PDA

View Full Version : Shprehja e Lirė!!!


MemphiSx
13-11-05, 18:47
Kam vrejt se shum diskutues ne forum kan te drejt ne kritikat e tyre,une mendoj qe shprehja e lir e secilit duet te ekzistoj edhe ne forumin tone.
Disa prej nesh,kur disa anetare po na bajn kritika per mirmbajtjen e forumit ne po i kritikojm ata,ose me pak fjal spo na pelqejn kritikat,besa edhe po fillojm ti kritikojm e po shkojm edhe deri te fyerjet e ndersjellta.

Keshtu qe une mendoj qe Shprehja e lir duhet te mbreteroj ne forum,te ndegjohen kritikat e tyre,e nese jan me vend duhet ti analizojm dhe mos t'bėjm gabime.
Nuk duhet qe dikush te sjellet si ne Komunziem, "ndegjom qka t'them une" pa pas te drejt kritike.

Ju pershendes :)

Kodra
13-11-05, 18:53
**********
**********
**********


MemphisX,tė pėrshėndes


Syri i njeriut nuk mund ti sheh tėp gjitha ,por me ndihmėn e syve tjerė mund tė afrohet deri te perfekcionizmi.
Mė vjen mirė qė keni kuptuar kėtė dhe mė vjen mirė qė keni ndėrmarrė njė veprim me mbylljen e temės .

Ajo nuk ishte kritikė,por ishte njė rikujtim i temave tė cilat tashmė janė nė diskutim.Me Shpresė se kėto qė keni shkruar ju i nderuari MemphisX do tė jenė ligj dhe rregull nė Dardani ju pėrshėndes


Respekt


Kodra

MemphiSx
13-11-05, 18:59
**********
**********
**********


MemphisX,tė pėrshėndes


Syri i njeriut nuk mund ti sheh tėp gjitha ,por me ndihmėn e syve tjerė mund tė afrohet deri te perfekcionizmi.
Mė vjen mirė qė keni kuptuar kėtė dhe mė vjen mirė qė keni ndėrmarrė njė veprim me mbylljen e temės .

Ajo nuk ishte kritikė,por ishte njė rikujtim i temave tė cilat tashmė janė nė diskutim.Me Shpresė se kėto qė keni shkruar ju i nderuari MemphisX do tė jenė ligj dhe rregull nė Dardani ju pėrshėndes


Respekt


Kodra


Kodra,i nderuar e di qe dy tema me kutpim te njejt nuk duhet me kan,por pa qellim e bana.
Eshte e vertet qe ju nga kendveshtrimi i juaj mundeni me i vrejt gabimet tona me let.
Rregullat ne Dardani tashme jan te ditura,por nese ne duhet me i respektu rregullat ne menyr te drejt disa prej anetareve as qe e kan vendin ketu,duke pas per baze tolerancen e Moderatorve.
Por ket tem e hapa me qellim qe te gjith te jen te lire te shkruajn deri ne ate mas sa nuk thyhet rregullorja.
Ne do te jemi qdo her krah jush ne te mir te Forumit.

Artisti
13-11-05, 19:28
Valla Mem kaniher shum jeni Tolerant,nashta bile ajo toleranc po shfrytzohet prej disave qe s kane vend ne forume tjera
Artisti

Fortuna
14-11-05, 03:26
Hec e guxo shkruaj lirshem ne ket forum.
Po tu versulkan me sharje e fyerje nga ato me te ultat.

Psikologu
14-11-05, 08:25
Hec e guxo shkruaj lirshem ne ket forum.
Po tu versulkan me sharje e fyerje nga ato me te ultat.

Ketu ėshtė mirė , si tė prish tė ndjekin , si tė flasėsh tė presin!!!
E din ti qė nga koha e jote e antarsimit ketu dhe nga koha "rilindjes " tende si femer, ose shenderrimit mashkull-femer.

MemphiSx
14-11-05, 12:58
Hec e guxo shkruaj lirshem ne ket forum.
Po tu versulkan me sharje e fyerje nga ato me te ultat.

Ndoshta t'versulen deri ne ate mase sa nuk ka provokime ose qellime t'kqija kunder nje personi.
Perndryshe une mendoj qe Forumi i Dardanis ka qen me toleranti deri me tani,dhe shpresoj qe do te jet per ata njerz qe ja duan t'miren forumit.

Vėrehet se disa prej forumisteve nderrojn edhe nick-un vetem qe te konfrontohen me moderator per inate qe ende nuk dihen,por duhet ta ken te qarte ata njerz te dobet,se ne te ardhmen nuk do ta ken vendin ne shoqerin,e cila deri me tani ka merita te shumta per te arriturat e ktij forumi.

Barbaroza
20-11-05, 15:48
MemphiSx,pershendetje per temen!
Sa i perket shprehjes se lire ne forum,une mendoj se o ketu ne dardania.de,o ne asnje forum tjeter mund te shprehesh siq te duash.
Te gjithe anetaret bejne kritika,sygjerime,propozime dhe askush nuk ua ndalon.Ketu shkohet aq larg sa ndaj nje moderatori perdoren ne publik shprehje banale dhe shpesh tolerohen shkrime te tilla derisa kerkon nderhyrjen.E ku po do liri te te shprehurit me te madhe?????

