PDA

View Full Version : Cfare shoqerie keni ne emigracion?


Kalt
18-05-06, 16:45
Natyrisht se shqiptaret tash renditen nder popujt me nje emigracion te larte ne Evrope, SHBA e ne kontinente te tjera.
Eshte interesant te dihet se me ke shoqerohen emigrantet ne pergjithesi.
Pra cfare shoqerie keni ne emigracion?
Cfare ndikon ne zgjedhjen e kesaj shoqerie?


Une po ja nisi i pari.
Kam nje shoqeri te larmishme.
Natyrisht pervec shqiptareve, kam shume te njohur gjermane, hollandeze, belge, italiane, franceze, irlandeze etj.
Ne zgjedhjen e kesaj shoqerie ka ndikuar shkolla dhe punesimi dhe ne kete zgjedhje nuk ka ndikuar aspak besimi fetar apo dukuri te tjera shoqerore.

vjeshta
19-05-06, 22:04
Une po ja filloj e dyta :biggrin:

Kam shoqeri pa dallim feje,gjuhe, ide politike dhe ngjyre te lekures .

Ne zgjedhjen e shoqeris tek une ,ndikon perputhja e karakterit .

Murgesha
19-05-06, 22:54
Shoqėria ime ėshtė multinacionale.
Kriter i vetėm pėr t`u shoqėruar me dikend ėshtė komunikimi i drejtė dhe pa interesa personale.

Espresso
20-05-06, 12:20
Shoqerohem kryesisht me shqiptare, pastaj gjerman, turq, afrikan (te zi), slloven dhe me arab pa dallim feje, race etj

Aga Syl
20-05-06, 15:44
Kame shoqeri te madhe,miqe e jarana por vetem shqiptar,te gjithe trojeve tona.

jadore
10-06-06, 17:05
....shoqeri te perzier ,
mjaftone te kemi te perbashket ,karakteret shijet , idet , kritere kryesor ne seleksionimin tim, ne njohjen me te huajt dhe krijimin e shoqerise me ata , dij qe nder te tjerat kam ,edhe poziten ne shoqeri qe kane dhe gezojne nga rrethi keta miq te rinje ..... ..
(epo kjo arsyetohet me ate, nga shoqerija si pjese percjellese e jetes dua dhe te mesoj e vlersoj pozitive diqka , jo vetem humbje kohe de ..)

seriozja_19
07-07-06, 19:47
Gjithe me thojke babi: Shoqeria e mire shihet ne gyrbet dhe kurre nuk e kuptojsha se cka dojke te me thoje me kete fjali.
Mirepo tash me vone, kur i mbusha 20 vite plotesisht e di kuptimin (pak si vone, por me mire vone se kurre...hehe).
Gjithe kam vizituar shkolla me nje numer te vogel te emigrantve sepse kam pasur aftesi te medhaja dhe keshtu qe gjithe kam qen e rrethuar nga shoqria Austriake. Normal qe ngjej edhe shqiptare ne shoqrine time mirepo Austriaket dominojne...dhe me pelqen keshtu sepse jan tipa te ftohte dhe nuk perzihen ne jeten private, as nuk i shikojne thashethemet, kjo eshte per mua primare!!!

Rizuana
14-07-08, 00:42
Me mungon shoqeria shqiptare... ne vendin ku jam une ka shqiptar shume pak, aq sa mund t'i numrosh ne gishta.

Amina
14-07-08, 21:44
Kryesisht eshte shoqeri Shqipetare; (perveq nje shoqeje Turke)
Me tjera nacionalitete eshte me shume nje shoqeri "siperfaqesore"

Oqeani
14-07-08, 21:53
Sikur te behem ure do te kisha shume "shokė" !!!

Ne shumice shqiptar, por nuk mungojne edhe tjeret.

luckyman
14-07-08, 22:02
N`pergjithsi Shqiptar kohen e fundit.

Edhe me nacionalitete tjera kaloj shumė mirė, Multikulti.

Prishtinasja_
14-07-08, 22:19
Ne pergjithesi kam shoqeri shqiptare !

