PDA

View Full Version : 10 Kėngėtaret mė ekstravagante shqipetare


Mex
05-12-05, 12:17
Njė tjetėr sondazh pėr gazetėn “Sot” ėshtė ai i dhjetėshes ekstravagante tė kėngėtareve shqipėtare. Pra eksravaganca nė tė veshur ose “Look-Parade”. Nga sondazhet e bėra me qytetarėt tiranas rezultoi.

1) Ēiljeta Xhilaga. Nė vend tė parė tė kėsaj parade ekstravagante, renditet kėngėtarja e re, ose vajza e ekraneve, Ēijleta Xhilaga. Ajo ka njė luk krejt tė veēantė dhe ekstravagant njėkohėsisht.Veshjet e saj tė parapėlqyera janė minifundet, pantallonat e ngushta, si dhe dekoltetė, pasi ato tregojnė pjesėt mė tė bukura femėrore tė saj.
2) Adelina Ismaili. Nė vend tė dytė tė parades, pozicionohet Adelina Ismaili, njė tjetėr kėngėtare me njė veshje seksi. Ajo ėshtė nga Kosova dhe ka fituar shumė ēmime. Njė ndėr to ėshtė dhe ēmimi i look-ut. Nė njė nga festivalet shqiptare. Zakonisht vishet seksi pasi dhe linjat e saj femėrore kanė njė harmoni tė ndėrthurur bukur me njėra tjetrėn. Kjo ndoshta ėshtė dhe arsyeja, se pse ajo nė skenė zgjedh njė veshje tė veēantė ekstravagante.
3) Rovena Stefa.Vajza fierake, prej kohėsh nė Tiranė, ku ka fituar shumė fansa, audiencė, shitje tė albumeve tė saj, si dhe plot duartokitje kur ėshtė ngjitur nė skenė nė paradėn e ekstravagancėsh shqiptare, ėshtė vendosur nė vend tė tretė. Kjo pėr shkak tė lukut tė saj tė veēantė, kėrcimeve dhe kėngėve ritmike qė ajo i pėrcjell audiencės shqiptare me albumet,.videoklipet dhe ngjitjet e herėpasherėshme nė skenė.
4) Genta Ismajli. Njė tjetėr bukuroshe kosovare, ekstravagante, e brishtė, e dlirė vjen nė paradėn tonė tė yjeve tė muzikės shqiptare. Kosovarja Genta Ismajli pozicionohet nė vend tė katėrt tė paradės sonė. Tek Genta vėrehet jo vetėm ekstravaganca qė i shkon shumė, por dhe vajza sportive,e brishtė, e ėmbėl dhe ēapkėne.
5) Zanfina Ismaili. Motra e vogėl e Adelina Ismailit, renditet nė vend tė pestė nė kėtė sfilatė tė ekstravagancės muzikore. Ėshtė vetėm 18 vjeē dhe ka fituar jo vetėm zemrat e djemve kosovarė, por gjeografia e fansave tė saj ka njė shtrirje dhe mė tė gjerė, si nė Shqipėri, Maqedoni e Diasporė. Ndoshta kjo ėshtė njė nga arsyet e shumta, por jo kryesore e tė qenit nė vend tė pestė nė kėtė sfilatė, pasi zotėron njė fizik tė pėrkryer dhe I pėrzgjedh veshjet me imtėsi, pasi jo vetėm qė pėlqehet nga audience, por ka filluar dhe tė imitohet nga adoleshentėt.
6) Bleona Qerreti. Bleona ndodhet nė vend tė gjashtė, Veshja e saj ėshtė tipike skenike, e tipit tyl, pantallona tė ngushta, kėmisha dekolte, doreza ekstravagante qė i shkojnė deri tek bėrrylat. Kėngėtarja shqiptare e ka deklaruar se i pėlqen tė vishet ekstravagante, por kėtė eksravagancė ajo e ruan vetėm pėr nė skenė, ndėrsa nė jetėn e pėrditshme ajo pėlqen tė jetė sa mė sportive.
7) Gjyste Vulaj. Kėngėtarja e re maqedonase, e cila shumė shpejt fitoi zemrat e muzikėdashėsve shqiptare, pozicionohet nė vend tė shtatė.Veshjet e saj janė verore, tė shkurtra, dekolte, tė hapura nga pas qė e bėjnė tė veēantė. Me njė trup tė gjatė dhe elegant, s’ka se si tė mos vishet nė klipet e saj ekstravagante, si dhe tė kercejė kėngėt e saj ritmike dhe impulsive.
8) Ledina Ēelo. Njė tjetėr kėngėtare e njohur e muzikės shqiptare, ėshtė dhe fituesja e Festivalit tė 43 nė Radio Televizionin Shqiptar dhe pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė nė Eurovision, i cili do tė zhvillohet nė Ukrainė. Ledina Ēelo ėshtė njė kėngėtare plot temperament, me njė vokal voluminoz, kėrcen bukur, pasi kėngėt e saj janė ritmike tė cilat I pėrshta edhe me veshjet qė pėrdor..
9) Inis Gjoni. Njė Shoė-Girl e vėrtetė, sot radhitet nė vend tė nėntė nė paradėn e ekstaravagancės si dhe pėr herė tė parė nė njė tė tillė sondazh nė Shqipėri. Ajo ka njė luk seksi, ekstravagant, karakteristika kėto qė gėrshetohen me fizikun e saj tipik tė njė femre tė hershme mesdhetare. Garderoba e saj vijon me veshje qė nga sportivet si: xhinset, bluzat sportive e deri tek kostumet serioze e ato ekstravagante.
10) Anjeza Branka. Anjeza radhitet nė vend tė dhjetė tė ekstravagancės femėrore tė kėngėtareve shqiptare. Nė ēdo koncert ku ėshtė paraqitur veshjet e saj kanė ndryshuar dukshėm. Herė sportive, herė ēapkėne, diku seksi, diku klas, shik dhe ekstravagante.

Gjumashja
05-12-05, 15:37
i paskan harru edhe do tjera mendoj qe edhe Nora Istrefin edhe Leonora Jakupin

Mex
05-12-05, 19:31
nuk e di nese e ke verejtur ti se leonora jakupi nuk eshte aspak ekstravagante ajo ne jeten e saj stilin nuk e ka nderruar gjethmone ka kendur me fustana te gjate
ndersa sa i perket nora istrefit nese nuk eshte ne sondazh atehere si duket tiranasve nuk iu pelqen.

anna
05-12-05, 19:36
Tuna eshte ekstravagante edhe plus eshte e pelqyer nga tiranasit sdi pse nuk qenka ne list :?

adhuruesi
22-01-06, 18:15
Kush e paska vendu Qilijeten aty , hjekne more se ajo nuk eshte kengetare ajo eshte bitch , kuqk eshte rrospiiiiii ,

Adelina e ka vendin e pare si kengetarja me sexy dhe me e mire ne estraden shqipetare