PDA

View Full Version : Detyrė e bukurisė...


Urata
26-09-05, 02:39
Sa mundin/kohen dhe energjine hargjojme per tu zbukuruar...
Pse jo, kjo na ben te dallojme dhe joshim boten mashkull!

http://www.hintmag.com/beautyduty/sep05/cliniqueB.jpg

Sa i kushtoni rendesi toaletit...?

Urata
26-09-05, 02:46
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050921180106/www.sephora.com/assets/dyn/product/P123700/P123700_sm.jpg
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050921180106/www.sephora.com/assets/dyn/product/P123702/P123702_sm.jpg
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050921180106/www.sephora.com/assets/dyn/product/P123705/P123705_sm.jpg

Une per vete, nuk ndihem mire po dola pa make-up...

Urata
26-09-05, 02:48
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050921205443/www.sephora.com/assets/browse/right_side/rs_makuepGetLooks.jpg

Xhepin e kam zbraz neper dyqane...

Urata
26-09-05, 02:49
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050817210705/www.sephora.com/assets/browse/tt/getLook/C12091_main.jpg

Vertet Rich duket...

Urata
26-09-05, 02:50
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050817210708/www.sephora.com/assets/browse/tt/getLook/C12094_look4.jpg

Paramendoni si do dukej pa keto nuanca te hedhura ne sy e buze...!!!

Urata
26-09-05, 02:51
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050921205446/www.sephora.com/assets/browse/tt/getLook/C12294_main.jpg

Vertet Royal...!

Urata
26-09-05, 02:52
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050921205445/www.sephora.com/assets/browse/tt/getLook/C12292_main.jpg

Urata
26-09-05, 02:52
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050921205446/www.sephora.com/assets/browse/tt/getLook/C12293_main.jpg

Urata
26-09-05, 20:34
Kush s'po e perdorka kozmetiken...

rafet llapjani
26-09-05, 22:24
Oj Urata bre moter pash kuranin ku ke pa ne katun kozmetik a e din ti qe me ba mu shminkat e meshku me mil lopen krejt shminkat jesin neper gjina te lopes gagagag :lol: :lol: :lol: :lol:

Urata
26-09-05, 23:21
Oj Urata bre moter pash kuranin ku ke pa ne katun kozmetik a e din ti qe me ba mu shminkat e meshku me mil lopen krejt shminkat jesin neper gjina te lopes gagagag :lol: :lol: :lol: :lol:

Kush n'katune o rafet ?!!!...
I kem "pushtue" qytetet me t'mdha t'botes, po ēka je ka thue edhe ti,qy!

Urata
26-09-05, 23:25
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1019530_LG.gif

Veq sa porosita ONLINE, o rafet(se pak po kena dyqane ketu)...He, tani jemi ba te renda, edhe ushqimin po e porosisim online...
Pasha kryt e Nenes, sa mire kur po vie nga puna friz e frigorifer perplot e t'paluar veq me kon n'dugaj...

Urata
26-09-05, 23:30
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1016618_SM.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1015021_SM.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1020433_SM.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1025989_SM.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1015657_LG.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1019346_LG.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_0012884_SM.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/Assets/images/dept_on/anew_skincare_main_spr03.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1016678_SM.gif
http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_1015755_LG.gif

Urata
26-09-05, 23:32
Rafet, nga porosia qe bera do i marre keto gjera for free...!

http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_0347997_LG.GIF

http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_0347657_LG.GIF

http://shop.avon.ca/avonshop_en/assets/images/prod/PROD_0287565_LG.GIF

rilinda
26-09-05, 23:36
oj Urat a krejt qeto i perdor a? :roll:

rafet llapjani
26-09-05, 23:40
Urat moter pash kuranin qa pom pilqen qajo tashne bre a ka musi do basem qasi kuleq kuleq sikur te tashnes kuk qa eshte tmire per dimi qajo basum me porosit te qaj dugogjija qysh e pat emnin online hahahahaha :wink:

Urata
26-09-05, 23:41
oj Urat a krejt qeto i perdor a? :roll:

U moter, pritova t'gjitha me i tregue...!

