PDA

View Full Version : Asociacione


Faqet : [1] 2 3

laliloli
09-11-05, 21:44
Mendoj qe edhe asociacionet jane nje loje interesante

Filloj

-Bujku
-Shiu
-Vera
-Momentalisht

Ne ē,ka asocojne ??

zana e maleve
09-11-05, 21:50
mendoje qe eshte bereqeti ose perndryshe gruri


-Bardhesia
-Unaza
-Dashurija
-Festa

laliloli
09-11-05, 21:58
mendoje qe eshte bereqeti ose perndryshe gruri


-Bardhesia
-Unaza
-Dashurija
-Festa

Martesa

Ps nuk ishte e sakt pergjigjja e meparshme

zana e maleve
09-11-05, 22:04
-Greva
-Studenti
-vetevendosja

nuk kam ide se qka mundet me qene nese nuk eshte nuk po e di mik hahhah

laliloli
09-11-05, 22:09
-Greva
-Studenti
-vetevendosja

nuk kam ide se qka mundet me qene nese nuk eshte nuk po e di mik hahhah


Albin Kurti Zana duhet 4 te dhena e jo tri hhaaaaaaaaaa


Nuk eshte marre me than nuk e di :lol: :lol:

zana e maleve
09-11-05, 22:12
-Kelmendi
-Shalli
-Bjeshka
-Cercajo nuk po me vjen marre me thene nuk po e di

zana e maleve
09-11-05, 22:14
mik mos eshte te korrat pergjigja

laliloli
09-11-05, 22:22
mik mos eshte te korrat pergjigja

Vjeshta ishte Zana. Mire le te mbetet rregull qe te tregohet me sa shkronja eshte pergjigjja ,a pajtohesh mikeshe me kete ?

zana e maleve
09-11-05, 22:25
po si jo pajtohem

Murgesha
09-11-05, 22:26
Zgjidhje
Vėshtirė
Kėngėtar
Anagrame.

???????? :lol: :lol: :lol:

laliloli
09-11-05, 22:27
[quote="zana e maleve"]-Kelmendi
-Shalli
-Bjeshka
-CercaSa shkronja i ka kjo zgjidhje ? se te veshtir e ke gjet kesaj here :lol:

zana e maleve
09-11-05, 22:28
13 shkronja i ndreuar kujdes jane te ndara ne dysh

Murgesha
09-11-05, 22:34
-Kelmendi
-Shalli
-Bjeshka
-Cercajo nuk po me vjen marre me thene nuk po e di

Ibrahim Rugova.

Si kujtohet jo Lalit kjo pėrgjigje. :lol:

zana e maleve
09-11-05, 22:53
Zgjidhje
Vėshtirė
Kėngėtar
Anagrame.

???????? :lol: :lol: :lol:
sa shkronja i ka pergjigja mike ime murgeshe

Murgesha
09-11-05, 22:56
Oj mikeshė, nr i shkronjave ėshtė nė pikėpytjet. :wink:

laliloli
09-11-05, 23:01
Zgjidhje
Vėshtirė
Kėngėtar
Anagrame.

???????? :lol: :lol: :lol:


hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

Mos me ke futur mua ketu

Murgesha
09-11-05, 23:03
Zgjidhje
Vėshtirė
Kėngėtar
Anagrame.

???????? :lol: :lol: :lol:


hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

Mos me ke futur mua ketu

Take pra njo, se ja qėllove. :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
10-11-05, 10:43
Argetim
Gazeta
Njohuri
Text

Diana007
10-11-05, 10:46
Argetim
Gazeta
Njohuri
Text


:roll: Interneti

Barbaroza
10-11-05, 10:49
Jo Diana! :?

Murgesha
10-11-05, 10:54
Argetim
Gazeta
Njohuri
Text

Fjalėkryqi.

Diana007
10-11-05, 10:58
Jo Diana! :?
:oops: :?

Barbaroza
10-11-05, 10:59
Murgesha e ka qelluar! :)

Murgesha
10-11-05, 11:06
Mėngjez,
Hidhur,
Ėmbėl,
E zezė.

Barbaroza
10-11-05, 11:07
Kafeja e mengjesit! :P

loni19
10-11-05, 18:14
tastatura
Bateria
Tavolina
Interneti
ne cka ju asocojne keto.

Sy_kaltra
10-11-05, 18:22
Testatura :?

loni19
10-11-05, 18:30
Testatura :?Pse :? , a nuk e di se shka eshte be a?

Sy_kaltra
10-11-05, 18:37
Jam Dy mendje per ata :?

e qellova apo jo :?:

Barbaroza
10-11-05, 18:38
Gjithēka
Ekran
Argetime
Lajme


(Nuk eshte kompjuteri)

Barbaroza
10-11-05, 18:39
Jam Dy mendje per ata :?

e qellova apo jo :?:
Si duket Loni e ka dhene vete pergjigjen!

loni19
10-11-05, 18:50
po cka eshte de?
spo don Sy_Kaltra me shkel ne drrase te kalbt(Kalbur).


ha ha ha ha loni

ninnela
10-11-05, 19:23
Gjithēka
Ekran
Argetime
Lajme


(Nuk eshte kompjuteri)

TV- ja pra Barbaroza :lol:

Barbaroza
10-11-05, 19:27
Po! :P
Vazhdoni!

Murgesha
10-11-05, 23:30
Lidhje
Frashėr
Haxhi
Kryeqytet.
________________________

????????

napoleoni
11-11-05, 02:05
Lidhje
Frashėr
Haxhi
Kryeqytet.
________________________

????????


Lidhja e Prizerenit

laliloli
11-11-05, 18:31
Lidhje
Frashėr
Haxhi
Kryeqytet.
________________________

????????

Prizreni


Hyrje
dalje
Druri
Mbylle

????

Sy_kaltra
11-11-05, 18:34
DERA :?:

laliloli
11-11-05, 19:14
Lazdrani
Nene
Pa martuar
Befasia e Dites???????

laliloli
11-11-05, 19:16
DERA :?:
E sakt
Arsyetim :

Hyn per dere
del per dere
dera e drurit
mbylle deren

laliloli
11-11-05, 19:17
Lazdrani
Nėnė
Pa martuar
Befasia e Dites???????

Sy_kaltra
11-11-05, 19:36
DJALOSHI :?:

Murgesha
11-11-05, 19:39
Lidhje
Frashėr
Haxhi
Kryeqytet.
________________________

????????

PrizreniLali ke dhene pergjigjen e sakte.

Ndėrsa sa i pėrket kėtij asociacioni

Lazdrani, __qifti mė i mirė nė forum.
Nėnė______ka tre fėmijė
Pa martuar_ E martuar
Befasia e Dites_sot ska befasi.

Pėrgjigja ėshtė Murgesha. :lol: :wink:

laliloli
11-11-05, 20:07
Lazdrani
Nėnė
Pa martuar
Befasia e Dites???????

Po pra zgjidhja eshte Murgesha ,dhe ja si asocion Murgesha

Murgesha-- qift me Lazdranin
Murgesha --eshte nene ka tre femije
Murgeshat --ne realitet nuk martohen
Murgesha --eshte autore e temes "befasia e dites"

Murgesha
11-11-05, 20:10
Tė lumtė Lali. Vėrtet po e dėshmon veten si mjeshtėr tė enigmave tė ndryshme.

laliloli
11-11-05, 21:15
Tė lumtė Lali. Vėrtet po e dėshmon veten si mjeshtėr tė enigmave tė ndryshme.

FLM Murgesha ,po buk i kam moj keto enigmat :lol: :lol:

laliloli
11-11-05, 21:22
Janar 2004
Shalli
Munguar
Ardhur

?????????

