PDA

View Full Version : XXL barcoleta


pokeri
24-12-05, 18:19
XXL barcoleta

Tani… ta bėsh njeriun tė qesh, ėshtė diēka e mrekullueshme.
Qeshni, me barcoleta tė cilat mund tė kenė edhe shprehje
eksplicite. E rėndėsishme ėshtė lirimi i energjisė negative.

Po e nis unė me disa (shpresoj qė s’do t’mė lini vetėm).


*********************************************
E pyet vogėlushi babain.
- Babi, si kam ardhur unė nė Jetė?
- Tė ka sjellur lejleku- pėrgjigjet babai.
- Auuu, babi, edhe Ti, gjithēka po ē…- ia kthen vogėlushi.

*********************************************
Bėjnė gara Amerikanja, Francezja dhe magjupja, burri
i cilės mund ta fus pjesėn mė tė madhe tė trupit, nė p…

-Amerikanja thotė- Burri im mund t’ma futė gjithė dorėn.
-Burri im, kėmbėn, pėrgjigjet francezja.
- Dil Jashar, se fituam, bėrtiti magjupja.
*********************************************
Luajnė ndeshje ndėrkombėtare futbolli Kosova dhe Brazili.
Trajneri i jep detyrė Ademit ta ruaj Ronaldinjon.
Korneri i parė pėr Brazilin, Ademi e ka rrokė Ronaldinjon,
e po e mbanė fort, topi krosohet , Azemi fup autogol.

Korneri i dytė, Ademi sėrish po e ruan Ronaldinjon,
ndėrsa Azemi fup, edhe njė autogol.

Kur u bė korneri i tretė, u ngrit trajneri i Kosovės,
e i bėrtet Ademit.
- Oooo, leje Ronaldinjon, po ruje Azemin se naj ē… nanėn.
*********************************************

E pyet Ademi, Azemin.
- A don ta dėgjosh njė tregim pėr dashurinė, qenin dhe nėnėn.
- Hajt, tregoma i pėrgjigjet Azemi.
- Ta ē… qeni, nanėn.
*********************************************

Vjen Ademi nga Gjermania, e mbledhen mahalla nė odė
me ndėgjue najsen.
Ai, i ngrati kishte punuar nė njė fabrikė mishi, dhe ishte
mahnitur krejt me te. Kush vinte, ia tregonte kėtė tregim.
- Leje ore, ēfarė teknologjie ka fabrika ime. Merreni me mend
kėndej e futė Lopėn, atje del suxhuk.
Kėshtu disa herė e pėrsėriti, derisa babait tė tij iu mėrzit, edhe tha:
- Po leje bre, se s’koka kurrgjo kjo punė.
Qysh, po i thojnė kojshia, vallha boll punė interesant. Teknologji
moderne.
- A po thuni, atje hyn lopa, e nė anėn tjetėr del suxhuk?- pyet plaku.
- Po, de. Shumė interesant.
- More, s’ėshtė kjo punė kurrgja u drejtohet tė gjithėve, e mė shumė
djalit tė vet, Azemit. “Unė, kam shtie suxhuk, e qy ku ka dale Lopė”,

************************************************** ******

Nė njė xhungėl rrėzohet avioni. Amazonet i zėnė rob njė
amerikan, njė rus dhe njė shqiptar.
Prijėsja e Amazoneve, u thotė.
- Kėtu nuk ka burra. Vendosni. Ose do t’ju vrasim ose do t’ua
prejmė k…

E marrin sė pari amerikanin, e fusin brenda.
Dėgjohet, vetėm njė “AAAAA”. Del Amerikani pas 5 minutash.

Pas pak e fusin Rusin.
Gjysmė ore, dėgjohen piskamat “AAAAAAAAAAAAAAAAA”.

E pyet shqiptari Amerikanin.
- Pse Ti, pesė minuta, e Rusi gjysmė ore.
- Sepse unė prej dru me sopatė, dhe mua me sopatė ma prenė,
ndėrsa Rusi ėshtė sharraxhi, atij ia prenė me sharrė.

-O lumi unė i lumi, filloi tė kėrcej shqiptari.
-Ēka po gėzohesh ore budallė, po i thonė kėta dy, tash
ti e ke radhėn!!!
-Po gėzohem se… unė bėj akullore. Mua paskam me ma
l’pi derisa t’mė shkrihet.

************************************************** ******


[/b]

pokeri
26-12-05, 16:35
Shkon njė grup grashė pėr ta kremtuar 8 Marsin, me avion drejt
Stambollit. Nė atė grup ishte edhe njė plakushe.
Diku nė gjysmė tė rrugės, avionin e marrin nė kontroll disa rrėmbyes.
-Hiēni stolitė, tė gjitha…- urdhėrojnė rėmbyesit.
- A, edhe unė bir, pyeti plakushja?
-Mbylle, tė gjitha thashė… pėrgjigjet rrėmbyesi.
Pas pak, sėrish urdhėron.
-Zhvishuni tė gjitha…
-A, edhe unė bir, pyeti plakushja sėrish?
-Mbylle, tė gjitha thashė… pėrgjigjet rrėmbyesi sėrish.
Pas pak, rrėmbyesi u drejtohet grave.
-Tani, do t’ju dhunojmė tė gjithave .
-Kursejeni bile plakėn, ndėrhyri njė vajzė.
-Mbylle moj Ti… Tė gjithave tha… dhe mos u pėrziej nė
punėt e tyre. Kėta e dijnė mė mirė… - ia ktheu plakushja.
************************************************** ***********


Bisedojnė Shehidja dhe Myrvetja.
-Allahile Shehide, kur e ke ditėlindjen- e pyet Myrvetja.
-E pse moj, po mė pyet?
-Po tė shoh pėr ēdo natė, se si po bėn seks me burrin tėnd,
e thash t’i blej njė palė perde se bajat.
Pas pak Shehidja i drejtohes shoqes.
-Po Ti moj, kur e ke ditėlindjen?
-Pse po mė pyet tash mua- ia kthen Myrvetja.
-Jo kurrgjo, veē thash t’i blej njė palė syze.
-E ēka po mė duhen hej- i thotė Myrvetja.
-Po tė shohėsh mė mire, se nuk po bėj seks me burrin tim,
po me burrin tėnd.

************************************************** ***********


Dhunimi ėshtė shpifje e kulluar.
Ėshtė dėshmuar shkencėrisht se:
–“Mė shpejt vrapon femra me fustan tė ngritur,
se sa mashkulli, me pantollona tė zhveshura, deri nė gju.”


************************************************** ***********


Ngjiten Azemi edhe Shehidja nė tavan, ku ishte njė piano.
Shehidja i thotė Azemit.
-Tė bėjme seks me nota.
-E , si ashtu.
-Po, Kur ta shtyp notėn Do, t’i fute, e kur ta shtyp Re, nxjerre.
Ashtu ia bėn nja gjysmė ore, mandej Shehidja i thotė Azemit.
-Hajde tash, njė valle tė shpejtė…


************************************************** ***********

pokeri
27-12-05, 06:43
E fton policia gruan, pėr ta identifikuar burrin qė ia kishte
shtypur kamioni.
- Hė, a e njihni? E pyesin.
- Paj… a mos ėshtė Pikaso, ua kthen kjo.

************************************************** **

Bėjnė gara shqiptari dhe Amerikani,
cili po rrenė ma shumė.

- Unė, kam vrapuar pėrreth botės pėr 60 sekonda,
Thotė Amerikani.
- E di, e di, tė kam pa me sy tė mi… ia kthen shqiptari.

************************************************** **

Radio-Kosova u drejtohet dėgjuesve tė vet:.
-Popull punėtor i Kosovės, mirėmengjes,
ora ėshtė saktė 12.

************************************************** **

Shkon bjondina nė bankė me i ndėrrue 100 euro.
- Zonjushė, kjo kartmonedhė ėshtė e falcifikuar.
- Kuku pėr mua, atėherė unė qenkam dhunuar.

************************************************** **

Drejtori i burgut, i drejtohet tė dėnuarit me vdekje
qė do tė ekzekutohet nė karrigė elektrike.
- Cila ėshtė dėshira juaj e fundit- e pyet.
- Mė mbaj pėr dore, ia kthen ky.

pokeri
27-12-05, 07:05
Takohen KINEZI dhe Kosovari.
Tu ba muhabet, (Kosovari-kurreshtar) e pyet. Allahile Kinezo,
Sa jeni ju krejt.
Paj… mendohet kinezi e thot: - Javėn e kaluar ishim 1 e 250 milion
e sot sigurisht 1 miliard e 300 milion.
Auuuu, ia bėn kosovari.
Pas pak, Kinezi I drejtohet Kosovarit.
Po ju, sa jeni?

Ne, a!!??
Vahlla qaty rreth 2 milionėve.

Ēka po thua hej, ia bėn kinezi, po krejt ju qenkeni kusheri…

************************************************** ****

Vjen polici I SHPK-sė, cullak nė stacion. E takon eprori edhe po
E pyet.
Pse more ke ardhė cullak.

Polici duke belbėzuar, fillon tė arsyetohet.

_Ishim nė njė Party (aheng). Nė njė moment, njė vajzė tha
“Tė gjitha femrat le tė zhvishen”. U zhveshėn tė gjitha.
Pas pak tha: “Tė gjithė meshkujt le tė zhvishen”. U zhveshėm edhe mashkujt.

Nuk kaloi shumė kohė, e fiki dritėn e tha:
- E tash, nė punė…

************************************************** *****

Njė njeri duke vdekur, e lutė doktorin.
- Ju lutem, ma shkruani qė kam vdekur nga SIDA(AIDS).
- Pse?- e pyet mjeku.
I sėmuari I pėrgjigjet;
-Sepse askush nuk do t’ma “punoj” gruan, ndėrsa ata qė ma kanė
“punuar” do tė vdesin nga frika.


************************************************** *****

Nė avion udhėtojnė, njė Skocez, Francezi dhe Arabi.
Vjen stjuardesa dhe i pyet, ēfarė do tė pini.
Skocezi kėrkon njė Uski (skocez natyrisht).
Francezi, kėrkon verė (franceze).

************************************************** *****

Po ju, i drejtohet Arabit, stjuardesa.
- Falemnderit, nuk dua asgjė!!!- ia kthen ky, tani
mė duhet t'i grahi avionit.

************************************************** *****

Bisedojnė dy policė tė SHPK-sė.

-Hej, i thotė i pari, a ke dėgjuar qė nė Marks ka njerėz?
- Jo, ore, ia kthen tjetri!!!- E para nuk thuhet Marks, ndėrsa
e dyta, ajo se ka njerėz atje, ėshtė vetėm hipotenuzė.

************************************************** ****

Nė njė lokal ka dy policė.
Disa bėjnė shaka dhe tregojnė barcoleta pėr policėt.
A e din, thotė njėri, pse shkojnė sė bashku dy policė?
- Sepse. njėri di tė shkruaj e tjetri di tė flas, i pėrgjigjet.

Policėt tė mllefosur ngriten nė kėmbė dhe i drejtohen
njėrit prej mysafirėve.

-E, si e pate emrin Ti.
-Albin Kurti, i pėrgjitet civili.

Njėri polic i drejtohet tjetrit.
- Shkruaje, koleg!!!

************************************************** *******

Kthehet nga patrullimi officer Asllani.
Si kalove, e pyet shefi.
Mirė, shef ia kthen polici, por “Mė sulmoi njė kurvė…”

Besoj qė e ke injoruar, i thotė shefi!!!?

- Po zotėri, “TRI HERĖ” bile.

************************************************** ******

Cili ėshtė dallimi prej kalit dhe policit?
- S'ka asnjė dallim.
Kurrė nuk e din, se kur cili tė godet!!!!


************************************************** ******

Shėtit zezaku nėpėr Prishtinė, dhe duke ecur e gjenė
njė letėr-njoftim. Pa u menduar shumė, e futė nė xhep.

Pas pak, e ndalon njė polic (SHPK) dhe i thotė, letėrnjoftimin.

Zezaku pa u hamenduar e nxjerr letėrnjoftimin e gjetur,
dhe ia jep.

