PDA

View Full Version : Si tė vendojmė avatarin?


Murgesha
10-03-06, 13:54
Pasi qė ka disa paqartėsi se si tė vendoset avatari apo fotoja e profilit, po mundohem tė baj njė spjegim tė shkurtė.Pėr tė vendos njė avatar duhet tė klikoni Paneli i Anėtarit (http://www.dardania.de/vb/upload/usercp.php)
Atje gjeni:
Ndrysho Maskėn (http://www.dardania.de/vb/upload/profile.php?do=editavatar) tė cilėn mund ta bėni nė dy mėnyra:

1) Adresa E URL Nė Tė Cilėn Avatari Juaj Ndodhet:
dhe
2) Upload an Avatar From Your Computer:
Duke klikuar mbi Gennemse.

Keni gjithashtu mundėsinė tė paraqitni edhe foto tė profilit.
Kėtė e bėni duke klikuar mbi

Ndrysho Fotografinė e Profilit (http://www.dardania.de/vb/upload/profile.php?do=editprofilepic)

Vėrejtje: Maksimumi i madhesise se figures tuaj duhet 80 me 80 pixels ose 19.5 KiloByte (dhe cdo figur tjeter me te vogel).

Murgesha
10-03-06, 13:55
Gjithashtu ka paqartėsi edhe si tė postohen fotot.

Kėtė e bėni nė kėtė mėnyrė:

http://albanialove.org/forum/images/editor/attach.gif = Me klikim nė kėtė shenjė mund tė postoni foto nga kompjuteri i juaj.

http://albanialove.org/forum/images/editor/insertimage.gif = Kur klikoni kėtu ju hapet njė dritare e veēantė, dhe nė atė dritare duhet tė vendosni linkun tė cilin e keni kopjuar mė parė nga ndonjė foto rasti tė gjetur nė net.

Shpresoj se sado pak kam mundur tė ju ndihmoj.

Murgesha!

Murgesha
11-03-06, 01:36
Pėr ata qė duan tė pėrdorin forumin nė gjuhėn shqipe janė kėto mundėsi.

Klikoni tek User CP (http://www.dardania.de/vb/upload/usercp.php)

Pastaj Edit Options (http://www.dardania.de/vb/upload/profile.php?do=editoptions)

Dhe nė fund fare tė opcioneve e keni tė shkruar


Forum LanguageAlthough the forum can not translate the actual contents of messages, all the controls and help text can be shown to you in any of the following languages. Use Forum Default Albanian (AL) Deutsch (Du) English (US) Forum Language:


Zgjidhni Albanian (AL)
Dhe pastaj do e keni forumin nė gjuhėn shqipe.


Ps. Ka disa gabime gjuhėsore nė versionin shqip, po sė shpejti do tė eliminohen edhe ato.


Murgesha!