PDA

View Full Version : Juve B (-30 pike) , Fiorentina B (-12pike), Lazio B(-7pike), Milan A(-15pike)


GjIlAnAsI_cSi
14-07-06, 21:02
Sapo morem lajmin e fundit nga gjykata italiane per sport , Klubet te cilet u priten te denohen kan mbaruar dhe moren keto denime..! Juventus Kalon ne Seria B (-30 pike) , Fiorentina Kalon ne Seria B (-12pike), Lazio kalon ne Seria B(-7pike), Milan Mbetet ne Seria A Por me (-15pike)..


JUVENTUS ne serie B me -30 pike penalizim .LAZIO ne serie B - 7 PIKE .


FIORENTINA ne serie B me -12 pike .


MILAN ne serie A ( - 44 pike kampionatin e kaluar ) e nuk loz ne EUROPE , ndersa kete kampionat qe e nis me -15 pike .

GjIlAnAsI_cSi
14-07-06, 21:06
Denimet e personazheve .


MOGGI dhe GIRAUDO radiacione , pra perfundimisht jashte cdo aktiviteti sportiv.LOTITO (pres. Lazio) denohet 3 vjet e 6 muaj larg futbollit . .

DELLA VALLE (pres. Fiorentina ) 4 vjet .

CARRARRO (ish-president i Federates) denohet 4 vjet e gjysem .


MAZZINI ( zv, presidnet Federates) denohen 5 vjet .


DE SANTIS (arbiter) 4 vjet .


GALLIANI ( zv, president Milanit ) denohet 1 vit .

RIPESHKOHEN ne serie A skudrat :

LECCE
MESSINA
TREVISO .

Arb
14-07-06, 23:01
Me 30 pike deduktim, dhe mbase me numer te vogel te lojetareve cilesore qe ka tashme ne ekip, Juventus, do ta kete te veshtire te mbijetoj ne Seria B.

Juventusit i jane marr edhe dy tituj kampioni te dy viteve te fundit. Ende nuk dihet se kush do te marr ata tituj.

Po ashtu te gjitha skuadrat e denuar nuk do marrin pjese ne Ligen e Kampioneve 06/07.

vendasi
16-07-06, 14:26
Cka u ba me kete ligen Italijane more?
Cka ka ndodhe,dhe pse jane bere keto suspendime?

beqari_
18-07-06, 15:07
oo sa mire ju ka ba JUVENTUSIT se ekip tollosum e kom

DebiaN
25-07-06, 22:07
Gjykata e Apelit ne Serie A vendosi:

JUVENTUS
Ne serie B me - 17 pike

MILAN
Ne serie A me -8 pike, por do te marre pjese ne turet para eleminatore te Champions League

FIORENTINA
Ne serie A me -19 pike, jashte kompeticioneve Europiane,

LAZIO
Ne serie A me -11pike, jashte kompeticioneve Europiane

Skuadrat qe do te marrin pjese ne Serie A per sezonin 2006-2007:
Ascoli
Atalanta
Cagliari
Catania
Chievo
Empoli
Inter
Livorno
Messina
Palermo
Parma
Reggina
Roma
Sampdoria
Siena
Torino
Udinese
Milan (-8)
Lazio (-11)
Fiorentina (-19).

Te zbritura ne kategorine inferiore, pra Serie B: Lecce, Treviso e Juventus (-17 pike).