PDA

View Full Version : Pse ky mesazh ?


Zero Cool
03-07-06, 13:12
kur desha te konektohem me web faqen mu lajmerua ky mesazh:


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/naamloos.jpg

GjIlAnAsI_cSi
04-07-06, 01:18
Mbase lexova kete mesazh qe ju paska dhene juve , mendova mos jeni futur me proxy dhe keni ngatrru adres por jo..!

Gjera e cila na ndalon neve jan Muzikat MP3 qe mbahen tek faqet e forumit ton , dhe per kete kisha dashur qe admin dhe dikush qe mund te i heq ato linkse qe jan per Mp3 mbase do rrim bllokuar nqs vazhdojm kshtu..!

Shpresoj qe me kuptove Zerro.

Gjith te mirat.

admin
04-07-06, 07:16
http://dansguardian.org/?page=whatisdg

Zero Cool
10-07-07, 21:57
Admin & Bond, serveri i ri koka shume ma i ngadalshem (hiq pa sulme) sesa ai i vjetri :mad:

GjIlAnAsI_cSi
11-07-07, 09:38
Admin & Bond, serveri i ri koka shume ma i ngadalshem (hiq pa sulme) sesa ai i vjetri :mad:
I njejti server eshte vetem qe IP te ndryshme.. dhe rritje te shpejtesis dhe mbrojteje me te fort ndaj ddos.. prandaj ska mundesi qe me u hap ma ngadal.. por vetem me shpejt.. mire un me IE me hapet 2..3 second me prit nje faqe.. kurse me Opera. 0.003569 seconda.. dot thot eshte teper e shpejt.. prandaj shih perdor Oper.a dhe besoj qe do te kyren pun me mire ;)

Gjith te mirat.

Zero Cool
11-07-07, 15:19
I njejti server eshte vetem qe IP te ndryshme.. dhe rritje te shpejtesis dhe mbrojteje me te fort ndaj ddos.. prandaj ska mundesi qe me u hap ma ngadal.. por vetem me shpejt.. mire un me IE me hapet 2..3 second me prit nje faqe.. kurse me Opera. 0.003569 seconda.. dot thot eshte teper e shpejt.. prandaj shih perdor Oper.a dhe besoj qe do te kyren pun me mire ;)

Gjith te mirat.
Ti a hajgare po ban a ? Lexo qka po shkrujn edhe tjeret e pastaj pergjigju:


http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1069648#post1069648 (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1069648#post1069648)


Jo rritje por ramje drastike e shpejtesis pa fije te ddosit, se me pas ddos ku me dit qka bohet :mad:

aLbaChiCk
13-07-07, 12:34
Phaaaa ncncnccn met plas ky viroooonnn forumi deri sa po qelen faqet :redface:

uck_aksh
14-07-07, 01:51
teper ngadal po hapet forumi dardania se di pse veq kur po du me hy po duhet ma se pari mi pi ja 5 birra per me pas durim me hy ose me postu diqka shum shum ngadal

rilinda
14-07-07, 10:01
teper ngadal po hapet forumi dardania se di pse veq kur po du me hy po duhet ma se pari mi pi ja 5 birra per me pas durim me hy ose me postu diqka shum shum ngadal

Av, av se nervat e acarume i paske! :rolleyes:
Edhe te une po hapet mė ngadalė, ama as 20 sekonda spo i bon. E pėr 20 sekonda, hajde- hajde pėr 30 sekonda...mashallah 5 birra!
Kisha desht me dit, qė pasi po i pin ato birra, a po i rritet shpejtėsia e hapjes faqeve t'Dardanisė? :biggrin:

yllbardh
14-07-07, 10:46
teper ngadal po hapet forumi dardania se di pse veq kur po du me hy po duhet ma se pari mi pi ja 5 birra per me pas durim me hy ose me postu diqka shum shum ngadal

qyre.... qyre.... pes birrra edhe s'po dalin se kajher po i'a nis njeri birrave dhe po bėhet n'qejf dhe vec kur po del... kontaktoni stafin(personelin) se faqeja nuk hapet!!!!:mad: :redface: :confused:

Artisti
14-07-07, 13:56
Ngadalesimi i hapjes se faqes Dardania/diskutime, vjen nga shprehjet arabe qe po i perdorin disa, e deri sa po i kontrollon perkthyesi i faqes po shkon pak kohe, se ku me dite qka po thojne disa me ato fjale, pra folni shqip dhe do ta kemi shpejtesin e duhur per qdo njerin :biggrin:.

pirro
14-07-07, 14:06
Artisti

ahahhaahhhaahha,hajt se edhe noj dite po i durojna se po shkon drejt zhdukjes ai KOMB i maxhupve

XheBraiLi
14-07-07, 14:31
hajt se su ba nami bre

yllbardh
20-09-07, 21:01
There seems to have been a problem with the database.
Please try again by clicking the Refresh (http://www.dardania.de/vb/upload/online.php#) button in your web browser.
An E-Mail has been dispatched to our Technical Staff ([email protected]), whom you can also contact if the problem persists.
We apologise for any inconvenience.Cka i thuhet kėsaj???
A ėshtė pėr shkak se jeni ende duke punuar nė faqe? A po ka dicka tjetėr?!!!

GjIlAnAsI_cSi
21-09-07, 01:04
Kur te kete sulme ne server.. (Databases) ateher ndodh te dal nga njeher ajo por jo gjithmon dhe kjo rregullohet ne at moment qe sulmet ndalen..

Pasi serveri nuk lidhet dot me Databasen ku mbahen shkrimet..

Gjith te mirat.

Zero Cool
21-05-08, 12:13
E lus stafin te ndryshoj diqka ne scriptim e faqes, apo te me ndihmoj me nje menyre, sepse une nuk kam mundesi ti hudhi measzhet private, keshtu qe se shpejti me mbushet limiti (50) dhe sdo te kam mundesi te pranoj mesazhe.
Dmth e selektoj mesazhin (apo te gjitha mesazhet) dhe selktoj per tu fshire, por marr kete mesazh nga faqja: asnje mesazh nuk u zgjodh ju lutem kthehu mbrapa.
Shiqo fotot:http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/FD/Snap1.jpg


dhe:http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/FD/Snap2.jpg


Flm

BE LK
22-05-08, 11:50
E lus stafin te ndryshoj diqka ne scriptim e faqes, apo te me ndihmoj me nje menyre, sepse une nuk kam mundesi ti hudhi measzhet private, keshtu qe se shpejti me mbushet limiti (50) dhe sdo te kam mundesi te pranoj mesazhe.
Dmth e selektoj mesazhin (apo te gjitha mesazhet) dhe selktoj per tu fshire, por marr kete mesazh nga faqja: asnje mesazh nuk u zgjodh ju lutem kthehu mbrapa.
Shiqo fotot:http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/FD/Snap1.jpg


dhe:http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/FD/Snap2.jpg


Flm
si duket te ka marre inat kompjuterri Cool , se mua mire po me ecen !

>>{SpOnGeBoB}<<
22-05-08, 18:24
Nuk e dij qfare skripta a libra jan tu shkrujt po rrafsh gati nji jave dite nuk mund mu kyqen njeriu mi shkru bile nja dy renda shkrola.

Zero Cool
22-05-08, 18:44
si duket te ka marre inat kompjuterri Cool , se mua mire po me ecen !

Ty pot ndihmon all-llahu :tongue:

Artisti
24-05-08, 18:56
Jam tu u ēudit pse e kam mundesin te Politika me ndryshue ēdo shkrim te anetareve qe shkruajn!!!!!


A mos eshte ndonje gabim apo me keni be Moderatore te Politika ?


:biggrin:

Guri i madh
24-05-08, 20:50
Jam tu u ēudit pse e kam mundesin te Politika me ndryshue ēdo shkrim te anetareve qe shkruajn!!!!!


A mos eshte ndonje gabim apo me keni be Moderatore te Politika ?:biggrin:
une ti kam qit sanksionet se nuk po kupton ne politik

Artisti
24-05-08, 21:09
une ti kam qit sanksionet se nuk po kupton ne politik


Shuj se ta ndryshoje shkrimin te politika hhhhhhhhhhhhhhhhahahahahahaa


.

jadore
24-05-08, 21:15
Jam tu u ēudit pse e kam mundesin te Politika me ndryshue ēdo shkrim te anetareve qe shkruajn!!!!!


A mos eshte ndonje gabim apo me keni be Moderatore te Politika ?:biggrin:


une te'' nominova'' pasi pash qe po beson ne Zot , ( edhe nr e tel ta dhashe )
prit se harrova
.... uuuuuuuuu a je ti Lojtari-a,a hija ..
( hahahahaha )

Artisti
24-05-08, 21:26
une te'' nominova'' pasi pash qe po beson ne Zot , ( edhe nr e tel ta dhashe )
prit se harrova
.... uuuuuuuuu a je ti Lojtari-a,a hija ..
( hahahahaha )


Ti edhe dreqit i bjen ne fije, e le mo mue.

Po pse nuk shkrujsha veq me Lojetari se


hhhhhhhhahahahahhaaa

Hajt jadore hajt, une te kam besue e te kam tregue ti e bere publike tash, e paske pase me politik qe ma ke jep numrin e tel . hhhhhhhhhhhhhahahahahahaa

.

Zero Cool
16-06-08, 20:30
Pse nuk mundem me repliku (nganjehere)?

gazi-de
17-06-08, 15:20
Pse nuk po mundem me postu nganjehere?!!!

Sy_kaltra
17-06-08, 19:59
Nuk e di pse spo mund te kyēem , me shoqeron gjdo her ky mesazh ...