Urata
26-09-05, 23:43
Urat moter pash kuranin qa pom pilqen qajo tashne bre a ka musi do basem qasi kuleq kuleq sikur te tashnes kuk qa eshte tmire per dimi qajo basum me porosit te qaj dugogjija qysh e pat emnin online hahahahaha :wink:

Ama e-mail address e ta qoj online ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

rilinda
26-09-05, 23:44
oj Urat a krejt qeto i perdor a? :roll:

U moter, pritova t'gjitha me i tregue...!

a e din moj qe s'jan t'shendetshme?

dr1ta
27-09-05, 00:09
bash esht be kafja e fd feminin :)


http://www.elle.no/elle/september/glitter_skjonn/4.jpg


I love dior :P


http://www.elle.no/elle/september/glitter_skjonn/1.jpg


vjeshta me xixa dhe ngjyre kapuchino :P


http://www.elle.no/elle/oktober/farger_skjonn/stort.jpg


http://www.elle.no/elle/august/noytral_skjonn/6.jpg


more chokollad :P

Urata
27-09-05, 03:20
http://www.elle.no/elle/oktober/farger_skjonn/stort.jpg

Interesant, e paska ngjyren e syve si syt e mi... :wink:

Urata
27-09-05, 03:22
http://www.azardisplays.com/productcart/pc/catalog/222020.jpg

Rilinda e kam keshtu ...

Urata
27-09-05, 03:42
http://www.honeypotcosmetics.com/images/brand/grandcurlmasc.jpg

Dhurat Rilindes, qikat ma spari fillojne me maskaran...

Urata
27-09-05, 16:18
http://www.elle.com/assets/image/2005/0708200513180286.jpg
http://www.elle.com/assets/image/2005/0708200513180673.jpg
http://www.elle.com/assets/image/2005/0708200513175789.jpg
http://www.elle.com/assets/image/2005/0708200513175382.jpg

Urata
27-09-05, 16:18
http://www.elle.com/assets/image/3242005162757.jpg

Urata
27-09-05, 16:21
http://www.elle.com/assets/image/0208200513232342.jpg
http://www.elle.com/assets/image/0224200509230842.jpg
http://www.elle.com/assets/image/0208200514402586.jpg
http://www.elle.com/assets/image/0208200514402769.jpg
http://www.elle.com/assets/image/0208200514403071.jpg
http://www.elle.com/assets/image/0208200514402099.jpg
http://www.elle.com/assets/image/0208200514403353.jpg

Urata
27-09-05, 16:22
http://www.elle.com/assets/image/1252005105117.jpg
http://www.elle.com/assets/image/124200518530.jpg

Urata
27-09-05, 16:35
http://www.elle.com/assets/image/subdirA/9172003193130.jpg

DEA
27-09-05, 16:37
http://www.freenet.de/freenet/film_und_musik/bildershow/christina_aguilera_kind/bilder_gross/13.jpeg

DEA
27-09-05, 16:49
http://www.freenet.de/freenet/film_und_musik/bildershow/gisele_otto/bilder_gross/01.jpeg

vjeshta
27-09-05, 16:53
http://www.freenet.de/freenet/film_und_musik/bildershow/christina_aguilera_kind/bilder_gross/13.jpeg
Pse moj e qite foton teme ,veq sa te vij te ti se kuku per ty :twisted:

Urata
28-09-05, 01:04
Detyre e bukurise BUKURIA/ARTI...

dr1ta
28-09-05, 01:06
Detyre e bukurise BUKURIA/ARTI...

Sa her shminkohesh ne dit? :P

Urata
28-09-05, 04:59
Shminkohna njehere ne mengjez, dhe po dola per darke jashte...

E ti?

teDUAty
28-09-05, 05:33
Sa mundin/kohen dhe energjine hargjojme per tu zbukuruar...
Pse jo, kjo na ben te dallojme dhe joshim boten mashkull!

http://www.hintmag.com/beautyduty/sep05/cliniqueB.jpg

Sa i kushtoni rendesi toaletit...?

oj motrushe po une boten Femen e du edhe pa fasad , sepse fasada botes femen po ja humb natyren origjinale.

