PDA

View Full Version : Pėrgėzimet qė ju kanė lėnė Mbresa


Naki
18-11-05, 21:31
Oda e pėrshėndetjeve dhe urimeve ka lidhė shumė Ura miqėsije,reflektim respekti dhe nderim,pėrkrahje e punės dhe motivim.

Tė nderuar Dardan dhe Dardane,nė Odat e juaja keni marrė shumė pėrshėndetje dhe urime mund tė veqoni ndonjė postim qė ju ka lėnė mbresa tė mira,tė papritura tė gėzuara .
Mos hezitoni Postoni nė kėtė temė.

Me nderime Naki

Barbaroza
18-11-05, 21:41
I nderuari Naki,te pergezoj per kete teme te mrekullueshme.Sa i perket shkrimeve te anetareve ku jemi pershendetur,ka plot e perplot nga ato me te bukurat,por kesaj radhe po e paraqes nje qe me pastaj edhe ndonje tjeter:

Anėtarėsuar: 26 Jun 2004
Mesazhe: 3454

Postuar: Sat Aug 20, 2005 2:25 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Gentiani shkruajti:
Barbaroza, ju pėrshėndes kudo qė jeni dhe gjindeni duke ju dėshiruar ēdo tė mirė. Niku i juaj dhe prezenca e shkrimeve tua nė kėte forum diskutimesh janė tė pazėvendėsuara dhe do tė mbeten lloj nė vehte pėr sa tė ketė jetė Dardania nė Globin virtual tė quajtur Net.

Kisha nderin dhe kėnaqėsinė qė pata rastin qė nė kėtė forum, tė takoja personalitetin komplet tė formuar femėrorė, e cila pėrmes shkrimeve tė saja pasqyronte nivelin intelektual, kulturor dhe edukativ qė i duhet femrės bashkėkohore shqiptare.

Rrespekt!
Gentiani

Naki
18-11-05, 22:16
KercovariAnėtarėsuar: 20 Sep 2004
Mesazhe: 10852
Vendodhja: Zuerich/ch
Postuar: Sat Nov 20, 2004 4:51 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Stili i juaj i te shkruarit me jepe bindje te thelle, se jeni njeri i cili nepermes fjaleve te bukura sjell mesimet e moralit,komunikon me breza te ardhshem,duke perjetesuar caste te madherishme,dukuri e virtyte qe perfaqesojne krenarine e karakterit te nje njeriu te zellshem dhe bujar,si ne familje,poashtu edhe jashte saje.
Nje poet rapsod i cili permes fjales s`shkruar sjelle ngrohtesi, nga e cila tret akullnajet shekullore ne nje ngrohtesi te pranishme per te gjithe ne,dje sot dhe neser.
Te bindur se edhe ne te ardhmen do te qendrosh me ne,do te shkepus nga thellsija e zemres nje fjale te vogel te cilen ndryshe nuk di te shpeh.
Shendeti dhe lumturija le te mbizoteroj ne familjen tuaj pergjithmon.
Me respekt Kercovari.
_________________
Bota nuk ka nevoje per lotet e tua ti linde lulet,por per buzeqeshjen tende qe ti bej te celin.......


Veqova kėtė pėrgėzim tė Zt. Kerēovarit tė shkruarė para njė Viti,ishte njė nderimė dhe dhuratė shumė e ēmuarė pėr mua- qė ende e ruajė me shumė kujdes

Urata
18-11-05, 22:44
Nė botėn virtuale tė diskutimeve nė Net kur shkruanin dikur Kampionėt e fjalės sė shkruar, pata rastin tė lexoja dhe takoja shkronjat dhe fjalėt e shkruara qė pėrbėnin Uraganin e tė menduarit, tė argumentuarit, stilin e tė shprehuritė, humorin si dhe mendjemprehtėsisė qė linte gjurmė nė ato mediume diskutimi kudo qė shėnoheshin dhe lexoheshin fjalėt e shkruara tė saj... kujt tjetėr, pos tė URATĖS!

E nderuara URATĖ me fjalėt e shkruara shpatė, mirė se erdhe dhe mirė se tė gjeta kėtu nė Dardani!


E pėrshėndetur dhe Rrespektuar si gjithmonė!


Gentiani!

Dardani gėzohu
pėr URATAT
e Uratės

edhe kėsaj i thon fat

je e pėrshendetur
Progoni

Urata.Fjala me e mire nga e cila radhiten kerkesat e se djashmes,sotmes,dhe te nesermes ne pritje per te u realizuar.
Eh,sikur te dija se vertet jeni Uratarja e ketij forumi,s`do te pritoja per te ju shkruar letrat me te bukura deri ne asgjesimin e se keqes ne forme "hakmarje" dhe ne pritje te uratave qe do te me percjellin mepas.
Sidoqoft,mbetesh e pershendetur edhe nga une Kercovari.

Per te shprehur pershendetjet dhe urimet e mia per te nderuaren URATA me mjaftoj vetem te vendos gishterinjt afer tastatures dhe shkronjat qe po radhiti dalin me shume deshire nga thellesia e zemres sime, ku shprehet respekti dhe simpatia ime per kete zonje te nderuar.

Erdha ketu ne oden tuaj per te uruar dhe deshiruar suksese, lumturi, begati, dhe harmoni familjare, cdo aspirat te jetes suaj ZOTI e baft realitet.
Me respekt
Honesty

Mbi 2000 postime i dhurojė sofresė Dardane duke i Sjellur bereqet,bujari dhe sinqeritetė.
Sjellja nė dritė e shumė temave tė debatuara ,komunikimi Pedagogjikė me elemente tė Humorit Reflektonė ngrohtėsi shoqėrore,dhe shtonė vemendjen e veqantė tė orekseve tė debatimit.
Me ju Dardania ka krijuar njė model Tė trendeve Bashkohore tė komunikimit,Urata e nderuar Pranoni pėrgėzimet e mija pėr postimin e mbi 2000 mė dėshirat mė tė mira pėr ju,qė tė mbizotronė shėndeti dhe Lumturija nė Jeten e juajė.

Me shumė Respekt Naki


Zateta Zavraken zemergjere ne zemer te zambakeve zbukurues


Pershendetje e sinqert dhe gjithe te mirat ne jeten tuaj

Rrespekti per ju Lali

Oj URATA e nderuar, a pe pranon edhe nje pershendetje speciale si dhe nje puthje vllazrore nga BigBaci, te cilin e ka marr malli shume per Juve te tanve!!!!!!!!!

Me shume respekt,

BigBaci

Ore BACI I NDERUAR, m'jane verbue syt me ti lexu keto shkrola ...
poooooooooo SPECIAL t'kem, BACE per qejfi! Malli ma i madh ne anen tanė...
Dushje, gushje e t'puthme motrore/madhore/respektore/fuqimore vetem per ty BACE...

Shume, Shume, Shume, Shume, Shume, Shume,.....e nderuara dhe e respektuara, si dhe shume e ēmuara URATA, e kam dite se nje puthje vllazrore ndaj teje, eshte shume pak per ate qe Ti e nderuar e meriton, por BigBaci te deshiron qe gjithmone te jeshe e perqafuar dhe e respektuar nga me te dashurit tu, por mos harro qe Ti je shume e dashur edhe ne kete dhe shume forume tjera ku frekuentojne shqiptaret e vertete, por njekohesisht je helem per ata qe veten e quajne shqiptar, a ne fakt ia kalojne edhe vet ēetnikve!!!

Me shume respekt,

BigBaci

UrAtA ta pershendes kudo qe ke lindur dhe kudo qe jeton ,je shume e mire cashtu cysh ka cef dAdA me kan .


me dashuri te madhe dAdA

Edhe nese e iritojne Uratėn pershendetjet,s'po ia pyes qejfin fort!
E nderuara Urata,kurre s'kam mundur te gjej shprehje adekuate per te shprehur simpatine time te madhe qe kam ndaj jush qysh nga shkrimet e para,nga oda jone e pare.
Te pershendes fort,duke te uruar qe te mirat te jene udhetare me ty kudo qofsh!

Te mpuq,motra e vogel!

Urata, ju dergoj nje pershendetje te thjesht, serioze dhe te paster si qelibari
Ne faqe te tilla, e vetmja gje paraprake per te krijuar respektin apo njeanshmerine ndaj tjetrit jane shkronjat dhe aftesia se si radhiten, por ndikimi i faktorit KOHE+ Person eshte i pa mohueshem.
Me falni qe hyra lakrave, por tek une faktori kryesor per te nderuar apo respektuar nje person qendron tek pika e pare.


Pranoni nje pershendetje kuptimplote nga:
Honesty forever

Me nje ngrohtesi te sinqerte dhe respekt te plote qe kam per shkrimet tua i lejoj vetes te te dergoj nje buqet pershendetje nga kontinenti tjeter.
Jan te pakta femrat tona qe kane nje kthejlltesi mendimesh dhe aftesi shprehese si ju e nderuara enigme. Te qeshurat tua i japin forumit tone nje ngjyre jete te merituar.

Urata je lule ne Fd :D :wink:
Te pershendes edhe uroj jete te gjat e te lumtur :wink:

http://www.valentins.de/90x90/kl_romanze2_90x90.jpg

Qaf Diana :wink:

:P URATA shoqe e nderuar, :P

Te pershendes shume,posaqerisht dhe sot vetem ty.Te deshiroj qetesi dhe ne ate qetesi tingellimen e lumturise. :P

thjesht & sinqert,
TURISTI. :P

URATA pershendetje te ngrohta ki nga DIMRI i ftoft,

Urata
18-11-05, 22:52
Urata_ guximtare dhe plot humor :P


Urata eshte e persosur, cka shkrun ajo veshtir se mund t'i dal dikush para. Ka nje diapazon te menduarit, qe veshtir e kupton po qe se nuk e analizon mire. Fjalet e saj jane alegorike. Zotruese e cdo bisede. Eshte reale, e thot fjalen exactly ashtu si e mendon. Knaqsi eshte ta kemi ne mesin ton. Gjithmon kame respekt t'vecant per te.

Honesty^uk.
19-11-05, 00:14
Naki
Moderator/e


Anėtarėsuar: 30 Sep 2003
Mesazhe: 3563
Vendodhja: Nė Metropolet e Shėngenit
Postuar: Wed Jul 07, 2004 9:16 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Mbreteria eshte shtuar,dhoma e mbreterise eshte zbukuruar me nje mije postime me ngjyrat me te bukura estetike ku ngjyra e gjelbert sjelle ngrohtesi ne parkun mbreterore qe per vizitoret shqisat e te pamurit perjetojne nje bukuri te rralle.
zt. Honesty ju uroje per postimet tuaja voluminoze,nje kapitull i veqante qe me siguri forumi mburret qe ju kemi ne mesin tone.
me respekt-Naki

********************
Ishte ky shkrimi i POETIT tone te nderuar dhe shume te respektuar NAKI, qe me beri te mundja lodhjen, kohen ta fitoja me dhune, disponimin ta nxirrja edhe aty ku s'ishte qe te jem ne mesin e DARDANEVE dite dhe nate.

lazdrani
19-11-05, 11:03
Prej sodit Lazdran te kurorezoj edhe me titullin "Legjende e Dardanise"
Shih sa bukur po tingellon.
Lartmadheria e Tij Mbreti Lazdran Legjende e Dardanise.
E gezofsh dhe e trashegofsh.
Uroj qe sa me pare te arrijsh postimin e 4000-jte.

Mesazhi nga Legjenda ime Murgesha :wink:

lazdrani
19-11-05, 11:05
VeraAnėtarėsuar: 24 Mar 2004
Mesazhe: 2172
Vendodhja: gjermani
Postuar: Thu Jul 01, 2004 1:57 pm Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Legjenda Mbret i Dardanise Lazdrani shum shum urime per kete titull.

Une do te shtoja edhe kete: Ju Jeni Qiriu i Te Madhit Naim Frasherit Per Dardanin Tone Qe Nuk Shuheni Kurre.
_________________
Nga Zonja Vera

lazdrani
19-11-05, 11:10
Lazdrani i nderuar
Shpeshher te lazdruarit jene ikona e shtepis dhe prinderve,por mos haro:Edhe befasija e mehalles!.
Postimet e tua aspak nuk i pergjajne nje te lazdruari qe di te shkaravis muret e shtepis,dhe he per he te nevrikos shtepijaket.
Shkrimet e tua te te lazdruarit japin nje frekuence te kontinuar dhe mire te sinkronizuar per te na sjelle nje fotografi virtuale para nesh te nje njeriu me plot vyrtyte shpirtrore,deri ne nje pjekuri psikologjike qe do te i a kishin lakmi edhe mahalla,por edhe si yll i ndritshem ne dardania forum. Gjithe te mirat dhe suksese ne jete.
Kercovari.
_________________

lazdrani
19-11-05, 11:21
Honesty^uk. shkruajti:
O LAZDRAN o loqkaman
ku je sonte cka po ban
te uroj ty shum shendet
t'kaloft jeta me lezet


Ke nga LONDRA shume respekt
shume VELLACKOJA te pershendet.

:wink: Vllaqkon tim me te dashure ne Dardani :wink:

halla e madhe
19-11-05, 16:02
Nuk munde te beje dallime, secili prej jush jeni fantastik dhe te mrekurrushem ne ate stilin e vete.
Do te mbesin kujtime te pashlyera . :P

Ju falenderoj te gjitheve pa dallime:halla e madhe

Naki
20-11-05, 13:57
Honesty^uk.Anėtarėsuar: 27 Dec 2003
Mesazhe: 9234
Vendodhja: LONDON
Postuar: 20.09.2005 21:54 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Honesty^uk. shkruajti:
Pershendetje per ju Poeti i forumit
Lumturia mbizoteroft ne jeten tuaj
Me respekt
Honesty


Ishte kjo pershendetja ime e pare, ku tregon se qe nga fillimi une kisha hyre ne BINARET e karakterit dhe aftesive poetike tuaja, dhe nga dita ne dite pershtypjet e mia kane ardhur duke u perforecuar deri sa arrita te krijoj respektin dhe dashurine VLLAZERORE per MADHERINE tuaj.
Si gjithnje dhe kurdohere te pershendes dhe te deshiroj te gjitha te mirat dhe castet me te LUMTURA qe PERENDIA ka krijuar per njerezine.

Me respekt dhe perqafime per ju Vllazerore

Honesty
_________________
halla e madheAnėtarėsuar: 07 Dec 2004
Mesazhe: 2745

Postuar: 26.09.2005 17:26 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Vella Naki,une ja mbrrina te ju n'tpame....flm qe ma kishe qu ate selam tek ODa ime.Nuk prita asnje as dy,veq do ti vizitoj te gjithe vllaznit e motrat dardane edhe me rende bile ..le te faiset Shabani se nuk i kthehet plaka per nja gjashte jave

pershendetje te perzemerta :hallushja


turistiAnėtarėsuar: 25 Jul 2004
Mesazhe: 16537
Vendodhja: Nederland
Postuar: 02.10.2005 22:06 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Naki i nderuar,

U ndala per ta pershendetur njeriun per te cilin te gjitha pershendetjet e botes jan pak. Qetesia e juaj ndihet edhe kendej monitorit dhe e garanton stabilitetin e personit i cili eshte per ēdo respekt.Ju deshiroj momentet e lumtura familjare.

Sinqerisht,
TURISTI.
_________________
ĒDO GJĖ ĖSHTĖ E KALUESHME,A MĖ I KALUESHMI ĖSHTĖ NJERI.
sexybrikendaAnėtarėsuar: 25 Feb 2004
Mesazhe: 609
Vendodhja: Australi
Postuar: 03.10.2005 13:56 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Poeti dhe Miku me i respektuar ne Forum.

Naki te pershendes shume me kengen tone te dashure te DANIT


Mekatare
PsikologuAnėtarėsuar: 30 Sep 2003
Mesazhe: 3478

Postuar: 06.10.2005 01:54 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Miku i nderuar , koleg , bashkėkrijues dhe debatues i flaktė Naki!

Me duket pak fjalet pėr ju dhe konsideratat e veqanta qe i kam pėr ju , por respekti dhe nderi qe kam ndaj jush rritet nga qasti ne qastė , fal sinqeritetit , dituris , urtesi dhe palodheshmeris se juaj.

Ju deshiroj cdo tė mirė e tė ,barė ne cdo hap e cdo ditė.
Me nderime dhe respekt pėr ju si cdo here;

Psikologu
_________________
Te sulmosh zemerimin , do tė thotė t“i shtosh vetes njė shqetesim tjeter...

doGzona
20-11-05, 16:27
Nė tė gjitha Dritaret e forumit Pa kursyer Kohen dhe mundin shohim postimet e Njė Pedagoge,Poete,Artėdashėse qė pėrmbajnė nė vete Fotone ndriquese.
Postimet e juaja kanė vleren e dyfishtė,janė njė Kapitalė i ēmuarė Floriri pėr nga Pėrmbajtja dhe Cilėsija,Keni shkrime artistike Sidomos Poezitė e juajė qė janė nė vetė vete Njė kristalizimė njė pasqyrė e shpirtit Poetikė.

Pėrgėzimi imė nė Fjalė mė duket i varfur pėr Shkrimet qė keni dhuruar Forumit,Meritoni Njė ēmimė Oscar.
Me shumė respekt dhe nderimė Pėr Dogzonen.


Naki

Gjebraili
23-11-05, 13:36
Qe sa kohe po e lexoj kete teme dhe, besoni se nuk po ma mbane te bej naj paralele ne shkrimin me te bukur!

Ka patur aq shume, aq te bukura, aq te prekshme, aq frymezuese sa vetem mundem me i hy ne hak shkrimit tjeter! :P :P

Ju lumte per shkrimet e bera ku secila eshte me e mire se tjetra :lol: Ndersa par anetare: nuk kame shpirte ti ndaje, kame shume qe me ken fascinuar me shkrime vertet poetike qe ua ka lakmi edhe poeti me i lexuar :lol:

Patjeter, i nxitur nga gjithe keto shkrime te mrekullueshme, jame i shtyre ta huazoje thenien e te Madhit Luan Krasniqit: JU DUA TE GJITHEVE :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:

Flaka_1
25-11-05, 03:40
Kam disa qe me kane lene mbres te paharruara!

Murgesha
25-11-05, 19:46
Ēdo pėrshėndetje qė mė ėshtė dėrguar ka pasė vlerėn e posaēme nė zemrėn time. Nuk do tė doja tė veēoja asnjėrin pėrshėndetės timin, por do ti ruaj pėrgjithmonė me gjelozi tė madhe, kujtimet e veqanta qė mė ka dhuruar ēdo pėrshėndetje.

Pėrshėndes tė gjithė ata qė mė kanė pėrshėndetur.

doGzona
02-12-05, 04:39
Dogzona ja nje dhom per ty , ku mundesh ti prsish musafir e tu :wink: , valla esht dhoma pak pa regullu e pa pastru , po hyn sot ketu tan ja bojm dyqysh hehehehhhehhe
PS: nese ke nevoj pern ndim thirem :lol:

T pershende , sukse dhe te mira t ne je tper ty Dogzona

Me respekt Diana :wink:

Nga me e dashura e forumit.