In order to accept POST request originating from this domain, the admin must add this domain to the whitelist

>>{SpOnGeBoB}<<
18-06-08, 08:45
Nuk e di pse spo mund te kyēem , me shoqeron gjdo her ky mesazh ...

In order to accept POST request originating from this domain, the admin must add this domain to the whitelist

edhe ty qashtu po del a? edhe une dje nja 4 a 5 venda tu shkrujt qeshtu u paraqit mesazhi edhe qysh e kom kuptu po del qe admini duhet me ta bo added me mujten me shkrujten qetu.

lovely
18-06-08, 15:02
valla bre ju qe i keni kto pune n dore, kqyrni boni diqka ma shpejt se maroj dardania shkymt maroj :frown:

me keqardhje

lovely

uck_aksh
18-06-08, 22:16
Faqja ka probleme nuk hapet

niemand
19-06-08, 02:00
Nuk e di pse spo mund te kyēem , me shoqeron gjdo her ky mesazh ...

In order to accept POST request originating from this domain, the admin must add this domain to the whitelist

Per me rregullu punen e ketij problemi stafit i duhet te futet ne Admin Panel.. VBulletin Options >>> e lyp tani ku osht General Settings e selekton dhe shkon Edit Settings.. >> Kerkoje me CTRL F Post Referrer Whitelist edhe shtoje domain.. pra .dardania.de


Besoj qe nuk do ju dal me ky error as juve qe keni kete problem por edhe stafit qe besoj edhe atyre ju ndodh!!

niemand

Bond
19-06-08, 13:45
Te nderuar diskutues, anetaret e stafit jane duke punuar ne drejtim te kalimit te ketyre pengesave e problemeve.

e_martumja
21-06-08, 09:40
Mbrem deshta mu kyq dhe sa e futa password me dul ky mesazh


Wrong username or password. You have used up your failed login quota! Please wait 15 minutes before trying again. Don't forget that the password is case sensitive. Forgotten your password? Click here (http://www.dardania.de/vb/upload/login.php?do=lostpw)!

PSE, nuk provova disa her prova tani gjithher me dilke kjo, kurse kaluan mbi 1 ore....?

NGA KURRESHTJA DESHTA TA DI A KA DASHT DIKUSH TE FUTET NE NICKUN TEME APO KA PAS NDONJE PENGES, FLM PER MIREKUPTIME DHE PRES PERGJIGJE

Fshatari
21-06-08, 09:55
Mbrem deshta mu kyq dhe sa e futa password me dul ky mesazh


Wrong username or password. You have used up your failed login quota! Please wait 15 minutes before trying again. Don't forget that the password is case sensitive. Forgotten your password? Click here (http://www.dardania.de/vb/upload/login.php?do=lostpw)!

PSE, nuk provova disa her prova tani gjithher me dilke kjo, kurse kaluan mbi 1 ore....?

NGA KURRESHTJA DESHTA TA DI A KA DASHT DIKUSH TE FUTET NE NICKUN TEME APO KA PAS NDONJE PENGES, FLM PER MIREKUPTIME DHE PRES PERGJIGJE"...case sensitive..." nuk ke rrespektue shkronjat e mėdha dhe tė voglat!

fshatari007

niemand
21-06-08, 19:34
Mbrem deshta mu kyq dhe sa e futa password me dul ky mesazh


Wrong username or password. You have used up your failed login quota! Please wait 15 minutes before trying again. Don't forget that the password is case sensitive. Forgotten your password? Click here (http://www.dardania.de/vb/upload/login.php?do=lostpw)!

PSE, nuk provova disa her prova tani gjithher me dilke kjo, kurse kaluan mbi 1 ore....?

NGA KURRESHTJA DESHTA TA DI A KA DASHT DIKUSH TE FUTET NE NICKUN TEME APO KA PAS NDONJE PENGES, FLM PER MIREKUPTIME DHE PRES PERGJIGJE


Ky gabim del ne rast se dikush ka provuar te perdor nick-un tend dhe ka dhen 5 here fjalekalimin gabim.. scripti i vb automatikisht e bllokon nick qe per 15 min nuk mund te identifikohesh po edhe nqs i jepni fjalekalimin e sakt.. . do te thot .. saher qe jep mbi 5 her gabim ateher cdo 15 minuta e vazhdon bllokimin..

p.s Fshatar ska t'boj me CAPS LOCK apo dicka.. por ka t'boj me passwordin qe e ka dhen gabim mbi 5 her e mos ja futni kot vec me rrit 1 postim.


niemand

Fshatari
21-06-08, 19:37
Ky gabim del ne rast se dikush ka provuar te perdor nick-un tend dhe ka dhen 5 here fjalekalimin gabim.. scripti i vb automatikisht e bllokon nick qe per 15 min nuk mund te identifikohesh po edhe nqs i jepni fjalekalimin e sakt.. . do te thot .. saher qe jep mbi 5 her gabim ateher cdo 15 minuta e vazhdon bllokimin..

p.s Fshatar ska t'boj me CAPS LOCK apo dicka.. por ka t'boj me passwordin qe e ka dhen gabim mbi 5 her e mos ja futni kot vec me rrit 1 postim.


niemand
fshije po deshe ō gjilanas nėse gjykon se ato pak octe janė tė tepėrt!