- Leonardo Di Kaprio, lexon polici.
-" Allahile, a po mė tregon drejt, Titaniku a ėshtė fundosur
apo ėshtė kallė", e pyet polici, zezakun.

************************************************** *****

I drejtohet mikesha Fahries.
-Oj qyqe, a po e din moj qė po tė tradhėton burri?
-Po moj, po… E di krejt. Me kend, nė cilin vend…
Veē se di me ēka, se?

************************************************** *****

Rrinė plaku dhe plaka.
Plaka i thotė;
- Plakush, unė akoma dij t’i ēoj kėmbėt pėrpjetė…
- Di edhe unė, ia kthen plaku.
Po kush do t’na e “bėj atė punė” se…

************************************************** *****

Bisedojnė dy bjondina.
- E para thotė – Mua mė pėlqejnė mė shumė gjinekologėt pleq.
- Pse? – E pyet tjetra.
- Sepse u dridhen duart, pėrgjigjet.

************************************************** *****

Bisedojnė Trėndafilja dhe Lulevjollca.

- Duket qė jam shtatėzėnė, i thotė trėndafilja.
- Ku po e din moj? – e pyet Lulevjollca.
- Mė ėshtė vonuar fotosinteza,- i pėrgjigjet e para.

************************************************** *****

pokeri
27-12-05, 07:11
[b]Bėjnė llaf Ademi edhe Azemi.
Ademi qė ėshtė ma i ri e pyet Azemin nė moshė.
-Allahile axha Azem, po tė pyes diēka.
-Pyet more pyet, sa tė duash. i pėrgjigjet.
- Pashė Zotin, si i ke punėt me seks?

- Aaaa… me seksa, a.
Qe vallha po tė tregoj drejt. Kur isha nė moshėn
tėnde, Havushi ma preke kryet, mue m’u ēojke poshtė…
E tash… Havushi po mė prek poshtė, e mue po mė
ēohen floktė nė krye.


***********************************************


Bisedojnė dy shokė, studentė.

-A e ke pa qė secili kondom, nė fund e ka numrin serik…
-Jo, i pėrgjigjet shoku.
-Normal qė s’e ke pa, se kurrė nuk e ke shpėrvjelur deri nė fund.


************************************************** ****

Shikon vogėlushi fotografinė e prindėrve, tė bėrė pas
natės sė pare tė martesės.
- O babi, ēfarė bontoni ėshtė ky. Ti rri ulur e mami
nė kėmbė?
- O bir, ia kthen babai. Pas asaj nate, mami yt s’kish
mundėsi tė ulej, nėrsa babi, s’kish force tė rrinte nė kėmbė.


************************************************** ***

Ademi;
- Diēka s’po muj, me grue…

Azemi:
- Ėshtė pasojė e luftės, po bėj pak atmosferė, futja dy-tri here
me revole, del diēka…

Tė nesėrmen
Azemi;
- Hė, si ishte?

Ademi:
- Ta ēkerdhevsha kėshillėn, ty.

Azemi;
- Pse?

Ademi:
- U shrimė ne. T’ia futa revole tri here pėrpjetė…

Azemi:
- Dhe…

Ademi:
- Veē kur ka dale kojshia, prej ormani, t’ue u lute… falma se
kurrė mė se bėj …


************************************************** *****

Tu shkue rrugės Azemi, po e sheh njė bjondinė tė bukur, e cila
me vėshtėrsi e ndėrron rrotėn e veturės.
- Zonjushė, mė lejoni qė unė t’ju ndihmoj!!!
Pasi e vendosi rrotėn, bjondina me mirėsjellje falėnderuese
i drejtohet.;

- Ju lutem, si shpėrblim doni t’ju jap para, apo t’i zhveshi brekėt?
- Jo moj, mė mire para, ia kthen Azemi. Ku ta dij, brektė e tua
a i bėjnė tamam, Mevludes sime.

************************************************** ******

Shkon Azemi nė Kopsht zoologjik, edhe ndalet para
njė papagalli, duke qėndruar gjatė.
- Ē’ke bre ahmak, ia bėn papagalli?
- O mė fal tė lutem, kujtova qė je shpend, ia kthen Azemi.


************************************************** ******

Luajnė futboll Kosova me Brazilin. Diku nė 25 metra Azemi e faulon
Ronaldinjon. Referi tregon goditje dėnimi.
Tė gjithė futbollistėt e Kosovės vendosen nė mur tė gjallė.
Edhe Azemi, gjithashtu, por me fytyrė drejt portierit tė vet.
- Pse ore po shikon drejt portierit tone, e pyet njė bashkėlojtar?
- Vallha, s’due me mė ikė ky gol, pa e pa hiē… pėrgjigjet.


************************************************** *****

Bisedojnė Ademi edhe Azemi.
Ademi: “Allahile Azem, a e din cilat janė sėmundjet mė
tė rrezikshme nė botė”?

Azemi: “Po ku ta dij, ore unė…”

Ademi: “Qysh ore nuk e din. Po SIDA edhe Gripi i shpendėve.

Azemi: “Auuu, ēka the. Po ma ndien shumė.
Unė as nuk po ē.., as nuk po fluturoj”.

pokeri
27-12-05, 16:08
[b]Njė pjestar i KFOR-it, bėn pompa (skleka).
Afrohet Azemi, e shikon, e shikon, e shikon…
Mė ne fund i thotė:
- A nuk po e sheh o hajvan, se te paska ikė…


************************************


Qėndrojnė kafshėt para furrės, nė radhė.
Vjen Lepuri edhe fillon tė shtyhet.
-Ma lėshoni rrugėn, ma lėshoni rrugėn…
Ariu t’ia futė njė shapullė..
-Lepur, hyn nė rend.- i thotė.
Ēohet Lepuri sėrish.
-Ore, ma lėshoni rrugėn.
Ariu sėrish, edhe njė shpullė lepurit.
Lepuri pėr here tė tretė, ngul kėmbė.
-Ore, ma lėshoni rrugėn, po ju them!
Ariu, tashmė i nervozuar, e qėllon edhe mė fuqishėm.
Lepuri, i pėrgjakur, duke u ngritur u drejtohet.
-E ma ēifshi nanėn, ne ēelsha dyqanin.

***************************************

Martohen Azemi me Mevluden. Shkojnė nė muajin
e mjaltit. Natėn e parė ia fillojnė kishe me bo seks.
Havushja akull e ftohtė, hiē s’ishte nė “element”.
Azemi, duke e pa kėshtu tė painteresuar, i thotė:
-Hajde moj, lėviz pak.
-Ē’ke djal, a po tė pengoj, a?- ia kthen Havushja.

**********************************************

E kishte blerė Azemi njė papagall, dhe e kishte vendosur
nė balkon.
Njė ditė atypari kalon Bali, duke shkuar nė punė.
-Bal… O Bal, ta ē… nanėn!- i thotė papagalli.
Dhe ashtu tri ditė me radhė, papagalli ia shuloi nanėn
Balit.
I mėrzitet Balit kjo punė, dhe drejtohet te Azemi e i tregon.
Azemi, e qorton papagallin dhe i thotė qė kurrė mė nuk
guxon ta shaj Balin rrugės.

Tė nesėrmen nė mėngjes, Bali prap duke shkuar nė punė,
kur i drejtohet papagalli:
-O Bal, O Bal.
-He, ēka ka?- pėrgjigjet Bali.
-E DIN TI MIRĖ ĒKA KA!- i thotė papagalli.

************************************************

Po e shikon Bali, Swiss Loton.
Havushja ishte shtrirė, e kishte zėnė gjumi.
Po e shikon Bali TV, edhe hoooop, e zuni preminė.
-Havushe, premia, na ra premia.!-fillo tė bėrtas.
Havushja hiē s’po pėrgjigjet.
E prekė Havushen, hiē. E shkundullon Havushen, ajo hiē.
Kur ia prek pulsin, puls hiē.
-Vallha kur ta don, ta don!- tha Bali.

************************************************
Vjen njė djalosh te gjinekologia edhe i thotė.
-Mjeke, ka njė javė qė s’po mė ulet. Kam ba seks, sa
kam mujtė, kam ba “punėdore”, po kot, S’ulet qė s’ulet…
Ju lutem ēfarė mund tė mė jepni ?
-Banesė edhe ushqim- i pėrgjigjet mjekja.

***********************************************

I rreshton Luani tė gjitha shtazėt skaj njė gremine tė lartė,
edhe u thotė.
-Kush ka ko.. tė kėrcej, do tė bėhet shoku im mė
i mirė, dhe do t’ia jap luaneshėn me ē..!!!
Shtazėt u shikuan ndėrmjet veti, dhe nuk bėn cuc.
Kaluan kėshtu 2 orė. Kaluan 5 orė. Ra terri. Kėrkush nuk
po lajmėrohet.
Aty kah mesnata, veē kur u dėgjua njė, “rraba-bum”.
Kur po shikojnė poshtė Arusha, po e shkund pluhurin e po thotė:
- Luan, ty tash do ta ē.. luaneshėn, a ty lepur kam me ta ē.. nanėn.

************************************************** ****

pokeri
28-12-05, 22:01
[b]I shpallė luftė Maqedonia, Amerikės.
Shkojnė dy aeroplanė maqedonas dhe e bombardojnė
Nju Jorkun.
Prit-prit Amerika, nuk kundėrpėrgjigjet .
Sėrish Maqedonia i dėrgon ata dy avionė dhe e
bomabrdojnė Uashingtonin.
Sėrish, Amerika asgjė.
Herėn e tretė, avionėt e bombardojnė L.Angjelosin.

Amerika, hiē.
Ēohet Georgievski nė telefon e thirr Bushin.
-Hė, ku je o mistrec, s’po guxon me dale prej bunkerit.
-Ore, i pėrgjigjet Bushi, kam me ta ē… nanėn, veē sa
tė gjej nė hartė.

**********************************************


Gjatė fluturimit, ndizet avioni.
Piloti, me parashutė nė shpinė e hap derėn dhe
u thotė udhėtarėve tė trishtuar.
-Avioni ka marrė flakė, po mos u brengosni!!!
Po shkoj t’i lajmėroj zjarrėfikėsit.

**********************************************

pokeri
29-12-05, 01:52
I shkruan djali student, babait.
- Babi, kam mbetur nė rrugė…
- Mirė, mire, veē ruaju nga veturat, e porositi Ai.

**********************************************

Cila ėshtė kurva mė e madhe nė shtėpi?
-Rryma.
-E paguan, e nuk guxon me e prekė!!!

***********************************************


Bali dhe Azemi, refugjatė nė Gjermani.
As njėri e as tjetri nuk e dinė gjuhėn.
Pasi i kishte marrė uria, hyjnė nė njė restorant.
E thirrin kamerierin, por nuk po dinė se si ta
bėjnė porosinė. Azemi, provon.
-A keni suxhuk?
-“Niht foshten”, pėrgjigjet kamerieri, duke i rrudhur krahėt.
Ēka tė bėjmė, ēka tė bėjmė, mendohen, kur Azemit i
bie nė mend njė ide.
-Nxjerre Bal, k... ndoshta e kupton, ēka po dojmė?
-Po, mė vjen marre bre Azem!- i thotė Bali, shumė njerėz.
-Ore, leje marren, se vdiqėm urie.
Mė nė fund e nxjerr Bali k..., kamarieri ia bėn me kokė, dhe
shkon.
Pas dhjetė minutash, ua solli dy porcione suxhuk, dhe hėngrėn
si ėshtė mė sė miri.

Tė nesėrmen, sėrish Bali dhe Azemi shkuan nė tė njėjtin restorant.
Mirėpo, pėr fat tė keq, nuk ishte kamarieri i ditės sė kaluar.
Si t’ia bėjmė, si t’ia bėjmė, mendohen. Prap duan suxhuk.
-Nxjerre Bal, se ndoshta e merr vesh edhe ky, qysh e mori vesh ai?
-Vallha, nuk e nxjerri se po mė vjen marre. Ti e ke rendin sot.
Nxjerre Ti, i drejtohet Bali.
-Ore, unė e nxjerri, veē nė vend tė suxhukut, ka me na sjellė
ēebapa, se...- u pėrgjigj Azemi.

