PDA

View Full Version : Humoroskopi!!!


Murgesha
14-08-06, 23:57
* Dashi

Puna: Personat qe I takojnė kėsaj shenje janė total shqipėtar (ne shumicė), per arsye se kan prirje pėr pushim. Por keshilla qe vjen nga yjet ėshtė : Punė punė ditė e natė sa pėr bukė e agregat (dizel,).
Dashuria: Sa i perket deshėve ne dashuri s’ka koment. Ka shumė tipa qe jane nė kėtė shėnjė qe per dashuri nuk janė deshė por Ugiēa.
Shendeti: Barkėqitje,kollitje,dhe kokėdhembje.
* Demi

Puna: Popull ju qka jeni antar te kėsaj shenje punėt I keni zjem. Gjelozia egėziston ,sepse yjet janė ne favorin e budallėkut tuaj ,d.m.th. pėr gjėra tė kėqija mos merrni merak se ato do te ecin nė vijė.
Dashuria: Shyqyr qe ra nga forma Kanuni (KLD) se as mi permen ju dashurin jo, po thuani tash: Liri popullit , vdekje Kanunit se….
Shendeti: Egzistojne disa ērregullime por mos mbanio dert , natyra e ka marre persiper te ju sherojė.
* Binjaket

Puna: Sa i pėrket punes se pėrditshme nuk ka fjale se mirė po shkon.Po kohėve te fundit yjeve ju ka lindur nje ide, qe Binjaket ti bėjnė figura te shahut , e kalin ta bėjnė shenjė ne humoroskop.Pra kujdes ju qe keni kėtė shėnjė ,duhet ti pėrcillci ndryshimet.
Dashuria: Kohes se fundit po bėni keshtu: A pe han ,po-jo,nese e han se han,nese se han e han , s’ki qka i ban dashuria ėshtė kėshtu.
Shendeti: Shendeti gazepi, kujdes nga uraniumi i varferuar.
* Gaforrja

Puna: Per personat qe I takojne shenjes se gaforres yjet na kan derguar nje faks, ne te shkruan: ne rast denimi me vdekje te personave te lartpėrmendur, mos e zgjidhni metoden ti shtyni ne uje sepse kan aftėsin maksimale te rezistences pa ajrė.
Dashuria: Nese e keni mendjen ta beni ndonjė femer(fraer) mos tregoni se jeni gaforre, se po tuten si pej majmuni.
Shendeti: Nese nuk hani gaforre ju qe jeni gaforre , kurr nuk do te jeni taman gaforre.Pra hani gaforre se shendeti e pat.
* Luani

Puna: Ju te luanit keni guxim ne te gjitha rastet, dhe nuk ngurroni per asgjė,e ju te luanit qe jeni frigacak, kthani ne spital,e shihni se mbase jeni te shkruar ose para ose pas datės se lindjes.
Dashuria: Dashuria ėshtė e pranishme te ju madje ne pėrqindjen me te lart te romantikės.Luanėt janė shumė besnik ne dashuri,qishtu kom ni.
Shendeti: Varet shume nga dashuria, nese tradhėtohen keta pėrsona, shume lete i humbin kilogramėt.
* Virgjeresha

Puna: Ju tė virgjėreshes duhet te keni kujdes ne pėrgjegjėjet , mund tė ktheni pėrgjigjeje te gabuara nese dikush ju pyet.Pra kėtė duhet ta merrni si dobėsi tuajen.Muzika ėshtė pjesė e jetės , kur tė ndiheni keq dėgjoni Metal rock ose Hip-Hop qe ta largoni urrejtjen nga vetja.
Dashuria: Nuk shkon se nuk shkoj, Kujdes mos I dėgjoni aman-amanat se letė mund te bėheni katil I shpirtit tuaj.
Shendeti: Shendeti juaj ėshtė ne luhatje e sipėr,si pasojė e kėsaj jane disa hormone,te cilat edhe ju shtyejn ne punė tė liga.
* Peshorja

Puna: Ju nga peshorja keni te meta positive, ju as bukėn nuk e hani pa pasur firmen nike apo addidas,e le ma konzervat e Turqisė.Ju duhen vetem dyqindvjetė kohė pėr kuptimin e realitetit, kjo qonė ne regresė te progresėshem.
Dashuria: Dashuria juaj manifestohet me gjera shumė te sinqerta gjė qe edhe yjet I keni nga vetja, ju nevoitet njė kursė intenziv qe tė mėsoni tė tradhėtoni.
Shendeti: 1oo % pozitiv , ju i peshoni gjėrat.
* Akrepi