Barbaroza
11-11-05, 21:26
Janar 2004
Shalli
Munguar
Ardhur

?????????

Une a? :roll:

Sy_kaltra
11-11-05, 21:31
Janar 2004
Shalli
Munguar
Ardhur

?????????

Barbaroza :)

laliloli
11-11-05, 21:33
Janar 2004
Shalli
Munguar
Ardhur

?????????

Une a? :roll:

Po pra ,Sykalter a te tregoj Barbaroza a?

laliloli
11-11-05, 22:04
Fluska
Uji
Rreshqitje
Ftohet

laliloli
11-11-05, 22:05
Fluska
Uji
Rreshqitje
Ftohet

????

Sy_kaltra
11-11-05, 22:06
DIMRI :?:

Barbaroza
11-11-05, 22:10
DIMRI :?:

Ose Bora! :)

Murgesha
11-11-05, 22:10
Fluska
Uji
Rreshqitje
Ftohet

????

Bora! :wink:

Sy_kaltra
11-11-05, 22:23
njana po e :)

laliloli
11-11-05, 22:53
njana po e :)

Bora eshte oj rrushe ,se me kater shkronja :lol: :lol:

Barbaroza
12-11-05, 15:19
Dituri
E madhe
Cdo dite
Nxenes


?????

Sy_kaltra
12-11-05, 15:23
DIANA :?: :lol:

Barbaroza
12-11-05, 15:34
Jo Sykaltera.Nuk ka te beje me emra njerezish!

laliloli
12-11-05, 18:18
Dituri
E madhe
Cdo dite
Nxenes


?????

Shkolla

Barbaroza
12-11-05, 18:34
Te lumte Lali!

laliloli
12-11-05, 18:38
Te lumte Lali!

Flm Barbaroza

Letra
ēanta
Shtepi
Njeri

????????

loni19
12-11-05, 19:48
Patriot
Prizreni
Hoxhe-Teolog
Lidhja e Prizrenit.

laliloli
12-11-05, 20:14
Loni mos i kalo pa e zgjidhur paraprakin dhe vendos aq ? sa shkronja ka zgjidhja

FLM

loni19
12-11-05, 20:18
Loni mos i kalo pa e zgjidhur paraprakin dhe vendos aq ? sa shkronja ka zgjidhja

FLMOK Flm.
po nuk e dija zgjidhjen e asocuacionit tend.
hej mos eshte postjeri lalioli.

loni19
12-11-05, 20:19
Patriot
Prizreni
Hoxhe-Teolog
Lidhja e Prizrenit


?????????????

laliloli
12-11-05, 20:26
Loni mos i kalo pa e zgjidhur paraprakin dhe vendos aq ? sa shkronja ka zgjidhja

FLMOK Flm.
po nuk e dija zgjidhjen e asocuacionit tend.
hej mos eshte postjeri lalioli.

Nuk e dija thua ,a ke dhene pergjigje te sakt o Loni .Hajde mere dhe vendose pergjigjen si duhet :lol: :lol: :lol:

loni19
12-11-05, 20:31
Letra
ēanta
Shtepi
Njeri

????????[/quote]
Postjeri

laliloli
12-11-05, 21:38
Qumesht
Vera
Ftohet
Qokolada


????????

Sy_kaltra
12-11-05, 21:50
Qumesht
Vera
Ftohet
Qokolada


????????

ėmbėlsira :?:

loni19
12-11-05, 21:51
Qumesht
Vera
Ftohet
Qokolada


????????AKULLORJA

laliloli
12-11-05, 21:52
Qumesht
Vera
Ftohet
Qokolada


????????

ėmbėlsira :?:

JO ,Embelsira nuk hahet vetem veres po edhe dimrit :lol:

Sy_kaltra
12-11-05, 21:52
:lol: ke te drejt loni :D

loni19
12-11-05, 21:54
:lol: ke te drejt loni :DI dua shume akulloret, ti a i don.


Shqise
Ngjyre
Deti
Qielli


????????

Barbaroza
12-11-05, 21:55
Sykaltra :?: :P

loni19
12-11-05, 21:58
Sykaltra :?: :PBravo pasha Zotin, ja ke qellu.
je talente. :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
12-11-05, 22:02
Melankolik
Frymezim
Poezi
Rreshje


???

laliloli
12-11-05, 22:03
Qumesht
Vera
Ftohet
Qokolada


????????AKULLORJA

E sakyt Loni,te lumte

Sy_kaltra
12-11-05, 22:05
Sykaltra :?: :PBravo pasha Zotin, ja ke qellu.
je talente. :lol: :lol: :lol: :lol:ma paska ndi eren kja llokumja :lol: :lol:

loni19
12-11-05, 22:09
Sykaltra :?: :PBravo pasha Zotin, ja ke qellu.
je talente. :lol: :lol: :lol: :lol:ma paska ndi eren kja llokumja :lol: :lol:


po normal oj Sy_Kaltra.
Si mos me ja ni eren llokumi-llokumit..

Barbaroza
12-11-05, 22:10
Melankolik
Frymezim
Poezi
Rreshje


???

loni19
12-11-05, 22:13
Melankolik
Frymezim
Poezi
Rreshje


???spo muj mi ra ne fije.
mos eshte naj poezi "shiu" moj Barbaroza.

Barbaroza
12-11-05, 22:15
Po pra Loni.SHIU eshte! :P

loni19
12-11-05, 22:18
Emer
Qytet
Mes
Labi???????

Barbaroza
12-11-05, 22:21
Emer
Qytet
Mes
Labi???????

Mos eshte fjala per emrin Labinot :?:

loni19
12-11-05, 22:23
Emer
Qytet
Mes
Labi???????

Mos eshte fjala per emrin Labinot :?:


JO.

laliloli
12-11-05, 22:44
Emer
Qytet
Mes
Labi???????

Big Mama :?:

Sy_kaltra
13-11-05, 17:51
Vazhdoni mire qa jeni blloku :roll:

Barbaroza
13-11-05, 18:06
Derisa te vije Loni,une po vazhdoj me nje tjeter.


Sharmante
Kengetare
Dive
Ushtrine time...

???????

zana e maleve
14-11-05, 13:17
mos eshte motrushe
adelina ismajli

Barbaroza
14-11-05, 15:44
mos eshte motrushe
adelina ismajli

Sakte.Vazhdo!

Murgesha
15-11-05, 23:26
Ohėr
Memorandum
Sharmant
Farmerka

????? ???? :lol: :lol:

zana e maleve
15-11-05, 23:43
jaaaaaaaaaaaa murgesh motrushe shume e komplikuar nuk po muj me i ra ne fije a bene pak ndihme

Murgesha
15-11-05, 23:45
jaaaaaaaaaaaa murgesh motrushe shume e komplikuar nuk po muj me i ra ne fije a bene pak ndihme

Ani se po tė ndihmoj pak.
Ėshtė politikaaaaaaaaaaaaan :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
16-11-05, 10:24
Ohėr
Memorandum
Sharmant
Farmerka

????? ???? :lol: :lol:

Hashim Thaēi :?: :roll:

vushtrria
16-11-05, 12:23
Ohėr
Memorandum
Sharmant
Farmerka

????? ???? :lol: :lol:Ali Ahmeti :?: :?: :?:

Diana007
16-11-05, 12:25
Ohėr
Memorandum
Sharmant
Farmerka

????? ???? :lol: :lol:

Hashim Thaēi :?: :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Plas breeeeeeeeeeee :P

Barbaroza
16-11-05, 12:41
Ohėr
Memorandum
Sharmant
Farmerka

????? ???? :lol: :lol:

Hashim Thaēi :?: :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Plas breeeeeeeeeeee :P

Moj,Hashimi eshte marre me farmerka,skam faj une qe mendova ashtu,qy! :lol:

Diana007
16-11-05, 12:43
Per ate dhe kesha :lol:


PS: edhe un mendoj se ai asht :roll: :P

loni19
16-11-05, 14:54
Emer
Qytet
Mes
Labi???????

laliloli
17-11-05, 11:19
Emer
Qytet
Mes
Labi???????

