PDA

View Full Version : Qe sa koh jetoni ne gurbet ?


ZeShKaNee
31-05-06, 06:55
Qe sa koh jetoni ne gurbet?

GjIlAnAsI_cSi
31-05-06, 22:28
Tani kemi fillu me u plak..!

Nje vit i Gurbetit ish shum i madh , e un tani i bera 2 e gjysm.. e vetem po plakem , larg familjes shoqeris dhe Gjilanit tim te bukur..!

Gjith te mirat.

DEA
31-05-06, 23:19
9 1/2, ka ndryshuar shumeqka qe nga ajo kohe.

LOJETARI
31-05-06, 23:23
Qe dy shekuj !

halla e madhe
31-05-06, 23:25
Qe dy shekuj !


27 vite....s'dua te njehi vitet, me vjen merzi:frown:

DEA
31-05-06, 23:27
27 vite....s'dua te njehi vitet, me vjen merzi:frown:

ehhhhhhhhhhhhh

Naki
01-06-06, 15:31
Ēė nga Janari i vititė 1992 jamė me vendbanim nė Gjermani,ku pėr 14 vite punojė dhe veprojė nė Republiken e Rheinlandpfalzit.

vendasi
01-06-06, 18:12
Oj Zeshkanee me shtyre ti njehi keto vite.....
Qe 16 vite.........neper Austri,Gjermoni,dhe se fundi ne Kanada

vendasi
01-06-06, 18:14
Qe sa koh jetoni ne gurbet?
Po ti Zeshkanee???

jadore
01-06-06, 20:46
.....Akoma i quajme Gyrbet , vendet ku i krijuam shtepite ...???????!!!!!!

mjellma
01-06-06, 22:41
jetoj qe 20 vite ne gurbet
Jador edhe pse kemi bo shtepijat prap se prap gurbeti nuk eshte sikur vendi ku ke lind
ashtu une e ndij

vendasi
02-06-06, 01:20
.....Akoma i quajme Gyrbet , vendet ku i krijuam shtepite ...???????!!!!!!
haha,Jador pyetje pak provokuese ke parashtru:wink: Ti dhe une ndertojme shtepia shume neper vendet ku jetojme i cili quhet gurbet(mergime)por shtepia e cila na percjelle gjithmone ne kokate tona eshte atje ku shijuame pjesen me te bukure dhe me te lumture te jetes sone........atje eshte shtepia te rruget me kalldrem, ku kemi ecure pa pertese ne vitet me te mira te rinise,atje eshte shtepia ku,kur dalshim ne Korze me fytyra plote gaz dhe hare,ku ik se dola prej temes me falni.......
po,po edhe ketu ku po jetojme _quhet shtepi_apo GYRBET

Zana_ch
04-06-06, 15:46
Hmm prej qe kam lind ......nese mundem me i than gyrbet .......prindit jane qe 31 vite

Espresso
04-06-06, 16:39
Nga shtatori 1999. Si ujt po shkojne vitet.

jadore
04-06-06, 18:39
haha,Jador pyetje pak provokuese ke parashtru:wink: Ti dhe une ndertojme shtepia shume neper vendet ku jetojme i cili quhet gurbet(mergime)por shtepia e cila na percjelle gjithmone ne kokate tona eshte atje ku shijuame pjesen me te bukure dhe me te lumture te jetes sone........atje eshte shtepia te rruget me kalldrem, ku kemi ecure pa pertese ne vitet me te mira te rinise,atje eshte shtepia ku,kur dalshim ne Korze me fytyra plote gaz dhe hare,ku ik se dola prej temes me falni.......
po,po edhe ketu ku po jetojme _quhet shtepi_apo GYRBET

....Pse Vendasi , veq Une dhe Ti , ku mbeten tjeret ????? sa perqind e Shqiptareve jetojne jashte Atedheut ............????????????.(ha ha ha)

Gentiani
05-06-06, 02:32
diku 19 vite !