Por edhe gjermane, turke dhe tailandeze ! Keshtu e ka emigracioni...:rolleyes:

gazi-de
14-07-08, 22:23
Shqiptare po edhe te hujt,veq zaezak e indian jo,ahahahahahhaha

natyra
24-07-08, 02:30
...Nga te huaj kam vetem nje shoqe angleze,kurse tjerat jen gjitha shqiptare....me te cilat kaloj jashtzakonishte bukur.....:smile: poashtu dhe me Anglezen, perkatesishte nacionalitetit,shum bukur na shkon shoqerija me te...:smile: madje ajo ka shprehur deshiren per t'vizituar vendin tim Kosoven.
Ka ni vjet qe ka blere fjalorin ne gjuhen shqip&anglisht..per t'mesuar fjale te gjuhes shqipe,ndonjihere dhe me ndihmen time....FLM

Natyra

DEA
12-05-09, 20:45
Shoqer shqiptare, kurse kojshi apo edhe koleg jane te llojllojshem mund ti quaj edhe si shoqeri, po jo me plotkuptimin e fjales..

Pupi
12-05-09, 20:59
Ka dy vitet e fundit qė nuk kam mundėsi edhe aq ta zgjedhė "shoqėrin" thėnė tė drejtėn. Ka raste kur pasi tė kem ndenjur me dikė ti kem rėnė pishmanit deri nė atė mas, sa qė po tė bėja njė krahasim mes "shoqėrimit" nė internet dhe shoqėrimit nė emigracion, i pari mė del mė me vlerė.

ALlma
14-05-09, 10:46
Shoqri multinacionale...ashtu i pershtatem rethit dhe punes qe bej sbej ndallime....thjesht ndihem rehat me ket shoqri qe kam...

Idila
14-05-09, 11:51
Shoqėri tė kombėsive tė ndryshme, por vetėm shqiptaret i pranoj nė shtėpi, tė huajat mė neveriten sepse ma puthin tė dashurin nė faqe sa herė qė e takojnė.:rolleyes: :biggrin:

>>{SpOnGeBoB}<<
14-05-09, 11:57
Sha zoten tana shoqe i kam dhe sahi qe qito shoqet ishin shoket ma te mire.

Makresh
14-05-09, 14:18
Paj turli fare valla,...

a turq,
a ashkali,
a zvicrran,
a francez,
a kongolez,
a senegalez (galsen),
a spanjoll,
a anglez,
a amerikan,
a peruvjan,
a shqiptar,
a kosovar,
a serb,
a izraelit,
a turli be turli fare ! Me ju kallxu drejt, shoket edhe sun po i zgedhke njeri, nga njehere po ta impunojke edhe puna mu honger me turli far gjytyrimi.

.

romansa
14-05-09, 14:20
Paj turli fare valla,...

a turq,
a ashkali,
a zvicrran,
a francez,
a kongolez,
a senegalez (galsen),
a spanjoll,
a anglez,
a amerikan,
a peruvjan,
a shqiptar,
a kosovar,
a serb,
a izraelit,
a turli be turli fare ! Me ju kallxu drejt, shoket edhe sun po i zgedhke njeri, nga njehere po ta impunojke edhe puna mu honger me turli far gjytyrimi.

.
pse edhe ti je ktua ...bash ashtu
maroc,belgj,holandez,armenian,bullgar,polonez

Makresh
14-05-09, 14:22
pse edhe ti je ktua ...bash ashtu
maroc,belgj,holandez,armenian,bullgar,polonez


Ku ktu ? E pse bash ashtu ?

romansa
14-05-09, 14:23
Ku ktu ? E pse bash ashtu ?
mendove edhe ktu ku jemi ne ashtu eshte

Makresh
14-05-09, 14:24
mendove edhe ktu ku jemi ne ashtu eshte

A................................................. jo, jo... s'jam ktu po ktu (atje prej te ju)

Dallandyshja_718
14-05-09, 15:51
Shoqeri shqiptare (kryesisht familjar),,, ndersa koleget e punes i kam kombesi te ndryshme...me se shumti spanjol, arab, kinez, grek, serb...
Kam nje shoqe hungareze (nga shkolla) eshte shume njeri i mire, i'a vlen t'shqerohem me te...

Oqeani
14-05-09, 16:05
Krejte te gjakut te nxehte ...

aLbaChiCk
14-05-09, 18:13
Shoqerine e kam remix :biggrin:

thellenza
14-05-09, 22:16
Multi-kulti, prej krejteve nga pak. :biggrin:

gjakovari3333
17-08-09, 18:26
shoqerin e kam te ndryshme po ma se shumti qe me bjen me nejt jan:
Izralit(jahudit)
Shqiptar te trevave te ndryshme
american

me qense une nuk kam shum qe jam ne diaspor edhe e kam pa se ktu ne gyrbet shoqeria eshte e inpunune dhe me rezerva sepse shoke te vertet nuk ka ne gyrbet me duket mua po prap mire se prej te gjithve qe i njoh mundohna mi zgedhe ata qe me pershtaten


ju pershendes

ritaaa
03-10-09, 13:33
shoqri ne gyrbet lirisht muj tju them se nuk kemi shoqri gjan ktu ,
ndoshta nuk kemi kohe te shoqrohem as vet nuk di pse, por krysorja
nje shoqri te ngusht e vogel e kemi pa dallim feje apo race,
por shoqria mes shqiptarve ktu e kam fjalen ne londer
qdo dit e ma shum po zhduket se kan fillu njerzit te ftoften nga njoni
tjetrit apo nuk e di pse sikur ju mungon nje far besimi i plot e shof se
ma shum preferojn te rrin vetum se ta ken nje shoqri ku nuk kan njeqint per qint
besim ne te.

me respek ritaaa

Oqeani
03-10-09, 14:38
Shoqėri tė kombėsive tė ndryshme, por vetėm shqiptaret i pranoj nė shtėpi, tė huajat mė neveriten sepse ma puthin tė dashurin nė faqe sa herė qė e takojnė.:rolleyes: :biggrin:

Ani se nuk ia hjekin cope ....

teutaA
03-10-09, 19:38
kurfare perveq shoqe apo shok pune:smile:

murrizi
03-10-09, 20:56
Nuk ėshtė krejt jeta hajgare, e as edhe kjo "VIRTUALJA",
Njeriu vėrtetė ka nevojė pėr shoqėri,e unė do thoshja edhe mirė qė ėshtė ashtu.
Mirpor nė emigracion, siq' ėshtė edhe titulli, nuk e ke mundėsin tė zgjedhėsh edhe aq.
Sidoqoft (giten e pėrgiten thojn pėr mikun) njeriu mundohet prap ta gjejė atė qė i flen zemra mė rahat tė ay. Njė llaf, njė fshehtėsi, njė hallė e deri edhe te "sprovimi" me gjana matriale.
Thjeshtė kur edhe kjo e fundit tė ndodhė ,atėher disi tė vjen tė shlirohesh nga ēdo skepticizėm i mundshėm, dhe me plot tė drejt mund ta quash atė shoqėri, Tė mirė.!
Mirpor ,,shoqėrin e mirė" duhet edhe mbajtur, nė rendė tė parė duke mos e gėnjyer pėr asnji gjė, e dyta duke u treguar poashtu i gatshėm pėr ndonjė lloji ndihmese (me takat kuptohet, askush nuk lyp prej teje atė qė s'muj e qonė) dhe e treta, qebesa edhe mė vėndim-marrsja, duke i shpeshtuar kontaktet (me nda pak kohė edhe pėr shoqnin) sepse nuk thonė kotė ,, LARG SYSH,LARG ZEMRĖS".

jEtA_1
08-10-09, 11:26
Me thene te drejten na jemi nja kater familje shqiptare qe mbahemi mes veti perndryshe kshtu te huaj nuk kemi vetem qe na lidh puna ose profesioni

roadrunner
08-10-09, 11:55
Une ne miqasi nuk di as rac as gjini, me kend tem hec muhabeti e ka deren qel :D kshtu qe kam miqasi te shteteve te ndryshme

Urata
08-10-09, 14:58
Une ne miqasi nuk di as rac as gjini, me kend tem hec muhabeti e ka deren qel :D kshtu qe kam miqasi te shteteve te ndryshme


edhe t'gjithe po t'dojshin....! valla "merdh inat" qe t'ftonin me shkue te ata, tu kon me ardhe ketu te une ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....!

roadrunner
08-10-09, 15:03
O loqk ata kan nejt dy vjet te une hahahahahahaha i kam si familje temen, e kam lshu rrjetin mu zgjenu edhe kah ti.....dad mos xhelozo se un dajt zezak i kam a se ke dit aaa hahahahahhaha :P

edhe t'gjithe po t'dojshin....! valla "merdh inat" qe t'ftonin me shkue te ata, tu kon me ardhe ketu te une ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....!

Urata
08-10-09, 15:05
O loqk ata kan nejt dy vjet te une hahahahahahaha i kam si familje temen, e kam lshu rrjetin mu zgjenu edhe kah ti.....dad mos xhelozo se un dajt zezak i kam a se ke dit aaa hahahahahhaha :P


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...
per njata dole aq e bardhe!!!!

e pashe se t'donin te gjithe...! zemra mal mu bo, vetem bera shaka me siper.....!

roadrunner
08-10-09, 15:07
Dade, ma shum un baj hajgare me veten sesa tjert qe em marrin shembull ne hajgare se e du humorin edhe kam sens edhe nuk idhnona leht :D kshtu qe zgate doren dade, prekum me ato duar te arta se sot mka ec mar, po tutna mu gzu shume hhahaha


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ...
per njata dole aq e bardhe!!!!

e pashe se t'donin te gjithe...! zemra mal mu bo, vetem bera shaka me siper.....!