************************************************** ***

Shkon Bali rrugės, i dehur tapė.
E takon njė kalimtar, edhe e pyet.
- Shiko, tė lutem sa gunga i kam nė kokė.
- Dy, i pėrgjigjet kalimtari.
- Eh, mirė, do tė thotė edhe tre bandera, deri te shpija.

************************************************** ****

Shkojnė pyllit Bali edhe Havushja.
-Kam frikė qė do t’mė dhunosh- i thotė Havushja.
-Jo ore, ēfarė dhunimi- i pėrgjigjet Bali.
Pas pak, duke ecur, sėrish Havushja.
-Bal, ti megjithatė kam frikė qė do t’mė dhunosh.
-Leje bre... allahile, Ti je gruaja e shokut tim mė tė mirė.
Pas njė kohe. Prap Havushja.
-Valla Bal, Ti sigurisht e ke qėllimin me mė dhunue, dhe po frikėsohem.
-Jo moj, jo... Ti je motra e shokut tim mė tė mirė.
Kur arritėn afėr njė kroi, mė nė fund Havushja u ndal
edhe iu drejtua Balit.
-Hajde de, mė dhuno, e le t’mė hiqet mė kjo frikė.

*************************************************


E padit Mevludja burrin e vet Balin nė gjyq, se po e
quante lopė.
Gjykatėsi e dėnoi Balin me kusht, qė nėse edhe njėherė
e quan ashtu, do ta futė nė burg 3 muaj.
Kur shkuan nė shtėpi, Mevludja shumė nė qejf, i drejtohet
Balit.
-Hajde majmun, a guxon, a guxon me thėnė atė fjalėn?
-Mbylle, moj se me ta rrasė njė grusht mes dy brinave,
tė ēes nė zuzė tė bythės...-iu pėrgjigj.

************************************************

pokeri
30-12-05, 11:35
*************************************************


Bali nė Gjermani, kish banue bashkė me njė kinez
dhe njė zezak. Dalin me kėrkue punė, dhe shkojnė
te njė pompė e benzinės. E thėrrasin shefin, dhe
i tregojnė qė po lypin punė. Gjermani i shikon,
dhe pas pak, i drejtohet shqiptarit; “Pasi vetėm
Ti qenke i bardhė, eja nesėr nė punė”.
Kthehen nė banesė, dhe merren vesh qė
Kinezi ta zgjoj herėt nė mėgjes Balin.
Kinezi i inatosur, pa e zgjuar nga gjumi Balin
e ngjyros me ngjyrė tė zezė.
Shkon Bali me u lajmėrue nė punė. Kur mbėrrin
e sheh shefi, i zi.
- Ore, unė e kam pranuar tė bardhin, jo Ty- i thotė.
- He nanėn e kinezit, e paska que prej gjumit zezakun... tha Bali.
************************************************** ***********

Bali dhe dy shokė ikin nga burgu. Policia u vihet pas
ndėrsa ata shpėrndahen nė tri anė. Ikė, e ikė, ikė e ikė...
Pasi kalon gjysmė dite nėpėr pyll, Bali del nė njė arė
dhe e sheh njė murgeshė duke punuar.
Afrohet Bali, edhe i thotė;
-A tė fshehem nėn fustanin tėnd, se po mė ndjek policia?
- Hynė i thotė, murgesha.
Futet Bali, edhe s’po lėvizė hiē.
Vinė policia andejpari, dhe e pyesin murgeshėn, mos
e kishte pa njė tė arratisur?
Murgesha, mohon me kokė dhe ata shkojnė.

Bali, tashmė i lehtėsuar, mendon tė pėrfitoj diē.
Fillon dhe e prek nė zog tė kėmbės. Murgesha nuk
reagon hiē.
- A e din ku tė kam kapur?- pyet Bali.
- Zogun e kėmbės, i pėrgjigjet murgesha.
Bali, merr zemėr, dhe vazhdon ta ēoj dorėn pėrpjetė.
Kur arrin te gjuri, ndalet.
- A e din tash, ku tė kam kapur?- e pyet prap.
- Po, nė gju.
Eh, vallha e hangėr po mendon Bali, dhe vazhdon
tė shkoj me dorė ngadalė, mė lartė.
Kur afrohet deri diku, prap e pyet...
- A e din, ku po due tani, me tė kapė?
- Po, pėr k...! Se edhe unė jam ka iki nga policia.
************************************************** ***********

Hyn Bali, nė WC tė femrave gabimisht.
T’u e ba shurrėn, hop hyn njė zonjė.
- Qyre, qyre, bishėn...
- Mos u tutė zonjė, se e kam
kapur pėr koke!- ia kthen Bali.

************************************************** ***********


Shkon Mevludja te stomatologu. Hyn nė ordinancė,
ulet nė karrige, i heq brekėt, i ngritė kėmbėt lartė...
Kur e sheh mjeku, i thotė;
-Zonjė, ēfarė po bėni kėshtu? Kjo ėshtė ordinacė stomatologjike!
- Ore Ti, ia kthen Mevludja. A, ia ke rregulluar
protezėn e dhėmbėve, Balit tem?
-Po. - pėrgjigjet mjeku.
-Hajde tash, nxjerre pra...

************************************************** ***********

Martohet Bali me njė mėsuese. Natėn e parė Bali
ta shkarravitė mirė mėsuesen nja dy orė, dhe nė
fund e pyet.
-Ēfarė note, kam meritue?
-Paaaaj.... tresh.- i thotė mėsuesja.

Natėn e dytė Bali tė shtėrngohet, e t’i jep e t’i jep,
nja tri orė, dhe nė fund e pyet prap.
-E sonte, ēfarė note mė jep?
-Katėr- i pėrgjigjet mėsuesja.

Natėn e tretė, Bali katėr t’u kcye herė si kengur, herė
nė krah, l’pi e kafsho, e ta bani mėsuesen paēavėr.
Nė fund i dihatur mezi e pyeti. Po Nota?
- Pesėshe,- iu pėrgjigjet mėsuesja.

Natėn tjetėr, nė shtrat, mėsuesja po i vardiset, po
e prekė andej-kėndej, po Bali nė kokėrr tė shpinės
hiē s’po jep shenja. Provoi mėsuesja, provoi, por kot.
-Po sonte ēka ke? – e pyeti mė nė fund.
-Eeee, jam budallė unė me e prishė notėn!!!

************************************************** ***********

pokeri
30-12-05, 13:20
************************************************** *******

Ēifuti nė shtrat tė vdekjes. Pėrreth familja.
-Evaaaa. A je kėtu, i thotė gruas?

-Kėtu jam, kėtu jam, i pėrgjigjet kjo.

-Abraham, a je kėtu, i drejtohet djalit tė madh?

- Kėtu jam babė, kėtu, i pėrgjigjet ky.

- Ishmael, a je kėtu, e thėrret djalin e dytė.

- Kėtu jam babė, kėtu.- i pėrgjigjet ky.

-E kush nanėn ėshtė nė dyqan, atėherė? – tha plaku.

************************************************** *******

Voziten nėpėr Kosovė dy Francez me veturė edhe bajnė muhabet.
-Kėta kosovarėt thojnė qė janė budallenj tė mėdhaj- thotė njėri.
-Vallha edhe unė e kam dėgjuar kėtė, ia kthen tjetri.
Duke shku rrugės, e takojnė njė shqiptar qė po stoponte.
Ndalen dhe e marrin nė veturė .
Hajt ta provojmė sa ėshtė budallė, mendojnė francezėt.

- Shiko tash po shkojmė 60km/h, a e din sa km i kalojmė pėr 1 minut?
- 1 km.- pėrgjigjet shqiptari.
- Mirė, po a e din ti shqiptar sa ėshtė rrėnja katrore e 1? – pyet prap Francezi.
- 1.- Pėrgjigjet shqiptari.

Habiten francezėt pėr pėrgjigjet e sakta dhe tė shpejta tė shqiptarit,
e njėri prej tyre, pyet:
- Pasi po i dike tė gjitha, a mund ta dish sa vjeē jam unė?
- Po more. Ti i ke 44 vjet e 6 muaj. Pėrgjigjet shqiptari.

Tashmė tė befasuar shumė nga pėrgjigja e saktė, e pyesin shqiptarin
prej nga e din edhe moshėn!!!

- E dini, pėrgjigjet ky. Unė nė Ferizaj e kam njė tezak qė e ka marrė
vėrtetimin nga mjeku, se ėshtė 50% budallė, ndėrsa i ka 22 vjet e 3 muaj.


************************************************** **********

pokeri
30-12-05, 15:08
************************************************** ***********
Rrinė njė grup shokėsh nė kafene dhe tregojnė barcoleta.
Nė njė skaj Bali, i heshtur as nuk qeshet as nuk flet.
-O Bal- i drejtohet njėri. A e din Ti, ēka ėshtė seksi?
-E di. - pėrgjigjet Bali.
-Po, na trego atėherė.
-Po, ēohesh nė 6 nė mėngjes. I bėn tri kafe, e zgjon nga
gjumi gruan, vjehrrėn. Mandej e bėn kafjallin, djalit ia
pėrgatit senduiēin pėr shkollė, pastaj fshinė, pastron,
i lanė enėt...
-Prit, prit... - ndėrhyri njėri. Ēfarė lidhje ka, kjo me skesin?
-Po, kėshtu po mė ē... mua, pėr ēdo ditė- u pėrgjigj Bali.

************************************************** ***********
Nė njė shitore, babai dhe biri. Ecin ata ashtu, dhe arrijnė
te rafti me kondoma.
- Babi, ē’janė kėta kondomė tė paketuar nga 2?
- Eh bir, kėta tė duhen kur tė shkosh nė shkollė tė mesme,
njė pėr tė premten, e njė pėr tė shtunėn.
- Po, kėta me paketim nga 4?- e pyet sėrish.
- Kėta janė kur tė bėhesh student. Dy pėr tė premten
mbrėma, e dy pėr tė shtunėn.
- Aha, e ēka janė kėta nė paketim nga 12?
- Kėta, a? – Eh, bir, kėta janė kur tė martohesh. Njė pėr
Janar, njė pėr Shkurt, pėr Mars ...

************************************************** ***********


Gruaja skuqet (turpėrohet) 4 herė.
- Herėn e parė, kur e jep pėr herė tė parė.
- Herėn e dytė, kur e jep pėr herė tė dytė, e thotė ėshtė hera e parė.
- Herėn e tretė, kur i merr paratė.
- Herėn e katėrt, kur i jep paratė.

Burri skuqet 2 herė.
- Herėn e parė, kur nuk mundet pėr herė tė dytė.
- Herėn e dytė, kur nuk mundet as herėn e parė.
************************************************** **************

Havushja bėn njė shpallje nė gazetė;
“Kėrkoj njė mashkull qė nuk pin, nuk del jashtė, dhe
qė mė kėnaq seksualisht”

Nė mbrėmje dikush i troket nė derė, ajo e hap, kur qe
njė tip, pa kėmbė dhe pa duar, nė karrocė.
Havushja e habitur, mundohet ta refuzoj.
-Dėgjo. Unė kam shkruar qė kėrkoj njė mashkull qė nuk pin.
-Po zonjushė, e di. E shihni unė nuk pi, s’e nuk kam duar.
-Por, kishte edhe kushte tė tjera...
-Gjithsesi, unė nuk dal jashtė, sepse nuk kam kėmbė...
-E kuptoj, e kuptoj, por... mua mė duhet dikush qė mė kėnaq seksualisht!
-E ēka mendoni. Me ēka trokita nė derėn tuaj?

************************************************** ***********

pokeri
01-01-06, 20:27
Balit edhe Azemit u vdes babai.
Pasi ua kishte lene amanet qė ta “bėjnė hi”, shkojnė
pėr t’ia blerė njė URNĖ.
- Sa kushton kjo e praruara,?- e pyesin varrėtarin.
- 200 Euro.- u pėrgjigjet.
- E kjo tjetra, e argjendta?
- 150 Euro.
Shikohen Bali dhe Azemi, po ju duket shtrenjtė. Kur Azemi
e sheh njė tjetėr nė raft, nga qelqi.
- Po kjo ?
- Kjo, ėshtė tegėll, e ka harruar dikush.
- Na e jep kėtė, i thotė Azemi, varrėtarit.
- Ore, si ta fusim babain nė tegėll?- I thotė Bali, vėllait?
- Ani ēka. Babai edhe ashtu ka pasur shumė
qejf tė shikoj pėr dritare.