Sy_kaltra
21-06-08, 19:38
Ky gabim del ne rast se dikush ka provuar te perdor nick-un tend dhe ka dhen 5 here fjalekalimin gabim.. scripti i vb automatikisht e bllokon nick qe per 15 min nuk mund te identifikohesh po edhe nqs i jepni fjalekalimin e sakt.. . do te thot .. saher qe jep mbi 5 her gabim ateher cdo 15 minuta e vazhdon bllokimin..

p.s Fshatar ska t'boj me CAPS LOCK apo dicka.. por ka t'boj me passwordin qe e ka dhen gabim mbi 5 her e mos ja futni kot vec me rrit 1 postim.


niemand

Po ate her dmth mua qe dy dite po provon dikush me hy me nick timin a ?
Se edhe un qysh dje e kam ket problem mbi 2 ore spo mund te kyēem , me shfaqen shkrimet egzakte sikur e_martumja !!!

niemand
21-06-08, 20:06
Po ate her dmth mua qe dy dite po provon dikush me hy me nick timin a ?
Se edhe un qysh dje e kam ket problem mbi 2 ore spo mund te kyēem , me shfaqen shkrimet egzakte sikur e_martumja !!!


Po mire... .. stafit i duhet te veproj ashtu sic po e shkruaj un tani me posht qe mos te dal me nje gabim i till nqs provohet mbi 5 here password falsh..

Pra..

Te futen tek : Admin CP -> vBulletin Options -> General Settings -> Use Login "Strikes" System -> No


Use Login "Strikes" System
Setting this to no will disable the system that prevents a user (with a specific IP address) from logging into an account after entering an incorrect password 5 times. Po Jo

Dhe besoj qe do rregullohet ky problem!

niemand

e_martumja
21-06-08, 22:54
"...case sensitive..." nuk ke rrespektue shkronjat e mėdha dhe tė voglat!

fshatari007Fshatar e qeka se nje her e kam shkrrujt dhe ky messazh me dul dhe passi ka qen exakt.....


Niemand flm per shpjegimin, pres pergjigjje nga admini nese dikush ka provu 5 her....

ShEjToNkA
21-06-08, 23:11
Fshatar e qeka se nje her e kam shkrrujt dhe ky messazh me dul dhe passi ka qen exakt.....


Niemand flm per shpjegimin, pres pergjigjje nga admini nese dikush ka provu 5 her....

E_martumja, unė nuk mendoj se ka tentu ndokush tė kycet me nick tėndin, por sic po ka pengesa nė pėrgjithesi me forumin besoj se edhe ajo pengesė ka tė bėj po me ato probleme. Madje po tė kishte tentu tė kycet ndokush me nick tėndin atėherė do tė ndodhke vetėm ty apo ndokujt por jo edhe gati tė gjithve, mbase njė problem tė tillė kam edhe unė.

Dhe kėtė pėrgjigje nuk e more ngase unė po dija gjė mė tepėr rreth kėsaj cėshtje por nga pengesat qė po hasi edhe unė kėtyre ditve si dhe mė tepėr nga ky citim i z.Bondi:

Te nderuar diskutues, anetaret e stafit jane duke punuar ne drejtim te kalimit te ketyre pengesave e problemeve.

e_martumja
21-06-08, 23:17
E_martumja, unė nuk mendoj se ka tentu ndokush tė kycet me nick tėndin, por sic po ka pengesa nė pėrgjithesi me forumin besoj se edhe ajo pengesė ka tė bėj po me ato probleme. Madje po tė kishte tentu tė kycet ndokush me nick tėndin atėherė do tė ndodhke vetėm ty apo ndokujt por jo edhe gati tė gjithve, mbase njė problem tė tillė kam edhe unė.

Dhe kėtė pėrgjigje nuk e more ngase unė po dija gjė mė tepėr rreth kėsaj cėshtje por nga pengesat qė po hasi edhe unė kėtyre ditve si dhe mė tepėr nga ky citim i z.Bondi:Faliminderit shpresoj ne te ardhmen te kete sama pak brenga DARDANIA....

Artisti
23-06-08, 16:25
Une mendoja se vetem mua po me paraqitet ajo shkrese e keqe, ani mendja me shkoi pasi qe jam ne Kosove po me paraqitet hahaha, mendova mos kane keta te Kosoves nje mjekim te veqant nga Dardania hahahaha.

Stafit i duhet pune ne kete drejtim.

Po tash pasi hyna, nuk du me dale me hahahahhaa, nja 70 vjet kam me mbet @[email protected], ne linje


.