Loni une u dorzova ,do te ishte mire te na tregosh zgjidhjen

Murgesha
17-11-05, 12:55
Loni une u dorzova ,do te ishte mire te na tregosh zgjidhjen

Mos u dorėzo o Lali se Kumanova ėshtė. :lol: :lol:

laliloli
17-11-05, 13:55
Mos u dorėzo o Lali se Kumanova ėshtė. :lol: :lol:

Kumanova i ka 8 shkronja e Loni na e ka ofruar zgjidhjen me 7 :lol: :lol:

loni19
17-11-05, 15:07
Emer
Qytet
Mes
Labi???????

Mire po ua tregoj


Emer=Feriz+aj=Ferizaj
Qytet=Eshte qytet=Ferizaji
Mes=Mos te them bash ne mes, por i afrohet mesit te hartes se Kosoves=Ferizaji
Labi=Labinot Tahiri shkurte LABI, eshte kengetar nga Ferizaji.


Pra eshte Ferizaji...

Barbaroza
17-11-05, 15:31
Aiiiiiiiii bre Loni,ne vend te Labi,eshte dashur ta shkruash Barbaroza dhe me lehte e kishim ditur! :lol:

ninnela
17-11-05, 15:49
ahahhaahahaaaaaaa Barbaroza dmth Ferizajlike a :?: :lol: :wink:

loni19
17-11-05, 15:58
Aiiiiiiiii bre Loni,ne vend te Labi,eshte dashur ta shkruash Barbaroza dhe me lehte e kishim ditur! :lol:Mir e ke.
ej se kam besu se ju Barbaroza nuk e dini kete asociacion.

Barbaroza
17-11-05, 16:00
ahahhaahahaaaaaaa Barbaroza dmth Ferizajlike a :?: :lol: :wink:

Po,jam deklaruar kudo ne forum dhe mburrem qe jam ferizajase! 8) :wink:

Barbaroza
17-11-05, 16:01
Aiiiiiiiii bre Loni,ne vend te Labi,eshte dashur ta shkruash Barbaroza dhe me lehte e kishim ditur! :lol:Mir e ke.
ej se kam besu se ju Barbaroza nuk e dini kete asociacion.
Me ate Mes,ma ke mbeshtille fijen,sepse Ferizaj me shume i takon Jugut te Kosoves se sa mesit.Ne pjesen qendrore hyn Drenica!

ninnela
17-11-05, 16:02
Me vjen mire e nderuar nuk kam asgje kunder,vetem thash se une nuk kam has deri me tani askund te lexoj se nga je,me fal nese me ke keqkuptuar,flm per mirekuptim

Barbaroza
17-11-05, 16:04
Me vjen mire e nderuar nuk kam asgje kunder,vetem thash se une nuk kam has deri me tani askund te lexoj se nga je,me fal nese me ke keqkuptuar,flm per mirekuptim

Jo moj jo,aspak s'jam prekur. :)
Je e pershendetur! :P

ninnela
17-11-05, 16:05
Flm gjithashtu :lol: :lol: :lol:

loni19
17-11-05, 16:16
Aiiiiiiiii bre Loni,ne vend te Labi,eshte dashur ta shkruash Barbaroza dhe me lehte e kishim ditur! :lol:Mir e ke.
ej se kam besu se ju Barbaroza nuk e dini kete asociacion.
Me ate Mes,ma ke mbeshtille fijen,sepse Ferizaj me shume i takon Jugut te Kosoves se sa mesit.Ne pjesen qendrore hyn Drenica!


Po, ke te drejte se Ferizaji eshte me ne jug, ndersa Drenica eshte ne mes(Zemra e Kosoves), por besoj se mund te themi se i afrohet mesit..
Nga Ferizajlit jam i kenaqur...

loni19
17-11-05, 16:17
Aiiiiiiiii bre Loni,ne vend te Labi,eshte dashur ta shkruash Barbaroza dhe me lehte e kishim ditur! :lol:Mir e ke.
ej se kam besu se ju Barbaroza nuk e dini kete asociacion.
Me ate Mes,ma ke mbeshtille fijen,sepse Ferizaj me shume i takon Jugut te Kosoves se sa mesit.Ne pjesen qendrore hyn Drenica!


Po, ke te drejte se Ferizaji eshte me ne jug, ndersa Drenica eshte ne mes(Zemra e Kosoves), por besoj se mund te themi se i afrohet mesit..
Nga Ferizajlit jam i kenaqur...

Barbaroza
20-11-05, 21:29
Nga Ferizajlit jam i kenaqur...

Ne cfare aspekti je i kenaqur nga ferizajasit o Loni??

loni19
24-11-05, 16:20
Nga Ferizajlit jam i kenaqur...

Ne cfare aspekti je i kenaqur nga ferizajasit o Loni??


pershendetje...
Kete postim e kam lexuar shume vone Barbaroza..
po te pergjigjem shume thjesht.
Jam i kenaqur ne me shume se dy aspekte..

Barbaroza
24-11-05, 17:03
Thuaji Loni se me bere kurioze!

loni19
24-11-05, 17:20
Thuaji Loni se me bere kurioze!Eh po ku e di, ndoshta qellimi im eshte qe ju te beheni kurioze ne kete rast..
P.S. Disa gjera shkojne jo ne publik...

Barbaroza
24-11-05, 17:53
Ma merr mendja Loni cfare mendon per neve ferizajasit.Se jemi njerez te ndershem dhe besimtare te mire!Apo jo? :P

Vazhdojme me temen

Dasma
Instrument
Lashtesi
Vajzat


_ _ _ _ :?:

laliloli
24-11-05, 20:47
Ma merr mendja Loni cfare mendon per neve ferizajasit.Se jemi njerez te ndershem dhe besimtare te mire!Apo jo? :P

Vazhdojme me temen

Dasma
Instrument
Lashtesi
Vajzat


_ _ _ _ :?:

Defi

Vazhdojme me tjetrin:

E rende
E embel
Qe peshon
heshtja

_ _ _ _ _

zana e maleve
24-11-05, 21:18
a mos eshte
fjala i nderuar

laliloli
24-11-05, 21:27
a mos eshte
fjala i nderuar

E sakt Zana ,parashtro tjetren

loni19
25-11-05, 10:07
Ma merr mendja Loni cfare mendon per neve ferizajasit.Se jemi njerez te ndershem dhe besimtare te mire!Apo jo? :P

Vazhdojme me temen

Dasma
Instrument
Lashtesi
Vajzat


_ _ _ _ :?:


Pikerisht mendoj ashtu si thua...
Ne pergjithesi kam shume mardhenie te mira me ferizajasit...
kam edhe shoke qe po te shkoja ne Kosove te ata kam konak...jane nga Ferizaji...
Loni...

laliloli
25-11-05, 23:56
LOni te kerkoj ndjese ,biseden ta beni ne MP

:arrow:

e thyer
tavolina
kristal
plot

_ _ _ _

ninnela
26-11-05, 11:44
GOTA a eshte lali :?:

laliloli
27-11-05, 18:34
GOTA a eshte lali :?:

E sakt

DEA
28-11-05, 20:56
1981
1989
1991
1998

??????

