PDA

View Full Version : Cfare eshte me se veshtiri ne jete?


Pilati
10-07-06, 03:28
Po e "shkokloj" pak ket temen time.

Cka simbas mendimit tuaj eshte gjeja me e veshtire per ta arriturr nje njeri gjate gjithe jetes se vet?

Ju mirepres ne pergjigjet tuaja.

jadore
10-07-06, 18:49
Po e "shkokloj" pak ket temen time.

Cka simbas mendimit tuaj eshte gjeja me e veshtire per ta arriturr nje njeri gjate gjithe jetes se vet?

Ju mirepres ne pergjigjet tuaja.


... te arrihet Mbinjeriu ...

Murgesha
10-07-06, 19:06
Tė njohėsh vetveten....

seriozja_19
10-07-06, 22:48
...te kuptosh apo zbulosh se kush je, cka don dhe cka pret nga jeta...nese i din keto, ateher shume me lehte e ke, ne cdo aspekt!!!

Une per veten ende nuk i di :frown:

Gentiani
11-07-06, 21:57
Mė sė vėshtiri nė jetėn e njeriut, ėshtė tė mbetesh njeri! Njeri me tė gjitha vlerat dhe njerėzoren, brenda pėr brenda tij. Tė tjerat janė gjėra tė arritura, tė kaluara, fituara, humbura etj, me njė fjalė relevante nė jetėn e njeriut.

Por tė tjerat, por e shkruaj me plot bindje njeriu nė jetėn e tij mundet ti arrij pothuajse 90 % tė tė gjithave, qoftė nė profesion, karrierė dhe lėmi tjera. Personalisht e kam peshuar dhe ēmoj e vlerėsoj tė parėn, tjerat i kam arritur, pos qė mė ėshtė nevojitur vendosmėri, durim dhe qėndrueshmėri nė objektivat e parashtruara.

Daja POLIC
12-07-06, 18:22
Po e "shkokloj" pak ket temen time.

Cka simbas mendimit tuaj eshte gjeja me e veshtire per ta arriturr nje njeri gjate gjithe jetes se vet?

Ju mirepres ne pergjigjet tuaja.
Edhe une jam te mendimit me murgeshen dhe nje gje e kisha shtuar
2. Kontrollosh vetveten

halla e madhe
12-07-06, 19:01
Cka eshte me se veshtiri ne jete?
_Per mendimin tim eshte SKAMJA:frown:

lule_2005
13-07-06, 13:31
Ooooooooooo te ri jeni ju te ri. Ende jeta ju prar me te mirat e te keqijat e saja.
Per ata qe mendojne se duhet te njihet vetja ju garantoj se kurre nuk do ta arrine ate.
Pasi vetem duke e njohe tjetrin e njeh veten. Pra njihi ata qe ju rredhojne, shiji ato "te mira dhe te keqija te jetes", do ta dish se po jeton dhe te gjitha te papriturat do ti kalos, por prap me ata qe te rrethojne.

Murgesha
13-07-06, 14:16
Ooooooooooo te ri jeni ju te ri. Ende jeta ju prar me te mirat e te keqijat e saja.
Per ata qe mendojne se duhet te njihet vetja ju garantoj se kurre nuk do ta arrine ate.
Pasi vetem duke e njohe tjetrin e njeh veten. Pra njihi ata qe ju rredhojne, shiji ato "te mira dhe te keqija te jetes", do ta dish se po jeton dhe te gjitha te papriturat do ti kalos, por prap me ata qe te rrethojne.

Lule nuk jam edhe aq e re, dhe pikėrisht se ėshtė vėshtirė tė njofėsh veten kam shkruar ashtu.
Por akoma mė e vėshtirė do tė ishte tė njohėsh ata qė tė rrethojnė dhe tė pėrpjek pėrditshmėria.
Natyrisht ne mendojmė se po i njohim dhe betohemi se tjetrit ja dijmė edhe "zorrėt nė bark" po a ėshtė ashtu?

A nuk kemi secili prej nesh skuta tė largėta e tė thella qė nuk na i njef askush???

