejtur qe sa e merr guximin dikush t'a thote te verteten si FORTUNA , menjehere ofendohet dikush edhe ja nisin rafallet e replikave. Perndryshe ti Murgesha e kam verejtur qe ke qejf pak te jesh ne qender te vemendjes dhe je mesu mu "ledhatu" e me u "perkdhel" keshtu. Po me duket krejt farefisin e ke ne forum.

E nderuara Lady Godiva, as qė mė ka shkuar kurrė nė mendje tė jem nė qendėr tė vėmendjes nė kėtė forum e as nė jetėn time tė pėrditshme.
Se mė rrespektojnė anėtarėt shkaku ėshtė se edhe unė i rrespektoj.
rrespekto tė jesh e rrespektuar, ndero qė tė tė nderojnė.
Sapo e ndėgjova njė thėnie qė na shkon.
"Pėr ne shqiptarėt autobusit qe i ka karriget nga numri 1-54 duhet me ja bo secilės karrige numėr 1 per me kan t'knaqun se secili po ulet nė vendin e parė".

Sa i pėrket Fortunės, unė asnjėherė deri mė tani nuk u sjella ashpėr me te dhe nuk e kam fyer edhe pse ajo pak a shumė mė ka fyer. Ē`dokush pėr mendimin tim ka tė drejtė ti thotė mendimet e veta, dhe nuk jam kėtu qė ta fyej atė apo diked tjetėr.

Murgesha
11-11-05, 14:37
Murgesha athu qar do te ipesha sikur te jem ne qenber te vemendjes siq je ti moj Motrush :roll: Gje qe Shum kujt i dul timi te fitoj nje Famshmeri nga bisedat e kota,,Por kam Frig se nuk dotja arrin kurr ate sepse nje Murgesh kemi ne f/d :)

Murgesha Un jam e but shum :lol: :lol: :lol:

E nderuar Sykaltėr tė falėnderoj pėr pėrkrahjen tėnde.

************************

Propozoj tė vazhdojmė me temėn. A jeni tė ashpėr/butė ndaj vetvetes??

Sy_kaltra
11-11-05, 14:38
e but moj thash jom sjom dal prej temes :P :lol: :lol: :lol:

Murgesha
11-11-05, 14:42
e but moj thash jom sjom dal prej temes :P :lol: :lol: :lol:

Mė fal motrushe por nuk ishte vetėm pėr ty.

Mė vjen mirė qė je e butė ndaj vetvetes, se nuk ėshtė e udhės me ashpėrsi tė pakontrolluar tė thejmė UNI-n tonė.

Sy_kaltra
11-11-05, 14:46
pasha zotin e but ndaj vetes edhe ndaj teje qe koke :evil: ahhaha ta ha xemlen :twisted: :wink:

Barbaroza
11-11-05, 15:33
Edhe une e bute ndaj vetevetes jam!
Si mos te jem une per veten time,kush tjeter?

Lady Godiva
11-11-05, 15:46
Murgesha athu qar do te ipesha sikur te jem ne qenber te vemendjes siq je ti moj Motrush :roll: Gje qe Shum kujt i dul timi te fitoj nje Famshmeri nga bisedat e kota,,Por kam Frig se nuk dotja arrin kurr ate sepse nje Murgesh kemi ne f/d :)

Murgesha Un jam e but shum :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Me ke bere te qesh Sy_Kaltra. Ma mire spo te flas asgje se edhe ashtu nuk e kupton shqipen e drejte ti.

ShEjToNkA
09-09-08, 00:32
Hahahahahhahahaha mirė qė s'jam e ashpėr ndaj tjerve si ndaj vetės, por edhe mirė qė s'janė tė tjertėt tė ashpėr ndaj meje sic jam ndaj vetės.

Jam shumė e ashpėr ndaj vetės nė krahasim me tė tjertėt, apo nė krahasim tė tjerėt me mua. Nuk mundem ta pėrkėdhelė UNIN kur e shof tė arsyshme se duhet ndodh e kunderta!

Jana
09-09-08, 00:36
Spo di sem ka ra me bo ndonje gabim qe duna me gjyku veten aq shum....
Ne pergjithesi jam person i qet...me vetveten dhe me te tjeret.....
Q'do gje e gjykoj apo e marr shtruar .....

Rizuana
09-09-08, 12:48
Kur dikush qė kemi tė bėjmė me tė, bėn ndonjė gabim apo gjėra qė nuk na pėlqejnė, natyrisht se reagojmė, kritikojmė e mundohemi tė korigjojmė.
Po me veten tuaj si qėndroni kur dihet se askush nuk ėshtė aq i pėrsosur sa tė mos bėjė gabime kurrė.

Sa e akuzoni, gjykoni, arėsyetoni vetveten nė raste tė tilla?

Te tjeret i fali pa problem, (bile i fali edhe atehere kur nuk kerkojne falje, pos per here te pare me ka ndodh ne qershor te ketij viti, 1 polici qe me ka ndal padrejtsisht 1 jave ne aeroport sme ka lon me shku aty ku me padurim pritsha, e ate hala m'duket nuk e kam fal dmth ska kerku falje, se sikur te kerkonte PO)

E veten nuk e fali kurre, kam nje ndergjegje 'te keqe' qe edhe per gjene me te vogel s'me le rehat.

Adrenalina
09-09-08, 16:18
Jam shume e but si ndaj vetes ashtu edhe me te tjeret!

Domira
09-09-08, 16:27
Jam reale si me vehten ashtu edhe me te tjeret. A jam e bute? Pergjigja: qysh ta lyp puna.

Honesty^uk.
09-09-08, 17:40
Kur nengjykimin dhe vleresimin tim hasi ne padrejtesi si tek une dhe te tjeret,
ateher pa asnje hezitim tregohem shume i ashper

egi
09-09-08, 21:31
Jam e ashper kur gaboj....

emine
10-09-08, 15:23
E kritikoi veten shum,sepse vetem kshtu mundem me ndryshu aty ku bai gabim,amo edhe kaniher e lemoi se gjunah kure ska kush me mare me tmir,,sa pyetje interesante;)

DEA
10-09-08, 15:30
E bute asnje pike hiq, e ashper sa te duash, jam ajo qe e kritikoj veten me se shumti....

Virti
10-09-08, 15:33
kingj! :cool: