PDA

View Full Version : Cili nga kėta lojtar do tė fitoj topin e artė nė KB tė futbollit 2006


Dilaver
07-07-06, 10:57
Janė nominuar 10 lojėtarėt mė tė mirė nė KB 2006. Vetėm lojėtarėt nga katėr ekipet tė cilat u kualifikuan nė semifinale gjinden nė listė.

Thierry Henry, Francė
Patrick Vieira, Francė
Zinedine Zidane, Francė
Michael Ballack, Gjermani
Miroslav Klose, Gjermani
Gianluigi Buffon, Itali
Fabio Cannavaro, Itali
Andrea Pirlo, Itali
Gianluca Zambrotta, Itali
Maniche, Portugali


Qmimi ”Topi i artė” nė Kampionatin botėror hyri nė fuqi nė vitin 1982.
Fitues tė topit tė artė nė KB ishin Oliver Kahn (2002), Ronaldo (1998), Romario (1994), Salvatore Schillani (1990), Diego Maradona (1986) dhe Paulo Rosi (1982)

Kush do tė jetė fitues i "Topit tė artė" KB 2006?

Murgesha
07-07-06, 11:47
Mendoj se fituesi "Topi i artė" do tė jetė Zidane.

halla e madhe
07-07-06, 17:57
Mbreti i "Topit te arte" do te fitoj ZIDANE:wink:

Zero Cool
07-07-06, 19:35
Tyullusumi ma i madh i futbollit Zidane

Drinni
07-07-06, 19:47
Edhe unė mendoj se Zidane eshte nje mjeshter i vertet i driblimit me top dhe duhej ti takoj nderi "topi i art".

Mirpo si gjithkah edhe ne sport pak me njoftsi, nuk besoj se Zef blata(Joseph Blatter) pasi nuk i shkoi me larg Zvicerra e vet len Gjermanet me kaq.

Podolski u shpall si me i miri lojtar i ardhmeris, rregull kjo qe perher te par ne FIFA qe nga ky vit "botrori"

Pra Klose ose Ballack.

katunari
11-09-06, 00:16
sipas medimit tim do te jet thery henrry