Murgesha
28-11-05, 21:13
1981 <-> Demonstrat e para nė Kosovė
1989 <-> Greva e minatorėve
1991 <-> Deklarata kushtetuese Korrik
1998 <-> Dalja nė skenė e UĒK

1999 <-> Ēlirimi i Kosovės.

DEA
28-11-05, 21:23
1981 <-> Demonstrat e para nė Kosovė
1989 <-> Greva e minatorėve
1991 <-> Deklarata kushtetuese Korrik
1998 <-> Dalja nė skenė e UĒK

1999 <-> Ēlirimi i Kosovės.

Harrova vitin !999 se nuk e kam perjetu aty per aty e keto tjerat bejne pjese ne lojrat e femijeris time, andaj e paraqita vetem Kosoven e vuajtur.

Murgesha
02-12-05, 19:14
Kala
Rruge
Emer
Anetar FD.

????

vjeshta
02-12-05, 19:25
Kala
Rruge
Emer
Anetar FD.

????
Kerqova :roll:

Murgesha
02-12-05, 19:26
Kerqova :roll:

Jo!

Barbaroza
02-12-05, 19:49
Kala
Rruge
Emer
Anetar FD.

????

Guri Sylaj

laliloli
03-12-05, 00:55
Sheti
Haxhi
lakmi
Dardani

???????

Barbaroza
03-12-05, 18:29
Mos behet fjale rastesisht per Turistin e forumit :?:

laliloli
04-12-05, 19:50
Mos behet fjale rastesisht per Turistin e forumit :?:

Po Barbaroza,e sakt

Barbaroza
04-12-05, 19:53
Sherim
Objekt
Njeri
Mantil

???????

Sy_kaltra
04-12-05, 20:08
Sherim
Objekt
Njeri
Mantil

???????

Klinika.

Barbaroza
04-12-05, 20:20
Po,Sykaltera!

laliloli
04-12-05, 20:29
Hidherimi ,
dashuri,
e saj
syri


?????

Barbaroza
05-12-05, 21:43
Lali,me cfare ka te beje ky asociacion?Pak ndihme?!

rastesishT
05-12-05, 21:55
DivX , dvd,video.pc..Tv

DEA
05-12-05, 22:16
DivX , dvd,video.pc..Tv
Technik :lol:

laliloli
06-12-05, 19:31
Hidherimi ,
dashuri,
e saj
syri


?????

Barbaroza ka te bej me diqka qe rrjedhin

vjeshta
06-12-05, 19:42
Hidherimi ,
dashuri,
e saj
syri


?????

Barbaroza ka te bej me diqka qe rrjedhin

Lotet

laliloli
06-12-05, 19:59
quote="laliloli"]
Hidherimi ,
dashuri,
e saj
syri


?????


Lotet[/quote]

E sakt ----arsyetim

Lotet e hidherimit
Lotet e dashurise
Lotet e saj
Lotet e syrit

vjeshta
06-12-05, 20:06
quote="laliloli"]
Hidherimi ,
dashuri,
e saj
syri


?????


Lotet

E sakt ----arsyetim

Lotet e hidherimit
Lotet e dashurise
Lotet e saj
Lotet e syrit[/quote]

Tjeter here tregoni ser a eshte shumes apo njejes :idea:

laliloli
06-12-05, 20:20
Tjeter here tregoni ser a eshte shumes apo njejes :idea:

OK Vjeshta ,a ben me tregu edhe gjinine (deshta me qesh po emocionet nuk bejkan ) hahahahah

vjeshta
06-12-05, 20:23
Tjeter here tregoni ser a eshte shumes apo njejes :idea:

OK Vjeshta ,a ben me tregu edhe gjinine (deshta me qesh po emocionet nuk bejkan ) hahahahah
Pernjemend ,ciles gjini i takojn :lol: :lol:
Jo more ,po loti e kam gjet moti,po ishin ?????ma shume ,dhe nuk me dilke.

Barbaroza
07-12-05, 17:08
Lali,edhe mua m'u mbeshtoll pak me shumesin se per njejes,edhe une e pata gjetur! :lol:I lashte
Forum
Emer
Territor


????????

SFA
07-12-05, 17:20
Tung

Tung

Ja njė asociacion (pėr fillim)

A B C D
Daulle Llapushnik Mbret Auto-
Barbi Fyt Tabelė Penallti
Marionetė Kaēanik Kampionat Shtyllė
E rrezikshme Ngushticė R.Pahlavi Rrjetė
******* ******* ******** ******

_ _ _ _

DEA
07-12-05, 17:54
Lali,edhe mua m'u mbeshtoll pak me shumesin se per njejes,edhe une e pata gjetur! :lol:I lashte
Forum
Emer
Territor


????????“
DARDANIA

Barbaroza
07-12-05, 18:48
Po,DEA! :)

SFA
07-12-05, 19:15
Tung

Ja njė asociacion (pėr fillim)

A - Daulle
Barbi
Marionetė
E rrezikshme (zgjidhja) _ _ D _ A


B - Llapushnik
Fyt
Kaēanik
Ngushticė (zgjidhja) _ _ _ _ _


C - Mbret
Tabelė
Kampionat
R.Pahlavi (zgjidhja) _ _ _ _ _

D - Auto-
Penallti
Shtyllė
Rrjetė (zgjidhja) _ _ _


ZGJIDHJA PĖRFUNDIMTARE : _ _ _ _ ( nė tė shquar)

Murgesha
07-12-05, 19:20
Tung

Ja njė asociacion (pėr fillim)

A - Daulle
Barbi
Marionetė
E rrezikshme (zgjidhja) _ _ D _ A :(


B - Llapushnik
Fyt
Kaēanik
Ngushticė (zgjidhja) Gryka


C - Mbret
Tabelė
Kampionat
R.Pahlavi (zgjidhja) Shahu

D - Auto-
Penallti
Shtyllė
Rrjetė (zgjidhja) Gol


ZGJIDHJA PĖRFUNDIMTARE : _ _ _ _ ( nė tė shquar) :cry:

SFA
07-12-05, 19:27
Mirė

Por, mungon zgjidhja e kolonės A ( i ke dy shkronja) dhe
zgjidhja e tėrė asociacionit.

Pėrpiqu

vjeshta
07-12-05, 20:22
Tung

Ja njė asociacion (pėr fillim)

A - Daulle
Barbi
Marionetė
E rrezikshme (zgjidhja) _ _ D _ A :(


B - Llapushnik
Fyt
Kaēanik
Ngushticė (zgjidhja) Gryka


C - Mbret
Tabelė
Kampionat
R.Pahlavi (zgjidhja) Shahu

D - Auto-
Penallti
Shtyllė
Rrjetė (zgjidhja) Gol


ZGJIDHJA PĖRFUNDIMTARE : _ _ _ _ ( nė tė shquar) :cry:

Zgjidhja perfundimtare: Caku

Kalt
07-12-05, 20:25
Mirė

Por, mungon zgjidhja e kolonės A ( i ke dy shkronja) dhe
zgjidhja e tėrė asociacionit.

Pėrpiqu

LODRA

Barbaroza
07-12-05, 20:44
Zgjidhja perfundimtare:TOPI

SFA
07-12-05, 21:45
Bukur Barbaroza

Pėrgjigja ėshtė e saktė; - TOPI
Zgjidhja e kolonės A; LODRA (Daullja, tupani)

Me kėtė rast Murgesha ka 15 pikė (ka gjetur 3 kolona)
ndėrsa Barbaroza ka 17 pikė...
Le tė vazhdoj gara!!!