************************************************** *********

E pyet Havushja, fqiun e vet Balin.
- Qysh bre kojshi, domatet e tua tė kuqe, e tė miat tė gjelbra?
- Oooo. Kollaj ėshtė. Unė, shkoj edhe zhvishem cullak
para tyre, dhe ato nga marrja, skuqen. Pse s’ja bėn edhe
Ti kėshtu?- i thotė Bali.
Pas njė kohe, takohen prap, dhe Bali e pyet pėr efektin.
- Hė, ēka ndodhi kojshike, a u skuqėn domatet?
- Vallha bre kjoshi, domatet edhe nuk u skuqėn shumė,
veē trangujt (kastravecat) janė rritė si kurrė mė pare.

************************************************** ***********

E takoni njė grua shtatėzėnė, qė i ka shtatė 7 fėmijė. 3 nga ata janė tė
shurdhėr, 2 tė verbėr, ndėrsa njė ėshtė i retarduar mentalisht.
Veē kėsaj gruaja ėshtė e sėmurė nga sifilisi. A do ta kėshillonit
qė tė abortoj.

Nėse po, atėherė e vratė Ludwig Van Beethovenin.

************************************************** ***********
Nė zgjedhje presidenciale i keni 3 kandidatė. Vota juaj ėshtė pėrcaktuese.

I pari ka lidhje me politikaj tė”dyshimtė”, rregullisht konsultohet me astrologun.
I kishte dy dashnore, pi shumė duhan, dhe konsumon nga 10 Martini nė ditė.

I dyti, dy herė ėshtė pėrzėnė nga puna. E pi gjysmė litre Uiski, ēdo mbrėmje.
Kryesisht fle deri nė dreke, nėdrsa gjatė kohės sė studimeve ka marrė opium.

Kandidati i tretė ėshtė Hero i luftės. Ėshte vegjetarian, pi vetėm njė apo dy gota
birrė, dhe kurrė s’ka pasur marėdhėnie jashtėmartesore.Sigurisht keni vendosur, cilit kandidat t’ia jepni votėn tuaj.
Tashmė duhet rrumbullaksuar lekcionin.
Kandidati i parė ėshtė Franklin D. Roosevelt, kandidati i dytė ėshtė Winston Churchill, ndėrsa kandidati i tretė, Adolf Hitler.


************************************************** ***********

pokeri
02-01-06, 15:48
************************************************** ***********


Njė hajdut kishte hyrė pėr tė vjedhur mollė. Kur, nė atė vjen njė plakė
dhe i thotė hajdutit:
- Zbrit, se i tregoj padronit!
- Ikė plakė se po tė ē..- ia kthen hajduti.
Plaka sėrish vazhdon me tė sajėn.
- E thėrras padronin!
- Ik moj plakushe, se saora tė ē...- prap hajduti.
Pas njė gjysmė ore grindjeje, hajduti zbret nga pema dhe niset tė shkoj.
- I tregoj padronit- tha prap plaka.
- Ik plakushe, se po tė…- dhe kaloi pranė saj, e shkoi.
Plaka e pėrlotur, tha:
- Dihet, kush vjedh, edhe rrenė.

************************************************** ***********

Bali e kishte kaluar natėn te njė grua e martuar. Nė mėngjes, gruaja kėrcen
nga shtrati dhe i drejtohet Bali:
- Mė ėshtė kthyer burri, ia njoha zhurmėn veturės. Ik nga dritarja.
- Njė moment, tė vishem, jashtė po bie shi.
Gruaja:
- Do t’na vras burri.
Bali kėrcen cullak, dhe bie nė njė grumbull atletėsh qė po vraponin. Filloi tė
vrapoj me ta. I afrohet njėri dhe e pyet:
- A vrapon gjithmonė, me rroba nėn sqetull?
- Po. Sepse nė fund tė vrapimit rrobat thahen, dhe vetėm i veshi.
Afrohet vrapuesi tjetėr, dhe i thotė:
- A vrapon gjithmonė me kondom nė k…?
- Jo. Pėrgjigjet Bali. Veē kur bie shi.
************************************************** ***********
E gjenė Bali njė punė, si shitės. Ditėn e parė vjen njė myshteri.
- A keni gozhda 8 cm?
- Jo, nuk kemi.- pėrgjigjet Bali.
Myshteriu shkon, ndėrsa padroni e shikon Balin, e i thotė:
- Bal, mos ashtu. Ėshtė dashur tė thuash, kemi gozhda 7 cm,
dallimi ėshtė i vogėl. Tė mos e humbasim myshteriun.
Ditėn tjetėr, vjen njė zonjė dhe e pyet Balin:
- A keni letėr toaleti?
- Jo zonjė, por kemi letėr gėrryese, gati ėshtė e njejtė!!!


************************************************** ***********

Kalt
02-01-06, 21:45
Linda, sabina dhe Denisa po rrinin ne nje kafe dhe po bisedonin per fustanet e martesave te tyre te ardhshme.

Linda tha: Burri im ka floke kafe dhe une do te veshi nje fustan kafe.
Sabina tha: Burri im ka floke te zi, keshtu qe une do te veshi nje fustan te zi.
Denisa tha: Burri im eshte tullac, keshtu qe une duhet te martohem lakuriq.

Drinni
03-07-06, 21:00
Ishte shtrir plaka ne shtrat e semur, nderkoh nuseja e djalit i benti gati nje ēaj.
Plaka 80 vjeqare kujtonte kohrat e rinis dhe shkreht ne lote.
heeee mori nene pse qan pyeti nusja, shiqo bija ime une tash jam plakur dhe do te vdes se shpejti, numroi ditet.
Po mir te ka mbetur diēka me mall prap nusja me kureshtje.
me ka mbetur posi s'me ka mbetur...!
Se kush ma lypi se lash pa ja dhan,
Po e mjera une qe edhe si lutsha. ooooppppssss!

DebiaN
27-07-06, 20:07
disa studente ne klase kishin provim praktik te seksologjise...

hyn profesori ne klase e sheh te banka e pare nje cift (cun e goce) duke bo sex oral... i afrohet, i sheh, e i thote: shume mire, i paskeni mesu mire disa leksione, por mund ta benit edhe me mire... po ju vendos noten 8

kalon te banka e dyte e sheh aty qe po bejshin sex normal nje vajze e nje djale perseri... i afrohet, i sheh e i thote: shume mire, i paskeni mesu mire disa leksione, por mund ta benit edhe me mire... po ju vendos noten 9

kalon pak me tutje, e sheh aty rremuje e madhe, rrumpalle ma... orgji e plote 5 djem me 5 vajza qe ngaterroheshin duke bo sex... i sheh e i afrohet dhe me vone i thote: shume mire, i paskeni mesu shume mire disa leksionet, jeni me te miret, po ju vendos noten 10

kur papritur i shkon syri ne fund te klases, e sheh njerin qe po i binte me dore (po masturbohej) e profesori e pyet: po ti mer ca ben aty?
studenti i pergjigjet: profesor per nje cope 5 kam ardh, sa me kalu provimin :cool::cool:

DebiaN
31-07-06, 15:39
nje cift duke kryer marredhenie seksuale, arrijne te stili 69
Ky i thote asaj: e dashur, paska vdekur kryetari i bashkise?
Kjo i pergjigjet: ca lidhje ka kryetari i bashkise tani? ne kete moment ku jemi ne?
Ky i thote: po e shoh e po e lexoj, se ti ala e fshin b*then me gazete

ARI_03
23-02-07, 19:15
Mėsuesi nxėnėsit: - Mė thuaj emrin e njė qyteti nė Suedi?. - Pėr cilin qytet e keni fjalėn ?

ARI_03
23-02-07, 19:21
Vajza e vogėl duke u lutur para se tė flerė: - ... dhe pastaj o Zot tė lutem tu japėsh disa rroba tė ngrohta atyre vajzave tė gjora nė revistat qė lexon babi. :biggrin:

Agolli
23-02-07, 19:22
Mėsuesi nxėnėsit: - Mė thuaj emrin e njė qyteti nė Suedi?. - Pėr cilin qytet e keni fjalėn ?

:tongue: :tongue: si nuke i paska ra nderrmende me me thirre ne tel, nxensit........ :biggrin:

ARI_03
23-02-07, 19:22
Njė psikopatit i duket vetja sikur ėshtė Zoti. Vizitohet nga njė psikiatėr. Psikiatri: -Meqė ėshtė hera e parė qė po takohemi, mė thuaj gjithēka nga e para. - Nė fillim krijova qiellin dhe tokėn... :biggrin:

ARI_03
23-02-07, 19:28
Mė mirė qė nuk tė ka thirrė, se ndoshta kishe qenė ne ato momente duke dhėnė ndihmėn e parė(frymarrje) :biggrin: ndonjė pacientes......:tongue:

ARI_03
23-02-07, 19:29
:tongue: si nuke i paska ra nderrmende me me thirre ne tel, nxensit........ :biggrin:
Mė mirė qė nuk tė ka thirrė, se ndoshta kishe qenė ne ato momente duke dhėnė ndihmėn e parė(frymarrje) :biggrin: ndonjė pacientes......:tongue:

Agolli
23-02-07, 19:29
E kishte pas emrin ni nxėnės Aqimi.
...........Nji ditė mesuesja pyet ku ėshtė AQIMI?
nje nxėnės e kqyr qi AQIMI oshte mbas dere edhe thotė !!!!!!!!1
.........mesuese aqimi mas dere..............:biggrin: :tongue: :tongue:

Agolli
23-02-07, 19:34
Djali i thot babait,...baba sa te kushton qe te martohesh,.......babai i pergjigjet se di biri im un akoma tuj pagu jam....:biggrin:

Prishtinasja_
02-03-07, 15:34
E kishte pas emrin ni nxėnės Aqimi.
...........Nji ditė mesuesja pyet ku ėshtė AQIMI?
nje nxėnės e kqyr qi AQIMI oshte mbas dere edhe thotė !!!!!!!!1
.........mesuese aqimi mas dere..............:biggrin: :tongue:

hahahhahahahahahhah....:tongue::tongue:

Prishtinasja_
02-03-07, 15:35
Filluan bombardimet edhe iken njerzit nė Ulqin.
Ni gruja del nė pllazh dhe nė njonen komė e vizaton Ibrahim Rugoven kurse nė tjetren Hashim Thaqin edhe tu u rrezit i afrohet njoni edhe e vet: m“fal ti grujo a bon me puth bre Ibrahimin edhe Hashimin se shum i du. Ajo i thot po bon edhe ai tipi as njo as dy i puth tė dytė. Ai tipi s“largohet pa ja bo edhe njė pyetje: m“fal a bon bre edhe Rexhep Qosjen me puth (at sendin).
Ajo gruaja ja kthen: e pėr Rexhep Qosjen duhet me shku me vet burrin, prit qetu i thot se une po shkoj me vet mas parti burrin e toni tregoj.
Kur shkon te burri i thot: O burri jem e kom vizatu Ibrahimin nė njonen komė e Hashimin nė tjetren edhe erdh njoni edhe m“veti a bon mi puth se i du dytė shum edhe unė e lash, po aj tipi tash po don me puth edhe Rexhepin. E ja k“then burri: Thuj ati tipit se pa ardhė aj ni here me ma puth Ismet Pejen me dy djemt e vet ska me puth Rexhep Qosjen............:tongue: :tongue: :tongue:

Albanian eX|PerT
02-03-07, 15:36
E kishte pas emrin ni nxėnės Aqimi.
...........Nji ditė mesuesja pyet ku ėshtė AQIMI?
nje nxėnės e kqyr qi AQIMI oshte mbas dere edhe thotė !!!!!!!!1
.........mesuese aqimi mas dere..............:biggrin: :tongue:
a pisi cka je ti,:mad: hahahahahahahahahahahahaha :biggrin:

Albanian eX|PerT
02-03-07, 15:38
Filluan bombardimet edhe iken njerzit nė Ulqin.
Ni gruja del nė pllazh dhe nė njonen komė e vizaton Ibrahim Rugoven kurse nė tjetren Hashim Thaqin edhe tu u rrezit i afrohet njoni edhe e vet: m“fal ti grujo a bon me puth bre Ibrahimin edhe Hashimin se shum i du. Ajo i thot po bon edhe ai tipi as njo as dy i puth tė dytė. Ai tipi s“largohet pa ja bo edhe njė pyetje: m“fal a bon bre edhe Rexhep Qosjen me puth (at sendin).
Ajo gruaja ja kthen: e pėr Rexhep Qosjen duhet me shku me vet burrin, prit qetu i thot se une po shkoj me vet mas parti burrin e toni tregoj.
Kur shkon te burri i thot: O burri jem e kom vizatu Ibrahimin nė njonen komė e Hashimin nė tjetren edhe erdh njoni edhe m“veti a bon mi puth se i du dytė shum edhe unė e lash, po aj tipi tash po don me puth edhe Rexhepin. E ja k“then burri: Thuj ati tipit se pa ardhė aj ni here me ma puth Ismet Pejen me dy djemt e vet ska me puth Rexhep Qosjen............:tongue: :tongue: :tongue:
s'je normal ti hhhahahahaahahaahahahahahaahaa

Albanian eX|PerT
02-03-07, 15:41
Kishte qene nje fukara, dhe gjithemone i kishte ndihmuar nje i pasur, duke ia dhene ne jave nga 20 euro, dhe dikur ky i pasuri fillon ta ndertoje nje pallat, dhe shkon i thote ketij fukares: Hej fukara, me vjen keq, tash nuk ti jap 20 euro, porse nga10 euro, sepse jam duke ndertuar pallat. E ky i varfuri ia kthen: Tu pisi njehere, po ti a me paret e mija po me ndreq pallatin, a:biggrin:

Agolli
02-03-07, 17:04
Filluan bombardimet edhe iken njerzit nė Ulqin.
Ni gruja del nė pllazh dhe nė njonen komė e vizaton Ibrahim Rugoven kurse nė tjetren Hashim Thaqin edhe tu u rrezit i afrohet njoni edhe e vet: m“fal ti grujo a bon me puth bre Ibrahimin edhe Hashimin se shum i du. Ajo i thot po bon edhe ai tipi as njo as dy i puth tė dytė. Ai tipi s“largohet pa ja bo edhe njė pyetje: m“fal a bon bre edhe Rexhep Qosjen me puth (at sendin).
Ajo gruaja ja kthen: e pėr Rexhep Qosjen duhet me shku me vet burrin, prit qetu i thot se une po shkoj me vet mas parti burrin e toni tregoj.
Kur shkon te burri i thot: O burri jem e kom vizatu Ibrahimin nė njonen komė e Hashimin nė tjetren edhe erdh njoni edhe m“veti a bon mi puth se i du dytė shum edhe unė e lash, po aj tipi tash po don me puth edhe Rexhepin. E ja k“then burri: Thuj ati tipit se pa ardhė aj ni here me ma puth Ismet Pejen me dy djemt e vet ska me puth Rexhep Qosjen............

hahahahahahahahahahahahah :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:

ARI_03
04-03-07, 20:32
Njė zonjė hyn ne farmaci ,dhe i thot farmacistit:Zotėri shikoni djali im i ka flokėt e kuqe si ka mundėsi????as unė e as burri si kemi flokėt e kuqe?
eh zonjė!sa herė nė muaj bėni dashuri me burrin???(ajo)2 herė ne vit.atėher zonjė ky ėshtė ndryshk......

Agolli
04-03-07, 20:51
Njė zonjė hyn ne farmaci ,dhe i thot farmacistit:Zotėri shikoni djali im i ka flokėt e kuqe si ka mundėsi????as unė e as burri si kemi flokėt e kuqe?
eh zonjė!sa herė nė muaj bėni dashuri me burrin???(ajo)2 herė ne vit.atėher zonjė ky ėshtė ndryshk......

hahahahahaha.....:tongue: NDRYSHK :tongue: :tongue:

prishtinasi
04-03-07, 22:29
Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.
U formuan rreshtat: me 4 vjet shkolle, me shkolle fillore, te mesme, te larte, fakultet,... mirpo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresth.
Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti: "cka eshte puna me ty qe s'un po ze vend askund"?
"Paj une nuk kam shkolle fare" u pergjegj i gjori.
"Ti dil pas meje" i tha Komandanti.

ARI_03
06-03-07, 18:36
Pushka dhe...

Nė njė luftė, njėri prej ushtarėve, i kishte vėnė pushkės nė grykė njė prezervativ!!!!
Oficeri e shikon dhe e pyet.
Oficeri :- C'farė ke bėrė ashtu, more ushtar?!
Ushtari :- Shoku oficer, une dua tia Q** nėnėn armikut, por nuk dua qė tia lej shtatzėne !!!...

rilinda
07-03-07, 23:43
VJEHRRA E PJEKME!

I digjet njėrit shtėpia dhe i digjet edhe nėna e vet brenda shtėpisė, me atė rast reja deklaron:
-E kam ditur qė ka me hangėr dreqi, po nuk e kam ditur se ka me hangėr tė pjekme!

rilinda
07-03-07, 23:43
NUSJA SHENJTARE!

Ushtarėt po gjuanin nė shenjė, kalon njė nuse atypari dhe hyn nė rresht dhee me tė gjithė fishekėt e qėllon qendrėn!
“Ah! Po si ndodhi bre nuse qė e korite njė ushtri!?”
“Qe besa po ua shpjegoj: nė vend tė tabelės, mė doli koka e vjehrrės dhe edhe njėqind fishekė po t’i kisha, nuk do tė mė shkonte huq asnjė!

rilinda
07-03-07, 23:44
VIZA!

Po bisedonin reja e vjehrra:
Reja: Mė ka dalė viza turistike pėr jashtė.
Vjehrra: E pėr mua?
Reja: Pėr ty do tė vijė aty kah vera,
me katėr shofera,
me aeroplan tė drunit,
deri nė fund tė katundit!

Prishtinasja_
07-03-07, 23:53
VIZA!

Po bisedonin reja e vjehrra:
Reja: Mė ka dalė viza turistike pėr jashtė.
Vjehrra: E pėr mua?
Reja: Pėr ty do tė vijė aty kah vera,
me katėr shofera,
me aeroplan tė drunit,
deri nė fund tė katundit!


hahhahahhaha..... :tongue::tongue: Rejat telashe valla :tongue:

Guri i madh
07-03-07, 23:54
VIZA!

Po bisedonin reja e vjehrra:
Reja: Mė ka dalė viza turistike pėr jashtė.
Vjehrra: E pėr mua?
Reja: Pėr ty do tė vijė aty kah vera,
me katėr shofera,
me aeroplan tė drunit,
deri nė fund tė katundit!po qat aeroplanin e drunit hiq spo na kana po ahhhaaaa me qat aeroplan jan vizat te perheshme po me dridhet trupi kur po e kujtoj

uck_aksh
08-03-07, 23:56
Polici dhe fshatari
Nje polic shetit rruges e e shef nje fshatar siper nji kamionit me molla , qironte mollat ,merrte farat e molles e i shtinte ne nje thes
I kuriozuar e pyeti fshatarin ,
"Po ti cka bene me ato molla , i qiron edhe i vun farat e molles ne thes, pse?
Fshatari i thot "Po ju nuk e dini se farat e molles ndihmojne ne permirsimin e inteleigjences"!
Polici edhe ma i kuriozuar e pyeti prap
"Po ju cka beni me ato i shitni "?
Fshatari : "Po si jo i shes"!
Polici :Sa kushton njera ?
Fshatari :10 euro 3 copa
Polici Ne regull mi jep tri copa .
I marr tri fara mollash e i jep fshatarit 30 euro
E merr njeren edhe e han , Edhe polici fillon te mendojn me za ."Po une i dhash 30 euro ,po me ato pare mund te blej 10 kg molla e kisha pasur ma teper fara mollash .
E fshatari po ja kthen
A ke pa se je ma inteleigjent te kan ndihmuar
E polici :" Po besa me drejt e ke ......mi jep edhe tri copa" ..........

uck_aksh
08-03-07, 23:58
kepucat e policit
ni polic ne mengjes shkon ne pune dhe lajmerohet para eprorit te tije i cilie kontrollon me vemendje policin kur ja shef kepucat njeren te zeze e tjetren te kuqe edhe i thote policit shko shpejte ne shtepi edhe mbathi te dy kpucet njesoj se i ke mbathe nje te zeze e nje te kuqe e ky polici ja kthen ;
po qka me shku shkret shoku shefe edhe ne shtepi e kame nje te zeze e nje te kuqe

uck_aksh
09-03-07, 00:01
Ish kan nje here nje polic edhe shkon shpejt ne qerdhe te femijeve per me e e marr femijne e tij edhe kur shkon ky po e pyte edukatorja:
Me falni cili eshte femija juaj ?
Polici po ja kthen ama nje cilin dush se apet neser ketu ta bi ...

uck_aksh
09-03-07, 00:02
kur u rrxun kulla binjake rugova,thaqi,dhe ramush shkun mi shpreh ngushllime bushit edhe shkoj ramushi me 1kg portokalla kur hyni te bushi, bushi i tha rojeve shtinja ne both.Ramushi dul tu kajt hyn rugova me 1kg banane si hin te bush bushi ja ban shtinja ne both kur ja shtin ne both ky ja nis me kesh bushi thote pse po kesh rugova thote po medhimet thaqi qy i ka dy bostana

uck_aksh
09-03-07, 00:03
kryeministeri Bajram Kusumi pasi e mori besimin e parlementit,menjher e lajmroj gruan e tij ne telefon dhe i thote : grue banu gati se sonte ke me fjete me kryeministrin ajo ja kthen thote :pse ae paskan lushu ramushin a...

uck_aksh
09-03-07, 00:05
kur nanoja me saliun vdiqen vajten ne fer nga mekatet qe kishin bere djalli i denoi qe ta kalonin jeten ne qeli po me nje femer me te shpifur se veten.nanon e denuan me nje plake, pas disa ditesh nanoja vajti ne qeline e saliut atje shikon salen me xhulia roberts po benin sex.i merzitur nanoja vete te djalli edhe ankohet pse i keni dhene saliut femer me te bukur.edhe i thote djalli po ne kemi denuar xhulia roberts ta kaloje jeten me nje me te shpifur.

uck_aksh
09-03-07, 00:10
Ne kohe e Xhaxhit E. ne burg te Burrelit shkon nje grup inspektoreve per te vizituar te burgosurit dhe aty ne bur vemendjen ju terheqin tre te burgosur ne nje qeli dhe keto vendosin te shkoj e ti pyesin se perse jan te burgosur? I PARI: Mua gjithmon me shkonte ora mbrapa dhe keshtu vonohesha per ne pun dhe me akuzuan se po pergadis puc kundr shtetit.
I DYTI: Mua gjithmon me shkonte ora par dhe un ne pun shoja gjithmon me heret dhe me akuzun se po shpiunoja kunder shtetit.
I TRETI: Mua ora me shkonte sakte edhe ne pun shkojs ne koha edhe me akuzuan se oren e kisha marr nga prendimi.

uck_aksh
09-03-07, 00:12
Nje dit djali i B. Lladenit kthehet nga shkolla dhe po i thot babit te vet se kishte marr 1 ne gjeografi.
Po pse e pyet i ati?
Sepse thash se kulla Ejfel eshte me e gjat se kullat binjake vetem per kete, mos u shqetso se e rregullon babi kete pune.

uck_aksh
09-03-07, 00:15
Ishte martu njehere nje bjondine me nje djalosh,dhe ne mbremje bjondina bjen ne nje krevet djaloshi ne tjetrin.diku ne me te nates bjondina deshiron te bejn sex dhe i thot hej e kam ftoht,djaloshi e merr nje qebe dhe e mbulon .Bjondina e perserit kete dhe nje here por djaloshi vepron prap e mbulon edhe me nje qebe .me ne fund thot me vete bjondina po ky qenka i hupt ti them drejt.Edhe i thot ,o djal a e din se une e kam nje bir (vrim )ne trup. jo valla ia kthen djaloshi-po pse nuk tregove me heret , po nga atje po te hyn te ftohtit e po thua e kam ftoht.

uck_aksh
09-03-07, 00:16
Kan qenė 5 persona Shqipėtari,Amerikani,Japani,Sėrbi,Gjermani.Amerika ni ka thene une i kam gazetat me te mira.Japani thot une kam tekniken me te miren. Gjermani ka then une kam kauqat me te mire.Serbi ka thene un i kom pidhat mat mira shqiptari ska dit qka me than ka than ami qato pidhat e shkaut ti qi nkauqa t`gjermanit me teknik t`japanit mos besofshi lexojeni ne gazet te amerikanit

uck_aksh
09-03-07, 00:18
U shku strujagjija te ni shpi per me ja lyp paret per rryme.Kur i ka dal gruja e atij njerit ne brek edhe ne jelek.Kur u shku heren e dyt i ka dal veq ne brek cicat ne fush.Kur u shku te treten her ka menduar qe i del cullak edhe e ka nxjerr karin.Kur i ka dal burri i vet ja ka ba qka po bon kshtu ti . Ja ka ba Strujaxhija:PAGUJE RRYMEN JA PO TE PSHURRi SAHATIN E RRYMES QITU!!!hahahaa

rilinda
09-03-07, 12:06
Arsimtari duke lexuar disa fjalė tė urta nė klasė. Pasi e lexon:"Njė budalla e gjuan njė guri e tridhjetė tė menqur nuk mund ta nxjerrin" , e pyet Benin se ēka dmth. kjo?!
E Beni ia kthen: "-Po zotėri arsimtar ju po na pyetni pėr njė fjali e ne tridhjetė nxėnės nuk po e dimė.