Dhe e pershendes shume nga zemra, per respektin qe ka tregu ndaj meje,me hapjen e temes.

laliloli
03-12-05, 01:11
[quote=laliloli]Zateta Zavraken zemergjere ne zemer te zambakeve zbukurues

Pershendetje e sinqert dhe gjithe te mirat ne jeten tuaj

Rrespekti per ju Lali

Ndjehem i lumtur qe kjo pershendetje te ka lene mbresa
E pershendetur je nga Lali

Vigani
08-12-05, 18:22
[quote=laliloli]Zateta Zavraken zemergjere ne zemer te zambakeve zbukurues

Pershendetje e sinqert dhe gjithe te mirat ne jeten tuaj

Rrespekti per ju Lali

Ndjehem i lumtur qe kjo pershendetje te ka lene mbresa
E pershendetur je nga Lali

Lumturi e juaj nga mirenjohje ime m'hedh ne hulajen knaqesi ...
ta kam lakmi per urtesin, thjeshtesin dhe sinqeritetin tuaj...

Viganica

doGzona
13-12-05, 21:49
Pėrfitoj nga rasti tė pėrshėndes doGzona,

duke i shprehur admirimin dhe rrespektin pėr gjithė atė arsenal dhe potencial diskutimi pėrmes shkrimeve tė saja. Jam i befasuar pozitivisht me angazhimin e saj dhe kontributin e shkrimeve tė saja tek forumi i shkencės, filozofisė dhe shoqėrores.

Pse nuk dilje mė herėt nga kafeneja e forumit ? :lol: :lol: :lol: :wink:

Gentiani!
:)

doGzona
13-12-05, 21:53
Dogzona pranoni pershendetje nga thellesia e zemres,je nje anetare e qete ,e matur dhe shume e kendshme ,prandaj shkrimet e juaja ,me kenaqesin me te madhe i lexoj.

Gjithe te mirat e kesaj bote qofshin me ju dhe familjen tuaj

Me rrespekt Lali

doGzona
13-12-05, 21:56
DogZona,e nderuar,cdo fjale,cdo kujtim per ty eshte pak te shkruhet.

Nje femer me moral t'larte me kapacitet t'madh intelegjence qe ke ti,beso se shum rrall mund te gjinden.
Andaj te pershendes nga zemra :)

doGzona
21-12-05, 02:06
E nderuara doGzona!

Pranoni pėrshendetjet e mia dhe urimn tim tė percjellur pėr ju , me rastin e emertimit tė juaj nė postin e Moderatores.
Me tė vertet ėshtė njė qmim qė ju u takon qė ta mbani dhe ta lartesoni , fal kontributit tė juaj , inteligjences dhe dituris sė thellė qė na e sollet nė ketė forum tė shtrenjtė gjithėkombtarė.
Puna cdo here e ngrit njeriu, dhe e rėndit nė vendin se ku e meriton , e e njeta gjė ėshtė edhe me ju e nderuar.
Shpresoj se shkrimet e juaja nuk do tė ken tė ndalur asnjehere , duke na begatuar me vleren e tyre tė madhe.

E nderuar !

Duke ju deshiruar cdo tė mirė e tė mbarė , shendet, begati , dashuri dhe vendosmeri nė rrugen e sukseseve tua tė pergjitheshme , uroj qė nė cdo sferė te jetes sė juaj tė u prihet e mbara , TY dhe familjes tende .

Me nderime si cdo here pėr ju:

Psikologu

Diana007
21-12-05, 09:41
Gjithmon kam marr pershendeje te mira dhe kam shum veshtir te bej dallaime , vetem ti posotoj te gjitha ketu :roll: :D , jan disa qe veret me kan bo te ndihem mir :wink:

Ju falenderoj te gjith qe gjejn koh te me pershdesin :D :wink:

Me respekt Diana :wink:

Diana007
21-12-05, 09:51
Diana urime per 11839 postimet tua ne kete shoqerim forumor virtual. Spontaniteti, maturia dhe miresjellja qe po tregon me te gjithe, te ben shume te dashur.
Qysh ne shkrimet e para tuat, une pash nje mike te dashur me te cilen memzi prita te komunikoj dhe kete po e bej me shume deshire per dite.
Te faleminderit qe je ketu per mua, embelsire e ketij forumi :wink: :D :D

Diana007
21-12-05, 10:01
Te gjithe thone se bora e mbulon lulen,po ka nje lule qe lulzon nen bore dhe ritet sic ritet edhe Lulebora jone dardane,Diana.
Ku te vesh kemben te gjeshe edhe fatin, e mbi te gjitha jete te gjate dhe te lumtur te deshiron Kercovari

Oj Shtrige te fala nga ortakja deri ne vdekje Brikendadhe Yllka :lol: :lol:


Kush ka mendua se ti i bene 10.000.......postime :wink:Urime dhe te lumte se veq na kenaqe :P


Mpuq per ty :wink:

Vigani
26-12-05, 15:33
t'shton kurajon per t'lexuar/shkruar ...
i gatshem...
mendėrisht i qartė dhe prerė...
frymė optimizmi...

progon, keshtu t'sheh Viganica...!


gjithesesi t'pershendes si gjitheherat...

NJe pershendetje te sinqerte dhe deshiren e deshirave qe viti 2006 t'jete vit realizues i te gjitha deshirave/planeve dhe endrrave tuaja dhe familjes sate...

Gezuar ju atje...!
Urojme ne ketu...!


i bera kto dy pershendetje ne qoute ,
jan pershendetje qe i kam per zemer, jan pershendetje qe me zgjojen krenarin per femren ton shqiptare ,
per guximin intelektual te saj,
per guximin e ballafaqimeve me te verteten ,
per guximin e saj qe te mposhte te keqen kudo qe eshte ajo.

te
TY ka rrenje njerzorja

Vigani
27-12-05, 21:34
Gjebrail o Gjebrail ...

Nje pershendetje t'madhe oqeani me shpresen dhe deshirat qe kete muaj festiv ta kalosh pran dhe mė me te dashurit tuaj, ngrohte, g'zueshem, k'naqshem dhe bollekshem...

ps: te thenen tuaj te fundit...
nuk po e heq nga mendja fare ...
njejte ndiejm dhe mendojm edhe ne...
pra, i falenderohem edhe ngaterresave le ma t'mirave virtuale vetem e vetem per mundesin e takimit me ty...!

me shuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmme respekt Viganica bashk me Viganin dhe dy engjujte e saj...Phaaaaaaaaa, tash vella po me duket se jame dehur, pa pi pik rakije http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c024.gif

Me pakice isha i mesuar por tash po me paraqiten nickat me shumice: Vigani - Viganica, phaaaaaaaaaaaa http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif

Ooooooo te nderuar, oooooo te rrespektuar, ooooooooo te dashurit e mi, dhashte Zoti e nga Ju u befte nja qytet se nuk frikesohet Gjebra nga kallaballaku, qyyyyyyyyy http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c033.gif Ani kallaballak si ju, phaaaaaaaaaaa http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif

Edhe ju jeni te pershendetur nga Gjebraili, edhe pa shkrua ne forume, te jeni te bindur. U kame ne mendje, ne zemer dhe nuk mund ti harroje miqet si ju http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif
Te pershendetur, te uruar, te nderuar, te privilegjuar, te llastuar, PAK PAK, jeni edhe JU ooooooooooo shume te nderuar Vigan dhe Viganice, phaaaaaaaaa sa kursimtare jeni ba, pa pa paaaaaaaaaaaa, hahahahaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pasi nuk kemi as gjasa teorike, medemek te takohemi kete vite, ju uroj qe viti i ardhshem te sjelle shendet, paqe, lumturi dhe realizimin e deshirave tuaja http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c013.gif

Kudo qe jeni, G e z u a r e per shume mote, Vigani&Viganica&co http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c010.gif

e_martumja
28-12-05, 22:33
E nderuara E martumja
Kam nderin te shkepus nga thellsija e zemeres pershendetjet me te sinqerta,duke u deshiruar cdo te mire ne jete dhe ne familje.
Llogaris ne Ju si nje shoqe e vertet dhe e Respektuar ne mesin tone.
Mbetem me shprese sed o te qendroni ne mesin tone duke dhene kontribut te pa kontestueshem ne Dardania Forum.I bindur se edhe ne te ardhmen do te qendroni ne mesin tone,u deshiroje cdo te mire ne jete, edhe me shume postime te shkelqyer si deri me tani.
Mbeteni e Respektuar nga Kercovari kudo qe te ndodheni,me shprese se miresija,nderi dhe dashurija do te mbreteroj ne jeten e juaj.
Kercovari.

pokeri
29-12-05, 13:54
GĖZUAR VITIN E RI 2006

Shėndet, dhe gjithēka tjetėr tė kėndshme pėr Ty
dhe mė tė dashurit tuaj.

Naki
30-12-05, 14:20
http://img308.imageshack.us/img308/2577/dardania32qc.jpg

Flaka_1
30-12-05, 18:18
http://img308.imageshack.us/img308/2577/dardania32qc.jpg

Vigani
31-12-05, 20:28
Tė gjitha problemet , pengesat, paknaqesit qė iu pėrcollen ne vitin 2005 le te marrin fund nė natėn e 31 tė dhjetorit tė vitit 2005 dhe me ndrrimin e moteve edhe nė jetėn tuaj le tė hapet njė faqe e re e jetės, njė jetė me plot perspektiv, me harmoni , me suksese e me arritje tė qėllimeve tuaja nga jeta personale e profesionale , me familjen dhe rrethin tuaj ...

Per te gjithe urime viti i ri 2006,

Me shume respekt bora,

Artisti
15-07-06, 10:53
Psikologu (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13672) vbmenu_register("postmenu_854517", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=13672&dateline=1147465700 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13672)

Anėtarėsuar: Sep 2003
Postime: 5,316
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
I nderuari , vlla dhe miku im Artisti !

Kam nderin qė tė quajė keshtu , dhe kam pasurė nderin qė cdo here tė vlersoj karakterin e juaj tė fortė, miresin , sjelljen dhe edukimin e lartė, gjė e cila mė ka berė qė tė kem njė respekt tė veqantė dhe tė lartė pėr njeriu siq jeni ju i nderuarė.

Duke ju pershendeturė, sė bashku me ketė pershendetje , u percjelli edhe urimin me tė ngrohtė vllazerorė , qe ne jetes e juaj , nė tė ardhmen e juaj , tė jetė i pranishem cdo here suksesi , palodheshmeria , kontributi dhe ideali kombetarė , familjar dhe personal.

Me nderime dhe respekt tė veqantė , si cdo here pėr ju ;

Psikologu
__________________
Perspektivat e jetes sė njeriut , janė ashtu si i krijonė vetė njeriu!
---------------------------------------------------------------

turisti
31-10-06, 12:25
Ėndėrroj pėr ditėn kur do tė tė kėrkoj me shikim tė kuptoj se cili je ende pa u takuar.

Me nderime e rrespekt tė pėrhershėm.

Murgesha!


Faleminderit perseri nga zemra, e nderuar.:smile: :smile: :smile: :smile:

jadore
31-10-06, 22:16
Cila je ti ?
Siparunteve tė ngrira metropoleve tė zymta
Pėrshėndet rikthime qė nuk ndodhėn kurrė
Unė pėrpėlitesha pran`ndėr trajta tė gjymta..........
..............

Ti cila je ?
Metropoleve tė ngrira siparunteve tė zymta...

Dea_A
04-11-06, 21:42
YLL I DARDANISE
perderisa Dardania po lulezon me anetar te ri ,Ti po qendron mbi ta si Yll duke ju dhene mundesin te shohin rrugen e drejte edhe atyre qe jane te moshuar .....

(... e mora nga me i madhi ...mik i imi ) :smile:

LOJETARI
04-11-06, 21:57
YLL I DARDANISE
perderisa Dardania po lulezon me anetar te ri ,Ti po qendron mbi ta si Yll duke ju dhene mundesin te shohin rrugen e drejte edhe atyre qe jane te moshuar .....

(... e mora nga me i madhi ...mik i imi ) :smile:

E ti i besove sigurisht:biggrin: ,nga naiviteti yt apo nga miresjellja nuk i tregove se edhe yjet djegun nese iu ofrohesh:biggrin: ahahahahahahaah

Dea_A
04-11-06, 22:01
E ti i besove sigurisht:biggrin: ,nga naiviteti yt apo nga miresjellja nuk i tregove se edhe yjet djegun nese iu ofrohesh:biggrin: ahahahahahahaah

hahahaha une nuk i tregova nga deshira qe te me ofrohet se ylli diellin nuk e djeg :biggrin:

laliloli
04-11-06, 22:16
Ngadal ia mesyna odes suaj ,, ,te le nje pershendetje ngjyre dielli ketu ,,,,sepse postimet e juaja jane vizione te ndritshme !
Me ngrohtesi respekti per Ju
Dea_!

PS (ky shkrim ishte me shkronja te verdha si rrezet e diellit por ketu nuk po mund te bart shkronjat me ngjyre te tille)


Ky shkrim i mikeshes Dea_A eshte nje shkrim qe ne mesin e shume shkrimeve me ka lene mbrese .

Te pershendes edhe njehere Adea

Perzemersisht Lali

Dea_A
04-11-06, 22:19
Ngadal ia mesyna odes suaj ,, ,te le nje pershendetje ngjyre dielli ketu ,,,,sepse postimet e juaja jane vizione te ndritshme !
Me ngrohtesi respekti per Ju
Dea_!


Ky shkrim i mikeshes Dea_A eshte nje shkrim qe ne mesin e shume shkrimeve me ka lene mbrese .

Te pershendes edhe njehere Adea

Perzemersisht Lali

hahahah te pershendes edhe une Lali ,cila te pelqeu me shume ngjyra e diellit apo avtari me shkelqim yjesh ? :wink: :tongue:

LOJETARI
04-11-06, 22:20
GAME OWER .........................................NGA Reana :biggrin: as une kurre sja harroj se tana e tana ama lojen me ma ndale dikush nuk kam qejf hahhaahahahah

jadore
04-11-06, 22:31
GAME OWER .........................................NGA Reana :biggrin: as une kurre sja harroj se tana e tana ama lojen me ma ndale dikush nuk kam qejf hahhaahahahah


hahahhahaha ( sa kam qesh ) hahahaha hahahahaha

LOJETARI
04-11-06, 22:38
hahahhahaha ( sa kam qesh ) hahahaha hahahahahaQeshu ti qeshu , ma mire te bie shko bjere ne gjume e lena rahat hahahahahahah

Reana
27-12-06, 00:34
GAME OWER .........................................NGA Reana :biggrin: as une kurre sja harroj se tana e tana ama lojen me ma ndale dikush nuk kam qejf hahhaahahahah

Se paskam ditur qe te kam lene me pasoja:cool: ...:biggrin:
(poashtu ke gabuar ne kopjim te citatit)!

Naki
28-12-06, 16:29
Gjatė vitit 2006http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_old.gif 18-01-06, 22:50 #419 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=825737&postcount=419) jador (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19423)http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
--I nderuar !
--- me respekt te veqante,- ju pergezoi per mendimin e shprehur, dhe vleren qe e has ne cdo shkrim tuajin


-me respekt te veqant Jador
nga Gentiani

Aty thonin ku ėshtė gėzimi gjindet edhe pikėllimi, e aty ku ėshtė urimi gjindet edhe ngushėllimi!

Nė kėtė Janar tė ftohėt, kur tė gjithė prisnim tė fillonim me ėndėrrat dhe planifikimin e sukseseve pėr kėtė Vit, na e zbehu fillimin, por duhet tė pėrballemi edhe me mbarimin.

Po kėsaj here kėshtu e deshti fati dhe nė vend tė urimit ndajmė ngushėllimin pėr ndarjen nga ne e Personalitetit tė ēmuar Presidentit Dr Ibrahim Rugova.

Tė kujtojmė dhe tė mburremi me Veprėn dhe Jetėn e tij dhe qė patėm fatin tė bashkėjetojmė nė kėtė etapė historike me tė, nė gjithė udhėtimin e historisė qė e pati ky Komb!


**********
**********
**********

Naki i nderuar,

qė moti nuk kam qenė nė kėtė odė ( koha ka faj ),gėzohem qė je ende i vjetri me tipare tė tė riut :lol: :wink:

Pėrshėndetje dhe ēdo tė mirė pėr tė gjithė JU.

Vėllazėrisht

KodraNaki ore vella!
Une po ta la nje porosi jo per shkrime shkencore po eja more vella e merrna neve bijave n'tpame se tybe moti skemi ba buja si duhet kete dimen.Rendin e ka Dreni i pari e mandej je ti.Merre me te mire ate fisniken tende se mos po te pervlon me valle kur te merr vesh qe po ju vijne bijat ooo mos u tutni se Ilazin po e la vetem spo e marre me veti kesi hovi

te pershndes kudo qe je me deshirat me te mira per TY:hallushja

Naki
28-12-06, 16:35
Gjatė vitit 2006

i nderuar dhe gjithmone i respektuar Poeti yne Dardan.
Melankolia, dashuria dhe dhembshuria qe ju keni paraqitur mijera e mijera here per vendlindjen dhe kombin tone kan qene binaret kryesor ku une kam ndertuar kalane e mirenjohjes dhe dashurise vllazerore ndaj JUSH, gjothmone qofshi te lumtur dhe faqebardhe me te gjithe dashamiresit e zemres suaj

Me nderime dhe respekt
HonestyI nderuarė dhe i vlersuarė miku im Naki!

Nė mesin tonė, ke ardhur sikur tė kishim kerkuarė sa e sa kohė , ne mesin tonė ke qenė shembullė i edukates, arsimimit, kshillimit nė tė gjitha sferate jetsore dhe shoqerore .
Kam nderin qė kam njohur njė njeri siq jeni ju , dhe do tė jem mė shumė e mė shumė krenarė pėr punen e pa lodhurė tė juajen.
Nė familjen e juaj , shoqerin , pune dhe tė gjitha sferat e jetes , ju deshiroj tė mbara dhe sksese , duke qenė i sigurtė se cdo here , ne ccdo vend do tė jeni shembullė i mirėsisė , tolerances dhe mirėkuptimit.
Nė ketė qast , ju pershendes ne menyren vllazerore, duke ju deshiruarė shendet dhe cdo tė mirė.

Me nderime dhe respekt tė veqantė , si cdo here pėr ju :
Psikologu

Shume Urime Per Ty Naki


Edhe 100 Naki http://www.albforumi.com/pf/images/graemlins/kiss.gif
T'u befshin deshirat realitet...
Endrrat me te bukura tu befshin jete e perditshme...
Mendimet me pozitive te ndjekshin gjithmone ne cdo moment te jetes...
Pac rreth vetes sa me shume dashuri e buzeqeshje pafund...

http://plaatjessite.mine.nu/nanda/verjaardag/feest150.gif


Luana

Naki
28-12-06, 16:44
Gjatė vitit 2006
nga Paradox

Naki.
Shume i respektuari Naki,postimet tuaja ketu ne f.d e ne veqanti postimet te tema e shendetit i lexoj me knaqsi dhe i perjetoj si nje terapi per te cilen trupi dhe mendja e jone kan nevoj.
Me pelqejn mjaft edhe poezit tuaja,andaj te uroj shendet dhe suksese ne qdo fush te jetes.


