PDA

View Full Version : Pėrshėndetje nga pushimet Verore!


Naki
02-07-06, 20:15
Lajmėrimet dhe pėrshėndetjet nga pushimet verore me kartolina apo foto ėshtė njė simbolė i nderimit dhe paraqitjes se ne po kalojmė pushimė relaksues,gjithėqka po shkonė nė rregullė , pėrshtypjet pėr vendė turizmin,kohėn ēė po mbretėron ,ushqimin dhe karakteristikat tjera.

Tė ndėruar Forumistė Dardanė,pushimet verore veq kanė filluarė mos hezitoni dėrgoni pėrshėndetjet e juaja ,pėrshkruani pėrshtypjet e para nga pushimi verorė.

Ēysh tani tė gjthėve ēė jeni nė pushime verore- ju dėshirojė ēaste tė pa harruara,tė bukura !!!

Naki
01-08-06, 14:39
Direkt mbi qytetin e kendshem Kosovar te Pejes,i cili shtrihet ne nje lartesi mbidetare prej 525m, dhe i cili per nga pozita e bukur qe ka prane bjeshkeve te larta, te perkujton me se shumti ne qytetin e Salzburgut i cili shtrihet prane maleve Tennegebirge, dhe aty ka hyrjen nje gryke e veqant dhe unike. "Lumi i Bardhe" i cili buron nga malet e larta gjate shekujve ka formuar gryken ne nje gjatesi prej 25 km, perderisa lugina eshte nje nder me te egrat dhe nje nder me fascinueset ne Ballkan, dhe e cila njifet me emrin “Gryka e Rugoves”, dhe ka nje karakter te nje kanjoni te madhe, me shkembinje te larte gjer ne 800metra, pothuajse krejtesisht vertikal. Perafersishte ne mesin e kesaj gryke, aty ku lumi e prene nje shkembe te madhe gelqeror, aty fillon te ngjitet edhe rafshnalta e Lumbardhit me nje madhesi prej 70km2 dhe mu prej aty zhvillohet nje arterie signifikante dhe autoktone hidrologjike, ne nje form te burimit te ngritur ujor, i cili ne fakt eshte edhe fillimi apo hyrja ne kete sistem te veqant te shpellave, dhe i cili quhet me emrin “Gryka e Madhe”. Ky sistem shpellash deri me tani ka arrit gjatesine prej me shume se 10km, dhe per kete fakt radhitet ne nje nder me te gjatat ne Ballkan, dhe eshte shume interesant fakti se kjo shpelle qe nga hyrja e saj permbi burimin e lumit nentokesor praktikisht fillon te ngjitet ne lartesi te vazhdueshme. Nga ngjitjet e veshtira neper ngushticat e saja diferenca ne lartesi eshte 310m ( +296 m, -14 m). Dhe kjo e bene kete shpelle unike dhe poashtu me te larten ne Ballkan.


http://www.aragonit-speleo.org/files/images/af1e_w300.jpg

Me kete Leternjoftim te shkurt ju dergoje pershendetje te perzemerta
nga Vendlindja-nga Kosova,ku ne kater javet e ardhsheme do te konsumoj relaksim total shpirteror!

Naki

Guri i madh
01-08-06, 14:52
Direkt mbi qytetin e kendshem Kosovar te Pejes,i cili shtrihet ne nje lartesi mbidetare prej 525m, dhe i cili per nga pozita e bukur qe ka prane bjeshkeve te larta, te perkujton me se shumti ne qytetin e Salzburgut i cili shtrihet prane maleve Tennegebirge, dhe aty ka hyrjen nje gryke e veqant dhe unike. "Lumi i Bardhe" i cili buron nga malet e larta gjate shekujve ka formuar gryken ne nje gjatesi prej 25 km, perderisa lugina eshte nje nder me te egrat dhe nje nder me fascinueset ne Ballkan, dhe e cila njifet me emrin “Gryka e Rugoves”, dhe ka nje karakter te nje kanjoni te madhe, me shkembinje te larte gjer ne 800metra, pothuajse krejtesisht vertikal. Perafersishte ne mesin e kesaj gryke, aty ku lumi e prene nje shkembe te madhe gelqeror, aty fillon te ngjitet edhe rafshnalta e Lumbardhit me nje madhesi prej 70km2 dhe mu prej aty zhvillohet nje arterie signifikante dhe autoktone hidrologjike, ne nje form te burimit te ngritur ujor, i cili ne fakt eshte edhe fillimi apo hyrja ne kete sistem te veqant te shpellave, dhe i cili quhet me emrin “Gryka e Madhe”. Ky sistem shpellash deri me tani ka arrit gjatesine prej me shume se 10km, dhe per kete fakt radhitet ne nje nder me te gjatat ne Ballkan, dhe eshte shume interesant fakti se kjo shpelle qe nga hyrja e saj permbi burimin e lumit nentokesor praktikisht fillon te ngjitet ne lartesi te vazhdueshme. Nga ngjitjet e veshtira neper ngushticat e saja diferenca ne lartesi eshte 310m ( +296 m, -14 m). Dhe kjo e bene kete shpelle unike dhe poashtu me te larten ne Ballkan.