Ja njė asociacion tjetėr (Pak mė i vėshtirė) Kategoria B

A
Nektar
Lule
Muaj
Balsam zgjidhja: _ _ A _ _ A


B
Indian
Raketė
Mars 1999
Jo Kruz zgjidhja: T _ M _ _ _ _ K


C
Ideologji
Musolini
Racė e lartė
Dhunė zgjidhja: _ _ SH _ _ _ M


D
Degė
Rrėnjė
Dajak
Stivė zgjidhja: _ _ _


Zgjidhja pėrfundimtare: _ _ _ _ T _

Lodhuni pak... Fitoni pikė
Sukses

laliloli
07-12-05, 21:51
Bukur Barbaroza

Pėrgjigja ėshtė e saktė; - TOPI
Zgjidhja e kolonės A; LODRA (Daullja, tupani)

Me kėtė rast Murgesha ka 15 pikė (ka gjetur 3 kolona)
ndėrsa Barbaroza ka 17 pikė...
Le tė vazhdoj gara!!!

Ja njė asociacion tjetėr (Pak mė i vėshtirė) Kategoria B

A
Nektar
Lule
Muaj
Balsam zgjidhja: Mjalta


B
Indian
Raketė
Mars 1999
Jo Kruz zgjidhja: Tomahovk


C
Ideologji
Musolini
Racė e lartė
Dhunė zgjidhja: _ _ SH _ _ _ M


D
Degė
Rrėnjė
Dajak
Stivė zgjidhja: Lis


Zgjidhja pėrfundimtare: _ _ _ _ T _

Lodhuni pak... Fitoni pikė
Sukses

Murgesha
07-12-05, 21:58
A
Nektar
Lule
Muaj
Balsam zgjidhja: Mjalta (Lali)


B
Indian
Raketė
Mars 1999
Jo Kruz zgjidhja: Tomahovk (Lali)


C
Ideologji
Musolini
Racė e lartė
Dhunė zgjidhja: Fashizėm (Murgesha)


D
Degė
Rrėnjė
Dajak
Stivė zgjidhja: Lis (Lali)


Zgjidhja pėrfundimtare: Benito (Murgesha)

??????????????????

SFA
07-12-05, 22:55
Vazhdoni, vazhdoni
Bukur...

Lali 15 pikė ( zgjidhja Lis, ėshtė Dru, por duhet pranuar pėr shkak tė
kuptimit tė ngushtė logjik)

Murgesha 5 pikė tė reja (20 gjithėsejtė)

Zgjidhja pėrfundimtare ėshtė ndryshe...
Ndėrlidhni Mjaltin, Drurin, Fashizmin dhe Tomahoukin.

Pėrgjigja e saktė pėr kėtė asociacion le tė vlerėsohet me 30 pikė tė reja...
Ngutuni!

laliloli
09-12-05, 10:42
Ndėrlidhni Mjaltin, Drurin, Fashizmin dhe Tomahoukin.
ARMATA???????

Barbaroza
09-12-05, 12:15
Lufta??

SFA
09-12-05, 12:48
Joooo

As ARMATA e as LUFTA.

Ėshtė njė gjėsend shumė mė i shpeshtė, dhe mė pak i rrezikshėm.
E ka secila shtėpi (gati).

vjeshta
09-12-05, 14:29
Joooo

As ARMATA e as LUFTA.

Ėshtė njė gjėsend shumė mė i shpeshtė, dhe mė pak i rrezikshėm.
E ka secila shtėpi (gati).
Qakmaki :roll:

Murgesha
09-12-05, 15:33
SOPATA. :lol:

SFA
09-12-05, 15:35
Ēakmaku, jo!

( MJALTA, DRURI, FASHIZMI, TOMAHOUK)
Ēfarė i pėrbashkon?

Murgesha
09-12-05, 15:41
SOPATA. :lol:

:?: :?: :?:

SFA
09-12-05, 17:31
Opaaa, edhe 30 pikėėėė...

SOPATA sepse ; Populli thotė - "I ka ra sakica (sopata nė mjaltė)"
Sopata pret dru.
Simboli i fashizmit ishin DY SOPATA tė kryqėzuara,
Tomahouk nė origjinė ėshtė lloj sopate Indiane.

SFA
09-12-05, 17:39
Tani e ka radhėn njė ASOCIACION pak mė i vėshtirė...


a. Neutron
I panjohur
Tingull
19
zgjidhja _


b. E para
Alfa
Atom
Zanore
zgjidhja _


c. Karbon
Si
Celsius
Kolonė
zgjidhja _


d. NJ
N
M
LL
zgjidhja _


ZGJIDHJA FINALE _ _ _ _ _


Hajde lodhuni pak... Me fat

Murgesha
09-12-05, 17:47
Tani e ka radhėn njė ASOCIACION pak mė i vėshtirė...


a. Neutron
I panjohur
Tingull
19
zgjidhja N


b. E para
Alfa
Atom
Zanore
zgjidhja A


c. Karbon
Si
Celsius
Kolonė
zgjidhja C


d. NJ
N
M
LL
zgjidhja L ose O


ZGJIDHJA FINALE _ _ _ _ _


Hajde lodhuni pak... Me fat

SFA
09-12-05, 18:55
Mirė, zgjidhja e d- ėshtė L.

E zgjidhja pėrfundimtare?

laliloli
09-12-05, 19:46
Mirė, zgjidhja e d- ėshtė L.

E zgjidhja pėrfundimtare?

NaCl --kripa e kuzhines (nese nuk i kam harruar formulat kimike)???

SFA
09-12-05, 19:55
E saktė (nuk i paske harruar formulat, sė paku kėtė formulė).

Tani, si t'ia bėjmė pėr pikėt?
Murgesha e ka kryer punėn mė tė madhe.
Propozoj qė ju t'i ndani pikėt kėsaj radhe (sipas kritereve tuaja).
Nga sa do t'i merrni?

laliloli
09-12-05, 20:01
E saktė (nuk i paske harruar formulat, sė paku kėtė formulė).

Tani, si t'ia bėjmė pėr pikėt?
Murgesha e ka kryer punėn mė tė madhe.
Propozoj qė ju t'i ndani pikėt kėsaj radhe (sipas kritereve tuaja).
Nga sa do t'i merrni?

Kriteret duhet ju ti dini ,pasi jeni autor i asociacionit .

Mua me takojne me shume pike se e kam gjete perfundimtaren :lol: :lol: :lol: :lol: ,edhe te parat i kam ditur por Murgesha ishte kane me e zoja ,e bile ate duhet ndeshkuar pse nuk e ka dit zgjidhjen perfundimtare :lol: :lol: ,10pike me ia zbrite :lol: :lol:

Diana007
13-12-05, 09:30
http://www.dardania.de/v2/board/files/thumbs/t_kkk_362.jpg

laliloli
27-12-05, 19:49
http://www.dardania.de/v2/board/files/thumbs/t_kkk_362.jpg

Diana mos na qit X-a ketu ,po qite nje asociacion te forte :lol: :lol:

pokeri
27-12-05, 20:06
Edhepse nuk mė shkojnė shumė pėr dore, ja njė
asociacion (e kam pėrpiluar njė muaj).

A.
- Vitamina
- Austria
- Ej
- Deri nė ZH

zgjidhja:

B.
- Grup gjaku
- Pyetėse
- Angstrem
- E shtypit

zgjidhja:

C.

- Pjesore
- Atom
- E shkrimit
- Alfa

zgjidhja:

D.