Urata
08-10-09, 15:10
Dade, ma shum un baj hajgare me veten sesa tjert qe em marrin shembull ne hajgare se e du humorin edhe kam sens edhe nuk idhnona leht :D kshtu qe zgate doren dade, prekum me ato duar te arta se sot mka ec mar, po tutna mu gzu shume hhahaha


tjetra, qe m'bente t'knaqem eshte KOMUNIKIMI YT n'English Language...! t'jetosh n'Kosove dhe t'kesh nje Anglishte aq fluente eshte nje mrekulli....! I'm serious....!


proud of you!

roadrunner
08-10-09, 15:13
E pa kur t'ladrojsh shume thojn msohesh edhe qiftelis mi ra pi zori hahaha...


tjetra, qe m'bente t'knaqem eshte KOMUNIKIMI YT n'English Language...! t'jetosh n'Kosove dhe t'kesh nje Anglishte aq fluente eshte nje mrekulli....! I'm serious....!


proud of you!

Peja-Boy
08-10-09, 19:30
Skam shoqeri !!!

pranveruesi
08-10-09, 21:58
...shoqeri kam boll ne varet ne cfare miljue gjindem, dy shoke i kam shume te mire nje ne Londer e nje ne Frankfurt, kam shoke gjerman shume sidomos nga ish ddr jane shume me te shoqeruare se wesi, kam shoke turq, polak etj...


tungiiii

uck_aksh
11-10-09, 16:50
shoqerin shqiptar kam edhe shoqri me tjeter qe ma ka imponu vendi i punes te perzier Iranian;srilankes,bangladeshit,francez,portugez,zv icrran etj po keta vetem jan koleg/e te punes

Agolli
18-10-09, 10:10
Ē'fare, a?
Turliēfare dhe bash si kojka ''Thrret Prizreni mori Shkoder''.
Ndodh dhe ca Vikinga t'killavt. :biggrin:

~AnnA~
18-10-09, 17:29
80% te huaj, fatkeqesisht!

turisti
18-10-09, 19:48
Ē'fare, a?
Turliēfare dhe bash si kojka ''Thrret Prizreni mori Shkoder''.
Ndodh dhe ca Vikinga t'killavt. :biggrin:

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahaahahahahah. Smundesh as me paramendue se sa ke te drejta...........

Une kam tuli-tuli,prej Marokos e deri tek Japani,por asnje per zemer,as nuk dua,sepse ju qe jeni jashte,shume mire e dini se si dridhen ketu me t'dhon 1 kafe,ja me t'ftue ne ēaj.........

emine
18-10-09, 20:01
pak shoqeri,te mire ,te zgjedhun,dhe shume pak shoqri shqiptare:biggrin:

Guri i madh
18-10-09, 20:05
80% te huaj, fatkeqesisht!
shperngulu e hajde ktu ne ket sheher veq 20% jan gjerman shyptaria e ka marr qytetin , qendren e kam fjalen e gjermant kan ik ne periferi

Agolli
19-10-09, 14:12
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahaahahahahah. Smundesh as me paramendue se sa ke te drejta...........

Une kam tuli-tuli,prej Marokos e deri tek Japani,por asnje per zemer,as nuk dua,sepse ju qe jeni jashte,shume mire e dini se si dridhen ketu me t'dhon 1 kafe,ja me t'ftue ne ēaj.........
E paramendova..:biggrin:
S'ka ma t'killavt se ta,te afte sa te duash por i kan ca behone. Nuk e njofin ligjin e tyre, qe besa as historin e Vikingave.De fakto po, ama jane te kujdeseshem dhe tutcana per ta zbatuar, mbase etiketohen si racista veē pse e kacavjerrin flamurin e tyre neper Ballkone, dhe shume do sende qera. Ēa desha te theme..t'lumit k'ta per vete dhe nervat e tyre!
T'pershendes :)

Urata
19-10-09, 15:21
pak shoqeri,te mire ,te zgjedhun,dhe shume pak shoqri shqiptare:biggrin:


njejte si Dada...!