I nderuari z.Naki,
Postimet e juaja ne FD per shendetin kan rendesi te madhe,ne te gjithe duhet te krnohemi per prezencen tuaje ne ket Forum...Personalishte ndije respekte te veqant per ju zoteri dhe jam mirenjohes per kontributin tend te dhene per te gjithe neve luxuesve......
Te pershendes perzemrsishte dhe njeherit te uroje suksese dhe fat ne qdo lemi.
Vendasi


NAKI i nderuar,

Urime nga zemra tejkalimin e 4000 postimeve me nje elegance te veēaur dhe sinqeritet te pranishem ne ēdo postim.Shkrimet e matura te cilat meritojne ēdo lavdrate dhe rrespekt njesoj si shkruesi i tyre.

Te pershendes dhe te deshiroj jete te embel ne gjirin familjar dhe sukseset e njepasnjeshme ne ēdo lami te jetes.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI.


Pershendetje Naki ,ju uroj nje fundjave te bukur me te afermit e juaj ,dhe njeherit ju pergezoj per te gjitha temat ,qdo teme e juaja eshte nje vitamin per shendetin(trupin) tone.Vjeshta!


Ka koh qe nuk kam qen ne odren tende ( sepse me mungoj koha:mad: )
I nderuar te pershendes dhe te uroj gjitha te mirat.

Me respekt, Diana.Zotėri i respektuar, Naki!
Unė s'e kam shumė zakon tė pėrshėndes forumistėt!
E para-sepse kam frkė qė nga "kurtoazia" e ēastit, mund tė humbas debati i mirėfilltė.
E dyta-nuk jam hipokrit t'i pėrshėndes ata, pėr tė cilėt nuk kam pėrshtypje pozitive.
E treta-ata qė i respektoj dhe kam qejf t'i pėrshėndes, kam frikė se mund ta marrin kėtė si lajkė.

Sidoqoftė, pasiqė bėn pjesė nė kategorizimin e tretė, pėrkundėr frikės qė mund tė merret si lajkė, Unė e ndjej nevojėn imediate t'ju pėrshėndes Juve, dhe t'ju pėrgėzoj pėr urtėsinė, maturinė, kontributin e jashtėzakonshėm (sidomos te Mjekėsia), qė keni shfaqur dhe po jepni pėr tė mirėn e kėtij "kolektiviteti' (Forumi).
S'e ēfarė do tė thoni ju pėr Forumin do tė mund tė shihej vetėm nė rast tė mungesės suaj. Megjithatė, do tė ishte dėm tė mungonit.
Me respekt-Pokeri.

Naki
28-12-06, 16:46
Gjatė vitit 2006
I nderuari Naki
Gjithqka qe fitohet me ngadal eshte me e fuqishme dhe ik poashtu me ngadal ! Sa me shume lexoj postimet tuaja aq me shume me rrenjoset besimi se ne mesin tone ka nje kurues dhe letrar mbi me te vlefshmen e njeriut : shendetit dhe shpirtit poetik ! Sa bukur te nderthurura ....dy veti te nje mendje te ndritur !
Ky bashkedyzim magjik shkelqen ne piadestalin e shume postimeve te perkryera !
Me shume respekt te pershendes sinqerisht
Dea_A!

turisti
08-03-07, 13:13
Sa me shume lexoj postimet tuaja .....aq me shume rritesh ne mendjen time !
Te pershendet zemersisht dhe sinqerisht
Dea_A!:smile:

:smile: :smile: :smile:

Dea_A
11-03-07, 13:08
Te krijosh miqesi do te thote ,ta pranosh dike me te gjitha te mirat dhe te keqijat qe i ka .Une e kisha lehte me Ty.
Ti ishe perplot virtyte te larta ,dhe nuk kishe asnje mangesi.
Miqesia e mirefillte nuk eshte Enigme .Ajo eshte Poezi.
Eshte kenaqesi qe ka Mikesha si Ti !
(nga miku im i pazevendesueshem ..........pokeri.........)

Dea_A
12-03-07, 21:32
YLL I DARDANISE
perderisa Dardania po lulezon me anetar te ri ,Ti po qendron mbi ta si Yll duke ju dhene mundesin te shohin rrugen e drejte edhe atyre qe jane te moshuar .....

(... e mora nga me i madhi ...mik i imi ) :smile:


Ktynehere nga Shtrigani :tongue:

Albanian eX|PerT
14-03-07, 13:48
Para ca dite mora kete mesazh nga anetarja jador, per te cilen kam nje mendim pozitiv e te posacem, mbase me te vertete eshte mesuesja e forumit, nga e cila perfitoje shume.

..pershendetje
... dhe pse mbreme nuk me premtoj koha te ju shkruaj ne p/m , them qe jo rastesisht ju zgjodha juve per debat ,eshte forme provokatike e dij , arsyeja ishte te ipet shembull qe debatohet edhe ne pikat me te ndishme tonat, feja dhe politika , ne menyre te larte te argumentit , etikes komunikuese , dhe mirkuptimit .. dhe ju ishit nje personash ideal per nje shembull te tille ...
respekt ,sinqertisht nuk me zgenjyet as tek tema per Fe me pergjigjet e juaja e as tek politika ..
per fund ..them qe ndoshta dhe shume here do "provokoj" postimet e juaja , me pytje dhe nderhyrje te befasishme ,kam besimin ne intelektin tuaj dhe maturin e debatit ..
plot respekt per ju , Jador
p.s.
hahaha , nejse pak e cuditeshme , 19 vjeq dhe kaq intelegjent (ani ne kohe te sotit) kjo ju bene te jeni ekxempalar ketu ..
qdo te mire

...ju pershendes te gjitheve...!!!

...do te kem qasje te rralle keto kohet e fundit ne ca pjese te forumit, keshtu qe mbese me shprese se do te mirekuptoni te gjithe... ju pershendes...!!!

...albanian...!!!

turisti
16-03-07, 20:53
Budallaqet kan obligime ndaj neve ....:biggrin:

Vjeshta

vjeshta
17-03-07, 20:24
Budallaqet kan obligime ndaj neve ....:biggrin:

Vjeshta

Flm ..........smile.

turisti
29-03-07, 21:50
Qdo gje eshte e kalueshme ,por e pakalueshme eshte respekti dhe miqesia me ty .


Vjeshta!
__________________

e_martumja
29-03-07, 21:54
Qdo gje eshte e kalueshme ,por e pakalueshme eshte respekti dhe miqesia me ty .


Vjeshta!
__________________ qyqy 50%, Vjeshta na qenka hajduke, s'ta vjedhi krejt fjalimin ahahhaa

turisti
29-03-07, 22:39
qyqy 50%, Vjeshta na qenka hajduke, s'ta vjedhi krejt fjalimin ahahhaa

Pjesa :biggrin: e dyte e fjalise :biggrin: eshte me rendesi. Jam mirenjohes.:smile:

vjeshta
29-03-07, 22:41
Qdo gje eshte e kalueshme ,por e pakalueshme eshte respekti dhe miqesia me ty .


Vjeshta!
__________________


Me erdhi mire qe te paska pelqy .

vjeshta
29-03-07, 22:42
Pjesa :biggrin: e dyte e fjalise :biggrin: eshte me rendesi. Jam mirenjohes.:smile:

Une duhet te jem ajo ,qe te te jam mirenjohese .

turisti
29-03-07, 22:45
Une duhet te jem ajo ,qe te te jam mirenjohese .

Jo oj VJESHTE,talenti eshte i yti.

vjeshta
29-03-07, 22:48
Jo oj VJESHTE,talenti eshte i yti.


Po e lajm si pergjysem hahahaaaaaa.

turisti
31-03-07, 00:13
Po e lajm si pergjysem hahahaaaaaa.

Jo, postimi i takon vetem postuesit - ty e nderuar,sepse mundi eshte i yti. :smile:

ARI_03
03-04-07, 14:18
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jEtA_1
Ne shenje respekti per ju po ju fal nje pjes te bukur te kesaj dite me diell gjithashtu dhe nje pjes te bukuris se qytetit tim qe edhe ju ta shijoni kete pamje te bukur .
Respekt per ju jEtA_!

jEtA_1
05-04-07, 16:43
Postimi qe me ka pergezuar me se shumti ka qen postimi nga uck_aksh qe kame marre per heren e pare por pas ketij postimi me jane radhitur edhe shume postime tjera qe me kane lene mbresa dhe do ti ruaj me fanatizem te gjithe me radhehttp://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/jeta.jpg

jEtA_1
23-04-07, 08:25
Si cdo here uck_aksh lene mbresa ne pergezimet dhe pershendetjet ne dhomen time respekt i nderuari uck_akshhttp://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pershendetje.jpg

turisti
17-05-07, 03:23
I nderuari Turisti ,Dardania de ėshtė lindur, rritur, zhvilluar me promotorin sinonimin e nikut Turisti.Pa ju bota virtuale nė dardania de nuk do tė kishte urat lidhėse nė ēdo dritare tė forumit.Jeni dhe do tė mbeteni Fenomen i pa pėrseritur.
Ju pėrgėzojė pėr tejė kalimin e 26.000 shkrimeve.

Me respekt Naki

jEtA_1
21-05-07, 13:07
Urime----Urime----Urime
Urime jEtA_1 Dita me e rendsishme ne jeten tend dite e marteses qof e gezuar lumturi, harmoni, dhe dashuri me dhendrrin per jet e mot...

U trashigofshi me shum femi...

Urnon Selvija..
http://www.shkoder.net/images/fjala/2006/mrijaj_martesa.jpg

Pergezimi dhe dhurata me e bukur qe me eshte bere pikrishte diten e marteses nga ana juaj e nderuara motrushe selvija te pershendes perzemersisht

selvija
21-05-07, 22:09
Urime----Urime----Urime
Urime jEtA_1 Dita me e rendsishme ne jeten tend dite e marteses qof e gezuar lumturi, harmoni, dhe dashuri me dhendrrin per jet e mot...

U trashigofshi me shum femi...

Urnon Selvija..
http://www.shkoder.net/images/fjala/2006/mrijaj_martesa.jpg

Pergezimi dhe dhurata me e bukur qe me eshte bere pikrishte diten e marteses nga ana juaj e nderuara motrushe selvija te pershendes perzemersishtFaleminderit jEtA_1 qofsh e gezuar per jet..ne familjen tende te re..

Diana007
26-05-07, 18:23
E nderuara Motrushe nuk e dije se a te kam pershendetur,por nese jo atehere me lejo te te pershendes perzemersisht shum dhe te deshiroj qdo te mir ne jet e shum e shum te mira per shpiertin tend te embel qe e keni , ti je nje person qe me shkrimin tend sjelle shume rreze te ngrohta te diellit ketu ne forumin DF, je shum e mrekullueshme e them kete se me te vertet me ke lan pershtypje te gjitha shkrimet e juaja ketu ti e tregon zemerbardhesin dhe shpirtemadhsin e ndergjegjes suaj qe e keni qe kur i lexoi ndihem mire disponohem dhe mburrem me ty qe te kam Moter virtuale.

http://img235.imageshack.us/img235/2973/i823437794191727cp.gif


http://people.freenet.de/nubbel28/datafiles/schrift_neu103d4f78658.gif


http://img235.imageshack.us/img235/2973/i823437794191727cp.gif


Mbetsh e pershendetur edhe nga un falma_lotin

.........................

turisti
28-07-07, 21:02
Dje, 22:28 #1294 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1079304&postcount=1294) Murgesha (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13809) vbmenu_register("postmenu_1079304", true);
Pėr Qefi

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=13809&dateline=1174055909 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13809)

Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Ksajde Jam!
Postime: 26,801
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_off.gifTurist prano 27,061 pėrshėndetje tė pėrzemėrta nga unė.

Me dėshirat mė tė mira pėr Ty.

Murgesha!
__________________
Mbaruan pushimet...
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_offline.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/reputation.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/reputation.php?p=1079304) http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/report.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/report.php?p=1079304)

valiii
28-07-07, 23:11
Te gjitha te mirat te kapshin per qafe e mos te leshofshin kurre - prej Rilindes

Lijanna
07-08-07, 15:42
"Shume e nderuara Lijanna, nese eshte dikush qe shkruan te forumi i fese dhe qe e respektoj, atehere me padyshim ti je ajo dhe e vetmja.
Nje mireseardhje te ngrohte dhe argetim te kendshem te uroj.
Me respekt te veqant per ty, ZC"
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/roos-rood-3.jpg

ninnela
08-08-07, 00:06
http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
Ninnela http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/ckemi6.gif
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/albanianprincess2.gif

vjeshta
02-09-07, 23:10
http://www.ocf.berkeley.edu/~alphaphi/public_html/Pictures/welcome%20home.jpg


E bukur eshte kur ka kush te pret ,dhe ma e bukur nga nje mik i vjeter ...........flm shume Turisti .


Vjeshta!

turisti
02-09-07, 23:14
http://www.ocf.berkeley.edu/~alphaphi/public_html/Pictures/welcome%20home.jpg


E bukur eshte kur ka kush te pret ,dhe ma e bukur nga nje mik i vjeter ...........flm shume Turisti .


Vjeshta!

Me nder ēofshe e nderuar.:smile:

http://www.bakingshop.com/bc/img/WH-1.jpg

vjeshta
02-09-07, 23:15
http://www.ocf.berkeley.edu/~alphaphi/public_html/Pictures/welcome%20home.jpg


E bukur eshte kur ka kush te pret ,dhe ma e bukur nga nje mik i vjeter ...........flm shume Turisti .


Vjeshta!

Mirė se na u ktheve nga pushimet Vjeshta.


Ketu hyn edhe Murgesha .........flm.

vjeshta
02-09-07, 23:17
Me nder ēofshe e nderuar.:smile:

http://www.bakingshop.com/bc/img/WH-1.jpg


Mire se te gjeta ,se mos me te pas gjete ,me kish ardhe inati .........hahhaaaaaaaaa............flm .

turisti
02-09-07, 23:22
Mire se te gjeta ,se mos me te pas gjete ,me kish ardhe inati .........hahhaaaaaaaaa............flm .


Hahahahahahahahaahahahahahahahaha ,ja fat qe jam ende ksajde..............:smile:

http://libweb.hawaii.edu/libdept/archives/univarch/miyamoto/images/b5800014.gif

Murgesha
02-09-07, 23:35
Mirė se na u ktheve nga pushimet Vjeshta.


Ketu hyn edhe Murgesha .........flm.Ku me hy moj........???

vjeshta
02-09-07, 23:36
Ku me hy moj........???

Aty ku del .........hahahaaaaaa

Murgesha
02-09-07, 23:42
Aty ku del .........hahahaaaaaaShumė bre e ndėrlikume kjo hyrje dalje hahahahaahah

vjeshta
02-09-07, 23:46
Shumė bre e ndėrlikume kjo hyrje dalje hahahahaahah

Nuk e di ,se kam iden .........hahhaaaaaaa

turisti
27-09-07, 20:44
Sot, 09:01 #1386 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1131985&postcount=1386) Murgesha (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13809) vbmenu_register("postmenu_1131985", true);
Pėr Qefi

http://www.dardania.de/vb/upload/customavatars/avatar13809_1.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13809)

Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Ksajde Jam!
Postime: 27,250http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Turisti
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha: 07-09-04, 20:16
Ckas nuk po perjetojme edhe ne ne kete dardani. :wink:

Turisti ngadalte por sigurt arrite te hapesh dyert e pallatit mbreteror.
Une si Mbreteresha -I- te uroj mireseardhje.
Ja kalofsh si eshte me se miri ne pallatin mbreteror. :lol: :lol:
Ps. Mos na e ban si Shejtonka si u ba Mbreteresh e henger dreqi e humbi dikah. :(


Kaluan tri vite i nderuar shok e unė ende i pėrmbahem kėtij shkrimit tim tė parė pėr ty.

Turist dhe Mbret.

Qofsh gjithmonė i tillė.

Me rrespekt:

Murgesha!
__________________
"Historia ėshtė e gjatė, arti ėshtė i shkurtėr, rasti ėshtė i papritur!"http://www.zinloosgeweld.nl/docs/tip/gfx/corso-002.jpg

jEtA_1
17-10-07, 11:10
Jeta E Nderuara Esht Knaqsi E Veqant Te Pershendes Dhe Te Flas Edhe Per Vargjet Q E Shkruan Te Vargjet Qe Shkruan Ehst Knaqsi Ti Lexosh Jan Shum Te Prekshme Dhe Kan Nji Veqanti Dhe Paraqitje Te Bukur
Te Uroj Gjith Te Mirat Be Jetė

Te Ruoj Shum Suksese Dhe Realizim Te Deshirave Tua
Faleminderit Per Pershendetjen Tende Ne Rubriken Tima Me Rrespekt T E
Veant Dhe Gzohem Zakonisht Kur Me Shkruan
Me Respekt T E Veqant Per Ju Liriku

Keto fjale te bukura me kane lene mbresa nga i nderuari lirik ku dhe shfrytzoj rastin ti uroj shume suksese ne jeten personale dhe ne shkrimet e tije qe po na ofron neve ketu ne kete forum.

vjeshta
22-10-07, 21:00
#554 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=956957&postcount=554) lirik (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21890) vbmenu_register("postmenu_956957", true);

Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 346


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
PSE O VJESHTė

shkruan liriku

pse ti vjeshtė ah me perkule
n'te dy gjunjt mbi dhe me ule
kur i pashė disa lulkuqe
trandafila e burbuqe
qe ato rrėnjet i kan nxe
n' tok t 'kosoves n' diell e dhe
Pse ti vjeshta me ato fletė
po mi dridhė kujtesat n' jetė
se ato lule t'tok'S shqiptare
vet dikurė n' rininė beqare
i kam mbledhė pėr dashurinė
pėr kosovė e shqiperinė
i kam mbledh kahdo n' ledina
kur ka ardhė ma e bardha stina
i kam mbledh per shum qellime
anė e mbanė kah toka ime
her lulkuqe e her lulethana
jasemin e jorgovana
mandej tjera ne ujė t' kulllimit
i kam la me lot t' kujtimit
kur ather m' vlonte rinija
n' dashuri per kah etnija
shqip e lashtė kah ish shqipnija
po kto lule n, kercyell ''t;rrites
qenkan,shija e afshit t' drites
thue se ne yje jan rrezit
ne mes fletve q' po bejn dritė
ma kujtojnė dikur shkelqimin
ma kujtojn at perkushtimin
per nji te daShur nji blehollė
ne ato vite si pipmollė
dashuri q e lindi n' shkollė
ajo kishte sy qiellori
ishte zanė prej vizitori
ajo mahniste vet mahninė
edhe lulet e larminė
zot si kishte bukurinė
si ato fije n' ndriqim mnashi
si kur lmon ai kuqalashi
ai ylber qe n 'shartim ujvare
leviz dritat reflektare
ashtu ishte ajo hyri
ylli vet nder yjzyri
prandaj mua atherė m' pat dehė
n' te dy gjunjt per t' gjall jam shkrehė
n' te dy duart me ato lule
dashurinė SI;nji fat vule
vulė me brusha e han diellore
vulė hapsire shejtqiellore
Fort ne gji e kisha vulosė
me afsh drite tue ngjyrosė
vertetsinė ia kisha falė
pse i i sinqert isha s i djalė
edhe zemren e kisha te valė
edhe shkumbardhė te grugullimit
pastrti te vet kullimit
qe kur falja diqka n jet
ishte ma se e vertetė

por qe ather se deshti fati
mbeta un mbi dhe krahthati
me ato lule mbajtur n' gji
se dardanja plot magji
mi pat shkelė endrrat me taka
t 'dy barkushat mi dogj flaka
mbeta ne tokė mbi dhe me lot
kaluen vite kaluen mot
kaluan kohra e vjetersina
shum kan ecė po moti e stina
sum kan ecė vujetjet mbi dhe
kah kujtimi e mosha e re
plagt rinore kan kullue
deri sa dhimbjet jan kullue
deri se lindi buzqeshje e re
si harroj lotimet rrke
prndaj ti o vjesht m,nxitove
disa mote mi kujtove
ato lule,t'ku i ke gjetė
qe me drita japin jetė
a thue jan lule rugove
dukagjini a rrafsh kosove
a thue jan mbledh nder kopshtije
n' ndoj krahin mbi tok shqipnije
ku ai diell i ushqen me ari
lulekuqet shtat shqiptari
ato shtatin e kan me fletė
por kujtimet mi zgjuan n' jetė
n'nji t' kaluar kur ish besa
Kur n 'nji qast m'shijoj melmesa
kur m pushtoj ather e shejt
dashurija qe kputė frejt
prndaj lulet kur ktu i solle
ne ket faqe qe ei mbolle
ti s'mendove se lirikut
ja ke lagė fijet t' qepikut
Jake derhd do pika loti
se atdhut e largoj zoti
veq kujtimet i la t' mjera
edhe vargjet porsi era
me i kujtue kohrat dikurė
dushrinė porsi bilur
qe ai e pat per nji vashė t' re
per tokė t' parve per atdhe
po ju faj aspak nuk keni
lulet t 'bukura ktu mi leni
Se ju jeni ajo rinija
sy ballė qe u ka shqipnija
ju ka engjuh dardanija
un per ju si brez jam djegė
veq me qelė ju porsi shegė.

Shikoja oden time ,dhe ja hasa ne kete poezi te bukur ......eshte nje pershendetje e bukur dhe meriton te jete ketu.

Flm Lirik,pershendetje te sinqerta kudo qe ju.

Vjeshta!

vjeshta
22-10-07, 21:08
Zoti krijoj universin por nuk ishte i kenaqur, kerkonte dicka gjeniale dhe perfekte....dhe atehere te krijoj ty. Edhe 100 te tjera!

http://www.rosengruss.de/bilder/3327.jpg

Faleminderit!

vjeshta
22-10-07, 21:10
Naki (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13673) vbmenu_register("postmenu_925193", true);
Moderator

http://www.dardania.de/vb/upload/customavatars/avatar13673_16.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13673)

Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 4,983


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif
Vizionarja ēė i dhurojė forumit afėr 10.000 postime tė mbėshtjellura nė fosile tė luleve mė tė bukura,ēė kundermonė atmosferė tė freskėt dhe sjellė nė ēdo postimė ngrohtėsin shoqėrore,afersinė dhe respektinė.

Mė lejoni tė ju shprehė admirimin timė pėr tė gjitha postimet tuaja.

Nė shenjė tė respektit po ju sjellė Lule nė oden tuajė!

Naki

http://a80.g.akamai.net/f/80/71/6h/florists.ftd.com/pics/products/B1-3708.jpg

Faleminderit .

vjeshta
22-10-07, 21:17
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Agolli
Vjeshta .....te pershendes shume dhe poashtu kerkoi ndjes mugeses sime ne ket ode maturie dhe miresjellje shoqerore.
Dinjiteti, aftesit dhe mjeshtrimi shifet ne c'do postim nga ju...
http://i104.photobucket.com/albums/m191/tullumbacja/ALBUM/TRENDAFILIMBIUJE.gif
respekt nga une....

Agolli


Faleminderit....(kthime te shpejte ,te uroj)

vjeshta
22-10-07, 21:21
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
ne kete stine Vjeshte nje pershendetje te madhe per Vjeshten , nickut qe rrezaton qdo here ngjyren me reale ,sinqeritetin dhe miqesine ...

... uroj nje fillom jave te mbare ,
(....pa mungesa , vjeshta pa vjeshten ne Forum ,nuk falet ..)

Faleminderit.

vjeshta
22-10-07, 21:23
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pervjeshten.jpg

vjeshta
22-10-07, 21:24
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pervjeshten.jpg

Faleminderit.

vjeshta
22-10-07, 21:27
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Paradox_13
Me petkun shumngjyresh natyra na u vesh
me freskin e saj na erdhi duke qesh
na i mbushi tryezat me molle e me rrush
erdhaaaaaaa<<<<< erdhaaaaaaa<<< erdhaaaaaaaa.
prap une ne mes jush....

http://www.fotosearch.com/comp/DGV/DGV652/1601027.jpg

Meq ky nik ka te bej me emrin e stines qe sapo na erdhi po marre te drejten qe ket pershendetje te le ne ket ode.
Te pershendes e nderuar me deshiren qe fati dhe lumturia gjithnje te jet prezent ne familjen tuaj.
Gjithashtu pergezoj edhe ardhjen tende si stine,me shpres se do te kalojm mire nen protektoratin tende gjat ketyre tre muajve.
Mire se na erdhe Vjeshta.


Faleminderit.

vjeshta
22-10-07, 21:39
ooooj simpati,pranone nje pershendetje nga vushtrriu dhe te gjitha tee mirat oj goc magjike,lumturia,paqja dhe shendeti qofshin me juveper simpatin vushtrriu.


Faleminderit.(kthime te shpejt te uroj)

vjeshta
22-10-07, 21:41
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti
Simpatia ime,tash kur po flene,une po e mbroj Republiken tone,t pershendes me te gjitha forcat e mira duke te deshirue gjume t embel dhe nje mengjes te bukur :smile: :smile: :smile:


Artisti

Faleminderit.(pavaresin simpati tash haah)

turisti
01-12-07, 23:23
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_old.gif Sot, 22:25 #1446 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1172018&postcount=1446) Luana (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13919) vbmenu_register("postmenu_1172018", true);
Luanesha....

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=13919&dateline=1196188895 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13919)

Anėtarėsuar: 09-11-03
Vendndodhja: Parajs
Postime: 10,285


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Re: Turisti
http://i142.photobucket.com/albums/r117/virgoallie/TigerHelloMyFriend.jpg

Tė pėrshėndes pa kufi .....!!!
__________________
Ahhhhh........!!!! Sikur tė kisha jetuar njė mijė e nji vjetė......

turisti
14-12-07, 00:07
http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=13919&dateline=1197453875 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13919)

Anėtarėsuar: 09-11-03
Vendndodhja: Parajs
Postime: 10,387


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Re: Titulli: Re: Luana
Quote:
Originally Posted by turisti
Faleminderit shume,shumee per te gjitha fjalet te cilat me gezojne,a me se shumti me gezon fakti qe qielli e ka huazuar ngjyren prej teje ,pikerisht si kjo:

http://blogimages.seniorennet.be/marleentje/1152-03e72c196bca0a3e8130a14f424b6727.jpg...tash,me nefund po kuptoj pse eshte qielli i kaltert - eshte reakcioni i syve tė tu.

TURISTI.


Ohhhhh ...... flm shumė ,

Personalitetin qe ke Turist nuk matet e as nuk definohet ...Njerzit qe jan sikur ti jashtezakonisht me fascinojn ...une kam mendime pozitive dhe shume thjesht ndaj teje ....

Te pershendes kaltersisht :biggrin:
__________________
Ahhhhh........!!!! Sikur tė kisha jetuar njė mijė e nji vjetė......
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_offline.gif

Ma-Origano
14-12-07, 13:46
Kam disa qe me kane lene mbres te paharruara!
te gjithve gjithashtu!!

ninnela
15-12-07, 00:55
http://www.orichas.com/espanha/reflexiones/perfect%20rose.jpg

Ma-Origano
15-12-07, 18:01
Kam disa qe me kane lene mbres te paharruara!
ju pershendes te gjithve!

Naki
30-12-07, 18:15
Duke shfletuar arkiven e nėnforumit pėrshėndetje e urime,gjeta njė temė tė harruar nga koha por me shkelqėsi floriri.
Janė pėrgėzimet e para nė kėtė formė pėr festat e fundvitit,sigurishtė mbresat u rikthyen tani tė freskuara nga riliximi,ja linkun nė vazhdim:http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=15573

Urata
18-01-08, 15:33
Po ku jeni fusha e male

shkruan autori xhelal ferizi ne mergim

po ku jeni o fusha e male
se m'kan ardhė t'fala speciale
o ju lisa e qetina t'gjata
se mua fjalė m'ka qua urata
ajo qe shkrinė fjalen me art
ajo qe i zbret yjet nga lart
ajo qe nxitė me fjalė vizllore
vetull hanen nė formė harkore
me kthye harkun kah hjeshija
kah fjalė bardhat qė i shkruan dija
ajo urata dijetare
thonė se ėsht nji vashė shqiptare
qe kur fjalen e rendisė
thue vet arti po qendisė
thua jan ba bashk tė ėmblat t' pyllit
me ylber e sharm te yllit
ashtu penda e saj drit bardhė
porsi rrezja din me ardhė
per me i dhanė ah fjales jetė
siq i jep kjo vashė mbi fletė
ne ato fletė kudo qė shkruan
yjė e fjalė thue se u bashkuan
neper germa si safire
kur ka shkrue kjo vashė ilire
kur ka shkrua ne nji forum
un mendoja se ndoj agrum
po lshon art e ėmbėlsi
a thua qielli lshoj yllsi
kshtu mendoja un qe besa
thue se arit pikoj vesa
permbi fletė ku i thonė shqiptare
kur ka shkrua kjo vashė ylltare
dora e sajė kur shkrinte vija
thue po e shkrinė artin ingjija
thue po e shkrinė fjalen brilanti
guri i qmue a diamanti
sa her ndihmė un kam kerkue
nga ai qiell me rreze shkrue
sa her vlue kam kah deshira
kah puhija e kah ermira
me ja marr pak shend e orė
me ja kthye shkrimin me dorė
ksaj uarates mahnitore
se nuk kisha fuqi dore
dora me dridhej e jam perkulė
para artit te sajė me vulė
sepse germat i kish vulė dielli
thue me sharm po i lshon vet qielli
at'her kishim ne shkrime t' gjata
kur mua m' shkruante e shndritshmja urata
prandaj kur un ia ketheja n' varg
me duhej yllin ta ftoj larg
shum talent me huazue
fjalt me shend me ja hejshue
ksaj urates se bukurisė
gjith jam dridhė kur kam qendisė
ndoj per gjegje me ja kthye
mė ėsht dashtė artin fund e krye
gjith hua me e marrė prej qielli
me i shkrua germa si art dielli
sa her vet un jam nėnshtrue
fjala e saj me ka gjunjzue
po kjo ishte vet melmesa
me ka shkrua pa interesa
veq si mik n' cicrimė shqiptare
po kjo ish nji shegenare
po kjo ishte nji oratore
zor me e gjet n' trojet arbnore
po kjo fjaltė i kishte vlerė
thue po lmon yjet me erė
ashtu shkruente leht magjija
po kjo ishte vet mahnija
disa kohra kan kalue
thonė urata ish largue
ne nji rrugė t panjohur N' vija
un per besė a s nuk e dija
un qe besa s e kam ditė
vet nga yjet lajm kam pritė
kahdo vargun kam dergue
ne udhė rrezesh tue kerkue
pse kam mendue se kjo biondinė
ėsht ndoj zog a kanarinė
prandaj udhė ka marrr tej deti
e un flisja vet me veti
e doja fjalen e sajė magjike
per me shkrue n' vargjet lirike
qe un nė leter i kam vargisė
porsi sharmi i bukurisė
mirė po kjo urata me fjalė
sa her yjet i ka ndalė
kur ma poshtė koment ka shkrue
ujė e valė kan gurgullue
kjo KA nxitė me fjalė shum prroje
zukamė blet'sh nė trungje e hoje
kjo ka nxitė me shkronja e stile
me u harlisė shum karajfile
prandaj sot o ju shqiptarė
kahdo jeni ju o vlimtarė
qe po vloni ktu n 'kto dije
MBANE KTU KET ZONJ ME FIJE
ME FIJE ARI QE E KA FLOKUN
si e kan pejzat borzilokun
se kjo din me shkrue si era
ne shkrime te saja shkrihet vlera
kur jep koment per vargje t' mia
vjen me e shkri sharmin ingjija
mos e lshoni mos e lshoni
por si zogun ta rrethoni
thuani asajė ta nisė cicrimen
kah liriku ku e ka rimen
ku ka art n' vargje shqiptare
shkruaj uratė ti moj letrare
shkruaj komente poshtė lirikut
ėmbel shkruaj si langu i fikut
porsi thelbi i sherbetit
shkruaj kaltrisht si vala e detit
shrkuaj bradhsisht si sumblla n' valė
SE TI VASHė JE VET NJI NJALė
FJALA JOTE NGRITė PESHė ARTIN
EDHE DIELLIN AT DRITė LARTIN
E NJUK LEN KUND QETė MBI DHE
PA I JOSHė ZEMRAT KTU ME U NXE
NE KET ART KU SHKRINė LARMIJA
NE KET FUSHė ME VARGJE T' MIJA
KU CILSOHET INTEPRETI
SI PUHIJA PERMBI DETI
PRANDAJ DIL URATė ME PENDė
DIL NJI HER TE SHTROJMė KUVEND
SI EKEMS HTRUE DIKUR MOTIT
DIL ME FJALė EBESė TE ZOTIT
le ta sheh ktu leximtari
se si din me shkrue shqiptari
nji shqiptarė e nji shqiptare
tu i ndezė germat rrezatare
tu i ndezė fjaltė porsi kandli
siq ndez zemrat ai sqep bilbili
un shkruaj vargje e ti komente
dil e shkruaj s e je talente
je e mbreht je vet ingjija
dil se te' thrret arti e mahnija
DIL SE JE VET ELASTIKA
DIL SE JE MA BUKURA QIKA
DIL SE JE VET ESTETIKA
SHKRUANAQ EMBEL DEHET ORA
HIJE TE KA PERSHKRIMI E DORA
HIE TE KA GJAKU KUR T VLON
SHQIP ME ART KUR KOMENTON
DIL SE TE THRRASIN SHUM RREZTARė
e lexuesit kureshtarė
dil e shkrij artin shqiptarė
edhe fjalen shkrije shqiptare
penden tende magjistare

shkruar nga xhelal ferizi autori ne mergim

SANTANA-29
18-01-08, 15:41
Pash nje lule dhe mendova erdhi pranvera
pash shiun dhe mendova,Dikush atje larg po qan
Pash treshtimin ne syt e nje femije dhe mendova Ndoshta ka nevoj per ngrotesi
Dhe ma von te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsyje per te jetuar,

rilinda
18-01-08, 15:49
Pash nje lule dhe mendova erdhi pranvera
pash shiun dhe mendova,Dikush atje larg po qan
Pash treshtimin ne syt e nje femije dhe mendova Ndoshta ka nevoj per ngrotesi
Dhe ma von te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsyje per te jetuar,

Kush t'ka than? :rolleyes:

SANTANA-29
18-01-08, 15:51
Kush t'ka than? :rolleyes:

krejt po don mi dit ,,,,:tongue:

LOJETARI
18-01-08, 15:54
Kush t'ka than? :rolleyes:

Une ,.............................hahahahahaha.......

SANTANA-29
18-01-08, 15:56
Une ,.............................hahahahahaha.......

hahahahaahahahahaahahah,,,a,pe she Rilinda e disha se dikush me ka than po sme bike ndermend,,,Lojtari,,,,,,:tongue:

Arkza
18-01-08, 15:58
Sa Keq e Sa Mekat nga une qe spo di me qit nje Kopje nga Fshtari !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad: i Cili me pa Lan pa Coment ! :mad:

rilinda
18-01-08, 16:10
Sa Keq e Sa Mekat nga une qe spo di me qit nje Kopje nga Fshtari !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad: i Cili me pa Lan pa Coment ! :mad:

Pse ARKEZA ?

Se mė ka pėlqye shumė njė postim i saj para nja dy-tre ditėsh kėtu nė forum.

Pra e bukur, e menēur, inteligjente, gjentile..., s'po due me ia pėrmend tė gjitha kualitetet se do t'mė nevojiteshin 10 faqe...!
I mungonte vetėm ky titull : MISS Dardania 2007, e ndoshta ma vonė edhe miss shqiptare, shpresoj.
Votoni edhe ju si unė : dua tė shoh Arkėzen nė piedestal!


p.s. Kom desht me t'msu oj Arkza me citu e edhe foto me qit, po s'ke desht. Qe pasojat tash :biggrin:

rilinda
18-01-08, 16:11
Une ,.............................hahahahahaha.......

T'mira po i jepshe pėrgėzimet pra :biggrin:

Arkza
18-01-08, 16:22
p.s. Kom desht me t'msu oj Arkza me citu e edhe foto me qit, po s'ke desht. Qe pasojat tash :biggrin:Hhahahahhahahahha Rilinda edhe po me Kushton Shtrejt valla Kjo Pacoje e Madhe Bile !! Por nje Dite Dote Msohem Nese kam Kohe edhe ate ti ki Me Mesue !

P/S Te Flm........ Nga Zemra per kete Kopje !:wink:

selvija
21-01-08, 16:45
Urimin me te bukur deri sot ketu ne dardani e mora nga i nderuari Naki,i cili me butsin e urtsin e tije me ben qe te ndihem sa krenare me fjalet e zgjedhura enkas per mua,,,
e falenderoj shum dhe keto fjal do i ruj ne thesarin time te mbyllur me qels deri sa te jam gjalle...flm shum i nderuar..
http://www.shqiponjat.ch/uploads/smil45b23781d6c9e.gif...Per Ty...http://www.shqiponjat.ch/uploads/smil45b23781d6c9e.gif

Guximi,ngrohtėsia,thjeshtėsia,humori,arti dhe mbi tė gjitha harmonia janė disa nga koloritet ēė e zbukurojnė dritaret e nėn forumeve argėtuese.
Protogoniste e palodhur me afinitetin reflektues imagjinues mahnitė shoqėrinė ēė ju admirojnė.

me respekt nga Princi i juajė!

Naki
__________________
Nėse nuk je i sėmurė nuk do tė thotė qė ti je i shėndoshė. Shėndeti ėshtė mė shumė se mungesa e sėmundjes.

turisti
22-01-08, 15:33
17-01-08, 17:42 #1558 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1215375&postcount=1558) Urata (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15802) vbmenu_register("postmenu_1215375", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=15802&dateline=1201011839 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15802)

Anėtarėsuar: 26-06-04
Postime: 3,881


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Turisti
Diskutues i shumerregullte , fjalet/lulet tuaja tregojne thellesi/thekje njeriu....!

qofsh i rrethuar ngrohte ne kete dite Janari!
__________________
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_old.gif 17-01-08, 01:13 #508 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1214858&postcount=508) Urata (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15802) vbmenu_register("postmenu_1214858", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=15802&dateline=1201011839 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15802)

Anėtarėsuar: 26-06-04
Postime: 3,881


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: URATA
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Lule shkon tek lulja.
http://www.orichas.com/espanha/reflexiones/perfect%20rose.jpg __________________


Thjesht e sinqerte ne "duarte" e fjales tuaj gjithemon shihen lule te tilla! Je nje diskutues i mbare dhe mbas ēdo afishimi tuaj rrjedhon admirimi...!

Jeta te qofte lule...! Vit i mbare e i gzueshem qofte per ty 2008-ta, breg realizues i ēdo deshire, endrre dhe plani!

DEA
22-01-08, 16:44
Padyshim se uck_aksh i ka meritat me te medha ne kete lami te pershendetjeve te veqanta, e sidomos postimi i sotem qe i ju eshte bere thuaja te gjithe anetareve pa dallime, simbolizon sinqeritetin, thjeshtesine, miqesine qe barte ne vete ky person, i cili siq duket ka perjetuar shume ne jeten e tij.......


Andaj te pershendes shume dhe faleminderit per keta 9 minuta ne youtube , befasi shume e kendshme besoj qe per secilin prej nesh!!!!!

turisti
22-01-08, 18:37
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_old.gif Sot, 12:29 #1559 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1219220&postcount=1559) uck_aksh (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=16639) vbmenu_register("postmenu_1219220", true);
Lavdi Dėshmorve

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=16639&dateline=1189606690 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=16639)

Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: O ne varr jetoj a po vje edhe ti
Postime: 2,334


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Turisti
Te uroj gjith te mirat ne jet
http://fr.youtube.com/watch?v=aIV320qADSM (http://fr.youtube.com/watch?v=aIV320qADSM)
__________________
Nga varri vetem un e kam nje fjal neve dėshmoreve mos na shkeleni anemban se ne jetojm, behuni tė mir, mos u vriteni vellau me vella, perse kaq shpejt i harruat tė gjitha,
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_online.gif


http://www.partyshop.nl/images/bedankt%20tekst-16772-l.jpg

turisti
26-01-08, 10:44
Nje falenderim te veqant TY,TI qe ishe udherrefyes i hapave te mij .

Faleminderit .http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif


Vjeshta!

turisti
27-01-08, 12:06
Turist... Le tė jetė jeta jote njė livadh me trėndafilė ku pėrveq aromės sė tyre nuk ka bezdi tjetėr pėr ty.

Tė falemnderit shumė pėr kujdesin, rrespektin...


Murgesha!

turisti
28-01-08, 01:52
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_new.gif Dje, 12:41 #1562 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1223813&postcount=1562) Honesty^uk. (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=14145) vbmenu_register("postmenu_1223813", true);
KoordinatoR

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=14145&dateline=1200165779 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=14145)

Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: LONDON
Postime: 9,757


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Turisti
**************************************

Cdo germe qe ju keni lene ketu flet vet dhe eshte gur themeli i kesaj kalaje dhe asgje nuk do ti fshij nga memoriet e qindra Dardaneve keto cka ju me shume mjeshteri,delikatese dhe modesti serviret per oden tone DARDANE.

Pershendetjet e mia me te mira dhe te sinqerta per ju i nderuar MIKU IM

Honesty
*****************************************

turisti
02-03-08, 03:40
29-02-08, 09:07 #1628 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1261069&postcount=1628) lovely (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=23707)http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Turisti
http://i196.photobucket.com/albums/aa245/cruzk3/Friendship.jpg


Nganjehere ne jete, njeriu gjen nje shok/qe special/e
Dikend qe ndryshon jeten tende vetem duke u bere pjese e saj
Dikend qe te ben te qeshesh derisa s mund te ndalesh
Dikend qe te beje t besosh se atje ka me t vertete mire ne bote
Dikend qe te te mbush mendjen se atje vertete eshte
nje dere e mbyllur duke te pritur qe ti ta hapesh..

Kjo eshte shoqeri e perjetshme!

me t mira Turist :smile:
__________________

lirik
02-03-08, 07:49
Tė ju them tė drejten mirsi ka kėtu shum,nė gjurmėt tua qė po leni ktu nė forum e lus zotin qė tė mbretroj vetėdija e lartė e shqiptarve qė forumet ti ruajn si sytė e ballit.
Nė dheun qė quhet lamsh dhe dhe qė quhet civilizim njerzorė ka shum gjėra tė bukura
gjurmė tė shkėlqyera jetsore .
Ka zbukurime piktura meandej ndertime art dekorime te ndryshme stoli prej ari metali piktura skulptura por mbi tė gjitha bukuria e jetės dhe e mahnisė njerzore ėsht fjala e shkruar.
paramendojeni ju sot sikur tė kishim ne ne forume fjalėt e Teutes Agronit te
Skenderbeut lek dukagjinit oso kukes e shum njerzve ose odave ose kuvendeve .
sikur tė kishim shkrimet e njerzve ne antikė parahistori te dasmave odave mbledhive mbretrive luftrave e shum pershtypjeve e ngjarjeve te jetes perjeteimeve etj sa intresant do tė ishte tash sa do e ishte madheshtore ti lexonim ato fjalė ato detale
Ja pra shkrimi si gjurmė e jetes si arkiv nė shekuj tė shekujve do tė ju jet brezave i memorizuar ata do tė knaqen duke lexuar dhe do tė krenohen me kohen sot kur tė shohin se si ishte jeta sot ne ditet e sotme
Pikrisht pėr shkaqe tė kėsajė rėndėsie kam menduar qė tė krijohet nji far vetėdije e forumeve
nji far metode nji far praltike meqense njerz ka shum te aft dhe tė zgjuat qka ėsht fat pėr civilizimin
sot,pra qė tė krijohet praktika e fotografimit.
Si pėr shembull shtrohet pyetja ja kėti ide e kisha .
Bėhen tema per historinė merren ftotgrafi tė ndryshme historike bėhen tem aper arkeologjinė
mbledhen fotografi arkeologjike bėhet fjalė pėr artin mbledhen pikturat si fotografi
pra ne secilen temė dhe un mendoj se forumet do tė pėrsosen dhe do tė krijohet vetedija qė forumet me qenė si arkivat sepse mrekullija e ksaj teknologjije sot e cila mundeson gjurmė popujsh sepse me data ekziston gjithqka si fakt i postimit un mendoj se sistemi i teknikes dhe jap ket propozim
qė gjithqka i ksajė tekniike i sisitemit te ket special vendin ku ruhen faqet origjinale deri ne sekondine fundit kur jan postuar.
Mendoj s ekompanitė e medha duhet te vetedijsohen dhe ta ken kodin e ruajtjes te memorizimit
tė qdo gjėje sot te civilizimit kjo ėsht nji mrekulli ku mandej njerzimi kudo qė kėrkon e gjenė me fakt si nji arkivė sot kjo elektronikė ofron mrekulli sikur ti kishte kto gjurmė civilizimi ne elektronikė te tillė siq ėsht sot do te ishte mrekullija vet.
sa i perket postimeve pershendetjeve un kam aq shum sa qė nuk mund ti numroj te gjitha jan te shkelqyera por fjalet brilante te mikeshes time natyres jan aq shum ka aq shum e vargje
sa qė mė duhet ti sjell ktu ne kėt rubrikė si shenj mirnjohje
Pa dyshim Natyra ėsht kampione e pėrshėndetjeve dhe ndertimit te fjalve brilante qe si nji kala historike do t ejen te pa shuara ajo me ka perkrahė dhe ka shkruar me gjith forv cen e sajė ne te gjitha forumet pastaj edhe Urata por ju jam mirnjohs e dhe shum tjerve per fjalet dhe persehndetjet e
bukura tėcilat nji dit disa si shenj kujtimi e mirnjohje do ti qes ktu ne ket arkiv
PERSHENDETJET E MIA DHE MIRNJOHJE PER GJITH ATO ZEMRA FLORIRI SHQIPTARE QE KAN PERSHENDETUR ME RREZE DIAMANTI TE CILAT KAN SHKELQYER PERGEZIME

Naki
23-04-08, 06:53
E kam ditė

Xhelal Ferizi

l i r i k

e kam ditė un se enden yjet
e vlojnė zemrat e tyre n' kėrkime
edhe enden kah majat e pyjet
e trokisin n' miqsi t' portes time

e kam ditė un se nuk rrin naku
pa vlue mu nė shpirt t' fjales shqiptare
se pėr art shqip atij i vlon gjaku
porsi shkumbt n' gurgullimė ujvare

dhe ja tash ku erdhi miku im
me fjalė yjesh kah vargjet me rima
porsi hana kur del me ndriqim
dual me fjalen porsi e bukura bima

porsi fleta qė qelet ndaj qiellit
u qel zemra e kti bashkatdhetari
i vloj ndjenjat porsi rreze t' diellit
e tha fjalen si e thot vleren ari

porse hije besa i paska fjala
edhe nota e caku i vules shqip
kur ky vet poet porsi vala
i ka vargjet si zogu mbi pip

besa art jan vet pėrmbi dhe
vargje tė ti qė jan rimė nga malli
ky me varg zemra zogjsh ka nxe
ka shpirtzue currilat kah zalli

vargjet e tij jan porsi ajo zemer
qė i mbajnė lmue me nga shtat ylbera
jan si lulet me qehre e emer
kur lehtėsisht harlisen kah era

porse ktu ka dalė sot miqsija
fjala artit ka dalė me ju pėrkulė
n' fjalė diamanti pėr vargjet e mia
po e qet zemren shqip me ju ra vulė

e ka qitė po at zemren shqiptare
pėr mejdani ky e paska zakon
me i vlersue vargjet argjentare
n 'rima e tinguj qė jan dy miljon

fjalen tė nakit do ta ndjejnė shum mote
edhe stintė e prilli i pranveres
stalaktitet kan me u shkri si lote
me ja njoftė kto fjalė vula t' nderes

se vulosė ky nė at diell zemre t ' valė
duket e paska me at artistikė
mu nė shpirtė qdo varg e paska ndalė
si e melosit zemra me muzikė

prandaj ky vleren po e lavdron
se arttistika dehė ja paska gjakun
se ato vargje rrezesh dy miljon
mu nė palcė shpirti shkri ma paskan nakun

e ky tash porsi hapi i eres
kur nxitohet me dalė nder lugina
paska dalė si zogu i pranveres
mu nė degė timen ktu ma solli stina

edhe i lshoj ky do tė bukura vlimtare
s i pa hile siq lshon drita e yllit
fjalė t' damarve lidhur n' nderė shqiptare
porsi e bardha gurra qė del pyllit

fjalt qė i tha tash mirnjohja ime
po ja kthen me varg porsi ylberi
qė e kthen harkun qiellit me ngjyrime
n' te dy skajet me pi pernjiheri

ashtu fjala ime n' tė dy anė
si e ylberit kah dy anė t' nji lumi
ja dėrgoj shqip me gjuhen nanė
mikut ti tim tė ėmbėl si agrumi

e i falem ksaj fjale hjeshije
porsi i falet e bardha re qiell nurit
un me fjlaen time si fllad n' hije
po ja kthej porsi valė prej gurit

porsi vala e gurit shkumbatare
qė nuk len kund ma bardh n' kullim
po ja kthej mirnjohjen shqiptare
me ma tė bukurin n' gjuhė amtare shkrim

NGA AUTORI XHELAL FERIZI
(Xhela i Mitrovices )
LIRIKU

Mikut tim vendasit nga Mitrovica
Poetit simbolit te urtsisė dhe mirsisė nė ket forum Nakit
i cili dha kontribut dhjet vjeqar ne kėt faqe
me temat dhe vargjet margaritare
JA KUSHTOJ KTO VARGJE SI KUTIM NE SHENJ MIQSIE DHE MIRNJOHJE


Njė gjerdan floriri
Ku shpirti dhe mendja
shkrihen nė shkronja
mu si lėgurat e kristaleve.

Ju faliminderit Artisti i vargjeve Lirike,zt.Xhelal

lirik
24-04-08, 09:29
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Pėrgėzimet qė ju kanė lėnė Mbresa
Citim:
E kam ditė

Xhelal Ferizi

l i r i k

e kam ditė un se enden yjet
e vlojnė zemrat e tyre n' kėrkime
edhe enden kah majat e pyjet
e trokisin n' miqsi t' portes time

e kam ditė un se nuk rrin naku
pa vlue mu nė shpirt t' fjales shqiptare
se pėr art shqip atij i vlon gjaku
porsi shkumbt n' gurgullimė ujvare

dhe ja tash ku erdhi miku im
me fjalė yjesh kah vargjet me rima
porsi hana kur del me ndriqim
dual me fjalen porsi e bukura bima

porsi fleta qė qelet ndaj qiellit
u qel zemra e kti bashkatdhetari
i vloj ndjenjat porsi rreze t' diellit
e tha fjalen si e thot vleren ari

porse hije besa i paska fjala
edhe nota e caku i vules shqip
kur ky vet poet porsi vala
i ka vargjet si zogu mbi pip

besa art jan vet pėrmbi dhe
vargje tė ti qė jan rimė nga malli
ky me varg zemra zogjsh ka nxe
ka shpirtzue currilat kah zalli

vargjet e tij jan porsi ajo zemer
qė i mbajnė lmue me nga shtat ylbera
jan si lulet me qehre e emer
kur lehtėsisht harlisen kah era

porse ktu ka dalė sot miqsija
fjala artit ka dalė me ju pėrkulė
n' fjalė diamanti pėr vargjet e mia
po e qet zemren shqip me ju ra vulė

e ka qitė po at zemren shqiptare
pėr mejdani ky e paska zakon
me i vlersue vargjet argjentare
n 'rima e tinguj qė jan dy miljon

fjalen tė nakit do ta ndjejnė shum mote
edhe stintė e prilli i pranveres
stalaktitet kan me u shkri si lote
me ja njoftė kto fjalė vula t' nderes

se vulosė ky nė at diell zemre t ' valė
duket e paska me at artistikė
mu nė shpirtė qdo varg e paska ndalė
si e melosit zemra me muzikė

prandaj ky vleren po e lavdron
se arttistika dehė ja paska gjakun
se ato vargje rrezesh dy miljon
mu nė palcė shpirti shkri ma paskan nakun

e ky tash porsi hapi i eres
kur nxitohet me dalė nder lugina
paska dalė si zogu i pranveres
mu nė degė timen ktu ma solli stina

edhe i lshoj ky do tė bukura vlimtare
s i pa hile siq lshon drita e yllit
fjalė t' damarve lidhur n' nderė shqiptare
porsi e bardha gurra qė del pyllit

fjalt qė i tha tash mirnjohja ime
po ja kthen me varg porsi ylberi
qė e kthen harkun qiellit me ngjyrime
n' te dy skajet me pi pernjiheri

ashtu fjala ime n' tė dy anė
si e ylberit kah dy anė t' nji lumi
ja dėrgoj shqip me gjuhen nanė
mikut ti tim tė ėmbėl si agrumi

e i falem ksaj fjale hjeshije
porsi i falet e bardha re qiell nurit
un me fjalen time si fllad n' hije
po ja kthej porsi valė prej gurit

porsi vala e gurit shkumbatare
qė nuk len kund ma bardh n' kullim
po ja kthej mirnjohjen shqiptare
me ma tė bukurin n' gjuhė amtare shkrim

NGA AUTORI XHELAL FERIZI
(Xhela i Mitrovices )
LIRIKU

Mikut tim vendasit nga Mitrovica
Poetit simbolit te urtsisė dhe mirsisė nė ket forum Nakit
i cili dha kontribut dhjet vjeqar ne kėt faqe
me temat dhe vargjet margaritare
JA KUSHTOJ KTO VARGJE SI KUTIM NE SHENJ MIQSIE DHE MIRNJOHJE

FALEMINDERIT NAKI PER KONSIDERATEN DHE KėT PERZGJEDHJE TE VARGJEVE KTU
KU E PASKIT ZGJEDH LIRIKEN TIME KUSHTUAR MIRNJOHEJES
E BėRA NJė PėRMIRSIM Tė VOGEL Nė STROFEN E PARAFUNDIT
MOS MA SHIHNI PER TE MADHE NE RAST GABIMESH SEPSE SHKRUAJ SHUM
DHE PRANDAJ GABOJ
POR JA QE HER PAS HERE KUR KAM KOHė I PERMIRSOJ
TE FALA NDERUAR NAKI TE PERSHENDES NGA BAJERNI
I BUKUR I GJERMANIS ė EUROPIANE

Zero Cool
27-04-08, 21:10
ky mesazh:

http://de.wrs.yahoo.com/_ylt=A0WTf2ie3BRIoksAXkc.CQx./SIG=12b0rta9j/EXP=1209413150/**http%3A//img135.imageshack.us/img135/3516/imissyou2yb.jpg (http://de.wrs.yahoo.com/_ylt=A0WTf2ie3BRIoksAXkc.CQx./SIG=12b0rta9j/EXP=1209413150/**http%3A//img135.imageshack.us/img135/3516/imissyou2yb.jpg)

Jana
06-05-08, 13:40
Per 8 Mars nga nje mike,qe jeton larg Familjes....

Oh nene !
Jam e permalluar kaq shume per ty ...
Sa shume here kam dashur te marr telefonin dhe ndaj me ty gjithshka qe po ndodh ne jeten time ...perdite !
Shume gjera me prekin thelle dhe e di qe kjo vjen nga ty .E gjej veten time duke qare ...shume ...per gjerat me te vogla.
Nje fjale ne TV,nje rresht i nje libri ,kur shikoj femije me nenat e tyre ...ose thjesht qaj pa shkak.
Ti asnjehere nuk me mesove si te qaj por me mesove se si ti permbaj ndjenjat e mia dhe te behem e forte nga jashte ,por kesaj here nuk mundem . ....

Naki
12-05-08, 20:55
http://cdnll.users1.imagechef.com/ic/stored/users_194/974014/anme3e7690ac123dba9.gif

Miku im , te dergoj pershendetjet dhe perqafimet e mia vllazerore qe burojne nga zemra.


Honesty

Urata
04-06-08, 13:31
E nderuar Urata, ka shume kohe qe ste kame pa por me vemendje i lexoj shkrimet tua. Jane te shkurtra por kuptimplote, inspiruese, zotruese te mendimit. Ti je autore e heshtjes qe flet edhe kur hesht. Nga fjalet tua shume malsor ishin mburr me fjale burrnore qe jane ndegjuar neper kuvende te Malsis se Madhe.
Te pershendes dhe falemderoj per urimin tuaj, me shpres se do te sfidojsh neper dallget e jetes, qe sesht gjithmon edhe aq e leht.