- D
- Ē
- C
- B

zgjidhja:


ZGJIDHJA FINALE (PĖRFUNDIMTARE) :

laliloli
27-12-05, 20:40
POkeri po mundohem ta gjej zgjidhjen perfundimtare, mos eshte

Alfabeti i gjuhes shqipe????

pokeri
27-12-05, 21:21
POkeri po mundohem ta gjej zgjidhjen perfundimtare, mos eshte

Alfabeti i gjuhes shqipe????


Joooooooo.
Zgjidhni kolonat, e pastaj...

laliloli
27-12-05, 21:29
Edhepse nuk mė shkojnė shumė pėr dore, ja njė
asociacion (e kam pėrpiluar njė muaj).

A.
- Vitamina
- Austria
- Ej
- Deri nė ZH

zgjidhja: A

B.
- Grup gjaku
- Pyetėse
- Angstrem
- E shtypit

zgjidhja:A

C.

- Pjesore
- Atom
- E shkrimit
- Alfa

zgjidhja:A

D.

- D
- Ē
- C
- B

zgjidhja:A


ZGJIDHJA FINALE (PĖRFUNDIMTARE) :

4A

pokeri
27-12-05, 21:33
Edhepse nuk mė shkojnė shumė pėr dore, ja njė
asociacion (e kam pėrpiluar njė muaj).

A.
- Vitamina
- Austria
- Ej
- Deri nė ZH

zgjidhja: A

B.
- Grup gjaku
- Pyetėse
- Angstrem
- E shtypit

zgjidhja:A

C.

- Pjesore
- Atom
- E shkrimit
- Alfa

zgjidhja:A

D.

- D
- Ē
- C
- B

zgjidhja:A


ZGJIDHJA FINALE (PĖRFUNDIMTARE) :

4A


Kolonat janė zgjidhur mirė...
Poenta ėshtė te zgjidhja pėrfundimtare...

Kush e gjen- bravoooooooooooooo!!!!

Diana007
28-12-05, 08:19
http://www.dardania.de/v2/board/files/thumbs/t_kkk_362.jpg

Diana mos na qit X-a ketu ,po qite nje asociacion te forte :lol: :lol:


Lali nje gabi ishte dhe nuk me del qka kam punu :twisted: edhe tash po proj edhe njeher ta punoj , kofsha gjalla vitin tjetr ndoshta do ta boj prapa :lol: :wink:

laliloli
28-12-05, 18:27
Lali nje gabi ishte dhe nuk me del qka kam punu :twisted: edhe tash po proj edhe njeher ta punoj , kofsha gjalla vitin tjetr ndoshta do ta boj prapa :lol: :wink:

A nje vit po te merr kohe me e pergatit a? :lol: :lol:

E ne nja dy vjet nuk paskemi me zgjedh :lol: :lol:

loni19
28-12-05, 18:40
Tirana
Shkupi
Prishtina
Shkodra...

laliloli
28-12-05, 18:48
Tirana
Shkupi
Prishtina
Shkodra...

LOni ,nuk na tregove me sa shkronja eshte pergjigja,nejse po provoj

Shqiperia

loni19
28-12-05, 19:23
Tirana
Shkupi
Prishtina
Shkodra...

LOni ,nuk na tregove me sa shkronja eshte pergjigja,nejse po provoj

ShqiperiaOh me fal se kam harruar Lali,
Shqiperia ose tash Great Albania(Shqiperia e Madhe), e sakte...

pokeri
29-12-05, 02:12
Edhepse nuk mė shkojnė shumė pėr dore, ja njė
asociacion (e kam pėrpiluar njė muaj).

A.
- Vitamina
- Austria
- Ej
- Deri nė ZH

zgjidhja: A

B.
- Grup gjaku
- Pyetėse
- Angstrem
- E shtypit

zgjidhja:A

C.

- Pjesore
- Atom
- E shkrimit
- Alfa

zgjidhja:A

D.

- D
- Ē
- C
- B

zgjidhja:A


ZGJIDHJA FINALE (PĖRFUNDIMTARE) :

4A


Kolonat janė zgjidhur mirė...
Poenta ėshtė te zgjidhja pėrfundimtare...

Kush e gjen- bravoooooooooooooo!!!!


Nuk ėshtė korrekte ta kaloni pa u zgjidhur kėtė Asociacion.
Mos heqni dorė... edhe ėshtė e kehtė, vetėm duhet
t'ju kujtohet????

laliloli
30-12-05, 21:59
POkeri mos eshte vetem numri 4

pokeri
31-12-05, 09:18
Jo, jo, jo Lali. Mė vjen keq.
Ėshtė njė zgjidhje tjetėr...
I keni edhe kėto orė tė kėtij viti, sipas CET.
Nėse nuk e gjeni do t'a zbuloj unė.
Kush e gjen, do tė shpėrblehet...

Kam njė lutje. Mundėsisht tė pėrgjigjeni nga njė herė
(prej tani). Pra Lali, mund tė provosh edhe njėherė,
e nė rast qė nuk e qėllon, t'i lėsh radhėn tė tjerėve.

Besoj qė mė kupton drejt.
I keni edhe rreth 15 orė.

laliloli
31-12-05, 17:32
Jo, jo, jo Lali. Mė vjen keq.
Ėshtė njė zgjidhje tjetėr...
I keni edhe kėto orė tė kėtij viti, sipas CET.
Nėse nuk e gjeni do t'a zbuloj unė.
Kush e gjen, do tė shpėrblehet...

Kam njė lutje. Mundėsisht tė pėrgjigjeni nga njė herė
(prej tani). Pra Lali, mund tė provosh edhe njėherė,
e nė rast qė nuk e qėllon, t'i lėsh radhėn tė tjerėve.

Besoj qė mė kupton drejt.
I keni edhe rreth 15 orė.

Pokeri jo edhe nje here ,po edhe asnjehere nuk do te tentoj ,sepse nuk kam zgjidhje une :lol: :lol:

Barbaroza
01-01-06, 19:45
Une po dorezohem pa u pergjigjur! :(

laliloli
01-01-06, 20:14
Une po dorezohem pa u pergjigjur! :(

Barbaroza ,ne ju kam shpresuar se do ta zgjidhni,te shkojne asociacionet

Barbaroza
01-01-06, 20:27
Une po dorezohem pa u pergjigjur! :(

Barbaroza ,ne ju kam shpresuar se do ta zgjidhni,te shkojne asociacionet

Ky i Pokerit,fare s'me ka ece..! :?

laliloli
01-01-06, 20:37
Ky i Pokerit,fare s'me ka ece..! :?

A thua qka do te na del me keto 4 shkronjat A ?:lol:

Reana
01-01-06, 20:38
Ky i Pokerit,fare s'me ka ece..! :?

A thua qka do te na del me keto 4 shkronjat A ?:lol:

Zgjidhje ne poker po duket :lol:

pokeri
01-01-06, 20:47
Ėhė... po shihet qė ia ka vlejtė njė muaj ta pėrpiloj!!!

Mirė qė jeni pėrpjekur. Dikush hiē, s'e ka provuar.

Zgjidhja ėshtė FORMATI (A4).

Mė mirė nuk po jua parashtroj njė tjetėr, qė e kam
pėrpiluar 2 muaj...

laliloli
01-01-06, 21:07
Ėhė... po shihet qė ia ka vlejtė njė muaj ta pėrpiloj!!!

Mirė qė jeni pėrpjekur. Dikush hiē, s'e ka provuar.

Zgjidhja ėshtė FORMATI (A4).

Mė mirė nuk po jua parashtroj njė tjetėr, qė e kam
pėrpiluar 2 muaj...