ARI_03
09-03-07, 12:57
Konkurrsi pėr Polic.......


Futet kandidati i pare, dhe e pyesin.
Komisioni :- Sa bejne 5 + 4 ?
Kandidati :- 9.
Komisioni :- Nuk pranohesh per polic!
Futet i dyti, dhe pyesin.
Komisioni :- Sa bejne 6+5?
Kandidati :- 11.
Komisioni :- Dil jashte, nuk pranohesh per polic!
Futet i treti, dhe e pyesin.
Komisioni :- Sa bejne 5+ 7?
Kandidati :- 1.
Komisioni :- Sa bejne 6+4?
Kandidati :- 1.
Komisioni :- Po mire, sa bejne 4+8?
Kandidati :- 1.
Komisioni ......ngrihet ne kembe, dhe i thone.
Komisioni :- Edhe nje pyetje te fundit, do te te bejme. Sa bejne 1+1 ?
Kandidati :- 1., pergjigjet perseri !
Komisioni :- Te lumte. Pranohesh ne radhet e policeve.
Motivacioni, -Kembengules dhe teper inteligjent !!!...

ARI_03
22-03-07, 11:27
" FARMACISTI " (http://www.faqet.com/member.php?page=comments&member=dua12&newsid=13362)
Nje djale i ri hyn ne nje farmaci dhe i thote farmacistit : "Miredita, mund te me jepni nje prezervativ? e dashura ime sonte me ka ftuar per darke dhe mendoj se pret dicka prej meje ! farmacisti i jep prezervativin dhe kur eshte per te dale djali kthehet perseri dhe thote:
''me falni , me jepni edhe nje tjeter.motra e te dashures time ma shkel gjithmone kemben poshte tavolines dhe me provokon kur me sheh.Mendoj se edhe ajo po pret dicka prej meje sonte ".
Farmacisti i jep prezervativin e dyte djalit i cili , ndersa eshte duke dale kthehet serisht dhe thote : " e di c'ke ti ? me jep edhe nje tjeter sepse e ema e te dashures time eshte shume seksi dhe me ben gjithmone aluzione kur flet me mua...
Besoj se edhe ajo po pret dicka prej meje sonte "
Ne mbremje djali shkon ne shtepine e te dashures . Ne tryeze ne te majte ka te dashuren , ne te djathte te motren dhe perpara mamane .
Sapo vjen babai , ul fytyren dhe fillon te lutete ;
"Zoti yne , bekoje kete darke , terci , verci..."kalojne disa minuta dhe djali eshte akoma duke u lutur: " Faleminderit o Zot per bujarine tende , terci verci"kalojne dhjete minuta dhe djali lutet ende me koken e ulur . Te gjithe shikojne njeri tjetrin te habitur.Vajza e shqetesuar ul koken dhe i thote ne vesh : " Nuk e dija qe ishe kaq besimtar" dhe djali :"Nuk e dija qe babai yt ishte farmacist ".

ARI_03
22-03-07, 18:43
Lypėsi...

-Ni lyps lypke ne udhe e kish ul kryt te posht e thoshte:O Zot qomi 10 euro,edhe veq qishtu kish pas than.Pastaj kapercejn nja dy postjera e kur e shohin ashtu,njani thot pe ja lam 10 euro tjetri tha hajt se 5 i ka boll.E ja lan 5.Ai lypsi kur i qel syt i sheh 5 euro kur i sheh ata te postes tu shku tanej e thot"O Zot ma mos me qo pare permes postes se keta gjysen po mi nalin".

ARI_03
22-03-07, 18:45
SOLIDARITETI

- Pyet mėuesja nxėnėsit: - Nėse dikush nga ju e konsideron veten budalla, le tė ngritet nė kėmbė! Nė fillim askush prej nxėnėsve nuk ngritet.
Pas pesė minutash, derisa nė klasė mbretėronte qetėsi relative, nė kėmbė ngritet Bibi. Mėsuesja habitet. Ajo nuk beson se Bibi e konsideron veten budalla:
Cka? Bibi, ti veten e konsideron budalla? Jo moj, por mė vinte keq kur tė shihja se qėndronit vetėm nė kėmbė!!!

ARI_03
30-03-07, 19:34
zilia

Dy gra qe ishin koishi takohen ne rrugice, njera pyet tjetren.-ke qene e semure, se ka nje jave qe shoh nje doktor qe hyn e del nga shtepija jote. Tjetra i sidhet e i thote.-ēte duhet ty moj burrnesh, se mos te kam pyet une, per ate oficerin qe vjen ne shtepine tende, se mos ka plase lufta?

ARI_03
29-04-07, 06:28
Me sipėr. (http://www.faqet.com/member.php?page=comments&member=SHQIPERIA12&newsid=4325)

Gjatė shfaqjes se njė filmi, njė djalosh i kap vazhdimisht kofshėn fqinjes sė tij.
Pas dhjetė minutash ajo i thotė.
Fqinja :- He pra, djalosh, a nuk e ke lexuar librin " Jeta e shenjtores Rozalia" nė faqen 26 ?
Ai i shkreti shtanget, dhe kur mbaron filmi, shkon drejt e ne librari, e blen librin dhe e hap ne faqen 26 dhe lexon"
- " Perse te ndalosh aq poshte, me lart eshte parajsa " !!!...:tongue:

karkalec
29-04-07, 12:15
Ari , ZILIA ishte fantastike!!!

ketu ene nji nga mu:

Katunari, Hoxha dhe Prifti ulen bashke thajne Darke.
Darka ishte vetem per nje njeri, ata flasim me njoni-tjetrin se kujt i takonte me e honger.
Mo nfun e vendosen: Gjith Noten tflenin e nmjes te tregonin Ondren, kush do kishte ik mo larg, atij do ti takonte me e honger.

Vje mjesi, ule prap te tre ene fillojne te tregojne:

Thot Prifti "un pash nonderr qe merdhi Djalli e mmori me vete, shtat pash non Dhe, ju nuk e besoni o Miqt e mi si o atje nferr, vetem zjarr e tym gjithanej, mos shkofshit anej.....

Thot Hoxha" ti paske shku ne Ferr, po un pash sikur merdhi Allahu ene mnjiti shtat pash siper nparajs,
bo sa bukur ishte aty, lumshin ato qe do ikin atje...

po Ti, pysi ato Katunarin, ku ishe Ti?

i pergjigjet Katunari" kur e pash un qe Njoni iku nolt, e tjetri iku Poshte, ene thash me men Kto svin Mo,
u cova ene e hongra vet!!!

rilinda
04-06-07, 13:40
-Dje bleva pėr djalin njė lodėr tė lezetshme qė kur e kurdisė nuk pushonė pėr tre orė, - tha njėri.
-S`ėshtė gjė ai muhabet- ia ktheu tjetri, mė e lezetshme ėshtė gruaja ime. Kur kėrdiset ajo, don tre ditė tė pushojė.

rilinda
10-06-07, 14:37
Burri pasi doli nga koma sapo pa gruan e tij qe ishte ulur tek koka e shtratit u mendua pak dhe iu drejtua asaj:
- E dashur grua, dua tė tė them diēka. Kur mė hoqėn nga puna ti mė ndenje gjithmonė pranė, ditėn qė falimentova ti prapė ishe aty. Kur mė qėlluan rashė nė krahėt e tu. Kur dola nga operacioni i trurit, sapo hapa sytė, tė pashė ty tė parėn.
Gruaja u emocionua.
- Po...
- Mė nė fund e kuptova. Sa ogurzezė qė paske qėnė moj grua!

***

Njė burrė pėr arsye pune do tė fluturonte pėr nė Ankara. Sapo do hypte nė avion dėgjon njė zė: “Mos hip nė avion sepse do tė rrėzohet”. Burri u tremb dhe nuk hipi. Duke pritur avionin tjetėr dėgjon lajmet: “Avioni pėr nė Ankara u rrėzua, nuk ka asnjė tė gjallė.”
Shkon tek stacioni i trenit, pret biletėn dhe bėhet gadi tė ngjitet nė tren, kur ndėrkohė dėgjon tė njėjtin zė: “Mos ik me kėtė tren se do dalė nga shinat”. Burri u frikėsua shumė, nuk hipėn nė tren, kthehet nė shtėpi dhe nė mėngjes kur lexon gazetėn shokohet: “Treni pėr nė Ankara del nga shinat, 234 tė vdekur”.
Kėtij i duhet patjetėr tė shkojė nė Ankara dhe mendoi tė shkojė me autobus. Blen biletėn dhe ndėrkohė dėgjon tė njėjtin zė: “Autobusi do tė bėjė aksident!Mos hip!”. Ky nuk duron dot mė dhe bėrtet:
- Po kush dreqin je ti?
- Unė jam ėngjėlli yt mbrojtės.
Burri nxehet mė shumė dhe thotė:
- Atėhere pse nuk nxorre zė kur u martova?

rilinda
10-06-07, 14:38
Njė djalė i ri ėshtė mik nė shtėpinė e njė ēifti pleqsh. Xhaxhai 75 vjeēar duke kėrkuar edhe njė filxhan tjetėr me ēaj thotė: “Lulja ime, do tė mė japėsh edhe njė gotė tjetėr?”. Pastaj thotė: “Shpirti im, pa sheqer fare tė lutem”. Kur merr filxhanin e ēajit nga dora e gruas sė tij tė ėmbėl 65 vjeēare thotė: “tė lodha zemra ime”.
Djali i ri habitet shumė nga fjalėt e ėmbla qė pėrdor xhaxhai i moshuar kur flet me gruan e tij.
- Xhaxha i dashur, sa vjet keni martuar? - e pyet.
- I kemi kaluar 40 vjet biri im, - i pėrgjigjet plaku.
- Bravo xhaxha, Zoti ua shtoftė dashurinė. Sa bukur, vazhdimisht me fjalė tė bukura, zemra ime, shpirti im, lulja ime.
Gruaja e moshuar faqet e sė cilės u bėnė rozė thotė:
- Ėshtė e vėrtetė ka disa vjet qė mė flet kėshtu, - dhe ikėn nė kuzhinė.
Xhaxhai plak afrohet tek veshi i djaloshit dhe i thotė me zė tė ulėt:
- Shėėt, se mos na shikon, kam dy vjet qė i kam harruar emrin, akoma nuk ia kujtoj.