Aga Syl
05-06-06, 15:31
15 vite ne Berlin.(me jane bere 150)

ZeShKaNee
06-06-06, 00:41
une pa vite hiq ne gurbet lenda dhe meta ne gurbet :frown: :frown:

Studenti1
06-06-06, 11:14
Edhe une ne gurbet.
Perderisa keto troje ku jam nuk mbeshtillen brenda kufirit te Shqiperise Etnike, edhe une jam ne gurbet nuk behem rehat, sepse toka jone ka qene.

Guri i madh
05-07-06, 22:25
ne gjermani qe 15 vite po me i ba bashk te gjitha gati 20 vite te zeza

seriozja_19
07-07-06, 19:28
...qe 13 vite te plota dhe sa me shume po behen, aq me teper po e kerkoj vendlindjen...gjithe kam menduar se e kunderta ndodhe por nuk ishte ashtu :frown:

selvija
22-08-06, 20:43
qe 11 vite te plota, me duket se ketu kam lindur gurbet he gurbet:confused::confused::mad:

pirro
24-08-06, 16:14
Mos u ligni o gurbetqar, nese mund tju quaj gurbetqar.

Paramendoni 10%e krejt popullates shqiptare te kosoves jeton ne zvicerr.

Na jena met po me doket gurbetqar te perjetshem ne kosove

Dino
24-08-06, 21:01
Hallo
Une jame prej 30 tetor 1992 jame jashte prej moshes 11 vjeqare kame mbaru shkollen ketu dhe te theme te verteten kurr nuk behet gjermania sikur vendlindja ime!Gurbet eshte dhe Gurbet ka me mbetur per mu !ju tregoj te verteten prej skamje kemi ikur te gjithe se per gjef kishim jetuar te ghithe ne Kosove.Une tash punoje ketu shpresoj se edhe naj vite kthehemi ne Kosove atje kame deshir te punoj ne drejtimi tim Informatiken motrat e jane martuar te gjithat ne kosove kurse per mua kah kohe!ju pershendes se tash duhet me punu ndrrim te nates sod MFG
Dino

Prishtinasja_
22-12-06, 02:05
Qe 15 vite !!!

gazi-de
22-12-06, 15:29
10 vite,nga nje here me duket qe 100 vjete....................

Xona
03-01-07, 17:32
Qe nga viti 1992 behen 15 vite veres qe vjen :mad:

K-man
04-01-07, 20:49
Une jam qe 7.5 vite ne Chicago, SHBA. Qysh prej luftes, 1999...:frown:

arturo
06-01-07, 01:24
Edhe une ne gurbet.
Perderisa keto troje ku jam nuk mbeshtillen brenda kufirit te Shqiperise Etnike, edhe une jam ne gurbet nuk behem rehat, sepse toka jone ka qene. bravo lali ashtu esht

qyqavica
08-01-07, 20:45
Qe 16 Vite Edhe Me Deshir Se Me Pelqen Ktu Por Kur Nuk Me Pelqen Shkoj Atje Ku Me Pelqen Haha Ska Problem Letrat I Kam Boo Askush Me Zor Spom Man Ketu Tung

Murgesha
09-01-07, 13:38
Njėherė njė mik mė ka pas thėnė.

"Dita nė gyrbet ėshtė shekull e vitet fluturojnė pa i vėnė re."

Nė Maj rrumbullaksoj 8 vite, e mua ende mė duket se dje kam ardhė.....

~AmaZonA~
09-01-07, 15:15
Une po i mbushe nėntė vite ne gurbet po me duket qe nje jete e tere me kaloi large vendlindjes...Large vendlindjes per mua Ditet janė Javė...Javet jane Muaj....Muajt jane Vite ndersa Vitet-Shekuj...dmth,jetoj afer 9 shekuj large atyre qe i dua dhe me duan :mad: :mad: :mad:

E_Zjarrta
01-02-07, 17:32
qe sa jetoj ne Gürbet

eshte nje pyetje karismatike pyetje shum me vende
po ne gyrbet jetoj gjat shum gjat ketu jetes i vie era vuajtje per mua ketu jeta eshte nje koridor pa zbukurime qe ka dy dyre ne njeren hyhet dhe ne tjetren dilet pa u verejtur fare