Pokeri 4A dhe A4 eshte njejte ,OK ,hajde parashtro tjetrin

Barbaroza
01-01-06, 21:11
Pokeri,me beso se kam dashur ta shkruaj ate zgjidhje,por nuk e di pse nuk e pata shkruar!Mbaroi tash! :(

pokeri
01-01-06, 21:26
Barbarozė Ha,ha,ha...
Sa mė pėrket mua, po tė besoj.

Tani, le tė deklarohen tė tjerėt (tė besojnė apo jo).

Lali, e pranoj qė ke qenė afėr 4A!!! Por ēka?
Ka mundur tė jetė edhe Audi (p.sh).

Ore, tė ju them tė drejtėn, po mė dhimbsen Asociacionet,
sepse ka ndodhur tė m'i vjedhin.
Vetėm nė TELESHOW i kam parė 7 asociacione tė miat.


(Unė kam rreth 450 tė gatshėm, por hajdutėt, hajdutėt...)

laliloli
01-01-06, 21:46
Pokeri vendosi ,se edhe garuesit ne teleshow ( nese mendon ne Tv 21)
e kane me leht me i zgjedh :lol: :lol:

E Barbarozes i besoj plotesisht.

Barbaroza
01-01-06, 21:52
Ju falenderoj per besimin qe ma dhate! 8) :)

pokeri
01-01-06, 21:56
Pokeri vendosi ,se edhe garuesit ne teleshow ( nese mendon ne Tv 21)
e kane me leht me i zgjedh :lol: :lol:

E Barbarozes i besoj plotesisht.


Tani, kėtė nuk po e kuptoj sa duhet!!!

laliloli
01-01-06, 22:14
Vendosi asociacionet ketu ,sepse ketu i shohin edhe garuesit ne tele show e i zgjedhin me lehte,
A isha i qarte Pokeri ??

pokeri
01-01-06, 22:20
Thuaj qė je garues, dhe unė t'i postoj
tė zgjidhura, krejt!!!

laliloli
02-01-06, 09:43
Thuaj qė je garues, dhe unė t'i postoj
tė zgjidhura, krejt!!!

Nuk jame garues atje ,por deshiroj ketu te jem .Hajde parashtro nje te forte,si ia ke zanat :lol:

pokeri
02-01-06, 13:00
Mirė Lali (pėr hatėr tėndin-edhe tė disave)

Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

- zgjidhja ________________


B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

- zgjidhja___________________


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

- zgjidhja____________________


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Negativ

- zgjidhja____________________Pčrfundimtare (finale)____________________

Barbaroza
02-01-06, 15:55
Mirė Lali (pėr hatėr tėndin-edhe tė disave)

Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

- zgjidhja ________________


B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

- zgjidhja___________________


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

- zgjidhja____________________


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Negativ

- zgjidhja____________________Pčrfundimtare (finale)____________________

A-Budalla :?:
B-Ulje ose leshim :?:

Murgesha
02-01-06, 16:15
Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

Eksik

B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

Ulje


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

Temperatura


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Negativ

PozitivPčrfundimtare (finale) Termometri

Nuk jam e sigurtė se kjo ėshtė zgjidhje e plotė, por ja vlen tė mundohem. :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
02-01-06, 16:21
4-Negativ! :)

pokeri
02-01-06, 16:21
Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

Eksik

B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

UljeZbritje


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

Temperatura


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Njeri
PozitivPčrfundimtare (finale) Termometri

Nuk jam e sigurtė se kjo ėshtė zgjidhje e plotė, por ja vlen tė mundohem. :lol: :lol: :lol:


Dy janė qėlluar, pasi qė kisha bėrė gabim gjatė
shkrimit nė kolonėn D (e pėrmirėsova).
Tė kuqet nuk janė tė sakta. Ulja pranohet si Zbritje.

Barbaroza
02-01-06, 16:24
4-Negativ! :)

Fshijeni kete ju lutem se kam bere nje gabim!Mendova ashtu si Murgesha!

pokeri
02-01-06, 16:27
Besoj qė tani gjithēka ėshtė nė rregull.

Vetėm edhe njė zgjidhje e kolonės, dhe zgjidhja
pėrfundimtare. OOOOO, sa e lehtė qė ėshtė...

Barbaroza
02-01-06, 16:29
Atehere zgjidhjet e dy kolonave qenkan:I manget dhe negativ!

Per zgjidhjen perfundimtare,me duhet te mendoj nje cik! :?

laliloli
02-01-06, 19:46
MOs eshte zgjidhja perfundimtare Hg ??????????

pokeri
02-01-06, 20:07
[quote=Murgesha]Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

Mangėsi

B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

Zbritje


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

Temperaturė


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Njeri
NegativPčrfundimtare (finale) T---------------Nuk ėshtė as termometri, as Hg!!!

Oooo, sa e lehtė qė ėshtė!!!

pokeri
02-01-06, 20:08
[quote=Murgesha]Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

Mangėsi

B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

Zbritje


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

Temperaturė


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Njeri
NegativPčrfundimtare (finale) T---------------Nuk ėshtė as termometri, as Hg!!!

Oooo, sa e lehtė qė ėshtė!!!

laliloli
02-01-06, 20:19
Tatepjete

pokeri
02-01-06, 20:24
[quote=Murgesha]Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

Mangėsi

B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

Zbritje


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

Temperaturė


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Njeri
NegativPčrfundimtare (finale) ________Nuk ėshtė as termometri, as Hg!!!

Oooo, sa e lehtė qė ėshtė!!!

Joooo, nuk ėshtė as tatėojeta!!!

Barbaroza
02-01-06, 20:43
Mos eshte Termocentrali? :roll:

Kalt
02-01-06, 20:45
Normal duhet te jete NGRICE.

pokeri
02-01-06, 20:54
[quote=Murgesha]Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

Mangėsi

B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

Zbritje


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

Temperaturė


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Njeri
NegativPčrfundimtare (finale) ________Nuk ėshtė as termometri, as Hg!!!

Oooo, sa e lehtė qė ėshtė!!!

Joooo, nuk ėshtė as tatėpjeta!!!

Nuk ėshtė as Termocentral, dhe as ngricė!!!

Ooooo, sa e lehtė qė ėshtė!!!!

Murgesha
02-01-06, 22:11
A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

Mangėsi
Pokeri kot qė se pranove Eksik, se ne Gjilanasit, nuk thojmė njė dėrrasė mangut po themi i paske dy dėrrasa Eksik. :lol: :lol: :lol:

pokeri
02-01-06, 22:16
Hajde tash tė mos bėhemi lokalistė. Edhe unė
jam Gjilanas, por kėtu duhet respektuar njė
nivel komunikimi, qė tejkalon kufijtė lokal.

Logjikisht e ke qėlluar... ( po e zėmė), e tani
dėshmoje qė Gjilani ėshtė kryeqytet i Enigmatikės,
dhe zgjidhe pėrfundimtaren.

Mos mė koriiiiiiittttttt...

Murgesha
02-01-06, 22:19
Hajde tash tė mos bėhemi lokalistė. Edhe unė
jam Gjilanas, por kėtu duhet respektuar njė
nivel komunikimi, qė tejkalon kufijtė lokal.

Logjikisht e ke qėlluar... ( po e zėmė), e tani
dėshmoje qė Gjilani ėshtė kryeqytet i Enigmatikės,
dhe zgjidhe pėrfundimtaren.

Mos mė koriiiiiiittttttt...

