PDA

View Full Version : Letrat TAROT...


Urata
01-10-05, 06:10
hėėė...
diēka s'po kallxon mire...

Kush lexon TAROT ...
le t'levron ketu kete "tokė"...!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaa...

GURI SYLAJ
01-10-05, 14:33
Jo Tarot jo, veq n'dash me kqyre n'filxhan...........

Urata
02-10-05, 03:04
Karta po thot...
INTERESI, notues ndernjerezor!!!

...

Urata
02-10-05, 03:33
Karta tjeter tha...
largim i perhershem...!

LEDHATIMI
02-10-05, 03:35
Karta tjeter tha...
largim i perhershem...!

http://img392.imageshack.us/img392/5206/emoticonexp241en.gif (http://imageshack.us)

LEDHATIMI
02-10-05, 03:59
Karta tjeter tha...
largim i perhershem...!http://img392.imageshack.us/img392/4110/communicate306sf.gif (http://imageshack.us)

http://img392.imageshack.us/img392/5206/emoticonexp241en.gif (http://imageshack.us)

Urata
09-10-05, 03:25
Karta tjeter po thote...
PAJTIM...

LEDHATIMI
09-10-05, 08:48
Karta tjeter po thote...
PAJTIM...

Shperblim per pajtimhttp://img392.imageshack.us/img392/1817/rude016ei.gif (http://imageshack.us)

Urata
10-10-05, 02:17
Karta tjeter po thot...
paraqitje...

Manqa
10-10-05, 02:24
Karta tjeter po thhot Dyluftim :?: :?:

Urata
10-10-05, 02:45
Karta tjeter po thote...
Kujdes...

Dilingjia
10-10-05, 04:38
A ka naj nafak per mue oj URATE?

turisti
10-10-05, 10:11
Tarot? A ka dic te beje me budallaqet??

Urata
10-10-05, 16:10
A ka naj nafak per mue oj URATE?

Karta po thote...
avanturiste...

Urata
10-10-05, 16:11
Tarot? A ka dic te beje me budallaqet??

Karta tjeter po thotė...
menquri...

Murgesha
10-10-05, 17:10
Karta tjeter po thotė...
menquri...

Te budallaqet a??? :roll: :roll: :roll: :roll:

Urata
11-10-05, 14:26
Karta tjeter po thote...
afersi...

Manqa
11-10-05, 14:30
Qa po shkrujn per mu kartat e nderuar se Murgesh ka shku msit per mu bre e nuk pom zihet ven ven :oops: :oops: :oops:

Urata
11-10-05, 17:03
Karta po thot...
deshtim...


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaa...
o une nuk jam lexuese e kartave o Manga...!

Urata
23-10-05, 02:15
Karta tjeter po thote...
harmoni...

Barbaroza
23-10-05, 11:21
E karta tjeter thote:

Tentim shkaterrimi...

Urata
23-10-05, 12:46
Karta tjeter po thote...
Nuk ka fuqi shkaterrimi me shkaterru ...

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaa...

vushtrria
23-10-05, 12:48
karta tjeter po jep optimizem shume :lol:

Urata
23-10-05, 13:34
Karta tjeter po tregon ...
hezitim...!


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa...
mesiguri ka t'beje me vushtrria dhe t'vetmen e Sy_mavihtes...!

Urata
24-10-05, 23:04
Karta tjeter po thote ...
Ngaterresa...

djalli eshte fut n'mes dardanise ...
kujdes ju pafajsoret...

Dilingjia
25-10-05, 23:00
A ka naj nafak per mue oj URATE?

Karta po thote...
avanturiste...
JA PASKE QELLUE VALLA :lol:

Urata
26-10-05, 13:38
Karta po thot ...
ncuk...
avanturist virtual jo ne jeten reale...

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. .

Dilingjia
26-10-05, 23:25
Karta po thot ...
ncuk...
avanturist virtual jo ne jeten reale...

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. .

nime ssa pi sshet qato karta se krejt pi ja qellojkan allahile?

Urata
26-10-05, 23:28
Karta tjeter po thot...
lakmitar...

Dilingjia
26-10-05, 23:30
Karta tjeter po thot...
lakmitar...

n'hyrija t'bukra po valla :lol:

Urata
26-10-05, 23:31
Karta tjeter po thote...
tucan...

Dilingjia
26-10-05, 23:33
Karta tjeter po thote...
tucan...

aaaa kur so maca n'shpi mini bon darsem a? m'fal a? :lol:

Urata
26-10-05, 23:34
Karta tjeter po thot ...
mbylle, shko me flejte ma mire...

Dilingjia
26-10-05, 23:36
Karta tjeter po thot ...
mbylle, shko me flejte ma mire...

naten e mire pra :wink:

Guri i madh
28-10-05, 23:57
A ka naj nafak per mue oj URATE?