Ai qe harron atdheun nje dite do ta mallkoj edhe jeten

uck_aksh
01-02-07, 19:09
jam shum pak qe 8 muaj

jadore
01-02-07, 23:24
qe sa jetoj ne Gürbet

eshte nje pyetje karismatike pyetje shum me vende
po ne gyrbet jetoj gjat shum gjat ketu jetes i vie era vuajtje per mua ketu jeta eshte nje koridor pa zbukurime qe ka dy dyre ne njeren hyhet dhe ne tjetren dilet pa u verejtur fare

Ai qe harron atdheun nje dite do ta mallkoj edhe jeten

e Zjarrta , ky koment i yti me rencethi , me sjelli aq dhembje kur e kuptova qe aq vuan nje shpirt njeriu nga largesia , ....ende pyes pse torturon Veteveten , eshte e drejt elementare e cdo krijese te jetoj atje ku ndihet mire ,........pra kthehu, Vatani krah hapur te pret ...!!

Drinni
01-02-07, 23:26
Mohtiiiiiiiiiii
Nomaditeti modern !

Vin-Diesel
07-02-07, 19:02
Akoma nuk jam nenshtetas i ketuhit, akoma vazhdoj viz Studentore, e shpresoj se mire bohet ne kosov e sna shkon shume gjate e kthehemi atje te kemi vende te punes !!
Qe 3 vjet qetu sikur 30ne Ks na u kajt Nona!!

RiannA
02-03-07, 03:59
14 vite !!!

arber145
02-03-07, 05:28
ngadal ti llogaris
tash po bejsha 16 vite ne gurbet
a Gjermani ma hongre jeten!!

Albanian eX|PerT
02-03-07, 19:28
Qe sa koh jetoni ne gurbet ? (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=945751#post945751)

Disa muaj....:frown:

Guri i madh
08-03-07, 00:44
krejt kur po i llogariti po bahen afer 20 vite e ne gjermani jam qe 15 vite tana te zeza pa asnji te bardh

LOJETARI
08-03-07, 00:58
Qe nja 150 vjetė , zemra mu kallė pėr vendėlinje :tongue:

Albanian eX|PerT
08-03-07, 01:34
Qe nja 150 vjetė , zemra mu kallė pėr vendėlinje :tongue:
Eh be djal, tu kallt kulibja tye, e tu prisht loja hahahahahaha

King_Gentius
08-03-07, 06:25
10 vjet, 4 ne Greqi(Athine) e 6 ne Amerike (Boston)

Shkodranja
29-10-09, 18:30
15 Vet O Zot Sa E Veshtire E Sidomos Kur Je E Martume Me Te Huej E Ndjen Ma Teper

egiiiii
29-10-09, 18:43
qe sa jetoj ne Gürbet

eshte nje pyetje karismatike pyetje shum me vende
po ne gyrbet jetoj gjat shum gjat ketu jetes i vie era vuajtje per mua ketu jeta eshte nje koridor pa zbukurime qe ka dy dyre ne njeren hyhet dhe ne tjetren dilet pa u verejtur fare

Ai qe harron atdheun nje dite do ta mallkoj edhe jeten E Zjarrta pejtohem me mendimin tand respekt.... une jetoj ne 28 vite ne gyrbet..

Oqeani
29-10-09, 18:48
10 ....

Prishtinasja_
15-11-09, 16:58
Qysh nga 24 janari 1993 !

Amina
15-11-09, 22:32
Prej 1996..........

shfletuesi_
15-11-09, 22:33
qe 2 vite.

premium
15-11-09, 22:51
kur more ti paske shku te gurbeti???

shfletuesi_
15-11-09, 22:56
kur more ti paske shku te gurbeti???

hahaha, keto qikat e tu kosoves po kan qef djem me letra qyyy

premium
15-11-09, 23:09
edhe une kam 52 letra e 4 jokera te shpija ... :smile:
a pranojn me ardh edhe une ne gurbet???

shfletuesi_
15-11-09, 23:11
edhe une kam 52 letra e 4 jokera te shpija ... :smile:
a pranojn me ardh edhe une ne gurbet???