Zero Cool
05-09-11, 09:17
Nese du me repliku te kafja e forumit, tema "dikujt do ti thoja" apo thjesht nese dua me postu aty marr kete mesazh :


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Snap1-7.gif


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Snap2-3.gif
A ka mundesi ta shihni se cfare eshte ne pytje, ju falenderoj paraprakisht, me respekt, zc

uck_aksh
06-09-11, 08:16
qdo her qe hy ne fd me paraqitet keshtu me duhet edhe nje her te klikoj ne diskutime pastaj ne te dyten tentim me behet e mundur me hy

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ddd.jpg

~AnnA~
06-09-11, 08:20
qdo her qe hy ne fd me paraqitet keshtu me duhet edhe nje her te klikoj ne diskutime pastaj ne te dyten tentim me behet e mundur me hy

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ddd.jpg

Mendova qe vetem une e kam kete problem, ndaj s'kam bere ze deri tani ...

Murgesha
06-09-11, 11:35
Pėrshėndetje!

Tė njėjtin problem e kam edhe unė, por unė nuk mundem ta rregulloj.

Shpresoj qė sė shpejti Biger ose Gloss do ta rregullojnė!

Deri atėherė ju dėshiroj mos nevrikosje gjatė kyqjes! :smile:

Kercovari
06-09-11, 17:43
Mundohem te i kap keto probleme qe keni ju..asesi nuk i jam ka i gjej.Duket se edhe kompjutri kerkon rrjet te forte ose daras te menqur....hahahah

Ky problem ska te beje me dardani sa e shoh une...

Zero Cool
06-09-11, 17:52
Nese du me repliku te kafja e forumit, tema "dikujt do ti thoja" apo thjesht nese dua me postu aty marr kete mesazh :


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Snap1-7.gif


http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Snap2-3.gif
A ka mundesi ta shihni se cfare eshte ne pytje, ju falenderoj paraprakisht, me respekt, zc


Une e zbolova problemin tim : ne momentin kur kam deshte me repliku, tema eshte zhvendosut te temat e vjetra, keshtu qe ka qene e pamundur te replikoj atje.
Flm qe jeni mundu per mu :tongue:

e-uritura
18-09-11, 19:35
Mirembrema stafi.

Iu lutem dua nje pergjegjje prej te rriturish. Nuk ka te beje me mesazh por nuk me hapen temat tjera keshtu qe po iu shkruaj ketu.

Desha te dij, pse me fshihen shkrimet? Nese e them mendimin tim personal, shkrimet me zhduken. Mendoj se Anna eshte njera nder ata qe me fshin shkrimet, sepse une nuk po ia bej rrafsh me lavdata, ashtu si eshte mesuar ajo.

Iu lutem shume iu lutem, dua nje sqarim.

Neferta
18-09-11, 23:12
pse i fshini temat per armiqet e berberit, ato kan edhe humore me speca tobasco mexikana

Honesty^uk.
19-09-11, 07:26
Mirembrema stafi.

Iu lutem dua nje pergjegjje prej te rriturish. Nuk ka te beje me mesazh por nuk me hapen temat tjera keshtu qe po iu shkruaj ketu.

Desha te dij, pse me fshihen shkrimet? Nese e them mendimin tim personal, shkrimet me zhduken. Mendoj se Anna eshte njera nder ata qe me fshin shkrimet, sepse une nuk po ia bej rrafsh me lavdata, ashtu si eshte mesuar ajo.

Iu lutem shume iu lutem, dua nje sqarim.

E nderuara e-uritura
ky forum eshte drejtuar moderuar gjithmone prej te rriturish, por ndonjehere edhe pse shkrimet behen nga te medhenj, ndodh qe te jene shkrime foshnjarake.

Persa i perket fshirjes se tyre, ato fshihen vetem atehere kur nuk jane ne perputhje me temen, apo kur permbajne fjale ofenduese, pra jo gjithmone shkrimet personale mund te jene me vend apo te pranueshme per publikun
keshtu qe mendoj se je sqaruar sado pak.

Klm dhe argetim te kendshem

Honesty

Makresh
19-09-11, 12:40
Lojetari :


Makresh,
Gjuha qė je duke pėrdorur nuk dallon fare nga ajo qė pėrpiqesh ta kritikosh , pėrkundrazi veq sa nxitė edhe mė shumė urrejtje .

Pėr gjėra tė tilla nuk ka nevojė forumi ynė .

Faleminderit nė mirėkuptim


********


Lojetar,


Po sulmohemi nga te gjitha anėt, mendoj qe kemi "Tė drejt, tė vetėmbrohemi" ? Apo edhe kjo te duket e tepert, dhe radikale nga ana yn ?

Un gjithe ato shkrime qe i postova, si kam shkruar ! Por i kan shkruar, dhe publiku ka nevoje te di, se nga kush jan te ndikuar politikanet shqiptar, e ne vecanti, LDK-eja dhe AAK-eja !