SANTANA-29
19-10-09, 15:26
Prej nga gjith bota ngapak,internacional-.,

Virti
19-10-09, 16:49
cfare m'i ka "qite" Zoti. s'ka zgjedhje. :cool:

jadore
19-10-09, 18:07
shperngulu e hajde ktu ne ket sheher veq 20% jan gjerman shyptaria e ka marr qytetin , qendren e kam fjalen e gjermant kan ik ne periferi

po bre guri edhe nga qyteti ku jam une , be po te bej deri para 10 vjeteve 4 shqipetare kemi qene krejte.. tash ishin shtuar aq shume dhe rritur ne familje me femi sa qe u qudita , shihje vetem shqiptare me familje kudo qe endeshe , ajo qe me beri pershtypje ishte kur shihja femer shqiptare ne ate qytet , me vite te tera isha e vetmja .. ( qe thote morrizi kjo .. ““ja sam ja ““ cka me bo bre hise meka pas ra ..) :: e tash kur isha shume here u kujdohesha ku jam ....!
ndjeva dhembje ......

doGzona
19-10-09, 18:36
Pak dhe te zgjedhun, shoqeri shqiptare nuk kam,ngase ketu ku jetoje nuk kemi shqiptare!

egiiiii
19-10-09, 18:40
ktu ku une jetoj ka shqiptar shum por aq jan ftof nuk e dojn njeri tjetrin a thua valla mos ju ka ra qyki gripi i derit se shqiptari e ka mirmengjes interes

murrizi
19-10-09, 19:47
Valla mė vjen keq pėr ju disa, une pėr veti i kam Shqiptart e mijė rreth e pėrqark ku do qė jam, edhe me ju thon drejtėn jam shumė i lumtur qė ėshtė ashtu.

Ēka me bo une banoj nė katin pėrdhese ( e unė si plak gjithnjė n'dritare), e qė tė gjithė qė vijnė e shkojn pa ma ngrit doren e me m'than "tungjatjeta" se lojn.

halla e madhe
19-10-09, 21:06
...turli,turli:biggrin:

Oqeani
19-10-09, 21:27
Eh, sikur buburrecat ne "kodrinen" e urithit - bitevi shipe ... ( kam edhe disa tjere)

Zhaneta
19-10-09, 21:31
Perveq nje Shqiptare e kam, Shoqe.. se ku jetoi shum pak jemi Shqiptar,,,,Po dihet e kam Shoqerin ku Jetoi ....

Shkodranja
24-10-09, 13:28
Me Pelqen Shoqeria Me Te Gjithe....por Me Teper Shoqerohem Me Italian E Kosovare...pa Ofenduar Asnjeri Se Jam Dhe Une Shqiptare E Ndjehem Shume Krenare Por Ketu Tek Ne Shqiptaret Nuk E Kane Ate Dashuri E Rrespekt Qe Kishim Dikure.....megjithse Un Mundohem Ti Ndimoj Te Gjithe Nese Kane Ndonje Nevoje ...

Domira
25-10-09, 16:43
Me dardania.de,,,kryesisht.

Urata
03-11-09, 18:40
kam 3 mikesha vetem...! nje ekonomiste dhe dy mjeke...! dhe ketu n'dardani ca ha,ha,haaaaaaaaaa.... mire paska thene Domira!

elvio
24-01-10, 12:46
i rezervuar deri diku,pasi shumecka s'jane vetvetja

~Aurora~
24-01-10, 12:49
nuk e them qe te levdohem,,,,mirepo qdo person qe njeher e ka rastin te rrin me mua,,,edhe ka deshir gjithmon...me nje fjal jam nje shok i verete dhe real per te gjith........

JaneDahliaDoe
23-01-11, 13:50
Vetem shqiptar s'kam ^_~

Suelaa
23-01-11, 14:07
Shoqerin cdo person e zgjell vet si te doje* ku do qe te jete.

JaneDahliaDoe
23-01-11, 14:31
Shoqerin cdo person e zgjell vet si te doje* ku do qe te jete.

Pershendetje Suela*

Pajtohem me mendimin tend.

Une kisha pas deshir me pas do nje shqiptar ne shoqerine teme. Por tani nuk ka shqipetar ku jam une... s'kam cfare te bej. :P

Daglasi
23-01-11, 15:35
Me te gjithe *qe me shkon muhabeti*pa e shikue se nga esht dhe cka esht.

Kalimtare
29-01-11, 15:01
emigrant??

1. une nuk e shoh veten si emigrant!

2. nuk zgjedhi shoqeri sipas prejardhjes se tyre* ala miremengjesi paragjykime!

AliSia
29-01-11, 15:08
Vetem shqiptar s'kam ^_~

Pse ku po jetoni...?

Edhe un keshtu sikur JaneDahila...:biggrin:

JaneDahliaDoe
30-01-11, 12:57
Pse ku po jetoni...?

Edhe un keshtu sikur JaneDahila...:biggrin:

Pershendetje Alisia!