Puna: Ju te akrepit keni talent per kuzhinė,dhe kjo kėshillė ėshtė nga yjet. Leni anash tjerat punė e kthenju profesionit tuaj,jo-jo, perndryshe kush se ka respektu humoroskopin ka perfundu ne litarė.
Dashuria: Dashuria shkon e vjen, dashuria nuk ėshtė tren,dashuria vjen e shkon,dashuria mjafton, per ate qe s’ėshtė traktor.
Shendeti: Nese e respektoni punen dhe udhėheqjen e yjeve , shendeti do te jete I mire , per arsye se do tė kini qka me hangera.
* Shigjetari

Puna: Nė punėt e perditshme vetem harku ėshtė ngarkesė per ju,por s’ėshtė e thame qe ta mbani non-stopmos perdorni pasqyre se mund te vie deri te reflektimi I shigjetės.
Dashuria: Kujdesė nga aforizma : S’me vrau harku po kuleta.
Shendeti: Mundohu ta formosh vete formulen tende te ushqimit ,sepse te ju ndihet nevoja e vitamins :” Golf 4”.
* Bricjapi

Puna: Urime, urime, punė e madhe ka mė qėnė nė kėtė javė, vetėm pini RedBul-a se pėr ndryshe kotė e ka puna juaj.
Dashuria: Hana ėshtź dashuru nė ju me shumic dhe pakicė, pra do tė keni suksexe nė kėtė javė me shumicė dhe pakicė.
Shendeti: Shendeti si KEK-u, ju duhet njė ingjinjer i fort pėr gjininė femrore ndersa pźr atė mashkulloren pa suksexe.
* Ujori

Puna: Ata qė i pėrkasinė kėsai kategorie do aq tė rėnde, nuk do tė mund as tė levizin nga shtarati, jo pėr diēka por i ka rreh partneri.
Dashuria: Partneri i juaj nuk ju donė pėr shkak tė trashsisė, duhėt tė mbani diet e tė hani vetem nga njė moll (pas ushqimit)
Shendeti: Top i ragbit
* Peshqit

Puna: Jeni bź kullera edhe ju, nuk po ju intereson aspak puna, gjuetaret e kėsaj kategorie, do tė sulmojnė prrockat, e ju tė keni kujdes.
Dashuria: Mpuq zemer se vetėm ty tė kame be njeri.
Shendeti: Smundja mė e rėnd demelia, do tė ju shkatrroj me ka krejt.

Murgesha
14-08-06, 23:59
Hajt mos ju ardhtė mėrzi tregoni edhe njėherė se ēka jeni nė Horoskop?? :tongue: :tongue:

neki76
15-08-06, 11:59
Hajt mos ju ardhtė mėrzi tregoni edhe njėherė se ēka jeni nė Horoskop?? :tongue: :tongue:


* Gaforrja

Puna: Per personat qe I takojne shenjes se gaforres yjet na kan derguar nje faks, ne te shkruan: ne rast denimi me vdekje te personave te lartpėrmendur, mos e zgjidhni metoden ti shtyni ne uje sepse kan aftėsin maksimale te rezistences pa ajrė.
Dashuria: Nese e keni mendjen ta beni ndonjė femer(fraer) mos tregoni se jeni gaforre, se po tuten si pej majmuni.
Shendeti: Nese nuk hani gaforre ju qe jeni gaforre , kurr nuk do te jeni taman gaforre.Pra hani gaforre se shendeti e pat.- (Murgesha)


GAFORRE -po mos u tutni se s'jemi majmuna.

Drinni
15-08-06, 17:08
Personi:
Binjakėt siq dihet janė njerzit me dy ftyra, 24/orshin e ndajn nė dy pjes. Para dite burrnin, e pas dite bythet e marijes i pėrmenin.:tongue:
Puna:
Binjakėt janė tė sukseshėm, sepse tan diten i pėrdorin shkathėtėsitė e dy ftyrave dhe nė njėrėn anė tė lemojn nė tjetren ta mėshojn.
Dashuria:
E me dashuri viti 2006 s'do tu shkoj fare mirė, bile ka rrezik duke kerkuar mė mirė ta humbin edhe atė qe kan. Pra kujdes!
Shėndeti:
Pėr shėndetin binjakėt se kan gajlen e madhe, ata si kuajt nuk din tė ndalen kurrė, pėr ta dita zgjat 25 orė, me kuajt kan edhe kėtė tė ngashėm, se sado qe rrasin kurr nuk trashen!

neki76
18-08-06, 16:00
Hajt mos ju ardhtė mėrzi tregoni edhe njėherė se ēka jeni nė Horoskop?? :tongue: :tongue:


E nderuara Murgesha a bene edhe ti te na tregosh tani qfare jeni ne horoskop.

