PDA

View Full Version : Boemi


jadore
04-07-06, 20:16
BOEMI,

-Emer qe me beri pershtypje , nje epitet qe kupton shume , thone (ashtu kam degjuar ) qe ky epitet tubon nder shpirterat me te ndishem njerzor , ku sublemiteti kalon kufinjet e ndjenjes normale ,ku talenti dhe kreativiteti i tyre prek skajazi nje dimension me fluid se normalja .. , mendoj qe eshte e bukur bota sensuale e tyre, ka talent me shume , ka ndjeshmeri por dhe dhimbje te ndjeshme njehkohesishte .. ecje mes teheve, do ta quaja , . ,( them qe ky nick me beri te mendoj shume ,) per kete emer te bukur qe tingellon ndishem , dua ti deshiroj nje Mireseardheje te madhe ne Forumin Dardan ...

BOEMI
..... (si mua te tjeret me mirepriten ketu (Ishte nicku Turisti qe me krijoj i pari Oden time e te tjeret pastaj me uruan mirseardhje) ,dua dhe une te prij mbar Ty, si nick le te jete kjo Ode e juaja ...

......per fund ....
kam pershtypje qe do te lexoj mendime dhe thenje te cmuara nga Ju , uroj aktivitet te mbare per Ju...

turisti
04-07-06, 22:54
BOEMI i nderuar,:smile:

Mire se erdhe ne mesin e Dardanasve dhe te deshiroj momentet e lumtura dhe te jesh -BOEMI- deri ne fund.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :smile:

Boemi
16-07-06, 21:13
Jador,

Ju Falenderoj Perzemersisht per mireseardhje, wow …c’te them per keta rreshta qe ke shkruar perveq se me befasove more…ncncncc, per mua flet ah !!!! he he e.

Lotet qe nuk gulfojne mblidhen ne zemer, me kalimin e kohes e veshin ate me kore dhe e paralizojne… do thoshte Susanna Tamaro.
Thone, vetem nje perqind e njerezve ndijne diçka me thelle. Poetet, piktoret, muzikantet, vallezuesit, kengetaret, kane nje ndjenjshmeri, nje senzitvitet te ndjejne pertej trupit. Ata mund t'i ndjejne me shume bukurite e mendjes, ndjeshmerine e zemres, ngase edhe vet jetojne ne ate pjese te realitetit, ne ate sfere...

Une mendoj qe edhe nese nuk i takojm G8, sorry, grupit me lart de , lol.. duhet munduar ngapak qe te arrijme kete sens deri dikund , ateher pak me ndryshe do e perceptojm boten, te mirat, etj etj.
Me siguri takime te tilla virtuele ne amfiteatra sikur forumet, chatet , lejohet padyshim nje lirim me i lehte i sekrecioneve nga guackat tona …gje qe eshte normale shiquar mungesen e fizikut, mimikes.

E sheh…menjeher ndihem “at home” ne kete forum me emer jashtezakonisht te bukur, Dardania .

Ju pershendes te gjitheve e veqanerisht Jador-in.

Turist I Nderuar,

Ju falenderoj per mireseardhje, shpresoj te lexoj me shume nga ju ne te ardhmen.

Boemi

LOJETARI
06-03-07, 15:04
Hm, i pakuptueshëm pasiviteti i një niku si ju :confused:

Djellza:
14-04-07, 23:17
Pranoni pershendetje me te sinqerta nga une i nderuar .

Ju rrespekton Djellza