PDA

View Full Version : Lojė fjalėsh!


Murgesha
05-02-06, 19:09
Nuk po e di nėse i shkon titulli nė shqip si lojė fjalėsh, por nė gjuhėn angleze ėshtė Word Game.

Loja luhet kėshtu:

Jepen 6 germa e prej tyre sa fjalė mund tė nxirren.
Minimumi 3 germa maximumi 6.

Tė shofim si po na shkon.

J O M O T A.

Suksese. :lol:

e_martumja
05-02-06, 19:12
MOTOJA

e_martumja
05-02-06, 19:13
MOTO


DHE mat ME dY PO TEZA :wink:

Murgesha
05-02-06, 19:16
MOTO


DHE mat ME dY PO TEZA :wink:

Kėrko se mund tė nxjerrėsh edhe mė shumė fjalė nga ato germa. e jo vetėm tri. :lol: :lol:

e_martumja
05-02-06, 19:17
toja dhe ata, atom, Tom,Murgesha a mjaftojn qeto :?:

Barbaroza
05-02-06, 19:22
[quote="Murgesha"]

J O M O T A.Mot,Atom,Ajo,Moj,Motoja,Jam

Murgesha
05-02-06, 19:26
J O M O T A

3 germa: Ato, ajo, mot, jam, mat,

4 germa: Moto, toja, atom,

5 germa: smunda tė gjej asnjė. :oops:

6 germa: Motoja.

Murgesha
05-02-06, 21:12
S A R J T O

e_martumja
05-02-06, 22:04
S A R J T O


Art, rota, ajo, Rasoja :oops: kuku shkinisht ehehe, ras ( e mos bo zo eheh), toja,

DEA
07-02-06, 22:17
M I K E SH ASa fjale te tjera mund ti gjeni?

e_martumja
07-02-06, 22:23
M I K E SH ASa fjale te tjera mund ti gjeni?


Kisha, isha, mike, mikesha, shami, shka, ishim, kam, kim Basingerr :lol: :lol:

DEA
07-02-06, 22:26
M I K E SH ASa fjale te tjera mund ti gjeni?


Kisha, isha, mike, mikesha, shami, shka, ishim, kam, kim Basingerr :lol: :lol:


Dy I-ja nuk jane moj

e_martumja
07-02-06, 22:32
M I K E SH ASa fjale te tjera mund ti gjeni?


Kisha, isha, mike, mikesha, shami, shka, ishim, kam, kim Basingerr :lol: :lol:


Dy I-ja nuk jane moj


kuku kam gabu se kam dasht me shkrru mish :lol: :lol: :lol:

DEA
07-02-06, 22:33
Bravo e Martuara :wink:

e_martumja
07-02-06, 22:36
Bravo e Martuara :wink:


Flm


pra me keto fjale : MACHANKSHIT

DEA
07-02-06, 22:42
Bravo e Martuara :wink:


Flm


pra me keto fjale : MACHANKSHIT


Shkina,Mik,Kana,Shit,Hanksh :lol:,Ti ,Mana,Shaka,Kama,Ma,Kisha, Shkami,Tinka(Kurti), etj, :wink:

e_martumja
07-02-06, 22:45
Bravo e Martuara :wink:


Flm


pra me keto fjale : MACHANKSHIT


Shkina,Mik,Kana,Shit,Hanksh :lol:,Ti ,Mana,Shaka,Kama,Ma,Kisha, Shkami,Tinka(Kurti), etj, :wink:


hapiiiiiiiii syte qiko Murgesha ka thon prej 3 shkrojna :lol: :lol: :lol:


hummmmm mos shiko veq gabimet e mi eheheheh ta ktheva :lol:

DEA
07-02-06, 22:46
hapiiiiiiiii syte qiko Murgesha ka thon prej 3 shkrojna :lol: :lol: :lol:


hummmmm mos shiko veq gabimet e mi eheheheh ta ktheva :lol:
Une e pata per kursim kohe mori :wink:

Barbaroza
08-02-06, 21:48
L O T O J A

Murgesha
09-02-06, 00:04
L O T O J A

3 germa: ato, oja, ajo, lot, laj, toj

4 germa: loto, toja, loja,

5 germa: lojta,

6 germa: lotoja.

Murgesha
09-02-06, 00:05
I M B E S I.

vjeshta
09-02-06, 00:08
I M B E S I.

BESIMI

BESI

IMI

BIMI

MESI etj

vjeshta
09-02-06, 00:12
L O T O J A

3 germa: ato, oja, ajo, lot, laj, toj

4 germa: loto, toja, loja,

5 germa: lojta, Tolaj-mbiemer :lol:

6 germa: lotoja.

tellallii
10-02-06, 05:00
E LL T A L I.

Murgesha
10-02-06, 15:42
E LL T A L I.

3 germa: ali, ati, let, lat....

4 germa: ital, tali, allti,

5 germa: elita,

6 germa: tellali.... :lol:

Barbaroza
10-02-06, 15:51
E LL T A L I.Teli,Lia...

laliloli
10-02-06, 18:38
E LL T A L I.

3 germa: ali, ati, let, lat....

4 germa: ital, tali, allti,

5 germa: elita,

6 germa: tellali.... :lol:

Lati
Leta

Murgesha te pergezoj se e mire qenka kjo loje