GURI SYLAJ
13-07-06, 16:52
Njeriu ,ne jete , perballet me veshtersi te shumta e te lloj -llojshme.
Per nje perballim dhe nje ecje drejt dhe perpara duhen te arrihen disa limite e njeri prej tyre eshte ai qe e kishte thene Murgesha -orvatja per t'a njofte veteveten.
Shume e rendesishme eshte edhe bindja e vetevetes se ; PESHA IME (NJEREZOR) ESHTE ME E MADHE SE PESHA E CDO LAKMIJE NE KETE BOTE.Dhe vetem nese kemi arrite kete kufi atehere mund te jetojm ne paqe me veteveten e edhe me te tjeret.
Te mos lakmosh, nuk don te thot te mos ecesh drejte asaj qe eshte e jotja................

Follow-ME
16-07-06, 16:24
Mendoj se te ju mbetesh besnik idealeve tuaja eshte nje nga gjerat me te veshtira ne Jete ,pasi qe ne te shumten e rasteve rrethanat na imponojne edhe menyra tjera te vendojes mbi gjerat te cilat nuk jane edhe gjithmone ne harmoni me moralin tone njerzor!!

laliloli
19-07-06, 19:45
Te jesh i kenaqur dhe i lumtur me ate qe ke dhe te mos lakmosh shume.

Daja POLIC
23-07-06, 02:04
Ooooooooooo te ri jeni ju te ri. Ende jeta ju prar me te mirat e te keqijat e saja.
Per ata qe mendojne se duhet te njihet vetja ju garantoj se kurre nuk do ta arrine ate.
Pasi vetem duke e njohe tjetrin e njeh veten. Pra njihi ata qe ju rredhojne, shiji ato "te mira dhe te keqija te jetes", do ta dish se po jeton dhe te gjitha te papriturat do ti kalos, por prap me ata qe te rrethojne.

:wink: ani flm shum , ty spo te njoh ... na trego se kush je , cka je, dhe cfar profesioni ke ,,,

lule_2005
06-08-06, 08:02
:wink: ani flm shum , ty spo te njoh ... na trego se kush je , cka je, dhe cfar profesioni ke ,,,


Me kohe do te njehemi, jo vetem me ju, por me merre mendja me shumicen prej jushe ketu, pasi me te vertet momentin qe e gjeje te lire mundohem te kontaktoj me ju te gjithe te ketij forumi dhe te kembej mendime. Me profesion nuk jame as psikologe as filozofe, edhe pse ndoshta shumica mendojne ashtu pasi shumeeeeeeee po fiolozofoj, apo jo?!.
Tung e kaolvshi mire.

Vin-Diesel
10-08-06, 17:43
Po e "shkokloj" pak ket temen time.

Cka simbas mendimit tuaj eshte gjeja me e veshtire per ta arriturr nje njeri gjate gjithe jetes se vet?

Ju mirepres ne pergjigjet tuaja.

Ma se veshtiri ne jete ....kurgjo bre sosht veshtir me rendesi Shnosh me kon se tona bohen !

emine
15-11-11, 21:55
Te humbe Femija prindin,,,,:frown: prindi Femijen,

panta_rhei
15-11-11, 22:15
Kur pleqt qajne nga vuajtja dhe jeta e veshtire... lotet e plakut... deshtim i njerezimit.

emine
01-02-12, 17:27
me fole me budallen,i piket ne kry se po dine,edhe me ja thy kryte prape ngule kamt si Thiu n'akull

emine
02-04-12, 15:43
me fole me budallen,i piket ne kry se po dine,edhe me ja thy kryte prape ngule kamt si Thiu n'akull

me ju pike dikujte se o i meqem vetem pse din me vnu presjen e piken ne te shkruar,e barazone veten me shkrojna e ne realitet oshte Tulle dhjetshe:tongue:

emine
29-04-12, 18:06
me kan njeri i shnoshe e moas me mujte me punu,me kto veshtersi ballafaqohet populli yne

Hajra
30-04-12, 07:03
.....me e pa veten.