Duke jetuar ne pjesen e botes se ftohte....nuk eshte keq* jo!:biggrin:

AliSia
30-01-11, 13:39
Pershendetje Alisia!

Duke jetuar ne pjesen e botes se ftohte....nuk eshte keq* jo!:biggrin:

Pershendetje edhe per ty..!!

Po me vjen mire se jeni duke jetuar nje vend t'mire por pak si ftoft se..!!:biggrin:

JaneDahliaDoe
30-01-11, 13:44
Pershendetje edhe per ty..!!

Po me vjen mire se jeni duke jetuar nje vend t'mire por pak si ftoft se..!!:biggrin:


Pak ftohte* po...por kur e ke gjakun e nxehte siq e kem ne shqiptart jetohet gjdoku.:biggrin:

AliSia
30-01-11, 13:47
Pak ftohte* po...por kur e ke gjakun e nxehte siq e kem ne shqiptart jetohet gjdoku.:biggrin:


Po po se Shqiptaret i/e perballoin cdo stine te vitit*si Ftoft si Nxehte..!!:biggrin:

Skyfter
30-01-11, 15:15
Drenicak* se jon tamon burra!!!

Hajra
02-02-11, 11:30
....shoqeri kulturo artistike happy grbetli

Kalimtare
10-02-11, 14:41
....shoqeri kulturo artistike happy grbetli


a behem shok e shoqe na dy?

elvio
14-11-11, 21:43
Cfare shoqerie keni ne emigracion?

Shiko e zgjidh,,

Ata pak qe u zgjodhen u mbijetuan viteve ,edhe te jem i sinqerte akoma mbaj lidhje e ne skype per ate muaj qe jam larg shokeve,por se di ne vendlindje si i huaj qe jam a do mundem te zgjedh ata,pak???

Sikurse duket me duken te veshtire ,edhe madje me e veshtire se ajo shtrese e vuajt emigrantesh.:rolleyes:

uck_aksh
15-11-11, 12:18
shumica shqiptar rri edhe me koleg te punes iran-bangladesh-sri lank-tajvan-etj

Ardea
15-11-11, 13:58
se di per Drenicak..veq kam ni qe jan boll tinxaka..

Shoqrija ime esht familja..dhe jo hiq mé larg, kam femit, burrin, vllözrit, motren...qka me vyn mé shum? skam koh per ma shum..as nerva..thjesht esht kjo pun.. dhe sa ju perket rajonev tu Kosoves...me Gilangji ska, jem shum njerz te kuptushem, tolerant, te but..por edhe besnik dhe loyal....pooor apet thom, njerzt nuk ndahen ne rajone...po ne mentalitetin e tyre!

LaDy_Diaspora
17-11-11, 12:38
Nė rradhė t'parė ėshtė familja dhe tė afėrmit tjerė qė i kam kėtu nė CH dhe nė shtetet tjera tė Evropės.

Shoqėrinė e kam nga tė gjitha trevat shqiptare, edhe kėta pa dallim feje, pastaj edhe zvicėrane, italiane, etj. etj. etj.

Besi:)
22-11-11, 01:33
Shoqeri te punnes knaqum tu shetit e tu bertit , ama sit shkon vera gati avullohen krejt vin shoqeria e re ...!
Shqiptar neper bara me najkon naj tung me najkon kishe spo i njoh a me nejt me asnjo...!
PS: Familjes me vlla edhe femit e tina ..!

Amina
25-11-11, 23:24
Kryesisht shqiptare ....:smile:

e-uritura
16-01-12, 11:38
Nuk kam shoqėri tė ngushtė me askėnd jashtė familjes!

Epo, ne jemi "motra shtatė a tetė"!

Zero Cool
16-01-12, 12:52
shoqeri te trashe, te lig edhe normale :biggrin:

emine
16-01-12, 12:53
Nuk kam shoqėri tė ngushtė me askėnd jashtė familjes!

Epo, ne jemi "motra shtatė a tetė"!
pse ty lidhte te majne familja,a qka ki qe nuk shoqnohesh,mo bre se je njeri i dashtun se besoi se ski shoqe e shoqe,mos deshte em ti njeh do qetu ne forum:biggrin:

motrat tua mos jan personat qe hyn me ket nik,

e-uritura
16-01-12, 13:01
pse ty lidhte te majne familja,a qka ki qe nuk shoqnohesh,mo bre se je njeri i dashtun se besoi se ski shoqe e shoqe,mos deshte em ti njeh do qetu ne forum:biggrin:

motrat tua mos jan personat qe hyn me ket nik,

Nuk shoqėrohem me tė tillėt/tė tillat qė nuk kanė opinione tė veta.
-----------------------//----------------------- qė nuk kanė tru nė kokė!
-----------------------//------------------------ qė janė tė mjerė!

