PDA

View Full Version : Nė hap me modėn


Naki
01-11-05, 14:23
10 gjėra qė duhet t"i dini pėr modėn


1.
Rifreskohuni kohė pasė kohe.Nuk jeni tė sigurt se cilit stil mė tepėr keni dėshirė ti pėrkitni :?: Provoni njė Bluzė me xhinse ose pantollona tė thjeshtė.
Mos lejoni veten tė keni ndikim nga tė tjerėt.

2.
Nėse mendoni se jeni tė moshuar tė vishni diqka dhe nuk ju pėrshtatet juve,ose mendoni se jeni tė rinj pėr tė veshur diēka,atėherė mė tė vertetė edhe nėse e vishni atė nuk do tė ndiheni mirė asnjėherė.

3.
Mos u friksoni tė visheni me rroba qė nuk janė tė grupit tuaj.
Dėgjoni zemren ėfarė ju thotė se si duhet tė dukeni.
Nėse ndiheni mirė nė mini- fund dhe jeni 55 vjeqe atėherė lirishtė visheni.nėse jeni 22 vjeqe dhe ndiheni mirė me pantollona klasik,atėherė visheni.

4,
Veshja me ngjyrė tė Zezė ėdo herė duket e shtrenjėt dhe mė e sofistikuar.

5.
Nėsė nu qendroni mirė me tė holla,atėherė mos dilni nė shoping disa muajė.Tė lira ,vetėm sa tė bleni diēka.kjo shpesh ėshtė investim i gabuar.
Kombinoni Veshjet qė keni,rregulloni flokėt,grimin dhe stolitė ose eventualishtė mund tė merrni,diēka nga dollapi i ndonjė tė Afėrmi,oseshoqja,pėrderisa tju pėrmisohet gjendja Financiare.

**********************************************
Vazhdonė mė tutje pjesa e 5 pika ve tjera
**********************************************

Naki
01-11-05, 22:27
6.
Gjithmonė mundohuni tė jeni nė trend dhe nė hapė me kohen.
Edhe pse thonė nė modė ėshtė ēfarė ju duket juve bukur,prapė se prapė duhet tė mos jeni jashtė rrethit....Nėse taket e larta kanė qenė nė trend para 4 viteve sigurisht,nuk do tė ishte ide e mirė ti mbathni ato tani.

7.
Mos u brengosni pėr dukjen njė periudh.
Vishni minifund,xhinse dhe bartni ēantė tė bukur.
Provoni fund deri tek Gjunjėt.
Me njė fjalė:luani ,Knaquni dhe mbani nė mend se stili duhet tė punojė pėr ju e jo ju tė mundohuni pėr tė.

8.
Asnjėherė mos e Sakrifoni imazhin tuaj profesional pėr moden.
Xhinse shumė tė ngushta ose stile tė ndryshme qė nė njėren apo tjetren mėnyrė do ti bėjnė dėm karrieres suaj,pa marrė parasysh qfarė karriere keni.
Asnjėherė mos rrezikoni shumė.

9.

Moda eshtė vetem njė pjesė se si Bota ju pranon.
Shumė mė shumė mundohuni tė pasuroni repertorin tuaj tė tė lexuarit,pasurimin shpirtėror dhe mardhėnjet shoqerore,se sa ta pasuroni dollapin tuaj.
shkėlqimi dhe qetėsija shpirterore nuk dalin asnjėherė prej modės.

10.

Modė ėshtė ēdo gjė rreth jush :!:
nėse ju pėlqen diqka,dukeni bukur nė tė atėherė blijeni.


Ideja rrethė kėsaj teme eshtė huazuar nga Revista Kosovarja.

Naki