Po more ka vend per te gjithe.

YanYan
16-11-09, 06:29
Plot 7 vite.

deti_om :-)
16-11-09, 10:06
Une jam qe dhjete vite e disa muaj !!

lovely
16-11-09, 10:25
Une jam qe dhjete vite e disa muaj !!

ani de se s kokan shume :biggrin: qka pe bon kijamet :biggrin:

Dallandyshja_718
16-11-09, 15:13
Boll gjate Vallahi, qysh mė 26 Nėntor '00 :frown:

romansa
16-11-09, 15:18
10 vite

premium
16-11-09, 18:27
Qe 87 vjet nė Kosovėn multietnike .... baba e babės paska tregu babės tem.;D

jadore
16-11-09, 18:48
.....Akoma i quajme Gyrbet , vendet ku i krijuam shtepite ...???????!!!!!!

kujt ju ka bere dert kjo thenje e imja ..?


....
ja sqarimi ..
une kam kater shtepi te krijuara ne qytete te Evropes, qe ju them te mijat qe ndihem si ne shtepin time ( nuk di qe ka emer me te rehateshem se kur thuhet si ne shtepi ) Ato nuk jane qytete ku linda , jetoj momentalishte ne nje qytet tjeter te Kosoves qe nuk nihet si vendelindje e imja e qe ''vendoreve '' ju pelqen te me quajne ardhacake ( hahaha e une i kthej, ju kam uzupuar ..)
..e paradox i gjithe kesaj eshte .. sot dy shtepi ne qytetin e lindjes me qendrojne te mbyllura ( u kputa duke paguar sigurim per to ) ka 16 vite qe ne to shkoj si vizitore per nje weekend ,a ndihem me vendore kur dhe rruget e qytetit tim shume here nuk i njoh ..
sipas jush ..! si duhet te ndjehem , ne udhekryq apo ende me ndjenjen e te qenurit gyrbetqare dhe ne shtepin time ..!!!

epilog .
sa vreje, me nuk e pine une thenja :
memedhe quhet toka , ku me ka rene koka ..!
kushedi ku do te perfundoj e te perplas koke e eshtra ..!!!
e ngushllim gjej ne maksimen time , globi eshte per Ne, per mua , ty , ate .. ata , per secilin .. e jo vetem nje lokalitet ..

turisti
16-11-09, 22:24
kujt ju ka bere dert kjo thenje e imja ..?


....
ja sqarimi ..

.......e ngushllim gjej ne maksimen time , globi eshte per Ne, per mua , ty , ate .. ata , per secilin .. e jo vetem nje lokalitet ..

Ti e meriton -rrugen e luleve-
Respekt.

http://www.hervan.be/images/photolib/1134.jpg

deti_om :-)
17-11-09, 01:01
ani de se s kokan shume :biggrin: qka pe bon kijamet :biggrin:

Po e boj kijamet se nuk osht pak me i hup 10 vjet qyy :biggrin:

flutra
17-11-09, 08:41
po behen 18 vjet..http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

pirro
17-11-09, 15:21
Ska pas me te pyet se sa vjet i ke ..! Veq u durova .

Estella
27-11-09, 02:22
prej se kom lind ....:smile:

Llapjani_HH
27-11-09, 18:28
prej se kom lind ....:smile:

Estella ti nuk po jetojshe nė gyrbet, se ti qaty e paske vendlindjen :biggrin:

shfletuesi_
27-11-09, 21:04
Per 10 vite po behen :D :D :D :P

~AmaZonA~
27-11-09, 23:02
Me 11 tetor u mbushen 11 vite.

dani 1
02-12-09, 12:37
Ne prill bahen 21 vite

Luana
12-12-09, 20:27
Shih ky dani , paska dal te njejtin muaj me mua ..une me 19 Prill i bej 20 vjet ...

dani 1
14-12-09, 12:57
Laur ne tash jena ba si me kan ne kosov ktu edhe 20 vjet po jetojm ne gyrbet e masanej me shku dikun ne deti me ble naj shpi 40 vjet pun me i ba nuk asht keq.