Askush nuk kycet me nikun tim, sa e di unė!

emine
16-01-12, 13:06
Nuk shoqėrohem me tė tillėt/tė tillat qė nuk kanė opinione tė veta.
-----------------------//----------------------- qė nuk kanė tru nė kokė!
-----------------------//------------------------ qė janė tė mjerė!

Askush nuk kycet me nikun tim, sa e di unė!

Jo e,nganjeher asht mire mos me ba njerzit borlgji,se nuk mundesh ta dish kurre qka mshifet mbas njerzve qe ti i mendone(te pa tru),,,,,,megjithate argetim te kendshem,

e-uritura
16-01-12, 13:44
Jo e,nganjeher asht mire mos me ba njerzit borlgji,se nuk mundesh ta dish kurre qka mshifet mbas njerzve qe ti i mendone(te pa tru),,,,,,megjithate argetim te kendshem,Emine, fola pėr realitet. Njeriu i patru, dallohet shumė shpejt!

Sa pėr virtualitet, larg e mė laaaarg shoqėrisė virtuale! Nuk egziston njė gjė e tillė.

emine
16-01-12, 13:55
Emine, fola pėr realitet. Njeriu i patru, dallohet shumė shpejt!

Sa pėr virtualitet, larg e mė laaaarg shoqėrisė virtuale! Nuk egziston njė gjė e tillė.tru dhe intiligjenc ka dhe manjaku(i cmenduri) po cfare i duhet gjersa e perdor ne menyren e gabushme,ne fund cdo kush qka eshte dhe si eshte eshte ne dobi apo dem spari te vetvetes,ne mundemi te shpetojm nga te gjithe,po nga vetvetja jo,,,,,,,shoqeria a sgjedhje,shoqeri te persosun ska,as njerz jo,per ndryshe po nuk pate monedha te mjaftushme,mos mendo se do arrijsh te blejsh dicka te cmushme,po spate sinqeritet mos kerko tek te tjeret dhe po su bere mik i tjereve sdo te behet kush mik kurre,,,,
ne jemi ardhe en ket bote si shkas i dy njerzve,pse nuk arriti natyra te na krijoi te vetem te pikim prej qielli,pse na duhen njerzit ,sepse ne cdo njeri qe duam ne duam veten,cdo fjal dhe veper te keqe qe ja bejme te tjereve ne e bejm kunder nesh,,,,me vje keq qe nuk arrite asnjeher te vlersosh veten si njeri,sinqerisht me vje keq,ke me shume per te jap sa kaq.....

alla popullorqe:qka ki me mjell sot ki me korr nje dit

e-uritura
16-01-12, 14:11
tru dhe intiligjenc ka dhe manjaku(i cmenduri) po cfare i duhet gjersa e perdor ne menyren e gabushme,ne fund cdo kush qka eshte dhe si eshte eshte ne dobi apo dem spari te vetvetes,ne mundemi te shpetojm nga te gjithe,po nga vetvetja jo,,,,,,,shoqeria a sgjedhje,shoqeri te persosun ska,as njerz jo,per ndryshe po nuk pate monedha te mjaftushme,mos mendo se do arrijsh te blejsh dicka te cmushme,po spate sinqeritet mos kerko tek te tjeret dhe po su bere mik i tjereve sdo te behet kush mik kurre,,,,
ne jemi ardhe en ket bote si shkas i dy njerzve,pse nuk arriti natyra te na krijoi te vetem te pikim prej qielli,pse na duhen njerzit ,sepse ne cdo njeri qe duam ne duam veten,cdo fjal dhe veper te keqe qe ja bejme te tjereve ne e bejm kunder nesh,,,,me vje keq qe nuk arrite asnjeher te vlersosh veten si njeri,sinqerisht me vje keq,ke me shume per te jap sa kaq.....

alla popullorqe:qka ki me mjell sot ki me korr nje dit


Kush tė tha se n`a nevojiten njerėzit moj?

Ti, dhe gjithė tė tjerėt duhet tė mėsoheni, se ka njerėz, qė nuk kanė nevojė pėr tė tjerė..

Ka njerėz qė ia dalin mbanė pėr mrekulli, vetėm me tė afėrmit, dhe nė kėrkim tė diturisė ..

Ka njerėz, qė nuk kanė ndjenja!

Ka njerėz qė nuk vuajnė kurrė!