Karta po thote...
avanturiste...
JA PASKE QELLUE VALLA :lol:


qyre dilingji pasha shkallen qe e kishe mshef mbas therrave te sokakut pa shkue te hogja i vaganices nafak nuk ka metdal e kam nga pervoja
plumtorja smunet me te ndihmue se ti kie sehire ose te bane prej qasaj plakes ngat shpis tane

Dilingjia
29-10-05, 15:42
qfare maraklie jom une 10 killa plum me mi shkri bodihava qy :lol:

Domira
29-10-05, 17:44
Letrat po thojkan hani e pini tu lu me letra mes u terni tu lu qy :lol:

Guri i madh
30-10-05, 00:15
nji fjal popullore kush esht rrxue nga dardha mundet mem ardh ne vizit
e dilingji ngom mue se une te msoj mir mbasi sehiret jan te mdhaja
duhet me shkue te ni hogj gjeqme me shkrue (hajmali ) une hala po i baj
mkan bae hajr.
po edhe nji plumtore e njoh po kqyr te pragu i deres i kie tbamet (MGJIT)
qajo plaka ne kojshi esht mgjitore

Dilingjia
30-10-05, 06:19
Halla Xhevri a? nc nc ncs'ka faj masi rahmetlia babgjyshi jem diq e ka mbet pa e vizitue kurr kerkush :wink:

Guri i madh
30-10-05, 11:52
dilingji qitash qita falledhe per juve krejt rrugt i kie te hapura mundesh me fitue pare po edhe njerzit kan metrespektue ehhh sa per nafak
po shkojke puna shum ngadal .
po mos u merzit se mbrena 10 viteve ka met dal nafaka i ri je :cry: :wink: :cry: :wink: :cry: :wink: qishtu filgjani po thot

Guri i madh
30-10-05, 11:55
Halla Xhevri a? nc nc ncs'ka faj masi rahmetlia babgjyshi jem diq e ka mbet pa e vizitue kurr kerkush :wink:

nese halles gjevri ja gjan nji plak punet shpejtohen
se krejt problemi esht qaty

Barbaroza
03-11-05, 16:31
Karta tjeter thote:
pergatitje...

Dilingjia
03-11-05, 17:29
Karta tjeter thote:
pergatitje...
per qka?

Barbaroza
03-11-05, 17:38
Karta tjeter thote:
pergatitje...
per qka?

:arrow:

rilinda
03-11-05, 21:09
a ka mundesi mem tregu dikush qka ka mem ndodh neser? a mos ka mu tekerrlit me naj humner, a mos ka mem shkel najsen, a mos ka mem rrok naj vetetim aaa?

p.s. se pata njet me pyt po reklama m'shtinen me bo ket pytje :(

schütze
03-11-05, 21:56
a ka mundesi mem tregu dikush qka ka mem ndodh neser? a mos ka mu tekerrlit me naj humner, a mos ka mem shkel najsen, a mos ka mem rrok naj vetetim aaa?

p.s. se pata njet me pyt po reklama m'shtinen me bo ket pytje :(
hmmmmmmmmmmmmmm sa per tekellitje nuk po muj met tregu ne publik :P :P :P ,e sa per met shkel najsen mvaret prej teje se a je ba met shkel apo jo :P sa per vetim mvaret se sa terheqse je :P :P :P :P (pak humor)
a je e knaqne me pergjigjje :?: :roll:

rilinda
07-11-05, 17:26
jo hiq :(

Urata
17-11-05, 22:31
Karta tjeter thote:
pergatitje...
per qka?

:arrow:

takim...

Barbaroza
18-11-05, 19:42
Amin...

legenda
04-01-07, 23:33
zonja urata rrofsh 100 vjet ,pa tregom te lutem se qka thojne letrat tarot per mu,:wink: per kete vit te ri qe erdhi...

legenda
09-01-07, 15:35
http://www.kartenlegen-info.de/Tarot/as-der-schwerter.JPG

legenda
09-01-07, 15:45
SHPATA

shpatat jane simboleqe qe ne letrat TAROT,pasqyrojne elementet e ZJARRIT;nepermes zjarrit pasqyrohet temperamenti yne dhe gadishmeria per LUFTE.
zjarri eshte nje element shume aktiv dhe agresiv.Nen kete element njeriu ndien nevoje te demostroje AUTORITETIN DHE FUQINE.

