PDA

View Full Version : Vargje pėr antarė e Forumit tonė


Paradox_13
27-07-06, 17:58
Bondi—
Ballė oxhakut si zot shtėpije
Rrin ashtu siq I ka hije
Shumė rrallė flet veq bėn me gisht
Ju lutem rregullave mos u bani bisht

Bondi I madhė mirė e mban rendin
I thot secilit ku e ka vendin
Pėr pastime tė pa hijshme
Ka ca ndimse shumė tė vyeshme

Murgesha
Fillė pas Bondit kem njė mbretresh
Tė gjithė e njofim me emrin Murgesh
Qasja e saj kėtu nė Forum
Ka njė rol tė pa zavendėsum
Kur Murgesha kyqet nė tem
Nuk len kan pa e pėrmen
S’ban dallime hiq kurrfare
Ka dėshir tė baj hajgare

Lazdrani
Kem Lazdranin mbret Forumi
Qė pėr te flet gjithė katundi
Si vrapon ai shpi mė shpi
Tuj kėrku pasardhės tė ti

Turisti
Djal I mirė bollė dhe Turisti
Qė nuk zen vend kėrkund hiqi
Pėr sheti ai nuk priton
Gjithnjė qeshet kur poston

Halla e madhe
Ky Forum ka dhe njė hallė
Qė kujdeset pėr kėt mahallė
Shpesh e gjora nė pleqrin e vet
Mundohet nuseve tu jep gajret

Luana
Thotė amvise unė jam vet
Di tė baj q’do specialitet
Hajde urdhėroni a po ua kana ?
Veq mos zgjedhni shumė se po u kahet N***.

E martumja
Ori nusja e keti Forumi
Thua se je ti nga katundi
Nė shoqri je shumė e gjallė
Lumė Vitia qka paskemi marrė

Vjeshta
Ti mė je ……naletja e hallės
Qė shpesh rrezet ia ndal hanes
Ndal dhe diellin kur rrezon
Shpesh burimin e shterron

Dreni.30
Nė fundė tė odes me ca dollape
Dreni ynė ka ngrit njė kafe
Ku hamė,pimė,dhe bėjmė gazė
Djepat tonė duke I zbrazė

Jador
….(!!???,,,,>>>) pėr nikun e zonjės Jador
sikur shpesh rrin nė koridor
nė q’do dhomė zhurm kurė dėgjon
papritmas hy e poston

Zero Cool
Njė djal I ri por shumė zavrak
Hap ca tema pėr merak
Shpesh pėrzin dashurin,politik dhe fe
Ruaju djalooo se dokush po tė rre

Naki
Pėr tė sėmur e tė lėnduar
Mos dhasht zoti ndihmė pėr tė kėrkuar
Por veq kėshillat qė ti na jep
Na bėjn mirė shumė pėr shėndet

Mė falni miqė dhe ju mikesha
Qė po shkruaj kėta rreshta
Mos I merrni pėr ofendim
Ja tash po shkruaj dhe pėr nikun tim

Paradoxi
Duket sikur kti Paradoxit
I ka djeg tamli e po I fryn kosit
Me t’gjith mundohet tė jet I njejt
Shumė I thjesht dhe I sinqert

Pėr shumė tė tjer kėtu qė nuk shkrujta
Nuk e bėra jo pse s’mujta
Po u la ju ta vazhdoni
A qka ndjeni ju ta thoni……………………………

Naki
27-07-06, 18:15
Njė suprizė me shumė vargje
Vjenė si flladi Pranverorė
na sjellė buzėqeshjen e pa pritur
me plotė sinqeritetė Vllazėror!

Tė lumtė penda Paradox,respektė!!!

Naki

Murgesha
27-07-06, 21:07
woooow sa befasi,
Paradoxi thurrka poezi,
Mejshtri e prsosur nė vargje
Pėr anėtarėt e faqes Dardane.

Tash unė po pritoj
me fillu tė kėndoj,
S`kam qėllu nė humor,
herėn tjetėr do ta provoj,

Paradoxit me ja tejkalu,
Me vargje pėr dardanas tuj shkru.:tongue: :tongue:

Marco
27-07-06, 22:01
Bondi—
Ballė oxhakut si zot shtėpije
Rrin ashtu siq I ka hije
Shumė rrallė flet veq bėn me gisht
Ju lutem rregullave mos u bani bisht

Bondi I madhė mirė e mban rendin
I thot secilit ku e ka vendin
Pėr pastime tė pa hijshme
Ka ca ndimse shumė tė vyeshme

Murgesha
Fillė pas Bondit kem njė mbretresh
Tė gjithė e njofim me emrin Murgesh
Qasja e saj kėtu nė Forum
Ka njė rol tė pa zavendėsum
Kur Murgesha kyqet nė tem
Nuk len kan pa e pėrmen
S’ban dallime hiq kurrfare
Ka dėshir tė baj hajgare

Lazdrani
Kem Lazdranin mbret Forumi
Qė pėr te flet gjithė katundi
Si vrapon ai shpi mė shpi
Tuj kėrku pasardhės tė ti

Turisti
Djal I mirė bollė dhe Turisti
Qė nuk zen vend kėrkund hiqi
Pėr sheti ai nuk priton
Gjithnjė qeshet kur poston

Halla e madhe
Ky Forum ka dhe njė hallė
Qė kujdeset pėr kėt mahallė
Shpesh e gjora nė pleqrin e vet
Mundohet nuseve tu jep gajret

Luana
Thotė amvise unė jam vet
Di tė baj q’do specialitet
Hajde urdhėroni a po ua kana ?
Veq mos zgjedhni shumė se po u kahet N***.

E martumja
Ori nusja e keti Forumi
Thua se je ti nga katundi
Nė shoqri je shumė e gjallė
Lumė Vitia qka paskemi marrė

Vjeshta
Ti mė je ……naletja e hallės
Qė shpesh rrezet ia ndal hanes
Ndal dhe diellin kur rrezon
Shpesh burimin e shterron

Dreni.30
Nė fundė tė odes me ca dollape
Dreni ynė ka ngrit njė kafe
Ku hamė,pimė,dhe bėjmė gazė
Djepat tonė duke I zbrazė

Jador
….(!!???,,,,>>>) pėr nikun e zonjės Jador
sikur shpesh rrin nė koridor
nė q’do dhomė zhurm kurė dėgjon
papritmas hy e poston

Zero Cool
Njė djal I ri por shumė zavrak
Hap ca tema pėr merak
Shpesh pėrzin dashurin,politik dhe fe
Ruaju djalooo se dokush po tė rre

Naki
Pėr tė sėmur e tė lėnduar
Mos dhasht zoti ndihmė pėr tė kėrkuar
Por veq kėshillat qė ti na jep
Na bėjn mirė shumė pėr shėndet

Mė falni miqė dhe ju mikesha
Qė po shkruaj kėta rreshta
Mos I merrni pėr ofendim
Ja tash po shkruaj dhe pėr nikun tim

Paradoxi
Duket sikur kti Paradoxit
I ka djeg tamli e po I fryn kosit
Me t’gjith mundohet tė jet I njejt
Shumė I thjesht dhe I sinqert

Pėr shumė tė tjer kėtu qė nuk shkrujta
Nuk e bėra jo pse s’mujta
Po u la ju ta vazhdoni
A qka ndjeni ju ta thoni……………………………

Pardox_13
Kqyra kqyra mos um ke permen mue
PO ndoshta nicku im te ka pengue
Edhe pse nickun se kam si Mysliman
Synet jam i bom Pasha din ej man

ky paradoxi ka recitue
murgeshen pak e ngushtue
se murgesha ka qene para
edhe bon be, se kur o hap dardania
ajo ka gjujt fara

Po munrgesh ti sbon mu pendue
se Paradoxi qysh moti ka luftue
edhe ti pse ke qit fara ( chatues )
Paradoxi i ka kput gjanara ( BANED)

Shyqyr zoti erdh koha me shku
se qishtu tu nejt na shqiptart
ishum kput tu recitue
se puna te ne nuk e ka venin
qata as en parlament kurr se permendin

Ishalla e bon zoti mir
nji termet kogja te veshtir
po tjera vised mos mi prek
se atje nashta bohem shtet ...


Respekt per te gjith !!!

Paradox_13
29-07-06, 21:53
woooow sa befasi,
Paradoxi thurrka poezi,
Mejshtri e prsosur nė vargje
Pėr anėtarėt e faqes Dardane.

Tash unė po pritoj
me fillu tė kėndoj,
S`kam qėllu nė humor,
herėn tjetėr do ta provoj,

Paradoxit me ja tejkalu,
Me vargje pėr dardanas tuj shkru.:tongue: :tongue:

Te kam njohur si shume puntore
qe q'do gje te shkon per dore
S'kam menduar se priton
dhe se shpejti me tejkalon..:tongue:

jadore
29-07-06, 22:06
.. Komplimente Paradox

..ishte nje befasi e mrekulluar , ajo qe lexova , ne ate poezi

ps,
.. hjekma more ate parashtese "zonje " se po doni te me komplelsoni Ti e luana vertet ..hahaha

Paradox_13
29-07-06, 22:12
.. Komplimente Paradox

..ishte nje befasi e mrekulluar , ajo qe lexova , ne ate poezi

ps,
.. hjekma more ate parashtese "zonje " se po doni te me komplelsoni Ti e luana vertet ..hahaha

Te te quaj Miss se pranon
T te them zonje te komplekson
Ne te ardhmen do bertas
Ooooo Jadoor do te therras.:biggrin:

Falamnderit per komplimentin e nderuar.

Paradox_13
20-08-06, 21:43
Drinni
Djale i ri dhe shume bujar
Mes te tjerash dhe guximtare
Merr guximin dhe poston
te padrejten se duron.

Te ky djal shof dhe xhelozin
Se do fen e as partin
E kur eshte ne pytje vatani
Nuk duron po te bahet nami

Do ti ipja shume te drejt
Do mundohem mos ta le vet
Nese duhet hapur do i thonja
Se shqiptaria eshte e vetmja fe dhe parti e jonja.

Paradox_13
20-08-06, 21:53
Laliloli.

Thot vezhgues eshte dhe vezhgon
Mire terenin e kontrollon
Shpesh kur humbet mes Dardanis
Gjen te mbyllur deren e shpis

Ne Dardani shpesh kur thellohet
23 ora shpejt i ofrohet.
Per te ikur ne autobus
Shpesh me duket flen ne fushe.

turisti
20-08-06, 23:10
Turisti
Djal I mirė bollė dhe Turisti
Qė nuk zen vend kėrkund hiqi
Pėr sheti ai nuk priton
Gjithnjė qeshet kur poston

Faleminderit shume Paradix i nderuar dhe respekt te madhe per vargjet e tua.:smile: :smile: :smile: :smile:

Berisha-boy
20-08-06, 23:20
Barvo Paradox_13 shum mir i ki qendis keto vargje per antaret e forumit.Veq vazhdo keshtu me i forti je :wink:

Paradox_13
20-08-06, 23:37
Luana..

Luana sonte q'na i dhezi qirat
Na uroj gjitha te mirat
Mjaft tha kemi nejt me driten
Ta shijojm pak romantiken

Me ba Luanen me idhnu
Na i fik qirat pa u mendu
Pa mendu se na le ne terr
Pritne thot Kekun gjersa te vjen..

Drinni
21-08-06, 17:45
Drinni
Djale i ri dhe shume bujar
Mes te tjerash dhe guximtare
Merr guximin dhe poston
te padrejten se duron.

Te ky djal shof dhe xhelozin
Se do fen e as partin
E kur eshte ne pytje vatani
Nuk duron po te bahet nami

Do ti ipja shume te drejt
Do mundohem mos ta le vet
Nese duhet hapur do i thonja
Se shqiptaria eshte e vetmja fe dhe parti e jonja.

Jaaaaaaaaaa. u qetu muj me'u betue
qe Paradoxi me njeh mue
me'u betu n'gjithēka shenjėtrore
kemi pi kaffe n'@mletore.
E mos koft kjo ēka po tham une
une kofsha anej pi krume
Si i din ky njeri tana pėr mua
qe as vet si paskna hetua.:smile:

laliloli
23-08-06, 17:54
Laliloli.

Thot vezhgues eshte dhe vezhgon
Mire terenin e kontrollon
Shpesh kur humbet mes Dardanis
Gjen te mbyllur deren e shpis

Ne Dardani shpesh kur thellohet
23 ora shpejt i ofrohet.
Per te ikur ne autobus
Shpesh me duket flen ne fushe.

Ja e pash edhe kete befasi
Paradoxi po na njeh me mire se veten e tij
Ter ate qe ka shkru
shpesh me ka ndodhe mu.

Meqe Paradoxi pak iu paska njoftu
une deshiroj tregimin pra me perfundu
Nje nate seq u thellova ne bisede
Me Luanen Paradoxin
Turistin e zonjen Murgesh.
U nisa ne shtepi
Vone pas mesnate kam mberri
Trokita ne dere ,ishte mbylle me dry
Befas gruaja me doli ne dritare
Me tha: nuk ta hap deren
Le te bejne ne Dardani qare
E ne kete kohe si me vepru
tek Luana per ndihme jam drejtu
ter rastin ja kam tregu
Per konak me ka ftu
Me te shpejt une kam shku
Eh sa muhabetin ma ka ofru
Sarma me kos me ka shtru
Besa edhe pite me lakna kish pas gatu
E tia nisem muhabetit
me kafe e llafe
deri ne mengjez kemi kalu:biggrin: :biggrin:

Murgesha
24-08-06, 14:24
Se ē`mė kaploi vaji mua tė shkretėn,
Kur lexova nė kėto vargje tė vėrtetėn.
Po ti o Lali tė kishe mend,
S`kishe shku te Luana me ndejt,
Se ajo tuj hanger pite e kėrlana
I ka ba njėqind kile pa nallana.
Pastaj si s`pritove me ju hudh not detit,
Mė mire tė kishte ra me i hipė trenit.
Me kalu Zvicėrr e Gjermani
nė Danimarkė kishe mbėrri.
Kur tė kishe cokat nė derė,
Tė kishim pritė me marifet,
Tė kishim ulė nė ballė oxhaku,
Pėr fillim tė kishim afru qajin,
Pastaj ngadalė e me rend
Kishim hjedh njė qingj nė hell.
Tuj prit me u pjekė qengjin,
E kishim shtru ngadalė muhabetin,
Kėshtu tuj prit e tu ndejt,
Kishim folur pėr Dardanin me rend.
Kurt ta kishim shtruar qengjin e skuqur
E kishim pėrcjell me raki rrushi
Kėshtu vlla priten musafirtė e rrallė,
E jo me sarma e Llallė.
Pėr mos me tė mbet merak,
Kur gruaja s`ta qel derėn prap,
Mos prito e na eja nė konak,
Mos shko mė te Luana
Se specialitetet e saja janė
Speca tė fėrguar nė kaftjall,
Pėr drekė pite ose kėrlanė
Specat me gjizė pėr darkė.
Qė i pėrcjell me njė patligjan.

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Paradox_13
24-08-06, 17:01
Se ē`mė kaploi vaji mua tė shkretėn,
Kur lexova nė kėto vargje tė vėrtetėn.
Po ti o Lali tė kishe mend,
S`kishe shku te Luana me ndejt,
Se ajo tuj hanger pite e kėrlana
I ka ba njėqind kile pa nallana.
Pastaj si s`pritove me ju hudh not detit,
Mė mire tė kishte ra me i hipė trenit.
Me kalu Zvicėrr e Gjermani
nė Danimarkė kishe mbėrri.
Kur tė kishe cokat nė derė,
Tė kishim pritė me marifet,
Tė kishim ulė nė ballė oxhaku,
Pėr fillim tė kishim afru qajin,
Pastaj ngadalė e me rend
Kishim hjedh njė qingj nė hell.
Tuj prit me u pjekė qengjin,
E kishim shtru ngadalė muhabetin,
Kėshtu tuj prit e tu ndejt,
Kishim folur pėr Dardanin me rend.
Kurt ta kishim shtruar qengjin e skuqur
E kishim pėrcjell me raki rrushi
Kėshtu vlla priten musafirtė e rrallė,
E jo me sarma e Llallė.
Pėr mos me tė mbet merak,
Kur gruaja s`ta qel derėn prap,
Mos prito e na eja nė konak,
Mos shko mė te Luana
Se specialitetet e saja janė
Speca tė fėrguar nė kaftjall,
Pėr drekė pite ose kėrlanė
Specat me gjizė pėr darkė.
Qė i pėrcjell me njė patligjan.