Murgesha
18-08-06, 18:28
Patjetėr Neki.

* Peshqit

Puna: Jeni bź kullera edhe ju, nuk po ju intereson aspak puna, gjuetaret e kėsaj kategorie, do tė sulmojnė prrockat, e ju tė keni kujdes.
Dashuria: Mpuq zemer se vetėm ty tė kame be njeri.
Shendeti: Smundja mė e rėnd demelia, do tė ju shkatrroj me ka krejt.


Spo flas pėr kullerizmin qė po i shkruhet peshqve a pėr Shėndet shumė e qėlluar. :wink:

Zero Cool
19-08-06, 14:05
* Luani

Puna: Ju te luanit keni guxim ne te gjitha rastet, dhe nuk ngurroni per asgjė,e ju te luanit qe jeni frigacak, kthani ne spital,e shihni se mbase jeni te shkruar ose para ose pas datės se lindjes.
Dashuria: Dashuria ėshtė e pranishme te ju madje ne pėrqindjen me te lart te romantikės.Luanėt janė shumė besnik ne dashuri,qishtu kom ni.
Shendeti: Varet shume nga dashuria, nese tradhėtohen keta pėrsona, shume lete i humbin kilogramėt.

neki76
21-08-06, 10:28
Patjetėr Neki.

* Peshqit

Puna: Jeni bź kullera edhe ju, nuk po ju intereson aspak puna, gjuetaret e kėsaj kategorie, do tė sulmojnė prrockat, e ju tė keni kujdes.
Dashuria: Mpuq zemer se vetėm ty tė kame be njeri.
Shendeti: Smundja mė e rėnd demelia, do tė ju shkatrroj me ka krejt.


Spo flas pėr kullerizmin qė po i shkruhet peshqve a pėr Shėndet shumė e qėlluar. :wink:

Nuk duket me qene shendeti juaj ashtu siq te ka dal ne horoskop veq....nuk po di...! :frown:

GURI SYLAJ
28-08-06, 20:11
Vallahi une kam tregu njehere ,cka jam ne horroskop nuk e di veq nja jam i sigurt -Virgjireshe jo cok!!!!!!!!!!!!!

Guri i madh
01-09-06, 22:01
* Dashi

Puna: Personat qe I takojnė kėsaj shenje janė total shqipėtar (ne shumicė), per arsye se kan prirje pėr pushim. Por keshilla qe vjen nga yjet ėshtė : Punė punė ditė e natė sa pėr bukė e agregat (dizel,).
Dashuria: Sa i perket deshėve ne dashuri s’ka koment. Ka shumė tipa qe jane nė kėtė shėnjė qe per dashuri nuk janė deshė por Ugiēa.
Shendeti: Barkėqitje,kollitje,dhe kokėdhembje.
* Demi

Puna: Popull ju qka jeni antar te kėsaj shenje punėt I keni zjem. Gjelozia egėziston ,sepse yjet janė ne favorin e budallėkut tuaj ,d.m.th. pėr gjėra tė kėqija mos merrni merak se ato do te ecin nė vijė.
Dashuria: Shyqyr qe ra nga forma Kanuni (KLD) se as mi permen ju dashurin jo, po thuani tash: Liri popullit , vdekje Kanunit se….
Shendeti: Egzistojne disa ērregullime por mos mbanio dert , natyra e ka marre persiper te ju sherojė.
* Binjaket

Puna: Sa i pėrket punes se pėrditshme nuk ka fjale se mirė po shkon.Po kohėve te fundit yjeve ju ka lindur nje ide, qe Binjaket ti bėjnė figura te shahut , e kalin ta bėjnė shenjė ne humoroskop.Pra kujdes ju qe keni kėtė shėnjė ,duhet ti pėrcillci ndryshimet.
Dashuria: Kohes se fundit po bėni keshtu: A pe han ,po-jo,nese e han se han,nese se han e han , s’ki qka i ban dashuria ėshtė kėshtu.
Shendeti: Shendeti gazepi, kujdes nga uraniumi i varferuar.
* Gaforrja

Puna: Per personat qe I takojne shenjes se gaforres yjet na kan derguar nje faks, ne te shkruan: ne rast denimi me vdekje te personave te lartpėrmendur, mos e zgjidhni metoden ti shtyni ne uje sepse kan aftėsin maksimale te rezistences pa ajrė.
Dashuria: Nese e keni mendjen ta beni ndonjė femer(fraer) mos tregoni se jeni gaforre, se po tuten si pej majmuni.
Shendeti: Nese nuk hani gaforre ju qe jeni gaforre , kurr nuk do te jeni taman gaforre.Pra hani gaforre se shendeti e pat.
* Luani