Skyfter
01-05-12, 03:25
Gomari e kish pa veten ne pasqyre dhe ju kish pas dok qe eshte artist Hollywood-i!Leht eshte me pa veten, veshtir eshte me njoft veten plandaj njif veteveten!Moto: Possum sed nolo ;)
.

Buqja_ch
08-05-12, 21:36
.....me e pa veten.


http://di1-2.shoppingshadow.com/images/pi/59/e0/e9/122284204-450x450-0-0_samsung+wb150f.jpg

Gutu gutu ketu qka te kame ble ... klm

kur nuk ki kohe per njerzit qe nuk i ki pran ...!!!

emine
08-05-12, 21:41
msheli syte e banja rrafsh vetit,se krejt kollaj o,,,:biggrin: qeky a mendimi pozitiv ma shume s di sen ,vic qikaaq,,alime ika ika vec meta si grat te dera tu ba llaf,amo me veten ksi hovi

Jana
09-05-12, 17:12
...varferia ...kur s'ke buk per femijen tend ....

emine
09-05-12, 18:29
" Nuk e njeh mė friken pasi humbet gjėrat qė do mė shumė nė kėtė botė
Ka dy domethenie kjo fjale

rastesishT
09-05-12, 19:40
Kur ndonje antarė i familjės ėshtė i semurė dhe nuk gjen askund sherim dhe ti ske mundėsi ti ndihmosh.

romansa
10-05-12, 06:44
...kur ke ndonje veshtersi e smundesh ta zgjidhesh...

emine
10-05-12, 19:47
me fole me kry mdhaj

vjeshta
13-05-12, 21:59
Tė mėndohet dy hėrė .

tipi engjellor
13-05-12, 21:59
Tė mėndohet dy hėrė .

pak eshte shume me shume hahahahhahaah

elvio
13-05-12, 22:02
E te jetuarit pa arsye.
E te munduarit pa arsye.
E te qenit i pa shprese/

A ka me te veshtire se kjo?

Daglasi
13-05-12, 22:46
duke mos i besuar kesaj thenje,cdo gje qe ndodhe,ndodhe per te miren tende.

Alima
13-05-12, 23:01
...

Te shposh vrima ne uje !


.

emine
23-08-12, 07:30
me fole me kry mdhaj

:rolleyes::biggrin:

Jana
24-08-12, 05:27
...Elvio gjith bre e godet at piken e fort ....

Pajtona me mendim tuaj ...

...edhe nee dikush eshte i semur dhe smundesh me i ndimu ..sinqerisht shum keq ndihem ...

Denim
26-08-12, 08:14
Dashuro thellėsisht dhe me pasion. Mund te lėndohesh, por kjo ėshtė mėnyra e vetme pėr tė jetuar plotėsisht.

Pulebardha
26-08-12, 10:06
Sipas mendimit tim, kur shkaperderdhet nje familje dhe Nėna pėrqafon pėr heren e fundit
femijėt e saj.

Pa fajin e saj, e largojne edhe nga shtepia edhe nese eshte e smure , e me t meta fizike.

E kam nje rast ende tė fresket.

Domira
26-08-12, 11:28
Te veprosh kunder deshires tande p.sh.

emine
26-08-12, 11:59
mendimet e kqija kur i hyjne njerzve ne mendje,dhe ato i vjellin ne cdo fjale qe flasin,,,,

Hajra
26-08-12, 13:48
.....me kan njeri.

natyra
28-08-12, 04:01
"Vetmia"!:frown:

emine
28-08-12, 07:26
Kur femijet nuk marrin dashuri,dhe nuk cmohen nga prinderit e tyre,keta fmije do ndihe gjate gjithe jetes te tepert en ket bote,pa marreparasyshe sukseset e tyre ,kta femije nuk do ken mundsi asnjehere te cmojne veten dhe te tjeret,pra e keqja e cdo te keqe fillone ne preherin e nenes,nese jeni prind jepni mundesi femijes tuaj ti buzeqesh jetes,jep gjana te rendesishme ne jete qe ti ken si mburoje gjate gjithe jetes,jepi kujtime dhe momente te bukura me plote dashuri,qe nje dite ky fmije mos te ket te veshtire ti del botes perballe,,,,,