LOJETARI
19-09-11, 12:44
Lojetari :


Makresh,
Gjuha qė je duke pėrdorur nuk dallon fare nga ajo qė pėrpiqesh ta kritikosh , pėrkundrazi veq sa nxitė edhe mė shumė urrejtje .

Pėr gjėra tė tilla nuk ka nevojė forumi ynė .

Faleminderit nė mirėkuptim


********


Lojetar,


Po sulmohemi nga te gjitha anėt, mendoj qe kemi "Tė drejt, tė vetėmbrohemi" ? Apo edhe kjo te duket e tepert, dhe radikale nga ana yn ?

Un gjithe ato shkrime qe i postova, si kam shkruar ! Por i kan shkruar, dhe publiku ka nevoje te di, se nga kush jan te ndikuar politikanet shqiptar, e ne vecanti, LDK-eja dhe AAK-eja !

nėse ti (ju) keni ndjenjėn qė jeni nė luftė me katolikėt apo jo myslimanėt e devotshėm ,atėherė unė veq mundė t ju them se keni probleme serioze mendore .
Kjo luftė nuk ekzsiton , shlyje prej kreje ,ndersa ne do tė jemi tė mbramėt qė do tju lejojme te proklamoni nje gje te tille .

Makresh
19-09-11, 12:48
nėse ti (ju) keni ndjenjėn qė jeni nė luftė me katolikėt apo jo myslimanėt e devotshėm ,atėherė unė veq mundė t ju them se keni probleme serioze mendore .
Kjo luftė nuk ekzsiton , shlyje prej kreje ,ndersa ne do tė jemi tė mbramėt qė do tju lejojme te proklamoni nje gje te tille .

Kur nje shqiptar i krishter me fyen Zotin, mua dhe gjithe kulturen time fetare, ai nuk eshte "mik" i imi !
Ato shkrime i solla qe ti shihni, sepse kjo "luft", egziston !

Muslimanet ende nuk e fyen as Jezus Krishtin, e as Trinitetin e tyre !
Shko tek faqja zemrashqiptare dhe tek albemigrant, dhe do te shohesh qe ata me shume e duan shkaun, se shqiptarin e besimit islam !

Un s'kam probleme mendore, ata jan qe ju, s'guxoni t'ua thoni !

LOJETARI
19-09-11, 12:52
Kur nje shqiptar i krishter me fyen Zotin, mua dhe gjithe kulturen time fetare, ai nuk eshte "mik" i imi !
Ato shkrime i solla qe ti shihni, sepse kjo "luft", egziston !

Muslimanet ende nuk e fyen as Jezus Krishtin, e as Trinitetin e tyre !
Shko tek faqja zemrashqiptare dhe tek albemigrant, dhe do te shohesh qe ata me shume e duan shkaun, se shqiptarin e besimit islam !

Un s'kam probleme mendore, ata jan qe ju, s'guxoni t'ua thoni !]

Makresh , ne njihemi qė moti ....edhe e din fare mire qe nuk hyj ne diskutime maratone ,prandaj respekto vendimet tona .

e-uritura
19-09-11, 12:55
E nderuara e-uritura
ky forum eshte drejtuar moderuar gjithmone prej te rriturish, por ndonjehere edhe pse shkrimet behen nga te medhenj, ndodh qe te jene shkrime foshnjarake.

Persa i perket fshirjes se tyre, ato fshihen vetem atehere kur nuk jane ne perputhje me temen, apo kur permbajne fjale ofenduese, pra jo gjithmone shkrimet personale mund te jene me vend apo te pranueshme per publikun
keshtu qe mendoj se je sqaruar sado pak.

Klm dhe argetim te kendshem

Honesty


Honesty,

duhet te nderosh emrin qe mban.

Nese une mendoj se shkrimet e annes jane neveritese, eshte e drejte e plote e imja. Dhe anasjelltas.
A eshte ofendim? Jo. Eshte mendim i imi personal! Nuk e shoh te arsyeshme te largohet si shkrim.
E shume shkrime tjera, qe ende pa u postuar mire, zhduken. Edhe pse nuk permbajne ofendime apo nuk jane jashte teme!

Nuk eshte e lehte te jesh i/e drejte Honesty!

Duhet te rikonsideroni moderatoret tuaj ndoshta!

Makresh
19-09-11, 12:56
]

Makresh , ne njihemi qė moti ....edhe e din fare mire qe nuk hyj ne diskutime maratone ,prandaj respekto vendimet tona .

Meqe sot eshte "ramazan" i te krishtereve, uroj t'ia kaloni mir ne kete dit pushimi.

jadore
19-09-11, 12:57
Kur nje shqiptar i krishter me fyen Zotin, mua dhe gjithe kulturen time fetare, ai nuk eshte "mik" i imi !
Ato shkrime i solla qe ti shihni, sepse kjo "luft", egziston !