Ka njerėz "manjak"!

Njerėzit janė tė ndryshėm.

Nuk jam njeri unė, jam MBInjeri!

PS: Tė kam treguar, kur mund tė mė vlerėsosh mua! Aa atėherė, asesi nuk do tė thotė se vlerėsimi yt ėshtė i drejtė!

emine
16-01-12, 14:18
Kush tė tha se n`a nevojiten njerėzit moj?

Ti, dhe gjithė tė tjerėt duhet tė mėsoheni, se ka njerėz, qė nuk kanė nevojė pėr tė tjerė..

Ka njerėz qė ia dalin mbanė pėr mrekulli, vetėm me tė afėrmit, dhe nė kėrkim tė diturisė ..

Ka njerėz, qė nuk kanė ndjenja!

Ka njerėz qė nuk vuajnė kurrė!

Ka njerėz "manjak"!

Njerėzit janė tė ndryshėm.

Nuk jam njeri unė, jam MBInjeri!

PS: Tė kam treguar, kur mund tė mė vlerėsosh mua! Aa atėherė, asesi nuk do tė thotė se vlerėsimi yt ėshtė i drejtė!
me knaqsin me te madhe kisha ber diskutime me ju,spari duhem te dal se nuk kam kohe dhe dyta une sju vlersoi,ju i japet vetes nje emer te tille,ajo qka sot je ti kaq MBInjerzore ,i takone vetem dikujt si merit,pra je ti AI/AJO,,,,,,,ben mire mbaj sa ma larg njerzit nga vetja,asnje hajr se kan prej jush pos budallakina te veshuna me rroba genjeshtrash,kush do donte stoli te tilla,padyshim askush!

Arbenito
18-01-12, 10:33
Shoqerohem me te gjithe pa dallim feje dhe lekure...
Shqipetar nga te gjitha trojet , Suedez , Danez , Norvegjez , Anglez ,Francez, Holandez , Belg , Zviceran, Amerikan e shume e shume nacionalitete te tjera...
Mua me shume me lidh puna pasi qe punoj ne nje nder Kompanite me multinacionale qe ekziston dhe qe eshte ne gjithe boten IKEA dhe me bjen edhe te udhetoj shume ne gjithe boten dhe per ate edhe kam shoqeri nga gjithe bota.
Por me duhet ta pranoj se me shume shoqerohem me Shqipetar dhe Suedez pasi qe jetoj ne Suedi.

Shoqeria qe e zgjedhi une jane kryesisht njerez me te pjekur dhe njerez qe perafersisht i ofrohen shijeve te mia pa hyre interesi ne mes kuptohet.

Njerezit qe e kane interesin ne rend te pare une nuk kam kurrfare respekti dhe per ate edhe nuk shoqerohem me ta!

emine
18-01-12, 10:52
Shoqerohem me te gjithe pa dallim feje dhe lekure...
Shqipetar nga te gjitha trojet , Suedez , Danez , Norvegjez , Anglez ,Francez, Holandez , Belg , Zviceran, Amerikan e shume e shume nacionalitete te tjera...
Mua me shume me lidh puna pasi qe punoj ne nje nder Kompanite me multinacionale qe ekziston dhe qe eshte ne gjithe boten IKEA dhe me bjen edhe te udhetoj shume ne gjithe boten dhe per ate edhe kam shoqeri nga gjithe bota.
Por me duhet ta pranoj se me shume shoqerohem me Shqipetar dhe Suedez pasi qe jetoj ne Suedi.

Shoqeria qe e zgjedhi une jane kryesisht njerez me te pjekur dhe njerez qe perafersisht i ofrohen shijeve te mia pa hyre interesi ne mes kuptohet.

Njerezit qe e kane interesin ne rend te pare une nuk kam kurrfare respekti dhe per ate edhe nuk shoqerohem me ta!

kqyre se jam ba merak ni orman dama nashash

guriko
18-01-12, 10:57
nuk ekziston shoqeria!vetem interesi.e vetmja qč kemi čshtč familja e ngushtč,mbase.

Arbenito
18-01-12, 11:00
kqyre se jam ba merak ni orman dama nashash

Hehe ok nuk ka problem...

Arbenito
18-01-12, 11:14
nuk ekziston shoqeria!vetem interesi.e vetmja qč kemi čshtč familja e ngushtč,mbase.

Gabim je... Shoqeria ekziston por duhet zgjedhur me kujdes!
Siq po shihet qenke djeg ne shoqeri ti por me beso se shoqeri ka edhe te mire bile! Vetem varet se si e zgjedh dhe qka pret prej asaj shoqerie.