http://www.kartenlegen-info.de/Tarot/as-der-schwerter.JPG

legenda
09-01-07, 15:56
http://www.kartenlegen-info.de/Tarot/As-der-Staebe.JPG

legenda
09-01-07, 16:02
SHKOPINJET jane elementet e ajrit,nen kete element pasqyrohet VITALITETI; DINAMIKA;DHE FUQIA VEPRUESE, me kete element mund te formohet nje ure e hekurte ne mes njerzve,qe i takojne mentalitetit europian,pasi qe duke iu afruar ekuatorit temperaturat rriten dhe ndikimi i ketij elementi ndryshon.GJithashtu ky element ka ndikim pozitiv ne rrjedhjen e rrethanave qe kushtezojne FATIN.
http://www.kartenlegen-info.de/Tarot/As-der-Staebe.JPG

legenda
03-02-07, 01:08
http://www.kartenlegen-info.de/Tarot/as-der-kelche.JPG

legenda
03-02-07, 01:13
KUPA,
eshte simbol i ujit,nepermjet te te cilit pasqyrohen ndjenjat,intuita.
Mund te formohet nje ure e hekurte,nese krahasohe uji me LOTET,te cilet na rrjedhin nen ndikimin e ndjenjave te forta,si nga gezimi po ashtu edhe hidherimi.Derdhja e loteve sjell deri te shlirimi i shpirtit (SPIRITUEL),prandaj pas derdhjes se loteve ndihemi me mire.

http://www.kartenlegen-info.de/Tarot/as-der-kelche.JPG

legenda
03-02-07, 01:15
http://www.kartenlegen-info.de/Tarot/koenigen-der-muenzen.JPG

Paradox_13
03-02-07, 01:17
KUPA,
eshte simbol i ujit,nepermjet te te cilit pasqyrohen ndjenjat,intuita.
Mund te formohet nje ure e hekurte,nese krahasohe uji me LOTET,te cilet na rrjedhin nen ndikimin e ndjenjave te forta,si nga gezimi po ashtu edhe hidherimi.Derdhja e loteve sjell deri te shlirimi i shpirtit (SPIRITUEL),prandaj pas derdhjes se loteve ndihemi me mire.

Sa e leht qenka me ndertu ura me ket teknologjin e re...:biggrin: :biggrin:

legenda
03-02-07, 01:22
MONEDHA;
Monedhat jane simbole qe prezentojne elementin e TOKES , me te cilin pasqyrohet kreativiteti ,fantazia dhe idete.
TOKA si element i rrumbullaket-sfere qe perbehet nga numri i pakufizuar i rratheve,dmth ne letrat tarot njeriu ne kete element sillet ne rreth,ka nevoje me shume te pushoj,dhe te pres se si nje situate apo rast zhvillohet,dhe me kete simbol njeriu duke perdore kreativitetin ,fantazite dhe idete e reja arrin ne CAK.

http://www.kartenlegen-info.de/Tarot/koenigen-der-muenzen.JPG

legenda
03-02-07, 01:27
Keto ishin pra kater elementet e ASTROLOGJISE,qe me ane te simboleve paraqiten ne letrat TAROT,pra UJI ,AJRI, TOKA DHE ZJARRI.
Natyrishte se ne nuk duhet te mbeshtetemi ne leximin e letrave tarot,dhe produkteve tjera te ngjajshme,por jeten ta shohim drejte ne sy dhe GURETHEMEL per jeten tone te marrim REALITETIN.

legenda
03-02-07, 01:33
hahahahahaaa,ura ne IMAGJINATE:biggrin:
ndertojme sa te duash hahahaha,pa investimeee:wink:


p.s. mos po don me te kqyre qka po te thojne letrat,hahaha

Sa e leht qenka me ndertu ura me ket teknologjin e re...:biggrin: :biggrin:

uck_aksh
04-02-07, 04:11
nese doni te shiqoni fatin e juaj ne letrat tarot
ju mirpret www.hallatarot.com (http://www.hallatarot.com)
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/tarot_card_reader.jpg

legenda
04-02-07, 21:40
hahahahahahha,me ke ba te qeshi me zaaa,hahahahahaha:biggrin:

por ,uqk kjo halla aspak nuk me ngjan mu,amaaa hiqqqqqq:wink:

nese doni te shiqoni fatin e juaj ne letrat tarot
ju mirpret www.hallatarot.com (http://www.hallatarot.com/)
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/tarot_card_reader.jpg

uck_aksh
07-02-07, 01:10
hahahahahahha,me ke ba te qeshi me zaaa,hahahahahaha:biggrin:

por ,uqk kjo halla aspak nuk me ngjan mu,amaaa hiqqqqqq:wink:
legenda esht halla e madhe

legenda
07-02-07, 10:59
NCUUUK,legenda eshte vetem LEGENDA.

:mad: .

legenda esht halla e madhe

Paradox_13
07-02-07, 15:55
legenda esht halla e madhe

Sa keq...:mad: u dashka qe edhe une tani te jem hasreti i legendes...:biggrin: