PDA

View Full Version : Qėllimi individual ?


Makaveli
21-12-05, 23:26
Nuk ka krijes njerzore qe nuk ka njė qėllim i cili fut individualitetin nė njė periudh termik dhe nė njė moment primar me tė cilin hargjon mijėra energji dhe i kushton kohėn dhe punėn mė tė madhe per ta realizuar ate qellim?Dikush ka mendime logjike,dikush imagjinare...
Ata qė kan mendime logjike janė mė afėr realitetit ndėrsa ata tė cilėt kan mendime tė imagjinuara ....janė skeptik dhe imagjinar.
Por mė i rėndėsishmi ėshtė realizimi i njė qėllimi unik te personazhi.

Pra kėrkoj nga ju qė tė debatoni rreth aceptimit dhe realizimit tė njė qėllimi
Si arrihet njė qėllim individual i suksesshem????

Me nderime:Makaveli