Muslimanet ende nuk e fyen as Jezus Krishtin, e as Trinitetin e tyre !
Shko tek faqja zemrashqiptare dhe tek albemigrant, dhe do te shohesh qe ata me shume e duan shkaun, se shqiptarin e besimit islam !

Un s'kam probleme mendore, ata jan qe ju, s'guxoni t'ua thoni !

makresh , ta them nje mendim timin si miku mikut ,
...kur ndi apo takoj nje besimtar, vertet gezohem, kam respekt te veqante ndaj tyre sepse gjithemone mendoj qe besimi qe kane ata ndaj Zotit i bene te jene te kujdeseshem dhe tolerant ndaj tjereve dhe sa me te persosur ndaj vehtes dhe fese ..
te kerkoj ndjese mund te jete ekzgjamenin sypozimi i imi ama ka kohe qe vrehet nen postimet tuja nuanca urrejteje , nxitje , e arsyetimi qe sinqerishte une mendoj qe nuk jane baze se si ju e arsyetoni ..
i tepert eshte i gjithe ky zell qe pasqyroni .. nuk na duhen nxitjet per urrejtje dhe ndasi mbrenda kobit ,


dhe une di qe ju e njiheni respektin tim qe kam ndaj jush kolege prandaj mendoj qe me lejohet kjo vrejtje e imja ndaj jush ..

~AnnA~
19-09-11, 13:20
Mirembrema stafi.

Iu lutem dua nje pergjegjje prej te rriturish. Nuk ka te beje me mesazh por nuk me hapen temat tjera keshtu qe po iu shkruaj ketu.

Desha te dij, pse me fshihen shkrimet? Nese e them mendimin tim personal, shkrimet me zhduken. Mendoj se Anna eshte njera nder ata qe me fshin shkrimet, sepse une nuk po ia bej rrafsh me lavdata, ashtu si eshte mesuar ajo.

Iu lutem shume iu lutem, dua nje sqarim.

Pershendetje e uritura!
Po, nje pjese e shkrimeve tua eshte fshire nga une jo per gje tjeter, por nese ke lexuar rregulloren e forumit ajo kerkon "JO Fyerje"
Nuk ju kam hequr vetem postimet ku mua me keni ofenduar, por edhe te tjera shkrime ku keni perdore fjalorin e pahijshem...kete do e bej edhe ne te ardhmen, pra ato qe do te lejn shkrimet tua fyese vetem per hater apo qe te mos behen te keqinj, jam une ajo qe do ju vij me fshesen pas...

ps. ishit ankuar edhe nje dite ne nje teme qe ju paskam fshire nje postim...ne fakt, postimin per te cilin kishit bere ankese nuk u'a kam heq as une as te tjere, e keni ne temen perkatese
Mirembetsh!

Honesty^uk.
19-09-11, 13:23
Honesty,

duhet te nderosh emrin qe mban.

Nese une mendoj se shkrimet e annes jane neveritese, eshte e drejte e plote e imja. Dhe anasjelltas.
A eshte ofendim? Jo. Eshte mendim i imi personal! Nuk e shoh te arsyeshme te largohet si shkrim.
E shume shkrime tjera, qe ende pa u postuar mire, zhduken. Edhe pse nuk permbajne ofendime apo nuk jane jashte teme!

Nuk eshte e lehte te jesh i/e drejte Honesty!

Duhet te rikonsideroni moderatoret tuaj ndoshta!Faleminderit per sygjerimin qe me ke bere per " NIKUN " tim
pasi vertet ke te drejte, sepse me disa qe identifikohet FD
nuk ja vlen te jesh i tille, pasi aftesite dhe kapaciteti i tyre, eshte shume i varfer dhe cinik, saqe bagazhi i ture mendor nuk ka kapacitet per nivele te larta.

- Persa i perket ankeses suaj, duhet te them se; zenkat, hatermbetjet, apo mospelqimi qe ju mund te keni
duhet qe ta beni nepermjet postes private, dhe jo ketu ne publik
pasi reagimet ne publik jane per te dhene mendimet tuaja personale, por te privuara nga ofendimet dhe sharjet reciproke.

Kalo mire e nderuar dhe koha do te vendos cdo gje ne vendin e vet.

Honesty

e-uritura
19-09-11, 13:28
Pershendetje e uritura!
Po, nje pjese e shkrimeve tua eshte fshire nga une jo per gje tjeter, por nese ke lexuar rregulloren e forumit ajo kerkon "JO Fyerje"
Nuk ju kam hequr vetem postimet ku mua me keni ofenduar, por edhe te tjera shkrime ku keni perdore fjalorin e pahijshem...kete do e bej edhe ne te ardhmen, pra ato qe do te lejn shkrimet tua fyese vetem per hater apo qe te mos behen te keqinj, jam une ajo qe do ju vij me fshesen pas...

ps. ishit ankuar edhe nje dite ne nje teme qe ju paskam fshire nje postim...ne fakt, postimin per te cilin kishit bere nakese nuk u'a kam heq as une as te tjere, e keni ne temen perkatese
Mirembetsh!


