PDA

View Full Version : Shqiptaret ne Itali .


florian
04-12-05, 10:10
Duke vizituar faqen vura re qe kjo tem mungonte dhe duke shikur nje tem tjeter ne forum me erdhi ne mendje qe shqiptaret ne itali jan goxha. Dhe cuditerisht nuk kan hapur kete tem , tani shpresoj qe te bejn te pakten prezencen per te treguar qe jan dhe ata.

Per pytje propagand ose per probleme istitucionale mund te me kontaktoni asi kam qene per shum koh perkthyes i kuesturave dhe i avokateve te opullit .

Pershendetje te gjitheve.

Zonjusha
01-04-07, 18:26
Pershendetje te gjith Shqiptarve ne Italin e bukur, qu be more se shqiptaret e Italis nuk po hyjne ne ket forum!!!!!!!!!!!!!:rolleyes: :wink: ..hej ku jeni more gjumosha Miremengjesiiiiiiiiiiiiiiiiii.

Shkodranja
29-10-09, 18:25
Pershendetje....ne Itali Ndodhem Edhe Une Shkodranja...ne Viqenza.por Nese Flasim Per Shqiptaret Tju Themi Te Drejten Nuk Eshte Se Jemi Shume Te Lidhun ,sidomos Tek Zona Ku Jam Une Nuk Duan Te Din Per Njeni Tjetrin .ka Shume Urrejtje ,shume Po Flasin Keq Per Shoku Shokun,jan Neper Dyqane Ku Blejne Ushqime E Nuk Po Flasin Shqip E Femivet Te Tyne As Gjuhen Shqipe Nuk Po Ja Mesojne E Kjo Po Te Ban Me Plas Per Per Mu Nuk Jan Kurrgja Veq Da Injoranta E Qe Krekosen Si Gjeli Maje Te Plehit....siq Thot Nji Fjale E Urte ,

achiles
04-09-12, 11:07
Dyshonte pėr tradhti, emigranti shqiptar vret bashkėshorten e tij me thikė!


Njė ngjarje tragjike ka ndodhur nė Romė ku njė emigrant shqiptar ka qėlluar disa herė me thikė bashkėshorten e tij me bindjen se ajo e tradhtonte.

40-vjeēari Arben Hoxha, kishte kohe qė mendonte se bashkėshortja e tij 32-vjeēare Mariola e tradhtonte, por gjėrat pėrkeqėsoheshin akoma mė shumė nga grindjet e e shpeshta familjare.
Pas grindjes sė fundit, 40,vjeēari nuk mundi tė duronte mė, mori thikėn dhe shkoi nė dhomėn e gjumit ku qėllon disa herė gruan e tij.

Bėhet e ditur se ēifti jetonte nė lagjen Flaminio tė Fanos nė Itali bashkė me dy vajzat, tė cilat nuk ndosheshin nė shtėpi nė momentin tragjik. Pas kryerjes sė vrasjes 40-vjeēari shkoi dhe u vetėdorėzuar nė polici duke treguar krimin qė kishte bėrė.

Tashmė Hoxha ėshtė mbyllur nė burg, ndėrsa pėr vajzat e ēiftit njėra 12 e tjetra 14 vjeēe duhet tė gjejė njė zgjidhje gjykata e tė miturve.

Hetuesit janė duke verifikuar nėse vrasja ėshtė bėrė me paramendim, apo nėse Hoxha ka vepruar nė inat e sipėr.

Neferta
10-12-12, 14:22
I KAPIN DUKE VJEDHUR
Grate qe ne itali jane qenje njerzore jashtzakonisht te rrespektuara, ndonjeher ju prishet imazhi per pune te ndyra sidomos kur zinen duke vjedhur ne supermarkete.
Dy gra shqiptare dite me pare u arestuan nga policija italjane me presh ne dore, dhe q'eshte me keq ato ishin kosovare.
Arrestate due donne per furto (http://247.libero.it/focus/16591980/1/arrestate-due-donne-per-furto/)
Sono stati i carabinieri della stazione di Delebio a cogliere sul fatto venerdģ alle 14 due giovani donne straniere, Nikolla Prena, 33 anni kossovara, e Zefi Mandolena, 32 anni