PDA

View Full Version : Sa eshte ky forum serioz??


Clintoni
01-01-06, 15:00
Mas pari Ju uroje Vitin e Ri te gjithve.

Nje pyetje per admin dhe mod e ketije forumi! Sa eshte ky forum serioz :?:
Kur u regjistrova dhe mora vesh se kush eshte nofka krijuesii, desha tua beje me dije dhe e shkrova nofken e ketije pseudonimi qe e perdorte ne nje forum tjeter ne publik. Admin i ketij forumi ma beri me dije ne privat dhe mu kercenua se kjo eshte rreptesisht e ndalume dhe nese ben nje gje te tille ne te ardhmen mund te perjashtohem nga DF.
Dje, moderatorja Barbaroza ne temen pershendetese per 4pease me quan mua Espresso,d.m.th: i then rregullat e DF. Kete e ben me plot vetedije.

Une lexova kete rregull:

Rreptėsisht ndalohet lakimi i emrave (nofkave) tė diskutuesve apo IP adresave si p. sh. ky shkruan edhe me ketė nofkė, paraqitet nga ketu, e ngjashėm.Ketu jane faktet. Per me teper ne temen pershendetese per 4 pease...

Barbaroza

Valla more bali Clinton,n'ia paq inat,hakun jipja
4peace eshte nje aneter qe perpos drejteshkrimit te bukur shqip,perdor nje fjale te shkurt dhe shqip e ua ben mat me dy poteza te gjitheve qe ofendojne vetem pse duan te ofendojne!

I nderuari 4peace,prano pershendetjet e mia.Viti qe po vie,qofte vit i begative qe Zoti i ka krijuar per nejrezit i devotshem!

Clintoni :arrow:

Mos me ofendo se nuk me ke qit n'kish ti mu. Islamisteve sjau kam inat aspak po me dhimbsen se e kan hup rruegn ne oborr. Ti i mbron ketu islamistat po tkam than puthau prinderve tu dhe me pas fshijav me floket e tu kamt se tkan lind shqiptare se ndryshe i kishe senet. Islamistat smund te quhen njerz te devotshem, por, ti dueht te lutesh per shpirtin e tyre.

Barbaroza :arrow:
Esspreso,po me vjen keq qe ne temen e pershendetjeve te 4peace te ngaterrohemi,pastaj po me vjen keq qe sonte eshte nata e fundit e 2006 dhe po te duhet me u grinde me ty se mos na shkon edhe viti 2006 keshtu pastaj!
Por,me duket se shume gabim je tash.Une kam thene se jam krenare qe jam shqiptare,por edhe muslimane po.Secili njeri,kam thene,ka te drejte te zgjedhe perkatesine e tij nacionale dhe kombetare,porashtu edhe ti dhe une!Prandaj,te mos e zgjas shume,dua te them se te gjithe ata qe besojne ne nje Zot,ne librat e shenjte,ne engjujt e Zotit,meriotojne rerspektin e te gjitheve neve.Ne jemi te gjithe krijesa te Zotit e jo Zoti krijese jona.Kujdes dhe logjike. :lol:

Clintoni :arrow:

Me kend je ka flet nese ben ta dije? :lol: :lol: :lol:

Barbaroza :arrow:

Une po e di boll mire,ashtu sikur edhe ti! :lol: :lol: :lol:
Fundja,Ali Hoxha-Hoxhe Alia,njesoj eshte! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ndersa ne privat pasi i thash se do ta lajmroje edhe Espresson per veprimin tend mu drejtua:

Barbaroza
Pėr: Clintoni
Postuar: 31.12.2005 17:52
Titulli: Re: Hi
Barbaroza :arrow:

:shock: :shock: :shock:
Ia paske derguar a? :lol:
Degjo i nderuar,une kam gabuar qe ne vend te Clintoni,kam shkruar Esspereso,por ti nuk i din punet e forumit sikur administratoret dhe moderatoret.Ti dhe Esspreso ose Clintoni shkruani nga i njejti vend apo edhe e njejta pc.Edhe pse nuk eshte per ta ditur te tjeret,e bera nje perjashtim me ty!
Njerezit qe hyjne me nga dy,tre e me shume nicka ne kete forum,nuk jane te pakte!Kete duhet ta dish se ne moderuesit e dijme!
Hyni sepse doni te beni "kallaballeK :lol: ,por kot!

Shendet

Clintoni :arrow:
Ne privat kjo moderatore e justifikon veprimin e saj me vendin nga shkruaj une dhe Espresso dhe IP-te here here te njejta. Dm.th. ata qe shkruajne nga e njejta IP ose nga i njejti vend, eshte edhe i njejti person!
E une po te them ty Barbaroza se mua me eshte e njohur se cka te del ty atje. Po mendoje cila IP adrese, se nuk jame qoban. Une Espresson e kam shok. Kete se kam mbajtur sekret, e kam then edhe ne publik. dhe ne shkruajme prej nje Institucioni prej nga shkruajne me mijera njerez. Kete sigurisht e din edhe ti edhe te tjeret mod mose pi dishi IP-jat e te gjithve.
T'i je ka tregon mllefin qe ke te feja. Per kete thua :"Edhe pse nuk eshte per te ditur te tjeret, Bera nje perjashtim me ty"! Qudi si ke bere bash me mu kete perjashtim hahahaa Spate argumente te feja, me perqeshe, mirresh me provokime dhe me pas erdhe ne temen e pershendetje per 4pease dhe tregove mllefin qe te kaploj. :roll: :lol: :lol: :lol: Nese gjene argetim me IP-jat e antareve se nga shkruajne, mund te vazhdosh me xhelatine qe paske. :lol: :lol: :lol: Sme prish pune. Por, une dua drejtesi per te gjithe! E kjo c'fare ke bere ti eshte thyerje e rregullave.

Une pres nje pergjigje adekuate nga admin dhe mod per kete marrezi te Barbarozes.
Ju lutem sa vlejne keto rregulla per mod dhe admin dhe a duhet ndeshku nje veprim i tille i papergjegjshem :?:

Rreptėsisht ndalohet lakimi i emrave (nofkave) tė diskutuesve apo IP adresave si p. sh. ky shkruan edhe me ketė nofkė, paraqitet nga ketu, e ngjashėm.

Bond
01-01-06, 19:11
I nderuar Clintoni, rregullorja vlen edhe pėr moderator edhe pėr diskutues.

Njė herė ju kam njoftuar privat dhe publikisht, me siguri po e din, e sa i perket rastit qe keni paraqit edhe atė do tė diskutojmė.Bond

Espresso
02-01-06, 13:55
NdryshuarBond