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Duket Lali te jet hutue
Po mendon konakun me ndrrue
Po perton te shkoj ne canad
Don te ndalet ne Danimark

Mire Murgesha e paska ftue
Dark e pije i ka ofrue
Po mundohet me trullue
Ndoshta avatarin me ja ndrrue.

Besa Lali shpejt asht qlirue
Tuj ngran dark e tuj llafue
Befas syt ka P.C-ja i kan shkue
Shef murgeshen Dean tuj e ftue.

Thot Murgesha Dea eja
Se e futa Lalin mrena
Ma gjej per te nje avatar
e te ja ndrrojm pa na pare.

Porse Lali i ka hetue
Qka ato jan tuj llafue
Shpejt ne obborr po fluturon
Pa pershendetur hiq kerkan.

laliloli
24-08-06, 21:13
Sa fort Lali eshte gezuar
Se ka dert mė me u vonuar
Ne dardani duke shkruar
Sepse konakun e ka siguruar

Do ti vizitoj te gjith me rend
Si ne dimer e ne vere

Gjat veres me vape
Do te shkoj deri ne Kanade
E dimrit me bore e akull
Do ndalem me afer

Do te vizitoj dardanasit
Ne Gjermani,Danimarke e Angli
E kur te mban acar i madh
Do ndalem tek miqt ne Viti.

E nese askund nuk mundem me udhetu
Turisti qelesat mi ka ofru
Mos ke dert miku im
Banesen e ke ne sherbim

Murgesha mbreteresh e Dardanise
Besa edhe zoje e madhe e shtepis
Tek ajo kur jam shku
Kingjin ne skare per mu a ka fergu

Ulur ne krye te vendit
Samire ne shtepi e mban renin
Burrit nje shyhret ia ka dhene
Shpejt ai eshte ngrit ne kembe

Rrugen me gisht ia ka tregu
Per ne kuzhine e ka drejtu
Pese minuta nuk eshte vonu
Qajin tha e kam pervelu

Murgesha iu ka drejtu
Mbushi gotat
e na e sjell qajin
Se po bej muhabet me Lalin

Sa mire eshte kur ke miq e dashamire
Me zemer te paster e dėlire
Jo vetem konak qe me kane ofru
Por edhe muhabet deri ne gju

turisti
24-08-06, 21:27
Sa fort Lali eshte gezuar
Se ka dert mė me u vonuar
Ne dardani duke shkruar
Sepse konakun e ka siguruar

Do ti vizitoj te gjith me rend
Si ne dimer e ne vere

Gjat veres me vape
Do te shkoj deri ne Kanade
E dimrit me bore e akull
Do ndalem me afer

Do te vizitoj dardanasit
Ne Gjermani,Danimarke e Angli
E kur te mban acar i madh
Do ndalem tek miqt ne Viti.

E nese askund nuk mundem me udhetu
Turisti qelesat mi ka ofru
Mos ke dert miku im
Banesen e ke ne sherbim

Murgesha mbreteresh e Dardanise
Besa edhe zoje e madhe e shtepis
Tek ajo kur jam shku
Kingjin ne skare per mu a ka fergu

Ulur ne krye te vendit
Samire ne shtepi e mban renin
Burrit nje shyhret ia ka dhene
Shpejt ai eshte ngrit ne kembe

Rrugen me gisht ia ka tregu
Per ne kuzhine e ka drejtu
Pese minuta nuk eshte vonu
Qajin tha e kam pervelu

Murgesha iu ka drejtu
Mbushi gotat
e na e sjell qajin
Se po bej muhabet me Lalin

Sa mire eshte kur ke miq e dashamire
Me zemer te paster e dėlire
Jo vetem konak qe me kane ofru
Por edhe muhabet deri ne gju
E kur te hypsh atje,
te gjithat shifen si nga rret.
Nuk te nevoiten valet me shtresa
sepse te gjitha kontrollohen pa pengesa.

Rri dhe kenaqu atje larte
si ne ēardakun nga tregimet,
Nuk ke nevoje me udhetu ne pushime
Nga ai vendi shifen
te gjitha vendbanimet.:smile: :smile: :smile:

Paradox_13
25-08-06, 19:45
Jaaaaaaaaaa. u qetu muj me'u betue
qe Paradoxi me njeh mue
me'u betu n'gjithēka shenjėtrore
kemi pi kaffe n'@mletore.
E mos koft kjo ēka po tham une
une kofsha anej pi krume
Si i din ky njeri tana pėr mua
qe as vet si paskna hetua.:smile:

E more Drin q'ka mje hutue
S'ka nevoj me u betue
Se une veq te kam pershkrue
e rastesisht ja kam qellue

Por edhe nese te njoha
Nuk do te thoja se gabova
Ca te perbashketa qe ne kemi
Shpesh ne ket sofer na lidhe kuvendi.

Na lidhe gjuha jone amtare
Na lidhe nena Kosovare
S'na ndan feja e as partija
Na ofron ne Shqiptaria..(.dardania.de/)

Drinni
25-08-06, 20:15
E more Drin q'ka mje hutue
S'ka nevoj me u betue
Se une veq te kam pershkrue
e rastesisht ja kam qellue

Por edhe nese te njoha
Nuk do te thoja se gabova
Ca te perbashketa qe ne kemi
Shpesh ne ket sofer na lidhe kuvendi.

Na lidhe gjuha jone amtare
Na lidhe nena Kosovare
S'na ndan feja e as partija
Na ofron ne Shqiptaria..(.dardania.de/)

Pradox more i nerun
fort si bukur je ka shkrun
ta kan zilin gjith gojė kqinjėt
qe nuk shkojn mir as me fqinjėt.

se nė sofėr na lidhė kuveni
ska nevoj as ta pėrmeni
pėr me nejt e me u marr vesh
unė sė shpejti tė tregoi n'vesh.

Kur njeriu kupton amanetin
ska nevoj t'kerkoj xhehnetin
Sa pėr fe e pėr parti
na i kemi si vitat e ri.
vijn e shkojn e ne i masim
me tė mira i qorrasim
po pėr nji punė kėndė se lejom
kombin ton t'na pėrgojojn.

Ndoshta leht edhe nuk e kemi
e kam amanet nga bjeshkė shkėlzeni
pa e ngrėn buken e nji muaji
nuk e din sa vler ka i juaji.

Unė ma teper spo du me zgjat
se mos po na hidhrohen grat
mos po thojn hė ēka u ba
ku met kafja e gjitha kto:wink:

DEA
25-08-06, 21:15
Qe sa kohe, jam tuj mendu,
ku me ja nis e ku me ja fillu
pike se pari fort jam gezu
kur e ka pa Lalin qe ka nis me shkru
se kam mendu qe na u ka idhnu
avatarin qe dojshim me ja ndrru.:tongue:

GURI SYLAJ
25-08-06, 21:18
Pasha Kuranin
edhe une nja dy rreshta
ketu i kam shkru
por nuk dij -s'dita me i postu
apo dikush i ka largu??????

e_martumja
25-08-06, 21:30
hahahahahahahahahahahahhahahahah u shkoqa tu qesh tema shume interesante

Flm per temen Paradox
edhe pse ndoniher po humbem si faks
Nuk pasna qen ksajde me pare kete mrrekulliiiii

Shume her e lodhi koken
dhe ndoniher me del edhe loti
shikoj mi kuptu te gjithe antart
dhe i paramendoj ata
por kot e kam pa ja pa ahahhaha
Ndihem krenare qe njof ksi njerz.
A thua me doni sa ju dua nese
jo nuk ju duaaaaaaaaaa.:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Artisti
26-08-06, 12:31
Pasha Kuranin
edhe une nja dy rreshta
ketu i kam shkru
por nuk dij -s'dita me i postu
apo dikush i ka largu??????


E more Bac,Baci jone
pushimi te paska lodh
te paska lodh e sakatu,
rreshtat ti paskan largu,
tash je kthye ne Dardani
do te shkruash si me Tapi
rreshtat tu jane ne qdo mendje
kurre nuk fshihen se kane domethenie
po hajt se behet mire
se ky uje eshte per tu pire
i shendetshem i kjart
rrugen na e tregon pa harte:biggrin: :biggrin: :biggrin:.

laliloli
26-08-06, 17:26
hahahahahahahahahahahahhahahahah u shkoqa tu qesh tema shume interesante

Flm per temen Paradox
edhe pse ndoniher po humbem si faks
Nuk pasna qen ksajde me pare kete mrrekulliiiii

Shume her e lodhi koken
dhe ndoniher me del edhe loti
shikoj mi kuptu te gjithe antart
dhe i paramendoj ata
por kot e kam pa ja pa ahahhaha
Ndihem krenare qe njof ksi njerz.
A thua me doni sa ju dua nese
jo nuk ju duaaaaaaaaaa.:biggrin: :biggrin:


E martumja nuse per merak
shpesh frigohet po ja ngjet kush permas
Shume te rinje ka deshprue
drut shkurt ia ka shkurtue

Niku i saj e _martume
Thot se jam e zapume
Djemt po i qon n'far t'specit
thot jam bij e Rahovecit

Kam qen qike e shtepis
tani nuse me e mire e Vitise
Per me ndejt mu me ka ba nana
E per pune sum ha palla

Bani dikush qaj te kerkoj
Krejt kuzhinen e praptoj
Ne karrige une qendroj
krejt Vitine e sundoj

Me falni!
Kete nuk e tregonva me deshire
E di qe Paradox nuk do te ndihet mire
Por nuk di si te veproj
Pos te verteten te tregoj:biggrin: :biggrin:

e_martumja
26-08-06, 19:39
E martumja nuse per merak
shpesh frigohet po ja ngjet kush permas
Shume te rinje ka deshprue
drut shkurt ia ka shkurtue

Niku i saj e _martume
Thot se jam e zapume
Djemt po i qon n'far t'specit
thot jam bij e Rahovecit

Kam qen qike e shtepis
tani nuse me e mire e Vitise
Per me ndejt mu me ka ba nana
E per pune sum ha palla

Bani dikush qaj te kerkoj
Krejt kuzhinen e praptoj
Ne karrige une qendroj
krejt Vitine e sundoj

Me falni!
Kete nuk e tregonva me deshire
E di qe Paradox nuk do te ndihet mire
Por nuk di si te veproj
Pos te verteten te tregojahahahahahahahaha
Hej bre lali qe me shtine pune
tybe nuk po di qysh me ja fillu k'saj pune

Qe sa mire ja ke qillu
qe vertet jam e shkune
por per qefin e dikujt
behem pak pashkune :biggrin:

Krej Vitija u qu pesh
se qfar nuse kan marr
mos vete
Tu njek neper Internet
Mjera vjerra qe e merr vesh.

Krejt Forumet i tranoj
me lezetin tu e livdu
Oj dynja more dynja
merre nusen e lena rrahat
Se tybe sherr po na ban
krejt Cencurat po na han :biggrin:


Oh ti Lali
rruju ti se ta ngjet
e_martumja TY
E han dreqi edhe Kaqanikun....

Ajt tash po ju pershendesi
me shpres qe keto fjale ketu mbesin :biggrin:

Paradox_13
26-08-06, 19:46
ahahahahahahahaha
Hej bre lali qe me shtine pune
tybe nuk po di qysh me ja fillu k'saj pune

Qe sa mire ja ke qillu
qe vertet jam e shkune
por per qefin e dikujt
behem pak pashkune :biggrin:

Krej Vitija u qu pesh
se qfar nuse kan marr
mos vete
Tu njek neper Internet
Mjera vjerra qe e merr vesh.

Krejt Forumet i tranoj
me lezetin tu e livdu
Oj dynja more dynja
merre nusen e lena rrahat
Se tybe sherr po na ban
krejt Cencurat po na han :biggrin:


Oh ti Lali
rruju ti se ta ngjet
e_martumja TY
E han dreqi edhe Kaqanikun....

Ajt tash po ju pershendesi
me shpres qe keto fjale ketu mbesin :biggrin:

E kure vjehrra te kuptoj
Aq me shume do te te doje
Do krenohet neper mledhime
Kemi marre nusen prej Podrime

Drinni
26-08-06, 19:50
E kure vjehrra te kuptoj
Aq me shume do te te doje
Do krenohet neper mledhime
Kemi marre nusen prej Podrime

Hajde hajde ej medet ,
un qeta se paskna vrejt.
e meritume pi podrime?
s'kem me hek keq perime!

vendasi
26-08-06, 20:10
E kure vjehrra te kuptoj
Aq me shume do te te doje
Do krenohet neper mledhime
Kemi marre nusen prej Podrime
E kur Vjerra te bjen n'fije
Ka me te than Kompjuteri t'paska hije
Do te thot vazhdo keshtu si e ka adet
Se pa ty FD-ja maron krejt:wink:

Paradox_13
26-08-06, 20:18
E kur Vjerra te bjen n'fije
Ka me te than Kompjuteri t'paska hije
Do te thot vazhdo keshtu si e ka adet
Se pa ty FD-ja maron krejt:wink:

Bani aga e murre vesht
Hiq mos thuj se nuk e lan ment
Nan e bab ka me naj sha
Kush te ka fol e kush te ka nga....:biggrin:

vendasi
26-08-06, 20:23
Bani aga e murre vesht
Hiq mos thuj se nuk e lan ment
Nan e bab ka me naj sha
Kush te ka fol e kush te ka nga....:biggrin:
Ka me te than ku,ku nuse qka te ka gjet
krejt FD-ne e qove peshe...
Mos rri shum deri ne mesnat
se po te gjan naj taksirat:smile:

e_martumja
26-08-06, 20:25
ahahahahahahah


Kuku aga me ndegju
krejt prej mendjes
ka mu tranu
kuku mema dhapangjesh veq nje her
Krejt ftyren ma qaparresh :biggrin: :biggrin: :biggrin:

turisti
26-08-06, 20:45
ahahahahahahahaha
Hej bre lali qe me shtine pune
tybe nuk po di qysh me ja fillu k'saj pune

Qe sa mire ja ke qillu
qe vertet jam e shkune
por per qefin e dikujt
behem pak pashkune :biggrin:

Krej Vitija u qu pesh
se qfar nuse kan marr
mos vete
Tu njek neper Internet
Mjera vjerra qe e merr vesh.

Krejt Forumet i tranoj
me lezetin tu e livdu
Oj dynja more dynja
merre nusen e lena rrahat
Se tybe sherr po na ban
krejt Cencurat po na han :biggrin:


Oh ti Lali
rruju ti se ta ngjet
e_martumja TY
E han dreqi edhe Kaqanikun....

Ajt tash po ju pershendesi
me shpres qe keto fjale ketu mbesin :biggrin:

Oj e_martume,oj llokume
kujdes se kujt ja ngjet se ne Kaēanik ka dhe -kereq.
Punetoret e kereqanes e dojne driten e henes.
Aty afet te bunari,aty jane dy binaret,
binaret t'mbulum me shelne per rastet urgjente.
Me nje binar - shatiten AGALLAR,
ne binarin e poshtem-binarin e dyte
Kaēaniklit jane te pergatite....:biggrin:

GURI SYLAJ
26-08-06, 21:08
Lali behet gati
me shku ne Kanade
per darke,
taman don me u nise
e thirrin ne Danimarke.
Rri djalo te shpia,
ikju rrugeve te gjata
se po te ndodhe sikur mua
me mbete ne shelgje te thata.
Muhabetin ne internet
e kam provu vet.
Dikush te premton kerlan
dikush tjeter flija
por me mire buke e kryp
e rahat te shtepia....

laliloli
26-08-06, 21:37
Lali behet gati
me shku ne Kanade
per darke,
taman don me u nise
e thirrin ne Danimarke.
Rri djalo te shpia,
ikju rrugeve te gjata
se po te ndodhe sikur mua
me mbete ne shelgje te thata.
Muhabetin ne internet
e kam provu vet.
Dikush te premton kerlan
dikush tjeter flija
por me mire buke e kryp
e rahat te shtepia....

Guri sylaj qka je ka thu
te dy kembet mi ke shkurtu
Te gjithe keto premtime
do te behen shpejt realizime
Realizime pa hajgare
Si ne boten virtuale
Une veq po shkoj ne sheti
prap do kthehem ne shtepi
Besa ne me premtoft koha
Do te vije edhe tek ti
Atje ne Gjermani

Murgesha
26-08-06, 21:47
Hajt o Lali dert mos ki,
Msyeja pėr Danimarkė ti,
Se ato fjalė qė ti kam thėnė,
Pa i realizu skam me lanė.

Ka tė vish nė Gjermani,
Shkoi Gurit drejt nė shpi,
Ate me vete ti me e marrė
E bashkė te ne me na ardhė.

Tjera herė mos na pėrgojo, :tongue:
Se burri im atė natė muhabet tka bo, :frown:
Ma ka ba pak pėr inat :redface:
Qė s`mė la me te ndejt ngat
Po kėshtu e do rendi e burrnia
Se muhabeti i gruas ėshtė kuzhina. :wink:

GURI SYLAJ
26-08-06, 21:48
Lal daia hiq mos ni,
veq kallxo a mun merr ize,
se per ne Gjermani
une t'a baj nje vize.
Kah te vijshe
nalu e merre Hallen
e per nje muhabet te mire
e tubojme krejt mahallen.
E per ne Danimarke
behemi bashk e shkojm per darke.
Kurse per matan detit,
dija hallin vetit...

vendasi
26-08-06, 22:03
Lal daia hiq mos ni,
veq kallxo a mun merr ize,
se per ne Gjermani
une t'a baj nje vize.
Kah te vijshe
nalu e merre Hallen
e per nje muhabet te mire
e tubojme krejt mahallen.
E per ne Danimarke
behemi bashk e shkojm per darke.
Kurse per matan detit,
dija hallin vetit...
Hajt Lali ty mos ta nin
se edhe ne knej Detit
mi prit musafirt
mir dime...
Ne Danimark ne bafsh me shkue
Vendasen teme me vizitue
Te fala asje shum i ban per mue
edhe ajo aeroplanit bash me ty mu ju gjue
edhe gurit mos e le pa ja ba nje za
se pa to as nje ode muhabet te mir nu ka.....

GURI SYLAJ
26-08-06, 22:19
Tybe treqin tybe
jeni kah me beni shybe.
Nuk e dij -pernjime apo hajgare
veq me shetit qysh po don Lali
duhen kogja do pare.
Nese e ka njet me u fike
le te ia msyne per Amerike.
Po , njime e ka me leht
me shetit me internet.
E ti Vendas, lum djali
ty t'u rrite nera,
oda kemi edhe une e Lali
e ti bujrum
nese te hedhe kendej era.

Paradox_13
27-08-06, 15:51
Lali behet gati
me shku ne Kanade
per darke,
taman don me u nise
e thirrin ne Danimarke.
Rri djalo te shpia,
ikju rrugeve te gjata
se po te ndodhe sikur mua
me mbete ne shelgje te thata.
Muhabetin ne internet
e kam provu vet.
Dikush te premton kerlan
dikush tjeter flija
por me mire buke e kryp
e rahat te shtepia....

Ore Guri te lumt penda
Sa mir i ke thurr kta renda
Je mundu me na kshillue
Noshta ne mos me gabue.

Sa e embel eshte shetija
Ani ne autobusin me bija
Ku qdo premtim te duket si mjalt
Kur e han se q"te del dalt.

Do ti perbahem keti amaneti
S'du premtime nga interneti
Buka e krypa ne realitet
Jan si molla me sherbet.

GURI SYLAJ
27-08-06, 16:43
Paradoks he i trembedhjeti
po ia dike hallin veti.
Premtimet nga interneti
falja Lalit e mos i merr per veti.
Buke e kryp te oxhaku
me plaken te guni,
se shetitjeve ne internet
ku me e dite qysh ju vije funi.
Kujt per mu zemra i troket
le te niset e te vije vet,
Per pite e kerlana
me hjek keq nuk i lana.
E per qaj e kem kollaj.
Bujrum te Guri,
muhabet me vagana pampuri....

vendasi
27-08-06, 16:48
Tybe treqin tybe
jeni kah me beni shybe.
Nuk e dij -pernjime apo hajgare
veq me shetit qysh po don Lali
duhen kogja do pare.
Nese e ka njet me u fike
le te ia msyne per Amerike.
Po , njime e ka me leht
me shetit me internet.
E ti Vendas, lum djali
ty t'u rrite nera,
oda kemi edhe une e Lali
e ti bujrum
nese te hedhe kendej era.

Aii,sa mir Aga_Syl na ka kuvendue
Tu e pase na at kurr s'kem me gabue
C'do shaka ka diq te vertet
Ne Fd s'asht keq qe jemi zatet

E ky Paradox-si mir e ka vazhdue
Se edhe at qumshti dikund e paha Pervlue
Mos ta nin he dashamir
Se kem meu pa per te mir

Shkon ky Lali neper Ara
Aga Syl po prin perpara
po tho jemi nise per Danimarke
Te Murgesha me ngren nje Dark

Kan harru kta dy qe kan shoqni
Danimarkes vet ja kan Msy
Arave kah po shkojn
Do shtalba i kan thy

Un kam qellu larg e s'kam qka boj
Po ktyre shokve me duhet t'ju tregoj
Drinni,Pardox,e Turistit
Edhe kta rruges le t'ja krisin..........:smile:

Paradox_13
27-08-06, 17:07
E ky Paradox-si mir e ka vazhdue
Se edhe at qumshti dikund e paha Pervlue
Mos ta nin he dashamir
Se kem meu pa per te mir


Hahahah Vendas sa mirė e ke qėllue
Se dikur tamli mė pat pėrvlue
S'do ishin keta rreshta tė Paradoxit
Qė e dogji tamli e po i fryn kosit..

U pafshim pėr te mirė zoti e past than
Nė vendėlindjen tonė nė Kosoven nanė
Por nuk i ndjek dotė qoshet qė ka bota
Pėr tė shijuar premtime tė kota.

GURI SYLAJ
27-08-06, 17:50
O Vendas
bjeri vetit mas,
mos e perzi Gurin me Agen
se eshte dro qe e han shtagen.
E ky Paradoksi
po tutet prej kosi.
Kan e ka sos kosi
i fryen kungullit ne gardhe
por s'ka gajle,
kjo bote nuk eshte
vetem zi e bardhe.
Ketu ne internet
i themi veq muhabet.
Po bani mjalta me pike,
nuk e kemi njet me ike.
Se kush ike
i thone ikanak,
ai nuk eshte as per ledine
e as per konak.
Bukuria e fjales-
sa shpirti ka peshe,
lum ai qe e thote
e me shume lum
ai qe e veshe.

DEA
27-08-06, 18:37
E besa Dea, u ndal tuj ngue
edhe udhet tuj jau planifikue
e pa qe tjeter kah , skan kah me shkue
veq nga dera e Dea-s me i kalue
e nga inati tha ju dalt te gjitheve ithati,
ithatu ju dalt e te kish me i sakatue,
se per Dea-n kush skish pa mendue,

e Shkoni ju nga te shkoni,
nga une do te kaloni
nese mendja sju shkon te me vizitoni,
tybe zoten, borgjin sjau lan as vatani.

vendasi
27-08-06, 18:55
O Vendas
bjeri vetit mas,
mos e perzi Gurin me Agen
se eshte dro qe e han shtagen.
E ky Paradoksi
po tutet prej kosi.
Kan e ka sos kosi
i fryen kungullit ne gardhe
por s'ka gajle,
kjo bote nuk eshte
vetem zi e bardhe.
Ketu ne internet
i themi veq muhabet.
Po bani mjalta me pike,
nuk e kemi njet me ike.
Se kush ike
i thone ikanak,
ai nuk eshte as per ledine
e as per konak.
Bukuria e fjales-
sa shpirti ka peshe,
lum ai qe e thote
e me shume lum
ai qe e veshe.
Aga_Syl he Dai
Edhe kjo pun me bani vaki
Me Gurin te kam perzi
jo pse desha por eshte ndodhii

E kjo DEA lum t'na qe na ka ardhe
Gjithmone ardht me faqe te bardh
E zbukuroj edhe ket ode
Me manipulu me te s'egziston asnje metode:smile:

laliloli
27-08-06, 19:22
Lal daia hiq mos ni,
veq kallxo a mun merr ize,
se per ne Gjermani
une t'a baj nje vize.
Kah te vijshe
nalu e merre Hallen
e per nje muhabet te mire
e tubojme krejt mahallen.
E per ne Danimarke
behemi bashk e shkojm per darke.
Kurse per matan detit,
dija hallin vetit...

Fort Lali ėshtė gėzu
Ekskursion i mirė mė ka dal mu
Do tė nisem keto ditė
Tek miqtė n'Evrop e Amerikė
Zoti si duket e paska shkru
Krejt botėn me kėrku

E per Lalin nuk ka krizė
Guri do mė dėrgoj vizė
E per iz kam njė hall
Kam frikė plaka mė vihet pas
Besa leht ate e mashtroj
N'udhėtim zyrtar i them po shkoj

Le te plasin krejt mahalla
Pikė sė pari do shkoj te Halla
Aty veq pak do qėndroj
Nja dy javė do pushoj

Bashk me hallen mblodhėm miq forumi
Me autobus t'bijave drejt te Guri
Bujrum, urdhėroni brenda
Atij mal iu bė zemra

Plaka vet po shiqon seri
Nga ėshtė kjo mahall lum ti njeri?
Nėse ėshtė e Dardanisė
Paskan me na i ngran tranat e shpisė

Udhetimin ne e kemi vazhdu
Tek Turisti kemi shku
Tek ai kur kemi mbėrri
Dyert i gjetėm me dry

Doli n'dritare nje kojshi
Turisti tha ėshtė ne sheti
Veq njė zot e di
A ėshtė n'Brazil a n'Etiopi
Qe 10 vjet jamė me te kojshi
Veq dy herė ka qenė nė shtėpi

turisti
27-08-06, 19:47
Fort Lali ėshtė gėzu
Ekskursion i mirė mė ka dal mu
Do tė nisem keto ditė
Tek miqtė n'Evrop e Amerikė
Zoti si duket e paska shkru
Krejt botėn me kėrku

E per Lalin nuk ka krizė
Guri do mė dėrgoj vizė
E per iz kam njė hall
Kam frikė plaka mė vihet pas
Besa leht ate e mashtroj
N'udhėtim zyrtar i them po shkoj

Le te plasin krejt mahalla
Pikė sė pari do shkoj te Halla
Aty veq pak do qėndroj
Nja dy javė do pushoj

Bashk me hallen mblodhėm miq forumi
Me autobus t'bijave drejt te Guri
Bujrum, urdhėroni brenda
Atij mal iu bė zemra

Plaka vet po shiqon seri
Nga ėshtė kjo mahall lum ti njeri?
Nėse ėshtė e Dardanisė
Paskan me na i ngran tranat e shpisė

Udhetimin ne e kemi vazhdu
Tek Turisti kemi shku
Tek ai kur kemi mbėrri
Dyert i gjetėm me dry

Doli n'dritare nje kojshi
Turisti tha ėshtė ne sheti
Veq njė zot e di
A ėshtė n'Brazil a n'Etiopi
Qe 10 vjet jamė me te kojshi
Veq dy herė ka qenė nė shtėpi

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahah ahahaahahahahahahaahahahahahahaahahahahahahahaahah ahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahaah.

Luana
27-08-06, 22:59
Ishė qu Murgesha pėr me fshi
ren me ren t'hollus ju kish hi
po bėrtet e bani namin
se ju kish lodhė b**a edhe xhani

Po e thirrė Dea'n me zė te lart
sjellma miellin me bė atė dark
kur e pa Murgshėn se ishė nervozue :redface:
Dea qeshte dhe ishė ulė me pushue


Ngutu Lali ēaj do dru
se Paradoxi po vjen vet i 13_ti me gjithė gru :eek:
erdhi Vjeshta dhe Halla e madhe me i ndihmue
edhe 2 . 3 tepsija me i gatue


Nakin dhe lazdranin e kish ftue
kuku Vendasin e kishte harrue
ja kish lyp Murgesha numrin e telit
i kish premtu se ja qon permes e-malit

Aga Syl ishė ulė Komkryq te Oxhaku
po i dredhė mustaqet prej merakut
kur e pa Domiren me fustan me parica
Agės Syl ju qerrun sytė e i bashjin xixa

Kur hyni Bondi, drejt sytė ne maxhetore
Po e thirrė Murgeshen Ojjjjjj Supermoderatore
Po e pėrqafon e po ban lume e lumė
Bondi po thot se pa ty s'ka jet ne Forum

Kur vjen Lojėtari nji mendje madhė
s'po flet me askend e s'po na ban mallė
mos me folni se jam nervoz
e kam lan duhanin qe motė-motė

Per sot kaq e neser e vazhdojm serialin tjeter :wink:

Paradox_13
27-08-06, 23:12
Ishė qu Murgesha pėr me fshi
ren me ren t'hollus ju kish hi
po bėrtet e bani namin
se ju kish lodhė b**a edhe xhani

Po e thirrė Dea'n me zė te lart
sjellma miellin me bė atė dark
kur e pa Murgshėn se ishė nervozue :redface:
Dea qeshte dhe ishė ulė me pushue


Ngutu Lali ēaj do dru
se Paradoxi po vjen vet i 13_ti me gjithė gru :eek:
erdhi Vjeshta dhe Halla e madhe me i ndihmue
edhe 2 . 3 tepsija me i gatue


Nakin dhe lazdranin e kish ftue
kuku Vendasin e kishte harrue
ja kish lyp Murgesha numrin e telit
i kish premtu se ja qon permes e-malit

Aga Syl ishė ulė Komkryq te Oxhaku
po i dredhė mustaqet prej merakut
kur e pa Domiren me fustan me parica
Agės Syl ju qerrun sytė e i bashjin xixa

Kur hyni Bondi, drejt sytė ne maxhetore
Po e thirrė Murgeshen Ojjjjjj Supermoderatore
Po e pėrqafon e po ban lume e lumė
Bondi po thot se pa ty s'ka jet ne Forum

Kur vjen Lojėtari nji mendje madhė
s'po flet me askend e s'po na ban mallė
mos me folni se jam nervoz
e kam lan duhanin qe motė-motė

Per sot kaq e neser e vazhdojm serialin tjeter :wink:

Ani dhe gruja ktu me paska ardhe
haj medet qenkam ba prralle
Shyqyr emrin qe sja ke permen
se shumkushi kish mem nem.

Nime Luana mos ja le seri
Hajt nje her trgona si njeri
mos na le me u kujtue
pa thuna cila na qenka kjo grue ???????:wink:

Luana
27-08-06, 23:18
Ani dhe gruja ktu me paska ardhe
haj medet qenkam ba prralle
Shyqyr emrin qe sja ke permen
se shumkushi kish mem nem.

Nime Luana mos ja le seri
Hajt nje her trgona si njeri
mos na le me u kujtue
pa thuna cila na qenka kjo grue ???????:wink:


aiiiiiiiiiii emrin i saj eshte sekret
le te mendohen forumistat vet
nėse mundem me ja qėllu
nji krelan kam me jav maru :wink:

GURI SYLAJ
28-08-06, 19:34
Kjo Luana
mendet veq te kerlana.
E ka nise me rena
me ia mujt Murgeshes fline,
po nuk i ka dal e mire
e e ka ba me duqa
e e ka mushe plot tepsine.
Temis per Vendasin
e per Lalin,
le te mushin thaset
e le te marrin malin.
Qysh e paskan njet
me ardhe krejt mahalla
ishalla iu prishet autobusi
ne Austri,
e mbesin te Halla.
Por qysh po e shoh
kjo pune eshte bitise
krejt mu kan me me ardhe ne dere
se kam qellu si ne midis.
Ne daq prej memleqetit
e ne daq prej gurbetit,
me e thene te verteteten,
sikur per inat
udhe,tekune ne Bajern ,zateten.
Por nuk e kam njet me u tut
edhe nese do fjale dali,
ne fund te fundit
behem bashk me ata dy tjeret
e e marr edhe une malin.
Bujrum e mire se vini
sikur te Nana Shqipni
duhan e qaj
e ne daqi kerlan ,ne daqi fli...

Murgesha
28-08-06, 20:13
Ēka jeni pikė bre nė pite e kėrlana?
Kur mundemi me ba edhe sarma,
Besa edhe njė manti sish kon keq,
E pėrfundojmė pastaj me pėrpeq,

Mua valla s`mi ka andja
As pitet e as kėrlanat
Kam qėlluar nė diet,
Mė mirė mė ban njė Edh.

O Guri qė nė mes je qėllu,
Si tė mundojnė musafirt shumė
Mos prito e pėrcjelli tek unė,
Besa ju qoftė kam me ju ba Supė.

Po kqyrė gjysėn leri te Dea,
Se ajo ja din rendin muhabetit
I pret musafirtė mirė
Jo pite me kajmak, po ju qet Sallamė.

Sallamė tė allamonit, e hahet pa shybe
E ka ba vet ajo, me mish Qure
Po ska dert se ėshtė bėrė nė maqinėn,
Ku o gri edhe derri.

Dea ka ba be,
Se special pėr ne,
I ka la maqinat me rendė
Pėr mos me na e prishė neve fenė.

Unė fola pak kėsaj rradhe,
Se po mė pret njė punė e madhe,
Tė shof ēka po thot Guri,
E ēka po na thot Dea,
Unė ja kam nisė me pritė te dera.

DEA
29-08-06, 15:01
Heu, Naletja qka eshte kujtue,
krejt mysafirt! don me mi gjujt mue,
kishe te une sallamat e paqa kan qellue,
po qe sjan ngapak te perziera smundem me ju garantue,
se nje e kam mesue, veq me dredhina ne mujsha diqka me fitue
Sallamat e derrit, per ato te pules me jau shishmue.


Guri aga ne Bayern ka qellue
rruges per ne Baden Würtemberg,
nje katun e kish pas tubue,
DEA-s deren me ja zapue,
po medet krejt ish kon pas hutue ,
hiq kurqysh sun ja kishin qellue.

Eshte mundu me i telefonue
Po DEA naletja telefonin se kish pa "ndegjue":biggrin:
Veq nja 100km mbasi kan kalue,
DEA ju ngjitet mbrapa rruges per ne Danimark me shkue.


Autobahnit te Manheim-it tuj kalue
Wiesbadeni ish kon pa lajmerue
DEA-s menjeher mendja i ka shkue,
Lazdranin e kem ketu tuj banue
hiq kurqysh ka dera s`bon me i kalue
do sallama per selam pa ja ofrue.


Vazhdone rrugen more Dardanas
se edhe pak kena me mrri ne Mainz
Ne Mainz para se me shkue,
marr natelin, Nakut me i telefunue
edhe ai fort ish kon gezue
edhe kesaj turme thot du me ju bashkue.

E kysmet tash per Danimark
A thua Murgesha ka ba dark
Darken deri ne gju e kish pa ba,
po askush nuk mujti send me ngran
se ishin kon pa bo tupan:wink:

Po jena mesue me udhetue
ne Danimark, ma gjat s`dojm me que,
Murgeshes i tham bonu gati,
se tash ka me te nxan taksirati
Me shetit anemban,me hyp ne Ballan a ta mban?:biggrin:Se dojna me kalu Detin,
E me vizitu Honestyn
Nga Anglia ne Kanade
E te Luana darken dojna me ngrane,
Per kanak s`di a na bon
po mendja me ka shku me u kthy ne Holland
Te turisti nje nate me pushue
e mandej me mendue, se kon me e vizitue.


Zvicrra e Austria pak si menjan
po pa shku asajde a bon?
Keshtu e vendosem asajde me kalue
Gentianen, Gentianin,Vjeshten e Dimrin,
me i vizitue, kur kemi mrri ne Lugan
Murgesha tha spo me majn mo komt.


Une i dhash gajret edhe pak me qendrue
se Halles kogja si fort ju kem afrue
E nga gzimi kcej hava, per Hallen tha nje pite pa lu veni e ha:tongue:
Lumet na tha qe te kem ty, e din me na kthy ishalla apet ne shtepi!


Vendasi e Paradoxi kan shpetue, se nuk po di shpijat ku ju kan qellue
se kaq leht kesaj vizite skishin me i kalue, po nje pershendetje mes kompjuterit
nuk harrova me jau shkrue, edhe Drinnin me dy nn-ha pa e harrue.Keshtu me shkoj 1 ore tuj shkrue
ishalla hallall ma boni mue, nese ju kam mundue,
te gjitha rrugeve te botes mrena ore me i kalue.

DEA

Domira
29-08-06, 15:08
Ishė qu Murgesha pėr me fshi
ren me ren t'hollus ju kish hi
po bėrtet e bani namin
se ju kish lodhė b**a edhe xhani

Po e thirrė Dea'n me zė te lart
sjellma miellin me bė atė dark
kur e pa Murgshėn se ishė nervozue :redface:
Dea qeshte dhe ishė ulė me pushue


Ngutu Lali ēaj do dru
se Paradoxi po vjen vet i 13_ti me gjithė gru :eek:
erdhi Vjeshta dhe Halla e madhe me i ndihmue
edhe 2 . 3 tepsija me i gatue


Nakin dhe lazdranin e kish ftue
kuku Vendasin e kishte harrue
ja kish lyp Murgesha numrin e telit
i kish premtu se ja qon permes e-malit

Aga Syl ishė ulė Komkryq te Oxhaku
po i dredhė mustaqet prej merakut
kur e pa Domiren me fustan me parica
Agės Syl ju qerrun sytė e i bashjin xixa

Kur hyni Bondi, drejt sytė ne maxhetore
Po e thirrė Murgeshen Ojjjjjj Supermoderatore
Po e pėrqafon e po ban lume e lumė
Bondi po thot se pa ty s'ka jet ne Forum

Kur vjen Lojėtari nji mendje madhė
s'po flet me askend e s'po na ban mallė
mos me folni se jam nervoz
e kam lan duhanin qe motė-motė

Per sot kaq e neser e vazhdojm serialin tjeter :wink:

Oj Luanė oj qik me marre
Agėn Syl e di si ulixhe me name
Qysh mi bane kto llafe pėr Agėn Syl
Tash kah t'heci m'duhet mi ul syt :tongue:

Murgesha
29-08-06, 15:15
Koka zgju DEA para sabahit,
Pėr me na e dhanė gjevapin
Dhe besa fort mirė koka kujtue
Pėr njė ditė vizitat i paska mbarue.
E kėshtu nuk ban tybe,
tha Murgesha hiē pa shybe,
Kurrė su kon as s`ka me kon
musafirt pėr njė ditė me e hec kėtė botė
Me hangėr askund s`do tė kemi kohė
Po na kup moj barki me kafe e coca-colė,

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Murgesha
29-08-06, 15:16
Oj Luanė oj qik me marre
Agėn Syl e di si ulixhe me name
Qysh mi bane kto llafe pėr Agėn Syl
Tash kah t'heci m'duhet mi ul syt :tongue:]

Oj Domirė qafėn me lira,
Ti as sesi mos i ulė sytė,
Po shiko e ec krenare,
Se me pleq bahen sevapet. :tongue: :tongue: :tongue:

Arb
29-08-06, 16:00
Paci faqen e zeze, po a edhe me vjersha ja kini nis a!

Vazhdoni, vazhdoni, se hije ju paska...

GURI SYLAJ
29-08-06, 16:15
Asht qele zemra e asht qele goja,
musafir te gjithe po presin
mish e pite e po qe nevoja ,
edhe flija do ju qesin.
Dikush fjalet i ka pak
tjetri i bene kallabllak
por te gjitha -me nje deshire
mysafiret me i prite mire.
Po kjo DEA si me kajde
telefonin po e mban mshel
qysh po e shoh e ka ba njet
deren kujt mos me ia qele.
Po bilahi keshtu nuk ban,
me u lajmru me mire t'a qet
se shpia me musafir
ka me shume bereqet.
Per Domiren veq dy fjale,
mos t'a nien as dert mos kie
Aga Syl ne ball te oxhakut
veq po ngjeh kokrra tespije.
Kurse ky Syla tjeter
po e din ti -ky Guri
me e gju ne deti s'e gjen gje
bile-as me shkel pampuri.
veq nje hall e ka i ngrati
e ka zanun taksirati
i ka shkele dikund te gjashtedhjetat
pa ba lum me keto te shkretat.
Veq nje njeri ne Dardani
i ka punet edhe ma zi
per mos me e marr vesh mahalla
musafirt le te shkojn te Halla.
E Murgesha qysh prej sodit
do te ia nise me tehollu
kemi vendos nja dy-trembedhjete
keto dite ne ode me i shku.
Leshonja nje za Dardanise
per hater te pites e te flise
musafire te zoja e shtepise.

GURI SYLAJ
29-08-06, 16:17
Paci faqen e zeze, po a edhe me vjersha ja kini nis a!

Vazhdoni, vazhdoni, se hije ju paska...

Paq faqen e bardhe qe n'a paske ardhe.
tjetra ne vazhdim eshte per ty se te paska ngel hatri ....

Arb
29-08-06, 16:18
Paq faqen e bardhe qe n'a paske ardhe.
tjetra ne vazhdim eshte per ty se te paska ngel hatri ....

Po ku je o Guri, qe ke hup keshtu. Me siguri ke pas nje pushim te gjate veror, larg Dardanise.

Te prifte e mbara ne keta muajt e fundit te vitit!

GURI SYLAJ
29-08-06, 16:31
Ju falem nderit e u gezofshim .
Ja u ktheva , prej DARDANISE ne Dardani. Besoj se do te kalojm mire.
Ju pershendes perzemersisht me urimet me te mira per juve dhe familjen tuaj.

turisti
29-08-06, 20:44
"po mendja me ka shku me u kthy ne Holland
Te turisti nje nate me pushue
e mandej me mendue, se kon me e vizitue."( nga DEA)

Hajde bujrun hajde. :smile: :smile: :smile: :smile:

Artisti
29-08-06, 21:11
qyre,qyre sa interesant

krejt keto vargje si kajmak
me i hanger nuk eshte mekat
po i lexoj per merak
ani ky Baci ja ka nis
sakaton e shkreton tu e bitis
prej se u kthye ky Baci jone
Dardania po fiton
po fiton e po shkon perpara
turistin e ka per me udhetu
te Dea ja ka msy me shku
po muhabet te madh po bejke
me prashit hiq spo dojke
lalilolit ju ka be merak
ajo e bukura Danimark
po po tutet se nuk mun noton
per rafetin po thote po me mungon
thu ti qe rafeti e pshton
Ani ky Arbi erdh e hini
me faqe te zeze e te bardh ja krisi
po ky Baci don me ja kushtu
nje varg te plote me shkru


.

Paradox_13
29-08-06, 21:20
qyre,qyre sa interesant

krejt keto vargje si kajmak
me i hanger nuk eshte mekat
po i lexoj per merak
ani ky Baci ja ka nis
sakaton e shkreton tu e bitis
prej se u kthye ky Baci jone
Dardania po fiton
po fiton e po shkon perpara
turistin e ka per me udhetu
te Dea ja ka msy me shku
po muhabet te madh po bejke
me prashit hiq spo dojke
lalilolit ju ka be merak
ajo e bukura Danimark
po po tutet se nuk mun noton
per rafetin po thote po me mungon
thu ti qe rafeti e pshton
Ani ky Arbi erdh e hini
me faqe te zeze e te bardh ja krisi
po ky Baci don me ja kushtu
nje varg te plote me shkru


.

Qyre Artisti na paska ardhe
I palodhur rrin ne kembe
Don me i hanger vargjet tona
Se s'ka buk ma te Dodona

Vargje te mira na ka postue
Po rrefen kush ku me shkue
Qka me ba e me punue
E ai vet me recitue..:smile:

GURI SYLAJ
29-08-06, 21:54
Ky Artisti djal hasreti
koka knaq tuj fol me veti.
Veq me gisht djali po bajka
se me punu s'po ia hajka.
Edhe Arbi i kish ra ksajde
po medet po gjejka kajde,
Per ne Kanade ksajde po i bini
e te une ne konak s'po hini.
Hiqe gajlen Arber djali
veq blej hargj e behu gati
se edhe ty e Reanen
ju ka nxanun taksirati.
Nje kallabllak nga Dardania
ne Nju Jork po dojn me ardhe
veq sokola e sokolesha
te tane jan me faqe te bardhe.
Mblidhe fisin rreth e rrotull
miq e shoke krejt kah i kie
se nuk ndodhe me te ardhur shpesh
musafir prej Dardanie.
Te gjithe kah jemi-femij te nje Loke
te nje Dheu e te nje Toke
nje rruge te mire e kemi nise
me i dhane drite Dardanise.

Paradox_13
30-08-06, 23:17
aiiiiiiiiiii emrin i saj eshte sekret
le te mendohen forumistat vet
nėse mundem me ja qėllu
nji krelan kam me jav maru :wink:

Prit me dit e prit me net
pse Luana sje ka flet
Pse nuk don me na tregue
a po perton ti me gatue

Nese ben une te provoj
mos rastesisht po e qelloj
E me ba mos me qellue
krelanen kam me ta pague..

laliloli
02-09-06, 20:14
Prit me dit e prit me net
pse Luana sje ka flet
Pse nuk don me na tregue
a po perton ti me gatue

Nese ben une te provoj
mos rastesisht po e qelloj
E me ba mos me qellue
krelanen kam me ta pague..

Eshte qu Luana me gatu
Tuj kukat e tuj anku
Haj medet kuku per mu
Per 50 veta qysh me gatu

Mori miellin e ka sit
Saqin ne zjarm e ka qit
Mori tlyen edhe tepsi
Don me e nis nje fli

Rena rena ka fillu
Deri ne gjysme e ka qu
Moj e bekuar tepsi
E madhe paske qellu

Ka fillu tuj mendu
Murgeshes ju ka drejtu
Hiq dimit lum kunata
Ndihmom pak se u ba nata
hajde qite naj ren
Se vijn burrat e skemi vend

Qka po thu lum Luana
Punt e mia une i bana
Ne ren te fshises kam qellu
Torisht e oborr i kam pastru
Me te ndihmu nuk e kam njet
Sepse deri n'drek ke fjet

Hajt Luana te lumshin kraht
Dreken do me na e ba dark
Lum ne qe te kemi marr
E nise fli e bane krelan

Paradox_13
02-09-06, 20:35
He Luana seq asht gezue
Sot thot Vjeshta me erdhi mue
Kta kuleq qe na ka prue
S'ka nevoj sot me gatue
Ka nis Vjeshta po flet vet
Hajt kunat ti mos ke dert
T'kam pru kuleq per 50 vet
Per krejt burrat e shtepis
Hiqi durt ti prej tepsis
Lshoje kunat tepsin prej dores
Hiq kto rroba te magjetores
Vishi teshat e nusris
Veq tja plasim zemren vjehrris...

Luana
02-09-06, 21:09
Kur u vesha jelek e dimi
krejt katuni ma kishin lakmi
une renat me i qit tybe s'di
veq cigaren une e di me pi


Mos pritoni me ma qit nji kafe
se sot une nuk qenkam ne magje
jam per llaf e muhabet
m'ka marre malli me Vjeshten me ndejt

GURI SYLAJ
02-09-06, 21:22
Cka po bahet ne ket nahi
s'ka kerlan besa as fli
Mjeri ai qe darken pret
veq po hi po gatuj vet.

Eh moj Halle te kam pas than
keta ... bashk nuk ban me i lane
Pej Murgeshes e pej Luanes
s'ka ren flie e as te kerlanes...

Luana
02-09-06, 21:23
mos me thirrni me punu
se menden nuk e kam me ju ndihmu
sot dembele e madhe paskam qellu
veq ne shtrat po du me u rahatu


Kur te behet flija banmi zo
se shtratin e nxeht sun pe lo
desha te flej edhe 2 , 3 sahat
deri sa te behet ajo e lumja dark

GURI SYLAJ
02-09-06, 21:44
Cka eshte puna e kti mileti
gjithkush menon veq per veti.
Njani thot s'du me punu
tjetra thot s'du me gatu
Njani thot nuk i lshoj dhite
tjetri thot ne mulli nuk shkoj
njana thot nuk fshi as s'laje
krejt keto pune vet suj i baje.
Doher moti ne kete dere
ka pas ren e ka pas ner
jo veq ktu po krejt mahalla
bajshin cka ju thojke Halla.
Tash te ngraten kush s'e vete
po rrin mshehur ne do skuta
pej naj stupci a lagraqe
asaj te shkrtes i ka hi tuta...

vjeshta
02-09-06, 22:47
Haj medet prej rruge sot kam merri
menjehre po lypin fli
kush sme pyeti si kalove
tan prej urije qenkan shtri per toke :biggrin:
Do speca turrshi jau kam pru
edhe kunguj pa qeru
nese pritni deri neser
ndoshta jau maroj nje pite per nezer :tongue:

halla e madhe
03-09-06, 00:07
Mjera halla qka m'ka gjete
Luana rrine ne ode te nxehte
Murgesha s'di ka ka shku
flija mbet pa gatu
Nuset tjara kqyrin seri
vjeshten po e mundojka vneri
sote eshte kthy nga kosova
me dy thas e dy kofa
kunguj e speca turshi
e tranoj kete Dardani
Guri sylaj eshte habit
nuk shef Rafetin as dhite
ju shkoj kjo vere pa bylmet
te mjerte na per kete milet:biggrin:

vendasi
03-09-06, 20:20
Euuu,kogja kohe ket ode se kam vizitu
Spo e di sa eshte pasuli tuj shku.
Po shpejt e morra vesh, asnje nuse spo dojka
me na gatu fli as perpeq.
Kjo Luana se paska ndermend me ja msy magjes
Tash Aga Syl ka me ja ngjit Shtages.
Shyqyr ja mrrini Vjeshta me do Turshi
Ishalla ska pru veq per veti po edhe per Dardani.
Ska ni Murgesha qe kjo od ka shum Musafir
Lumt na per ty ty krejt kan me thirr
per dy minuta ajo naj bon nje sill..
Ajo gatimit kurr si ka pritue
ajo gjithmone musafir ka ftue..
Halla e Madhe po i rrin karshi
Po e pyet Murgeshen a e gatujm edh nje fli
Se ka shum musafir ne Dardani...

Murgesha
03-09-06, 20:31
Vaj medet po ban nė dardani mileti,
Keq jemi ngatėrru mes veti,
Kush kulet spo don me i pėrvjel,
Njė fli me na e pjekė...

Hajt se tash unė po qona,
Drejt te zjarri po drejtona,

http://www.shqiperia.com/recetat/figurat/flija.jpg[/URL]

Sa ti mbledh edhe do krone,
Kam me ju ba fli me kore.

http://besiana.llapi.com/Ushqim%20Flija%201.jpg[URL="http://images.google.com/images?q=tbn:Dl8hUumHO5f-HM:http://besiana.llapi.com/Ushqim%2520Flija%25202.jpg"] (http://images.google.com/images?q=tbn:zCutSGm1hSWO8M:http://www.shqiperia.com/recetat/figurat/flija.jpg)

Hani ju sa tė doni,
Mė mos u llafoni,
Mua veē po mė mungon njė saē,
Se flija ju kisha ba ēdo natė.....:biggrin: :biggrin:

Artisti
03-09-06, 20:46
Vaj medet po ban nė dardani mileti,
Keq jemi ngatėrru mes veti,
Kush kulet spo don me i pėrvjel,
Njė fli me na e pjekė...

Hajt se tash unė po qona,
Drejt te zjarri po drejtona,

http://www.shqiperia.com/recetat/figurat/flija.jpg

Sa ti mbledh edhe do krone,
Kam me ju ba fli me kore.

http://besiana.llapi.com/Ushqim%20Flija%201.jpg

Hani ju sa tė doni,
Mė mos u llafoni,
Mua veē po mė mungon njė saē,
Se flija ju kisha ba ēdo natė.....:biggrin: :biggrin:


OOOOOOOOOOOOOOOjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Murgeshaaaaaaaaaaaaaaaaaa ujeeeeee per goje po me shkonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

.

Murgesha
03-09-06, 20:50
OOOOOOOOOOOOOOOjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Murgeshaaaaaaaaaaaaaaaaaa ujeeeeee per goje po me shkonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

.

OOOOOOOOOOOOOOOOOO
Artistooooooooooooooooooo
Tė bėftė mirė ooooooooooo.......

:biggrin: :wink:

Paradox_13
03-09-06, 21:03
Vaj medet po ban nė dardani mileti,
Keq jemi ngatėrru mes veti,
Kush kulet spo don me i pėrvjel,
Njė fli me na e pjekė...

Hajt se tash unė po qona,
Drejt te zjarri po drejtona,

http://www.shqiperia.com/recetat/figurat/flija.jpg

Sa ti mbledh edhe do krone,
Kam me ju ba fli me kore.

http://besiana.llapi.com/Ushqim%20Flija%201.jpg

Hani ju sa tė doni,
Mė mos u llafoni,
Mua veē po mė mungon njė saē,
Se flija ju kisha ba ēdo natė.....:biggrin: :biggrin:

E kam dite se je puntore
por jo edhe maxhetore
jo pse kjo nuk te ka hije
por kjo eshte nje pune nusrije

Ah keto nuset e sodit
jan ber si te derguara te zotit
thuaja se kan zbrit prej qiellit
ja kan dron pluhurit te millit

Jan mbylle nuset ne dhome po rrin
nja pas nja cigaret po pin
edhe kafe ne dhome kerkojn
pastaj filxhanat i rrotullojn

I hapin syte ne filxhan me pa
kush qka njev e kush qka tha
dojn me dit qka po u thot falli
per te kaluaren po i mbyt malli.

GURI SYLAJ
06-09-06, 07:30
Qysh u ba ky milet
si han buke s'nihen per te gjalle
s'i gjen ne ode as ne oborr
thua se vdiq nje mahalle.

Veq rreth sofres i sheh bashk
as nuk shahen e as s'fjalosen
duke u ngute me hanger shume
s'e bajn mene qe edhe sosen.

Si te hane buk e behen brryl
ikin skutave edhe bijne,
me ba llaf me njeri tjetrin
e duhan e kafe pine.

Po si t'fillojn llafet tjera
politike apo per fe
ne mes tyre krise potera
kun dy bashk s'i sheh mbi dhe.

Me e mbajt bashk ketfar mileti
me urti e mos me u ngute,
gojen me ua qele veq buka
duhet me e mbajt sofren shtrute.

Her me pite e kerlana
her me mish e me hyzmet
me raki e me djath te dhive
rahatohet ky milet.

Moj Murgeshe ty te lumshin durte
Per kete pune rreth kesaj tepsije,
Pasha mue jo moj moter
S'ngihen keta me nje gjysme flije....

Paradox_13
07-09-06, 15:12
Dite per dit kjo shpi po rritet
me antare te ri seq po pertritet
porsa vin e regjistrohen
ne ket mes shume mire pranohen

Per pranim kur aplikohet
nje testi te shkurt qdonjeri i nenshtrohet
se qka din e qka punon
per ket sofer qka ofron

Me deshire mram na erdhe DIJA
hejj.. tha une di me qit flija
ja kam zanat per magjetore
shume kto pune tha me shkojn per dore

Halla fare nuk hezitoi
mejher Dijen e pranoi
Hajt tha bij te lumshin durt
se tash po te presin punt

Murgesha shume na u gezue
qe saqi nga dora ju largue
http://www.shqiperia.com/recetat/figurat/flija.jpg

As qe ndejti Dijen ta msoj
mejher ne gjume iku e shkoj.

E kjo Dija tash gjente llafe
nuk baj fli tha pa pi kafe
jo as kamen tybe se luj
pa me mesu qe te gatuj.

Paradoxi priti kot
e pa se flija nuk po behet dot
tuju rujt mos e shef kojshia
nisi vet qe te baj flija

Hajde Dije merre tepsijen
http://besiana.llapi.com/Ushqim%20Flija%201.jpg
thuaj se ti e bane flijen
Mos trego se ta qova une
se me Hallen na del pune

Me ba Halla me kuptue
se ti flin se ke gatue
Se porosin asaj s'ja ke kry
vaj per mu e kuku per ty..............
.............

laliloli
08-09-06, 23:16
Halla e Guri jane dal ne stan
Dele e lope i kan qit ne mal
per mi mjel e mi ru
tlyen e djath per dimer me grumbullu

Halla baqice shume punetore
punet e bylmetit po i shkojne per dore
Po i mjele delet ren me ren
Krejt punet po i qon ne vend .

Guri me shkop ne dore
leshon kopene ne kullose
hije me hije e kru me krue
po ben sefa tuj pushue

Halles me fjale ju ka drejtue
Dite per dite halle me me gatue
Veq me tlyn me mi marue
Sa te jemi ,kemi me jetue

Halla deshirat ia ka plotesue
flija ,laknor e krelana ēdo dite ka gatue
veq me djath ,kos e maze i kan shoqerue
Besa kilogram te dy kan shtue

Ka ardhe dita me zbrit nga mali
Ku eshte derti edhe halli
Shekat zbrazuna i kan sjell
Duke u arsyetu --valla lopt kane shterr:biggrin: :biggrin:

vjeshta
09-09-06, 22:36
Shume po vini
e shume po shkoni ,
mos po mendoni qe
po na pengoni ,
pse lamtumiren
nuk na e thoni ,
e ma e keqja eshte
se hyni online e nuk lajmerohni .

DEA
09-09-06, 23:21
Qysh u ba ky milet
si han buke s'nihen per te gjalle
s'i gjen ne ode as ne oborr
thua se vdiq nje mahalle.

Veq rreth sofres i sheh bashk
as nuk shahen e as s'fjalosen
duke u ngute me hanger shume
s'e bajn mene qe edhe sosen.

Si te hane buk e behen brryl
ikin skutave edhe bijne,
me ba llaf me njeri tjetrin
e duhan e kafe pine.

Po si t'fillojn llafet tjera
politike apo per fe
ne mes tyre krise potera
kun dy bashk s'i sheh mbi dhe.

Me e mbajt bashk ketfar mileti
me urti e mos me u ngute,
gojen me ua qele veq buka
duhet me e mbajt sofren shtrute.

Her me pite e kerlana
her me mish e me hyzmet
me raki e me djath te dhive
rahatohet ky milet.

Moj Murgeshe ty te lumshin durte
Per kete pune rreth kesaj tepsije,
Pasha mue jo moj moter
S'ngihen keta me nje gjysme flije....

Eu po mire, keto fjale i ke rendit
se veq kur ke qura e qurana,
thojshin ketyneherave,
ke miq dhe jarana.


Se sa kjo eshte e vertet,
qdo dite po e shohim edhe vet,
ate dite qe te lesho takati
kush nuk te viziton,
veq te thon qy i ngrati!

Veq po luetem qdo dite,
per keta miqt e Dardanise
se nuk jan si gjithe Mileti
perndryshe ika shkova n`gjeti.:biggrin:

GURI SYLAJ
10-09-06, 11:18
Jo moj DEA-rri me ne
jemi me te miret mbi dhe,
kurrkun tjeter s'gjen si na
jemi veq per mashallah.

Ne daq djem ,n'daq qika te mira
ndonje Halle e ndonje plak
edhe koherat e veshtira
ne i kalojm permerak.

Jemi te mire, te gjithe e dine
s'na pengon fe e as parti-,
gjithmone bashk me njeri tjetrit
nuk i thojme kot DARDANI.

e_martumja
10-09-06, 14:57
Nese nje dite ndini mungesen time
mos harron qe e keni te hapur
deren time dhe zemren time
Dhe mund te hyni kur te doni.
Amo kujdes Oh Dardanas pa Flija
mos gaboni mu nis.
E dreqi ju hankt jarabi
qka spo ndin njeri ketu dhe cka nuk sheh
Boll kaniher po ju kam lakmi
se vertet keni njori dhe mencuri
Kam knaqsi te kumunikoj me juve!

E di qe kaniher po ja futi kot
por tybe spo ma nin hiq :biggrin: :biggrin: :biggrin:

E tash po ju pershendes me shpres
se te gjithe jeni mire dhe mos harroni
mem pru Fli :biggrin:

uck_aksh
11-09-06, 14:39
nese dikush ju pengon
meniher me lajmroni
jam i gatshem
ne qdo moment
per shqiptar edhe me vdek

Paradox_13
12-09-06, 19:19
Shume po vini
e shume po shkoni ,
mos po mendoni qe
po na pengoni ,
pse lamtumiren
nuk na e thoni ,
e ma e keqja eshte
se hyni online e nuk lajmerohni .

Folni ore mos tu vie marre
se ketu fjalet i kemi pa pare
Jo te gjitha ketu jan te verrteta
se pa humor nuk kalon jeta.:smile:

Luana
12-09-06, 20:39
Zero cool he more dilingji
krejt zullumin n'dardani e ki shti
krejtve mpuqaaaa po ju ēon
nuk po e din se cilėn po e don

Qysh na knaqe me kėto videoclipa
he more zero cool ty tė raft pika
nga tė qeshurit lotė po mė dalin
dil ma shpesh nė FD se po na merr malli

Edhe ne FE hund i ke rras
besimtart e Dardanis don me i plas
as politikės nuk po i leshon PE
zero cool don me mbet hiq pa FE


(shaka zero cool ) kissssssss

Luana
12-09-06, 21:17
E_Meritumja ose E_Martumja


Po i shkojn flokėt valė valė
nga shtėpia sa kish dalė
i reklamon ato flokt e gjata
me belė te hollė e B***e e trasha

E kish atė fytyrė si llokum
na i shashtarisi djemt n'forum
buzėt e kuqe si qershi
na i tranojn djemt e ri

E_Meritumja bija e nanės
po qysh i ki ngja krejt Luanes:biggrin:
rri moj urtė moj flakaresh
mos ju thuaj n'forum qė je beqaresh


Kur t'pastrohesh mos u ēo pesh
mos ju thuaj n'forum se tanga ke vesh
se nga meraku s'din ēka me postu
te nesėrmen as nė punė s'mujn me shku

Paradox_13
15-10-06, 11:49
Sy _kaltra....
Sot forumi po na buzeqesh
prap Sy_kalterta ne mes nesh
na ka ardhe kjo nalete e Halles
der me der po i shkon mahalles..

Shkon tuj fol e pershendet
ftyra e saj gjith rrin tuj qesh
sa shum duket eshte permallue
nga forumi qe ka mungue.

Mire se u ktheve nalete e Halles
se hjeshin ja shtove mahalles
jo veq me syrin tend mavi
por me fjal e shume miresi...

Sy_kaltra
15-10-06, 12:16
Sy _kaltra....
Sot forumi po na buzeqesh
prap Sy_kalterta ne mes nesh
na ka ardhe kjo nalete e Halles
der me der po i shkon mahalles..

Shkon tuj fol e pershendet
ftyra e saj gjith rrin tuj qesh
sa shum duket eshte permallue
nga forumi qe ka mungue.

Mire se u ktheve nalete e Halles
se hjeshin ja shtove mahalles
jo veq me syrin tend mavi
por me fjal e shume miresi...

ahhahahah Paradox_13 te lumt je i mrekullueshem:wink:

Paradox pellum i bardh
qeshtu sillna neper mahall
ket ves ma la Halla
kur ish e re e shkojke me korr neper ara
nuk jam un nalete ,po Murgesha me bani si veten.

Per bes malli me kish marr
Tash kam hy e spo di me dal
Kur ju shof po me bahet qefi
Fjal mbas fjale po bahet shyhreti.

Fjal e miresi juve ju fali
As nje her shkrimet zdo ti ndali
Kur po nisni ju me shkru
kalon koha tuj fluturu.

Mashallah Paradox per poezi
Lumit na qe te kemi ty
Mashallah na po thojm
Sa mir vargjet poj rreshton .....

Agolli
15-10-06, 12:51
Prej asai dite qe jam antarsuar
vllėzėr dhe motra ketu kam njoftuar.
Nje faqe e bukur me shkrime madheshtore
c'do her ne mendime dhe ralė me del prej dore.

Ketu ndihem i lirė, ne mesin ku ju jeni
jeni ma te miret per at dhe vleni
Vlersimet e mija qe i kam per ju,
mbeten ne zemren time
dhe smundem me i haru.

Agolli
15-10-06, 13:06
Me sy te tu te bukura
sy kaltrushe,
jeni shumė terheqse
dhe imagjinuse.

Aty ku qendroni mu
ne atė moment,
syt e tu te kalterta
c'do herė terheqs.

Bukuria jote,
figuron si loti
nga syt e tu te kalterta
qe ti ka falur Zoti.

Paradox_13
15-10-06, 13:38
ahhahahah Paradox_13 te lumt je i mrekullueshem:wink:

Paradox pellum i bardh
qeshtu sillna neper mahall
ket ves ma la Halla
kur ish e re e shkojke me korr neper ara
nuk jam un nalete ,po Murgesha me bani si veten.

Per bes malli me kish marr
Tash kam hy e spo di me dal
Kur ju shof po me bahet qefi
Fjal mbas fjale po bahet shyhreti.

Fjal e miresi juve ju fali
As nje her shkrimet zdo ti ndali
Kur po nisni ju me shkru
kalon koha tuj fluturu.

Mashallah Paradox per poezi
Lumit na qe te kemi ty
Mashallah na po thojm
Sa mir vargjet poj rreshton .....

.....ev Sykalter q'me ke tregu....!!
se Murgesha ty te ka mesu
e veq pak ne paqe ndegju
besoj kurr s'ke me u pendu

Murgesha ktu eshte nje shenjetore
qe i mson nuset per magjetore
i ben te vyshme dhe puntore
se kto pune na i shkojn per dore

Ti Sy_kalter mos hezito
po pervilu nis e t"hollo
se tash burrat qe i kem ne ar
kur te kthehen dun iftar..

Lej shetit ti nga mahalla
se ato pune mire i kryn Halla
po pervilu e rroke siten
se jan urit njerzit gjith diten....:smile:

Sy_kaltra
15-10-06, 18:54
.....ev Sykalter q'me ke tregu....!!
se Murgesha ty te ka mesu
e veq pak ne paqe ndegju
besoj kurr s'ke me u pendu

Murgesha ktu eshte nje shenjetore
qe i mson nuset per magjetore
i ben te vyshme dhe puntore
se kto pune na i shkojn per dore

Ti Sy_kalter mos hezito
po pervilu nis e t"hollo
se tash burrat qe i kem ne ar
kur te kthehen dun iftar..

Lej shetit ti nga mahalla
se ato pune mire i kryn Halla
po pervilu e rroke siten
se jan urit njerzit gjith diten....:smile:

Paradox qka me ke kerku
hiq se kam zakon me t'hollu
se per dore sum shkon mu
ishalla njerzit sum presin mu
se duhen iftarin me harru..

Po Murgesha me ka lazdru
kurr ne magje sum ka lan mu
m'thojke je per hasret
ti veq rri sy mavik bana shuhret.
Fol Murgesh mos m'le me rrejt
se kta rob nuk po nxajn bes..

Un shetin po e la
Po Halla siten e kish la
Nuk ban tha ti hiq me t"hollu
se nalet na ke qellu..

Paradox o orator
Me ba Halla met shti n'dor
Ti knon kangt ren me ren
Tan dardanin e len pa men

Ec oj Hall mem ndihmu
Se kta djel pom ngucin mu
Veq ti din mej rahatu
Se Agolli synin po ma knon mu
Ec niher e meru vesh
Se per sot e bana L***:eek: :tongue:

Paradox_13
15-10-06, 19:11
Paradox qka me ke kerku
hiq se kam zakon me t'hollu
se per dore sum shkon mu
ishalla njerzit sum presin mu
se duhen iftarin me harru..

Po Murgesha me ka lazdru
kurr ne magje sum ka lan mu
m'thojke je per hasret
ti veq rri sy mavik bana shuhret.
Fol Murgesh mos m'le me rrejt
se kta rob nuk po nxajn bes..

Un shetin po e la
Po Halla siten e kish la
Nuk ban tha ti hiq me t"hollu
se nalet na ke qellu..

Paradox o orator
Me ba Halla met shti n'dor
Ti knon kangt ren me ren
Tan dardanin e len pa men

Ec oj Hall mem ndihmu
Se kta djel pom ngucin mu
Veq ti din mej rahatu
Se Agolli synin po ma knon mu
Ec niher e meru vesh
Se per sot e bana L***:eek: :tongue:

Oj Sy_kalter qik e lazdruar
bukur kto vargje i paske shkruar
e sa per Hallen kam shume respekt
se edhe mu ajo me ka hasret...

Pse Murgesha te ka lazdrue
nuk do te thot se s'te ka msue
se dera huj qiko eshte e ran
mos me i lan njerzit pa ngran

E agolli syrin qe ta kendon
jam i bindur se nuk gabon
se syri yte nen at qepalle
eshte nje bukuri e rralle

Se per sot e ti e bere L***...
hiq kta s'jam ka e marr vesh
veq sa munda me kuptue
spo ta nin ty per me gatue.....:smile:

Sy_kaltra
15-10-06, 19:27
Oj Sy_kalter qik e lazdruar
bukur kto vargje i paske shkruar
e sa per Hallen kam shume respekt
se edhe mu ajo me ka hasret...

Pse Murgesha te ka lazdrue
nuk do te thot se s'te ka msue
se dera huj qiko eshte e ran
mos me i lan njerzit pa ngran

E agolli syrin qe ta kendon
jam i bindur se nuk gabon
se syri yte nen at qepalle
eshte nje bukuri e rralle

Se per sot e ti e bere L***...
hiq kta s'jam ka e marr vesh
veq sa munda me kuptue
spo ta nin ty per me gatue.....:smile:

Paradox he dilingji
Dom me hy puna fell me ty
Le qe jam une nalet
po edhe gilen e kthej shpejt.

Un me vajrgje sja kam zanat
Pom shtin puna perinat
Se me ka mbet syni ne telefon
me kond ti dashni po qon
Me ba halla me diktu
Me amerik impulsat ka me ti hargju
a mos thuj qe te ka per hasret
se 1 sy mavike e ka ne ket jet..ahhahahahah

Aq kom kesh sa nuk beson
I ki fjalet si pajton
Nuk e di a je far djali
Mjera aja qe shtyhet me ty me inati
Un spo ti si me ta spjegu
Se sma nin per me gatu

Ti ishe kogja mafi
me Kat Kat ke hy ne dardani
ishalla nuk vjen puna met martu
se si dhanderr paske qellu
Murgesha ja ka zakon
ton ren i marton
T'kap edhe ty qai tefter
ska met tjeter veq me hy ktu me fener.........Ngerrkkk ahhaha Paradox boll ma se diqa ty kesh :tongue: :tongue:

GURI SYLAJ
15-10-06, 19:45
Paradoks more lum djali
shume do sene muj ti fali,
por ne nje gje mos beso fare -
prej Murgeshes nuk ka qare.

Do msitni i shkojn per dore
por ato nuk zgjatin shum,
se vjen tjetri e i merr per dore,
e ti bahesh me u mbyte ne lum.

Njehere ketu ne Dardani
edhe mu me bani vaki.
sa u gezova -u merzita
se ate te mramen nuk e prita.

Kur nje dite u ktheva ne ode
po me thone nusja te ka ike
e ka marr njefar Uliksi
e ka qu ne Amerike.

Pej inati sa nuk plasa
por diqysh me erdhe gajreti,
udha e mare thash vetme vetei
e e" thefshin qafen "dikun ne bregdeti.

Mos u gut me lidhe dashni
ketu neper Dardani,
se tane thone -n'a shkon msitnija
pö me zgate nuk zgate dashnija....

Sy_kaltra
15-10-06, 19:52
Hahahahhahahahahhahahahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa
Hahahahhahahahahhahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Hahahahahhahahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaa

ivvvv bree ahahhahahahahah kuku GURI SYLAJ

Sy_kaltra
15-10-06, 19:52
Hahahahhahahahahhahahahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa
Hahahahhahahahahhahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Hahahahahhahahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaa

ivvvv bree ahahhahahahahah kuku GURI SYLAJ

Sy_kaltra
15-10-06, 19:52
Hahahahhahahahahhahahahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa
Hahahahhahahahahhahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Hahahahahhahahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaa

ivvvv bree ahahhahahahahah kuku GURI SYLAJ bre ahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaa

Paradox_13
15-10-06, 19:59
Paradox he dilingji
Dom me hy puna fell me ty
Le qe jam une nalet
po edhe gilen e kthej shpejt.

Un me vajrgje sja kam zanat
Pom shtin puna perinat
Se me ka mbet syni ne telefon
me kond ti dashni po qon
Me ba halla me diktu
Me amerik impulsat ka me ti hargju
a mos thuj qe te ka per hasret
se 1 sy mavike e ka ne ket jet..ahhahahahah

Aq kom kesh sa nuk beson
I ki fjalet si pajton
Nuk e di a je far djali
Mjera aja qe shtyhet me ty me inati
Un spo ti si me ta spjegu
Se sma nin per me gatu

Ti ishe kogja mafi
me Kat Kat ke hy ne dardani
ishalla nuk vjen puna met martu
se si dhanderr paske qellu
Murgesha ja ka zakon
ton ren i marton
T'kap edhe ty qai tefter
ska met tjeter veq me hy ktu me fener.........Ngerrkkk ahhaha Paradox boll ma se diqa ty kesh :tongue: :tongue:

Oj Sy _kalter me sy mavi..
pse qik te dukem dilingji
jo qe ket te mir nuk ja du veti
ndoshta pse jam djal hasreti

Thu per vargje s'ja ke zanat
kete e ben veq per inat
me inati qik shpija s'mahet
po qdo pune me vullnet bahet

Halla kaher me ka diktu
ka nis nuse me lyp per mu
po hala nuk me dul kysmeti
nuk martohet leht hasreti...:biggrin:

Nuk jam ka shtyhem me inati
veq keshtu ma shpejt me shkon sahati
vjen sabahi pa e diktue
veq kur ni gjelat tuj knue.....ahahahahah..

Sy_kaltra
15-10-06, 20:14
Un po tham je dilingji
Pom perngjan shum n'mafi
Tash edhe fotomodel
Po lyp qika n'internet..

Koft Halla nuse met nxon
Duht me ta nis me ballon
Ti je djal e trim dai
Nuk mer nuse pa e kqyr ne sy
A e njeve GURIN te shkretin
Ajo asht dashni per kjameti...

Paradox ndaq mu rahat
Lerma ta gjej nusen mu
Edhe te kofsh djal per hasreti
Mos t'pelqeft tonshi kqyr nuse n'gjeti
Un nime zdi me gatu
Po njerzit di mej rahatu
Me ju gjet kismet per jet
Po jo si GURI qysh koka met i shkret..ahhahahahahhah

Un spo di mir mej reshtu
Qeto fjal pom bin n'mend mu
Mos me kan inati shkret
Kurgjo hiq nuk mrrijna ne jet
Ty e prit gjelin ti me knue
Pom doket mbete pa u martue..hahahahahahah plaq hahaha

Paradox_13
15-10-06, 20:21
Paradoks more lum djali
shume do sene muj ti fali,
por ne nje gje mos beso fare -
prej Murgeshes nuk ka qare.

Do msitni i shkojn per dore
por ato nuk zgjatin shum,
se vjen tjetri e i merr per dore,
e ti bahesh me u mbyte ne lum.

Njehere ketu ne Dardani
edhe mu me bani vaki.
sa u gezova -u merzita
se ate te mramen nuk e prita.

Kur nje dite u ktheva ne ode
po me thone nusja te ka ike
e ka marr njefar Uliksi
e ka qu ne Amerike.

Pej inati sa nuk plasa
por diqysh me erdhe gajreti,
udha e mare thash vetme vetei
e e" thefshin qafen "dikun ne bregdeti.

Mos u gut me lidhe dashni
ketu neper Dardani,
se tane thone -n'a shkon msitnija
pö me zgate nuk zgate dashnija....

More Guri te kam si vellan
per keto kshilla qe me ke dhan
se menja e te riut nuk di qka ban
lidh dashnijen me gjithkan

Nuk po them se s'po ma kana
por po pres ta ma zgjedh Halla
asaj shume i kam besue
per me gjet nuse per mue

Ndoshta ketu ashtu eshte adeti
smun e man nusen veq per veti
e shume her ne munges te rrjetit
nusja jote bahet e tjetrit..

Fjalet tua vella i paqa ngue
ne Dardani mos me u martue
ma mire po rri keshtu tuj shetit
her ne Europ her ne Amerik...

GURI SYLAJ
15-10-06, 20:40
Shih nje here qysh po rrjedhe fjala
here si mjalte e here si hala
here te pergdhele e here te meshon
por me ndejt me ty nuk don.

Por ti djalo prite Hallen
per me te pru nuse te shpia
ne daq koken me e pas rahat ,
mos te mashtron ty Dardania.

Prej te tjereve veq pret kot,
mun me krise veq kiameti,
ne njeren ane ty ta bajn rrafsh
ne tjetren ane kqyrin per veti.


Prej Murgeshes e Sy Kaltres
hajr mos prit more ti djale,
ishalla Halla te gjen nuse
se kto dya kan veq fjale.

Nja t'a bine tjetren t'a marri,
ti nrrojn nuset hiq pa te vete,
ruju djalo taksiratit
se po jet sikur une i shkrete.

Murgesha
15-10-06, 21:34
Sa mirė vargjet i paskėt rreshtu,
Krejt fajin tuj ma lon mu,
Pse Guri me symavihtėn su rahatu
Ajo so kan punė pėr mu.

Unė msitnin e kam ba me rreglla,
Dhinė Guri ma ka pru te dera,
Unė skam ba be me garanci,
Qė symavihta gjithė me te rri.

Pastaj i kemi pas do perioda,
Kur me grabitje pėrparonim kah moda,
Uliksi djalė i mbarė e syzi,
Me symavihtėn pat shti dashni.

Dashnia nuk blehet me msitni
Po me lujtje vetullash e me sy,
Symavihta gjeti nė Amerik mė mirė
Se nė Gjermani taksat 16 pėrqind.

Nė Amerikė i kishte pa ra mirė,
Tuj qeth dele e tuj mjel dhi,
Tash nuk e di a ju kan ba tullusum delet
Qė na u kthy nė Dardani me na i ba sherret.:wink: :wink:

Sy_kaltra
16-10-06, 16:37
Hajt Murgesh ti mos ki dert
Guri qysh e lypi e ka gjet
Bajke mahi ai me mu
Tu shit burr met pa gru..

Oo ti fajin hiq se ki
Veq sa te mijsh ban msitni
Se di halla ku ka shku
Ne Forum nuk asht lajmru
Pe lyp Paradox-i n'tim
E ka hastret po mban ymyt..

Uliksi dashni ka shti
Po ai se ka pas per mahi
Jo si Guri qe u bake se spom sheh
Po dit e nat ne msn

Une tash jam ba e urt
Djemt e forumit zdu mej nguc
Du me lan pak un sherrin
Se me gurin u ba beteri
Nuk asht shak as mahi
Se guri ish kogja pishmanli....ahhahah

Valdrina87
16-10-06, 16:39
Shih nje here qysh po rrjedhe fjala
here si mjalte e here si hala
here te pergdhele e here te meshon
por me ndejt me ty nuk don.

Por ti djalo prite Hallen
per me te pru nuse te shpia
ne daq koken me e pas rahat ,
mos te mashtron ty Dardania.

Prej te tjereve veq pret kot,
mun me krise veq kiameti,
ne njeren ane ty ta bajn rrafsh
ne tjetren ane kqyrin per veti.


Prej Murgeshes e Sy Kaltres
hajr mos prit more ti djale,
ishalla Halla te gjen nuse
se kto dya kan veq fjale.

Nja t'a bine tjetren t'a marri,
ti nrrojn nuset hiq pa te vete,
ruju djalo taksiratit
se po jet sikur une i shkrete.
Ani per djemt qenka halla kompetent
po per vajzat a ban kush dert ?
jo jo veq veta sa per hajgare
se une spo lypi qare!

~AmaZonA~
16-10-06, 16:49
Ani per djemt qenka halla kompetent
po per vajzat a ban kush dert ?
jo jo veq veta sa per hajgare
se une spo lypi qare!

ehh Valdirina mos ke dert
se Murgesha i rehaton krejt
Nese Ti me ndegjon mu
Ne Kosov mo ske me shku
N'dardani kem me t'martu:wink:

Zana_ch
16-10-06, 18:46
Ne forum ka hy nje vajze e bukur,
ishte pak fmi por shume e lumtur.
Pershendet dhe e pershendesin,
me asnje nuk e prish qefin.
Eshte e mire dhe llafe pak,
te jete djale s'vritet per gjak.
Papritur pamjen ka ndryshue,
i heci trupi e u zhvillue.......
Nuk dime gjo per pune "Boyfriend-si"
veq dite per dite tu bo mo sexy.
Tu heq vetllat e tu hudh parfume,
dhe fustanin siper gjujve.
Flokt tuj ly moden tuj njek,
ngjyra e flokve i pelqen black.
Me taka te gjata dhe shume fisnike,
duket qarte eshte prej Zvicres.
Pa na thoni ju anetare,
kush na qenka kjo rrushe valle.............

hihihihiiiiiiiiiiii

Zana_ch
16-10-06, 18:46
Ne forum ka hy nje vajze e bukur,
ishte pak fmi por shume e lumtur.
Pershendet dhe e pershendesin,
me asnje nuk e prish qefin.
Eshte e mire dhe llafe pak,
te jete djale s'vritet per gjak.
Papritur pamjen ka ndryshue,
i heci trupi e u zhvillue.......
Nuk dime gjo per pune "Boyfriend-si"
veq dite per dite tu bo mo sexy.
Tu heq vetllat e tu hudh parfume,
dhe fustanin siper gjujve.
Flokt tuj ly moden tuj njek,
ngjyra e flokve i pelqen black.
Me taka te gjata dhe shume fisnike,
duket qarte eshte prej Zvicres.
Pa na thoni ju anetare,
kush na qenka kjo rrushe valle.............

hihihihiiiiiiiiiiii

Sy_kaltra
16-10-06, 18:55
zana_ch hahahahaaaa

LOJETARI
16-10-06, 19:19
Kush na qenka kjo rrushe valle
qe per veti e paska marre mall
Mos eshte ZanaCH qe shperndante shpulla
pa fije frike neper foruma hahahahaha

Zana_ch
16-10-06, 19:40
Ky Lojtari mir po lujka
Po per veti gja spo dika
Ksja here po te fali
E per shpulla sdo mungoin
Deri mengjes do dergoi
Krejt gratis do ti qoi......

Espresso
16-10-06, 19:52
Kjo Zana sa mire din me shkru
si poezi ashtu edhe me u lavdu
tjeter pune si ka met pa ba
edhe parfymet tu mi marr huva
per me u vizllu kur te del me u pa
veq edhe mu shputen e kembes
ska qare pa me ma la... hahaha

Zana_ch
16-10-06, 20:06
Kjo Zana sa mire din me shkru
si poezi ashtu edhe me u lavdu
tjeter pune si ka met pa ba
edhe parfymet tu mi marr huva
per me u vizllu kur te del me u pa
veq edhe mu shputen e kembes
ska qare pa me ma la... hahahaKam nje deshir qe nzemer e mbaj,
vetem ti je ilaqi saj.
E kam nje deshir oh sa asht e thjesht,
me te lah shputat tjeter s'kisha desht.
Lekura jote e bute,
po don me mi prish trut.
Nat e dit menoj per ty,
qe sa ma afer me ju afru.
Me zi e pres diten me te pa,
se pa ty dit per mua ska.

Espresso
16-10-06, 20:15
Une te ofrohem me plot deshire
kur e di se je ne shpirt si nje embelsire
qe mi kana si aq ma mire,
me zemer te paster e shpirtmire
per mua je dhe do te mbetesh nje shembelltyr
ashtu sic diti Zoti te te fal ty

Espresso
16-10-06, 20:15
Une te ofrohem me plot deshire
kur e di se je ne shpirt si nje embelsire
qe mi kana si aq ma mire,
me zemer te paster e shpirtmire
per mua je dhe do te mbetesh nje shembelltyr
ashtu sic diti Zoti te te fal ty

Paradox_13
17-10-06, 15:24
ehh Valdirina mos ke dert
se Murgesha i rehaton krejt
Nese Ti me ndegjon mu
Ne Kosov mo ske me shku
N'dardani kem me t'martu:wink:

AmaZona pash kryt e mamit
mos ja ndjell te zit vatanit
qikat e reja mos na i frikso
e na pa letra qka me ba....?

Leri qikat ne Kosov le te vin
le te gjejn ketu dashurin
le ta marrin ka te dojn
noshta letrat ja marojn...:smile:

Dashuri per letra e di se eshte fatale
po kush pe kqyr pasi po ban pare
eshte me rendesi po thon me mbijetue
e herdo kur prap mun me u martue....

Paradox_13
17-10-06, 15:40
Kam nje deshir qe nzemer e mbaj,
vetem ti je ilaqi saj.
E kam nje deshir oh sa asht e thjesht,
me te lah shputat tjeter s'kisha desht.
Lekura jote e bute,
po don me mi prish trut.
Nat e dit menoj per ty,
qe sa ma afer me ju afru.
Me zi e pres diten me te pa,
se pa ty dit per mua ska.

Ew..sa fell paskan hy punt
tuj la kamt e tuj prish trut
Ew..q'na u paska perzi pamuki
gati zbrazet na mbet jastuku

Thojn femija nuk din sherr
veq kan frik vet me ndejt ne terr
nuk eshte mbet kuj me i besue
te gjith dojn me zjarr me lue.

Loja me zjarr ne fillim te josh
te terheq e smund ta largosh
po kur zjarri te jet shue
do ta ndjesh se te ka pervlue....

~AmaZonA~
20-10-06, 11:32
AmaZona pash kryt e mamit
mos ja ndjell te zit vatanit
qikat e reja mos na i frikso
e na pa letra qka me ba....?

Leri qikat ne Kosov le te vin
le te gjejn ketu dashurin
le ta marrin ka te dojn
noshta letrat ja marojn...:smile:

Dashuri per letra e di se eshte fatale
po kush pe kqyr pasi po ban pare
eshte me rendesi po thon me mbijetue
e herdo kur prap mun me u martue....

Paradox_13 o djal i ri
shumė mirė rimen
po e bėn Ti...:smile:

Sa per Valen(Valdrina87) me tregu
Ti ate se paske lexu
Prezentimin kur na e ka dėftu
Ajo mysafire na ka qėllu
Ne tash dojna me martu
E n'kosov se leshojm me shku...

Nuk besoj qe ka rendesi
A ka letra ai djal i ri
Kryesore Vales me i pelqy...

Me rendesi Vala me dasht djalin
Netit t'babes t'ja shef hajrin:wink:

Drinni
20-10-06, 13:30
Paradox_13 o djal i ri
shumė mirė rimen
po e bėn Ti...:smile:

Sa per Valen(Valdrina87) me tregu
Ti ate se paske lexu
Prezentimin kur na e ka dėftu
Ajo mysafire na ka qėllu
Ne tash dojna me martu
E n'kosov se leshojm me shku...

Nuk besoj qe ka rendesi
A ka letra ai djal i ri
Kryesore Vales me i pelqy...

Me rendesi Vala me dasht djalin
Netit t'babes t'ja shef hajrin:wink:

Hajde hajde sot ēka lexova
me than drejten dhe u befasova
AmaZonA mos e frikso djalin
Se gurbeti pak e ka hajrin
Bile mua mem ndėgjue
u vendlindjen se kisha n'rrue!
As me euro e as me dollar
as me letra, e as me arė
Po Valdrushi e paska Bacin e mir
po ja plotsojka ē'do dėshir
Qysh ajo po dojka me vendos
Baci aminin me e vulos!

Zana_ch
20-10-06, 20:47
E ky Drini
ne naten e heshtur
ne enderr pa mbarim
kerkonte vec nje emer
te fliste per dashurine.

Kerkonte nje prekje
ndoshta dhe nje kuptim
thoshte Drini vetmevete
vall si t'ja ve un emrin
vuajtje ne shpirtin tim.

Vall si ta quaj kete enderr?
po n'djenja ē'emer ka
po valle syte e bukur
te AmaZonA-es si
do mundem me ja pa?

Do mundohem AmaZonA-es
ne zemerte te i hyj ngadale
qe dhe un ta kuptoj
ē'eshte dashuri e pare

Do mundohem valle nje emer
ketij shpirti t'ja kushtoj
qe dhe pastaj ti them
AmaZonA zemer
o Zot sa te dashuroj...

Drinni
20-10-06, 21:08
E ky Drini
ne naten e heshtur
ne enderr pa mbarim
kerkonte vec nje emer
te fliste per dashurine.

Kerkonte nje prekje
ndoshta dhe nje kuptim
thoshte Drini vetmevete
vall si t'ja ve un emrin
vuajtje ne shpirtin tim.

Vall si ta quaj kete enderr?
po n'djenja ē'emer ka
po valle syte e bukur
te AmaZonA-es si
do mundem me ja pa?

Do mundohem AmaZonA-es
ne zemerte te i hyj ngadale
qe dhe un ta kuptoj
ē'eshte dashuri e pare

Do mundohem valle nje emer
ketij shpirti t'ja kushtoj
qe dhe pastaj ti them
AmaZonA zemer
o Zot sa te dashuroj...

Hahahahahahahahahaha........ha

O Zanush lazdrajka e forumit
ja kishe qit timin katunit
E tash po lyp met ba shoqni
u i gjorii gati jam thi (thinjet)

Amazona a si e pat emrin:wink:
pak shaka na kishte ba
po ne prap se prishim renin
edhe mas saj kemi me nga.

Po ka ktu nji problem tė vogel
Nusja e vshtir u m'ka qellue
po thot fort mos u lazdro
boll e ki qe mke mue!

E tash tė kthehemi pak te Zana
kso qike ma s'ban nana
Ku jan djemt more kjofshin tranue
ket bukuri mos me zapue?

Pa pa pa ēka s'ban vakia
s'mushen men fort leht njerzia
bredhin posht e lart pa ndal
Guri i qmuar ju rrin n'mahall.

Bile njeva qe ishe shoqnue
Donatellen e kishe vizitue
Edhe qai Briatore s'asht hiq i rehat
Prej Milanos ti sa mė larg.

Mos thasht zoti me shku new york
Se na e le votren that
Po t'merr kush pėr Meg Ryan
E at'her bahet i nam.

~AmaZonA~
21-10-06, 11:58
Hajde hajde sot ēka lexova
me than drejten dhe u befasova
AmaZonA mos e frikso djalin
Se gurbeti pak e ka hajrin
Bile mua mem ndėgjue
u vendlindjen se kisha n'rrue!
As me euro e as me dollar
as me letra, e as me arė
Po Valdrushi e paska Bacin e mir
po ja plotsojka ē'do dėshir
Qysh ajo po dojka me vendos
Baci aminin me e vulos!

Eh mor Drinni mos u befaso
Kjo edhte bot
Qe pak e njof...
Se friksoj askend Une
E kam provuar vet ket pune
Gurbetin kush e provon
Eshte si buk qe s'tė shijon

Edhe mua nese mė ndėgjojn
Kurr Kosoven se lėshojn

Sa per Valen si trėndėlin
Bacit ja ka zbukuru shtėpin
Baci e ka demokrat
Nuk ja ndin per askend
Lume Valdrina per bace t'vetin
I tregon si shkojn punt e internetit:wink:

~AmaZonA~
21-10-06, 12:07
E ky Drini
ne naten e heshtur
ne enderr pa mbarim
kerkonte vec nje emer
te fliste per dashurine.

Kerkonte nje prekje
ndoshta dhe nje kuptim
thoshte Drini vetmevete
vall si t'ja ve un emrin
vuajtje ne shpirtin tim.

Vall si ta quaj kete enderr?
po n'djenja ē'emer ka
po valle syte e bukur
te AmaZonA-es si
do mundem me ja pa?

Do mundohem AmaZonA-es
ne zemerte te i hyj ngadale
qe dhe un ta kuptoj
ē'eshte dashuri e pare

Do mundohem valle nje emer
ketij shpirti t'ja kushtoj
qe dhe pastaj ti them
AmaZonA zemer
o Zot sa te dashuroj...

Eee moj Zana qa paske booo
e me bo burri kto vargje me i pa???
Ti konakun duhesh me ma boo

Drinnin une e paqa vlla
Ket dynja edhe n'ate dynja
Une pa ngurrim do i then Te dua
Se kjo fjal flen ne Mua

E dashurin e pare
E paskemi kaluar
Une me burrin
Drinni me gruan

Respekt per juve shume :)

uck_aksh
23-10-06, 16:31
me fal qe te dashurova
me fal qe te lendova
mefal nese ste lash me kuptu
po gjithmon te kam dashuru

me fal qe u largova nga ti po ti u dashurove me tjeter njeri
me fal nese gabova
qe me ty u dashurova

me fal qe te kam shkru
me fal qe te bera me me dashuru

me fal qe per ty po mendoj
po nga zemra nuk mund te te largoj
me fal Zana_ch

Paradox_13
23-10-06, 18:55
Paradox_13 o djal i ri
shumė mirė rimen
po e bėn Ti...:smile:

Sa per Valen(Valdrina87) me tregu
Ti ate se paske lexu
Prezentimin kur na e ka dėftu
Ajo mysafire na ka qėllu
Ne tash dojna me martu
E n'kosov se leshojm me shku...

Nuk besoj qe ka rendesi
A ka letra ai djal i ri
Kryesore Vales me i pelqy...

Me rendesi Vala me dasht djalin
Netit t'babes t'ja shef hajrin:wink:

AmaZona mike q'far te them
noshta rimen e bera pa ven
tash kur prezentimin e Vales lexova
me mire gjerat i kuptova

Rimen time qe e kam shkru
nuk kam dasht valen me ngacmu
por e thash ne pergjithsi
per martesat mes qifteve te ri

Tash qe Valen doni me martu
me lejoni me ja uru
e gjet nje qun por si dukat
e ne jet paqin shume fat...:smile: :tongue:

uck_aksh
23-10-06, 23:05
Qyre murgesh qka du met tregu
Ne FD ne Kosov jam regjistru
Kur kam hy per her te par
Zana_ch perpara me ka dal


Tuj shkru e tuj u mahit
Shum ne zemer zana_ch me ka hyr
Un e luta te takohemi
Por ajo me tha se
Ne Kosov un sjetoj


Qka me ba un i shkreti
Me ja msy ilegal gurbetit
Me ja msy po qysh me shku
Me nje agjension jam drejtu


Agjensia mir me priti
Pes mij ero ne dor mi lypi
Ku me gjet un i ngrati
Kur Rafet llapjani me kapi per krai


Qka po don o uck_aksh
Pes mij ero po du me dal ne gurbet
Po qka po te duhet gurbeti i shkret
O Rafet me zanen_ch po du mu zatet


Ajde un pot i jap
Veq ti mi kthen me kamat
U be rafet e shoki jem
Se me kamat un ti kthe


Erdhi dita un u nisa
Edhe disi ne suisse mrrina
Edha mir erdha rahat
Po qysh tash zanen _ch me zatet

Kqyre Zana_ch qka po te them
Ti ne ch ra e me prune
Edhe tash spo don me ardh
Ti mu mem pa


As ne msn spo don me regjistru
Qyre zana qka po te them
Pash antaret e FD merre adresen tem
Te heki pak merzi
Se ne Vevey po du vet mu tranu
Ja adresa e msn [email protected] ([email protected])
Pash antaret e FD bama add

DEA
24-10-06, 07:05
E more uck o djal i ri,
se ke pa Zanen tu ta ba me sy,
rreshtat e tu kur i ka lexu,
buza ne gaz i ka shku.


Kish pa fol vetmeveti,
e kish pa thene qyre beteri:biggrin:
situaten e ka shfrytzu para shokeve te FD
me ka ngushtu,
tyben zotit smundem ne msn pa e pranu,
nja dy llafe me to me ndrru
e kogja mire po te dojke me te studju
veq ruju bllokut ne fund ,se ndoshta smundesh me i perballu.:biggrin:

Sy_kaltra
24-10-06, 10:10
:biggrin: :tongue:

Zana_ch
24-10-06, 22:38
Ndigjoni motra e vllazni
uck_aksh n'mundim tmadh paska hy
n'mundim tmadh koka tret
qysh me lan djali
venin e vet .

Uck_aksh he burri dheut
pse me i marr hua lekt
pse smi ke kerkue mue
se me msn ti kisha dergue.

A uck _aksh e djal hasgan
qysh me ardh ti ilegal
met pas zen n'kufi e met burgue
une pastaj isha hidhrue .

Isha hidhrue e isha merzit
jo ne tye ....por ne vetveten
qysh me ja prish
nje bukuroshi jeten .

A uck_aksh sa per add
hiq gajle mos baj
se ne maje te hundes me ka dal
hiq ma shum se bla bla
se ketu behen biseda pa para ka.

Ty trujt zoti dhe perendia
se zana e vogel ka qellu
per ato gjana as mendja
sesht ka don me i shkue.


Ka ni her shkollen me marue
e pastaj per tjerat gjan me mendu
hiq ma heret se edhe nja 8 vjet
dhe pasta munesh mem dvet
a jam gati per ket muhabet . .................hihihihihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

uck_aksh
24-10-06, 23:18
qyr zana qka du met tregu
qat vjersh ty qe ta kam kushtu
veq respektin desha me ta provu
hallall te koft ty moj zana
se qenke vajz e te shitoft zana
une drejt du met tregu
se ju ne FD si me motra me kalu
zoti me vraft
ne mendofsha keq
se edhe un i kam ba kogja do vjet

un jam plak e jam maru
33 vjet te kqija i kam kalu
ti moj zana qofsh zemer bardhe
qe ty zoti te ka fal
me fal ti mu
ndoshta te kam ngushtu
diqysh kohen po duhet me kalu

po du mendjen me pastru
me shoqri te re mu adaptu
se lufta ne Kosov me ka shkatrru
me ka shkatrru bile shum
shoket ma te mir me si kam
ata ran ne fush te nderit
pse se pata edhe un at fat
po tash jetoj me duar that
duar that pse po them
se jetoj me lemosh


ju pershendes te gjithve nga zemra
nqofse diken e rendoj
un falje ju kerkoj

uck_aksh
30-10-06, 01:39
Halla e madhe ti moj hall
Qka po thu ti per ket mahall
Qka met than tye halla
Vete Gurin aj din prralla
Ajt mor Guri qka po thu
Pyte Murgeshen sa jam tuj u rru
Ajt Murgesh oj motra jem
Se ti moti je nė ket vend
Une moti jam ktu
Po mos me pengo
Se burrit buken kam me ja gatu

Agolli
30-10-06, 04:02
Halla e madhe ti moj hall
Qka po thu ti per ket mahall
Qka met than tye halla
Vete Gurin aj din prralla
Ajt mor Guri qka po thu
Pyte Murgeshen sa jam tuj u rru
Ajt Murgesh oj motra jem
Se ti moti je nė ket vend
Une moti jam ktu
Po mos me pengo
Se burrit buken kam me ja gatu

Hajt uck_aksh e trimi i malit
neper livadhe e gardh mbas gardhit
vrap ne maxhe ke vrapue
buken burrit(grus) me ja gatue
me gatu edhe mos me bo zo
ke lyp gru e burr tu ka bo..
Me pas dit se keshtu ta qet
ti hallen e kishe dvet se
nuk bohet qysh don vet..
Halla e madhe hall burrnore
ato sende i shkoin per dore
po nigom se qka po te thom
tjera her ndoshta kuvenon
besa edhe te Guri mos ja msy
se te ka tregu ni her burrni..
po skishe vesh ti per me i ndi.:biggrin: :biggrin:

Sy_kaltra
30-10-06, 12:03
Haj medet qka na ka kon
Po dojn djemt nuse me nxon
Qysh na dul kja mod e re
Spo kqyrin a o qik a osht e vej
Nuk osht zemra si hotel
Kur don hyn,e kur don del
Hapni syt e kqyrni mir
Masandej mos u kukatni ne dardani
Me ka dal nusja shum e keqe
Kot i lshova kto musteqe
Me trimni sot nuk po shkon
Dialog tonat po dojn
Ti Hallush ma mir hjek dor
Se kta po dojn met ba hor
Ti veq nja e ki per hastret
Sy mahvites burr mej gjet :biggrin:
Murgesh ne ty po ka ankesa
Se shum shpejt po ju deshton Martesa
Me ngu mu ti rrin veq kqyr
Ma rahat pa msitnin
Qe qka me ba mu te ngrates
Me martut me Gurin ne mes te nates
Sa na zgjati kja dashni
Veq sa e kaloj dimrin Guri zi :tongue:
Mos u ngutni mu martue
Se ju nxen taksirati sikur mue
Jan do djel e jan do qika
Sun i gjon as me msita
Mos u ngutni mu martue
Se si shum ketu, keni mu zezue...hahahah
Qika Po jau la ni amanet
Zemren mos e falni shpejt
Se Djelt jan si artista
Disa kazanova e disa alpachina...
Tasht ju mem falni mu
Nuk kam qef me mu idhnu
Se ktu jemi mu argetu
Kohen ne Dardani me kalu...:wink:

GURI SYLAJ
07-01-07, 22:44
Guri mstaqet prap i dredhi
e po thot -dimri prap erdhi.
Pa nje nuse mua me gjeti
si te ia baj une i shkreti.
Hajt te shkoj ne Dardani
e t'a nisi naj msitni.
Ka mundesi me e ba noj dert
Halla ne drite dicka mos qet.
Po me u ngute ,s'jam tuj u ngut
se ky dimen eshte i bute.
Prej Murgeshes nuk lypi qare
se msitnit i ka me pare.

Po i them vetes -more i shkrete
munou vet nuse me gjete
se ne pritsh ti prej mileti
ata te mirat i kan per veti
Qohu heret qe ne mjes
edhe gjej harren per thes.
se per te mira ma s'je mete
i rrafshove plot shtatedhjete.
Haj medet cka eshte pleqnija
edhe nusja te ike nga shpija.
Nja e pata ,ajo me iku
me la vetem -deren m'a fiku
Edhe pse jam plak i vjeter
do te kqyri per noj tjeter.

Paradox_13
25-02-07, 16:49
Dardania.de.

Dardani sofer e madhe
dikur ktu benim shume hajgare
njeri tjetrin e thumbonim
pa te keqe humorin kuptonim

Thojn i gjalli gjithqka pret
na jan ba sot shume ekspert
shume probleme diskutojn
pa u skuqur ofendojn

Te gjith thojn se jan me shkolla
ka nga ta edhe doktorra
per te dal ne rend te par
harrojn te gjoret se jan shqiptar

Njeri rrah thumbin tjetri rrah patkonit
njeri mbron sulltanin tjetri vatikanin
vend e pa vend shahen ofendohen
se keshtu mendojn te drejtat e tyre mbrohen

Une keto rima kur nisa me i shkrue
e dija se shume selame keni mem dergue
por jam fatlum se jam njer pa shkollue
e gjuhen tuaj kurr s'muj me kuptue.....

Albanian eX|PerT
25-02-07, 17:08
...Ajo... ah ajo...!!!

Nuk e di, a ke nie
se qefin ma ke thye

n'forum kur ke shkrue
shum m'ke gzue

ke dasht zemren me ma thye
porse a je ti qajo katunare
qe sot po do me tu kthye

Ndale hapin vajz
se nuk esht lezet
jeta sesht nje dit
jeta sesht nje vjet
e nuk e di se qfar te pret

e di se tash je pendu
por hajgaret e tua me mu
nuk muj kurr me i harru
prandaj skam mujt me te duru

Po shnosh kryt
se kapuqa ka sa dush

:biggrin: :tongue: :biggrin:
qeshni more hahahaha, hahaha
shume palidhje hahaha

Albanian eX|PerT
25-02-07, 17:24
Prap po i shkruaj asaj,..ah ajo!!!:confused:

Uji del nga Toka,
krypa del nga Deti
shkrujum e dashur
se s'bohet beti

ARI_03
25-02-07, 18:12
Njė fjalė e Lasgushit
Ē'mė ka dridhur
Me valėt e liqenit qė dridhen si mirazh
Me profilin e hequar tė anėtarit qė dua...

Pėr dhjetra anėtar
Qė mė pėrshėndesin,dhe mė pėrmendin
Nuk kam ndėrmend tė stis flirte

ARI_03
25-02-07, 18:15
E dėrgova njiher pasyrėn ,nėpėr botė
Pėr tė pa te kqijat mbi dhe
Kur pasqyra kishte pa te gjitha
U kthye e skuqur nė copa e thėrmija
Ajo nuk kishte duruar dhimbjet turpet
Nuk kishte duruar
Kishte pėlcit nga skuqja.:frown:

ARI_03
25-02-07, 18:32
Dy anėtar...

Dy anėtar komunikonin
Njeri-tjetrin kritikonin

Ju kish pas hy xhelozia
ishin ndare nė dy partija

Tym e flakė nxjerrnin nga goja
bindshėm tė ju duket loja

ARI_03
25-02-07, 18:42
Mė dukesh si deputet!!!

Kurrė mė shkruan si nė parlament
euu pash zotin mi lujte mendtė
me ato flok,me atė kravat
Tė shoh endėr natė pėr nat


Kurrė mė shkruan si nė parlament
qysh si tubove njėher dhent
T'biesh fyllit,T'ia marrish malet
Ku i humbe idealet....?!!!

Dea_A
25-02-07, 20:22
Psikopati
Siper malit ,prej nje shpati ,
Kokoriset psikopati ...

Kokoriset e kokoron ,
Gjithcka te gjalle qe mallkon ...

Mallkon Enver ,mallkon Islam ...
Ai qe vjell ,kthehet e hane ...

Pastaj trurin zhvesh cullak
Tregon muskujt ne " kallabllak "...

Kthehet e name si grua e keqe ,
Si kasneci me teneqe ...

Duket trim e burre dai
Me dy zemra e kater sy ...

Psikopat,po fenomen,
Mjeshter i madh per kalem...

Arkeolog,artist ,poet
Cfare nuk din ,se din as vete!

Mekanik ,pilot,shkrimtar
Mbi te gjitha ,gazetar ...

Ne horoskop eshte Robin Hud,
Tash do shkoj edhe ne Holivud...

Po se zuri aeroplanin ,
Ne not e kalon edhe oqeanin ...

Here klerik ,here Don Zhuan
Here suedez ,me shume gjerman ...

Zoti valle vec ta marr vesh ,
C'eshte ky " fenomen " hundlesh ?!

C'eshte ky tip ,ky psikolog
Qe nga goja nxjerr berllog ...

E rrah gjoks kur flet me gra
Thua se me trim nuk ka ...

Bertet ,fyen e kercenohet
Hedh dy hapa e rrezohet ...

Pastaj shan sikur femija
Ne vend te gjakut i rrjedh rakia ...

Fillon te shkruaj hara-hura
I eshte dehur edhe tastatura ...

Dea_A
27-02-07, 13:58
Ylli i Forumit

Kur Ai zgjohet ne mengjes
Per inat nuk merr abdes...

Dua te them nuk i lane syte
se per te eshte uji i ndyte...

Ai njehere ujin ka takuar,
Si i vogel kur eshte kunguar...

Shiqohet trembshem ne pasqyre ,
Ah thote ,sikur te isha me i mire !!!

Pak me i bukur ,mendon "frati ",
Bile sikur Mahmut Fehrati !!!

Pastron dhembet per kijameti,
I fshin me leter toaleti...

Pasi mire t'jete ""rregulluar"
Ulet ,shqipetaret per t'i mesuar !

Dam e dum , e hej e haj ,
Lekcione do t'u mbaj ...

E fillon te flas perqarte,
Si i dehur ,i bere tape!

Ku e merr e ku e cet,
Si i semuri nis e flet !

Flet e flet e gje nuk thotee,
Ne Forum ai eshte Zot ...

Eshte me i " mencuri" tamam yll,
Fjalet i vulose me dyll !

Nis e shane edhe ben hore,
Dikur ishte Moderatore !!!

Per meriten e " pamohuar ",
E shpallen te " devalvuar "!

Kete devalvuar e zbuta pak,
Me drejte do te ish'maniak!

Nejse ,tani pak treta
Do te kthehem aty ku mbeta !

Qe ne frazen e pare ,
Na kujton qe eshte shqipetar...

Pse gjithnje aty fillon !?
Sigurisht se ,n'kete dyshon ...

Prandaj i duhet ta perseris,
Se ka dal n'foto me plis !

Dhe kjo eshte deshmi e prove
Mendjen e ka vec ne Kosove !

Keshtu gjithnje zgjohet prej gjumit ,
Psikopati i Forumit !!!

Ai nuk zgjohet ne te vertete,
Se kahere ne gjume ka mbete...

Ka mbet' peng n'enderr medet,
Ne ate qe ka emrin pubertet!!!

Albanian eX|PerT
19-03-07, 03:35
Largohu nga paragjykimit
Ende duhet te tregoj, se cdo
Germ qe e shkruaj per ty
E dirigjon shpirt im
Ndegjo cka te thote experti
Dashurijen virtuale
E cila e ka bukurijen e vet
S'ta ofron askush sikur une

falma_lotin
19-03-07, 15:40
Per dy me te dashurit e mije ne Forum

l--um forumi qe ty te ka
e--dhe lumja une qe te kam per vlla
g--jith boten sikur ta kisha vizituar
e--dhe ne qiell une me pas shkuar
n--uk besoj qe Kunate ma te mire
d--uhet te kisha takuar
a--h moj zemerushe sa te dua

a--di vllakqo qa te them
l--unja une per ty qe te kam
b--ehu i mire e mos u lazdro
a--ni se legenden shume don
n--eser un kam me ba nje parti
i--ftoj te gjithe me knaqesi
a--po shihi ju shoqeri
n--eser un vllaun po e fejoj

e--dhe te gjithve po ju ftoj
x--ixa xixa Forumi dota vizellojna
p--er vllaun ton qe po e fejojna
e--dhe krejt forumin ne kemb te qojan
r--rezo legenda moj bukuroshe jona
t--e gjith neser dote kendojna.
i-- lutem zoti qe sa ma mire te kalojna.

keto jan per legenden Bukuroshen e vllaut tim edhe per albanien vllaun tim te dashur virtual.

ju pershendes nga thellsija e zemere dhe ju perqafoj te dyve shummmmmmmmmm ju duaaaaaaaaaa mpuqqqqqqqqqq

Me shum rrespekte falma_lotin


_________________________________
Fotoja largohet prej postimit pėr shkak tė madhėsisė.
Murgesha

Albanian eX|PerT
19-03-07, 16:44
falma_lotin!

Te falemnderit e nderuar shume per ato vargje, qe nuk dyshoj qe burojne nga qellimi i juaj i mire, per te shpalosur dashurijen shoqerore qe kemi. Rrespekte per ty motra ime, te kam flori.

f-ytyres tende te mbuluar me lot
a-koma po i mungon buzeqeshja qe e meriton
l-umturija eshte dicka e arritshme
m-e durim e shpres sigurisht qe
a-rrihet, perderisa je e sinqert

l-oti yt eshte i paster, e i bukur
o-se thene me mire: i delire
t-e do vellau yt shume
i- cili shpreson qe fytyra jote
n-driqim te kete gjithenje

albanian

Albanian eX|PerT
19-03-07, 23:46
A thua, je duke me lexuar
Ne keto caste
Edhe pse eshte bere vone
Tash prap po mendoj per ty
A thua po te pelqejne
Rreshat e mija
Edhe pse nuk jane shume
Simpatike, porse jane te...

Sinqerta, qe burojne nga nje
I sinqert, per nje miqesi virtuale
Me te cilen eshte e bashkangjitur
Edhe rrespekti per personalitetin tuaj

Loja jone eshte shume simpatike
E dua sinqerisht...
Germija, nje mal i bukur ku jemi takuar
E qe aty te gjeta ty
Ndoshta, e teproj ndonjehere e nderuar
Deshiroj te me mirekuptosh
Edhe pse tash skam kohe, po te them se
S'te harroj kurre

ARI_03
26-03-07, 19:38
Virtuales sime:biggrin:

Ty po te drejtohem,vajzė moj syzezė
mė do a s'mė do,kjo ėshtė hipotezė

Pamja jote e ėmbėl,posi teoremė
kur tė shoh pėrpara,sikur zgjidh problem

Ti je elegante si ekuacion
beli yt i hollė posi ypsilon

Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilindėr,koka si trung koni


hunda si segment,posi rreze drite
veshėt simetrike balli si orbite

Ē'mi ke ndarė aq bukur flokėt si spirale
oj tu thaftė dora si me simetrale

rreze rrezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze beta

pėr ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqėndrore

unė e ti njė thyese lidhur ne nje bosht
ti numerusi siper,une emėrusi poshte

po s'tė bėra jeten diell si pranvera
Ē'vite me jane taksur mi shumėzofte zerua

dashurisė pėr ty mos ti shuhet vapa
ēdo fjalė qė tė thuash do ta fus ne kllapa

dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit.

me trete formule,me shkrive te gjalle
si nje copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum`
se pa ty skam gjumė as ne minimum .........

Pupi
26-03-07, 21:09
Qe rastėsisht shiqoj,
kush online, dhe ēfar lexoj.
dhe paprit mu shfaq nė sy
e ē'mė kapi njė nostalgji

Nji far djali i'her me i'koh,
E kish nis, e pak si me dro.
Por mė vonė kish marr kuptimin
kish kalu dhe injorimin.

Disa tė "rinjė" e moti ktu,
kishin thėnė e ē'kishin thėnė.
Trup tėrthor e me bejte,
Si me kan me amanete.

E dynja do thoshte gjyshja
Nuk mbet ftyra as dy gishta
Vaj meselet, vaj kopallet
Si me sherr i thoshnim hallet.

E qė e tėra kishte knaqsi
fort besoj qe edhe te ti
Bota e madhe apo e vogel
qė gjith ē'dolen e shkun nė gogėl.

Disa andej nga wikipedia,
disa i ndali shoqėria.
Disa u punėsuan nė foltore
prej fillimit si n'shkoll fillore.

Ai, Ajo, apo si i kan emrat,
Djal, a qik apo si dojn germat,
Rrėbesh fjalėsh vinte nga kėndi,
Jo dhe rrallė kallej kuvendi.

E tė gjithės ksaj i thonė me'i fjal,
Thash e the, e bėji ballė.
Syqko, rrush, apo edhe miqėsi!
Kaq pėr vargjet NOSTALGJI.