Me respekt Uliksi

Uliksit, nje thanks t'madhe!

lovely
10-06-08, 18:09
Naki (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13673) vbmenu_register("postmenu_1388410", true);
ModeratorAnėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 6,652


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: lovely
Kėshtjella Dardane
Ka shumė dritare
Hija i patė mbuluar
Dhe shkėlqimi u varfėrua

Njė shkėndi si floriri
mbulojė Oborrin
duke e mbushur me lule
Gjallėria pranverore shkėlqej nė qdo dritare


Njė flutur e buzėqeshur
me koloritė artistik
dhurojė dritarėve luledielli
ēė tė gjithė e admirojmė

Sinonim i mirėsisė,dashuris
Ėshtė vetėvetja
Urė lidhėse e miqėsis
Kush tjeter
Pyetni dritaret e forumit
ēė tani ngrohtėsi dhurojnė
Ėshtė Lovely Dardania kėndon!


Nė vendė tė luleve kėto vargje le tė flasin vetė,Ju faliminderit qė egzistoni!


Shume Faleminderit Naki per nderin!!

lovely

Naki
10-06-08, 19:42
Postuar Nga Selvija

Nakush te them te drejt se ti je ai antar qe mban kete forum dhe ke nje sinqeritet te pa zavendsushem ,te lumte me fjalet e tuaj qe bashkon shoqrin virtuale je gjithmon i respektuar ashtu siq respekton ti te tjert,, gjitha te mirat per ty..
http://srv0110-08.oak1.imeem.com/g/p/9e361237c5b2c4370a07fea8727ab60d_web.bmp (http://www.imeem.com/pajacerna/photo/XKDorSp0CA/)


Ju faliminderit Selvi!

Urata
11-06-08, 02:12
Urata e nderuar,

erdha ne oden tende, por fjalet me mungojne per te shprehur ate qe mendoj per Ty, keshtu qe;

http://i231.photobucket.com/albums/ee145/Chereep/WiseMan.jpg


and that Woman, IS YOU!!!


me plot respekt , dhe me deshire per shendet & lumturi per ty dhe te dashurit tuaj

lovely


je shume e thekun n'fjale peshe...!

nje respekt/dashuri t'veqante motre/shoqe per ty lovely! Flm, qe je e tille...!

Urata
11-06-08, 02:15
http://i31.photobucket.com/albums/c396/Spyder_3kgt/Brainy_Smurf.jpg

vlera e fjales/zgjedhjes tuaj vertet t'ben t'fluturosh edhe pa krah...!Flm, ZONJE MADHESHTIE!

lovely
11-06-08, 08:01
hahahahahaha ,
do ta ndjeja per satisfaksion te me merrje per dore dhe te nihja dhe une Ty,
sepse..

nuk di qe dikush me bukur se Ti, permes flakjeve te tabuve ,thyrjes se barrjerave shpreh modelin e femres bashkohore ,dhe nje person per nje guxim te tille duhet te jete e formuar , e ngritur ne bazament te forte dijesh qe me mjafte mjeshtri e kamuflon ..
respekt per qiltersine , dhe thjeshtesine ..


mjera une qe kurr nuk u msova me i bart (citu) shkrimet qishtu si Urata psh... po veq copy e paste, s ka pas faj qe m ka thane Uliksi :biggrin:

eh ai shkrimi lart, qysh po e merrni vesh me siguri nga fjalet e renditura poshte-lart :biggrin: e me nje mjeshtri te persosur, vijne nga vet Jadore!!

Eshte nder i vecante te marresh kompliment te tille nga ajo femer!

Te faleminderit!!

lovely
11-06-08, 08:08
my dear, you really brightened my day...wow, kjo pershendetje ytja ndaj URATA, tregon kualitetin tuaj prej femre.....! Thenje e bukur a...!

ti lovely je shpirte feymezimi per te gjithe ketu;universale, dhe pa piken e komplexit , e tera kjo pasqyron zotesin dhe pasurin tuaj prej njeriu...! jam lexuese e cdo fjaletuajen te hedhur ketu ne forumin dardan...

respekti ne anen time lovely, ti paq shendetin&lumturine gjithemon me te gjithe ata qe i ke shume dear...!

FLM
me kenaqet syri dhe shpirti kur lexoj keto fjale nga URATA!!!!
une mburrem me femrat tona sikur Ti e nderuar!

t`dush e t`gush

lovely

doGzona
11-06-08, 13:34
Sa me shtoi mallin!

Dogzona e nderuar"Bubrece"
Duke ndigju kengen e Ilir Shaqiri "Moj shkupjanje buker dridhe Shkup e Shkoder",jo rastesisht perpara syve te mi me u shfaqe autobusi i relacionit Ferizaj Shkup qe mezi prisja te arrije ne qytetin buze Vardarit Shkup.Nuk besoja se ne mes te udhetareve gjindet edhe mikja e ime virtuale e bukura Ferizajase me te cilen kam shkemby biseda nga te me ndryshmet miqesore,po edhe grindje te kota per te cilen te kam vlersu me vlersim sadopak humori "Hitler"asesi me qellim te keq.:frown:
Eh sikur te di Iliri se Feriazajse e bukur me dridhi mua dhe Shkupin,sdo mend se do te i nderonte refrenin kenges.:frown: !
Me te zbrite prej autobusit,shikimi i pare me beri me dije se oferten time te takohemi e ke pranu pa asnje rezerve,kurse buqeshja me la te emocionu dhe pa fjale mezi te hape gojen"Mireseerdhe bubrece".Po edhe takimi me djalin tende me gezoje aq shume dhe me la te kuptoje se vertet je nene e mrekullueshme.
Nuk u besoja syve se ne tavolin te restorantit pi kafe me nje shoqe dhe mike te madhe,bujare,intelegjente,bashkekohore,veti per te cilat te pergezoje duke te deshiuar edhe ne te ardhmen te ruajshe imazhin dhe keto veti qe mua personalshte me kan lene pa fjale.
Cdo shikim i yte me bente me dije se ne zemren tende njeriu mund te gjeje ngrohtesin e shpirtit,miqesin,nderin dhe respektin,kurse cdo fjale qe buronte nga goja i perngjante nje oratorje te shkelqyer,nje mikje per te mos haruar kure,nje edukatorje te persusur per femiun tende ku ne te njejten kohe i flisje edhe atij per te gjitha pa mos shkeput edhe ate nga biseda jone.
Vertet ndjehem i privilegjuar qe me u dha rasti te te njoh per se afermi me shprese sa here te vizitosh vendlinden Kosoven tone te dashur,do te hudhesh kembe te vizitosh edhe Shkupin,edhe pa prezencen time.E une do te pergjoje prej se largu se edhe sote nuk mund te haroje ate dite te nxehte gushti kur u takuam.
Ne funde te le nje pershdnetje te perzemert dhe te deshiroje gjitha te mirat ne jete,me shpres se sekendejmi do te u percjelle e mbarra ne familje.
Me respektin me te madhe
Kercovari

Urata
12-06-08, 21:56
Ja ne kete me ngjane:http://i188.photobucket.com/albums/z206/purplegrl94/jadore.jpg

FLM zonje! M'ke knaq me mesazhin pm...!

Honesty^uk.
18-06-08, 22:31
ShEjToNkA (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15922) vbmenu_register("postmenu_1395409", true);
Moderatore

Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 11,590


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Honesty^uk.
Honesty, mendimin qė kriojva asaj kohe pėr ty dhe bashk me mendim edhe respektin janė akoma ashtu vetėm ndoshta sa mė tė forcuar akoma mė shumė.
Qėndroj prapa atyre fjalve me tė cilat atėherė tė vlersova, vyrtytet tuja janė tė mėdha dhe peshojn rėnd, je njė mashkull ashtu sic i ka hije tė jetė njė mashkull shqiptar. Vazhdo tė jesh i tillė sepse je shembull i cdo gjenerate qė do vijė brez pas brezi!
Pėrshendetjet qė u drejtuan nė adresen time, ani pse nuk isha e pranishme tre vite radh, me bėn tė ndjehem shumė e nderuar, ndaj me lejo tė tė uroj qė nderi tė tė shoqėron gjatė gjithė jetės ashtu sic vetėm ti e meriton! Qofsh i nderuar dhe i respektuar gjithmonė!


Shumė tė pėrshendes dhe shumė mė shumė tė respektoj dhe tė nderoj!PS. Laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarg jush Shejtonka:tongue:
PS: ky urim jo vetem qe me gezoi por me mallengjeu

selvija
26-06-08, 20:05
vbmenu_register("postmenu_1313427", true);
Moderator


............ Nga Naki.........

Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 6,750


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: selvija
http://imagecache2.allposters.com/images/ISI/27818.jpg


Si tė marrė frymėzim pa Oksigjen
Si tė ndjejė gjallėri pa Diell
Si tė pėrshkruaj Romantizmin pa Personazh
Si tė mbizotrojė gjallėria nė faqet argėtuese pa Imagjinaten

Mė trego kodin anonim tė rikthejė pamjen e syve ,tani qė kėrkojnė nikun Selvi !

Mikeshė e nderuar,duke shpresu qė jeni mirė dhe pėr njė rikthim tė shpejtė nė Kėshtjellen e mbretėrisė po ju lė kėtė foto nė vend tė nostalgjisė!

Naki
________________

Dhe jetoj prej atij Oksigjenit....

Ky postim qe do ta mbaj mend pergjithmon.......flm Nakush shum...

selvija
11-07-08, 18:18
Buqja_ch (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=22007) vbmenu_register("postmenu_1416673", true);

[/URL]http://dardania.de/vb/upload/image.php?u=22007&dateline=1213820629

Anėtarėsuar: 03-03-07
Postime: 11,288


http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: selvija
Kété mengjes dola né kopsht dhe képuta ni lule vetum
per ta dhurue Ty ketu ....

Ti si je e fresket me bisedat tua po si kjo lule
Ti si din te te ben me qesh
Ti si din te qash halle jete
Ti si u bere aq shoqe e mire per mua
Ti edhe keto dite do te me mungosh

Po nuk bisedova ni dite me ty
as dita nuk me duket dite ...

te flm ,, per gjith kohen si e ndajm bashk
nga zemra te deshiroi qe keto dite ti kalosh sa me mire
me familjen tende ........dhe shoqerin si e ke ketu

para se te nisem pér Prishtiné erdha te perqafoi shume
SELVIJE ..............

te done ..... Buqja


http://media.imeem.com/p/I0eHPRo_RU.jpg


[URL="http://de.youtube.com/watch?v=RTynu1zWAW8&feature=related"]http://de.youtube.com/watch?v=RTynu1...eature=related (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=22007)


Nuk eshte kollaj ta fitosh nje shoqe apo shok ,,por ska me knaqsi se sa minuta rrim para motorrolit ta kesh nje shoqri te vertet ,,,
flm per ju gjithve qe me beni edhe me shum te postoj ne knaqemi mu ju ketu

http://media.imeem.com/p/2p20b9CW43.jpg (http://www.imeem.com/taniap21/photo/2p20b9CW43/)

turisti
11-11-08, 22:29
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_old.gif Sot, 22:10 #1869 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1518308&postcount=1869) Urata (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15802) vbmenu_register("postmenu_1518308", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=15802&dateline=1203697676 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15802)

Anėtarėsuar: 26-06-04
Postime: 6,857
http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_aim.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1518308#) http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/im_msn.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1518308#)

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Turisti

turist "rrugaqi" paska thene:

"Po,fakt qe i dua sendet romantike dhe terhekese,e dua ēdo send qe gezon,disponon dhe zgjon imagjinaten."


...shume e vertet se edhe permes germave reflekton romance,gezim,disponim,embelsi,sukses,mbaresi,mode sti, pasuri dhe me nje fjale te vetme njerezi...!


...knaqesi dhe mburrje te komunikosh me turistin, andaj prano nje pershendetje t'madheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nga une Urata!
Bukuria e ketij postimit pasqyrohet ne kete foto me poshte.

Faleminderit shume e ndeuara.:smile:

http://www.botany.com/img/plants/dictionary-plants-flowers.jpg

Urata
12-11-08, 15:36
...shok luledashes, vetem ti di t'zgjedhesh lule, dhe t'gezosh zemra ...!


Flm!

Urata
13-11-08, 01:36
Falenderim/mirenjohje dhe perhendetje e marre nga Turisti:
Urata e nderuar,:smile:

Nuk dij se si ta filloj kete faleminderim,jo qe pata nje dite te veshtire sot........dhe pas te gjithave kur i lexova fjalet e tua aq te bukura,njerzore,me plote mjeshtri te shkruara edhe me mė shume mjeshtri te lexuara ne mes reshtave t'postuara dhe nga fotot e postuesit.

Edhe per mua eshte knaqesi ēdo germe e shkruar nga personi siq je ti,inteligjenca me te cilen eshte knaqesi qe te nderrohen frekuencat.

Te faleminderohem shume,shume mė shume sesa muj me shpreh me germa,sepse e dij se ti do te kuposh edhe :smile: pa perkthim :smile: .

Lumturia le te jet hija jote.

Nga sokaqet boterore,
TURISTI.

Urata
15-11-08, 18:51
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_new.gif Sot, 08:36 #707 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=1520636&postcount=707) lirik (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21890) vbmenu_register("postmenu_1520636", true);

Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 3,119


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: URATA
LULE E FLETA
-------------
AUTORI XHELAL FERIZI
---------------------------
LULE E FLETA PAQ GJITHMONė
qofsh e bardhė urata e jonė
sa e pjekur ne mendime
se e gjerė ne art e shkrime
-----
sa e bardhė nė shpirtė e zemer
se e shndritshme me je nė emer
sa shum fjala tė ka hije
sa e gjerė n' vizion e dije
-----
ti dhuroj nji qiell me fjalė
ta dhuroj si ujvarė e valė
artin n' shprehje si gurgullimen
ta dhuroj vargun e rimen
---------
si talente pjekurie
un ti qmoj ty ato dije
ta qmoj fjalen qehlibare
porsi zogza cicrimtare
-------
fjala e jote e pjekurisė
i sherbue me stil mirsisė
edhe n' kuvendet si bilbile
dole aromė si karajfile
--------
ma ke gjuhen oratore
je ma e bukura lulė arbnore
por si fleta nder puhi
lėvizė fjalen si ' magji
-----
ma lėvizė puhinė n'pėr zemra
kahdo ka shqiptarė me emra
fjala jote art butsije
porsi zog qė kndon nėn hije
------
tė dhurofsha tė bardha mote
gjith e qelė qoftė ftyra jote
tu gzoft zemra n' tulipane
je si yllė n 'hapsirė dardane
-------
ti rrjedhė paster siq rrjedhė kroni
t' rrejdhin dijet si erė ftoni
dehin zemra tė bukurisė
plot me art kur i qėndisė
-------
ti ke gzue shum pranvera
prandaj te donė ty stinė e vera
ti je zogza andej detit
fllad n 'kallij tė bereqetit
---------
ata i levizė ti nė kokrra ari
kur flet fjalė si qehlibari
o zot i madh sa shum t' ka hije
e lmon barin ne qdo fije
---------
art magjik ėsht fjala jote
kur pėrkdhelė ndėr stinė e mote
del nga zemra e brilantines
porsi kanga e kanarines
----------
un ktu artit i i pėrulem
deri nė tokė fort i pėrkulem
se e ka flladin por si jeta
shqip kur lmon pėr troje t' veta
-----------
'ZOTI I AMDH TY T' PAST BEKUE
por si zogzė qė ke ligjrue
lulet luten te mirsija
me t' shperblye ty perendija
------------
AUTORI XHELAL FERIZI
---------------------------------


...keshtu din/mundet vetem liriku...! Faleminderit mik.

Urata
16-11-08, 04:02
jadore (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19423) vbmenu_register("postmenu_1472774", true);
Moderatore

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=19423&dateline=1192274924 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19423)

Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: univerze
Postime: 3,500


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: URATA
eshte ne natyren e botes femerore kur takon nje femer tjeter, qe me aq madheshti dine te reflektoj ekstrvaganden tek vetja e saj e te nderlidhur me aq sharm dhe shije,me nje oratori dhe menquri ekstreme te harmonizuar me aq ngjyra te ngrohta te sinqeritetit dhe komoditetit qe ofron ne rreth , do ta idhullizonte deri ne gjelozi , e tek une ndodhi e kunderta , u ngazelleva sepse takova modelin perfekt te femres bashkohore shqiptare ,qe aq denjesishte do te na prezentoj ne bote .
kush me mire se ti i arsyeton keto ..!!
vertet , eshte mbeselenese njohja me Ty ,eshte privilegj per mua ..
p.s.
shume here fjalet jane te varfera te pershkruash diq madheshtore siq je Ti prandaj te lutem kuptom ..!
me respektin per ty , uroj qe te jesh dhe ne te ardhemen avangarde e imazhit femer shqiptare ekstravagande e persosur , sepsse cdo kush ne afersine tende do mesonte diq se si te persos tek vetevetja perfeksionin..
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_offline.gif

Urata
16-11-08, 04:16
jadore (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19423) vbmenu_register("postmenu_1472774", true);
Moderatore

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=19423&dateline=1192274924 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=19423)

Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: univerze
Postime: 3,500


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: URATA
eshte ne natyren e botes femerore kur takon nje femer tjeter, qe me aq madheshti dine te reflektoj ekstrvaganden tek vetja e saj e te nderlidhur me aq sharm dhe shije,me nje oratori dhe menquri ekstreme te harmonizuar me aq ngjyra te ngrohta te sinqeritetit dhe komoditetit qe ofron ne rreth , do ta idhullizonte deri ne gjelozi , e tek une ndodhi e kunderta , u ngazelleva sepse takova modelin perfekt te femres bashkohore shqiptare ,qe aq denjesishte do te na prezentoj ne bote .
kush me mire se ti i arsyeton keto ..!!
vertet , eshte mbeselenese njohja me Ty ,eshte privilegj per mua ..
p.s.
shume here fjalet jane te varfera te pershkruash diq madheshtore siq je Ti prandaj te lutem kuptom ..!
me respektin per ty , uroj qe te jesh dhe ne te ardhemen avangarde e imazhit femer shqiptare ekstravagande e persosur , sepsse cdo kush ne afersine tende do mesonte diq se si te persos tek vetevetja perfeksionin..
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_offline.gif

lirik
16-11-08, 09:44
LULE E FLETA
-------------
AUTORI XHELAL FERIZI
---------------------------
LULE E FLETA PAQ GJITHMONė
qofsh e bardhė urata e jonė
sa e pjekur nė mendime
se e gjerė nė art e shkrime
-----
sa e bardhė nė shpirtė e zemer
se e shndritshme mė je nė emer
sa shum fjala tė ka hije
sa e gjerė n' vizion e dije
-----
ti dhuroj nji qiell me fjalė
ta dhuroj si ujvarė e valė
artin n' shprehje si gurgullimen
ta dhuroj vargun e rimen
---------
si talente pjekurie
un ti qmoj ty ato dije
ta qmoj fjalen qehlibare
porsi zogza cicrimtare
-------
fjala e jote e pjekurisė
i shėrbeu me stil mirsisė
edhe n' kuvendet si bilbile
dole aromė si karajfile
--------
ma ke gjuhen oratore
je ma e bukura lulė arbnore
por si fleta nder puhi
lėvizė fjalen si ' magji
-----
ma lėvizė puhinė n'pėr zemra
kahdo ka shqiptarė me emra
fjala jote art butsije
porsi zog qė kndon nėn hije
------
tė dhurofsha tė bardha mote
gjith e qelė qoftė ftyra jote
tu gzoft zemra n' tulipane
je si yllė n 'hapsirė dardane
-------
ti rrjedhė paster siq rrjedhė kroni
t' rrjedhin dijet si erė ftoni
dehin zemra tė bukurisė
plot me art kur i qėndisė
-------
ti ke gzue shum pranvera
prandaj tė dojnė ty stinė e vera
ti je zogza andej detit
fllad n 'kallij tė bereqetit
---------
ata i lėvizė ti nė kokrra ari
kur flet fjalė si qehlibari
o zot i madh sa shum t' ka hije
e lmon barin nė qdo fije
---------
art magjik ėsht fjala jote
kur pėrkdhelė ndėr stinė e mote
del nga zemra e brilantines
porsi kanga e kanarines
----------
un ktu artit i i pėrulem
deri nė tokė fort i pėrkulem
se e ka flladin por si jeta
shqip kur lmon pėr troje t' veta
-----------
'zoti i madh ty t' past bekue
por si zogzė qė ke ligjrue
lulet luten te mirsija
me t' shperblye ty perendija
------------
Autori xhelal ferizi liriku nė mėrgim

---------------------------------
e nderuara urata
duke qenė se shum po shkruaj
edhe po kap gabimisht tastatrua ndoj shkronjė
e kontrollova edhe njiher se vshtir ėsht me
kontrollu aq shum punime
-------------------
kjo ėsht besoj tash e kontrolluar dhe pa gabime
ortografike----------------------

lirik
17-06-09, 13:50
Titulli: Pėrgėzimet qė ju kanė lėnė Mbresa

--------------------------------------------------------------------------------

Jeta e nderuar-

Esht knaqsi e veqant tė pėrshėndes ty -

dhe te flas e te pergzoj edhe per vargjet qė i shkruan -
ėsht knaqsi me i lexu vargjet tua te veqanta -

Jan shum te prekshme dhe kan nje veqanti prekse e domethėnėse -

dhe paraqitje te vertet te bukur
---
Te Uroj Gjith Te Mirat nė jetė e nderuara dhe e rrespektuara antare e forumit dardania me pseudonimin jeta

Te uroj Shum Suksese Dhe Realizim Te Deshirave Tua -

Faleminderit Per Pershendetjen Tende Ne Rubriken Tima -

Me Rrespekt per ty jeta e nderuar -
Dhe Gzohem Zakonisht Kur Me Shkruan
-----------------
Me Respekt T E Veqant Per Ju Liriku
------------------------

KY TEKST ME PERSHENDETJE ESHT I ANTARIT LIRIK PER ANTAREN JETA
POASHTė JAN FJALET E ANTARES S E FORUMIT JETA NE LIDHJE ME TEKSTIN DHE MBRESAT
------------------------------------------------------Keto fjale te bukura me kane lene mbresa nga i nderuari lirik ku dhe shfrytzoj rastin ti uroj shume suksese ne jeten personale dhe ne shkrimet e tije qe po na ofron neve ketu ne kete forum.
__________________
---------------------------------------------------

NE PERSHENDETJET E VEQANTA E VREJTA KET PERSHENDETJE QE UN LIRIKU JA KAM DERGUAR ANTARES SE FORUMIT JETA TEKST TE CILIN E PERMIRSOVA SEPSE KISHTE DISA GABIME ORTOGRAFIKE

Idila
17-06-09, 14:02
Rozafa (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=24614) vbmenu_register("postmenu_1534573", true);
Me!

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=24614&dateline=1233265736 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=24614)

Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 3,968


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Idila
Qe nga fillimi kur te njoha,zere nje vend te veqante tek zemra ime,ishe dhe do mbetesh nje person special per mua,ti meriton gjithe te mirat e universit,sepse je shume Xhan!Uroj gjithe te mirat te percjellin ne cdo hap te jetes,fat,lumturi,mbaresi!Nje pike muzikore te shoqeroje ne vazhdim,degjim te kendshem,motrushja ime!!

Korēarja (http://de.youtube.com/watch?v=XpzYUHLYm9E&feature=related)

Idila
17-06-09, 14:06
lirik (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21890) vbmenu_register("postmenu_1579454", true);

Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 5,021


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Idila
Idila
pėrshėndetjet e mia -ti i meriton ato ne germa ari-je nji engjull i sinqert me shpirtė te bardhė si ujvara e-pyllit
ne mes te luleve te bukurisė- ti e meriton ma te bukuren lule te miqsisė se shejtė - dhe duke e vendosur ne saksinė e miqsisė shkelqyese -qe nuk do te vyshkej kurr sepse do ujitej me nji miqsi te sinqert shqiptare-
gjithnji e ma teper po e njoh shpalosjen dhe transparencen vyrtytin dhe vlerat tua ne ket faqe te mrekullueshme shqiptare te dardanis -e cila me bukurinė dhe urtsinė e sajė- na e mundsoi edhe ne ,qe ti shfaqim ti shkruajm punimet vargjet shprehjet ndjenjat tona e te njohim boten vyrtuale-e cila ne disa raste na ofron kendshmeri knaqsi e bukuri.
Pershendetje margaritare pr ty e nderuara mikesha ime-duke te uruar qe fati i kulluar plot dritė te
mbroj gjithmon hapin e rriskut tend ne jeten tende si dhe suksese brilante te uroj e ne jeten tende vetem gaz e hare e mirėsi -.

Idila
17-06-09, 14:11
lirik (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=21890) vbmenu_register("postmenu_1601797", true);

Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 5,021


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Idila
Per ditlindjen tėnde oj mirėsi- dola ne mbreteritė e kullimeve -nder bilure -nder yje- e nder male me freskina -
mora fjalet ma te bukura per ty -e nder diamantet ma tė zgjedhura-qe me ato fjalė -
ku secila permbanė nji varg shpirti perkushtues miqsije-
te uroj ty mirsi e fate -
e bukuri jete-
neper mote -q e te behesh njiqnd vjeq- me shum te mira qe yjet me u sjellė me lakmi rreth mirsive tua -
te uroj mbarėsi diamantore- ne lulet ma te bukura-
e ne mbreterinė e arteve-
kam zgjedhur fjalė magjike per ty -q ė me kujdesin me tė lehtė miqsorė si puhiza me ti vargisė ne gjerdanin tėnd te ditlindjes tende -
ktu ne bukurinė e urimit -sepse ti i meriton se je bilbile -
sepse je mbrojtsja e mikesha ime ti- ti sikur r me mbronė me duket nga e keqja -
je shejtni e pyjeve e pa djallzuar me mbronė kunder syrit t e keq e te kqiave -
je imune dhe e sigurt -je si kanarina ne fluturim- dhe te hapet qielli e pyjet per kraht t u prej bilbili -
prandaj te kam zgjedhur mikeshė -
dhe je e sigurt ne perjetsi do te jeshė gjithmonė lule e mirė e pa prekur nga e keqja qe joshė puhizat erlehta-
dhe vet rrezet e buzqeshura nga qielli-

te uroj me shum perkushtim fjalėsh mahnije ditlindjen tende-
o mikesha ime e padjallzuar-dhe plot mirsi
Urime urime urime me mija e mija her

Idila
17-06-09, 14:15
shfletuesi_ (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25317) vbmenu_register("postmenu_1624549", true);
Mė frymėn tėndė Jetoj....

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=25317&dateline=1241354676 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25317)

Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nėn Qiellin Blu........
Gjinia: http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/Mashkull.gif Postime: 7,085


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Idila

Ti i jep Jete forumit me postimet tua... ka kohe qe ste kam par dhe sdita qfar tet dhuroj per vizite ne dhomen tende... e verejta qe ti je luftetare e pendes dhe qe t'mos te hargjohen kurr t'mos mbetesh pa to te kesh tjera rezerve... mos ngurro posto sa me shume postime... i jep ngjyra fd-s... prej me te ndryshmeve.... si ylberi ne qiell ashtu e zbukuron ti FD-n

Idila
17-06-09, 14:20
~AnnA~ (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25429) vbmenu_register("postmenu_1641037", true);
Moderatore

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=25429&dateline=1241615318 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25429)

Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: Deutschland
Postime: 2,299


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Idila
Pershendetjet e perzemerta per ty Idila!
Edhe pse te njoh vetem virtualisht,por edhe permes virtualitetit arrime te tregojme(shprehim) personalitetin tone,te vleresoj si femer me nje shkalle te larte te karakterit...Mburrem me te tillat si ty dhe aq me shume me nje femer,e cila vjen nga nje qytet,ne te cilin u rrita vete....
Je per cdo levdate Idila.....

Idila
17-06-09, 14:23
Dallandyshja_718 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25295) vbmenu_register("postmenu_1663681", true);
Malsore per jete!

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=25295&dateline=1237678644 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25295)

Anėtarėsuar: 17-10-08
Vendndodhja: Ne perendim... :D:)
Postime: 2,126


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Idila
E nderuara Idila, ch'do shkronje e jotja eshte e arte, chdo fjale e jotja eshte stoli, ch'do postim i yti eshte thesar ne Dardani... me kenaqesi lexoj postimet tuaja, e pranoj se mesoj shume nga ato. Te pershendes dhe uroj gjith t'mirat.

Me nderime, Dallandyshja (B.R.)

Idila
17-06-09, 14:24
Ignis (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=26306) vbmenu_register("postmenu_1663568", true);

Anėtarėsuar: 09-05-09
Gjinia: http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/Femer.gif Postime: 399


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Idila
Ahhhhhhh Idilė moj...........
Ja ku erdha edhe unė tė tė pėrshėndes Idilė moj......
E vėrtetė ajo qė the pėr shpirtat emnak.... e shikon?!
Ndoshta vonon por nuk ka mundėsi shpirti - shpirtin mos t'a njoh , Idilė mojjjj muzė mojjjj.
Tė pėrshėndes hyjneshė idilike e dashurisė. Tė lumtė!!!!!

Idila
17-06-09, 14:26
daniel00 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=26397) vbmenu_register("postmenu_1674387", true);

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=26397&dateline=1244963916 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=26397)

Anėtarėsuar: 12-06-09
Gjinia: http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/Mashkull.gif Postime: 119


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Idila
Idilė , po ti je mėsuar me fjalėt mė te ėmbla qė ekzistojnė .

Mos je magjistare ti qė i kėput njerėzit si ftonj tė pjekur .

Nuk qenkam gabuar kur tė degjova nė tingujt e lehtė tė melodisė , kur melhem u mbeshtillesh shpirtrave ... kur u mbetesh nė brendėsi me kumbimin e dlirė tė nostalgjisė ... sė jetės sė shkuar ....


Kthim nė pafajsi (http://www.youtube.com/watch?v=z-yOXb_x628)


Dashuri - Devotshmėri
Ndjenjė - Emocion
.
Mos ki frikė tė jesh i dobėt
Mos ji shumė krenar pėr tė qėnė i fortė
Vetėm heto nė zemrėn tėnde , miku im
Ajo do tė jetė kthimi nė vetvete
Kthimi nė pafajėsi
.
Kthimi nė pafajėsi
.
Nėse do , atėherė nis e qesh
Nėse duhet , atėherė nis e qa
Ji vetvetja mos u fshih
Thjesht beso nė fatin tėnd
.
Mos u merakos se ēfarė thonė njerėzit
Vetėm ndiq udhėn tėnde
Mos u dorėzo tė humbėsh rastin
Pėr tu kthyer nė pafajsi
.
Ky nuk ėshtė fillimi i fundit
Ky ėshtė kthimi nė vetvete
Kthimi nė pafajėsi

Artisti
05-07-09, 09:43
25-06-09, 10:20 Rozafa (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=24614) vbmenu_register("postmenu_", true);
Era !

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=24614&dateline=1233265736 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=24614)

Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Gjinia: http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/Femer.gif Postime: 4,079


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Pershendetje!
Pershendetje per perzemerta per ju!

Mbete ai qe ishe me stilin e bukur te te shkruarit..qendrimit e te gjtiha me radhe !! Me kujtohen shakat dhe te qeshurat kur benim gjat vitit 2005..ka qen kenaqesii...dhe kujtiemt e bukura mbesin ne kutjese!

Nje dite te mbare ne vazhdim!
__________________
Jeta ėshtė e bukur,shijoje !!!


http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related

lirik
10-07-09, 22:08
Tė ju them tė drejten u ndjeva mirė kur vrejta se kėtu nėt rubrikė te bukur -
pėr mbresate veqanta tė pėrshėndetjeve qenkan edhe pėrshėndtjet e mia dėrguar disa miqve e mikeshave shoqe shum tė mira tė shkėlqyera -
un nė forume shqiptare kam shokė e shoqe shum te mira disa nga ato shoqe jan vertet te kristalta-
perveq se jan shum te zgjuara -
kan prirje te jashtzakonshme iontelegjence- jan edhe te shum te emancipuara -qe mė kan lėnė shum pershtypje me menqurinė e tyre aktivitetin dhe vizionet emancipimin-
sidomos -
ja pra se njeriu me nji shoqe mund te mbetet mik e shok gjith jeten pa u trubulluar asnji her miqsija-
e shoqeria -
pra nuk esht vetem shoku e miku por edhe shoqja mikesha -
se shoqja vertet din me ken shoqe e dhimshme e nderuar besnike -

ket e kam vrejtur edhe si nxenes ku shum shoqe te mia te shkolles kishin qa dhimbshem-
pas burgosjes sime-

gjat jetes time per aktivitete politike -

sepse un me sjelljet e mia kam lene pershtypje te ata -

pas shum e shum viteve e kam takuar nje shoqe gjenerate ne shqiperi me burrin e sajė -

dhe aq shum u gzova sa s ka-mu duk sikur u bė bota ime sepse un merzitesha pas shum vitesh sepse kosoven e kisha te ndaluar ne fuqi ishte kasapi millosheviq dhe un her pas here shkoja ne shqiperi -
e cila shum me ka ndihmuar e ma ka zevenduar mallin per kosoven-

ne ato vite kur un shkova ne shqiperi ne vitin 1992 akoma kufiri me kosoven ishte i mbyllur-
dhe ne fuqi ishte kanibali manjaku millosheviqi -

shoqja e gjenerates me pyeti qka don me te qitė e vlla qfar specialitetesh per qfar ushqimesh te kosoves te ka marr malli -

edhe nusja ime ishte aty prezente -

dhe un i thash per pite me spinaq- dhe domate te ziera -e ajo qau -nga mallengjimi sepse un gjithnji kam ken i hapur edhe ne mahi edhe ne shaka por edhe ne fjalen -
dhe tha pastaj ajo per mua -
e kemi dashur ket njeri te gjith me perjashtim te disa njerzve te kqi -aludonte ne disa spiun qe ishin njerz te kqi

filloj ti theksoj edhe te mirat e mia-

i thash pse a nuk paskam asnji te metė -

po tha ke ishe nganjiher i rrembyer -
dhe qeshem

i thash ne kend isha i rrembyer -

ne njerzit e mirė apo ne ne ata te kqijt qe e meritonin -

jo ne te kqijt tha -

e burri i saj q e me njihte edhe ma parė nga vendlindja tha-

kur liriku te ngatrrrohet me diken dije qe ai ngatrrestar esht njeri i keq-

se lirku me njerz t e mir nuk ngatrrohet -

Urata
13-09-09, 04:36
Nje weekend te qete per ty shpirt miresi, dhe urime Oda e re, mos e
kerko ta mbyllesh ,se nuk po kemi ku me te shprehe dashnin mandej..!:smile:

Enjoy your weekend !


z2_2cFityc4


sot, ma ke ba diten edhe me t'dritshme doGzona...!

driterofsh gjithemon...!

shfletuesi_
13-09-09, 09:10
ShejToNka, mė tu kuēur nė forumin dardan ishe e para qė ma bėre njė odė tė posaqme dhe ishtė njė ndjenjė vėrtetė e mirė dhe e kėndėshme , prandaj dhe tė pėrshėndės shumėė.

Jana
20-09-09, 13:01
Sot per fest...
....Urime Festa e Fiter Bajramit,Allahu
ju pranoft Agjerimin,lutjet dhe ju sjellt
paqe dhe dashuri Juve dhe Familjes tuaj...

Urata
20-11-09, 02:49
te vetmit njerz qe na percjellin me se shumti gjate jetes, jane motrat dhe velezerit tane,prinderit femijet jane me pake se kta njerz afer nesh,andaj jane te rendsishem vellezerit dhe motrat tona ,edhe pse nuke jemi te nje gjaku,ti me ofrone dhe me perqafon si nje moter e dashur,te faleminderit qe je mikja dhe motra ime te faleminderit qe je e tille,andaj uroi qe gjithmone te jesh prane zemres sime ashtu e dashur e mire si te ka eminia ne shpirt dhe mendje,shume perqafime per me te dashuren time,,,love you soo much !!!
http://img2.allposters.com/images/FIP/LL-00016-C.jpg
:smile:

Diana007
24-11-09, 11:35
Loqkamane Te Pershendes Shume Shume Shume E Ju Uroj Gjithe Te Mirat E Ksaj Bote Qe Te Treve

Vec Njo Hallall Sta Boj Qe Sum Ke Kallxu Shtrigo Sen ,ani Ani .........ahahha


Uroj Qe Shendeti,fati ,lumturia Dhe Suksesi Tju Prijne Ne Cdo Sfere Te Jetes

Mmmmmmmmmmmpppuuqqqqqqqqqqq


:smile:

Urata
24-11-09, 22:33
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani

Nė botėn virtuale tė diskutimeve nė Net kur shkruanin dikur Kampionėt e fjalės sė shkruar, pata rastin tė lexoja dhe takoja shkronjat dhe fjalėt e shkruara qė pėrbėnin Uraganin e tė menduarit, tė argumentuarit, stilin e tė shprehuritė, humorin si dhe mendjemprehtėsisė qė linte gjurmė nė ato mediume diskutimi kudo qė shėnoheshin dhe lexoheshin fjalėt e shkruara tė saj... kujt tjetėr, pos tė URATĖS!

E nderuara URATĖ me fjalėt e shkruara shpatė, mirė se erdhe dhe mirė se tė gjeta kėtu nė Dardani!


E pėrshėndetur dhe Rrespektuar si gjithmonė!