Puna: Ju te luanit keni guxim ne te gjitha rastet, dhe nuk ngurroni per asgjė,e ju te luanit qe jeni frigacak, kthani ne spital,e shihni se mbase jeni te shkruar ose para ose pas datės se lindjes.
Dashuria: Dashuria ėshtė e pranishme te ju madje ne pėrqindjen me te lart te romantikės.Luanėt janė shumė besnik ne dashuri,qishtu kom ni.
Shendeti: Varet shume nga dashuria, nese tradhėtohen keta pėrsona, shume lete i humbin kilogramėt.
* Virgjeresha

Puna: Ju tė virgjėreshes duhet te keni kujdes ne pėrgjegjėjet , mund tė ktheni pėrgjigjeje te gabuara nese dikush ju pyet.Pra kėtė duhet ta merrni si dobėsi tuajen.Muzika ėshtė pjesė e jetės , kur tė ndiheni keq dėgjoni Metal rock ose Hip-Hop qe ta largoni urrejtjen nga vetja.
Dashuria: Nuk shkon se nuk shkoj, Kujdes mos I dėgjoni aman-amanat se letė mund te bėheni katil I shpirtit tuaj.
Shendeti: Shendeti juaj ėshtė ne luhatje e sipėr,si pasojė e kėsaj jane disa hormone,te cilat edhe ju shtyejn ne punė tė liga.
* Peshorja

Puna: Ju nga peshorja keni te meta positive, ju as bukėn nuk e hani pa pasur firmen nike apo addidas,e le ma konzervat e Turqisė.Ju duhen vetem dyqindvjetė kohė pėr kuptimin e realitetit, kjo qonė ne regresė te progresėshem.
Dashuria: Dashuria juaj manifestohet me gjera shumė te sinqerta gjė qe edhe yjet I keni nga vetja, ju nevoitet njė kursė intenziv qe tė mėsoni tė tradhėtoni.
Shendeti: 1oo % pozitiv , ju i peshoni gjėrat.
* Akrepi

Puna: Ju te akrepit keni talent per kuzhinė,dhe kjo kėshillė ėshtė nga yjet. Leni anash tjerat punė e kthenju profesionit tuaj,jo-jo, perndryshe kush se ka respektu humoroskopin ka perfundu ne litarė.
Dashuria: Dashuria shkon e vjen, dashuria nuk ėshtė tren,dashuria vjen e shkon,dashuria mjafton, per ate qe s’ėshtė traktor.
Shendeti: Nese e respektoni punen dhe udhėheqjen e yjeve , shendeti do te jete I mire , per arsye se do tė kini qka me hangera.
* Shigjetari

Puna: Nė punėt e perditshme vetem harku ėshtė ngarkesė per ju,por s’ėshtė e thame qe ta mbani non-stopmos perdorni pasqyre se mund te vie deri te reflektimi I shigjetės.
Dashuria: Kujdesė nga aforizma : S’me vrau harku po kuleta.
Shendeti: Mundohu ta formosh vete formulen tende te ushqimit ,sepse te ju ndihet nevoja e vitamins :” Golf 4”.
* Bricjapi

Puna: Urime, urime, punė e madhe ka mė qėnė nė kėtė javė, vetėm pini RedBul-a se pėr ndryshe kotė e ka puna juaj.
Dashuria: Hana ėshtź dashuru nė ju me shumic dhe pakicė, pra do tė keni suksexe nė kėtė javė me shumicė dhe pakicė.
Shendeti: Shendeti si KEK-u, ju duhet njė ingjinjer i fort pėr gjininė femrore ndersa pźr atė mashkulloren pa suksexe.
* Ujori

Puna: Ata qė i pėrkasinė kėsai kategorie do aq tė rėnde, nuk do tė mund as tė levizin nga shtarati, jo pėr diēka por i ka rreh partneri.
Dashuria: Partneri i juaj nuk ju donė pėr shkak tė trashsisė, duhėt tė mbani diet e tė hani vetem nga njė moll (pas ushqimit)
Shendeti: Top i ragbit
* Peshqit

Puna: Jeni bź kullera edhe ju, nuk po ju intereson aspak puna, gjuetaret e kėsaj kategorie, do tė sulmojnė prrockat, e ju tė keni kujdes.
Dashuria: Mpuq zemer se vetėm ty tė kame be njeri.
Shendeti: Smundja mė e rėnd demelia, do tė ju shkatrroj me ka krejt.ev ev e tash pa tjeter po duhet me tregue se une jam i lindur me 12 . 04 do me than qenkna dash po une ma heret kam than se jam i lindur me 29 shkurt po rena i ka kembet e shkurta haa haaa ju pershendes