Urata
28-09-05, 13:44
Meso pak o dreq...
n'krevat veq pa "fasad", se perndryshe ska hijeshi ...

Vllako, mbaje mend nga motra jote URATE: Shume lehte mund ta veresh se sa eshte FEMRA, vetem shiqoje ne mirembajtjen e saj...
atehere e din se femer e paqllakut dhe marifetit...!

Krokodilli
28-09-05, 13:53
Rafet Llapjani tu i perdor shminkat e Urates

http://www.gay-bern.ch/celebrity/fotos/truedee-makeup.jpg

Urata
28-09-05, 14:21
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaa...
O Krokodil u knaqa tu qesh...
T'knaqte Zoti ty, hė....

spirl_girls
28-09-05, 14:31
Urata te gjitha keto gjera i perdor gjdo dite aa?

Urata
28-09-05, 14:40
Urata te gjitha keto gjera i perdor gjdo dite aa?

Po Spicy...
Veq, dije se nuk i leshoj rrugen nje vajze te re...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. .
Gati t'filloj e t'garoj me timen GOCĖ...!

spirl_girls
28-09-05, 15:22
Urata te gjitha keto gjera i perdor gjdo dite aa?

Po Spicy...
Veq, dije se nuk i leshoj rrugen nje vajze te re...
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. .
Gati t'filloj e t'garoj me timen GOCĖ...!

Me vjen mire per tyy por se kisha preferu as shume kozemtiken me mire ashtu si zoti na ka kriju ose vetem thjeshttt me miree :wink:

Urata
28-09-05, 16:16
Mori, kush t'tha qe une i perdore shminkat KOMPLIKUESHEM...?!!!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa...
thjeshte, thjeshte dhe ato pak nuanca t'freskojne.

Spicy, a e din ēka them une kur t'shkoj ME U SHMINKUE?
Po shkoj me e ngjite pak shėndet...!!!

laliloli
28-09-05, 16:34
Meso pak o dreq...
n'krevat veq pa "fasad", se perndryshe ska hijeshi ...

Vllako, mbaje mend nga motra jote URATE: Shume lehte mund ta veresh se sa eshte FEMRA, vetem shiqoje ne mirembajtjen e saj...
atehere e din se femer e paqllakut dhe marifetit...!

Nuk eshte plotesisht ashtu

Perkrahe mirembajtjen e vetes ,por jo edhe ter diten me shminka ne dore me ndejt

Urata
28-09-05, 16:42
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lalioli...
Po nuk kemi mundesi qe t'rrime gjithe diten me shminka n'dore, zgjohesh ne ora 6-7 t'mengjezit del nga shtepia ne ora 8 kthehesh ne 6-7-8-9 te mbremjes...
Ajo qe ka rregull, te pakten 20 minuta ben DETYRAT e BUKURISE...!

laliloli
28-09-05, 16:54
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lalioli...
Po nuk kemi mundesi qe t'rrime gjithe diten me shminka n'dore, zgjohesh ne ora 6-7 t'mengjezit del nga shtepia ne ora 8 kthehesh ne 6-7-8-9 te mbremjes...
Ajo qe ka rregull, te pakten 20 minuta ben DETYRAT e BUKURISE...!

hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Nuk mund te jet marifet qore vetem ajo qe e mban veten mire ,

Zavrake mund te jet hahahahahahhahaaaaaaaaaaaaaa

Urata
28-09-05, 17:02
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lalioli...
Po nuk kemi mundesi qe t'rrime gjithe diten me shminka n'dore, zgjohesh ne ora 6-7 t'mengjezit del nga shtepia ne ora 8 kthehesh ne 6-7-8-9 te mbremjes...
Ajo qe ka rregull, te pakten 20 minuta ben DETYRAT e BUKURISE...!

hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Nuk mund te jet marifet qore vetem ajo qe e mban veten mire ,

Zavrake mund te jet hahahahahahhahaaaaaaaaaaaaaaha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...

t'pershendes zavrakisht!