http://www.aragonit-speleo.org/files/images/af1e_w300.jpg

Me kete Leternjoftim te shkurt ju dergoje pershendetje te perzemerta
nga Vendlindja-nga Kosova,ku ne kater javet e ardhsheme do te konsumoj relaksim total shpirteror!

Naki

gjithashtu ju pershendes i nderuar kalofshi se esht masmiri ne vendlidje ne pejen pitoreske
ose ma mir me than kalofshi mir ne alpet e kosoves

Drinni
01-08-06, 19:20
Ja edhe njė munges e arsyeshme nga njė i dashur e i nderuar nga tė gjithė forumi.
Naki i nderuar, kaloni pushime tė kėndshme, me shpres tė arrinit dhe ti gjeni mirė familjaret nė vendlindje.
Po kaluat rruges Prizren -Gjakovė ju preferoj tė ndaleni te restauranti "ura e shejt"nga aty keni mundsin tė merrni fotografi dhe pejsazhe nga bukurit e Kosovės, dhe Ures sė Shenjėt mbi lumin Drini i bardh.
Me nderime dhe pushime tė kėndshme.

Drinni
01-08-06, 20:21
Ja edhe njė munges e arsyeshme nga njė i dashur e i nderuar nga tė gjithė forumi.
Naki i nderuar, kaloni pushime tė kėndshme, me shpres tė arrinit dhe ti gjeni mirė familjaret nė vendlindje.
Po kaluat rruges Prizren -Gjakovė ju preferoj tė ndaleni te restauranti "ura e shejt"nga aty keni mundsin tė merrni fotografi dhe pejsazhe nga bukurit e Kosovės, dhe Ures sė Shenjėt mbi lumin Drini i bardh.
Me nderime dhe pushime tė kėndshme.

Ja disa nga bukurit e shumta qė ka kosova.

turisti
02-08-06, 00:58
Direkt mbi qytetin e kendshem Kosovar te Pejes,i cili shtrihet ne nje lartesi mbidetare prej 525m, dhe i cili per nga pozita e bukur qe ka prane bjeshkeve te larta, te perkujton me se shumti ne qytetin e Salzburgut i cili shtrihet prane maleve Tennegebirge, dhe aty ka hyrjen nje gryke e veqant dhe unike. "Lumi i Bardhe" i cili buron nga malet e larta gjate shekujve ka formuar gryken ne nje gjatesi prej 25 km, perderisa lugina eshte nje nder me te egrat dhe nje nder me fascinueset ne Ballkan, dhe e cila njifet me emrin “Gryka e Rugoves”, dhe ka nje karakter te nje kanjoni te madhe, me shkembinje te larte gjer ne 800metra, pothuajse krejtesisht vertikal. Perafersishte ne mesin e kesaj gryke, aty ku lumi e prene nje shkembe te madhe gelqeror, aty fillon te ngjitet edhe rafshnalta e Lumbardhit me nje madhesi prej 70km2 dhe mu prej aty zhvillohet nje arterie signifikante dhe autoktone hidrologjike, ne nje form te burimit te ngritur ujor, i cili ne fakt eshte edhe fillimi apo hyrja ne kete sistem te veqant te shpellave, dhe i cili quhet me emrin “Gryka e Madhe”. Ky sistem shpellash deri me tani ka arrit gjatesine prej me shume se 10km, dhe per kete fakt radhitet ne nje nder me te gjatat ne Ballkan, dhe eshte shume interesant fakti se kjo shpelle qe nga hyrja e saj permbi burimin e lumit nentokesor praktikisht fillon te ngjitet ne lartesi te vazhdueshme. Nga ngjitjet e veshtira neper ngushticat e saja diferenca ne lartesi eshte 310m ( +296 m, -14 m). Dhe kjo e bene kete shpelle unike dhe poashtu me te larten ne Ballkan.


http://www.aragonit-speleo.org/files/images/af1e_w300.jpg

Me kete Leternjoftim te shkurt ju dergoje pershendetje te perzemerta
nga Vendlindja-nga Kosova,ku ne kater javet e ardhsheme do te konsumoj relaksim total shpirteror!