Nuk kem te drejte te mendojme se tere bota jane budallenje, vetem se une jam nje e tille!


Shkrimi im eshte fshi, nga ajo teme, kush e ka fshi, une nuk mund t`a shoh. Kur e kam postuar shkrimin e dyte, atehere shkrimi i dyte eshte fshi, dhe eshte kthyer i pari!

Ti vazhdo fshij postime, fajtori eshte ai qe te ka dhene ate mundesi!

Kur do te mesosh se kritika nuk eshte fyerje dhe as ofendim?
Kur do te mesosh se mendimi personal ne shekullin 21 duhet degjuar, komentuar apo ikur nga ai , por kurrsesi ne shekullin 21 te i mohohet njeriut e drejta e te shprehurit, vetem se ty nuk te pelqen???

E dobet je anna. Pike.

~AnnA~
19-09-11, 13:33
Nuk kem te drejte te mendojme se tere bota jane budallenje, vetem se une jam nje e tille!


Shkrimi im eshte fshi, nga ajo teme, kush e ka fshi, une nuk mund t`a shoh. Kur e kam postuar shkrimin e dyte, atehere shkrimi i dyte eshte fshi, dhe eshte kthyer i pari!

Ti vazhdo fshij postime, fajtori eshte ai qe te ka dhene ate mundesi!

Kur do te mesosh se kritika nuk eshte fyerje dhe as ofendim?
Kur do te mesosh se mendimi personal ne shekullin 21 duhet degjuar, komentuar apo ikur nga ai , por kurrsesi ne shekullin 21 te i mohohet njeriut e drejta e te shprehurit, vetem se ty nuk te pelqen???

E dobet je anna. Pike.

Natyrisht qe ke te drejte te ankohesh nese mendon se te eshte bere padrejtesi, une perseri kete qendrim do te mbaj...jam e paluhatshme....
Do te fshije cdo shkrim qe permban fyrje, qofshin shkrime qe me dedikohen mua apo te tjereve, Pike!

Te deshiroj mirevajtje ne forum dhe argetim te kendshem me ato qe te japin muhabet...une po e mbylle me kaq se nuk kam kohen tende!
Kalo mire!

e-uritura
19-09-11, 13:40
Natyrisht qe ke te drejte te ankohesh nese mendon se te eshte bere padrejtesi, une perseri kete qendrim do te mbaj...jam e paluhatshme....
Do te fshije cdo shkrim qe permban fyrje, qofshin shkrime qe me dedikohen mua apo te tjereve, Pike!

Te deshiroj mirevajtje ne forum dhe argetim te kendshem me ato qe te japin muhabet...une po e mbylle me kaq se nuk kam kohen tende!
Kalo mire!


Te besoj. Ti je shume e zene duke dhene lavdata, ne menyre qe te kthehen, dhe duke sjellur shkrime copy-paste nga interneti.

uck_aksh
19-09-11, 20:37
qdo her qe hy ne fd me paraqitet keshtu me duhet edhe nje her te klikoj ne diskutime pastaj ne te dyten tentim me behet e mundur me hy

http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ddd.jpg

desha ta dij se a po paraqitet ky problem edhe tek ndonje antar, per me vertetu se a esht problemi tek un apo esht tek faqja e FD

elvio
19-09-11, 20:45
desha ta dij se a po paraqitet ky problem edhe tek ndonje antar, per me vertetu se a esht problemi tek un apo esht tek faqja e FD
Qendron edhe tek une uck_aksh.

Neferta
19-09-11, 21:34
gjithashu tek une

Kercovari
20-09-11, 06:02
Invalid Redirect URL/xxxxxxxxxxxxxx mesazh dėrgohen nga Web Softuer si p.sh kėtu Vbulletin shpesh nė raste kur URL ėshtė pėr tė u listuar nė mėnyrė indirekte.
Format e URL direkte dhe indirekte jan tė natyrave tė ndryshme dhe Protokolle.Nuk do tė futem mė thellė pėr tė sqyrtuar kėtė problem mbase nuk ėshtė ky portal i vetėm,testi mė poshtė tregon se faqja listohet me direkt link,dhe pėr tė shmangur kėtė problem?

Checked link: http://www.dardania.de (http://www.dardania.de/)

Type of link: direct link

Shepsh ndodh qė frontal page tė bėjė kėsi problemi,vendosni nė listėn e shfletuesit t`juaj........

http://www.dardania.de/vb/upload/index.php (http://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
dhe Bac u Kry!

Shnetje nga Kėrēovari,megjith qė nuk ishte detyrė pėr mua:)

Makresh
22-09-11, 07:11
Lojetar,

Se kam dit qe je nje fanatik i flakėt i Ibrahim Rugoves.
Temen s'ke pas nevoj ta mbyllesh, por thjesht ti largosh shkrimet e Becit nga aty, qe s'kishin te benin me IR.