laliloli
28-09-05, 17:05
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lalioli...
Po nuk kemi mundesi qe t'rrime gjithe diten me shminka n'dore, zgjohesh ne ora 6-7 t'mengjezit del nga shtepia ne ora 8 kthehesh ne 6-7-8-9 te mbremjes...
Ajo qe ka rregull, te pakten 20 minuta ben DETYRAT e BUKURISE...!

hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Nuk mund te jet marifet qore vetem ajo qe e mban veten mire ,

Zavrake mund te jet hahahahahahhahaaaaaaaaaaaaaa

FLM zavrakisht hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...

t'pershendes zavrakisht!

laliloli
28-09-05, 17:05
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lalioli...
Po nuk kemi mundesi qe t'rrime gjithe diten me shminka n'dore, zgjohesh ne ora 6-7 t'mengjezit del nga shtepia ne ora 8 kthehesh ne 6-7-8-9 te mbremjes...
Ajo qe ka rregull, te pakten 20 minuta ben DETYRAT e BUKURISE...!

hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Nuk mund te jet marifet qore vetem ajo qe e mban veten mire ,

Zavrake mund te jet hahahahahahhahaaaaaaaaaaaaaa

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...

t'pershendes zavrakisht!


FLM zavrakisht hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Flaka_1
22-10-05, 22:46
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20050921205446/www.sephora.com/assets/browse/tt/getLook/C12293_main.jpg

Barbaroza
26-10-05, 17:56
Detyre e bukurise se nje femre eshte edhe grimimi.Po te dilja pa grim,do t'me dukej se me mungon nje rrobe ne trup,por kuptohet ne suaza te normales e perdori!!

dr1ta
26-10-05, 18:41
Shminkohna njehere ne mengjez, dhe po dola per darke jashte...

E ti?

2-3 her ne jav :roll:

Kaltrushi
28-10-05, 09:40
Une ne mengjes i kushtoj shume Kohe pamjes sime.... dhe nuk dal asnjeher pa marre nje dush te shpejt....

unazat e keto gjerat me pelqejn , por nuk i ndoj fare apo vetem pakez......hmm

sa i perket shminkave... mascara nuk mungo (por decent)

Flaka_1
30-10-05, 01:22
http://www.elle.no/elle/oktober/farger_skjonn/stort.jpg

Urata
02-11-05, 22:09
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20051029014745/www.sephora.com/assets/browse/homepage/holiday_staticImage.jpg

Urata
02-11-05, 22:11
http://www.makeupmag.com/images/Content_Photos/Daneil%20Sandler%20makeup.jpg

laliloli
04-11-05, 18:20
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20051029014745/www.sephora.com/assets/browse/homepage/holiday_staticImage.jpg

Pashmeri se jo mahi

laliloli
04-11-05, 18:21
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20051029014745/www.sephora.com/assets/browse/homepage/holiday_staticImage.jpg

Pashmeri se jo mahi


Keshtu behen detyrat e bukurise

Urata
10-11-05, 13:54
http://www.ccjewelrydesign.com/images/gc_tiara.jpg

Flaka_1
10-11-05, 13:57
http://www.freenet.de/freenet/film_und_musik/bildershow/gisele_otto/bilder_gross/01.jpeg

Flaka_1
10-11-05, 14:00
http://www.hintmag.com/beautyduty/sep05/cliniqueB.jpg

emine
19-02-12, 15:23
Sa mundin/kohen dhe energjine hargjojme per tu zbukuruar...
Pse jo, kjo na ben te dallojme dhe joshim boten mashkull!

http://www.hintmag.com/beautyduty/sep05/cliniqueB.jpg

Sa i kushtoni rendesi toaletit...?
valla moj Urat qe hupe me ka krejt,sa per meshkujte as syte si kisha la asnjehere,po femra e ka ne nytaren e saj mu marr me kto cikrrime,per ndryshe nuk i jap kurre zore te madh em ba dicka ma shume se ndjeje nevoje,sa ma thjesht aq ma bukur duket femra,poashtu cto produktet e shtrejta nuk jan gjithmone te mira shumica tyre shaqfin sheja alergije se jan krejt kimi e helem,,,,