Stuhia
20-11-05, 23:17
Mua sme eshte ndaluar kurr te shprehem lirshem, kur kam shkruar qka sban me jan fshier shkrimet.
Sa i perket se fyhen moderatoret, ani qka more po fyhen me fjalet me banale pejgamberet, zotrat, kryetart e spo bahet nami, se mo per moderatoret qe jan njerez te thjeshte. :lol: :lol:

Gentiani
21-11-05, 01:15
shihe, shihe ani dr1ta ilegal paska hyrė tė shkruaj kėtu. :wink: :lol: :lol:

Admin mos harro ēelėsin se kemi ilegalė nė forum :lol: :lol: :lol:

dr1ta
21-11-05, 01:18
shihe, shihe ani dr1ta ilegal paska hyrė tė shkruaj kėtu. :wink: :lol: :lol:

Admin mos harro ēelėsin se kemi ilegalė nė forum :lol: :lol: :lol:


Ec mbajma zhagin ti mua , edhe ti mos ben ndonje gabim se ta hupin suratin :lol: :lol: :lol:

Reana
21-11-05, 01:22
shihe, shihe ani dr1ta ilegal paska hyrė tė shkruaj kėtu. :wink: :lol: :lol:

Admin mos harro ēelėsin se kemi ilegalė nė forum :lol: :lol: :lol:


Ec mbajma zhagin ti mua , edhe ti mos ben ndonje gabim se ta hupin suratin :lol: :lol: :lol:

Mos ma nguc moj dreqe Gentin, se e kam hasret :lol:
(po ika une per momentin)

Gentiani
21-11-05, 01:26
Ha,hahaaaa dr1ta hackere e fortė ke qėlluar :lol: :lol: ani pra na tregon fshehtėsinė si t`ua thyejmė paswordin admin, nėse na pėrjashtojnė :lol: :lol: :wink:

MemphiSx
21-11-05, 09:48
MemphiSx,pershendetje per temen!
Sa i perket shprehjes se lire ne forum,une mendoj se o ketu ne dardania.de,o ne asnje forum tjeter mund te shprehesh siq te duash.
Te gjithe anetaret bejne kritika,sygjerime,propozime dhe askush nuk ua ndalon.Ketu shkohet aq larg sa ndaj nje moderatori perdoren ne publik shprehje banale dhe shpesh tolerohen shkrime te tilla derisa kerkon nderhyrjen.E ku po do liri te te shprehurit me te madhe?????


Pikerisht per ket arsye edhe e kam hapur ket teme,sepse Dardania.de qdo her ka qen Tolerante ndaj te gjith anetarve ketu,deri ne ate mase sa nuk jan shkelur rregullat qe ekzistojn ne qdo forum dhe qe respektohen ne menyre rigoroze,gje qe Forumi yne nuk e ka perdore ket menyre te sanksionimit te fjales se lir.

MemphiSx
21-11-05, 09:51
Mua sme eshte ndaluar kurr te shprehem lirshem, kur kam shkruar qka sban me jan fshier shkrimet.
Sa i perket se fyhen moderatoret, ani qka more po fyhen me fjalet me banale pejgamberet, zotrat, kryetart e spo bahet nami, se mo per moderatoret qe jan njerez te thjeshte. :lol: :lol:


Une mendoj qe nuk duhet perkrahur ata njerz qe fyejn dikė,pa marr parasysh se kush eshte e qka eshte.
Normal se gjith jemi njerz,por te pakten duhet te respektohet ajo detyre qe ju ka dhene nga dikush ;)

Labi_nEgA
21-11-05, 10:52
ooo MemphiS ti shum mir e ki dardanija oshst tolerante.edhe na kem te drejt mu shpreh lir a per qka kemi luftu bre vlla veq me fol lir a hahahha :roll:

Barbaroza
21-11-05, 11:26
MemphiSx,pershendetje per temen!
Sa i perket shprehjes se lire ne forum,une mendoj se o ketu ne dardania.de,o ne asnje forum tjeter mund te shprehesh siq te duash.
Te gjithe anetaret bejne kritika,sygjerime,propozime dhe askush nuk ua ndalon.Ketu shkohet aq larg sa ndaj nje moderatori perdoren ne publik shprehje banale dhe shpesh tolerohen shkrime te tilla derisa kerkon nderhyrjen.E ku po do liri te te shprehurit me te madhe?????


Pikerisht per ket arsye edhe e kam hapur ket teme,sepse Dardania.de qdo her ka qen Tolerante ndaj te gjith anetarve ketu,deri ne ate mase sa nuk jan shkelur rregullat qe ekzistojn ne qdo forum dhe qe respektohen ne menyre rigoroze,gje qe Forumi yne nuk e ka perdore ket menyre te sanksionimit te fjales se lir.

Pajtohem me ty MemphiSx!

Agroni22
29-11-05, 19:53
gjithkuje jepja lirin por mos ja impono lirin

Domira
29-11-05, 20:05
Une mendoj se gjithkush e ka te drejten e mendimit dhe te shprehjes se lire. Mirpo njeriu mban edhe pergjegjesi per fjalen e thene dhe duhet te rrijme edhe mbas fjales qe e themi.

laliloli
29-11-05, 20:12
Secili ka te drejte te shpreh mendimin per nje ēeshtje.Por edhe shprehja e lire ka kufirin e vet.
Nese nuk te pelqen nje mendim , demantoje me argumente ate,e jo te behet denigrimi autorit te mendimit.