Gentiani!Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga progoni
Dardani gėzohu
pėr URATAT
e Uratės

edhe kėsaj i thon fat

je e pėrshendetur
ProgoniCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari
Urata.Fjala me e mire nga e cila radhiten kerkesat e se djashmes,sotmes,dhe te nesermes ne pritje per te u realizuar.
Eh,sikur te dija se vertet jeni Uratarja e ketij forumi,s`do te pritoja per te ju shkruar letrat me te bukura deri ne asgjesimin e se keqes ne forme "hakmarje" dhe ne pritje te uratave qe do te me percjellin mepas.
Sidoqoft,mbetesh e pershendetur edhe nga une Kercovari.Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Per te shprehur pershendetjet dhe urimet e mia per te nderuaren URATA me mjaftoj vetem te vendos gishterinjt afer tastatures dhe shkronjat qe po radhiti dalin me shume deshire nga thellesia e zemres sime, ku shprehet respekti dhe simpatia ime per kete zonje te nderuar.

Erdha ketu ne oden tuaj per te uruar dhe deshiruar suksese, lumturi, begati, dhe harmoni familjare, cdo aspirat te jetes suaj ZOTI e baft realitet.
Me respekt
HonestyCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Mbi 2000 postime i dhurojė sofresė Dardane duke i Sjellur bereqet,bujari dhe sinqeritetė.
Sjellja nė dritė e shumė temave tė debatuara ,komunikimi Pedagogjikė me elemente tė Humorit Reflektonė ngrohtėsi shoqėrore,dhe shtonė vemendjen e veqantė tė orekseve tė debatimit.
Me ju Dardania ka krijuar njė model Tė trendeve Bashkohore tė komunikimit,Urata e nderuar Pranoni pėrgėzimet e mija pėr postimin e mbi 2000 mė dėshirat mė tė mira pėr ju,qė tė mbizotronė shėndeti dhe Lumturija nė Jeten e juajė.

Me shumė Respekt Naki
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga laliloli
Zateta Zavraken zemergjere ne zemer te zambakeve zbukurues


Pershendetje e sinqert dhe gjithe te mirat ne jeten tuaj

Rrespekti per ju LaliCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BigBaci
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BigBaci
Oj URATA e nderuar, a pe pranon edhe nje pershendetje speciale si dhe nje puthje vllazrore nga BigBaci, te cilin e ka marr malli shume per Juve te tanve!!!!!!!!!

Me shume respekt,

BigBaci


Ore BACI I NDERUAR, m'jane verbue syt me ti lexu keto shkrola ...
poooooooooo SPECIAL t'kem, BACE per qejfi! Malli ma i madh ne anen tanė...
Dushje, gushje e t'puthme motrore/madhore/respektore/fuqimore vetem per ty BACE...


Shume, Shume, Shume, Shume, Shume, Shume,.....e nderuara dhe e respektuara, si dhe shume e ēmuara URATA, e kam dite se nje puthje vllazrore ndaj teje, eshte shume pak per ate qe Ti e nderuar e meriton, por BigBaci te deshiron qe gjithmone te jeshe e perqafuar dhe e respektuar nga me te dashurit tu, por mos harro qe Ti je shume e dashur edhe ne kete dhe shume forume tjera ku frekuentojne shqiptaret e vertete, por njekohesisht je helem per ata qe veten e quajne shqiptar, a ne fakt ia kalojne edhe vet ēetnikve!!!

Me shume respekt,

BigBaciCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dAdA_DriTe
UrAtA ta pershendes kudo qe ke lindur dhe kudo qe jeton ,je shume e mire cashtu cysh ka cef dAdA me kan .


me dashuri te madhe dAdACitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Edhe nese e iritojne Uratėn pershendetjet,s'po ia pyes qejfin fort!
E nderuara Urata,kurre s'kam mundur te gjej shprehje adekuate per te shprehur simpatine time te madhe qe kam ndaj jush qysh nga shkrimet e para,nga oda jone e pare.
Te pershendes fort,duke te uruar qe te mirat te jene udhetare me ty kudo qofsh!

Te mpuq,motra e vogel!Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Urata, ju dergoj nje pershendetje te thjesht, serioze dhe te paster si qelibari
Ne faqe te tilla, e vetmja gje paraprake per te krijuar respektin apo njeanshmerine ndaj tjetrit jane shkronjat dhe aftesia se si radhiten, por ndikimi i faktorit KOHE+ Person eshte i pa mohueshem.
Me falni qe hyra lakrave, por tek une faktori kryesor per te nderuar apo respektuar nje person qendron tek pika e pare.


Pranoni nje pershendetje kuptimplote nga:
Honesty foreverCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Me nje ngrohtesi te sinqerte dhe respekt te plote qe kam per shkrimet tua i lejoj vetes te te dergoj nje buqet pershendetje nga kontinenti tjeter.
Jan te pakta femrat tona qe kane nje kthejlltesi mendimesh dhe aftesi shprehese si ju e nderuara enigme. Te qeshurat tua i japin forumit tone nje ngjyre jete te merituar.Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Diana007
Urata je lule ne Fd :D :wink:
Te pershendes edhe uroj jete te gjat e te lumtur :wink:

http://www.valentins.de/90x90/kl_romanze2_90x90.jpg

Qaf Diana :wink:Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
:P URATA shoqe e nderuar, :P

Te pershendes shume,posaqerisht dhe sot vetem ty.Te deshiroj qetesi dhe ne ate qetesi tingellimen e lumturise. :P

thjesht & sinqert,
TURISTI. :PCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dimri
URATA pershendetje te ngrohta ki nga DIMRI i ftoft,Sa shume i mungoni DARDANISE: Barbaroza,progoni, BigBaci, lalioli , Gjebraili dhe Gentiani...!

LOJETARI
24-11-09, 22:39
Citim:
Postimi origjinal Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Me nje ngrohtesi te sinqerte dhe respekt te plote qe kam per shkrimet tua i lejoj vetes te te dergoj nje buqet pershendetje nga kontinenti tjeter.
Jan te pakta femrat tona qe kane nje kthejlltesi mendimesh dhe aftesi shprehese si ju e nderuara enigme. Te qeshurat tua i japin forumit tone nje ngjyre jete te merituar....!

Kuku Uratė a krejtė dosjet i paske a ?

Urata
24-11-09, 23:01
Kuku Uratė a krejtė dosjet i paske a ?

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a....! n'faqen e pare t'kesaj teme i kisha pas vulos fjalte e juve! Shyqyr qe e lexove, se ma spo "m'livdon" ...!:wink:

ps: mesiguri je pishmon per ato fjale/pershendetje...!

LOJETARI
24-11-09, 23:04
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a....! n'faqen e pare t'kesaj teme i kisha pas vulos fjalte e juve! Shyqyr qe e lexove, se ma spo "m'livdon" ...!:wink:

hahhahahaaa...........po mė duket se kete selam e kam bėrė para njė shekulli , a atėherė nuk e kisha pasė njoftė granimin tonė , tash ti je dal prej mode .Ēka spo shoh :biggrin:

Urata
24-11-09, 23:35
hahhahahaaa...........po mė duket se kete selam e kam bėrė para njė shekulli , a atėherė nuk e kisha pasė njoftė granimin tonė , tash ti je dal prej mode .Ēka spo shoh :biggrin:

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
jo na femnat shqiptare t'dalme mode per disa meshkuj tane gjithemon....! veq ka dashte Zoti, qe ne spo ndihemi ashtu...!:smile:

turisti
21-02-10, 14:38
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Turisti
I nderuar miku im Turisti;
Ndiej kenaqesi qe bota virtuale me ka mundesuar te gjej dhe krijoj
shoqeri te mirfillte dhe dinjitoze me vlera njerezore,kombetare, mencuri dhe urtesi
ku ju jeni njeri nder ta qe gezoni respektin tim maksimal
sepse me te vertet shquheni si person i kompletuar ne te gjitha fushat e jetes

Per keto dhe shume e shume te tjera
jeni dhe do te ngeleni i nderuar dhe gjithmone do ju kujtoj si personi
me energjik qe DARDANIA dhe bota virtuale me ka ofruar ne jete.

Me respekt
Honesty
__________________

21-02-2010- e diele.

Honesty^uk.
24-02-10, 17:22
ShEjToNkA (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15922) vbmenu_register("postmenu_1720439", true);
______________

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=15922&dateline=1254950889


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Honesty^uk.
Sė pari urime datėlindja; sė dyti pėrshėndetje; sė treti kurrė hallall s'ta bėj qė ma prishe gjumin me cingėrrim atė ditė nė pikė mėngjesi asiii dite, por ndasht se ia vlejti pasi takova djalin mė tė vėshtirė (hahahahaha) tė dardanisė dhe tani tė gjithave do ju tregoj qė vec zėni tė kish dalė ashtu se melaqe ishe :biggrin:

I nderuar Honesty, jorasisht hyra sonte ketu, mu nė kėtė datė qė sapo filloj,ku me rastin e datėlinjdės suaj desha tė dėrgoj urimet me tė mira pėr ty, dhe njėherit me lejo tė them se takimi me ty ishte nder dhe vėrtetė kėnaqesi.

Njėqindė vite me lumturi, tė mirat dhe mbarėsia qofshin pėrherė me ty!

Urime, urime, urime!

http://images.lirenti.com/out.php/i8447_ditelindja.png
__________________
Nė qoftė se ti do tė jetoje njė qind vjetė, unė do doja tė vdisja njė ditė para!

Diana007
16-06-10, 21:58
Sot gjith mbremjen lexova tek dhoma ime,,,, hm kisha aq shum pershendetje te mira ,,, aq fjal te embela ,,,,qe ju falenderoj te gjithve ,,,, po disa qe i ndaj jan te Delfines time qe kishte aq shum qe me shum knaqsi i lexova ,,, te flm shum ,,,, te puth e te dua shum Zemra ime.

Shiffee..apo me len rehat te cona e cet apo..si gjdo mengjes me sakoaton..e iki ne pun e lodhur qy ik ik edhe hekma at lastik nag floket se i kam te vogla floket e po me dhemb koka qy.:biggrin:http://sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-sf2p/v257/242/38/649092794/n649092794_521165_438.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?op=424&view=global&subj=19717739728&pid=521166&id=649092794&oid=19717739728)


Deshiroj te kesh nje dite te Mrekullushmee!
Te perqafom shum Delfina jote.
ØMami.

Erdha ta la nje pershndetje te Perzemrta..me shpres qe je shendosh e mire..

Me mungon ngrohtesija jote..me Mungon perqafimi yt..prandaj per hatr timin eja ma shpesh kendej ..Mendo se nje Engjullushe te pret e te bisedon me ty..!


Te perqafon nga Lrage ( CIKA JOTE )


E nderura Diana..!

Pershndetja jote..kujdesi urimet e tua kan qen te una diq shum me Rrendesi..!

Te falemenderoj shumee..se me ban te ndihem vertet si te isha Cika e jotjaa...
Qe me ban te ndihem mire kur une nuk jam ne gjendje te bisedoj me as kan ..te falimnderut per dashurin se sjell tek unee..te falimindert per shum fjal te bukra qe nzer nga Goja jotee....e mua me ban te ndihem mireee... e them Siqerisht tan e ndija veten Vertet si te isha Cika e jotja..nuk mundem te ndale pa tu lajmrua se ku jam dhe ku gjindem...ashtu te ndjej ...si Mami sepse vet ti me ke Ofrua dashurin e Mamit ....( TE FALIMINDERIT SHUME )

Tani Cika jote do largohet per disa dit ..po shpresoj se Mamin do e gjej prap,ketu me te njejten dashuri ndaj Meje.....te Don Cika shumeee e te perqafon shumee nga larg..!

Gjdo hap je me muaa...gjdo kund te percjell hija imee..!


Bb...Cikaa.!

Te them se ti je Nena ime e Dyte, dikush veret cuditet...Ø

.....Po sakt esht kjo ce e them , sepse ti asnje sekond nuk me la vetum ne gjdo situat se isha, ti ishe pran meje...!

............E falenderoj zotin ce te njofta ty..!

----> Te percafon cika shumee.


Erdha met than ..moj qysh nuk ju vjen gjyna??

Ter naten me lat pa gjum:mad: ..aje ne mend ti po si lihet Qika..per toke...far kujdesi je kam ban kove te fundit...as nuk me ban ne gjirin tende as nuk me ushqen:biggrin: ...Moj tan naten nuk fjeta..mu ka perdredh Qafa se kam ber naten e keqe.:frown:Se kam besu se me len te flej ne toke:biggrin:http://img134.imageshack.us/img134/3566/17d4c9bd296e91f05731820.jpg (http://img134.imageshack.us/i/17d4c9bd296e91f05731820.jpg/)E Nderua Mami te pershndes..duke deshirua gjitha te mirat e kesaj Bote ty dhe Babiti...me shum Rrespekt per ju si Gjithmon.

Qika Jote.:wink:

Ehh..Ne Gjdo koh ne gjdo moment te kam ty ne kraht e mija.....
..Te kam borgj shumee, aq shume se nuk muj ta shprehi ketu..sepse ti je ajo ..te lajmorohem ku jam e ku sjam...po nuk kisha si te lajmrohem Mami deri se erdh momenti te jam prap ne gjirin tende..edhe ne ngrohtsin tende se me ofron , eh Faliminderit shume.....dhasht zoti se te gjitha ti ktheft i madhi Zot..ty ne jete....!

Te perqafon cika shume..dhe deshiroj gjdo te mire ne jete...!

Me shum Rrespekt per ty Cika Virtuale.
Te perqafoj shumee..!
XhelozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelnleLi2jUkg


KISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS


Sa qejf kam,te therras nene ,
nga malli fuqit me kan lene .
nje dicka me mban ne kembe ,
malli per tyj o nene .
Cdo mengjes kur agon
ti me mall me kujton .
kur dielli perendon
Dora jote flokin ma ledhaton
Edhe mua me cetson.
Ne mengjes ne dritare shikoje , ku ashte Nena ime ta perqafoje.

( Faliminderit per kujdesin tende )

http://img36.imageshack.us/img36/4987/babyklein.jpg (http://img36.imageshack.us/i/babyklein.jpg/)


Dal nga kjo dhome me shum Rrespket te vecante...Qika jote.
qte9sj8TgzU

~AnnA~
17-07-10, 13:18
Ka shume postime ( Urime), si ne privat ashtu dhe ne forum qe me kan lene mbresa, mirepo ne kete rast do vecoja vetem nje postim te z.Dilaver, urim te cilin nuk e pritja dhe me befasoi pa mase hapja e temes..


E nderuara znj. Anna!
Me rastin e mbarimit tė studimeve pasuniversitare dhe diplomimin nė fushen shkencore Biotechnology, pranoni urimet dhe pėrgėzimet e mia mė tė mira/sinqerta, shumė suksese nė tė ardhmen.

Urime dhe me fat.

DilaveriShfrytezoj rastin t'ju pershendes dhe njehere te gjithe juve qe me uruat....

Lapsi
20-07-10, 22:29
askush nuk me ka shkruar, as qe pres te me shkruaj, ngase nuk me duhen :P
a per ju PERGEZIME

Buqja_ch
05-08-10, 10:04
Nga Luana .. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif


http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs245.snc1/9229_307054720225_807215225_9404645_3584309_n.jpg

turisti
03-12-10, 19:27
http://i6.tagstat.com/image05/a/7262/010-053OD9y.gif

I nderuar MIKU IM
dola ne keto nahije dhe smund te rrija pa u ndalur dhe me pi nje kafe me ty
pasi gezon respektin dhe simpatine time
gjithmone do te ngelesh ne memorien time si personi me universal dhe i kompletuar qe kam njohur ne boten e gjere virtuale.

Me respekt
Honesty
-----------------------------------------------------------

Edhe vitrtualiteti e ka intenzitetin e madh te gezimeve,siē eshte ky postim,edhe me teper......dhe ēdo koment lidhje me kete do te jet i tepert dhe i vogel para ketyre fjaleve.

Faleminderit nga zemra, i nderuar.


thjeshte & sinqerte,
TURISTI.

turisti
13-01-11, 12:44
Naki (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13673)
Moderator

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=13673&dateline=1278430615 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13673)

Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,225
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_highpos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_highpos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_highpos.gif

I nderuari Turist,Respekti ndaj jush ka themelet e forta dhe te betonuar qe nga hapja e ketij mediumi Virtual.

Ju pershendes kudo qe te jeni!
__________________

Honesty^uk.
13-01-11, 13:17
http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/post_old.gif 13-11-10, 13:40
lazdrani (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13981)
MBRETI DARDAN

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=13981&dateline=1194601618 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=13981)

Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Gjinia: http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/Mashkull.gif Postime: 10,061


Titulli: Honesty^uk.
Vllaqko zoti ta gezofte zemren ku do qe jeshe te pershendes perzemresisht.

Lazdrani i juaj!!!

Naki
04-06-11, 23:27
ShEjToNkA (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=15922)http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: Naki
Kjo ditė pranverore me njė shkėlqim dielli me kujtojė ciltėrsi dhe dlirėsin e poetit tanė dardan, prandaj edhe kalova kėtej.
I nderuar dhe i respektuar Naki, e di se koha na privon shpeshherė dhe nuk mundemi tė jemi aktiv ku dhe kur dojmė, dhe pėrvec kėsaj kemi edhe detyrė obligative ndaj vetės pėr tė arritur atė qė synojmė prandaj edhe tė kuptoj pėr atė se cfarė kishe shkruar por shpresoj dhe shume besoj se njė ditė kur ta kesh kohen me tė bollshme do jesh sėrish me ne sic ishim dikur, dhe vazhdojmė tė jem kur kemi kohen nė dispozicion, nė kėtė konak madhėshtor ku kaluam, dhe vazhdojmė tė kalojmė, caste nga mė tė bukurat.

Te pėrshėndes dhe uroj vec tė mira nė jetėn tėnde, cdo synim tėndin e vulost suksesi!
Si pėrhera edhe kėsaj here dhe pėrgjithmonė me shumė respekt totja pėr xhaxhin, tė fala! :smile:
...........................

turisti
01-10-11, 23:18
#661 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=2129920&postcount=661) ~AnnA~ (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25429)
The End !

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=25429&dateline=1297796053 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=25429)

Join Date: 11-11-08
Location: atje ku ndjehem e huaj...
Posts: 7,233
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Titulli: ~AnnA~

----------------------------------------------------------------------

Turisti i nderuar, ilaci kunder merzise...ti cdohere do mbetesh ikona pozitive e ketij forumi dhe nje mik virtual shume i respektuar...
----------------------------------------------------------------------

Naki
28-12-18, 13:56
I nderuari Turisti ,Dardania de ėshtė lindur, rritur, zhvilluar me promotorin sinonimin e nikut Turisti.Pa ju bota virtuale nė dardania de nuk do tė kishte urat lidhėse nė ēdo dritare tė forumit.Jeni dhe do tė mbeteni Fenomen i pa pėrseritur.
Ju pėrgėzojė pėr tejė kalimin e 26.000 shkrimeve.

Me respekt Naki

Koha nuk kthehet mbrapa ,kujtimet mbeten te pa shlyera ne kete medium