***

Njė grup djemsh tė rinj duke pushuar nė pishinė dėgjojnė tė bjerė njė celular. Njė burrė e hap telefonin. Ambjenti ėshtė shumė me zhurmė, mezi dėgjohet zėri i gruas nė anėn tjetėr tė telefonit.
- I dashur. Jam jashtė me Elonėn. Pashė njė pellush qėparė, 400 mijė lekė. A mund ta blej me kartėn tėnde tė kreditit? Tė luteeeeeeeemm, ta blej?
- Sigurisht shpirt. Bleje!
- Ah i dashur! Je shumė i ėmbėl. Ka dhe njė gjė tė vogėl po nuk do nxehesh apo jo?
- Jo! Nuk nxehem!
- Para se tė vija kėtu isha tek QTU’ja. Pashė njė unazė me njė gurė diamanti tė De Beers. Ishte shume e bukur i dashur. Tė gjitha shoqet e mia kanė. A mund ta marr me kartėn tėnde tė kreditit. Vetėm 650 mijė lekė bėn. Do marrėsh shpėrblim muajin qė vjen, e paguan atėhere. Tė luteeemm, ta blej?
- Mirė zemėr blije.
- Shpirti im. Zemra ime. Je shumė i ėmbėl. Kam edhe njė gjė tjetėr por kam frikė se nxehesh.
- Nuk nxehem thuaje!
- Pas aksidentit tė fundit nuk e kam qejf fare makinėn time. Nė ekspozitė pashė njė Peugeot 206. Ishte shume e bukur, do e ulin tek 9 milionshi. Sikur tė marrim njė kredi nė emrin tėnd nė bankė. Vėllai i Anilės ėshtė drejtor dege nė bankė. Nuk do garanci – dokumenta – firma etj., po the ti nė rregull, i bėn menjėherė veprimet. Tė luteeeemm zemėr, tė dua shumė...
- Mirė mirė. Nė rregull. Merre!
- Zemra ime, shpirti im. Tė dua shuuuuuummėėė. Hajde ēao, takohemi nė darkė.
Djali i ri mbyll telefonin dhe pyet shokun e tij:
- I kujt ishte ky celulari?...

rilinda
10-06-07, 16:06
Burri: Shpirt.....Ēfarė po kėrkon?
Gruaja : Asgjė.
Burri: Asgjė...?? Ke njė ore qė po lexon ēertifikatėn e martesės??
Gruaja: Thjesht po kėrkoja datėn e skadimit.

***


Burri: Ti gjithmonė e mban foton time ne ēantėn e punės kur shkon nė zyrė. Pse?
Gruaja: Kur ka njė problem, sado i pamundur tė jetė, unė shoh foton tėnde dhe problemi zhduket.
Burri: E sheh se sa mrekullibėrėse jam pėr ty?
Gruaja: Po, shoh foton tėnde dhe them me vete, "Ēfarė problemi tjetėr mund tė jetė mė i madh se ky?"

***


- Mė duhet njė fustan tre numra mė i madh, - i tha gruaja burrit.
- E pėrse? – ia ktheu burri.
- Mjeku im duhet tė mė besojė se i jam pėrmbajtur dietės.

Albanian eX|PerT
11-06-07, 14:22
"Njė mbrėmje vone njė grua bashkė me tė bijėn e vogėl presin tė shqetėsuara babin, i cili nuk ishte kthyer ende nė shtėpi. Vajza e vogėl i thotė sė ėmės: -Mami, po sikur babi tė ketė shkuar me ndonjė grua tjetėr?

E ėma i pėrgjigjet:

-Pse tė shkon mendja pėr keq moj shpirti i mamit! Babin mund ta ketė shtypur ndonjė makine...

Albanian eX|PerT
11-06-07, 14:24
- Shumė sport dhe pak cigare! - e kėshillon doktori pacienten.
- Nėse doni tė pini cigare atėherė nė moment hani njė mollė.
- Mirė! - i thotė pacientja - Por doktor, 60 mollė nė ditė a nuk janė pak si shumė???

rilinda
18-06-07, 01:06
Pastrimi

- Pse polici asnjėherė nuk pastrohet?
- Sepse pret dritėn e gjelbėr nė bojler.

rilinda
18-06-07, 01:07
Qethja

Vjen Rrusta te berberi pėr tu qethur. Berberi e pyet:
“Si do tė qeth”?
Rrusta i kthehet nė kėtė me:
“Pa pagesė”!

rilinda
18-06-07, 01:09
Pijaneci dhe doktori

Shkon njė pijanec te doktori pėr t’u kontrolluar dhe futet nė ordinancė.
- Doktori i drejtohet atij:
- “Nuk mund tė kontrolloj pėr shkak tė masės sė madhe tė alkoolit nė organizėm”.
- Nė anėn tjetėr, pijaneci i thotė:
- “Mirė boll doktor, kthehem unė mė vonė kur ju tė jeni kthjellur”.

rilinda
18-06-07, 01:10
Pluhuri

Vjen Rrusta prej shkollės dhe pyet nėnėn e tij:
-“Nėnė, nėnė, a ėshtė vėrtetė qė kur njerėzit vdesin, atėherė ata kthehen nė pluhur”?
-“Po biri im, ėshtė e vėrtetė ėshtė”, ia kthen nėna.
Tė nesėrmen nė mėngjes dėgjohet njė britmė nga dhoma e Rrustės.
- “Nėnė, nėnė! Nėn krevatin tim ka pėrplot njerėz tė vdekur”.

rilinda
18-06-07, 01:11
Parkimi

Njė person ndal makinėn dhe pyet policin.
- “A mund tė parkoj kėtu”?
- “Jo”, i kthehet polici.
- “Po kėto makinat kėtu? Si janė parkuar ato?, nervozohet vozitėsi.
- “Epo ata nuk mė kanė pyetur”, i kthehet polici.

rilinda
18-06-07, 01:12
Ministrat

-Zotėri, nuk guxoni tė parkoni automjetin kėtu!
-Pse?
-Po ju lutem, kėndej kalojnė ministrat pas pak kohe.
-Mos u bėni merak, e kam siguruar makinėn nga vjedhjet.

rilinda
18-06-07, 01:16
Tek gjinekologu

I drejtohet njė grua gjinekologut:
- Ka njė kohė tė gjatė qė po ndiej mundim, mė dhemb shpina, po trashem. Ēfarė mund tė jetė kjo?
- Mos jeni rastėsisht shtatzėnė?
- Nė asnjė mėnyrė! Nuk kam parė mashkull me sy pėr mė shumė se gjysmė viti!
- Atėherė pse keni ardhur kėtu? Klinika e syve ėshtė tri rrugė mė larg prej kėtu.

rilinda
18-06-07, 01:18
Tė sapomartuarit

Njė ēift ishte martuar dhe menjėherė pas martesės burri vendosi disa rregulla. "Do tė vij nė shtėpi kur tė dua, nėse dua, dhe nė ēdo kohė qė unė dua", insistoi ai. "Dhe, nuk pres telashe prej teje. Po ashtu pres njė ushqim tė shijshėm nė tavolinė pėr ēdo natė, pos kur them ndryshe. Do tė shkoj nė gjueti, peshkim, pėr tė pirė, dhe tė luaj letra me miqtė e mi kur tė dua. Kėto janė rregullat e mia", tha ai. "Ke ndonjė koment?"
Gruaja e tij e re u pėrgjigj: "Jo, krejt kėto janė nė rregull pėr mua. Por kuptoje qė marrėdhėnie seksuale do tė ketė pėr ēdo natė nė orėn shtatė... nėse je apo nuk je ti kėtu".

rilinda
18-06-07, 01:19
Fytyra apo trupi

E pyet gruaja burrin e saj:
- Ēka tė pėlqen mė sė shumti tek unė: fytyra ime e bukur, apo trupi seksi?
Ai e shikoi nga koka deri te majat e gishtave tė kėmbės dhe iu pėrgjigj:
- Mė pėlqen delli yt pėr humor.

rilinda
18-06-07, 01:20
Nata e parė e martesės

Natėn e martesės burri e pyet gruan:
- A je e sigurt qė unė jam mashkulli i parė me tė cilin po fle?
- Natyrisht i dashur, me tė gjithė tė tjerėt kam qenė e zgjuar!

rilinda
18-06-07, 01:20
Njė puthje

Njė vajzė i thotė tė dashurit tė saj:
- Njė puthje dhe do tė jem e jotja pėrgjithmonė.
Djaloshi i pėrgjigjet:
- Faleminderit qė ma tėrhoqe vėrejtjen.

rilinda
18-06-07, 01:21
I trashi dhe i holli

Takohen njė ditė njė njeri i trashė dhe njė i hollė. I thotė i trashi tė
hollit: "Kur tė sheh ty njeriu, mendon se uria po mbretėron nė kėtė botė".
I holli ia kthen: “E ty kur tė sheh ty ndokush, mendon se ti je shkaktar i
gjithė kėsaj”.

rilinda
18-06-07, 01:22
Fitimi-shpenzimi i parave

Flasin amerikani, anglezi dhe shqiptari pėr fitimin dhe shpenzimin e parave:

Unė fitoj 2.000$. Shpenzoj 1.500$... e ku po mė mbesin ato 500$ tjera as idenė se kam... – thotė amerikani.
Unė fitoj 1.000£. Shpenzoj 500£... e ku mė shkojnė 500£ tjera hiē se di... thotė anglezi.
O jaranėt e mi, unė i fitoj 150€, i shpenzoj 400€, e ka po mė vijnė ato 250€ kurrė se di... – thotė shqiptari.

rilinda
18-06-07, 01:23
Vjehrra

"Tė shtunėn e kaluar takova vjehrrėn para derės sė hyrjes, dhe mė pyeti nėse mund tė rri disa ditė.
I thashė qė mundet "
"Dhe?"
"Po, shiko ende ėshtė para derės..."

rilinda
18-06-07, 01:24
Komplimenti

I drejtohet vajza djalit:
"Je i mrekullueshėm!"
"Faleminderit! Unė nuk mund tė them tė njėjtėn gjė pėr ty..."
"Mundesh, nėse di tė gėnjesh si unė..."

rilinda
18-06-07, 01:25
Skleroza

I ankohet miku mikut:
"Mė duket se jam me sklerozė..."
"Pse?"
"Si po largohem 100 metra larg shtėpisė, po harroj qė jam i martuar!"

rilinda
18-06-07, 01:27
Lagėshtia

Doktor, ju kujtohet kur para 2 vjetėsh mė kėshilluat qė t’i shmangesha lagėshtisė?
Po mė kujtohet si jo...dhe a ndiheni mė mirė tani, e pyet doktori.
Po doktor - vetėm mė intereson a guxoj tė lahem tash?!

rilinda
18-06-07, 01:29
Puna mė e mirė

Puna ime ėshtė puna mė e mirė nė botė, lavdėrohet njė femėr qė punonte nė shtėpi publike.
- Si ashtu, - e pyet klienti.
- Thjesht, mallin qė e kam pėr shitje e shes dhe prapė mė mbetet malli.

rilinda
18-06-07, 01:31
Puna mė e mirė

Puna ime ėshtė puna mė e mirė nė botė, lavdėrohet njė femėr qė punonte nė shtėpi publike.
- Si ashtu, - e pyet klienti.
- Thjesht, mallin qė e kam pėr shitje e shes dhe prapė mė mbetet malli.

rilinda
18-06-07, 01:32
Hakmarrja

Ecėn Rrusta tunelit dhe e godet lokomotiva e trenit. Vjen nė shtėpi dhe e sheh gruan e tij, duke punuar me ujti, kap ujtinė dhe e bėn copė e grimė.
- E pyet gruaja – more Rrustė ēka i bėrė kėshtu ujtisė?
- E, kėto sende duhet mbytur derisa janė tė vogla – i tha ai.

rilinda
18-06-07, 01:33
Anketa e KB-sė

Njė anketė nė mbarė botėn ishte kryer muajin e kaluar nga Kombet e Bashkuara.
Pyetja e vetme ishte:
"Ju lutem, a mund tė na jepni opinionin tuaj tė sinqertė pėr zgjidhjen e mungesės sė ushqimit nė pjesėn tjetėr tė botės?"
Anketa ishte njė dėshtim i madh sepse...
Nė Afrikė nuk e dinin ēka nėnkupton “USHQIM”.
Nė Evropėn Lindore nuk e dinin ēka nėnkupton "SINQERTĖ".
Nė Evropėn Perėndimore nuk e dinin ēka nėnkupton "MUNGESĖ".
Nė Kinė nuk e dinin ēka nėnkupton"OPINION".
Nė Lindjen e Mesme nuk e dinin ēka nėnkupton "ZGJIDHJE".
Nė Amerikėn Jugore nuk e dinin ēka nėnkuptonte “JU LUTEM”.
Nė SHBA nuk e dinin ēka nėnkupton "PJESĖN TJETĖR TĖ BOTĖS.

rilinda
18-06-07, 01:35
Bukuria dhe menēuria

E pyet burri gruan:
- "Zemėr, a tė pėlqen mė shumė burri i menēur apo i bukur?"
- "As njėri as tjetri, vetėm ty tė dua zemėr"

rilinda
18-06-07, 01:35
Vjehrra nė litar

- "Alo, a ėshtė kjo Ndihma e Parė?"
- "Po, ēfarė ju nevojitet?"
- "Vjehrra ime e ka varur veten!"
- "Ani, a ia keni prerė litarin?"
- "Jo more ēfarė, ajo ende po merr frymė!"

rilinda
18-06-07, 01:36
Fukarenjtė

- "Kėta komshinjtė tanė janė shumė fukarenj".
- "E pse po mendon kėshtu?"
- "Veē t’i kishe dėgjuar ēfarė britmash kanė lėshuar kur fėmija i tyre njė ditė gėlltiti njė euro".

