PDA

View Full Version : Ēka pėrdorin yjet pėr t’u dukur bukur?


Dilaver
01-07-06, 09:48
Edhe pse ėshtė nė moshėn 40-vjeēare, Teri Hatcher gjithmonė shfaqet me njė fytyrė qė tė gjithė e kanė zili. Kėtė pjesė tė trupit, ajo ia beson grimierit artistik, Don Malot. Eksperti pėrdor krem rrezatues qė fytyra e bukuroshes sė serisė “Shtėpiakeve tė dėshpėruara” tė duket e freskėt dhe shkėlqyese. Ndėrsa pėr sytė aplikon njė grim, qė e bėn shikimin e aktores mė tė thellė. Kolegia e Terit, aktorja Daryl Hannah, ka njė trajtim tė veēantė, qė e bėn pamjen e saj tė jashtme edhe mė tė bukur: njė shampo e krijuar enkas nga stilisti Charles Worthington gjatė orarit tė gjumit. Ose, mė saktė njė pėrzierje me shampanjė pėr tė aplikuar njė masazh freskues. Fytyra pa rrudha e Halle Berry ėshtė fryt i njė kremi me pėrmbajtje tė vitaminės C, qė pėrdoret natėn e ditėn. “ Jam mė se e bindur se ky ėshtė ēelėsi pėr njė lėkurė gjithnjė e mė tė shėndetshme”, ka deklaruar aktorja fituese e ēmimit “Oscar”. Pėr kujdesjen e trupit sensualja Jennifer Lopez pėrqendrohet tek aroma terapeutike dhe te masazhet me bimė tė ndryshme nė qendrat estetike. Ndėrsa, Liz Hurley, pėr tė mbajtur njė fizik tė mirė, ėshtė e shquar pėr kurajėn e saj tė madhe tė aplikimit
tė dushit me ujė tė ftohtė. Artistja e grimit tė Madonės, Gina Brooke, ka theksuar se nuk pėrdor krem pėr fytyrėn, sepse mund t’i nxjerrė nė pah shenjat e depresionit dhe mbi tė gjitha rrudhat e mėrzitshme. Pėr t’i mbuluar tė gjitha kėto, ajo ka besim te njė korrektor i thjeshtė, ndėrsa pėr t’u dukur sa mė tė mėdhenj sytė e kėngėtares, aplikon qerpikė false me shumė diamant dhe me vlerė 10.000 dollarė secili. Lėkura e tėrheqėses Angelina Jolie, e freskėt edhe gjatė shtatzėnisė, ėshtė fryt i aplikacioneve konstante nė trup dhe nė fytyrė i njė kremi tė mrekullueshėm natyral. I njėjti produkt ėshtė pėrdorur edhe nga nėna tė tjera rrezatuese si Gwen Stefani, Gwyneth Paltrow, Heidi Klum, Britney Spears dhe Jennifer Garner. Drew Barrymore dhe Alicia Silverstone qėndrojnė nė formė me njė dietė vegjetariane. Mė e ekuilibruar Christina Aguilera, nė gjimnastikėn e saj qė ka si objektiv tė mėsojė tė jetė rezistuese ndaj tendencave tė glukozės.

Po nėse ėshtė kėshtu siē thonė aktoret, atėherė ku mbetet kirurgjia plastike?

Berat Kryeziu