Valla unė me u koritė po sonte, se s`kam ide se ēka fillon me germėn T e i ka 15 shkronja pėrmbrapa.
Pos nė qoftė Tramvaji, por dyshoj se ėshtė ai pasi qė ende nuk e kemi ndėrtuar Teleferikun. :wink: :lol: :lol:

pokeri
02-01-06, 22:21
Hajde tash tė mos bėhemi lokalistė. Edhe unė
jam Gjilanas, por kėtu duhet respektuar njė
nivel komunikimi, qė tejkalon kufijtė lokal.

Logjikisht e ke qėlluar... ( po e zėmė), e tani
dėshmoje qė Gjilani ėshtė kryeqytet i Enigmatikės,
dhe zgjidhe pėrfundimtaren.

Mos mė koriiiiiiittttttt...

Valla unė me u koritė po sonte, se s`kam ide se ēka fillon me germėn T e i ka 15 shkronja pėrmbrapa.
Pos nė qoftė Tramvaji, por dyshoj se ėshtė ai pasi qė ende nuk e kemi ndėrtuar Teleferikun. :wink: :lol: :lol:


Joooooooo, nuk fillon me shkronjėn T, gabim,
fillon me njė bashkėtingėllore tjetėr.

intelektualja
02-01-06, 22:50
shume veshtire me u kyq kah fundi lojes.
po po provoj !
mos eshte minusi?

pokeri
02-01-06, 23:26
Ja njė tjetėr.

A.
E metė
Zbrazėti
Njė dėrrasė
Jo komplet

Mangėsi

B
E ēmimeve
Pingule
Aterrim
Ashensor

Zbritje


C
Normale
E ajrit
E ujit
Absolute

Temperaturė


D

Rol
Mendim
Elektricitet
Njeri
NegativPčrfundimtare (finale) ________Nuk ėshtė as termometri, as Hg!!!

Oooo, sa e lehtė qė ėshtė!!!

M I N U S


Mangėsi apo MINUS
Zbritje (matematikė) apo MINUS
Temperatura - MINUS
Shenja elektric. negativ - MINUS

Bash po mė vjen inati qė e gjete...

Murgesha
02-01-06, 23:36
E tash poker po e presim njė tjetėr mė tė vėshtirė se e thatė dhe ju vet qė kjo ėshtė e lehtė, por ja qė nuk e ditėm. :lol: :lol:

intelektualja
02-01-06, 23:37
hahhaha
mire e ka murgesha

pokeri
03-01-06, 00:11
E tash poker po e presim njė tjetėr mė tė vėshtirė se e thatė dhe ju vet qė kjo ėshtė e lehtė, por ja qė nuk e ditėm. :lol: :lol:


Ma korite kryeqytetin e Enigmatikės (mos kallxo nja
njė javė prej nga je... -dėnim e ke).
Pse s'mu drejtove me p/m.

pokeri
03-01-06, 00:21
Hajde pra edhe njė... (qysh me i refuzue ēikat)


A

Bėrllok
Bisht
Elektrike
Politike

zgjidhja___________


B

Tym
Flakė
Prush
Hi

zgjidhja____________


C

Yje
Polare
Errėsirė
E qetė

zgjidhja______________

D

E fjalės
Sehire
E bardhė
Rovena Stefa

zgjidhja_______________


Pėrfundimtare____________________

intelektualja
03-01-06, 00:25
Hajde pra edhe njė... (qysh me i refuzue ēikat)


A

Bėrllok
Bisht
Elektrike
Politike

zgjidhja___fshesa________


B

Tym
Flakė
Prush
Hi

zgjidhja____oxhaku________


C

Yje
Polare
Errėsirė
E qetė

zgjidhja________Nate______

D

E fjalės
Sehire
E bardhė
Rovena Stefa

zgjidhja_______________


Pėrfundimtare___shtriga_________________

pokeri
03-01-06, 00:30
Hajde pra edhe njė... (qysh me i refuzue ēikat)


A

Bėrllok
Bisht
Elektrike
Politike

zgjidhja___fshesa________


B

Tym
Flakė
Prush
Hi

zgjidhja____oxhaku________


C

Yje
Polare
Errėsirė
E qetė

zgjidhja________Nate______

D

E fjalės
Sehire
E bardhė
Rovena Stefa

zgjidhja_______________


Pėrfundimtare___shtriga_________________


E saktė pėrfundimtarja, e saktė... veē nuk ėshtė Oxhaku,
por zjarri, dhe kolona D, ėshtė Magjia.

intelektualja
03-01-06, 00:33
a nuk jane zjarri edhe flaka njejt?

pokeri
03-01-06, 00:35
a nuk jane zjarri edhe flaka njejt?


Jo. Flakė ka edhe shkrepsa? P.Sh.

intelektualja
03-01-06, 00:41
ani
edhe nje
edhe nje
edhe nje

pokeri
03-01-06, 00:53
Qe edhe njė...

A

I ngushtė
Radian
Korner
I drejtė

zgj.___________

B

I vdekur
Trigonometri
I dėnimit
Sinus

zgj.______________

C

I mėsimit
Pitagora
I shtrirė
Kosinus

zgj._______________

D

Shumė(a)
Rėnie
Dy drejtėza
Brinjė

zgj.________________


Pėrfundimtare ___________________

intelektualja
03-01-06, 01:10
Qe edhe njė...

A

I ngushtė
Radian
Korner
I drejtė

zgj._____kend______

B

I vdekur
Trigonometri
I dėnimit
Sinus

zgj.___________kend___

C

I mėsimit
Pitagora
I shtrirė
Kosinus

zgj.___________kend___
D

Shumė(a)
Rėnie
Dy drejtėza
Brinjė

zgj.___________kend___


Pėrfundimtare _____katerkendesh ______________

E pėrmirėsova njė gabim (ishte dy herė radian).

pokeri
03-01-06, 01:40
Qe edhe njė...

A

I ngushtė
Radian
Korner
I drejtė

zgj._____kend______

B

I vdekur
Trigonometri
I dėnimit
Sinus

zgj.___________kend___

C

I mėsimit
Pitagora
I shtrirė
Kosinus

zgj.___________kend___
D

Shumė(a)
Rėnie
Dy drejtėza
Brinjė

zgj.___________kend___


Pėrfundimtare _____katerkendesh ______________

E pėrmirėsova njė gabim (ishte dy herė radian).


Bravoooooooooo... e saktė pėr besė.

Ore. m'i harxhove kret asociacionet. Sonte s'ka tjerė,
shnosh nesėr...

pokeri
03-01-06, 13:36
http://img301.imageshack.us/img301/2419/newpicture9iw.png

pokeri
03-01-06, 13:38
http://img301.imageshack.us/img301/2419/newpicture9iw.png


Kėshtu duken Asocoacionet...
Hajde tani, i zgjidhni!!!!
Kur ta zgjidhni, e keni tjetrin nė radhė... Ka shumė, mos
u brengosni.
Me fat

intelektualja
03-01-06, 18:47
plasa!
pe di qe
A- eshte ALO
B- eshte METER
C- eshte RADIO
D- Robert De Niro
pefundimetare duhet me qene TAXI
thuj jo tash hajt

pokeri
03-01-06, 19:12
http://img272.imageshack.us/img272/4778/newpicture6vj.pngKjo ishte e lehtė...
Pa ta postoj njė, 6 muaj s'e ke gjetė!!!

pokeri
03-01-06, 19:42
http://img402.imageshack.us/img402/1951/asoc4vx.pngGjejeni...

Barbaroza
03-01-06, 20:05
A-Makine
B-Mendoj se behet fjale per Filip Shiroken
C-Qokolade?
D-Zogu

pokeri
03-01-06, 20:10
A-Makine
B-Mendoj se behet fjale per Filip Shiroken
C-Qokolade?
D-Zogu


B- e saktė...

Tė tjerat jo!