Albanian eX|PerT
21-06-07, 21:11
Beni kthehet nga shkolla shumė i mėrzitur. E shikon e ėma dhe e shqetėsuar e pyet:
- Hė more Beni pse qenke mėrzitur kaq shumė?
- Po ja - thotė Beni – zysha e letėrsisė mė vuri katėr nė hartim.
- Po pse katėr?
- Nuk e di – thotė Beni – tema e hartimit ishte: “Si i kaluat pushimet verore?”
- E pastaj? – e pyet e ėma.
- Unė shkruajta: “Mirė faleminderit, po ju si i kaluat?”

armani__-
24-06-07, 13:57
ka qene nje polic...dhe ka shkuar te nje lift duke menduar e ka terorist...dhe pyet kush eshte brenda...ai i pergjigjet ZHAN KLLOT VAN DAM..polici duke bertit thot...dilni tet 4-trit jasht.

armani__-
24-06-07, 14:08
ka qene nje FICO duke cuar ne autoban.i bllokohet dhe ndalet anesh..i ndalet nje FERRARI qe ta ndihmoj dhe ta hek...ai i FICOS thot me cu me teper se 80 un do te sfiras...dhe ta dish se duhet ta ulesh shpejtesine...ai i thot mir...FERRARIN e kalon nje BMW me 300 ne ore...ai nervozohet dhe i jep 310 ne ore..dhe i sheh nje polic dhe bie pa mend....nje njeri e pyet pse rae pa mend..i pergjigjet pash nje BMW me 300 ne ore dhe nje FERRARI me 310 ne ore..mbas ishte nje FICO e cila fluturonte dhe sfiratte qe ti lirojn udhe.

aLbaChiCk
28-07-07, 15:52
E dashur, kalojm ne trotuar se po na shkel me automobil naj budall, Po I thot djali I qytetit dashnores katunark.
Kaluan ne trotuar dhe ecen e ecen e dikur po I thot vajza djalit.
E ku asht ma qaj trotuari se mu kputen kamt tue ec bre!

aLbaChiCk
28-07-07, 15:53
E she polici ni fmi tu pi cigare edhe I thot:
Mos pi duhan: duhani ta shkurton jeten a e din?
Vertet? Nuk e pasna dit!
Sa vjet I ki – e vet polici.
12 – ja kthen aj fmija
A pe she! Mos me pas pi duhan I kishe pas 15 vjet tash

buli_008
29-07-07, 14:00
Takohen KINEZI dhe Kosovari.
Tu ba muhabet, (Kosovari-kurreshtar) e pyet. Allahile Kinezo,
Sa jeni ju krejt.
Paj… mendohet kinezi e thot: - Javėn e kaluar ishim 1 e 250 milion
e sot sigurisht 1 miliard e 300 milion.
Auuuu, ia bėn kosovari.
Pas pak, Kinezi I drejtohet Kosovarit.
Po ju, sa jeni?

Ne, a!!??
Vahlla qaty rreth 2 milionėve.

Ēka po thua hej, ia bėn kinezi, po krejt ju qenkeni kusheri…

************************************************** ****

Vjen polici I SHPK-sė, cullak nė stacion. E takon eprori edhe po
E pyet.
Pse more ke ardhė cullak.

Polici duke belbėzuar, fillon tė arsyetohet.

_Ishim nė njė Party (aheng). Nė njė moment, njė vajzė tha
“Tė gjitha femrat le tė zhvishen”. U zhveshėn tė gjitha.
Pas pak tha: “Tė gjithė meshkujt le tė zhvishen”. U zhveshėm edhe mashkujt.

Nuk kaloi shumė kohė, e fiki dritėn e tha:
- E tash, nė punė…

************************************************** *****

Njė njeri duke vdekur, e lutė doktorin.
- Ju lutem, ma shkruani qė kam vdekur nga SIDA(AIDS).
- Pse?- e pyet mjeku.
I sėmuari I pėrgjigjet;
-Sepse askush nuk do t’ma “punoj” gruan, ndėrsa ata qė ma kanė
“punuar” do tė vdesin nga frika.


************************************************** *****

Nė avion udhėtojnė, njė Skocez, Francezi dhe Arabi.
Vjen stjuardesa dhe i pyet, ēfarė do tė pini.
Skocezi kėrkon njė Uski (skocez natyrisht).
Francezi, kėrkon verė (franceze).

************************************************** *****

Po ju, i drejtohet Arabit, stjuardesa.
- Falemnderit, nuk dua asgjė!!!- ia kthen ky, tani
mė duhet t'i grahi avionit.

************************************************** *****

Bisedojnė dy policė tė SHPK-sė.

-Hej, i thotė i pari, a ke dėgjuar qė nė Marks ka njerėz?
- Jo, ore, ia kthen tjetri!!!- E para nuk thuhet Marks, ndėrsa
e dyta, ajo se ka njerėz atje, ėshtė vetėm hipotenuzė.

************************************************** ****

Nė njė lokal ka dy policė.
Disa bėjnė shaka dhe tregojnė barcoleta pėr policėt.
A e din, thotė njėri, pse shkojnė sė bashku dy policė?
- Sepse. njėri di tė shkruaj e tjetri di tė flas, i pėrgjigjet.

Policėt tė mllefosur ngriten nė kėmbė dhe i drejtohen
njėrit prej mysafirėve.

-E, si e pate emrin Ti.
-Albin Kurti, i pėrgjitet civili.

Njėri polic i drejtohet tjetrit.
- Shkruaje, koleg!!!

************************************************** *******

Kthehet nga patrullimi officer Asllani.
Si kalove, e pyet shefi.
Mirė, shef ia kthen polici, por “Mė sulmoi njė kurvė…”

Besoj qė e ke injoruar, i thotė shefi!!!?

- Po zotėri, “TRI HERĖ” bile.

************************************************** ******

Cili ėshtė dallimi prej kalit dhe policit?
- S'ka asnjė dallim.
Kurrė nuk e din, se kur cili tė godet!!!!


************************************************** ******

Shėtit zezaku nėpėr Prishtinė, dhe duke ecur e gjenė
njė letėr-njoftim. Pa u menduar shumė, e futė nė xhep.

Pas pak, e ndalon njė polic (SHPK) dhe i thotė, letėrnjoftimin.

Zezaku pa u hamenduar e nxjerr letėrnjoftimin e gjetur,
dhe ia jep.

- Leonardo Di Kaprio, lexon polici.
-" Allahile, a po mė tregon drejt, Titaniku a ėshtė fundosur
apo ėshtė kallė", e pyet polici, zezakun.

************************************************** *****

I drejtohet mikesha Fahries.
-Oj qyqe, a po e din moj qė po tė tradhėton burri?
-Po moj, po… E di krejt. Me kend, nė cilin vend…
Veē se di me ēka, se?

************************************************** *****

Rrinė plaku dhe plaka.
Plaka i thotė;
- Plakush, unė akoma dij t’i ēoj kėmbėt pėrpjetė…
- Di edhe unė, ia kthen plaku.
Po kush do t’na e “bėj atė punė” se…

************************************************** *****

Bisedojnė dy bjondina.
- E para thotė – Mua mė pėlqejnė mė shumė gjinekologėt pleq.
- Pse? – E pyet tjetra.
- Sepse u dridhen duart, pėrgjigjet.

************************************************** *****

Bisedojnė Trėndafilja dhe Lulevjollca.

- Duket qė jam shtatėzėnė, i thotė trėndafilja.
- Ku po e din moj? – e pyet Lulevjollca.
- Mė ėshtė vonuar fotosinteza,- i pėrgjigjet e para.

************************************************** *****

hahahahhahahahahhah
hahahahahhahahahhahah
oooo sje normal

buli_008
29-07-07, 14:04
Ish kan Shka Ish Kan .........

kishin met shqipetari.....amerikani...edhe...gjermani ne nje ishulll kuuu nuk kish as per te ngren as per te pir dhe breg deti nuk shihej ne 4 an :S....pa hiri amerikani e nxen ni peshk te arte dhe gezohet pa mas duke bertirur Shpetuamm ShpetUamm..... peshku i oFron tri Deshirja ketyre 3 te humburve (me plot kuptimin e fjales)
1.amerikani kerkon: qom ne shtepin time :D
2.gjiermani gjithashtu qom ne shtepin time.....

Shqiptari JETI vet :( menohet menohet menohet edhe i thot peshkut KTHEMI APET TE DYT KTU :DMOS TU KESHT KESH ME ZOR :@ :Ppp hehehhe

__________________________________________________ ____

Arkza
29-07-07, 14:52
Hihihihihiihih Krejt me zor po keshi .......:biggrin:


ishin tu Bisedu Gjermani , Amerikani , dhe Shqipatari Jone

Dhe thot Gjermani se Baba jem shume i madhe eshte 50 metra !
Ky Amarikani thot po baba jeme i prek Kryt te Ret !!
e Ky i joni ja Kthen Amerikanit , aaaaaaa Mos ka than baba Yte se te Kryt i ka Prek diqka But !?
Amerikani thot po valla keshtu ka than But !
e Ky i joni ja Kthen thot ehhh qata But jan kan B.......... te Babes Tem !!!!!! :biggrin:

Nirvana Band
29-07-07, 16:11
Hhahahahahahahaha, e fort koka kane.

Ishin kan nje burre dhe nje grua, dhe dojne me kalue kufirin e terroristave, dhe kur te mberrijn aty, i ndalin dhe e pyesin gruan si e ke emrin ajo i pergjigjet Ajshe, njeri nga ata i thot kalo ti se edhe nena ime quhet ajshe, kur e pyesin kete burrin per emrin, ai i thot une quhem Ibish, por te gjith Ajshe me thone.

Paramendo ka dasht te shpetoj i ngrati.

buli_008
02-08-07, 12:32
ishin kon ... Amerikani...Rusi...edhe Shqiptari....

amerikani nis edhe e livdon tekniken e vet
aeroplanat ton hecin per havajee....
shqipja edhe rusi e vesin me habii...bash bash per havaje
amerikani ja kthen jo bash per havaje nja dy gishta ma posht...
Rusi thot: Nendetset tona shkojn ner Uj per toKe...
Amerikani edhe Shqipja e vesin me Qudi Bash bash per Toke..
Rusi ja kthen Jo BAsh po nja Dy Gishta ma posht :)
Shqipja ska qa me u Livdu....edhe i kujtohet Thot NAna Neve Thot Na LinD Per B**E .....Kta Dyt per Ni za Bash Bash Per B**E jo ja kthen Shqiptari nja Dy Gishta Ma Nalt :Pppp

Mos Tu Kesht Kesh ME zor :ppp HUahuhuahu