Naki

Flm i nderuar.

Po me gezon fakti qe zemra jote eshte ne pozite qe te pushoje mire dhe qe te relaksohet ashtu mire siq e ka merituar.Ditet e lumtura dhe te mbushura me gezim dhe momentet e paharuara,

te deshiron

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :smile:

laliloli
09-08-06, 20:52
Naki ju uroj pushime sa me te kendshme dhe qmallje me familjen dhe Kosoven , me deshire qe ato te ju sherbejne si nje elan dhe motivim per pune dhe suksese te reja ne jete.


Perzemersisht Lali

GURI SYLAJ
15-08-06, 17:39
Nje pershendetje vllezerore per Dardanine dhe per te gjithe antret e saj nga kjo Toke e bekuar me emrin KOSOVE.
Eshte nje knaqesi e vecant te shetisesh neper rruget e saje dhe te takosh njerezit e gjakut per te cilet te ka marre malli .Kjo eshte diq e madherishme.

Drinni
15-08-06, 18:17
I nderuar Guri Sylaj
Qellova ktu pari dhe pash pėrshėndetjen e juaj e desha tu'a kthej sa jeni online.
Pushime tė kėndshme nė token e shenjėt arbnore.

Guri i madh
16-08-06, 08:46
pershendetje te perzemerta ju dergoj nga KOSOVA e bukur te gjith dardanasve kalofshi mir

Drinni
20-08-06, 18:02
pershendetje te perzemerta ju dergoj nga KOSOVA e bukur te gjith dardanasve kalofshi mir

O Guri, qiti karrigat jasht e ftohi birrat miiiiiiir se ja mrrina edhe naj dit:wink: Pėrshėndetje tya.

Paradox_13
20-08-06, 18:07
O Guri, qiti karrigat jasht e ftohi birrat miiiiiiir se ja mrrina edhe naj dit:wink: Pėrshėndetje tya.

Hajde mire se ardhesh e paq ku ardhesh Drinno,hajde ja krisim biirrave ashtu shtruar ne livadh nen hijen e shelneve ..:biggrin: :biggrin:

Drinni
20-08-06, 18:29
Hajde mire se ardhesh e paq ku ardhesh Drinno,hajde ja krisim biirrave ashtu shtruar ne livadh nen hijen e shelneve ..:biggrin: :biggrin:

A po valla Paradox.
ma pash zoten se po m'shkon lang gojės, ato mbrėmjeve tė vona tė flladitshme, pa brengen se kam me shkuar neser n'punė, dhe mė duhet tė ngas makinen. ihaaaaaaaa jet o jetė:tongue: :wink:

Naki
01-07-07, 18:16
Lajmėrimet dhe pėrshėndetjet nga pushimet verore me kartolina apo foto ėshtė njė simbolė i nderimit dhe paraqitjes se ne po kalojmė pushimė relaksues,gjithėqka po shkonė nė rregullė , pėrshtypjet pėr vendė turizmin,kohėn ēė po mbretėron ,ushqimin dhe karakteristikat tjera.

Tė ndėruar Forumistė Dardanė,pushimet verore veq kanė filluarė mos hezitoni dėrgoni pėrshėndetjet e juaja ,pėrshkruani pėrshtypjet e para nga pushimi verorė.

Ēysh tani tė gjthėve ēė jeni nė pushime verore- ju dėshirojė ēaste tė pa harruara,tė bukura !!!

dr1ta
19-07-07, 13:36
Posa u ktheva nga pushimi nga vendlindja dhe Kosova , i pershendes te gjithe dashamirte e fd dhe te gjithe shqiptarte anemban botes. :smile: ju deshiroj nje pushim relaxues.

Buqja_ch
24-07-07, 17:42
Ju pershndes te gjithve nga Prishtina

Virti
24-07-07, 17:46
Ju pershndes te gjithve nga Prishtina
pershendetje per ty nga ky vendi i flladitshem dhe me shi... :smile:

GjiLanasJa_
24-07-07, 22:26
Pérshendetje Nga GJilani :P

halla e madhe
06-08-07, 23:52
Pershendetje te perzemerta nga Kosova!

turisti
07-08-07, 00:22
Pershendetje te perzemerta nga Kosova!

Faleminderit - hallushe- dhe kalofsh mire. :smile:

LuLjaa
07-08-07, 00:42
Keni pershendetje edhe prej meje po ashtu nga Kosova :D

Krejt paskan ardh n'ks .. pom doket e ishalla kaloni mire :)

Abetare
09-08-07, 22:33
Pėrshėndetje nga Kosova juve .... Me respekt Abetarja

Prishtinasja_
09-08-07, 22:39
Pėrshėndetje nga Kosova juve .... Me respekt Abetarja

Gjithashtu edhe nje pershendetje per ty Abetare !!

Pushime te kendshme ne Kosove ! :smile:

SANTANA-29
09-08-07, 22:40
Pėrshėndetje nga Kosova juve .... Me respekt Abetarja
Hallo kosova,,,,,pershendetje te perzemerta nga mergimi,,,,,,,
atje kisha deshir tash me kan,,,,,:frown:

lazdrani
21-08-07, 20:54
Te gjithe antaret e forumit Dardan kane te fala nga vendelindja ime Qyteti Minator Mitrovica.Lazdrani i juaj

Paradox_13
22-08-07, 06:00
Te gjithe antaret e forumit Dardan kane te fala nga vendelindja ime Qyteti Minator Mitrovica.Lazdrani i juaj

Bashke me falenderimin per pershendetjen tuaj uroj qe te kaloni ashtu siq eshte me se miri pran gjirit tuaj familjar o Lazdran djali.
Doku djalo doku edhe ksajde ka qyteti i lakrave dhe i bostanit...

GURI SYLAJ
22-08-07, 06:08
Nje pershendetje te perzemert e vllezerore, nga Drenica ime , per Dardanine dhe te gjithe antaret e saje

Paradox_13
22-08-07, 06:15
Nje pershendetje te perzemert e vllezerore, nga Drenica ime , per Dardanine dhe te gjithe antaret e saje

Nje falenderim edhe per ty o Guri Sylaj,po i njejti urim dhe njejta ofert me ate q'far i thash Lazdranit vlen edhe per ty i nderuar.
Jeni te mireseardhun ne qdo kohe.

~AmaZonA~
23-08-07, 16:01
Te gjithe antaret e forumit Dardan kane te fala nga vendelindja ime Qyteti Minator Mitrovica.Lazdrani i juaj
oo faleminderit lazdrani shumee ja kalofsh sa me bukur ne qytetin e minatorit...Shko tek Krrapi pije nje kafe per mua hahaahahaa

~AmaZonA~
23-08-07, 16:02
Nje pershendetje te perzemert e vllezerore, nga Drenica ime , per Dardanine dhe te gjithe antaret e saje
Faleminderit GURI e kalofsh sa me bukur ne Drenicen legjendare e shijofsh sa me mire cdo sekond te ne Drenic :smile:

GURI SYLAJ
29-08-07, 22:09
DSC00362

Nje pershendetj nga Toka E dranices!

Arb
29-08-07, 22:19
DSC00362

Nje pershendetj nga Toka E dranices!

Pershendetje!

Po qysh je, he burre i dheut?

Ka kohe qe s'je dok knej pari...

Abetare
30-08-07, 08:20
DSC00362

Nje pershendetj nga Toka E dranices!Pėrshėndetje edhe ty i nderuari Guri , gjithashtu ma pėrshėndet edhe Drenicėn time krenarinė tonė...


Me respekt ² tash qė e kuptova se je Drenicak , Abetarja njė Forumiste Drenicake :smile:

Naki
21-07-08, 09:02
http://www.travelkosova.com/modules/coppermine/albums/userpics/10002/normal_DSCF0029.JPG (http://javascript<b></b>:;)


Pushimet Verore me kane sjellur ne bjeshket e Bajgores,Natyra impozante,qetesia rurale,uji dhe ushqimi tradicional kujdesen per nje realaksim dhe pushim optimal.

Te dashur Dardanas-pranoni pershendetjet e mia kudo qe te jeni,mirembetshi deri ne takimet tjera Virtuale!

Naki

jEtA_1
21-07-08, 10:15
Naki kalo pushime te kendshme ne Vendlidje te deshiroj gjitha te mirat pran gjirit familjar

Arkza
21-07-08, 13:41
http://www.travelkosova.com/modules/coppermine/albums/userpics/10002/normal_DSCF0029.JPG (http://javascript<b></b>:;)


Pushimet Verore me kane sjellur ne bjeshket e Bajgores,Natyra impozante,qetesia rurale,uji dhe ushqimi tradicional kujdesen per nje realaksim dhe pushim optimal.

Te dashur Dardanas-pranoni pershendetjet e mia kudo qe te jeni,mirembetshi deri ne takimet tjera Virtuale!

NakiI Ndruari Naki .. Te Uroj Pushim te kendshum ne vendin ton te bukur po ashtu dhe ne Qytetin ton ......:smile: