PDA

View Full Version : Coco Chanel, Christian Dior, Armani,...


seriozja_19
29-06-06, 15:27
Rrobat e cilit dizajner i pelqen dhe pse??
Une per vete vishem me Lacoste, Diesel jeans dhe i pelqej syzat e Christian Dior... po ti??

Zero Cool
29-06-06, 22:04
Rrobat e cilit dizajner i pelqen dhe pse??
Une per vete vishem me Lacoste, Diesel jeans dhe i pelqej syzat e Christian Dior... po ti??
Uffffffffffff koke e shtrejt bre seriozja_19 :wink: :cool: :cool: :cool:

e_martumja
29-06-06, 22:23
LUIS VUITTON E PERDORI SHUME AMO IMITIM POR KAJA NONEN EDHE AJ PO KUSHTON SHTREJT EEHEHHE

Qanten, kuleten, rrypin, shall, etc... perdori Luis Vuitton edhe gucci i kam disa artikel qe me pelqejn.

Kpucet ARMANI... Fallc ahahahaah


Kam edhe tjera po qeto qe i kyqa i perdori me shume.

Kryesore eshte me qen mire ne ata qe i mban se firma zdmth asgje.

jadore
29-06-06, 23:04
LUIS VUITTON E PERDORI SHUME AMO IMITIM POR KAJA NONEN EDHE AJ PO KUSHTON SHTREJT EEHEHHE

Qanten, kuleten, rrypin, shall, etc... perdori Luis Vuitton edhe gucci i kam disa artikel qe me pelqejn.

Kpucet ARMANI... Fallc ahahahaah


Kam edhe tjera po qeto qe i kyqa i perdori me shume.

Kryesore eshte me qen mire ne ata qe i mban se firma zdmth asgje.(..wow )
..e Martuemja ... ska gajle qe jane "imitim" mjafton qe shije te holle paske ne zgjidhje ....
.....

(...ky Luis Vuitonn ,si shume eshte ne trend per kohen ,sa qe ka kalu si perhapje serik ne perdorim(veshje bartje) , e kjo per ate qe ka sens shijesh mendohet , kur stili unikatkalon ne seri, dhe serija kaplon masen (qofshin edhe origjinale, sepse serja gjithmone cvlerson vleren) ndrro marken e modes , shiko cilet emra (shtepi te modes,) pretendojne ne te ardhen per kohen te jene- Inn- ...(hahahaha talent duhet, e dij - megjithate prap pune shijesh ...)

seriozja_19
30-06-06, 00:59
hahahaha, ti aty burrit shume shtrenjt po i bishe valla...
por ndasht, sepse edhe une e pelqej teper louis vuitton, shume keq qe edhe imitimet e tij kushtojne teper bre. Kur kam qen ne NYC ato afrikant me thesa te zi i shitshin fshehtas...as nje cantes nuk pata mundesi te ja vendoj syrin...keq, keq...

Arb
30-06-06, 01:03
Rrobat e cilit dizajner i pelqen dhe pse??
Une per vete vishem me Lacoste, Diesel jeans dhe i pelqej syzat e Christian Dior... po ti??

Me marke krejt a? Eh ruje veten cike bre...

seriozja_19
30-06-06, 12:45
Me marke krejt a? Eh ruje veten cike bre...

Ndonjeher nuk eshte edhe aq e rendsishme per mua te shkruaje marka. Jam e kenaqur dhe me mjafton kur te me ndejn mire rrobat, pa mare para sysh se sa kan kushtuar apo ne cilin butike i kam blere....

halla e madhe
30-06-06, 19:34
Ndonjeher nuk eshte edhe aq e rendsishme per mua te shkruaje marka. Jam e kenaqur dhe me mjafton kur te me ndejn mire rrobat, pa mare para sysh se sa kan kushtuar apo ne cilin butike i kam blere....

E lumja ti moj serioze,ja paske anen qe po te mbajka ai babe i yti si mretneshen:tongue: Ishalla te hece ky ajom edhe mbasi te martohesh se une e shkreta hala jame mbete me nji pale dimija te Gucci-t e sune po bahna mukajet me ble ma se ma honger shpirtin ai plaki im:biggrin:

GjIlAnAsI_cSi
01-07-06, 23:29
Un per vete mezi po behem ti blej 20 euro nje gje , mbase spo ka e i kam harru Markat...
Tani rroft Malli Turkis se mos me qen ai na ishin kalb rrobat n'trup..!

ps: Mos u livdoni shum ej..!

Gjith te mirat.

e_martumja
01-07-06, 23:46
hahahaha, ti aty burrit shume shtrenjt po i bishe valla...
por ndasht, sepse edhe une e pelqej teper louis vuitton, shume keq qe edhe imitimet e tij kushtojne teper bre. Kur kam qen ne NYC ato afrikant me thesa te zi i shitshin fshehtas...as nje cantes nuk pata mundesi te ja vendoj syrin...keq, keq...


Gabim e ke.......E kam kuleten time dhe nuk pres apo nuk e hargjoj burrin.

Shko ne MIlanooooo ka plotttttttttt :biggrin:

seriozja_19
01-07-06, 23:48
Un per vete mezi po behem ti blej 20 euro nje gje , mbase spo ka e i kam harru Markat...
Tani rroft Malli Turkis se mos me qen ai na ishin kalb rrobat n'trup..!

ps: Mos u livdoni shum ej..!

Gjith te mirat.

hahahahaha, normal se kjo shkon edhe me statusin qe ka cdo person!!!
As une personalisht nuk kam, por jastakun e kam te shtrenjte...prind me financojne :biggrin:

Me respekt, seriozja_19

e_martumja
01-07-06, 23:49
Un per vete mezi po behem ti blej 20 euro nje gje , mbase spo ka e i kam harru Markat...
Tani rroft Malli Turkis se mos me qen ai na ishin kalb rrobat n'trup..!

ps: Mos u livdoni shum ej..!

Gjith te mirat.


NUk e livdum veten !!! Une isha e sinqerte.....

seriozja_19
01-07-06, 23:50
Gabim e ke.......E kam kuleten time dhe nuk pres apo nuk e hargjoj burrin.

Shko ne MIlanooooo ka plotttttttttt :biggrin:

Mire shume, i pelqej femrat/grate e emancipuara dhe qe jan te pamvarura...(financiarisht)

Me vjen mire, flm per keshillen, do te ja lagi ndonjeher edhe per Milano per shopping :biggrin:

e_martumja
01-07-06, 23:52
Mire shume, i pelqej femrat/grate e emancipuara dhe qe jan te pamvarura...(financiarisht)

Me vjen mire, flm per keshillen, do te ja lagi ndonjeher edhe per Milano per shopping :biggrin:


Knaqesh nje Week End me shkuuuuu, hummm Italia ramantik, shume sende qe nuk kushtojn shtrejt dhe te mira !

Zero Cool
02-07-06, 00:03
Shume e nderuara e_martumja Ty nuk te nevojiten gjera te shtrejta, ti je thesar i shtrejt vet, mos te them qe bukurine tende smund ta zbehin as gjerat me te lira dhe te kqija qe egzistojne...
P.S.:hajt mos te livdoj shum se pot rritet mendja e pom shan najkund :P

e_martumja
17-12-06, 20:46
Shume e nderuara e_martumja Ty nuk te nevojiten gjera te shtrejta, ti je thesar i shtrejt vet, mos te them qe bukurine tende smund ta zbehin as gjerat me te lira dhe te kqija qe egzistojne...
P.S.:hajt mos te livdoj shum se pot rritet mendja e pom shan najkund :PPhaaaaaaaa qka pash, Flm Zero afrromu ma ngat bre ta bej bzzzzzt nje her me parminim Armani eheheh te vjen pak era mire !

Tash ja kam nis me perdor GUCCI, qantat e bukura dhe modela shume te mira po ka!

legenda
01-03-07, 22:34
http://www.calypsochronicles.com/images/dynamic/coco-chanel.jpg
COCO CHANEL

RiannA
02-03-07, 04:24
Hilfigher!!!