Ps:Natyra edhe vetmia ka anen e mire te saj,nese nuk ndihesh i lumtur ne vetmi,nuk do ndjehesh as ateher kure rreth teje ke njerz,,,,,na jemi ardhe si shtegtare te udhetojme vetem,jan qaste dhe momente kure disa njerz na percjellin dhe prap ne do jemi vetem,,,,

Ora e ligė
28-08-12, 08:52
Te zbulosh te metat tua, dhe te ndryshosh!

Thuaj vetes; Mjaft me me budallalleqe. Rritu njehere e pergjithmone. Nuk i intereson askujt per ty dhe as per ligjeratat e tua.

winona
28-08-12, 10:01
Te jesh njeri!

Alima
28-08-12, 12:05
...

Te jesh njeri!


.

lovely
28-08-12, 12:44
Te jesh dreq.

natyra
28-08-12, 15:11
"Vetmia"!:frown:

..ku dhem dhami shkon gjuha,thote populli!
me falni per titullin e mos praktikuar dashamire te nderuar.

"tani lidhem me temen...Te jesh/rritesh pa prind!dhe mos te kesh lumturin si te tjeret me prind.

Natyra.

Jana
28-08-12, 17:15
/...dikush mi pas krejt e dikush asgje....so fer kjo ...

premium
28-08-12, 17:25
Te mban premtimet ..
te qendron mbi fjalen e dhene .
mos te sillen sikur lule dielli

lovely
29-08-12, 16:44
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/558405_455561834477249_2123539947_n.jpg


Fol per me te dhimbt zemra. Fizikisht, me ni dhimbje n`gjoks.
Automatikisht, vaji me t`merthy.

romansa
29-08-12, 16:48
ka plot veshtersi ne jete..
disa me te medha disa me te vogla...
zot mos na jep me u perballe me veshtersi te renda qe skaperdihen ...

premium
29-08-12, 17:56
me maru nje mbulojs(kapak) detit :)

Jana
29-08-12, 20:05
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/558405_455561834477249_2123539947_n.jpg


Fol per me te dhimbt zemra. Fizikisht, me ni dhimbje n`gjoks.
Automatikisht, vaji me t`merthy.

..Zot me na pervo .... shum e rond...

Jana
29-08-12, 20:06
,,,ehee Evladi ish ajo loqka e zemres n'ket dynja ...

halla e madhe
29-08-12, 21:57
..pleqte kan thene; deka asht kapak i arte ne krahasim me tu sha djepi per se gjalli s'ka me veshtire ne jete !

Hajra
01-09-12, 08:49
....me qeru kep, :biggrin:

premium
01-09-12, 23:27
....me qeru kep, :biggrin:
....hahaha shtosi i mirė :))

pėrndryshe shtirė ėshtė me ec dathėt kur koret gruri .

Alima
01-09-12, 23:35
....hahaha shtosi i mirė :))

pėrndryshe shtirė ėshtė me ec dathėt kur koret gruri .

...

Qe neper shkretetire hiē!

.

premium
01-09-12, 23:44
...

Qe neper shkretetire hiē!

.
... dimrit nuk ėshtė shtirė me ec :!

Alima
02-09-12, 00:00
... dimrit nuk ėshtė shtirė me ec :!

...

Eshte!Te qorron zalli !

.

rastesishT
02-09-12, 00:22
Te shohesh padrejtesi dhe nuk ke force ta luftosh ate.

premium
02-09-12, 00:25
Te shohesh padrejtesi dhe nuk ke force ta luftosh ate.
Me qato qė po thu , mo jemi adaptu

vjeshta
30-09-12, 23:02
Mė tė thėnė fėmija ; nėnė/babė ndihmomė ,e ti mos mė mujtė.

natyra
01-10-12, 00:37
Te rritesh pa prind!...

Natyra.