PDA

View Full Version : Toni dhe imazhi i tij


Toni3
16-10-05, 19:58
Pėrshėndetje.

Me kujtohet njė thėnie ne gjuhen angleze, “for every beginning there is an end”, por unė do thoja, “for every end there is a beginning”...dhe kėshtu erdhi deri tek inkuadrimi im ne ketė forum te lavdishem. Pra kisha nje “fund” diku, dhe ketu po ja “filloj” nga fillimi.

Kush jam unė...!?

Quhem Faton, shkurt me thirin Toni, vije nga Peja, qyteti mė magjik kosovar, por jetojmė ne Prishtine me familje, jam 22 vjeēar dhe student i Artit – (dega e aktrimit), ne Universitetin e Tetovės, viti i tretė.

Njė dite me Tonin...

Toni zgjohet ora 7:00, siē ēdo student tjetėr ne mėngjes zihet me cimerėt se kush do del te blen mėngjesin, kur bindim njėrin te del, njeri bėn kafen e lezetshme te mėngjesit, ndėrsa tjetri rregullon dhomat. Me qene se pėrmenda cimerėt, shfrytėzoj rastin t’i pėrshėndes, pra Ardi dhe Timi, ooooo gjumasha, ju kam njėsha a!

Mandej llaf e muhabet me profesorė gjate dites, kohen e fundit edhe me provime ehhh qashtu e vrasim “dritėn”, gjersa bie “terri” dhe mandej fillon “night life”. Dalim me shoqerine si nė Tetove ne: kafe “Jazz”, “Tiffany”, “Tirana”, “Pegas”, ...

Ndėrsa kulmi i ditės ėshtė mbrėmja padyshim, kur te gjithė lozim Counter Strike, njė opsesion i keq por qe s’mundemi t’i largohemi.

Ndersa ne Prishtine me shume dal kah Morena dhe Quens tek Santea, ndersa ralle vizitoj edhe Kafen e Vogel dhe 3 Kacat...por me shume rije ne Barabar tek Pallati i Rinise sepse edhe punoj aty me honorar :)

Toni ne Prishtine, e kaluara e tij dhe familja...

Fundjavėn zakonisht e kaloj ne Prishtinėn e dashur, duke u ēmallur me miqtė, te afėrmit, shokėt, shoqet,... qe me mungojnė ēdo ēast. Prishtina, lagjia Ulpiana, me mundėson te ringjall prapė kujtimet e bukura te femijerise, por fatkeqėsisht kur me kujtohet “diēka”, zbehem dhe pėr njė ēast dhe dua te ik nga realiteti hidhur qe pėrjetoj. Gjerat ndryshuar pas ’98 n’Kosove bindshėm, me ketė ndryshuan edhe jetėra tė tėra, siē ndryshoi edhe jeta ime

Toni, muzika, filmi, sporti, krenaria...

Toni ndegjon me kenaqsi; AC/DC, Scorpions, Guns n’Roses. Eshte tifoz i Juventusit. Ndersa nga basketbolli preferon Sacramento Kings. Eshte edhe “PLIS” i terbuar, ka tatuazh ne kraheror me mbishkrimin “Proud to be PLIS”. Sa per shijet e filmit i preferuari i tij eshte Bruce Willis dhe Omar Sharif.

Mos te teproj, t'ju them dicka, kam pervoje te madhe neper forume shqiptare dhe njoh teper mire mentalitetin shqiptar virtual.

Me kenaqsi Une.

Urata
16-10-05, 21:49
O sa mirė...!

Dilaver
16-10-05, 23:00
Pėrshėndetje.

Me kujtohet njė thėnie ne gjuhen angleze, “for every beginning there is an end”, por unė do thoja, “for every end there is a beginning”...dhe kėshtu erdhi deri tek inkuadrimi im ne ketė forum te lavdishem. Pra kisha nje “fund” diku, dhe ketu po ja “filloj” nga fillimi.I nderuar Toni3, jeni i mireseardhur dhe besoj se do te kalojme caste te kendeshme ne kete ode virtuale gjithqiptare.

Murgesha
16-10-05, 23:55
Toni tė pėrgėzoj pėr kėtė prezentim kaq tė kompletuar.
Tė uroj mirėseardhje dhe ja kalofsh si ėshtė mė sė mirė nė mesin tonė.

Murgesha!

Problematiku
17-10-05, 17:51
Ndegjo Toni3 qka po te them, njė prezentim kaq tė koklavitun moti nuk kam lexuar.

Njė prezentim domethenes dhe i sinqerte.

Te deshiroj tia kalosh sa me mirė me ketė shoqeri tė shkelqyeshme.

Toni3
17-10-05, 22:15
Urata, Dilarev, Murgesha dhe Problematiku ju flm nga zemra per mikpritjen ne kete vater virtuale shqiptare.

Besoj se do kalojme bukur ketu duke debatuar me njeri tjetrin, replikuar me njer tjetrin dhe duke krijuar miqesi te reja.

Cdo te mire, Toni

vjeshta
17-10-05, 22:20
Tung Toni3 mire se erdhe .
Dhe te uroj momente te bukura ne Fd
Me respekt,Vjeshta

doGzona
17-10-05, 23:39
Toni i nderuar, mire se na erdhe,
Ju deshiroje qe te ja kaloni sic eshte me se miri,
ketu ne mesin tone dhe kudo tjeter qe ndodheni.

doGzona

Gentiana
19-10-05, 21:26
Toni mire se na erdhe dhe te uroj per prezentimin e bukur qe paske ber.

Me shpres qe te ja kalojsh si esht me se miri ne mesin e forumistave Dardan, te pershendes dhe te uroj gjith te mirat.

Genta

Diana007
20-10-05, 08:13
Toni3 mir se erdhe , qaste te kendshme me ne :wink:
Te pershendes , Diana :)

Artisti
20-10-05, 16:08
Toni3 mir se ke ardh,argetim te kendshem do t kesh ketu ,t lumte qe je regjistrue ketuArtisti

dr1ta
21-10-05, 23:31
Toni welcome, ja kalofsh sic esht me se miri ketu . :)

Toni3
21-10-05, 23:49
Flm per mikpritjen :)

Cdo te mire...

halla e madhe
26-10-05, 15:09
Toni3_mire se erdhe ne Fd.te deshiroj caste te kendshme dhe suksese ne studime :P

rrespekt per TY;halla e madhe

Arb
26-10-05, 15:54
Mire se ke ardh O TONI!

Ia kalofsh mire ketu!